Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

18 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Γεια σας κορίτσια!με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας,διαβάζω πως σας έχει δει σχεδόν όλες ο γιατρός κολπικά.σε ποια εβδομάδα ήταν η πρώτη φορά που σας εξέτασε;ρωτάω επειδή απ' όσο ξέρω δεν υπάρχει λόγος να το κάνει αν δεν έχει ξεκινήσει ο τοκετός.

Εγώ είμαι 36+2 και πήγα την Τετάρτη στο γιατρό για την κολπική καλλιέργεια, αλλά δε με εξέτασε. Αν πας με αυτόματη έναρξη δεν έχει κανένα νόημα να κάνεις κολπική εξέταση πριν ξεκινήσει ο τοκετός, δε λέει και πολλά για το πότε θα γεννήσεις. Αν δε θες να σε δει, μπορείς πάντα να ζητήσεις να σου εξηγήσει που αποσκοπεί η εξέταση (αν δλδ ειναι για την περιέργεια του ή υπάρχει ιατρικός λόγος) και μπορείς πάντα να αρνηθείς.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Πως είσαι @Sofiamar93Σοφακι;; είσαι έτοιμη;; Λογικά η Φωτεινουλα θα έχει γυρίσει σπίτι και η @Stalicha θα έχει πάρει τον μπεμπούλη!!! :x Εγώ σήμερα θα φτιάξω την τσάντα του μεαιυτηριου. Χθες ήμουν πολύ χάλια. Ένιωθα πολυ βαριά, κάποια πονακια χαμηλά, και δεν είχα καθόλου αντοχή.. Οι υπόλοιπες κορίτσια πως είστε;;; 


aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή βδομάδα με πολλά γερά μωράκια !!! ❤️
 

περιμένουμε μωρουδιακά νέα !!!!! 
 

@Anneliz και εγώ αυτές τις μέρες δεν είμαι στα καλα μου.. έχω αυτό το βάρος και με πονάει σχεδόν όλη μέρα η κοιλιά μου.. σαν κολλικοι και πόνοι περιόδου μαζί.. πετρώματα δεν νιώθω να έχω κι τόσα πολλά η αλήθεια είναι.. δηλαδή να καταλάβω ότι ειναι συσπασεις.. το βράδυ χθες είχα αρκετες τετοιες σουβλιτσες.. λίγο πριν κοιμηθώ είχα και δυνατή σουβλιά στα ισχια.. με πιάνουν και σαν ανακατωσουρες.. δεν ξέρω κουράστηκα.. δεν ξέρω και τι είναι φυσιολογικο και τι όχι..  σήμερα έχω γιατρό το μεσημέρι περιμένω να δω τι θα μου πει.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , xenia^^ είπε:

Καλημέρα καλή βδομάδα με πολλά γερά μωράκια !!! ❤️
 

περιμένουμε μωρουδιακά νέα !!!!! 
 

@Anneliz και εγώ αυτές τις μέρες δεν είμαι στα καλα μου.. έχω αυτό το βάρος και με πονάει σχεδόν όλη μέρα η κοιλιά μου.. σαν κολλικοι και πόνοι περιόδου μαζί.. πετρώματα δεν νιώθω να έχω κι τόσα πολλά η αλήθεια είναι.. δηλαδή να καταλάβω ότι ειναι συσπασεις.. το βράδυ χθες είχα αρκετες τετοιες σουβλιτσες.. λίγο πριν κοιμηθώ είχα και δυνατή σουβλιά στα ισχια.. με πιάνουν και σαν ανακατωσουρες.. δεν ξέρω κουράστηκα.. δεν ξέρω και τι είναι φυσιολογικο και τι όχι..  σήμερα έχω γιατρό το μεσημέρι περιμένω να δω τι θα μου πει.. 

Αχ ανακατωσουρες εχω κι εγώ ώρες ώρες.. Δεν ξέρω γιατί. Νομίζω πως οτι τρώω με ενοχλει.. Πετρώματα κι εγω ακομα δεν μπορώ να καταλάβω εαν έχω.. Λογικά θα τα καταλάβω θέλω να πισυεω.. 

