Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

1 hour ago, Brigitt είπε:

Εμένα επιζητεί το στήθος σαν τρελό μην με δει μόνο με το σουτιέν απεργία θηλασμού δεν μου έχει κάνει ποτέ έως τώρα και γω θα αφήσω το μωρό να αποφασίσει μόνο του πότε θα είναι έτοιμο να κόψει το θηλασμό ...Αλλά ειλικρινά πολύ μικρή μου φαίνεται για να σταματήσει μόνη το θηλασμό (έδινες πιπίλα? ) αλλά ποιος ξέρει συμβαίνουν και αυτά!!

Εύχομαι τώρα να είναι όλα καλά !

Πιπίλα έδωσα και στα 3 μου παιδιά.ηταν αρνήση δεν ήθελε καθόλου με το ζόρι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, βιολετα3 είπε:

Πιπίλα έδωσα και στα 3 μου παιδιά.ηταν αρνήση δεν ήθελε καθόλου με το ζόρι

Ναι η αλήθεια είναι πως η πιπίλα προκαλεί πρόωρο απογαλακτισμο ... Ένας βασικός λόγος που εγώ δεν έδωσα στο μωρό μου 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Maria2015 είπε:

Καλησπέρα. Είμαι στην 5η εβδομάδα. Έχουμε δει μόνο σάκο. Σήμερα το απόγευμα έχω κάποιες σουβλιες κάτω στο αιδοίο. Έχει τύχει σε καμία? Έχω ιστορικό αποβολών και φοβάμαι. 

Καλησπέρα. Δεν ξέρω αν μπορώ να σε βοηθήσω... Εγώ μια μέρα είχα πόνους περιόδου, όπως όταν αδιαθετουσα κανονικά, αλλά όλα καλά τελικά. Πόνους χαμηλά κ τραβήγματα έχω σχεδόν κάθε μέρα κ απ' όσο ξέρω είναι φυσιολογικό. Για τις 5 εβδομάδες είναι μια χαρά που έχετε δει σάκο. Γιατί φοβάσαι για αποβολή? Ένιωθες κάτι αντίστοιχο τότε? Έψαξες τον λόγο της αποβολής? 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Θυμάμαι όταν έμεινα έγκυος στην τρίτη μου κόρη κ δεν τι ήξερα η δεύτερη ήταν 6 μηνών και θήλαζε και σταδιακά μου το έκοβε δεν ήθελε να θηλάζει όλο με έσπρωχνε ,εγώ νόμιζα πως είναι λόγο δόντιων ώσπου αφού πέρασαν 2 μήνες μου ελαττώθηκε το γάλα κ εγώ πίστευα θα μου έρθει περίοδος αλλά μετά κατάλαβα πως είμαι έγκυος,εμένα έκοψε από μόνη της το θηλασμό

Κορίτσια εύχομαι όλες να είστε καλά!Σήμερα η μέρα μου δεν ήταν και τόσα καλή ,γενικά όλα πήγαιναν στραβά με το αποκορύφωμα να κόβεται η μεγάλη μου στο πόδι με ένα ποτήρι,ευτυχώς βρήκα έναν ιδιώτη να μας κάνει τα ράμματα γιατί δεν ήθελα να την πάω στο κέντρο υγείας της περιοχής μας θα γινόταν χαμός και μπορεί να μας έστελναν για Αθήνα ,ευτυχώς όλα καλά.

Τόσο πολύ κόπηκε ?εύχομαι να είναι όλα καλά....και με σένα και με το παιδάκι σ

11 ώρες πρίν, Maria2015 είπε:

Καλησπέρα. Είμαι στην 5η εβδομάδα. Έχουμε δει μόνο σάκο. Σήμερα το απόγευμα έχω κάποιες σουβλιες κάτω στο αιδοίο. Έχει τύχει σε καμία? Έχω ιστορικό αποβολών και φοβάμαι. 

Σούβλες τέτοιες ελαφριές έχω και εγώ όπως και τραβήγματα δεξιά και αριστερά όπως και πόνοι περιόδου....τι συμπτώματα είχες στις αποβολές σου και σε ποια εβδομαδα?να είσαι θετική πάνω απ' ολα

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Maria2015 είπε:

Καλησπέρα. Είμαι στην 5η εβδομάδα. Έχουμε δει μόνο σάκο. Σήμερα το απόγευμα έχω κάποιες σουβλιες κάτω στο αιδοίο. Έχει τύχει σε καμία? Έχω ιστορικό αποβολών και φοβάμαι. 

