Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

31 minutes ago, Farmakotriftena said:

Κοριτσαρες τι κανετε;;

Οσα κοριτσια έχουμε εδω απο εξωσωματική, μπορειτε να με βοηθησετε σε κατι;

Αναιρτησα βεβαια σχετικο θεμα εδω στο φορουμ 

Εχω φιλη που προσπαθει για μωρακι εκανε καποιες ορμονολογικες και μολις πηρε τα αποτελέσματα.

Ειναι τα εξής 

Tsh                             2.060μIU/ml

Οιστραδιόλη-Ε2       32,7pg/ml

FSH.                           8,1μIU/ml 

LH.                              5.8μIU/ml 

Προλακτινη (PRL).   12.0ng/ml 

AMH.                             2.07ng/ml 

Τα εκανε την 3η ημερα του κύκλου.

Ειναι καλες;

 

 

 

 

Μια χαρα τα βλεπω εγω αν τα θυμαμαι κ καλα!

Κοριτσια υπαρχει αλλη διδυμομανουλα to be στο γκρουπ; ηθελα να ρωτησω για λικνο και τα του υπνου για τα διδυμακια! !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλησπερα!εχει κανει καποια κοπελα νιπτ?Μετα απο ποσες μερες τη πηρατε?Την εκανα τη προηγουμενη Παρασκευη κ αποτελεσματα ακομη...κ με εχουν ζωσει τα φιδια! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Blondie 2020 said:

Μια χαρα τα βλεπω εγω αν τα θυμαμαι κ καλα!

Κοριτσια υπαρχει αλλη διδυμομανουλα to be στο γκρουπ; ηθελα να ρωτησω για λικνο και τα του υπνου για τα διδυμακια! !

Παρούσα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κοριτσαρες τι κανετε;;

Οσα κοριτσια έχουμε εδω απο εξωσωματική, μπορειτε να με βοηθησετε σε κατι;

Αναιρτησα βεβαια σχετικο θεμα εδω στο φορουμ 

Εχω φιλη που προσπαθει για μωρακι εκανε καποιες ορμονολογικες και μολις πηρε τα αποτελέσματα.

Ειναι τα εξής 

Tsh                             2.060μIU/ml

Οιστραδιόλη-Ε2       32,7pg/ml

FSH.                           8,1μIU/ml 

LH.                              5.8μIU/ml 

Προλακτινη (PRL).   12.0ng/ml 

AMH.                             2.07ng/ml 

Τα εκανε την 3η ημερα του κύκλου.

Ειναι καλες;

 

 

 

 

Οι εξετάσεις τις είναι πολύ καλές απο αυτά που βλέπω! Τι ηλικία έχει η φίλη σου; Κ η ΑΜΗ της είναι πολύ καλή! 

πρίν από 8 λεπτά , vasia!!! είπε:

Κοριτσια καλησπερα!εχει κανει καποια κοπελα νιπτ?Μετα απο ποσες μερες τη πηρατε?Την εκανα τη προηγουμενη Παρασκευη κ αποτελεσματα ακομη...κ με εχουν ζωσει τα φιδια! 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Δν έχω κάνει αλλά από τις άλλες κοπέλες που έκαναν γενικά αργούν τα αποτελέσματα! Κάνουν 10 εργάσιμες μέρες να βγουν δλδ 2 βδομαδες σίγουρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Blondie 2020 said:

Μια χαρα τα βλεπω εγω αν τα θυμαμαι κ καλα!

Κοριτσια υπαρχει αλλη διδυμομανουλα to be στο γκρουπ; ηθελα να ρωτησω για λικνο και τα του υπνου για τα διδυμακια! !

Έχω μιλήσει με διδυμομανούλες και μου είπαν ότι στην αρχή κοίμιζαν και τα δύο μωράκια σε μία κούνια, αρκεί να είναι το μεγάλο μέγεθος, 140*70. Αυτό σκοπεύω να κάνω και εγώ.

Σκεφτόμουν να αγοράσω 2 λίκνα, αλλά θεωρώ ότι δεν είναι απαραίτητα. Παρότι η κούνια είναι μεγάλη, υπάρχουν φωλίτσες, αν και εγώ θα προσπαθήσω το φάσκιωμα που τα κάνει και αισθάνονται ασφάλεια.

10 minutes ago, vasia!!! said:

Κοριτσια καλησπερα!εχει κανει καποια κοπελα νιπτ?Μετα απο ποσες μερες τη πηρατε?Την εκανα τη προηγουμενη Παρασκευη κ αποτελεσματα ακομη...κ με εχουν ζωσει τα φιδια! 

