Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

Κορίτσια πως περνάει έτσι ο καιρός ?Ποτέ μιλούσαμε για τον πρώτο υπέρηχο ,μετά οι ανησυχίες με το αίμα που βλέπαμε ,μετά αυχενική κτλ και φτάσαμε στο σημείο να μιλάμε για τα ρουχαλακια !!!Εγώ ακόμα να το πιστέψω πως πέρασε τόσος καιρός ,ακόμα νομίζω ότι είμαι στην αρχή κ πως έχω αρκετό καιρό μπροστά μου.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 hours ago, Dimitra93 said:

Και εγώ ανυπομονώ να ξανά πάω και έχω ακόμα πολυυυ....από κλωτσιές ουυυυυυ....είναι βέβαια και μέρες π είναι πιο χαλαρα

Και εγώ το νιώθω να κλωτσαει συνέχεια....φυσικά υπάρχουν και μέρες που είναι πιο ήρεμη...όσο αφορά τα πονακια ίσως κουράστηκες...έτσι την πάτησα και εγώ και πονούσα δύο μέρες συνεχόμενα πόνους περιόδου...τρελάθηκα από το φόβο....

Εγώ σήμερα μπήκα στην 29 εβδομάδα...άρχισα και εγώ σιγά σιγά να πλένω και να σιδερωνω....μύρισε όλο το σπίτι μωρουδιλα....τι τελειαααα.....αφού σκέφτηκα να πλένω και τα δικά μ με αυτό χαχαχχαχ.....εσύ κοντεύεις θέλεις λίγο ακόμα ...αντεεεε με ένα πονοοοοοοο

Σε ευχαριστώ πολύ ναιι περνάει ο καιρός .. μόλις τώρα τα τελείωσα κ πραγματικά δεν έπρεπε να τα αφήσω για τώρα... Κορίτσια δεν μπορώ Μ τπτ με την κοιλιά να δεν βολευομαι για τπτ... Χαχαχα δράμα οι τελευταίοι δύο μήνες!! Κ στην πρώτη Μ κόρη τα είχα κάνει πριν γίνει τελείως μπαλόνι η κοιλιά μου χαχαχα

7 hours ago, βιολετα3 said:

Καλέ ναι εσύ κοντεύεις !!!Τι τέλεια !!!Εγώ δεν έχω ετοιμάσει τιποτα απολύτως λέω όταν μπω κ εγώ στις 30 βδομάδες.θα γεννήσεις δημόσιο?Αν ναι νομίζω θα σε βολεψουν αυτά με τα σχοινακια ,είχα κ εγώ στις κόρες μου στο σπίτι με βολεψαν πολύ τον πρώτο καιρό.

Όχι να μην ανησυχείς ,και εμένα αυτήν την ώρα με πονάει η μέση στην ουρά δεν ξέρω αν κατάλαβες .Ανησυχούμε όταν ο πόνος της μέσης έρχεται μπροστά στην κοιλιά η οποία πετρώνει κιόλας.

Με τι πλένεται?Εγώ έχω κάποια δείγματα που είχε μέσα το βαλιτσακι που μου έδωσαν .

Ναιι φτάνει ο καιρός να βγει ο Αύγουστος κ μπαίνω στον μήνα μου!! Σε δημόσιο θα γεννήσω...οπότε πρέπει να κουβαλήσω την προίκα μου όλη χαχαχα...βολεύουν γιατί ανοίγουν αμέσως από κάτω... Πρέπει να παραγγείλω δύο να έχω αν είναι... Όλα τα άλλα που μου έδωσαν είναι με μπροστινό κούμπωμα οπότε μια χαρά!! Αρκάδι το καλύτερο..  κ οικονομικό κ οικολογικό... Όλα τα άλλα δεν μου αρέσουν καθόλου

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Τελικά πήγα την Παρασκευή στην ενδοκρινολόγο γιατί δεν βγήκε καλή η καμπύλη ζαχάρου. Μου είπε για αρχή να ακολουθήσω μια διατροφή για 15 μέρες κ να μετράω το σάκχαρο κ βλέπουμε... Βέβαια, από το Σάββατο που την ξεκίνησα, δεν μπορώ να πω ότι την τηρώ απόλυτα γιατί πεινάω κάποιες στιγμές... Γλυκά ούτως η' άλλως δεν έτρωγα, αλλά δεν μπορώ να μετράω κ την ποσότητα.... Φτάνει που μου έκοψε το αλάτι ο γυναικολόγος. 

