Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μανούλες Αυγούστου 2021


Maria92

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Κοριτσάκια μου γέννησα την Πέμπτη 3750 ο μπέμπης..είμαι λίγο άσχετη με την τεχνολογία κ βρήκα τρόπο τώρα να μπω ίντερνετ χαχαχαχα.αυριο βγαίνω..με το καλό κ οι υπόλοιπες να πάρετε στα χέρια τα μωρουλια σας..λοιπόν να πω ένα μεγάλο εύγε στο πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Λάρισας για να λέγονται κ αυτά..κορίτσια είδα υπευθυνότητα ένιωσα ασφάλεια από όλο το προσωπικό..σαν να ήμουν σε αμερικανικό σίριαλ με γιατρούς ήταν χαχαχα..ήταν πολλοί τριγύρω σου γιατροί ομαδες ομάδες δουλεύουν εκεί με υπεύθυνο τον ένα βέβαια..κ πολλές μαίες οι οποίες ήταν συνέχεια από πάνω σου..όταν με ετοιμάσαν για χειρουργείο ήρθε μια να με κρατήσει να περπατήσω μην γλιστρισω με τα ποδοναρια..αφού σκέφτηκα..μήπως πληρώνω κ δεν το ξέρω;όποτε θα το θυμάμαι πολύ όμορφα όλο αυτό.αυριο γυρίζω σπίτι κ θα σας διαβάσω..με το καλό όλες κοριτσάκια.

Αφήστε τα υγρά στην ησυχία τους..ότι πρόλαβα να διαβάσω τώρα..ήμουν έξω μια μέρα βόλταε τον γιο μου την μόνη τις τελευταίες μέρες κ ξαφνικα έτρεξαν από το εσώρουχο.τοσο πολύ..κ έτρεξα τουαλέτα νόμιζα έσπασαν τα νερά..είχα πάρα πολλά τελευταία..

Να σας ζήσει το λουλουδάκι σας να το δείτε να ανθιζει να είστε γεροι κ να συνεχίσετε να μεγαλώνετε την όμορφη οικογένεια σας.

Να σου ζήσει Εμιλυ μου το αγοράκι σου!!!!!!!! :x κάτσε να τον απολαύσεις και να ηρεμήσεις τώρα!! 3 μερούλες δηλαδή θα κάτσεις; γιατί εγω ήξερα ότι με καισαρικη ειναι 4 εκτός εαν αλλάζει απο νοσοκομείο σε νοσοκομείο αυτό.. 

  • Μου αρέσει 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Κοριτσάκια μου γέννησα την Πέμπτη 3750 ο μπέμπης..είμαι λίγο άσχετη με την τεχνολογία κ βρήκα τρόπο τώρα να μπω ίντερνετ χαχαχαχα.αυριο βγαίνω..με το καλό κ οι υπόλοιπες να πάρετε στα χέρια τα μωρουλια σας..λοιπόν να πω ένα μεγάλο εύγε στο πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Λάρισας για να λέγονται κ αυτά..κορίτσια είδα υπευθυνότητα ένιωσα ασφάλεια από όλο το προσωπικό..σαν να ήμουν σε αμερικανικό σίριαλ με γιατρούς ήταν χαχαχα..ήταν πολλοί τριγύρω σου γιατροί ομαδες ομάδες δουλεύουν εκεί με υπεύθυνο τον ένα βέβαια..κ πολλές μαίες οι οποίες ήταν συνέχεια από πάνω σου..όταν με ετοιμάσαν για χειρουργείο ήρθε μια να με κρατήσει να περπατήσω μην γλιστρισω με τα ποδοναρια..αφού σκέφτηκα..μήπως πληρώνω κ δεν το ξέρω;όποτε θα το θυμάμαι πολύ όμορφα όλο αυτό.αυριο γυρίζω σπίτι κ θα σας διαβάσω..με το καλό όλες κοριτσάκια.

Αφήστε τα υγρά στην ησυχία τους..ότι πρόλαβα να διαβάσω τώρα..ήμουν έξω μια μέρα βόλταε τον γιο μου την μόνη τις τελευταίες μέρες κ ξαφνικα έτρεξαν από το εσώρουχο.τοσο πολύ..κ έτρεξα τουαλέτα νόμιζα έσπασαν τα νερά..είχα πάρα πολλά τελευταία..

Να σας ζήσει το λουλουδάκι σας να το δείτε να ανθιζει να είστε γεροι κ να συνεχίσετε να μεγαλώνετε την όμορφη οικογένεια σας.

Εμιλυ μου σε νιώθω πολύ ανακουφισμένη και ευτυχισμένη και χαίρομαι !! Γιατί είχες ζοριστεί αρκετά !! Να σας ζήσει να είναι γερος !!!!! Να είστε μια πολύ ευτυχισμένη οικογένεια !!! αντε να παίρνουμε σειρά και οι υπόλοιπες ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

Να σας ζήσει κοριτσάκι μου !!! Πολύ όμορφα νέα !!! Γερή να είναι η μπεμπα και καλότυχη !!!! 
 

οπότε όλα πηγαν φυσιολογικά εεε ;;;; Ήταν και ο σύζυγος μέσα στην γεννα ;;;; Με το καλό να βγείτε να πάτε σπιτάκι σας ❤️
 

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ όλες κορίτσια για τις ευχές σας!!! Ναι Ξένια μου όλα φυσιολογικά, ο άντρας μου ήταν μαζί μου από την πρώτη στιγμή! Μόλις ξεκινήσαμε τις εξωθησεις στην αίθουσα ωδινων βγήκε έξω γιατί εκεί έσπρωχνα στο κρεβάτι μου και δεν ήθελα να βλέπει από μπροστά (το συστήνουν και από το προσωπικό αυτό) αλλά είναι και επιλογή του κάθε ζευγαριού.. Μολις με πήγαν στην αίθουσα τοκετού για τις 2 3 τελευταίες σπρωξιες μπήκε κανονικά μέσα και το ζήσαμε μαζί όλο (εκεί βάζουν ένα σεντονακι στα πόδια και κάθεται πίσω στο κεφάλι σου ο άντρας σου). Όσο έσπρωχνα εγώ με χαιδευε και με φιλούσε και μόλις βγήκε η μπεμπα κλαιγαμε και οι δύο με λυγμούς, (μάλλον και οι τρεις) αγκαλιασμεμνοι!! Δεν περιγράφονται με λόγια αυτές οι στιγμές, πολύ γρήγορα θα το ζήσεις! ❤️ Μόλις τελείωσε ο τοκετός ημουν εξουθενωμενη κυριολεκτικά αλλά ψυχικά ένιωθα τέλεια έλεγα ξαναγεννουσα τώρα επιτόπου δεν θα είχα κανένα πρόβλημα!! 

