Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Μπράβο κορίτσια!!! Χαίρομαι κ γω με τα υπέροχα νέα που διαβάζω!!! Εγώ τελικά δεν πήγα χθες. Θα πάω σήμερα στον γυναικολόγο! 9+5 ! Λέτε να κλείσω από τώρα για αυχενική; Ή είναι νωρίς;

Εξαρτάται εγώ που έκλεισα σε δημόσιο νοσοκομείο εκεί που θα γεννήσω κιόλας έκλεισα από νωρίς γιατί δεν βρίσκεις ραντεβού αν πας σε ιδιωτική κλινική πάντα βρίσκεις !! Ακόμα λίγες μέρες νωρίτερα θυμάμαι όταν είχα κάνει β επιπέδου στο Ρέα είχε τελευταία στιγμή οποία μέρα με βόλευε ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 17/3/2021 at 10:27 ΜΜ, βιολετα3 είπε:

Γυρίσαμε από τον γυναικολόγο και ναι ακούσαμε καρδούλα όλα πάνε καλά!!!Μου είπε σε 3 βδομάδες θα με ξαναδεί ,δεν μου έδωσε τιποτα άλλο εκτός από το φυλλικό οξύ ,ούτε εξετάσεις θα της κάνω μαζί με την αυχενική!!!Αλήθεια η αυχενική πότε γίνεται?

 

18 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Τέλεια και εγώ χαίρομαι για όλες σας εύχομαι να μας πάνε όλα καλά!!!Εγώ ένα περίεργο συναίσθημα εχθές παρόλο που ακούσαμε καρδιά δεν ξέρω αν χάρηκα ,βασικά δεν ξέρω αν το ανχος μου ακόμα δεν με αφήνει να χαρώ .

Κορίτσι μου είδες τέλειος που είναι αυτός ο ήχος....είδες που όλα είναι μια χαρά?κ εγώ είμαι εγχωμενη....συνέχεια...υπάρχουν μέρες που δεν νιώθω τπτ και λέω είναι άραγε όλα καλά?έχω και εγώ σήμερα υπέρηχο υποθετικά μπαίνω στην 10η εβδομαδα...αχχ κορίτσια δεν υπάρχει αυτό το αγχος ....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 είπε:

 

Κορίτσι μου είδες τέλειος που είναι αυτός ο ήχος....είδες που όλα είναι μια χαρά?κ εγώ είμαι εγχωμενη....συνέχεια...υπάρχουν μέρες που δεν νιώθω τπτ και λέω είναι άραγε όλα καλά?έχω και εγώ σήμερα υπέρηχο υποθετικά μπαίνω στην 10η εβδομαδα...αχχ κορίτσια δεν υπάρχει αυτό το αγχος ....

Ήταν πραγματικά περίεργο συναίσθημα τελικά όσες φορές και να το ζήσεις (το έχω ζήσει 3 φορές)κάθε φορά είναι σαν να είναι η πρώτη φορά!!!περιμένουμε νέα σου !!

Κορίτσια καλημέρα ,εύχομαι να είστε όλες καλά!!!Πόσες από σας βρίσκεστε σε αναστολή στην εργασία σας?Από ότι καταλαβα μιας και θα λήξει και το λοκ ντάουν και θα ανοίξουν τα μαγαζιά η αναστολή μου θα διακοπεί οπότε πρέπει να γυρισω στην εργασία μου ,αυτό δεν είναι εφικτό για μένα γιατί θα πρέπει να είμαι 7 ώρες όρθια με ελάχιστα διαλύματα κ δεν θα έχω κ βοηθω 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, βιολετα3 said:

Ήταν πραγματικά περίεργο συναίσθημα τελικά όσες φορές και να το ζήσεις (το έχω ζήσει 3 φορές)κάθε φορά είναι σαν να είναι η πρώτη φορά!!!περιμένουμε νέα σου !!