  • Μου αρέσει 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω κοριτσια χαλια νιωθω ολη μερα. Τη νυχτα οι πονοι στη λεκανη και τα ισχια ειναι αφορητοι. Η καουρα τρομερη και ολη μερα ενα αισθημα βαρους στο στηθος και ταχυκαρδια σαν να εχει κατσει πανω μιυ ελεφαντας. Και πονοι στην κοιλια σαν πονοι περιοδου ολη μερα. Βεβαια ολα αυτα φυσιολογικα ειναι. Αντε 10 μερες μεινανε! Ανυπομονω να πιω εναν παγωμενο δυνατο καφε και να φαω ενα μεγαλο σαντουιτς (απο τα πιο αγαπημενα μου γευματα) χωρις να με πειραξουν και μετα να ξαπλωσω μπρουμυτα!!!

  • Μου αρέσει 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άρα όπως καταλαβαίνω όλες τα ίδια έχουμε πάνω κάτω.. εγώ ανησύχησα γιατί είναι όλη μέρα η κοιλιά μου με διάσπαρτους πόνους συνεχόμενους είτε όλη η κοιλιά που αποτι λένε αυτά κανονικά πρέπει να έρχονται και να φεύγουν αλλά εγώ τα νιώθω όλη μέρα !!!! Πλέον και η πίεση κάτω όταν κουνιέται είναι πολύ πιο έντονη από πριν λίγες μέρες.. δλδ πια όταν με πιέζει συνοδεύεται και από ένα δικό μου «αχ».. θα τα συζητήσω και με τον γιατρό μου σήμερα να μου πει ειναι φυσιολογικά να ηρεμήσω λίγο.. αλλά γενικά είμαι σε μια φάση που δεν μπορώ αλλά ο αυτήν την αίσθηση θέλω και εγώ να ξαλαφρωσω !!!!!  Χαίρομαι τόσο πολύ να την βλέπω να κουνιέται αλλά παράλληλα δεν ειναι και τόσο ευχάριστο !!!! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Anneliz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Πως είσαι @Sofiamar93Σοφακι;; είσαι έτοιμη;; Λογικά η Φωτεινουλα θα έχει γυρίσει σπίτι και η @Stalicha θα έχει πάρει τον μπεμπούλη!!! :x Εγώ σήμερα θα φτιάξω την τσάντα του μεαιυτηριου. Χθες ήμουν πολύ χάλια. Ένιωθα πολυ βαριά, κάποια πονακια χαμηλά, και δεν είχα καθόλου αντοχή.. Οι υπόλοιπες κορίτσια πως είστε;;; 

Κοριτσια μου.. Ετοιμάζομαι και εγω σήμερα.. Αυριο πρωι πρωι μπαίνω.. Εχω αγχος και αγωνία.. Αλλα εχθες και σημερα υποφέρω.. Δεν ξερω αν ειναι συσπασεις αλλά είναι πονοι πολύ έντονοι χαμηλα στην κοιλια και φτάνουν πως πίσω στην μεση... Καποιες φορες το περιγράφω σαν πονους περιόδου αλλά κάποιες φορές είναι τόσο έντονοι που δεν μπορώ να σηκωθω απο τον πόνο.. Οπως εχθες την νυχτα που ήθελα να κατουρησω και από τον πόνο δεν μπορουσα να σηκωθω απο το κρεβατι.. Παντως κρατάει Δευτέρα και μετα φεύγει ο πόνος και το πέτρωμα χαμηλα στην κοιλια και μαζί φεύγει και ο πόνος στην μεση.. Αρα μάλλον είναι συσπασεις.. Δνε ξερω.. Χαχχα έχω μπερδευτεί.. Παντως τα εχω από εχθές το μεσημέρι και ειναι συνέχεια.. Τωρα εχει ενα δίωρο να με πιάσει και μου φαίνεται περίεργο.. Αποτι βλέπω όλες μας έχουμε πλέον έτσι πονους.. Ειναι φυσιολογικό.. Πλησιάζουμε κοριτσια μου.. Να κρατήσουμε τα μωρακια μας αγκαλιά.. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, CMES είπε:

Κι εγω κοριτσια χαλια νιωθω ολη μερα. Τη νυχτα οι πονοι στη λεκανη και τα ισχια ειναι αφορητοι. Η καουρα τρομερη και ολη μερα ενα αισθημα βαρους στο στηθος και ταχυκαρδια σαν να εχει κατσει πανω μιυ ελεφαντας. Και πονοι στην κοιλια σαν πονοι περιοδου ολη μερα. Βεβαια ολα αυτα φυσιολογικα ειναι. Αντε 10 μερες μεινανε! Ανυπομονω να πιω εναν παγωμενο δυνατο καφε και να φαω ενα μεγαλο σαντουιτς (απο τα πιο αγαπημενα μου γευματα) χωρις να με πειραξουν και μετα να ξαπλωσω μπρουμυτα!!!

Αχχχχ αυτό το μπρούμυτα το ονειρεύομαι μήνες!!!! 

  • Χαχα 3

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ααχ κορίτσια τα ίδια και εδώ!! Συμπάσχω σε όλα, θέλω και εγώ να κοιμηθώ επιτέλους μπρούμυτα και να φάω μια σαλάτα του Καίσαρα απ έξω και σούσι!!!! Και μένα έτσι οι πονοι, μια συνεχόμενοι μια έρχονται και φεύγουν, μια περιόδου μια σουβλιες γενικά μια ομορφιά! @xenia^^ οπότε θες πες μας τι έγινε με το γιατρό και τι σου είπε.. Εγώ έτσι όπως τ ακούω υποψιάζομαι ότι η μπεμπα έχει κατέβει πολύ χαμηλά και θέλει να ανοίξει το πορτάκι να βγει :lol:

@Sofiamar93κοριτσάκι μου με το καλό αύριο να πάρεις το μωρακι σου αγκαλιά!! Έφτασε η ώρα ❤️❤️❤️ Όλα αυτά που νιώθεις δείχνουν ότι ο μπέμπης θα ερχόταν έτσι και αλλιώς όπου να ναι μόνος του και χωρίς πρόκληση αλλά όπως και να χει καλύτερα με το ραντεβουδακι σου, με τον αντρουλη σου χαλαροί και όλα ελεγχόμενα και ωραία!! Θα πάνε όλα υπέροχα και θα περιμένουμε τα νέα σας!!!

@fotini* και @Stalicha αναμένουμε και δικά σας όμορφα νέα αν και με τα μπεμπακια τώρα στο σπίτι που μυαλό για φόρουμ.. Πολλά φιλιά!!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλος γυρίσαμε !! 37+3 και σχεδόν 3200 η μπεμπουλα !! Πήρε τα πάνω της !! Αχ έβλεπα τα χεράκια της στον υπέρηχο ήταν κανονικό μωράκι !!!! Χαμηλά είναι αλλά δεν έχει εμπεδωθεί και ο τράχηλος είναι 2,3 !! Μας έδωσε σίγουρα άλλη μια βδομάδα !! Την άλλη Τετάρτη ραντεβού και μας είπε από την άλλη βδομάδα σεξ !! Χαχαχ για τέτοια είμαστε τώρα !! Όλα τα πονακια που έχουμε φυσιολογικά !! Ειδικά αυτό στα ισχια όταν πιάνουν αυτές οι σουβλιες πωπω κόβεται η ανάσα !! Και το μπρούμυτα αχ αυτό το μπρούμυτα 9 μήνες έχω να κοιμηθώ και ήταν η αγαπημένη μου θέση !!! 
σιγά σιγά και εγώ αρχίζω να αγχώνομαι !!! Λίγες μερούλες έμειναν για όλες !!!! ❤️ 
 

@Sofiamar93 άντε κορίτσι μου με το καλό να πάνε όλα !!!! Αύριο θα είσαι και επίσημα μανούλα !!! Να πάνε όλα καλα να την απολαύσεις την στιγμή !!! Και περιμένουμε νέα !!! ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , xenia^^ είπε:

Μόλος γυρίσαμε !! 37+3 και σχεδόν 3200 η μπεμπουλα !! Πήρε τα πάνω της !! Αχ έβλεπα τα χεράκια της στον υπέρηχο ήταν κανονικό μωράκι !!!! Χαμηλά είναι αλλά δεν έχει εμπεδωθεί και ο τράχηλος είναι 2,3 !! Μας έδωσε σίγουρα άλλη μια βδομάδα !! Την άλλη Τετάρτη ραντεβού και μας είπε από την άλλη βδομάδα σεξ !! Χαχαχ για τέτοια είμαστε τώρα !! Όλα τα πονακια που έχουμε φυσιολογικά !! Ειδικά αυτό στα ισχια όταν πιάνουν αυτές οι σουβλιες πωπω κόβεται η ανάσα !! Και το μπρούμυτα αχ αυτό το μπρούμυτα 9 μήνες έχω να κοιμηθώ και ήταν η αγαπημένη μου θέση !!! 
σιγά σιγά και εγώ αρχίζω να αγχώνομαι !!! Λίγες μερούλες έμειναν για όλες !!!! ❤️ 
 

@Sofiamar93 άντε κορίτσι μου με το καλό να πάνε όλα !!!! Αύριο θα είσαι και επίσημα μανούλα !!! Να πάνε όλα καλα να την απολαύσεις την στιγμή !!! Και περιμένουμε νέα !!! ❤️

Αχ ωραία που την είδατε την μικρούλα σας Ξένια!!! Υπομονή κι εσυ, θα περιμενουμε!!

@Sofiamar93 Με το καλό κορίτσι μου αύριο, να πάνε όλα καλά! Να πάρετε το μπεμπινι σας αγκαλια! 
κι εγώ κορίτσια συμπάσχω και στο μπρούμυτα και στους πόνους και σε όλα!!! Αισθάνομαι όταν περπατάω με το 1/3 των δυνάμεων μου… κάναμε κι εμείς σήμερα καρδιοτοκογραφημα, όλα καλά, κάναμε και την ένεση κορτιζόνης και αναμένουμε να έλθει η άλλη Παρασκευή να πάμε για pcr και προεγχειρητικό! Πάντως με παρηγορεί που όλα τα συμπτώματα είναι κοινα..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Δεν μπαινω και δεν προλαβα να διαβασω τπτ γιατι τα εχω χαμενα...γαλα, μπαμπερς και οταν κοιμαται ειμαστε συνεχεια απο πανω του και τον χαζευουμε!!!

Σχετικα με την προκληση κοριτσια μη φοβαστε, απλα εγω δεν ειμαι καθολου υπομονετικη και δεν συνεργαζομουν συν του οτι με επιασε αγχος να μην ζοριζεται το μωρο οποτε ηθελα καισαρικη να τελειωνω...παρολα αυτα την απολαυσα τη διαδικασια και δεν το ειδα σαν χειρουργειο...θα το ξανακανα...αχαχχαχ!!!!

Τωρα ειμαι σε φαση που παλευω με το θηλασμο...ο μικρος δεν μπορει να πιασει τη ρωγα γτ ειναι σχετικα επιπεδη και τωρα προσπαθω με θηλαστρο...ελπιζω να τα καταφερω...φιλακια προς το παρον και με το καλο σε ολες!!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

Μόλος γυρίσαμε !! 37+3 και σχεδόν 3200 η μπεμπουλα !! Πήρε τα πάνω της !! Αχ έβλεπα τα χεράκια της στον υπέρηχο ήταν κανονικό μωράκι !!!! Χαμηλά είναι αλλά δεν έχει εμπεδωθεί και ο τράχηλος είναι 2,3 !! Μας έδωσε σίγουρα άλλη μια βδομάδα !! Την άλλη Τετάρτη ραντεβού και μας είπε από την άλλη βδομάδα σεξ !! Χαχαχ για τέτοια είμαστε τώρα !! Όλα τα πονακια που έχουμε φυσιολογικά !! Ειδικά αυτό στα ισχια όταν πιάνουν αυτές οι σουβλιες πωπω κόβεται η ανάσα !! Και το μπρούμυτα αχ αυτό το μπρούμυτα 9 μήνες έχω να κοιμηθώ και ήταν η αγαπημένη μου θέση !!! 
σιγά σιγά και εγώ αρχίζω να αγχώνομαι !!! Λίγες μερούλες έμειναν για όλες !!!! ❤️ 
 