3 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Κοριτσάκια μου γέννησα την Πέμπτη 3750 ο μπέμπης..είμαι λίγο άσχετη με την τεχνολογία κ βρήκα τρόπο τώρα να μπω ίντερνετ χαχαχαχα.αυριο βγαίνω..με το καλό κ οι υπόλοιπες να πάρετε στα χέρια τα μωρουλια σας..λοιπόν να πω ένα μεγάλο εύγε στο πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Λάρισας για να λέγονται κ αυτά..κορίτσια είδα υπευθυνότητα ένιωσα ασφάλεια από όλο το προσωπικό..σαν να ήμουν σε αμερικανικό σίριαλ με γιατρούς ήταν χαχαχα..ήταν πολλοί τριγύρω σου γιατροί ομαδες ομάδες δουλεύουν εκεί με υπεύθυνο τον ένα βέβαια..κ πολλές μαίες οι οποίες ήταν συνέχεια από πάνω σου..όταν με ετοιμάσαν για χειρουργείο ήρθε μια να με κρατήσει να περπατήσω μην γλιστρισω με τα ποδοναρια..αφού σκέφτηκα..μήπως πληρώνω κ δεν το ξέρω;όποτε θα το θυμάμαι πολύ όμορφα όλο αυτό.αυριο γυρίζω σπίτι κ θα σας διαβάσω..με το καλό όλες κοριτσάκια.

Αφήστε τα υγρά στην ησυχία τους..ότι πρόλαβα να διαβάσω τώρα..ήμουν έξω μια μέρα βόλταε τον γιο μου την μόνη τις τελευταίες μέρες κ ξαφνικα έτρεξαν από το εσώρουχο.τοσο πολύ..κ έτρεξα τουαλέτα νόμιζα έσπασαν τα νερά..είχα πάρα πολλά τελευταία..

Να σας ζήσει το λουλουδάκι σας να το δείτε να ανθιζει να είστε γεροι κ να συνεχίσετε να μεγαλώνετε την όμορφη οικογένεια σας.

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, και εσάς να σας ζήσει το αγοράκι σας.. Να είναι πάντα γερό και ευτυχισμένο και να ζήσετε άπειρες όμορφες και ευτυχισμένες στιγμές!!! ❤️

@Sofiamar93 κορίτσι μου να ξέρεις ότι η μπεμπα μου κάνει ακριβώς το ίδιο! Την τελευταία φορά που θήλασε σήμερα το βράδυ στις 21:00 μετά έβγαλε όλο το πρωτογαλα και μου είπαν να μην ανησυχώ και ότι είναι επειδή καταπίνει πολλές βλεννες στον τοκετό και το βγαζουν τα πρώτα 24ωρα.. Τώρα μου την ξαναεφεραν και έκανε πάλι ότι ήθελε εμετό, δεν έκανε αλλά έφευγε από το στήθος και έκανε την κίνηση ότι θέλει εμετό. Και εγω στεναχωρηθηκα πολύ, εσείς πως πήγατε με αυτό; Συνεχίζεται ή ξεπεράστηκε;; 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Φραουλίνο μου τι όμορφα που το περιγράφεις.. και εγώ έναν τέτοιο τοκετό ονειρεύομαι !!! Και ο άντρας μου θέλει να είναι μέσα, βέβαια λίγο τον τρομάζει μην ασπρίσει κλπ κλπ αλλά πιστεύω ότι μπροστά σε όλο αυτό δεν θα πάθει τπτ !!!! Έτσι να είναι όλες οι στιγμές σας αγκαλιασμένοι και μόνο δάκρυα ευτυχίας  !!!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χρονια Πολλα κοριτσια!! @Emilly800 και @Φραουλίνο να σας ζησουν τα μωρακια σας!!!

Γεννησα κι εγω τη νυχτα! Μου εσπασαν τα νερα στις 11 το βραδυ εκει που καθομουν στον καναπε! Στις 4 βγηκε ενας πολυ φωνακλας μπουμπουκος 3370!! Μονο που δεν προλαβε να με πιασει η επισκληριδιος γιατι ο τοκετος προχωρησε πολυ γρηγορα και η αληθεια ειναι πονεσα παρα πολυ!! Ολα καλα ομως!!

  • Μου αρέσει 7

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, CMES είπε:

Καλημερα και Χρονια Πολλα κοριτσια!! @Emilly800 και @Φραουλίνο να σας ζησουν τα μωρακια σας!!!

Γεννησα κι εγω τη νυχτα! Μου εσπασαν τα νερα στις 11 το βραδυ εκει που καθομουν στον καναπε! Στις 4 βγηκε ενας πολυ φωνακλας μπουμπουκος 3370!! Μονο που δεν προλαβε να με πιασει η επισκληριδιος γιατι ο τοκετος προχωρησε πολυ γρηγορα και η αληθεια ειναι πονεσα παρα πολυ!! Ολα καλα ομως!!

Ελαααα :x Να σου ζήσει!!!!!!! Πωπω πολύ γρήγορα εξελίχθηκε ο τοκετος.. Γεννήθηκε και την ημερα της Παναγίας! :x 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, CMES είπε:

Καλημερα και Χρονια Πολλα κοριτσια!! @Emilly800 και @Φραουλίνο να σας ζησουν τα μωρακια σας!!!

Γεννησα κι εγω τη νυχτα! Μου εσπασαν τα νερα στις 11 το βραδυ εκει που καθομουν στον καναπε! Στις 4 βγηκε ενας πολυ φωνακλας μπουμπουκος 3370!! Μονο που δεν προλαβε να με πιασει η επισκληριδιος γιατι ο τοκετος προχωρησε πολυ γρηγορα και η αληθεια ειναι πονεσα παρα πολυ!! Ολα καλα ομως!!