Καλημέρα με το καλό!!Αν θυμάμαι καλά και εγώ περίπου στην βδομάδα που είσαι κ εσύ ένιωθα κάπως περίεργα εκεί κάτω σαν τσιμπήματα δεν μπορώ να στο εξηγήσω κράτησε λίγες μέρες .Δεν νομίζω να συσχετιζεται με αποβολή ,σκέψου θετικά και όλα θα πάνε καλά

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι 6&4 έγκυος από εξωσωματική! Κανονικά πητ έχω 10/11, αλλά μάλλον για Οκτώβρη με βλέπω, καθώς τον γιο μου τον γέννησα πρόωρα λίγο πριν μπω στο μήνα μου! Για να δούμε θα φτάσουμε στο τέλος αυτή τη φορά;

Η ανησυχία μου είναι η εξής: Παρασκευή βράδυ είδα ροζ αίμα στο σκούπισμα! Ξανά το Σάββατο το πρωί λίγο ροζ στο σκούπισμα και μετά όλα καλά! Το εσώρουχο καθαρό! Και σήμερα, Κυριακή, είδα καφέ στο σκούπισμα! Στον μικρό δεν είχα τέτοια εμπειρία κι εγώ αγχωθει! Είχα και μια αποβολή τον Δεκέμβρη κι έχω ανησυχήσει λίγο!! Είχα κάνει υπέρηχο την προηγούμενη βδομάδα κι όλα έδειχναν καλά! Ο γιατρός είπε ηρεμία! Προγεστερόνη παίρνω αρκετή! Αύριο καλώς εχόντων των πραγμάτων θα πάω για υπέρηχο κι ελπίζω να ακούσουμε καρδούλα! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!! 

Με το καλό όλα τα μωράκια!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Καλησπέρα. Δεν ξέρω αν μπορώ να σε βοηθήσω... Εγώ μια μέρα είχα πόνους περιόδου, όπως όταν αδιαθετουσα κανονικά, αλλά όλα καλά τελικά. Πόνους χαμηλά κ τραβήγματα έχω σχεδόν κάθε μέρα κ απ' όσο ξέρω είναι φυσιολογικό. Για τις 5 εβδομάδες είναι μια χαρά που έχετε δει σάκο. Γιατί φοβάσαι για αποβολή? Ένιωθες κάτι αντίστοιχο τότε? Έψαξες τον λόγο της αποβολής? 

Καλημέρα. Μου πέρασε ευτυχώς. Είχα κουραστεί η αλήθεια είναι. Έχω κάνει ότι εξεταση υπάρχει.Το σπέρμα του άντρα μου δεν είναι τόσο καλό και από αυτό οι αποβολές μου. Δεν ένιωθα κάτι τέτοιο τότε όχι. Απλά μετά από 4 βιοχημικές μέσα στο χρόνο φοβάμαι. Ναι μου είπε ότι είναι πολύ καλό που είδαμε κιόλας σάκο

πρίν από 10 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Τόσο πολύ κόπηκε ?εύχομαι να είναι όλα καλά....και με σένα και με το παιδάκι σ

Σούβλες τέτοιες ελαφριές έχω και εγώ όπως και τραβήγματα δεξιά και αριστερά όπως και πόνοι περιόδου....τι συμπτώματα είχες στις αποβολές σου και σε ποια εβδομαδα?να είσαι θετική πάνω απ' ολα

Οι αποβολές ήταν βιοχημικές. Δεν είχα τέτοιο σύμπτωμα. Ξάπλωσα εχτές και μετά μου πέρασε. Είχα κουραστεί λίγο εχτές. Σ'ευχαριστω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια και με το καλο σε όλες σας γερά μωράκια. Είμαι κι εγώ στην 7η εβδομάδα (αύριο μπαίνω στην 8η) κι ενώ όλα πήγαιναν καλά (την Τετάρτη ακούσαμε καρδούλα και ο υπέρηχος μια χαρά) σήμερα το πρωί είχα δυο σταγόνες αίμα στο εσώρουχο μου (σκούρο κόκκινο) έτρεξε κι λίγο στην λεκάνη και από τότε έχω καφέ στο χαρτί. Ο γιατρός μου είπε θα με δει αύριο το μεσημέρι αλλά δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη. Έχω δυο παιδάκια και μετά μια παλινδρομη την 11-12 εβδομάδα και δυο βιοχημικές. Δεν ξέρω τι να πω έχω στεναχωρηθεί αφάνταστα...ουτροτζεσταν έπαιρνα και τώρα θα τα αυξήσω ,

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Μυρτώ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι 6&4 έγκυος από εξωσωματική! Κανονικά πητ έχω 10/11, αλλά μάλλον για Οκτώβρη με βλέπω, καθώς τον γιο μου τον γέννησα πρόωρα λίγο πριν μπω στο μήνα μου! Για να δούμε θα φτάσουμε στο τέλος αυτή τη φορά;