@Sofiamar93 άντε κορίτσι μου με το καλό να πάνε όλα !!!! Αύριο θα είσαι και επίσημα μανούλα !!! Να πάνε όλα καλα να την απολαύσεις την στιγμή !!! Και περιμένουμε νέα !!! ❤️

Τέλεια Ξένια μου μια χαρά η μπεμπούλα ετοιμάζεται σιγά σιγά!! Δεν χρειάζεται και να εμπεδωθεί από τώρα, αυτό μπορεί να γίνει και την ώρα του τοκετού οπότε μη σε ανησυχεί.. 

Ααχ σεξ! Τι ωραία συμβουλή.. Εμάς μας το έκοψε όταν άρχισαν οι συσπασεις στην 34η εβδομάδα και είδαν ότι ο τράχηλος ήταν κοντός... και ακόμα δεν θέλει! Τον ρωταω ανά 2 μέρες θα με περάσει για καμιά λυσσάρα στερημενη (όχι ότι δεν είμαι)! Κάνουμε βέβαια αλλα πράγματα και τη βρίσκουμε κάπως αλλα άλλο το ένα και άλλο το άλλο.. Κόλλημα έχει φάει τι και αν του λέω ότι όλοι οι άλλοι γιατροί λένε σεξ εκεί αυτός! Μη δω χαρά.. 

3 ώρες πρίν, fotini* είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Δεν μπαινω και δεν προλαβα να διαβασω τπτ γιατι τα εχω χαμενα...γαλα, μπαμπερς και οταν κοιμαται ειμαστε συνεχεια απο πανω του και τον χαζευουμε!!!

Σχετικα με την προκληση κοριτσια μη φοβαστε, απλα εγω δεν ειμαι καθολου υπομονετικη και δεν συνεργαζομουν συν του οτι με επιασε αγχος να μην ζοριζεται το μωρο οποτε ηθελα καισαρικη να τελειωνω...παρολα αυτα την απολαυσα τη διαδικασια και δεν το ειδα σαν χειρουργειο...θα το ξανακανα...αχαχχαχ!!!!

Τωρα ειμαι σε φαση που παλευω με το θηλασμο...ο μικρος δεν μπορει να πιασει τη ρωγα γτ ειναι σχετικα επιπεδη και τωρα προσπαθω με θηλαστρο...ελπιζω να τα καταφερω...φιλακια προς το παρον και με το καλο σε ολες!!!

 

Ααχ Φωτεινουλα τι όμορφα κορίτσι μου, έτσι να τον χαζευετε είναι ο γιος σας το βλαστάρι σας!! ❤️Σχετικά με τη θηλή που λες έχεις δοκιμάσει καθόλου ψεύτικες θηλες σιλικόνης; Εγώ έχω αγοράσει από τώρα γιατί και εμένα δεν πολύ πετάνε και οι δικές μου και έχω ακούσει πολλές γυναίκες που τους έχουν λύσει τα χέρια αυτές οι θηλες.. 

6 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Αχ ωραία που την είδατε την μικρούλα σας Ξένια!!! Υπομονή κι εσυ, θα περιμενουμε!!

@Sofiamar93 Με το καλό κορίτσι μου αύριο, να πάνε όλα καλά! Να πάρετε το μπεμπινι σας αγκαλια! 
κι εγώ κορίτσια συμπάσχω και στο μπρούμυτα και στους πόνους και σε όλα!!! Αισθάνομαι όταν περπατάω με το 1/3 των δυνάμεων μου… κάναμε κι εμείς σήμερα καρδιοτοκογραφημα, όλα καλά, κάναμε και την ένεση κορτιζόνης και αναμένουμε να έλθει η άλλη Παρασκευή να πάμε για pcr και προεγχειρητικό! Πάντως με παρηγορεί που όλα τα συμπτώματα είναι κοινα..