Αχ το καλα !!!! Να σας ζήσει όλα τα καλα εύχομαι !!! Και γεννήθηκε τη μέρα της Παναγίας !!! Ευλογημένο μωράκι !!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, CMES είπε:

Καλημερα και Χρονια Πολλα κοριτσια!! @Emilly800 και @Φραουλίνο να σας ζησουν τα μωρακια σας!!!

Γεννησα κι εγω τη νυχτα! Μου εσπασαν τα νερα στις 11 το βραδυ εκει που καθομουν στον καναπε! Στις 4 βγηκε ενας πολυ φωνακλας μπουμπουκος 3370!! Μονο που δεν προλαβε να με πιασει η επισκληριδιος γιατι ο τοκετος προχωρησε πολυ γρηγορα και η αληθεια ειναι πονεσα παρα πολυ!! Ολα καλα ομως!!

Μπράβο ρε κορίτσι!! Να σας ζήσει ο μπεμπακος! Είσαι γρηγορη και αποτελεσματική! Ελπίζω να είσαι καλά! Ευλογημένο το μωράκι που γεννήθηκε ανήμερα της Παναγίας! Με το καλό να βγείτε!

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Συμμαθήτρια να σας ζήσει!!! Εύγε για την πρόσβαση στην τεχνολογία!! Γερό και τυχερο μωρό! Καλή ανατροφή! Τελείωσε αυτό το δύσκολο κομμάτι επιτέλους ε; Απόλαυσε το στο εξής και δώσε πολλά φιλάκια στο μπεμπακο!!! Καλή ανάρρωση!

 

Επαναφερω και ανανεωμένο το πινακακι μας!!

 

1. @fotini* 17/8/2021- Αγοράκι - Γένεσις Θεσσαλονίκη--- γεννήσαμε 4/8/2021!

2. @Mariak21 20/8- Αγοράκι- ΙΑΣΩ

3. @Sofiamar93 22/8/2021- Αγοράκι- Κύπρος----γεννήσαμε 11/8/2021!

4. @kons27 23/8/2021- Αγοράκι-ΙΑΣΩ

5. @Anneliz 24/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

6. @Nanouka40 25/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

7. @Emilly800 25/8/2021- Αγοράκι- Πανεπιστημιακό Νοσοκομειο Λάρισας---γεννήσαμε 12/8/2021!

8. @Φραουλίνο 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΛΗΤΩ---γεννήσαμε 13/8/2021!

9. @xenia^^ 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΡΕΑ.

10. @Liakada 29/8/2021- Αγοράκι- ΡΕΑ.

11. @CMES 31/8/2021- Αγοράκι- ΙΑΣΩ

12. @Io_anna 3/9/2021- Φυλο δεν γνωριζουμε ακόμα- ΙΑΣΩ 

13. @Riaki876/9/2021- Ιασω Θεσσαλίας

14. @Stalicha 12/9/2021- Αγοράκι- Μητέρα- ——γεννήσαμε 27/7/2021!


 

10/08  κοριτσια μου γέννησα.. Οχι 11..κοριτσια μου χαθηκα συγνώμη.. Εχω κουραστεί λίγο με το θέμα θηλασμού.. Τα παράτησα πλέον και ετσι το βγαζω με το θηλαστρο και του το δίνω.. Πίνει τι γαλα μου παρα πολυ αλλά όχι από το στηθος μου. Από το μπιμπερο.. Ας με κρίνουν.. Εγω κανω ότι μπορώ καλύτερα για το παιδακι μου.. Σημασία έχει ότι το πίνει έτσι δεν είναι κοριτσια μου? Επίσης έχουμε λίγο ίκτερο.. Το έχουμε στο φως του παραθύρου γυμνό μας είπε ο παιδίατρος. Και έτσι κάνουμε.. Με τα ράμματα από κάτω έχουν αρχίσει και τραβιέται γιατί σιγά σιγά ξεπρηζεται το σημείο εκείνο και ψήνονται τα ράμματα.. Ελπιζω σιγά σιγά να φύγουν αυτοί οι πονοι για να μπορω να ευχαριστηθώ τα πάντα.. Ακομη και την αυπνια..εσεις πως ειστε??  

 

8 ώρες πρίν, CMES είπε:

Καλημερα και Χρονια Πολλα κοριτσια!! @Emilly800 και @Φραουλίνο να σας ζησουν τα μωρακια σας!!!

Γεννησα κι εγω τη νυχτα! Μου εσπασαν τα νερα στις 11 το βραδυ εκει που καθομουν στον καναπε! Στις 4 βγηκε ενας πολυ φωνακλας μπουμπουκος 3370!! Μονο που δεν προλαβε να με πιασει η επισκληριδιος γιατι ο τοκετος προχωρησε πολυ γρηγορα και η αληθεια ειναι πονεσα παρα πολυ!! Ολα καλα ομως!!

Να σου ζήσει κοριτσι μου.. Τελειος ο λεβεντης... Οπως εμενα.. Δεν προλάβαμε την επισκληριδειο.. Και τα ενιωσα όλα.. Μου ειχε κανει βέβαια ποκυ χαμηλή δόση ισα να μουδιαζει λίγο η κοιλια.. Πόδια και λεκάνη ενιωθα τα πάντα και κουνουσα τα πάντα.. Αφου περπατουσα.. Αχχχ τώρα να χαρείς τον έρωτα σου... 

16 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ όλες κορίτσια για τις ευχές σας!!! Ναι Ξένια μου όλα φυσιολογικά, ο άντρας μου ήταν μαζί μου από την πρώτη στιγμή! Μόλις ξεκινήσαμε τις εξωθησεις στην αίθουσα ωδινων βγήκε έξω γιατί εκεί έσπρωχνα στο κρεβάτι μου και δεν ήθελα να βλέπει από μπροστά (το συστήνουν και από το προσωπικό αυτό) αλλά είναι και επιλογή του κάθε ζευγαριού.. Μολις με πήγαν στην αίθουσα τοκετού για τις 2 3 τελευταίες σπρωξιες μπήκε κανονικά μέσα και το ζήσαμε μαζί όλο (εκεί βάζουν ένα σεντονακι στα πόδια και κάθεται πίσω στο κεφάλι σου ο άντρας σου). Όσο έσπρωχνα εγώ με χαιδευε και με φιλούσε και μόλις βγήκε η μπεμπα κλαιγαμε και οι δύο με λυγμούς, (μάλλον και οι τρεις) αγκαλιασμεμνοι!! Δεν περιγράφονται με λόγια αυτές οι στιγμές, πολύ γρήγορα θα το ζήσεις! ❤️ Μόλις τελείωσε ο τοκετός ημουν εξουθενωμενη κυριολεκτικά αλλά ψυχικά ένιωθα τέλεια έλεγα ξαναγεννουσα τώρα επιτόπου δεν θα είχα κανένα πρόβλημα!! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, και εσάς να σας ζήσει το αγοράκι σας.. Να είναι πάντα γερό και ευτυχισμένο και να ζήσετε άπειρες όμορφες και ευτυχισμένες στιγμές!!! ❤️

