Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

Νομίζω θα είναι από τις πρώτες που θα γεννήσω... Μπαίνω στην 32 βδομάδα κ μένα η πλάτη με έχει τιναξει , συν ότι έχω πόνους που στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν καταλάβαινα τίποτα το σώμα μάλλον έχει καταπονεθει από τις εγκυμοσύνες κ τον θηλασμό... Συν τις δουλειές που σταματημό δεν έχουν... Μου μένουν κάτι τελευταία ρουχαλακια για σιδέρωμα... Στο μαιευτήριο λέω να πάρω κοντομανικα φανελάκια κ μακρυμάνικα λεπτά φορμακια με κούμπωμα μπροστά... Ή να πάρω αυτά που βάζουν στα ιδιωτικά που είναι σαν φορέματα που ανοίγουν με σχοινακι από κάτω; Χμμμ... Εσείς ετοιμάζεστε;

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, depifish είπε:

Νομιζω οτι ειναι φυσιολογικο να αρχισει να ποναει η μεση λογω αυξησης του βαρους που σε τραβαει μπροστα. Οι συσπασεις ειναι κατι σαν μουδιασμα-σφυξιμο, συνηθως στη βαση της κοιλιας για μερικα δευτερολεπτα. Ισως να αισθανεσαι και ενα εξογκωματακι οταν συμβαινει αυτο, αλλα μπορεις να το μπερδεψεις ευκολα με το μωρο που μαζευεται. Εγω 28+2 και ακομα δεν τις ξεχωριζω 100%  παντα! Οι συσπασεις μας ανησυχουν οταν ειναι συχνες και ρυθμικες και συνοδευονται και με πονο. Πριν μερικες εβδομαδες, εκει γυεω στην 25η βδομαδα, ειχα κανει τη βλακεια και ψιλοκουρασα το σωμα μου, με αποτελεσμα μετα να εχω συσπασεις γιατι και η μητρα ειναι ενας μυς και ειναι φυσιολογικο να κανει συσπασεις οπως καθε μυς. Αλλα ειχα παρα πολλες ξαφνικα απο κει που ουτε που τις καταλαβαινα, αλλα ευτυχως ολα καλα! Απλα καμια φορα, αν τη ζορισουμε και αρχισει τις συσπασεις μπορει το συστημα να παρει λαθος εντολη και να νομιζει οτι θελει να παει για τοκετο και ειναι επικινδυνο για πρωορο! Αλλα κατα τ' αλλα ειναι φυσιολογικες! Ειτε ειναι το μωρακι που κουρνιαζει, ειτε συσπασεις, ολα καλα! 

Επισης αυτο το σκληραιμα μετα το μεσημεριανο μπορει να ειναι απλα και το στομαχι! Εγω εχω παρατηρησει οτι οσο βραδιαζει που εχω φαει γενικα μεσημεριανο κτλ η κοιλια μου τσιτωνει, τεντωνει και θεωρω οτι ειναι απο το εντερο και το στομαχι. Το πρωι οταν ξυπναω ως δια μαγειας η κοιλια μου ειναι παντα πιο ξεφουσκωτη!  

Κι εγω τη νοιωθω συχνα ειδικα αμα ειμαι ξαπλωμενη χαλαρη!! Και ειδικα κατα τις 2 το βραδυ, αρχιζει χορους! Λες και εχει χρονοδιακοπτη ενα πραμα! 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Ακριβώς αυτό παθαίνω με τη κοιλιά μετά το μεσημεριανό κ βραδινό τσιτώνει κ τεντώνει! Χθες πάντως πήγα στο νοσοκομείο Γτ ο πόνος δν σταματούσε κ δν με έπαιρνε ο ύπνος. Πήγα μου κάνανε υπέρηχο κ μπέμπης κουνιόταν όλη την ώρα κ επισης μου μέτρησαν τον τράχηλο για να δουν αν αντιδράει όπως είπες το σώμα για τοκετό . Ο τράχηλος ήταν στα 35 χιλ όσο ήταν κ στην β επιπέδου κ μετά από δυο ωρες μου τον μέτρησαν πάλι κ ήταν στα ίδια. Εκείνη την ώρα έκανε κ ενα εξόγκωμα στη κοιλιά αλλά από την άλλη πλευρά ήταν μαλακή ,το είδε η γιατρος κ μου είπε είναι το μωρό. Ίσως να κουράστηκα το ΣΚ κ τη Δευτέρα μετά που πήγα κ στην αγορά κ μάλλον χρειάζεται ξεκούραση. Σε λίγο θα πάρω κ το γιατρό μήπως πάω κ σήμερα να με δει κ αυτός! Απλά φοβήθηκα επειδή δν σταματούσε ο πόνος Γτ κ προχθές με πόνεσε αλλά πέρασε γρήγορα. 