Κορίτσια καλημέρα ,εύχομαι να είστε όλες καλά!!!Πόσες από σας βρίσκεστε σε αναστολή στην εργασία σας?Από ότι καταλαβα μιας και θα λήξει και το λοκ ντάουν και θα ανοίξουν τα μαγαζιά η αναστολή μου θα διακοπεί οπότε πρέπει να γυρισω στην εργασία μου ,αυτό δεν είναι εφικτό για μένα γιατί θα πρέπει να είμαι 7 ώρες όρθια με ελάχιστα διαλύματα κ δεν θα έχω κ βοηθω 

Καλήμερα! Δύσκολο αυτό που περιγράφεις.. Πωλητρια είσαι? Επίσης ακόμα πιο δύσκολο αν έρχεσαι σε επαφή με το κοινό.. Εγώ δουλεύω τηλεργασια οπότε σε αυτό σταθηκα τυχερή..  Μπορείς να παίρνεις αναρρωτικες. Το αφεντικό σου δεν μπορεί να σε απολύσει, σε καλύπτει ο νόμος. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, FAITH** είπε:

Καλήμερα! Δύσκολο αυτό που περιγράφεις.. Πωλητρια είσαι? Επίσης ακόμα πιο δύσκολο αν έρχεσαι σε επαφή με το κοινό.. Εγώ δουλεύω τηλεργασια οπότε σε αυτό σταθηκα τυχερή..  Μπορείς να παίρνεις αναρρωτικες. Το αφεντικό σου δεν μπορεί να σε απολύσει, σε καλύπτει ο νόμος. 

Δουλεύω κανονικά 2 φορές την βδομάδα σε αυτό το μαγαζί πιο πολύ για τα ένσημα ,το καλύτερο για μένα θα ήταν η απόλυση να μπω ταμείο ανεργίας αλλά δεν είμαι σίγουρη αν θα μπορέσω να μπω ,έχουμε καλή σχέση με τα αφεντικά μου .Σήμερα θα τους πάρω τηλ να μιλήσουμε.Αλλα κ να μείνω κ αναρρωτικες να πάρω το ποσό που θα παίρνω θα είναι ελάχιστο με βάση αυτά που φαίνεται ότι δουλεύω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, βιολετα3 said:

Δουλεύω κανονικά 2 φορές την βδομάδα σε αυτό το μαγαζί πιο πολύ για τα ένσημα ,το καλύτερο για μένα θα ήταν η απόλυση να μπω ταμείο ανεργίας αλλά δεν είμαι σίγουρη αν θα μπορέσω να μπω ,έχουμε καλή σχέση με τα αφεντικά μου .Σήμερα θα τους πάρω τηλ να μιλήσουμε.Αλλα κ να μείνω κ αναρρωτικες να πάρω το ποσό που θα παίρνω θα είναι ελάχιστο με βάση αυτά που φαίνεται ότι δουλεύω 

Αν έχεις καλή σχέση με τα αφεντικά σου τότε μπορούν να σου κάνουν μια εικονική απόλυση προκειμένου να μπεις ταμείο ανεργίας.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, βιολετα3 είπε:

Ήταν πραγματικά περίεργο συναίσθημα τελικά όσες φορές και να το ζήσεις (το έχω ζήσει 3 φορές)κάθε φορά είναι σαν να είναι η πρώτη φορά!!!περιμένουμε νέα σου !!

Κορίτσια καλημέρα ,εύχομαι να είστε όλες καλά!!!Πόσες από σας βρίσκεστε σε αναστολή στην εργασία σας?Από ότι καταλαβα μιας και θα λήξει και το λοκ ντάουν και θα ανοίξουν τα μαγαζιά η αναστολή μου θα διακοπεί οπότε πρέπει να γυρισω στην εργασία μου ,αυτό δεν είναι εφικτό για μένα γιατί θα πρέπει να είμαι 7 ώρες όρθια με ελάχιστα διαλύματα κ δεν θα έχω κ βοηθω 

Και εγώ είμαι σε αναστολή ....η δουλειά μου μου και μένα είναι ορθοστασία καθώς είμαι κομμώτρια και εννοείται δεν ξανά γυρνάω θα γυρίσω στις αναρρωτικες τώρα...αν σ κάνει απόλυση χάνεις έτσι όλα τα επιδόματα που δικαιασαι νομίζω και είναι κρίμα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 είπε:

Και εγώ είμαι σε αναστολή ....η δουλειά μου μου και μένα είναι ορθοστασία καθώς είμαι κομμώτρια και εννοείται δεν ξανά γυρνάω θα γυρίσω στις αναρρωτικες τώρα...αν σ κάνει απόλυση χάνεις έτσι όλα τα επιδόματα που δικαιασαι νομίζω και είναι κρίμα...