@Sofiamar93 κορίτσι μου να ξέρεις ότι η μπεμπα μου κάνει ακριβώς το ίδιο! Την τελευταία φορά που θήλασε σήμερα το βράδυ στις 21:00 μετά έβγαλε όλο το πρωτογαλα και μου είπαν να μην ανησυχώ και ότι είναι επειδή καταπίνει πολλές βλεννες στον τοκετό και το βγαζουν τα πρώτα 24ωρα.. Τώρα μου την ξαναεφεραν και έκανε πάλι ότι ήθελε εμετό, δεν έκανε αλλά έφευγε από το στήθος και έκανε την κίνηση ότι θέλει εμετό. Και εγω στεναχωρηθηκα πολύ, εσείς πως πήγατε με αυτό; Συνεχίζεται ή ξεπεράστηκε;; 

Κοριτσι μουυυυ.. Να σου ζήσει το μωρακι σιυ.. Ποσο ομορφα τα περιέγραψε όλα.. Μου έκανες ξανά εικόνα την δική μου γεννα και συγκινουμαι.. Εμενα ήταν μαζί μου όλη την ημέρα κοντά μου σε όλα είδε τα πάντα.. Οι γιατροί απορούσαν πως άντεξε και τα είδε όλα.. Ακομη και τις ραφές και το κόψιμο και να βγαίνει το μωρο.. Τα πάντα όλα.. Ηταν δίπλα μου και έβλεπε τα πάντα.. Με κρατούσε σφιχτά στο χερι και εκλαψε στο τέλος γιατί με έβλεπε να ποναω τόση ώρα και μου είπε απλά ένα σε ευχαριστω για το πόσο δυνατή ήσουν.. Και συγνώμη που σε έκανα να πονέσει τόσο.. Δεν έκλαψε για το μωρο.. Έκλαψε για εμενα.. Σταμάτησε τους εμετους μετά από δύο μέρες.. Εχθες μου έκανε ξανά μδυο φορές και νομιζω ότι φταίει η φόρμουλα που του έδωσα γιατί μου είπαν να δίνω λίγο για το ίκτερο μαζί με τσάι.. Και το έκανε εμετο.. Γιατι δεν του ξανα έδωσα και δνε ξανα έκανε εμετο.. 

20 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Κοριτσάκια μου γέννησα την Πέμπτη 3750 ο μπέμπης..είμαι λίγο άσχετη με την τεχνολογία κ βρήκα τρόπο τώρα να μπω ίντερνετ χαχαχαχα.αυριο βγαίνω..με το καλό κ οι υπόλοιπες να πάρετε στα χέρια τα μωρουλια σας..λοιπόν να πω ένα μεγάλο εύγε στο πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Λάρισας για να λέγονται κ αυτά..κορίτσια είδα υπευθυνότητα ένιωσα ασφάλεια από όλο το προσωπικό..σαν να ήμουν σε αμερικανικό σίριαλ με γιατρούς ήταν χαχαχα..ήταν πολλοί τριγύρω σου γιατροί ομαδες ομάδες δουλεύουν εκεί με υπεύθυνο τον ένα βέβαια..κ πολλές μαίες οι οποίες ήταν συνέχεια από πάνω σου..όταν με ετοιμάσαν για χειρουργείο ήρθε μια να με κρατήσει να περπατήσω μην γλιστρισω με τα ποδοναρια..αφού σκέφτηκα..μήπως πληρώνω κ δεν το ξέρω;όποτε θα το θυμάμαι πολύ όμορφα όλο αυτό.αυριο γυρίζω σπίτι κ θα σας διαβάσω..με το καλό όλες κοριτσάκια.

Αφήστε τα υγρά στην ησυχία τους..ότι πρόλαβα να διαβάσω τώρα..ήμουν έξω μια μέρα βόλταε τον γιο μου την μόνη τις τελευταίες μέρες κ ξαφνικα έτρεξαν από το εσώρουχο.τοσο πολύ..κ έτρεξα τουαλέτα νόμιζα έσπασαν τα νερά..είχα πάρα πολλά τελευταία..

Να σας ζήσει το λουλουδάκι σας να το δείτε να ανθιζει να είστε γεροι κ να συνεχίσετε να μεγαλώνετε την όμορφη οικογένεια σας.

Κοριτσι μου.. Να σου ζήσει το μωρακι σου.. Επιτέλους να ηρεμήσεις.. Κρατάς το όνειρο σου αγκαλιά επιτελους.. Να ξεκουραστείς.. Ελπιζω να μην πονας πολυ..ξερω οτι ποναει παραπάνω η καισαρική.. Να μας πεις την εμπειρία σου.. Ελπιζω να εισαι καλα.. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

10/08  κοριτσια μου γέννησα.. Οχι 11..κοριτσια μου χαθηκα συγνώμη.. Εχω κουραστεί λίγο με το θέμα θηλασμού.. Τα παράτησα πλέον και ετσι το βγαζω με το θηλαστρο και του το δίνω.. Πίνει τι γαλα μου παρα πολυ αλλά όχι από το στηθος μου. Από το μπιμπερο.. Ας με κρίνουν.. Εγω κανω ότι μπορώ καλύτερα για το παιδακι μου.. Σημασία έχει ότι το πίνει έτσι δεν είναι κοριτσια μου? Επίσης έχουμε λίγο ίκτερο.. Το έχουμε στο φως του παραθύρου γυμνό μας είπε ο παιδίατρος. Και έτσι κάνουμε.. Με τα ράμματα από κάτω έχουν αρχίσει και τραβιέται γιατί σιγά σιγά ξεπρηζεται το σημείο εκείνο και ψήνονται τα ράμματα.. Ελπιζω σιγά σιγά να φύγουν αυτοί οι πονοι για να μπορω να ευχαριστηθώ τα πάντα.. Ακομη και την αυπνια..εσεις πως ειστε??  

