Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Το υψος το μετρανε στη β επιπεδου; Εχει νοημα; Ξεχασα να ρωτησω το γιατρο κ δεν καταλαβαινω τις μετρησεις στα αποτελεσματα!

Δεν γίνεται να το μετρήσουν μετράνε κεφάλι , κοιλιά κτλ ξεχωρηστα γιατί μεγαλώνει και είναι κουλουριασμένο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Brigitt said:

Δεν γίνεται να το μετρήσουν μετράνε κεφάλι , κοιλιά κτλ ξεχωρηστα γιατί μεγαλώνει και είναι κουλουριασμένο

Τοσο ασχετη ειμαι! Ευχαριστω για την απαντηση!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Καλημέρα σε όλες!! Επιτέλους έκανα και γω την β'επιπεδου σήμερα το πρωί και ευτυχώς είναι όλα καλά μας επιβεβαίωσαν πως είναι κορίτσι το είδαμε δηλαδή ξεκάθαρα πια ευτυχώς να αρχίσω να ψωνίζω χαχα!!! 21+5 εβδομάδες 425 γρ. είναι όλα καλά . Δεν μου είδαν το τράχηλο κολπικά εμένα αυτή τη φορά με ρώτησε δηλαδή αν ήθελα αλλά ο γιατρός μου μου είπε πως δεν χρειάζεται γιατί είχα φύγει και μετά έπρεπε να πάω ξανά ... 

Τέλεια κορίτσι μου με το καλό η ζουζουνα λπν....άντε να αρχίσουμε τα ψώνια σιγά σιγά....Ίριδα...καταπληκτικό όνομα...ήταν μέσα στα πολλά που είχα σκεφτει....Ιριδα..Νεφελη..Αφροδιτη..Αρτεμης...και πολλά τςτοια..εμείς αποφασίσαμε Νεφέλη ...το είχαμε αποφασίσει βασικά χρόνια τώρα....αχχαχαχ

πρίν από 32 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Το υψος το μετρανε στη β επιπεδου; Εχει νοημα; Ξεχασα να ρωτησω το γιατρο κ δεν καταλαβαινω τις μετρησεις στα αποτελεσματα!

Εμένα δεν το μέτρησαν το ύψος μόνο τα γραμμάρια...αλλά Μ είπε ο γιατρός ότι τα μωρά τώρα κυμαίνονται από 25-30 εκατοστά....

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Ναι μπορεί δεν με αγχωνει κιόλας αυτό γιατί στην προηγούμενη πάλι δεν είχα θέμα με τον τράχηλο είναι μακρύς και κλειστός μέχρι πολύ αργά ... Η αλήθεια είναι πως τώρα άρχισα να ψάχνω όνομα πριν έψαχνα δειλά δειλά αλλά λέω άσε μην μου το αλλάξουνε το φύλλο στην β' επίπεδου ...

Είμαι ανάμεσα σε μερικά Λαουρα Αριάδνη Έρρικα Ίριδα εσείς τι λέτε ? Τον γιο μας τον έχουμε βγάλει Μάξιμο και θα ήθελα να βγάλω έτσι κάτι πιο σπάνιο και για το κοριτσάκι ....

Τέλεια!! Μπραβοοοοο!! 

Άντε καλά ψώνια λοιπόν!! 

Ίριδα θα πω εγώ.... είναι υπέροχο όνομα! 

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 hours ago, Brigitt said:

Ναι μπορεί δεν με αγχωνει κιόλας αυτό γιατί στην προηγούμενη πάλι δεν είχα θέμα με τον τράχηλο είναι μακρύς και κλειστός μέχρι πολύ αργά ... Η αλήθεια είναι πως τώρα άρχισα να ψάχνω όνομα πριν έψαχνα δειλά δειλά αλλά λέω άσε μην μου το αλλάξουνε το φύλλο στην β' επίπεδου ...

Είμαι ανάμεσα σε μερικά Λαουρα Αριάδνη Έρρικα Ίριδα εσείς τι λέτε ? Τον γιο μας τον έχουμε βγάλει Μάξιμο και θα ήθελα να βγάλω έτσι κάτι πιο σπάνιο και για το κοριτσάκι ....