@Ntepaki22 κι εγώ ξεκίνησα να πλένω με το Αρκάδι, έχει ωραίο και απαλό άρωμα. Νομίζω οτι δεν πρέπει να βάζουμε έντονες μυρωδιές, ειδικά στην αρχή. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, xrys1988 said:

Καλησπέρα κορίτσια. Τελικά πήγα την Παρασκευή στην ενδοκρινολόγο γιατί δεν βγήκε καλή η καμπύλη ζαχάρου. Μου είπε για αρχή να ακολουθήσω μια διατροφή για 15 μέρες κ να μετράω το σάκχαρο κ βλέπουμε... Βέβαια, από το Σάββατο που την ξεκίνησα, δεν μπορώ να πω ότι την τηρώ απόλυτα γιατί πεινάω κάποιες στιγμές... Γλυκά ούτως η' άλλως δεν έτρωγα, αλλά δεν μπορώ να μετράω κ την ποσότητα.... Φτάνει που μου έκοψε το αλάτι ο γυναικολόγος. 

@Ntepaki22 κι εγώ ξεκίνησα να πλένω με το Αρκάδι, έχει ωραίο και απαλό άρωμα. Νομίζω οτι δεν πρέπει να βάζουμε έντονες μυρωδιές, ειδικά στην αρχή. 

Κ εγω στην ιδια μοιρα! Αλλα τελικα ειναι πολυ απλο το ολο θεμα! Μονο που εγω σκεφτομαι απο το πρωι μεχρι το βραδυ γλυκα!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθούσα να μπω απο χθες αλλα δεν μπορούσα. Δεν ξερω τι πρόβλημα είχα..

Πηγαιμε χθες στον γιατρό. 25+6 χθες 845γρ.!!! Φύλλο δε γνωρίζουμε το κρατάμε για έκπληξη..

Τώρα ξανα τον Σεπτέμβρη βρε κοριτσια ραντεβού. Πως θα αντέξω μέχρι τότε; Μου φαίνεται παρα πολύ.

Ποσο ζηλευω εσας που εχετε μπει στην 30η. Εγω σημερα μπηκα 26η και μου φαίνεται αιώνας μέχρι να φτασω να μετράω αντίστροφα. Τουλάχιστον όταν μπει το 3 μπροστά στις βδομάδες κυησης, καταλαβαινεις πως φτανεις προς τη γεννα σιγά σιγά..

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Blondie 2020 είπε:

Κ εγω στην ιδια μοιρα! Αλλα τελικα ειναι πολυ απλο το ολο θεμα! Μονο που εγω σκεφτομαι απο το πρωι μεχρι το βραδυ γλυκα!

Πριν μείνω έγκυος, είχα εμμονή με τα γλυκά. Ήθελα να τρώω κάθε μέρα έστω κ λίγο. Όμως στην εγκυμοσύνη, στην αρχή δεν μου έκανε όρεξη για γλυκό κ τώρα αν φάω, σίγουρα θα έχω καουρα μετά. Οπότε τα αποφεύγω. Ωστόσο, η ενδοκρινολογος στη διατροφή μου έχει πολύ συγκεκριμένα πράγματα κ αυτό με περιορίζει. Σήμερα για παράδειγμα,  έφτιαξε η μητέρα μου παστίτσιο, εεε δεν υπήρχε περίπτωση να μην φάω... Να δω πόσο θα είναι το σάκχαρο όμως, όταν θα το μετρήσω. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, xrys1988 said:

Πριν μείνω έγκυος, είχα εμμονή με τα γλυκά. Ήθελα να τρώω κάθε μέρα έστω κ λίγο. Όμως στην εγκυμοσύνη, στην αρχή δεν μου έκανε όρεξη για γλυκό κ τώρα αν φάω, σίγουρα θα έχω καουρα μετά. Οπότε τα αποφεύγω. Ωστόσο, η ενδοκρινολογος στη διατροφή μου έχει πολύ συγκεκριμένα πράγματα κ αυτό με περιορίζει. Σήμερα για παράδειγμα,  έφτιαξε η μητέρα μου παστίτσιο, εεε δεν υπήρχε περίπτωση να μην φάω... Να δω πόσο θα είναι το σάκχαρο όμως, όταν θα το μετρήσω. 