 

Να σου ζήσει κοριτσι μου.. Τελειος ο λεβεντης... Οπως εμενα.. Δεν προλάβαμε την επισκληριδειο.. Και τα ενιωσα όλα.. Μου ειχε κανει βέβαια ποκυ χαμηλή δόση ισα να μουδιαζει λίγο η κοιλια.. Πόδια και λεκάνη ενιωθα τα πάντα και κουνουσα τα πάντα.. Αφου περπατουσα.. Αχχχ τώρα να χαρείς τον έρωτα σου... 

Κοριτσι μουυυυ.. Να σου ζήσει το μωρακι σιυ.. Ποσο ομορφα τα περιέγραψε όλα.. Μου έκανες ξανά εικόνα την δική μου γεννα και συγκινουμαι.. Εμενα ήταν μαζί μου όλη την ημέρα κοντά μου σε όλα είδε τα πάντα.. Οι γιατροί απορούσαν πως άντεξε και τα είδε όλα.. Ακομη και τις ραφές και το κόψιμο και να βγαίνει το μωρο.. Τα πάντα όλα.. Ηταν δίπλα μου και έβλεπε τα πάντα.. Με κρατούσε σφιχτά στο χερι και εκλαψε στο τέλος γιατί με έβλεπε να ποναω τόση ώρα και μου είπε απλά ένα σε ευχαριστω για το πόσο δυνατή ήσουν.. Και συγνώμη που σε έκανα να πονέσει τόσο.. Δεν έκλαψε για το μωρο.. Έκλαψε για εμενα.. Σταμάτησε τους εμετους μετά από δύο μέρες.. Εχθες μου έκανε ξανά μδυο φορές και νομιζω ότι φταίει η φόρμουλα που του έδωσα γιατί μου είπαν να δίνω λίγο για το ίκτερο μαζί με τσάι.. Και το έκανε εμετο.. Γιατι δεν του ξανα έδωσα και δνε ξανα έκανε εμετο.. 

Κοριτσι μου.. Να σου ζήσει το μωρακι σου.. Επιτέλους να ηρεμήσεις.. Κρατάς το όνειρο σου αγκαλιά επιτελους.. Να ξεκουραστείς.. Ελπιζω να μην πονας πολυ..ξερω οτι ποναει παραπάνω η καισαρική.. Να μας πεις την εμπειρία σου.. Ελπιζω να εισαι καλα.. 

 

1. @fotini* 17/8/2021- Αγοράκι - Γένεσις Θεσσαλονίκη--- γεννήσαμε 4/8/2021!

2. @Mariak21 20/8- Αγοράκι- ΙΑΣΩ

3. @Sofiamar93 22/8/2021- Αγοράκι- Κύπρος----γεννήσαμε 10/8/2021!

4. @kons27 23/8/2021- Αγοράκι-ΙΑΣΩ

5. @Anneliz 24/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

6. @Nanouka40 25/8/2021- Κοριτσάκι- ΙΑΣΩ.

7. @Emilly800 25/8/2021- Αγοράκι- Πανεπιστημιακό Νοσοκομειο Λάρισας---γεννήσαμε 12/8/2021!

8. @Φραουλίνο 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΛΗΤΩ---γεννήσαμε 13/8/2021!

9. @xenia^^ 27/8/2021- Κοριτσάκι- ΡΕΑ.

10. @Liakada 29/8/2021- Αγοράκι- ΡΕΑ.

11. @CMES 31/8/2021- Αγοράκι- ΙΑΣΩ———γεννήσαμε 15/8/2021!

12. @Io_anna 3/9/2021- Φυλο δεν γνωριζουμε ακόμα- ΙΑΣΩ 

13. @Riaki876/9/2021- Ιασω Θεσσαλίας

14. @Stalicha 12/9/2021- Αγοράκι- Μητέρα- ——γεννήσαμε 27/7/2021!

 

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Sofiamar93 μου το μπεμπακι σου έχει την ίδια μέρα γενέθλια με τον άντρα μου !!! Από εμπειρία θα γίνει τρομερό λιοντάρι χεχε 

αχ ποσο όμορφες οι περιγραφές.. συγκινούμαι !!!! Το μόνο που με χαλάει σε όλο αυτό πραγματικά είναι αυτό το κόψιμο ράψιμο από κάτω.. πραγματικά σαν ιδέα με αηδιάζει και με ανατριχιάζει πιο πολύ και από την καισαρική… είναι υποχρεωτικό να γίνει αυτό το πράγμα ;;;;;; Ξέρω ότι μετά ταλαιπωρεί κιόλας αλλά μόνο η αίσθηση το ψαλίδι εκεί μου σηκώνεται η τρίχα……

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

@Sofiamar93 μου το μπεμπακι σου έχει την ίδια μέρα γενέθλια με τον άντρα μου !!! Από εμπειρία θα γίνει τρομερό λιοντάρι χεχε 

αχ ποσο όμορφες οι περιγραφές.. συγκινούμαι !!!! Το μόνο που με χαλάει σε όλο αυτό πραγματικά είναι αυτό το κόψιμο ράψιμο από κάτω.. πραγματικά σαν ιδέα με αηδιάζει και με ανατριχιάζει πιο πολύ και από την καισαρική… είναι υποχρεωτικό να γίνει αυτό το πράγμα ;;;;;; Ξέρω ότι μετά ταλαιπωρεί κιόλας αλλά μόνο η αίσθηση το ψαλίδι εκεί μου σηκώνεται η τρίχα……

Εμενα έγινε υποχρεωτικά γιατι έβγαινε με το χερακι στο μαγουλο του και είχε σφινωσει... Εντομεταξυ σε όλους τους υπερηχους ήταν έτσι.. Και κοριτσια έτσι κοιμαται.. Με το χερακι στο μαγουλο.. Απίστευτος.. Ειναι να τον φας.. Δεν γινεται πάντα πάντως.. Αν είσαι και αρκετά ανοιχτή από κάτω μπορεί να την γλιτώσεις.. Παντως η αλήθεια είναι λιγάκι ταλαιπωρία αλλά επειδή ξέρω ότι σύντομα θα περασει δεν με παίρνει από κάτω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