Μπραβο κοριτσι! Πολυ χαιρομαι που ειναι ολα καλα! Αντε και στα δικα μας!! Χαχαχα! 

Λοιπον θα ψηφισω και γω Ιριδα ή Αριαδνη! Και το Ερρικα ειναι συμπαθητικο, αλλα το Λαουρα προσωπικα δεν μου αρεσει καθολου! Κι εγω αυτη τη βδομαδα ψιλοσκεφτομαι ονοματα, περιμενω βεβαια και την επιβεβαιωση στη β επιπεδου. Εμενα μου αρεσει και το Δαναη! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , depifish είπε:

Μπραβο κοριτσι! Πολυ χαιρομαι που ειναι ολα καλα! Αντε και στα δικα μας!! Χαχαχα! 

Λοιπον θα ψηφισω και γω Ιριδα ή Αριαδνη! Και το Ερρικα ειναι συμπαθητικο, αλλα το Λαουρα προσωπικα δεν μου αρεσει καθολου! Κι εγω αυτη τη βδομαδα ψιλοσκεφτομαι ονοματα, περιμενω βεβαια και την επιβεβαιωση στη β επιπεδου. Εμενα μου αρεσει και το Δαναη! 

Με το καλό να κάνεις κι εσύ τη β'επιπεδου!!! Και να μάθεις στα σίγουρα τι έχεις κι εγώ θα έσκασα γιατί μου είχαν πει 60% κορίτσι την προηγούμενη φορά και λέω μην μου το αλλάξει τώρα αλλά ευτυχώς ...

Όσο για το όνομα εγώ έχω αποφασίσει το Αριάδνη , φέρνω στο άντρα μου την κουβέντα γενικά του όνοματος και δεν μου απαντάει καν 50 φορές τον ρωτάω τη μέρα τι όνομα του αρέσει γενικά τίποτα αυτός λέει είναι νωρίς με έχει σκάσει !!! Εεε θα του πω αφού απ' ότι φαίνεται δεν σε νοιάζει θα δώσουμε αυτό που θέλω εγώ και τελείωσε η υπόθεση 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Brigitt μπραβο κοριτσι μου για τα καλα αποτελεσματα , τωρα κανε τα ψωνια σου και ασχολησουμε με οτι  ομορφο περιστρεφεται γυρω απο το κοριτσακι σου!! Εμενα  αν και εχεις παρει την αποφαση σου μου αρεσει   παρα πολυ το  Ιριδα!

Σε ολα τα κοριτσια ευχομαι καλα αποτελεσματα με τη β επιπεδου !!

Σας ευχαριστω ολες για τις απαντησεις σχετικα με την ανιοπαρακεντηση. Τελικα ο αντρας μου πηρε το γιατρο  του ειπε οτι φοβομαστε να κανουμε αμνιοπαρακεντηση για το ενδεχομενο αποβολης  εφοσον δεν εχουμε  και καποιο ευρημα μεχρι τωρα και  πολυ καλη αυχενικη και PAPP-Α και μας ειπε να κανουμε το ΝΙPT test .Οπότε εχω κλεισει Παρασκευη για to test και β επιπεδου τη Τριτη και ελπιζω να πανε ολα καλα και σε εμενα και σε ολες μας και να συνεχισουμε να ονειρευομαστε παρεα μεχρι να  κρατησουμε  τα μωρα μας στις αγκαλιες μας!

 

 

 

 

1

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , vasia!!! είπε:

@Brigitt μπραβο κοριτσι μου για τα καλα αποτελεσματα , τωρα κανε τα ψωνια σου και ασχολησουμε με οτι  ομορφο περιστρεφεται γυρω απο το κοριτσακι σου!! Εμενα  αν και εχεις παρει την αποφαση σου μου αρεσει   παρα πολυ το  Ιριδα!

Σε ολα τα κοριτσια ευχομαι καλα αποτελεσματα με τη β επιπεδου !!