4 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Καλημέρα και εμένα εχθές και προχθές με πονούσε η μέση μου είναι φυσιολογικό μεγαλώνει η μήτρα.Στις ίδιες βδομάδες με σένα είχα και εγώ την ίδια απορία είναι σύσπαση αυτό που νιώθω ή το μωρό?ευτυχώς έχω για μαία την κουνιάδα μου και την πρήζω συνέχεια :) .Αν είναι σύσπαση σκληραίνει όλη η κοιλιά και όχι ένα μέρος .Εμένα ας πούμε ξέρω ότι είναι το μωρό πλέον γιατί κάθεται από την δεξιά μεριά και πολλές φορές κατά την διάρκεια τ ημέρας μαζεύεται και σκληρενει η κοιλιά σε εκείνο το σημείο χωρις να νιώθω πόνο αλλά ενόχληση.Επισης μου είπε ότι συσπάσεις έχουμε όλες αλλά δεν της καταλαβαίνουμε ακόμα είναι αθώες προετοιμάζεται η μήτρα ,και μόνο όταν έχουμε και πόνο αν τακτά διαστήματα ανησυχούμε .

Αχ αυτό μου είπε και η κουνιαδα μου (μαία μου) ας ελπίσουμε να είναι ήσυχο όταν βγει :).Πιο βραδάκι συνέχεια δεν τολμαω να ξαπλώσω η να κάτσω λίγο.Δεν παραπονιέμαι όμως έτσι ξέρω ότι είναι καλά ,το θέμα είναι ότι αν σταματήσει αυτήν την συχνότητα μετά θα ανχωθω

Όποτε ειναι φυσιολογικό δλδ να ποναει! Κ μένα έτσι μαζεύεται το μωρό από την αριστερή πλευρά κ δν νιώθω πόνο εκείνη την ώρα όπως είπες. Απλά με τρόμαξε η μέση Γτ δν είχα ξανά τόσες πολλές ωρες πόνο! Αχ Εσυ έχεις την Κουνιαδα που ειναι  μαία όποτε μπορείς να την πρήζεις ,εγώ άμα παίρνω συνέχεια τον γιατρό θα με βρίσει στο τέλος! Βέβαια θα τον πάρω σήμερα μήπως πάω κ με δει κ αυτός Γτ το βράδυ πήγα στο νοσοκομείο επειδη φοβήθηκα! Ευτυχως ο μπέμπης όταν μου έκαναν τον υπέρηχο  ήταν πολύ καλά κ υπερκινητικός όπως πάντα . Αυτό με τις συσπασεις που έχουμε γενικά Γτ προετοιμάζεται η μήτρα μου το είχε πει κ μένα η μαία του γιατρού , απλά εγώ τρόμαξα κ με τον πόνο στη μέση περισσότερο . 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια 26 βδομάδων ,κανονικά ήταν να πάμε στον γιατρό αλλά μασ τό ακύρωσε για την επόμενη βδομάδα ,έχω να το δω από την β επιπέδου,ευτυχώς κλωτσαει και ξέρω πως όλα είναι καλά.Εσεις από κλωτσιές πως πάτε ?Εμένα κλωτσαει παααρα πολύ καμία σχέση με τα κορίτσια μου ,ηρεμία δεν έχει :) πολύ ζωηρό!!!!