Κουράγιο! Και εγώ το ίδιο έχω ακούσει, κάνουν αρκετές ημέρες να βγουν τα αποτελέσματα. Δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο να μάθεις πότε θα τα λάβεις?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 minutes ago, vasia!!! said:

Κοριτσια καλησπερα!εχει κανει καποια κοπελα νιπτ?Μετα απο ποσες μερες τη πηρατε?Την εκανα τη προηγουμενη Παρασκευη κ αποτελεσματα ακομη...κ με εχουν ζωσει τα φιδια! 

Κανουν 10 μερες! Καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πηρα γιατι μου ειχαν πει αν οχι Παρασκευη Δευτερα θα τα εχεις! Μου ειπαν τα αναμενουν ισως και σημερα..Ειλικρινα τετοιο αγχος δεν εχω ξαναπερασει μεχρι τωρα παρολο που τη κανω προληπτικα μονο λογω ηλικιας ..παντα το μυαλο κανει τα χειροτερα σεναρια!

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Andri M said:

Έχω μιλήσει με διδυμομανούλες και μου είπαν ότι στην αρχή κοίμιζαν και τα δύο μωράκια σε μία κούνια, αρκεί να είναι το μεγάλο μέγεθος, 140*70. Αυτό σκοπεύω να κάνω και εγώ.

Σκεφτόμουν να αγοράσω 2 λίκνα, αλλά θεωρώ ότι δεν είναι απαραίτητα. Παρότι η κούνια είναι μεγάλη, υπάρχουν φωλίτσες, αν και εγώ θα προσπαθήσω το φάσκιωμα που τα κάνει και αισθάνονται ασφάλεια.

Κουράγιο! Και εγώ το ίδιο έχω ακούσει, κάνουν αρκετές ημέρες να βγουν τα αποτελέσματα. Δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο να μάθεις πότε θα τα λάβεις?

Ααα κοριτσακι πως εισαι;;;; κ εγω αυτο σκεφτομουν μαλλον Φωλιτσες διαβασα δε θεωρουνται ασφαλεις οποτε τις εβγαλα απο τη λιστα! Καροτσια ειδες;

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Blondie 2020 said:

Ααα κοριτσακι πως εισαι;;;; κ εγω αυτο σκεφτομουν μαλλον Φωλιτσες διαβασα δε θεωρουνται ασφαλεις οποτε τις εβγαλα απο τη λιστα! Καροτσια ειδες;

Καλή πληροφορία αυτή για τις φωλίτσες. Όντως, φεύγουν από τη λίστα. 

Αγοράσαμε καρότσι μεταχειρισμένο από ένα ζευγάρι στο παλαιό φάληρο, μαζί με τα αυγουλάκια για το αυτοκίνητο.

Πήραμε το peg perego book for two. Είναι μακράν το πιο δημοφιλές. Πριν το αγοράσουμε, πήγαμε στα καταστήματα και είδαμε όλα τα καροτσάκια που είχαμε δει στο internet και κάποια άλλα που είχαμε αρχικά απορρίψει. Το book for two έχει μεγάλες ρόδες, και αμορτισέρ. Είναι εύκολο να ανεβαίνει πεζοδρόμια και δεν κολλάει σε λακουβίτσες ή πεταχτά πλακάκια πεζοδρομίου.

Η κύλιση του φαίνεται να είναι όντως καλή.

Τα μειονεκτήματα είναι : α) το βάρος, είναι γύρω στα 15 κιλά, επομένως χρειάζεται εξάσκηση να το βάζουμε μέσα στο αυτοκίνητο μόνες μας

β) το μέγεθος (πιάνει όλο το πορτ μπαγκαζ του αυτοκινήτου, και μάλιστα για να χωρέσει, αφαιρούμε και τις 2 μπροστινές ρόδες.

Αυτά που μάλλον πρέπει να αποφύγεις είναι τα καρότσια που έχουν τα καθισματάκια μπρος πίσω και πάνω κάτω. Από ότι καταλάβαμε επειδή το κέντρο βάρους είναι ψηλό και στενό, είναι αρκετά εύκολο να αναποδογυρίσουν.