Σας ευχαριστω ολες για τις απαντησεις σχετικα με την ανιοπαρακεντηση. Τελικα ο αντρας μου πηρε το γιατρο  του ειπε οτι φοβομαστε να κανουμε αμνιοπαρακεντηση για το ενδεχομενο αποβολης  εφοσον δεν εχουμε  και καποιο ευρημα μεχρι τωρα και  πολυ καλη αυχενικη και PAPP-Α και μας ειπε να κανουμε το ΝΙPT test .Οπότε εχω κλεισει Παρασκευη για to test και β επιπεδου τη Τριτη και ελπιζω να πανε ολα καλα και σε εμενα και σε ολες μας και να συνεχισουμε να ονειρευομαστε παρεα μεχρι να  κρατησουμε  τα μωρα μας στις αγκαλιες μας!

 

 

 

 

1

Ευχαριστώ πολύ!!! Μόλις πρότεινα στον άντρα μου το όνομα Ίριδα μου λέει και τι θα λέω δηλαδή από εδώ "η κόρη μου η Ίριδα" το πήγε στο μάτι αυτός και με κορόιδευε !!! 

Γιατί σου πρότειναν αμνιο ?? Είδανε κάτι ? Η λόγο ηλικίας , προληπτικά και καλά ?

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Μονο λογω ηλικιας και προληπτικα ο γιατρος μου ειπε οτι δεν εχει τιποτα για να ανησυχει απλα εμενα θα μου φυγει η ψυχη μεχρι να παρω τα αποτελεσματα στο χερι μου .Ιρις Ιριδα μου ακουγεται υπεροχα..Να λεει θα σε προσεχω Ιριδα μου !! Σαν τα ματια του δηλαδη!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , vasia!!! είπε:

Μονο λογω ηλικιας και προληπτικα ο γιατρος μου ειπε οτι δεν εχει τιποτα για να ανησυχει απλα εμενα θα μου φυγει η ψυχη μεχρι να παρω τα αποτελεσματα στο χερι μου .Ιρις Ιριδα μου ακουγεται υπεροχα..Να λεει θα σε προσεχω Ιριδα μου !! Σαν τα ματια του δηλαδη!!

Αααντε καλέ μια χαρά θα είναι το μωρό σου όλα καλά σε λίγο θα τα έχουμε αγκαλιά και δεν θα το πιστεύουμε , πως περνάει έτσι ο καιρός !! Σαν χθες θυμάμαι που έμαθα πως είμαι έγκυος και τώρα είμαι στον 6ο απίστευτο!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα τι κάνετε?Έχει κάποια από σας αιμορροΐδες?Να μου πει πως είναι και πως το αντιμετώπισε?όλους αυτούς μήνες δεν είχα καθόλου δυσκοιλιότητα και με έπιασε τώρα με αποτέλεσμα να βγάλω εξωτερική αιμορροΐδα .

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Κοριτσια καλησπέρα τι κάνετε?Έχει κάποια από σας αιμορροΐδες?Να μου πει πως είναι και πως το αντιμετώπισε?όλους αυτούς μήνες δεν είχα καθόλου δυσκοιλιότητα και με έπιασε τώρα με αποτέλεσμα να βγάλω εξωτερική αιμορροΐδα .

Εγώ δυστυχώς έχω αυτό το πρόβλημα χρόνια τώρα από παιδί που ήμουν!!! Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις και πολλά παίζει ρόλο βέβαια και η διατροφή δλδ εμένα μου είχε κόψει ο γιατρός τα κοκκινιστα, όχι άλλαντικα, όχι σκληρο κρέας, όχι πικάντικα...Δεν θέλει πολύ ζόρισμα στη τουαλέτα και άλλα πολλά...Έχεις φαγούρα η έσπασε?? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Penny28 είπε:

Εγώ δυστυχώς έχω αυτό το πρόβλημα χρόνια τώρα από παιδί που ήμουν!!! Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις και πολλά παίζει ρόλο βέβαια και η διατροφή δλδ εμένα μου είχε κόψει ο γιατρός τα κοκκινιστα, όχι άλλαντικα, όχι σκληρο κρέας, όχι πικάντικα...Δεν θέλει πολύ ζόρισμα στη τουαλέτα και άλλα πολλά...Έχεις φαγούρα η έσπασε?? 