Α εμενα μου εβαλε να τρωω λιγο dark σοκολατα που μαρεσει κιολας 2 φορες την εβδομαδα. Και επειδη ειμαι ελλιποβαρης κ ηδη τρωω ελαχιστα μου εδωσε τη μικροτερη δοση ινσουλινης για να μπορω να τρωω μεγαλες μεριδες κ να παιρνω βαρος. Οποτε δεν πειναω.. αλλα ονειρευομαι προφιτερολ κ εκλερακια ολη την ωρσ! Αυτο το ειχα απο την αρχη της εγκυμοσυνης βεβαια, σκεφτομουν συνεχεια γλυκα! Τεσπα! Ας πανε ολα καλα!

Αν μετριεσαι θα μαθεις κ τι σου το ανεβαζει, εμενα πχ με τα μακαρονια ειμαι οκ!

25 minutes ago, Farmakotriftena said:

Προσπαθούσα να μπω απο χθες αλλα δεν μπορούσα. Δεν ξερω τι πρόβλημα είχα..

Πηγαιμε χθες στον γιατρό. 25+6 χθες 845γρ.!!! Φύλλο δε γνωρίζουμε το κρατάμε για έκπληξη..

Τώρα ξανα τον Σεπτέμβρη βρε κοριτσια ραντεβού. Πως θα αντέξω μέχρι τότε; Μου φαίνεται παρα πολύ.

Ποσο ζηλευω εσας που εχετε μπει στην 30η. Εγω σημερα μπηκα 26η και μου φαίνεται αιώνας μέχρι να φτασω να μετράω αντίστροφα. Τουλάχιστον όταν μπει το 3 μπροστά στις βδομάδες κυησης, καταλαβαινεις πως φτανεις προς τη γεννα σιγά σιγά..

Μια χαρα το βαρος! Ελα πλησιαζουμε το 30!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Α εμενα μου εβαλε να τρωω λιγο dark σοκολατα που μαρεσει κιολας 2 φορες την εβδομαδα. Και επειδη ειμαι ελλιποβαρης κ ηδη τρωω ελαχιστα μου εδωσε τη μικροτερη δοση ινσουλινης για να μπορω να τρωω μεγαλες μεριδες κ να παιρνω βαρος. Οποτε δεν πειναω.. αλλα ονειρευομαι προφιτερολ κ εκλερακια ολη την ωρσ! Αυτο το ειχα απο την αρχη της εγκυμοσυνης βεβαια, σκεφτομουν συνεχεια γλυκα! Τεσπα! Ας πανε ολα καλα!

Αν μετριεσαι θα μαθεις κ τι σου το ανεβαζει, εμενα πχ με τα μακαρονια ειμαι οκ!

Μια χαρα το βαρος! Ελα πλησιαζουμε το 30!

Προς το παρόν μου είπε να ακολουθήσω την διατροφή κ να μετριέται για 15 μέρες. Δεν μου έχει δώσει ινσουλίνη. Σε 15 μέρες που θα πάω, θα μου πει αν θα πρέπει να ξεκινήσω ινσουλίνη. Καλά εγώ, είχα έτσι κι αλλιώς κάποια κιλά επιπλέον πριν μείνω έγκυος. Τώρα είμαι στην 27η εβδομάδα κ έχω πάρει 4 κιλά μέχρι τώρα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Προσπαθούσα να μπω απο χθες αλλα δεν μπορούσα. Δεν ξερω τι πρόβλημα είχα..

Πηγαιμε χθες στον γιατρό. 25+6 χθες 845γρ.!!! Φύλλο δε γνωρίζουμε το κρατάμε για έκπληξη..

Τώρα ξανα τον Σεπτέμβρη βρε κοριτσια ραντεβού. Πως θα αντέξω μέχρι τότε; Μου φαίνεται παρα πολύ.

Ποσο ζηλευω εσας που εχετε μπει στην 30η. Εγω σημερα μπηκα 26η και μου φαίνεται αιώνας μέχρι να φτασω να μετράω αντίστροφα. Τουλάχιστον όταν μπει το 3 μπροστά στις βδομάδες κυησης, καταλαβαινεις πως φτανεις προς τη γεννα σιγά σιγά..