Απλώς, όπως μας είπαν όλοι, το διπλό καρότσι θα το χρησιμοποιήσουμε 1 άντε 1.5 χρόνια γιατί μετά βαραίνουν πολύ τα παιδιά και τα διπλά καρότσια γίνονται δύσκολα στην οδήγηση. Μετά θα έχουμε ένα μονό καρότσι με ένα πατίνι από πίσω και θα κάθονται εναλλάξ, όποιο κουράζεται. Βάσει αυτών των πληροφοριών αποφασίσαμε να το πάρουμε μεταχειρισμένο, γιατί καινούριο κάνει κοντά στα 700 ευρώ. Θα του κάνουμε ένα καλό πλύσιμο, θα βάλουμε και τα ειδικά πανάκια για τα καρότσια και θα είμαστε σούπερ. 

Ελπίζω να σε βοήθησα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Andri M said:

Καλή πληροφορία αυτή για τις φωλίτσες. Όντως, φεύγουν από τη λίστα. 

Αγοράσαμε καρότσι μεταχειρισμένο από ένα ζευγάρι στο παλαιό φάληρο, μαζί με τα αυγουλάκια για το αυτοκίνητο.

Πήραμε το peg perego book for two. Είναι μακράν το πιο δημοφιλές. Πριν το αγοράσουμε, πήγαμε στα καταστήματα και είδαμε όλα τα καροτσάκια που είχαμε δει στο internet και κάποια άλλα που είχαμε αρχικά απορρίψει. Το book for two έχει μεγάλες ρόδες, και αμορτισέρ. Είναι εύκολο να ανεβαίνει πεζοδρόμια και δεν κολλάει σε λακουβίτσες ή πεταχτά πλακάκια πεζοδρομίου.

Η κύλιση του φαίνεται να είναι όντως καλή.

Τα μειονεκτήματα είναι : α) το βάρος, είναι γύρω στα 15 κιλά, επομένως χρειάζεται εξάσκηση να το βάζουμε μέσα στο αυτοκίνητο μόνες μας

β) το μέγεθος (πιάνει όλο το πορτ μπαγκαζ του αυτοκινήτου, και μάλιστα για να χωρέσει, αφαιρούμε και τις 2 μπροστινές ρόδες.

Αυτά που μάλλον πρέπει να αποφύγεις είναι τα καρότσια που έχουν τα καθισματάκια μπρος πίσω και πάνω κάτω. Από ότι καταλάβαμε επειδή το κέντρο βάρους είναι ψηλό και στενό, είναι αρκετά εύκολο να αναποδογυρίσουν.

Απλώς, όπως μας είπαν όλοι, το διπλό καρότσι θα το χρησιμοποιήσουμε 1 άντε 1.5 χρόνια γιατί μετά βαραίνουν πολύ τα παιδιά και τα διπλά καρότσια γίνονται δύσκολα στην οδήγηση. Μετά θα έχουμε ένα μονό καρότσι με ένα πατίνι από πίσω και θα κάθονται εναλλάξ, όποιο κουράζεται. Βάσει αυτών των πληροφοριών αποφασίσαμε να το πάρουμε μεταχειρισμένο, γιατί καινούριο κάνει κοντά στα 700 ευρώ. Θα του κάνουμε ένα καλό πλύσιμο, θα βάλουμε και τα ειδικά πανάκια για τα καρότσια και θα είμαστε σούπερ. 

Ελπίζω να σε βοήθησα!

Σουπερ, ευχαριστω πολυ! Θα το δω κ αυτο γιατι ολο το ακουω, ειδα πολλα αλλα κανενα δε μου φανηκε βολικο! Τωρα θα παω να δω το mountain buggy που ειναι παναλαφρο μηπως μου κανει κλικ!! Ευχαριστω για τις πληροφοριες! Α δες και τα ρηλαξ peg peerego follow me φαινονται σουπερ πρακτικα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 47 λεπτά , vasia!!! είπε:

Κοριτσια καλησπερα!εχει κανει καποια κοπελα νιπτ?Μετα απο ποσες μερες τη πηρατε?Την εκανα τη προηγουμενη Παρασκευη κ αποτελεσματα ακομη...κ με εχουν ζωσει τα φιδια! 

Στις 10 εργασιμες ειχαν βγει εμενα.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Blondie 2020 said:

Σουπερ, ευχαριστω πολυ! Θα το δω κ αυτο γιατι ολο το ακουω, ειδα πολλα αλλα κανενα δε μου φανηκε βολικο! Τωρα θα παω να δω το mountain buggy που ειναι παναλαφρο μηπως μου κανει κλικ!! Ευχαριστω για τις πληροφοριες! Α δες και τα ρηλαξ peg peerego follow me φαινονται σουπερ πρακτικα!