Η ανησυχία μου είναι η εξής: Παρασκευή βράδυ είδα ροζ αίμα στο σκούπισμα! Ξανά το Σάββατο το πρωί λίγο ροζ στο σκούπισμα και μετά όλα καλά! Το εσώρουχο καθαρό! Και σήμερα, Κυριακή, είδα καφέ στο σκούπισμα! Στον μικρό δεν είχα τέτοια εμπειρία κι εγώ αγχωθει! Είχα και μια αποβολή τον Δεκέμβρη κι έχω ανησυχήσει λίγο!! Είχα κάνει υπέρηχο την προηγούμενη βδομάδα κι όλα έδειχναν καλά! Ο γιατρός είπε ηρεμία! Προγεστερόνη παίρνω αρκετή! Αύριο καλώς εχόντων των πραγμάτων θα πάω για υπέρηχο κι ελπίζω να ακούσουμε καρδούλα! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!! 

Με το καλό όλα τα μωράκια!

Είχα και εγώ αίμα στην 6η βδομάδα κανονικό αίμα αρκετό στο σκούπισμα σαν να έχω περίοδο ,το είδα αυτό 2 φορές ,πήγα έκανα υπέρηχο και δεν έδειξε ότι ήταν κάποια αποκόλληση μετά είχα καφέ 5-6 μέρες .Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά!!!!

Just now, Flolipop είπε:

Καλημερα κορίτσια και με το καλο σε όλες σας γερά μωράκια. Είμαι κι εγώ στην 7η εβδομάδα (αύριο μπαίνω στην 8η) κι ενώ όλα πήγαιναν καλά (την Τετάρτη ακούσαμε καρδούλα και ο υπέρηχος μια χαρά) σήμερα το πρωί είχα δυο σταγόνες αίμα στο εσώρουχο μου (σκούρο κόκκινο) έτρεξε κι λίγο στην λεκάνη και από τότε έχω καφέ στο χαρτί. Ο γιατρός μου είπε θα με δει αύριο το μεσημέρι αλλά δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη. Έχω δυο παιδάκια και μετά μια παλινδρομη την 11-12 εβδομάδα και δυο βιοχημικές. Δεν ξέρω τι να πω έχω στεναχωρηθεί αφάνταστα...ουτροτζεσταν έπαιρνα και τώρα θα τα αυξήσω ,

Καλημέρα είμαστε σχεδόν στην ίδια βδομάδα εγώ την Τετάρτη μπαίνω στην 8η βδομάδα ,και εγώ είδα αιμα στην 6 βδομάδα αρκετό στο σκούπισμα σαν να έχω περίοδο πήγα για υπέρηχο και όλα καλά ,μετά είχα καφέ για 5-6 μέρες .Όλα θα πάνε καλά σκέψου θετικά ,αυτό προσπαθώ και εγώ μιας και ακόμα δεν μπορώ να χαρώ τίποτα.Πριν χρόνια είχα και εγώ μια παλιδρομη κύηση στις 13 βδομάδες .

Link to comment
Share on other sites

Just now, βιολετα3 είπε:

Είχα και εγώ αίμα στην 6η βδομάδα κανονικό αίμα αρκετό στο σκούπισμα σαν να έχω περίοδο ,το είδα αυτό 2 φορές ,πήγα έκανα υπέρηχο και δεν έδειξε ότι ήταν κάποια αποκόλληση μετά είχα καφέ 5-6 μέρες .Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι! Αύριο έχω υπέρηχο, θα ξεκαθαρίσει το τοπίο, ελπίζω όλα να πηγαίνουν καλά! Κι εσύ με το καλό το μωράκι σου κι όλα να κυλήσουν ήρεμα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Dimitra93 είπε:

Τόσο πολύ κόπηκε ?εύχομαι να είναι όλα καλά....και με σένα και με το παιδάκι σ

Σούβλες τέτοιες ελαφριές έχω και εγώ όπως και τραβήγματα δεξιά και αριστερά όπως και πόνοι περιόδου....τι συμπτώματα είχες στις αποβολές σου και σε ποια εβδομαδα?να είσαι θετική πάνω απ' ολα

Δεν ήταν μεγάλο το κόψιμο αλλά βαθύ χρειαζόταν ράμματα ,ευτυχώς όλα καλά !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, βιολετα3 είπε:

Είχα και εγώ αίμα στην 6η βδομάδα κανονικό αίμα αρκετό στο σκούπισμα σαν να έχω περίοδο ,το είδα αυτό 2 φορές ,πήγα έκανα υπέρηχο και δεν έδειξε ότι ήταν κάποια αποκόλληση μετά είχα καφέ 5-6 μέρες .Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά!!!!