Ναι αλλά δουλεύοντας 2 φορές την βδομάδα και με έχουν στο ΙΚΑ 4ωρη λογικά τα χρήματα που δικαιούμαι σαν άδειες κ επιδόματα δεν θα είναι αντίστοιχα με αυτά που δηλώνονται?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , βιολετα3 είπε:

 

Δεν ξέρω τι πάτησα τώρα εδώ και τα βγάζει έτσι...χαχαχαχ

Βιολέτα μου δεν ξέρω η αλήθεια είναι πόσο σου βάζουν...αλλά έχεις το επίδομα πριν την γέννα το επίδομα μετά την γέννα το εξάμηνο μητρότητας ...τώρα τι να σ πω...τα ποσά η αλήθεια είναι δεν τα ξερω

 

Παράθεση

 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, FAITH** είπε:

Με το καλό! Μπορεί να σου πει και σήμερα πότε σε υπολογίζει για αυχενική.. 

Μου πρότεινε να κάνω στην 13η βδομάδα. Θα δω κ από την κλινική  εξωσωματικής πότε κ που θα μου προτείνουν!! Εσείς που κλείσατε ραντεβού;

11 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Εξαρτάται εγώ που έκλεισα σε δημόσιο νοσοκομείο εκεί που θα γεννήσω κιόλας έκλεισα από νωρίς γιατί δεν βρίσκεις ραντεβού αν πας σε ιδιωτική κλινική πάντα βρίσκεις !! Ακόμα λίγες μέρες νωρίτερα θυμάμαι όταν είχα κάνει β επιπέδου στο Ρέα είχε τελευταία στιγμή οποία μέρα με βόλευε ...

Σε ποιο νοσοκομείο;

On 17/3/2021 at 4:33 ΜΜ, βιολετα3 είπε:

Και εγώ σήμερα έχω στης 6 και δεν περνάει η ώρα να πάω μπας κ ακούσω κ εγώ καρδουλα σήμερα κ ηρεμήσω λίγο

Όλα καλά τελικά; Ηρέμησες;!!!

On 18/3/2021 at 12:30 ΠΜ, xrys1988 είπε:

Τέλεια! Όλα πολύ καλά λοιπόν!

Εγώ πήγα χθες και ήταν όλα καλά ευτυχώς. Αλλά δεν μου είπε ακόμη για την αυχενική κάτι... Εγώ συμφωνήσαμε να πηγαινω κάθε εβδομάδα να με βλέπει.

Απ' όσο ξέρω όμως, η αυχενική γίνεται γύρω στις 12-13 εβδομάδες.... 

Η αυχενική διαφάνεια γίνεται 11-14η βδομάδα!!! Εσύ πόσο είσαι; Συζητα με τον γιατρό σου να σου παραπέμψει κάπου κ κλείσε ραντεβού!!! Μην αγχώνεσαι!!! Θα προλαβεις!!!

On 18/3/2021 at 1:13 ΜΜ, βιολετα3 είπε:

Τέλεια και εγώ χαίρομαι για όλες σας εύχομαι να μας πάνε όλα καλά!!!Εγώ ένα περίεργο συναίσθημα εχθές παρόλο που ακούσαμε καρδιά δεν ξέρω αν χάρηκα ,βασικά δεν ξέρω αν το ανχος μου ακόμα δεν με αφήνει να χαρώ .

Δεν είναι ότι δεν χάρηκες!!!! Εγώ πιστεύω έπαθες το ίδιο με μένα!!! Ένα μικρό σοκ που εξαιτίας αυτού δεν μπορείς ακόμα να συνειδητοποιήσεις κ να ξεχωρίσεις τα συναισθήματά σου!!! Αλλά θα δεις στην πορεία.... πως κ πως θα περιμένεις να περάσουν οι βδομάδες για να πας κ να ξανακουσεις την καρδούλα του!!! Έτσι έπαθα κ γω!!!! Κ τώρα που κάθε βδομάδα θα πηγαίνω για υπέρηχο, πάλι μακριά μου φαίνεται!!! Χαχαχχαχαχαχαχα!!!

1 ώρα πρίν, βιολετα3 είπε:

Ήταν πραγματικά περίεργο συναίσθημα τελικά όσες φορές και να το ζήσεις (το έχω ζήσει 3 φορές)κάθε φορά είναι σαν να είναι η πρώτη φορά!!!περιμένουμε νέα σου !!