Και εγώ ανυπομονώ να ξανά πάω και έχω ακόμα πολυυυ....από κλωτσιές ουυυυυυ....είναι βέβαια και μέρες π είναι πιο χαλαρα

14 ώρες πρίν, Sweetheart12 είπε:

Κορίτσια μου χρειάζομαι τη βοήθεια σας! Από το μεσημέρι κ μετά με ποναει η μέση κ με πονουσε κ χθες. Η κοιλιά μου επισης μετά το μεσημεριανό σκλήραινει καπως αλλά σε σημεία που μαζευεται το  μωρό αλλά όχι ολόκληρη ,κ το μωρό το νιώθω να κλωτσάει . Είμαι 23+3 κ δν ξέρω αν αυτό μπορεί να είναι συσπασεις. Απλα η μέση μου με ποναει αρκετά σήμερα από το απόγευμα κ είναι όπως όταν έχω περίοδο κ πρώτη φορά το παθαίνω ! Όμως το νινακι μου το νιώθω που κινείται κ με κλωτσάει. 

Και εγώ το νιώθω να κλωτσαει συνέχεια....φυσικά υπάρχουν και μέρες που είναι πιο ήρεμη...όσο αφορά τα πονακια ίσως κουράστηκες...έτσι την πάτησα και εγώ και πονούσα δύο μέρες συνεχόμενα πόνους περιόδου...τρελάθηκα από το φόβο....

1 hour ago, Ntepaki22 είπε:

Νομίζω θα είναι από τις πρώτες που θα γεννήσω... Μπαίνω στην 32 βδομάδα κ μένα η πλάτη με έχει τιναξει , συν ότι έχω πόνους που στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν καταλάβαινα τίποτα το σώμα μάλλον έχει καταπονεθει από τις εγκυμοσύνες κ τον θηλασμό... Συν τις δουλειές που σταματημό δεν έχουν... Μου μένουν κάτι τελευταία ρουχαλακια για σιδέρωμα... Στο μαιευτήριο λέω να πάρω κοντομανικα φανελάκια κ μακρυμάνικα λεπτά φορμακια με κούμπωμα μπροστά... Ή να πάρω αυτά που βάζουν στα ιδιωτικά που είναι σαν φορέματα που ανοίγουν με σχοινακι από κάτω; Χμμμ... Εσείς ετοιμάζεστε;

Εγώ σήμερα μπήκα στην 29 εβδομάδα...άρχισα και εγώ σιγά σιγά να πλένω και να σιδερωνω....μύρισε όλο το σπίτι μωρουδιλα....τι τελειαααα.....αφού σκέφτηκα να πλένω και τα δικά μ με αυτό χαχαχχαχ.....εσύ κοντεύεις θέλεις λίγο ακόμα ...αντεεεε με ένα πονοοοοοοο

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Ακριβώς αυτό παθαίνω με τη κοιλιά μετά το μεσημεριανό κ βραδινό τσιτώνει κ τεντώνει! Χθες πάντως πήγα στο νοσοκομείο Γτ ο πόνος δν σταματούσε κ δν με έπαιρνε ο ύπνος. Πήγα μου κάνανε υπέρηχο κ μπέμπης κουνιόταν όλη την ώρα κ επισης μου μέτρησαν τον τράχηλο για να δουν αν αντιδράει όπως είπες το σώμα για τοκετό . Ο τράχηλος ήταν στα 35 χιλ όσο ήταν κ στην β επιπέδου κ μετά από δυο ωρες μου τον μέτρησαν πάλι κ ήταν στα ίδια. Εκείνη την ώρα έκανε κ ενα εξόγκωμα στη κοιλιά αλλά από την άλλη πλευρά ήταν μαλακή ,το είδε η γιατρος κ μου είπε είναι το μωρό. Ίσως να κουράστηκα το ΣΚ κ τη Δευτέρα μετά που πήγα κ στην αγορά κ μάλλον χρειάζεται ξεκούραση. Σε λίγο θα πάρω κ το γιατρό μήπως πάω κ σήμερα να με δει κ αυτός! Απλά φοβήθηκα επειδή δν σταματούσε ο πόνος Γτ κ προχθές με πόνεσε αλλά πέρασε γρήγορα. 