 Καλέ θα αντέξεις εγώ είχα πάει 14 Ιούλιου και θα πάω πάλι 1&3 Σεπτεμβρίου για ραντεβού με γιατρό και μετά ντοπλερ το οποίο έκλεισα τελευταία μέρα του διαστήματος που πρέπει να γίνει ... Είμαι στην 29η εβδ. και πρέπει να είμαι η μόνη εδώ που δεν ανυπομονώ καθόλου να περάσει ο καιρός και να γεννήσω απολαμβάνω τις στιγμές που είναι στην κοιλιά όσο περισσότερο μπορώ γιατί ξέρω πως μετά θα μου λείπει και όλο αυτό δεν ξανά γυρνάει πίσω !!! Και μετά θα μου φαίνεται περίεργο που δεν θα έχω κάτι στην κοιλιά μου να κινείται και θα λέω πάλι στον άντρα μου έλα να κάνουμε και 3ο χαχαχα όπως έκανα την προηγούμενη φορά αλλά αυτή τη φορά δε παίζει τέτοιο σενάριο τόσο γρήγορα θα μπω σίγουρα στο τρελαδικο 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Brigitt είπε:

 Καλέ θα αντέξεις εγώ είχα πάει 14 Ιούλιου και θα πάω πάλι 1&3 Σεπτεμβρίου για ραντεβού με γιατρό και μετά ντοπλερ το οποίο έκλεισα τελευταία μέρα του διαστήματος που πρέπει να γίνει ... Είμαι στην 29η εβδ. και πρέπει να είμαι η μόνη εδώ που δεν ανυπομονώ καθόλου να περάσει ο καιρός και να γεννήσω απολαμβάνω τις στιγμές που είναι στην κοιλιά όσο περισσότερο μπορώ γιατί ξέρω πως μετά θα μου λείπει και όλο αυτό δεν ξανά γυρνάει πίσω !!! Και μετά θα μου φαίνεται περίεργο που δεν θα έχω κάτι στην κοιλιά μου να κινείται και θα λέω πάλι στον άντρα μου έλα να κάνουμε και 3ο χαχαχα όπως έκανα την προηγούμενη φορά αλλά αυτή τη φορά δε παίζει τέτοιο σενάριο τόσο γρήγορα θα μπω σίγουρα στο τρελαδικο 

Απο 14/7 θα ξαναπας 1/9;;; Παρα πολυ ρε συ... 

Και για μενα ειναι η τελευταία εγκυμοσύνη... Δεν μας παίρνει εξ'αλλου και για 5η καισαρική. Προσπαθω να το απολαύσω και οταν με πιανω αυτη η ανυπομονησία, αυτο σκέφτομαι. Επιπλέον ειναι πραγματικα η καλύτερη κυηση που εχω ζησει μέχρι τώρα και φτου φτου μην την ματιασω... Αλλα ρε συ εμενα και τα 3 ειναι μικρα. Αντε πες η μεγάλη πριν λιγο καιρό, έκλεισε τα 6(αλλα ειναι παααααρα πολυ ζωηρη και οχι μονο) τα αλλα δυο ειναι μικρακια ακόμα και δεν εχω τις ίδιες αντοχές. Κουράζομαι πανευκολα, θελω να ξαπλώνω (και δεν μπορω), νευριαζω με το παραμικρό , ξεσπάω παντου και σε ολους απ τα νευρα που έχω. Η καθημερινότητα μου ειναι γεματη απο τσιριδες τους, τσακωμους τους, ξυλο, ζηλιες, ζημιές , δεν εχω και βοηθεια είναι και η ζέστη που με έχει τσακίσει. Να πω κι αλλα;; Αχαχαχαχ

Σε μια βδομάδα μπαινω στον 7ο ομως και μου φαίνεται απίστευτο... Περασε όντως γρήγορα ο καιρός...

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Απο 14/7 θα ξαναπας 1/9;;; Παρα πολυ ρε συ... 

Και για μενα ειναι η τελευταία εγκυμοσύνη... Δεν μας παίρνει εξ'αλλου και για 5η καισαρική. Προσπαθω να το απολαύσω και οταν με πιανω αυτη η ανυπομονησία, αυτο σκέφτομαι. Επιπλέον ειναι πραγματικα η καλύτερη κυηση που εχω ζησει μέχρι τώρα και φτου φτου μην την ματιασω... Αλλα ρε συ εμενα και τα 3 ειναι μικρα. Αντε πες η μεγάλη πριν λιγο καιρό, έκλεισε τα 6(αλλα ειναι παααααρα πολυ ζωηρη και οχι μονο) τα αλλα δυο ειναι μικρακια ακόμα και δεν εχω τις ίδιες αντοχές. Κουράζομαι πανευκολα, θελω να ξαπλώνω (και δεν μπορω), νευριαζω με το παραμικρό , ξεσπάω παντου και σε ολους απ τα νευρα που έχω. Η καθημερινότητα μου ειναι γεματη απο τσιριδες τους, τσακωμους τους, ξυλο, ζηλιες, ζημιές , δεν εχω και βοηθεια είναι και η ζέστη που με έχει τσακίσει. Να πω κι αλλα;; Αχαχαχαχ

Σε μια βδομάδα μπαινω στον 7ο ομως και μου φαίνεται απίστευτο... Περασε όντως γρήγορα ο καιρός...