Καλημέρα είμαστε σχεδόν στην ίδια βδομάδα εγώ την Τετάρτη μπαίνω στην 8η βδομάδα ,και εγώ είδα αιμα στην 6 βδομάδα αρκετό στο σκούπισμα σαν να έχω περίοδο πήγα για υπέρηχο και όλα καλά ,μετά είχα καφέ για 5-6 μέρες .Όλα θα πάνε καλά σκέψου θετικά ,αυτό προσπαθώ και εγώ μιας και ακόμα δεν μπορώ να χαρώ τίποτα.Πριν χρόνια είχα και εγώ μια παλιδρομη κύηση στις 13 βδομάδες .

Να σε ρωτήσω κάτι; Ειχες και πονους περιόδου; Επίσης το αίμα τι χρωμα ήταν; Δεν ξέρω τι να πω... ελάχιστα καφέ είχα κ γω στην αρχή αλλά τώρα το αίμα ήταν περισσότερο. Εντωμεταξυ μέχρι χθες το βράδυ είχα κ έντονες αναγούλες κι εμετούς όπως και το πρωί που ξύπνησα .. αφού είδα το αίμα νομίζω ότι έχουν σταματήσει όλα τα συμπτώματα...

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

 

 

ΑΑααα κ εσύ από Ηράκλειο είσαι?κ εγώ θα πάω στο νοσοκομείο δεν γίνεται αλλιώς...περιμένω να Μ κλείσουν ραντεβού κ μένα για να κάνω το πρώτο ραντεβού

Ναι ναι Ηράκλειο!! Που θα πας ?? Στο Βενιζελειο ή ΠΑΓΝΗ? Εγώ είμαι με το Δημοσθένους.. 

Just now, Flolipop είπε:

Καλημερα κορίτσια και με το καλο σε όλες σας γερά μωράκια. Είμαι κι εγώ στην 7η εβδομάδα (αύριο μπαίνω στην 8η) κι ενώ όλα πήγαιναν καλά (την Τετάρτη ακούσαμε καρδούλα και ο υπέρηχος μια χαρά) σήμερα το πρωί είχα δυο σταγόνες αίμα στο εσώρουχο μου (σκούρο κόκκινο) έτρεξε κι λίγο στην λεκάνη και από τότε έχω καφέ στο χαρτί. Ο γιατρός μου είπε θα με δει αύριο το μεσημέρι αλλά δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη. Έχω δυο παιδάκια και μετά μια παλινδρομη την 11-12 εβδομάδα και δυο βιοχημικές. Δεν ξέρω τι να πω έχω στεναχωρηθεί αφάνταστα...ουτροτζεσταν έπαιρνα και τώρα θα τα αυξήσω ,

Γεια σου κορίτσι μου!! Εύχομαι να μην είναι τίποτα,  έχω ακούσει ότι συμβαίνει συχνά σε πολλές κοπέλες και όμως είναι Όλα καλά!! Μήπως κουράστηκες παραπάνω με τα παιδάκια σου? Να ξαπλώσεις όσο μπορείς!!! Στην παλινδρομη τι σας είχε πει ο γιατρός? Γενικά ήταν όλα καλά από την αρχή και συνεβει ξαφνικά? Ή υπήρχε κάποιο πρόβλημα εξ αρχής?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

Ναι ναι Ηράκλειο!! Που θα πας ?? Στο Βενιζελειο ή ΠΑΓΝΗ? Εγώ είμαι με το Δημοσθένους.. 

Γεια σου κορίτσι μου!! Εύχομαι να μην είναι τίποτα,  έχω ακούσει ότι συμβαίνει συχνά σε πολλές κοπέλες και όμως είναι Όλα καλά!! Μήπως κουράστηκες παραπάνω με τα παιδάκια σου? Να ξαπλώσεις όσο μπορείς!!! Στην παλινδρομη τι σας είχε πει ο γιατρός? Γενικά ήταν όλα καλά από την αρχή και συνεβει ξαφνικά? Ή υπήρχε κάποιο πρόβλημα εξ αρχής?

Ήταν όλα μια χαρά τέλεια από την αρχή και δυστυχώς συνεβη... 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Maria2015 είπε:

Καλησπέρα. Είμαι στην 5η εβδομάδα. Έχουμε δει μόνο σάκο. Σήμερα το απόγευμα έχω κάποιες σουβλιες κάτω στο αιδοίο. Έχει τύχει σε καμία? Έχω ιστορικό αποβολών και φοβάμαι. 

Καλησπερα!ευχομαι να σου πανε ολα καλα! Κ γω το ειχα αυτο τη 5η εβδομαδα και μεχρι τωρα εξελισσονται ολα καλα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...