Όποτε ειναι φυσιολογικό δλδ να ποναει! Κ μένα έτσι μαζεύεται το μωρό από την αριστερή πλευρά κ δν νιώθω πόνο εκείνη την ώρα όπως είπες. Απλά με τρόμαξε η μέση Γτ δν είχα ξανά τόσες πολλές ωρες πόνο! Αχ Εσυ έχεις την Κουνιαδα που ειναι  μαία όποτε μπορείς να την πρήζεις ,εγώ άμα παίρνω συνέχεια τον γιατρό θα με βρίσει στο τέλος! Βέβαια θα τον πάρω σήμερα μήπως πάω κ με δει κ αυτός Γτ το βράδυ πήγα στο νοσοκομείο επειδη φοβήθηκα! Ευτυχως ο μπέμπης όταν μου έκαναν τον υπέρηχο  ήταν πολύ καλά κ υπερκινητικός όπως πάντα . Αυτό με τις συσπασεις που έχουμε γενικά Γτ προετοιμάζεται η μήτρα μου το είχε πει κ μένα η μαία του γιατρού , απλά εγώ τρόμαξα κ με τον πόνο στη μέση περισσότερο . 

Όσο περνάει ο καιρός η μέση θα πονάει περισσότερο!!!Ευτυχώς είναι μαία του γιατρού μου οπότε ότι και να θέλω μου είπε να παίρνω αυτήν !!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Όσο περνάει ο καιρός η μέση θα πονάει περισσότερο!!!Ευτυχώς είναι μαία του γιατρού μου οπότε ότι και να θέλω μου είπε να παίρνω αυτήν !!!

Μάλιστα να μην ανησυχώ δλδ με την μέση; Η αλήθεια είναι πως αν έχεις κ ευαισθησία εκεί διαβασα ότι θα ποναει! Κ γω γενικά έχω θεματάκια με τη μέση. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Ntepaki22 είπε:

Νομίζω θα είναι από τις πρώτες που θα γεννήσω... Μπαίνω στην 32 βδομάδα κ μένα η πλάτη με έχει τιναξει , συν ότι έχω πόνους που στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν καταλάβαινα τίποτα το σώμα μάλλον έχει καταπονεθει από τις εγκυμοσύνες κ τον θηλασμό... Συν τις δουλειές που σταματημό δεν έχουν... Μου μένουν κάτι τελευταία ρουχαλακια για σιδέρωμα... Στο μαιευτήριο λέω να πάρω κοντομανικα φανελάκια κ μακρυμάνικα λεπτά φορμακια με κούμπωμα μπροστά... Ή να πάρω αυτά που βάζουν στα ιδιωτικά που είναι σαν φορέματα που ανοίγουν με σχοινακι από κάτω; Χμμμ... Εσείς ετοιμάζεστε;

Καλέ ναι εσύ κοντεύεις !!!Τι τέλεια !!!Εγώ δεν έχω ετοιμάσει τιποτα απολύτως λέω όταν μπω κ εγώ στις 30 βδομάδες.θα γεννήσεις δημόσιο?Αν ναι νομίζω θα σε βολεψουν αυτά με τα σχοινακια ,είχα κ εγώ στις κόρες μου στο σπίτι με βολεψαν πολύ τον πρώτο καιρό.

πρίν από 4 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Μάλιστα να μην ανησυχώ δλδ με την μέση; Η αλήθεια είναι πως αν έχεις κ ευαισθησία εκεί διαβασα ότι θα ποναει! Κ γω γενικά έχω θεματάκια με τη μέση. 

Όχι να μην ανησυχείς ,και εμένα αυτήν την ώρα με πονάει η μέση στην ουρά δεν ξέρω αν κατάλαβες .Ανησυχούμε όταν ο πόνος της μέσης έρχεται μπροστά στην κοιλιά η οποία πετρώνει κιόλας.

πρίν από 44 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Και εγώ ανυπομονώ να ξανά πάω και έχω ακόμα πολυυυ....από κλωτσιές ουυυυυυ....είναι βέβαια και μέρες π είναι πιο χαλαρα

Και εγώ το νιώθω να κλωτσαει συνέχεια....φυσικά υπάρχουν και μέρες που είναι πιο ήρεμη...όσο αφορά τα πονακια ίσως κουράστηκες...έτσι την πάτησα και εγώ και πονούσα δύο μέρες συνεχόμενα πόνους περιόδου...τρελάθηκα από το φόβο....