Άσε κ γω κορίτσι μου έχω να πάω από 1/7 στο γιατρό κ θα ξαναπάω στις 18/8 δλδ 1,5 μήνα μετά! Απλά στο ενδιάμεσο στις 19/7 είχα την β επιπέδου κ γι αυτό μου είπε ο γιατρος ότι δν χρειάζεται να πάω νωρίτερα. Εγώ όμως ήδη έχω αρχίσει κ τρελαίνομαι κ θέλω να πάω :P Πωπω κουράγιο κορίτσι μου έτσι είναι άμα είναι κ μικρά τα παιδιά , κ θα μαλώνουν κ θα τσιρίζουν . Σε θαυμάζω που τα καταφέρνεις όμως με 3 παιδιά κ ένα στην κοιλιά ,εγώ δν ξέρω αν θα είχα τις αντοχες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Απο 14/7 θα ξαναπας 1/9;;; Παρα πολυ ρε συ... 

Και για μενα ειναι η τελευταία εγκυμοσύνη... Δεν μας παίρνει εξ'αλλου και για 5η καισαρική. Προσπαθω να το απολαύσω και οταν με πιανω αυτη η ανυπομονησία, αυτο σκέφτομαι. Επιπλέον ειναι πραγματικα η καλύτερη κυηση που εχω ζησει μέχρι τώρα και φτου φτου μην την ματιασω... Αλλα ρε συ εμενα και τα 3 ειναι μικρα. Αντε πες η μεγάλη πριν λιγο καιρό, έκλεισε τα 6(αλλα ειναι παααααρα πολυ ζωηρη και οχι μονο) τα αλλα δυο ειναι μικρακια ακόμα και δεν εχω τις ίδιες αντοχές. Κουράζομαι πανευκολα, θελω να ξαπλώνω (και δεν μπορω), νευριαζω με το παραμικρό , ξεσπάω παντου και σε ολους απ τα νευρα που έχω. Η καθημερινότητα μου ειναι γεματη απο τσιριδες τους, τσακωμους τους, ξυλο, ζηλιες, ζημιές , δεν εχω και βοηθεια είναι και η ζέστη που με έχει τσακίσει. Να πω κι αλλα;; Αχαχαχαχ

Σε μια βδομάδα μπαινω στον 7ο ομως και μου φαίνεται απίστευτο... Περασε όντως γρήγορα ο καιρός...

Ναι γιατί έφυγα στις 15 Ιουλίου εκτός Αττικής και γυρνάω τέλος Αυγούστου πίσω μου είπε θα μου γράφει άυλα τις εξετάσεις αίματος που θα πρέπει να κάνω και εφόσον το αισθάνομαι καθημερινα το μωρό είναι οκ ... 

Καλά εσύ είσαι Ήρωας δεν το συζητάω!! Εγώ είμαι όπως περιγράφεις μέσα στα νεύρα με ένα μωρό που βέβαια είναι στην πιο δυσκολη ηλικία 14 μηνών που πρέπει να το κυνηγάς συνέχεια !!! Πριν λίγες μέρες έπεσε χτυπήσε και έβγαλε το κεφάλι του τόσο πολύ αίμα έσταζε και στο πάτωμα τα είδα ΟΛΑ!!! Κατατρομαξα και όταν το καθαρησαμε τελικά είχε μια πολύ μικρή γρατσουνια εγώ νόμιζα άνοιξε το κεφάλι ... Πφφφ τόσα νεύρα δεν έχω καθόλου υπομονή και τόση ζέστη δεν μπορώ να τον κυνηγάω απορώ εσύ πως αντέχεις εμείς το 3ο λίγα χρόνια αργότερα ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Απο 14/7 θα ξαναπας 1/9;;; Παρα πολυ ρε συ... 