Κορίτσι μου έτοιμο και το δικό σας μπεμπακι για τη μεγάλη έξοδο λοιπόν! Με το καλό! Ααχ όταν ξέρουμε πότε θα μπούμε δεν περνάνε οι άτιμες οι μέρες!!! :rolleyes:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Φραουλίνο χαχαχ ωραία τα λες !!! Και τώρα το σεξ γίνεται και πιο χαλαρό γιατί το πολύ πολύ να γεννήσω χαχαχ την κοιλιά να δω που θα βολέψω.. 

Ναι μου το είπε κι ο γιατρός οταν τον ρώτησα άντε ποτε θα εμπεδωθεί μου λέει όταν θα γεννήσεις.. αλήθεια ο τράχηλος μου θεωρείται μακρύς για την βδομάδα μου ;; Δεν τον ρώτησα.. το μόνο που τον ρώτησα είναι ποσο πρέπει να είναι για να γεννήσω και μου είπε από 1,5 και κάτω.. αλλά δεν έδειξε να ανησυχεί ότι δεν θα μικρύνει.. απλά δεν ξέρω ποσο θέλει.. και η αλήθεια είναι ότι κάνω την γυμναστική μου κάθε μέρα, κάνω τα καθισματακια μου μπας και βοηθήσω την κατάσταση.. ότι μπορώ κάνω η δόλια μάνα :razz:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , xenia^^ είπε:

@Φραουλίνο χαχαχ ωραία τα λες !!! Και τώρα το σεξ γίνεται και πιο χαλαρό γιατί το πολύ πολύ να γεννήσω χαχαχ την κοιλιά να δω που θα βολέψω.. 

Ναι μου το είπε κι ο γιατρός οταν τον ρώτησα άντε ποτε θα εμπεδωθεί μου λέει όταν θα γεννήσεις.. αλήθεια ο τράχηλος μου θεωρείται μακρύς για την βδομάδα μου ;; Δεν τον ρώτησα.. το μόνο που τον ρώτησα είναι ποσο πρέπει να είναι για να γεννήσω και μου είπε από 1,5 και κάτω.. αλλά δεν έδειξε να ανησυχεί ότι δεν θα μικρύνει.. απλά δεν ξέρω ποσο θέλει.. και η αλήθεια είναι ότι κάνω την γυμναστική μου κάθε μέρα, κάνω τα καθισματακια μου μπας και βοηθήσω την κατάσταση.. ότι μπορώ κάνω η δόλια μάνα :razz:

Ειδικά για τον τράχηλο μην ανησυχείς καθόλου.. Κονταινει και εξαλείφεται από τις συσπασεις μέσα σε λίγες μόνο ώρες κατά τη διάρκεια του τοκετού. Ακόμα και οι πονοι μπορούν να σε πιάσουν κανονικά και ας είναι ο τράχηλος τόσος.. Το ζητούμενο για να γεννήσεις φυσιολογικά είναι να είναι μαλακός και να διαστέλλεται, όσο για το μήκος θα κοντυνει όταν αρχίσουν οι επώδυνες συσπασεις ταυτόχρονα με τη διαστολή.

Εννοείται συνέχισε τη γυμναστική σου είναι ότι καλύτερο.. κυρίως καθίσματα και περπάτημα και αν αρχίσετε και σεξ να το κάνετε ολοκληρωμένα γιατί το σπέρμα έχει μια ουσία που βοηθάει τον τράχηλο να μαλακώσει! Όλα θα γίνουν, έχεις δύο εβδομάδες μπροστά σου, αλλά και να μη γίνουν από μόνα τους δεν πειράζει υπάρχουν και τα τεχνητά μέσα.. Πρώτο παιδάκι είναι πολλές φορές ο τοκετός αργεί λίγο παραπάνω να ξεκινήσει! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...