10/08  κοριτσια μου γέννησα.. Οχι 11..κοριτσια μου χαθηκα συγνώμη.. Εχω κουραστεί λίγο με το θέμα θηλασμού.. Τα παράτησα πλέον και ετσι το βγαζω με το θηλαστρο και του το δίνω.. Πίνει τι γαλα μου παρα πολυ αλλά όχι από το στηθος μου. Από το μπιμπερο.. Ας με κρίνουν.. Εγω κανω ότι μπορώ καλύτερα για το παιδακι μου.. Σημασία έχει ότι το πίνει έτσι δεν είναι κοριτσια μου? Επίσης έχουμε λίγο ίκτερο.. Το έχουμε στο φως του παραθύρου γυμνό μας είπε ο παιδίατρος. Και έτσι κάνουμε.. Με τα ράμματα από κάτω έχουν αρχίσει και τραβιέται γιατί σιγά σιγά ξεπρηζεται το σημείο εκείνο και ψήνονται τα ράμματα.. Ελπιζω σιγά σιγά να φύγουν αυτοί οι πονοι για να μπορω να ευχαριστηθώ τα πάντα.. Ακομη και την αυπνια..εσεις πως ειστε??  

 

Να σου ζήσει κοριτσι μου.. Τελειος ο λεβεντης... Οπως εμενα.. Δεν προλάβαμε την επισκληριδειο.. Και τα ενιωσα όλα.. Μου ειχε κανει βέβαια ποκυ χαμηλή δόση ισα να μουδιαζει λίγο η κοιλια.. Πόδια και λεκάνη ενιωθα τα πάντα και κουνουσα τα πάντα.. Αφου περπατουσα.. Αχχχ τώρα να χαρείς τον έρωτα σου... 

Κοριτσι μουυυυ.. Να σου ζήσει το μωρακι σιυ.. Ποσο ομορφα τα περιέγραψε όλα.. Μου έκανες ξανά εικόνα την δική μου γεννα και συγκινουμαι.. Εμενα ήταν μαζί μου όλη την ημέρα κοντά μου σε όλα είδε τα πάντα.. Οι γιατροί απορούσαν πως άντεξε και τα είδε όλα.. Ακομη και τις ραφές και το κόψιμο και να βγαίνει το μωρο.. Τα πάντα όλα.. Ηταν δίπλα μου και έβλεπε τα πάντα.. Με κρατούσε σφιχτά στο χερι και εκλαψε στο τέλος γιατί με έβλεπε να ποναω τόση ώρα και μου είπε απλά ένα σε ευχαριστω για το πόσο δυνατή ήσουν.. Και συγνώμη που σε έκανα να πονέσει τόσο.. Δεν έκλαψε για το μωρο.. Έκλαψε για εμενα.. Σταμάτησε τους εμετους μετά από δύο μέρες.. Εχθες μου έκανε ξανά μδυο φορές και νομιζω ότι φταίει η φόρμουλα που του έδωσα γιατί μου είπαν να δίνω λίγο για το ίκτερο μαζί με τσάι.. Και το έκανε εμετο.. Γιατι δεν του ξανα έδωσα και δνε ξανα έκανε εμετο.. 

Κοριτσι μου.. Να σου ζήσει το μωρακι σου.. Επιτέλους να ηρεμήσεις.. Κρατάς το όνειρο σου αγκαλιά επιτελους.. Να ξεκουραστείς.. Ελπιζω να μην πονας πολυ..ξερω οτι ποναει παραπάνω η καισαρική.. Να μας πεις την εμπειρία σου.. Ελπιζω να εισαι καλα.. 

Αχ τι ωραία εμπειρία και η δικια σου!! Και που ηταν και ο άντρας σου μαζι! Πολυ συγκινητικό! Όσο για το γάλα Σοφία μου, εγω 6 μήνες το αντλούσα, και δεν με ένοιαξε ποτέ το εάν θα πει κάποιος κάτι. Δεν με έπιανε καλα, είχε και κοντό χαληνο στην αρχή, ηταν και μεγάλος και πεινουσε παρα πολυ, ε κι εγω δεν άντεχα να τον βλέπω να κλαίει στο στήθος μ. Ίσως να έπρεπε να είχα παρει σύμβουλο θηλασμού τότε. Όπως και να έχει εγώ ταλαιπωρηθηκα, γιατί και οι αντλήσεις δεν ειναι εύκολο πράγμα. Ειδικά όταν δίνεις μονο δικό σου. Η κάθε μανούλα κάνει το καλύτερο για το παιδάκι της! Αυτό να θυμάσαι! Τα πας περίφημα! 

3 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

@Sofiamar93 μου το μπεμπακι σου έχει την ίδια μέρα γενέθλια με τον άντρα μου !!! Από εμπειρία θα γίνει τρομερό λιοντάρι χεχε 

αχ ποσο όμορφες οι περιγραφές.. συγκινούμαι !!!! Το μόνο που με χαλάει σε όλο αυτό πραγματικά είναι αυτό το κόψιμο ράψιμο από κάτω.. πραγματικά σαν ιδέα με αηδιάζει και με ανατριχιάζει πιο πολύ και από την καισαρική… είναι υποχρεωτικό να γίνει αυτό το πράγμα ;;;;;; Ξέρω ότι μετά ταλαιπωρεί κιόλας αλλά μόνο η αίσθηση το ψαλίδι εκεί μου σηκώνεται η τρίχα……

Δεν γίνεται σε όλες τις κοπέλες.. Αναλόγως. Αλλά θεωρώ πιο ανατριχιαστικη την καισαρική, αν σκεφτείς τι ακριβώς γίνεται (κι επειδή το έχω περάσει κι ολας). Μην ανησυχείς, σε εσενα μπορεί να μην χρειαστεί. Αντε να δούμε πότε θα γεννήσουμε κι εμείς :x

  • Μου αρέσει 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CMES @Emilly800 @Φραουλίνο

Κοριτσια συγχαρητηρια!καλοτυχα να ειναι τα παιδακια σας κ γερα.γρηγορη αναρρωση σας ευχομαι κ συντομα να ζησετε ομορφες κ αξεχαστες στιγμες με τα ζουζουνια σας.