Σχετικά με το εμβόλιο, τί αποφάσισες? Εγώ θα κλείσω το ραντεβού για pfizer και θα το ξανασυζητήσω με τον μαιευτήρα. Έχω ρωτήσει μαιευτήρα, ενδοκρινολόγο-παθολόγο και αιματολόγο. Οι δύο πρώτοι μου είπαν να το αποφύγω. Έτσι, χωρίς λόγο, εκτιμώ ότι απλώς δεν θέλουν να πάρουν την ευθύνη. Με την αιματολόγο είχαμε εκτενή συζήτηση, και μου είπε ότι το χειρότερο είναι να κολλήσω κορονοϊό. Είναι πάρα πολλά τα κουσούρια που αφήνει (μου μίλησε για όσα είναι γνωστά, γιατί ακόμη δεν ξέρουμε τις μακροχρόνιες επιπτώσεις). Απλώς, όλοι ασχολούμαστε με τα εμβόλια και ξεχνάμε τί μπορεί να πάθουμε από τον ίδιο τον ιό. Μου πρότεινε να εμβολιαστώ όταν θα είμαι 7 μηνών. Τώρα μπήκα στον 6ο. Αλλά φοβάμαι ότι κάπου θα κολλήσω και λέω να τρέξω να το κάνω!

17 minutes ago, Blondie 2020 said:

Σουπερ, ευχαριστω πολυ! Θα το δω κ αυτο γιατι ολο το ακουω, ειδα πολλα αλλα κανενα δε μου φανηκε βολικο! Τωρα θα παω να δω το mountain buggy που ειναι παναλαφρο μηπως μου κανει κλικ!! Ευχαριστω για τις πληροφοριες! Α δες και τα ρηλαξ peg peerego follow me φαινονται σουπερ πρακτικα!

Μακάρι να βρεις το ένα το μοναδικό! Εμείς θέλαμε να πάρουμε αυτό με τον μαγνήτη, που από ένα διπλό καρότσι γίνονται 2 μονά, αλλά το απορρίψαμε γιατί ακούσαμε ότι σε σκαμπανεβάσματα, ανοίγει ο μαγνήτης και χωρίζονται τα καρότσια και είναι πάρα πολύ βαριά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιαααα τι κάνετε??? Πως τα πάτε με την ζέστη?? Εγώ πολυυυ νερό και αποφεύγω τις πρωινές εξόδου πρώτη φορά στα χρονικά κάνει ζέστη στο χωριό και λέω μα καλά φέτος βρήκε?? Από καφέ τι πίνετε??? Ντεκαφ? Εγώ πινω Ελληνικό το πρωί αλλά τώρα με την ζέστη δεν τραβάει και λέω να πιω ένα FREDDO αυτό που με απασχολεί είναι ότι γενικά τα ντεκαφ είναι οι χειρότεροι καφέδες...π

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vasia!!! είπε:

Κοριτσια καλησπερα!εχει κανει καποια κοπελα νιπτ?Μετα απο ποσες μερες τη πηρατε?Την εκανα τη προηγουμενη Παρασκευη κ αποτελεσματα ακομη...κ με εχουν ζωσει τα φιδια! 

Εγώ ,μου είπαν 12με 15 εργάσιμες στις 12 την είχα την απάντηση.

πρίν από 19 λεπτά , Penny28 είπε:

Κορίτσιαααα τι κάνετε??? Πως τα πάτε με την ζέστη?? Εγώ πολυυυ νερό και αποφεύγω τις πρωινές εξόδου πρώτη φορά στα χρονικά κάνει ζέστη στο χωριό και λέω μα καλά φέτος βρήκε?? Από καφέ τι πίνετε??? Ντεκαφ? Εγώ πινω Ελληνικό το πρωί αλλά τώρα με την ζέστη δεν τραβάει και λέω να πιω ένα FREDDO αυτό που με απασχολεί είναι ότι γενικά τα ντεκαφ είναι οι χειρότεροι καφέδες...π

Σταμάτησα να πίνω καφέ γιατί έκοψα το τσιγάρο,αλλά ένα φρέντο που και που δεν νομίζω να κάνει κακό στο μωράκι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Εγώ ,μου είπαν 12με 15 εργάσιμες στις 12 την είχα την απάντηση.

Σταμάτησα να πίνω καφέ γιατί έκοψα το τσιγάρο,αλλά ένα φρέντο που και που δεν νομίζω να κάνει κακό στο μωράκι.

ποα νιπτ εκανες?εγω 10 ημερολογιακες εχω..εκανα το verify τον πληρη ελεγχο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...