Δεν είχα ποτέ θέμα ή ίσως κ να είχα κα να μην με ενοχλουσε  δεν ξέρω αν γίνεται?Την παρασκευή και ενώ είχα 3-4 μέρες να πάω τουαλέτα (όλο αυτόυς του μήνες δεν είχα κανένα θέμα)Νιώθω μια ενόχληση και λέω οκ λογικό.Απο την Παρασκευή πήγα ξανά σήμερα στην τουαλέτα ,πλένομε και εντοπίζω κάτι στον πωπο σαν εξωγκομα δεν ξέρω πως να το πω που ετσουζε ελάχιστα αλλά κ μια περίεργη αίσθηση όταν κάθομαι .τρόμαξα παααρα πολύ και πήρα την μαία (κουνιάδα μου)και μου εξήγησε τ είναι ,μου έδωσε μια κρέμα να πάρω την προκτοσιναλακ (δεν ξέρω αν την λέω καλά)Απλά τρόμαξα πολύ μην είναι τίποτα κακό γιατί δεν ξέρω πως είναι οι αιμορροΐδες

πρίν από 3 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Δεν είχα ποτέ θέμα ή ίσως κ να είχα κα να μην με ενοχλουσε  δεν ξέρω αν γίνεται?Την παρασκευή και ενώ είχα 3-4 μέρες να πάω τουαλέτα (όλο αυτόυς του μήνες δεν είχα κανένα θέμα)Νιώθω μια ενόχληση και λέω οκ λογικό.Απο την Παρασκευή πήγα ξανά σήμερα στην τουαλέτα ,πλένομε και εντοπίζω κάτι στον πωπο σαν εξωγκομα δεν ξέρω πως να το πω που ετσουζε ελάχιστα αλλά κ μια περίεργη αίσθηση όταν κάθομαι .τρόμαξα παααρα πολύ και πήρα την μαία (κουνιάδα μου)και μου εξήγησε τ είναι ,μου έδωσε μια κρέμα να πάρω την προκτοσιναλακ (δεν ξέρω αν την λέω καλά)Απλά τρόμαξα πολύ μην είναι τίποτα κακό γιατί δεν ξέρω πως είναι οι αιμορροΐδες

Επίσης πριν αρκετές μέρες ίσως και καιρό είχα αρκετή φαγούρα και λέω οκ από το ξύρισμα είναι ή με ενοχλεί το σαπούνι που χρησιμοποιω 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Δεν είχα ποτέ θέμα ή ίσως κ να είχα κα να μην με ενοχλουσε  δεν ξέρω αν γίνεται?Την παρασκευή και ενώ είχα 3-4 μέρες να πάω τουαλέτα (όλο αυτόυς του μήνες δεν είχα κανένα θέμα)Νιώθω μια ενόχληση και λέω οκ λογικό.Απο την Παρασκευή πήγα ξανά σήμερα στην τουαλέτα ,πλένομε και εντοπίζω κάτι στον πωπο σαν εξωγκομα δεν ξέρω πως να το πω που ετσουζε ελάχιστα αλλά κ μια περίεργη αίσθηση όταν κάθομαι .τρόμαξα παααρα πολύ και πήρα την μαία (κουνιάδα μου)και μου εξήγησε τ είναι ,μου έδωσε μια κρέμα να πάρω την προκτοσιναλακ (δεν ξέρω αν την λέω καλά)Απλά τρόμαξα πολύ μην είναι τίποτα κακό γιατί δεν ξέρω πως είναι οι αιμορροΐδες

Επίσης πριν αρκετές μέρες ίσως και καιρό είχα αρκετή φαγούρα και λέω οκ από το ξύρισμα είναι ή με ενοχλεί το σαπούνι που χρησιμοποιω 

Έτσι ακριβώς είναι όπως τις περιγράφεις...εγω έβαζα μια φυτική κρέμα όταν με ενοχλούσε πάρα πολύ γενικά αν τις βγάλεις μετά θα ξανά βγάζεις κατά διαστήματα όταν ζορίζεσαι...εγω ειχα πολυ μεγάλο θέμα μικρή!!!!Ευτυχώς όμως τώρα είναι καλύτερα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...