Λοιπον εμεις ειμαστε πολυ καλα.δεν το πιστευω οτι το ζω δλδ!ο μικρος απο την τριτη εχει πιασει το νοημα με το στηθος!ειναι βλεπετε κ η πρωτερη εμπειρια με το.κοριτσι μου κ τωρα ξερω πώς να χειριστω δυσκολες καταστασεις.απολαμβανω τον μικρο οσο δεν παει.το βαρος του κοντευει τα 2500γραμ.και τον πηρα πριν μια βδομαδα 2200.τον εχω τουρμπωσει κ δεν τον αφηνω!χαχαχα!!!τωρα παλι θα τον θηλασω...Η μικρη ζηλευει προφανως.ηταν αναμενομενο.μου λεει αγκαλιτσα μαμα να τον κανω κ εκει που τον φιλαει του χωνει κ μια τσιμπια.τι να της μιλαμε οτι ειναι μωρο κλπ κλπ,δεν νιωθει η δικια μου.τωρα την πηραν εχθες το πρωι για μπανια οι παππουδες κ ηδη μου λειπει κ εχω βαλει τα ζουμια.δεν θελω να πιστευει πως την εδιωξα κ εμεινα με το μωρο.ειναι κ αυτες οι κωλοορμονες που μαλλον με εχουν επηρεασει κ νιωθω πως δεν μπορω μακρια της.δεν θελω να την στεναχωρω κ να νομιζει διαφορα με το μυαλουδακι της.

Παντως ο μικρουλης μου ειναι ερωτας.Νιωθω ευγνωμων για το χρονο που μας εδωσε και ολο τον κοιταω κ δεν μπορω να πιστεψω οτι τον εχω στα χερια μου υγιη.αφηστε!επαθα ερωτα η μανα!

 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, CMES είπε:

Καλημερα και Χρονια Πολλα κοριτσια!! @Emilly800 και @Φραουλίνο να σας ζησουν τα μωρακια σας!!!

Γεννησα κι εγω τη νυχτα! Μου εσπασαν τα νερα στις 11 το βραδυ εκει που καθομουν στον καναπε! Στις 4 βγηκε ενας πολυ φωνακλας μπουμπουκος 3370!! Μονο που δεν προλαβε να με πιασει η επισκληριδιος γιατι ο τοκετος προχωρησε πολυ γρηγορα και η αληθεια ειναι πονεσα παρα πολυ!! Ολα καλα ομως!!

Να σας ζήσει κορίτσι μου, να είναι πάντα γερός και ευτυχισμένος!!! Ταλαιπωρηθηκες με τον πόνο αλλά την έζησες και αυτή την εμπειρία στο τρίτο σου παιδάκι και χαλάλι αφού πήρε έστω λίγες ώρες! ❤️

10 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

10/08  κοριτσια μου γέννησα.. Οχι 11..κοριτσια μου χαθηκα συγνώμη.. Εχω κουραστεί λίγο με το θέμα θηλασμού.. Τα παράτησα πλέον και ετσι το βγαζω με το θηλαστρο και του το δίνω.. Πίνει τι γαλα μου παρα πολυ αλλά όχι από το στηθος μου. Από το μπιμπερο.. Ας με κρίνουν.. Εγω κανω ότι μπορώ καλύτερα για το παιδακι μου.. Σημασία έχει ότι το πίνει έτσι δεν είναι κοριτσια μου? Επίσης έχουμε λίγο ίκτερο.. Το έχουμε στο φως του παραθύρου γυμνό μας είπε ο παιδίατρος. Και έτσι κάνουμε.. Με τα ράμματα από κάτω έχουν αρχίσει και τραβιέται γιατί σιγά σιγά ξεπρηζεται το σημείο εκείνο και ψήνονται τα ράμματα.. Ελπιζω σιγά σιγά να φύγουν αυτοί οι πονοι για να μπορω να ευχαριστηθώ τα πάντα.. Ακομη και την αυπνια..εσεις πως ειστε??  

 

Να σου ζήσει κοριτσι μου.. Τελειος ο λεβεντης... Οπως εμενα.. Δεν προλάβαμε την επισκληριδειο.. Και τα ενιωσα όλα.. Μου ειχε κανει βέβαια ποκυ χαμηλή δόση ισα να μουδιαζει λίγο η κοιλια.. Πόδια και λεκάνη ενιωθα τα πάντα και κουνουσα τα πάντα.. Αφου περπατουσα.. Αχχχ τώρα να χαρείς τον έρωτα σου... 

Κοριτσι μουυυυ.. Να σου ζήσει το μωρακι σιυ.. Ποσο ομορφα τα περιέγραψε όλα.. Μου έκανες ξανά εικόνα την δική μου γεννα και συγκινουμαι.. Εμενα ήταν μαζί μου όλη την ημέρα κοντά μου σε όλα είδε τα πάντα.. Οι γιατροί απορούσαν πως άντεξε και τα είδε όλα.. Ακομη και τις ραφές και το κόψιμο και να βγαίνει το μωρο.. Τα πάντα όλα.. Ηταν δίπλα μου και έβλεπε τα πάντα.. Με κρατούσε σφιχτά στο χερι και εκλαψε στο τέλος γιατί με έβλεπε να ποναω τόση ώρα και μου είπε απλά ένα σε ευχαριστω για το πόσο δυνατή ήσουν.. Και συγνώμη που σε έκανα να πονέσει τόσο.. Δεν έκλαψε για το μωρο.. Έκλαψε για εμενα.. Σταμάτησε τους εμετους μετά από δύο μέρες.. Εχθες μου έκανε ξανά μδυο φορές και νομιζω ότι φταίει η φόρμουλα που του έδωσα γιατί μου είπαν να δίνω λίγο για το ίκτερο μαζί με τσάι.. Και το έκανε εμετο.. Γιατι δεν του ξανα έδωσα και δνε ξανα έκανε εμετο.. 

Κοριτσι μου.. Να σου ζήσει το μωρακι σου.. Επιτέλους να ηρεμήσεις.. Κρατάς το όνειρο σου αγκαλιά επιτελους.. Να ξεκουραστείς.. Ελπιζω να μην πονας πολυ..ξερω οτι ποναει παραπάνω η καισαρική.. Να μας πεις την εμπειρία σου.. Ελπιζω να εισαι καλα.. 