Εγώ σήμερα μπήκα στην 29 εβδομάδα...άρχισα και εγώ σιγά σιγά να πλένω και να σιδερωνω....μύρισε όλο το σπίτι μωρουδιλα....τι τελειαααα.....αφού σκέφτηκα να πλένω και τα δικά μ με αυτό χαχαχχαχ.....εσύ κοντεύεις θέλεις λίγο ακόμα ...αντεεεε με ένα πονοοοοοοο

Με τι πλένεται?Εγώ έχω κάποια δείγματα που είχε μέσα το βαλιτσακι που μου έδωσαν .

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Καλέ ναι εσύ κοντεύεις !!!Τι τέλεια !!!Εγώ δεν έχω ετοιμάσει τιποτα απολύτως λέω όταν μπω κ εγώ στις 30 βδομάδες.θα γεννήσεις δημόσιο?Αν ναι νομίζω θα σε βολεψουν αυτά με τα σχοινακια ,είχα κ εγώ στις κόρες μου στο σπίτι με βολεψαν πολύ τον πρώτο καιρό.

Όχι να μην ανησυχείς ,και εμένα αυτήν την ώρα με πονάει η μέση στην ουρά δεν ξέρω αν κατάλαβες .Ανησυχούμε όταν ο πόνος της μέσης έρχεται μπροστά στην κοιλιά η οποία πετρώνει κιόλας.

Ναι καταλαβα τώρα! Τι να κάνω κ γω είμαι άπειρη στο θέμα αυτό κ γι αυτό ρωταω να μαθαίνω ! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, βιολετα3 είπε:

Καλέ ναι εσύ κοντεύεις !!!Τι τέλεια !!!Εγώ δεν έχω ετοιμάσει τιποτα απολύτως λέω όταν μπω κ εγώ στις 30 βδομάδες.θα γεννήσεις δημόσιο?Αν ναι νομίζω θα σε βολεψουν αυτά με τα σχοινακια ,είχα κ εγώ στις κόρες μου στο σπίτι με βολεψαν πολύ τον πρώτο καιρό.

Όχι να μην ανησυχείς ,και εμένα αυτήν την ώρα με πονάει η μέση στην ουρά δεν ξέρω αν κατάλαβες .Ανησυχούμε όταν ο πόνος της μέσης έρχεται μπροστά στην κοιλιά η οποία πετρώνει κιόλας.

Με τι πλένεται?Εγώ έχω κάποια δείγματα που είχε μέσα το βαλιτσακι που μου έδωσαν .

Εγώ πήρα από το φαρμακείο το pharmasept υγρό για βρεφικά....εντάξει δεν υπάρχει η μυρωδιά του....αυτό μου άρεσε περισσότερο από όλα....μυρίζει πούδρα που εγώ έχω έρωτα με αυτή τη μυρωδια

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Sweetheart12 είπε:

Κορίτσια μου χρειάζομαι τη βοήθεια σας! Από το μεσημέρι κ μετά με ποναει η μέση κ με πονουσε κ χθες. Η κοιλιά μου επισης μετά το μεσημεριανό σκλήραινει καπως αλλά σε σημεία που μαζευεται το  μωρό αλλά όχι ολόκληρη ,κ το μωρό το νιώθω να κλωτσάει . Είμαι 23+3 κ δν ξέρω αν αυτό μπορεί να είναι συσπασεις. Απλα η μέση μου με ποναει αρκετά σήμερα από το απόγευμα κ είναι όπως όταν έχω περίοδο κ πρώτη φορά το παθαίνω ! Όμως το νινακι μου το νιώθω που κινείται κ με κλωτσάει. 

Επειδή κ γω τα πέρασα αυτά, είναι θεωρώ φυσιολογικά όλα όσα νιώθεις. Ακόμα κ ο πόνος στη μέση! Βαραινουμε σιγά σιγά! Όσο για το ότι σκληραίνει η κοιλιά σου σε διάφορα σημεία είναι γιατί όπως προείπες, μαζεύεται το νινακι σου! Προσπαθεί να βολευτει!!! Κ μένα έτσι γίνεται!!! Κ έτσι θα συνεχίσεις! Απλά ο πόνος στη μέση θα φεύγει κ θα έρχεται! Μην ανησυχείς!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Deppybach είπε:

Επειδή κ γω τα πέρασα αυτά, είναι θεωρώ φυσιολογικά όλα όσα νιώθεις. Ακόμα κ ο πόνος στη μέση! Βαραινουμε σιγά σιγά! Όσο για το ότι σκληραίνει η κοιλιά σου σε διάφορα σημεία είναι γιατί όπως προείπες, μαζεύεται το νινακι σου! Προσπαθεί να βολευτει!!! Κ μένα έτσι γίνεται!!! Κ έτσι θα συνεχίσεις! Απλά ο πόνος στη μέση θα φεύγει κ θα έρχεται! Μην ανησυχείς!!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! Καθυσηχαστηκα με όσα μου είπατε! Ναι ο καλός μου προσπαθεί να βολευτεί!Σημερα που δν πονάω είναι κ αυτός ποιος ήρεμος ! Χθες κουνιούνταν συνέχεια Γτ ήταν ανήσυχος λογικά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μια χαζη ερωτηση! Σιδερωνουμε ρουχαλακια κ σεντονια η ολα; πετσετες, κουβερτουλες, σελτεδακια πως τα λενε κτλ;

και πριν τα βαλετε στο πλυντηριο για πλυσιμο κανετε σκετη πληση στο πλυντηριο η με κατι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Κοριτσια μια χαζη ερωτηση! Σιδερωνουμε ρουχαλακια κ σεντονια η ολα; πετσετες, κουβερτουλες, σελτεδακια πως τα λενε κτλ;

και πριν τα βαλετε στο πλυντηριο για πλυσιμο κανετε σκετη πληση στο πλυντηριο η με κατι;

Εγώ θα σου πω από προσωπική μου εμπειρία με τα δικά μου ρούχα τι κάνω! Τα σιδερώνω όλα ακόμα κ κάλτσες όποτε σίγουρα θα τα σιδερώσω όλα κ για το μωρό . Μόνο για τα σελτεδακια δν ξέρω αν σιδερώνονται Γτ από κάτω η άλλη πλευρά είναι πλαστική. Τώρα για την πλύση άμα τα βαλεις κ με πρόπλυση νομίζω θα είναι καλά! 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Sweetheart12 said:

Εγώ θα σου πω από προσωπική μου εμπειρία με τα δικά μου ρούχα τι κάνω! Τα σιδερώνω όλα ακόμα κ κάλτσες όποτε σίγουρα θα τα σιδερώσω όλα κ για το μωρό . Μόνο για τα σελτεδακια δν ξέρω αν σιδερώνονται Γτ από κάτω η άλλη πλευρά είναι πλαστική. Τώρα για την πλύση άμα τα βαλεις κ με πρόπλυση νομίζω θα είναι καλά! 

Ευχαριστω!! Κ εγω καπως ετσι σκεφτομουν! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Κοριτσια μια χαζη ερωτηση! Σιδερωνουμε ρουχαλακια κ σεντονια η ολα; πετσετες, κουβερτουλες, σελτεδακια πως τα λενε κτλ;

και πριν τα βαλετε στο πλυντηριο για πλυσιμο κανετε σκετη πληση στο πλυντηριο η με κατι;

Εγώ προς το παρόν δεν έχω ξεκινήσει να πλένω. Αυτό που σκέφτομαι να κάνω είναι να ξεκινήσω κάπου στα τέλη του Αυγούστου με αρχές Σεπτεμβρίου γιατί θέλω να είναι όσο πιο φρέσκα γίνεται! Έπειτα...θα πλένω πρώτα το πλυντήριο με ντετολ για πλυντήριο κ έπειτα θα ξεκινήσω τα του μωρού. Θα τα σιδερωσω όλα, εκτός εκείνα που έχουν πλαστική μεριά!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Deppybach said:

Εγώ προς το παρόν δεν έχω ξεκινήσει να πλένω. Αυτό που σκέφτομαι να κάνω είναι να ξεκινήσω κάπου στα τέλη του Αυγούστου με αρχές Σεπτεμβρίου γιατί θέλω να είναι όσο πιο φρέσκα γίνεται! Έπειτα...θα πλένω πρώτα το πλυντήριο με ντετολ για πλυντήριο κ έπειτα θα ξεκινήσω τα του μωρού. Θα τα σιδερωσω όλα, εκτός εκείνα που έχουν πλαστική μεριά!!!!! 

Εγω θα ξεκινησω λιγο πιο νωρις λογω διδυμων! Αχ ακομα δεν το πιστευω!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...