Και για μενα ειναι η τελευταία εγκυμοσύνη... Δεν μας παίρνει εξ'αλλου και για 5η καισαρική. Προσπαθω να το απολαύσω και οταν με πιανω αυτη η ανυπομονησία, αυτο σκέφτομαι. Επιπλέον ειναι πραγματικα η καλύτερη κυηση που εχω ζησει μέχρι τώρα και φτου φτου μην την ματιασω... Αλλα ρε συ εμενα και τα 3 ειναι μικρα. Αντε πες η μεγάλη πριν λιγο καιρό, έκλεισε τα 6(αλλα ειναι παααααρα πολυ ζωηρη και οχι μονο) τα αλλα δυο ειναι μικρακια ακόμα και δεν εχω τις ίδιες αντοχές. Κουράζομαι πανευκολα, θελω να ξαπλώνω (και δεν μπορω), νευριαζω με το παραμικρό , ξεσπάω παντου και σε ολους απ τα νευρα που έχω. Η καθημερινότητα μου ειναι γεματη απο τσιριδες τους, τσακωμους τους, ξυλο, ζηλιες, ζημιές , δεν εχω και βοηθεια είναι και η ζέστη που με έχει τσακίσει. Να πω κι αλλα;; Αχαχαχαχ

Σε μια βδομάδα μπαινω στον 7ο ομως και μου φαίνεται απίστευτο... Περασε όντως γρήγορα ο καιρός...

Τα παιδάκια σου όντως είναι στην πιο δυσκολη ηλικία ,υπομονή  .Μην νομίζεις και τα δικά μου που είναι μεγάλα  τσακώνονται και φωνάζουν εξισου,μόνο που μπορώ να ξεκουραστώ οποτε θέλω γιατί πλέον είναι μεγάλα και δεν χρειάζονται ιδιαίτερη φροντίδα.Και εμείς το τελευταίο δεν μας παίρνει για άλλο με τίποτα κυρίως τα οικονομικά γιατί τα κορίτσια μας είναι μεγάλα και τα έξοδα είναι πολλά Η μεγάλη φέτος θα πάει 2Λυκειου ,η μεσαία 2ρα γυμνασίου και η μικρή 6η δημοτικού ,πολλά τα φροντιστήρια.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Τα παιδάκια σου όντως είναι στην πιο δυσκολη ηλικία ,υπομονή  .Μην νομίζεις και τα δικά μου που είναι μεγάλα  τσακώνονται και φωνάζουν εξισου,μόνο που μπορώ να ξεκουραστώ οποτε θέλω γιατί πλέον είναι μεγάλα και δεν χρειάζονται ιδιαίτερη φροντίδα.Και εμείς το τελευταίο δεν μας παίρνει για άλλο με τίποτα κυρίως τα οικονομικά γιατί τα κορίτσια μας είναι μεγάλα και τα έξοδα είναι πολλά Η μεγάλη φέτος θα πάει 2Λυκειου ,η μεσαία 2ρα γυμνασίου και η μικρή 6η δημοτικού ,πολλά τα φροντιστήρια.

Και ακομα δεν εχει μπει και το μωρο στα κολπα τους (να τσακώνονται και να ουρλιάζουν) η μικρη ειναι στη φαση, παίρνω τα παντα και τα κατεβάζω. Προσπαθει να πιασει τα παντα απο τραπεζια , σκαρφαλωνει για να ρημάξει τα πάντα. Ειλικρινα δεν ξερω με τι να πρώτο φρικαρω.

προχθες την άφησα να παίξει στο δωματιο. Το εκανε ΜΠΑΧΑΛΟ μεσα σε 10λεπτα και οση ωρα εγω το εφτιαχνα, προλαβε, πηγε στην τραπεζια και αρπαξε κατι κερασια που θα της εδινα να φαει , τα ζουμπηξε και λερωθηκαν τα παντα (εχω και λευκες καρεκλες τραπεζαριας ) Βουρκωσα απ τα νευρα μου.. 

Το κάθε ένα εχει τα δικα του. Κι αν μου λες πως ακομα οι δικες σου τσακώνονται ΩΧ ΩΧ ΩΩΩΩΩΧ τι με περιμένει... Αχαχαχαχ

πρίν από 18 λεπτά , Penny28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πως είστε???Σας είπε ο γιατρός σα; για Doppler?? Πόσα κάνουμε ένα ή δύο ξέρει καμία κοπέλα? 

Αν ολα είναι οκ, ενα κανεις καπου 32 βδ. Στο 3ο μου ομως που ειχα θεματακια, εκανα απο 28η μεχρι να γεννήσω. Στα αλλα δυο μόνο περίπου στις 32 βδ.

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...