Και πολύ καλά κάνεις Σοφία μου άκου εκεί να σε κρίνουν!! Σημασία έχει ότι πίνει το γάλα σου, που και αυτό να μην γινόταν δηλαδή σιγά μην τρελαθούμε αλλά λέμε τώρα.. 

Εμείς είμαστε καλά, αύριο με το καλό πάμε σπίτι μας! Ευτυχώς εμετό δεν ξαναέκανε, αυτή τη μια φορά μόνο.. Και εγω δίνω συμπλήρωμα σε κάθε δεύτερο γεύμα, αφού προηγηθεί θηλασμός για να μην τεμπελιάζει το στήθος. Εχασε αρκετά γραμμάρια και εγώ βγάζω ακόμα πρωτογαλα το οποίο και πίνει αλλά μετά κάνει σαν νηστικό πιράνχας :lol:.. Ευτυχώς δεν έχει ξανακάνει εμετό, χορταίνει και κοιμάται! 

Πολύ χαίρομαι που είχατε και εσείς τόσο όμορφη εμπειρία από τον ερχομό του μωρού σας κορίτσι μου!!! Στιγμές μοναδικές και αξέχαστες πραγματικά!! Και πόσο δεμένοι και αγαπημένοι είστε μπράβο σας, να είστε πάντα έτσι στην υπόλοιπη ζωή σας! ❤️

6 ώρες πρίν, xenia^^ είπε:

@Sofiamar93 μου το μπεμπακι σου έχει την ίδια μέρα γενέθλια με τον άντρα μου !!! Από εμπειρία θα γίνει τρομερό λιοντάρι χεχε 

αχ ποσο όμορφες οι περιγραφές.. συγκινούμαι !!!! Το μόνο που με χαλάει σε όλο αυτό πραγματικά είναι αυτό το κόψιμο ράψιμο από κάτω.. πραγματικά σαν ιδέα με αηδιάζει και με ανατριχιάζει πιο πολύ και από την καισαρική… είναι υποχρεωτικό να γίνει αυτό το πράγμα ;;;;;; Ξέρω ότι μετά ταλαιπωρεί κιόλας αλλά μόνο η αίσθηση το ψαλίδι εκεί μου σηκώνεται η τρίχα……

Μη το σκέφτεσαι Ξένια μου μπορεί να μη χρειαστεί αλλά ακόμα και αν γίνει δεν νιώθεις τίποτα εκείνη τη στιγμή.. Το κάνουν αν το μωρακι είναι μεγάλο ώστε να μη σκίσει το δέρμα άτσαλα αλλά να γίνει ελεγχόμενα γιατί στην πρώτη περίπτωση τα πράγματα είναι πιο άσχημα! Εγώ ούτε που το κατάλαβα με την επισκληριδειο και ας μου είχαν κάνει όπως είπε και η @Sofiamar93 δόση ίσα να μη νιώθω πόνο, και όρθια σηκωνομουν απλά δεν καταλάβαινα τίποτα από πόνο και θερμοκρασία! Γενικα αυτό κάνουν στο φυσιολογικό τοκετό, είναι επισκληριδειος αναλγησία, όχι αναισθησία όπως στην καισαρική.

Όσο για το ράψιμο εκτός από το ότι δεν το νιώθεις, το κάνουν ενώ εσύ κρατάς αγκαλιά το μωρό σου για πρώτη φορά και πίστεψε με μόλις έχει τελειώσει η διαδικασία θα πεις καλά όντως; Βγήκε ο πλακούντας και έγιναν και τα ράμματα;; Πότε;;; 

1 ώρα πρίν, Stalicha είπε:

@CMES @Emilly800 @Φραουλίνο

Κοριτσια συγχαρητηρια!καλοτυχα να ειναι τα παιδακια σας κ γερα.γρηγορη αναρρωση σας ευχομαι κ συντομα να ζησετε ομορφες κ αξεχαστες στιγμες με τα ζουζουνια σας.

Λοιπον εμεις ειμαστε πολυ καλα.δεν το πιστευω οτι το ζω δλδ!ο μικρος απο την τριτη εχει πιασει το νοημα με το στηθος!ειναι βλεπετε κ η πρωτερη εμπειρια με το.κοριτσι μου κ τωρα ξερω πώς να χειριστω δυσκολες καταστασεις.απολαμβανω τον μικρο οσο δεν παει.το βαρος του κοντευει τα 2500γραμ.και τον πηρα πριν μια βδομαδα 2200.τον εχω τουρμπωσει κ δεν τον αφηνω!χαχαχα!!!τωρα παλι θα τον θηλασω...Η μικρη ζηλευει προφανως.ηταν αναμενομενο.μου λεει αγκαλιτσα μαμα να τον κανω κ εκει που τον φιλαει του χωνει κ μια τσιμπια.τι να της μιλαμε οτι ειναι μωρο κλπ κλπ,δεν νιωθει η δικια μου.τωρα την πηραν εχθες το πρωι για μπανια οι παππουδες κ ηδη μου λειπει κ εχω βαλει τα ζουμια.δεν θελω να πιστευει πως την εδιωξα κ εμεινα με το μωρο.ειναι κ αυτες οι κωλοορμονες που μαλλον με εχουν επηρεασει κ νιωθω πως δεν μπορω μακρια της.δεν θελω να την στεναχωρω κ να νομιζει διαφορα με το μυαλουδακι της.

Παντως ο μικρουλης μου ειναι ερωτας.Νιωθω ευγνωμων για το χρονο που μας εδωσε και ολο τον κοιταω κ δεν μπορω να πιστεψω οτι τον εχω στα χερια μου υγιη.αφηστε!επαθα ερωτα η μανα!

 

Κορίτσι μου πόσο όμορφα νέα!!! Έρωτας μητέρα και γιος, και μια αδυναμία παραπάνω γιατί είναι μαχητής και πέρασε δύσκολα! Η μικρή σου μια χαρά θα περάσει, θα κάνει τα μπανακια της και όλα θα είναι τέλεια!! Λογική η ζήλια και αναμενόμενη, σιγά σιγά θα το αποδεχτεί όμως και θα γίνουν δύο πολύ αγαπημένα αδερφάκια!!! :wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...