Κορίτσια καλημέρα ,εύχομαι να είστε όλες καλά!!!Πόσες από σας βρίσκεστε σε αναστολή στην εργασία σας?Από ότι καταλαβα μιας και θα λήξει και το λοκ ντάουν και θα ανοίξουν τα μαγαζιά η αναστολή μου θα διακοπεί οπότε πρέπει να γυρισω στην εργασία μου ,αυτό δεν είναι εφικτό για μένα γιατί θα πρέπει να είμαι 7 ώρες όρθια με ελάχιστα διαλύματα κ δεν θα έχω κ βοηθω 

Να συζητήσεις αναρρωτικη άδεια!! Να πας κ σε έναν γιατρό συμβεβλημένο με τον ΕΟΠΥΥ κ να σου δώσει χαρτί !!! Σε καλύπτει ο νόμος!!! Μην αγχώνεσαι για τπτ!!!

πρίν από 33 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Και εγώ είμαι σε αναστολή ....η δουλειά μου μου και μένα είναι ορθοστασία καθώς είμαι κομμώτρια και εννοείται δεν ξανά γυρνάω θα γυρίσω στις αναρρωτικες τώρα...αν σ κάνει απόλυση χάνεις έτσι όλα τα επιδόματα που δικαιασαι νομίζω και είναι κρίμα...

Πολύ σωστά! Αλλά δεν μπορούν να την απολύσουν νομίζω... Κ γω κομμώτρια είμαι αλλά απολυθηκα τον Ιούνιο λόγω πτώσης της δουλειάς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Deppybach είπε:

Μου πρότεινε να κάνω στην 13η βδομάδα. Θα δω κ από την κλινική  εξωσωματικής πότε κ που θα μου προτείνουν!! Εσείς που κλείσατε ραντεβού;

Σε ποιο νοσοκομείο;

Όλα καλά τελικά; Ηρέμησες;!!!

Η αυχενική διαφάνεια γίνεται 11-14η βδομάδα!!! Εσύ πόσο είσαι; Συζητα με τον γιατρό σου να σου παραπέμψει κάπου κ κλείσε ραντεβού!!! Μην αγχώνεσαι!!! Θα προλαβεις!!!

Δεν είναι ότι δεν χάρηκες!!!! Εγώ πιστεύω έπαθες το ίδιο με μένα!!! Ένα μικρό σοκ που εξαιτίας αυτού δεν μπορείς ακόμα να συνειδητοποιήσεις κ να ξεχωρίσεις τα συναισθήματά σου!!! Αλλά θα δεις στην πορεία.... πως κ πως θα περιμένεις να περάσουν οι βδομάδες για να πας κ να ξανακουσεις την καρδούλα του!!! Έτσι έπαθα κ γω!!!! Κ τώρα που κάθε βδομάδα θα πηγαίνω για υπέρηχο, πάλι μακριά μου φαίνεται!!! Χαχαχχαχαχαχαχα!!!

Να συζητήσεις αναρρωτικη άδεια!! Να πας κ σε έναν γιατρό συμβεβλημένο με τον ΕΟΠΥΥ κ να σου δώσει χαρτί !!! Σε καλύπτει ο νόμος!!! Μην αγχώνεσαι για τπτ!!!

Πολύ σωστά! Αλλά δεν μπορούν να την απολύσουν νομίζω... Κ γω κομμώτρια είμαι αλλά απολυθηκα τον Ιούνιο λόγω πτώσης της δουλειάς!

Μα ναι έτσι και αλλιώς λόγω περιστάσεων τώρα δεν μπορεί να απολυθεί...

Link to comment
Share on other sites

@Deppybach Εγώ τώρα έκλεισα την 8η εβδομάδα... Δεν μου είπε ακόμη κάτι ο γιατρός για την αυχενική διαφάνεια γιατί έτσι κι αλλιώς, θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα να με βλέπει. 

 

Εσείς κορίτσια, έχετε καθόλου πονάκια σαν περιόδου? Εγώ χθες πονούσα πολύ σαν να μου έρχεται περίοδος.. πολύ τρόμαξα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , xrys1988 είπε:

@Deppybach Εγώ τώρα έκλεισα την 8η εβδομάδα... Δεν μου είπε ακόμη κάτι ο γιατρός για την αυχενική διαφάνεια γιατί έτσι κι αλλιώς, θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα να με βλέπει. 

 

Εσείς κορίτσια, έχετε καθόλου πονάκια σαν περιόδου? Εγώ χθες πονούσα πολύ σαν να μου έρχεται περίοδος.. πολύ τρόμαξα. 

Είχα και εγώ πονακια περίεργα ενοχλήσεις θα έλεγα ,μου είπε είναι φυσιολογικό μεγάλο η μήτρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Deppybach Στο Έλενα Βενιζέλου !!

Κορίτσια καλησπέρα να ρωτήσω κάτι όσες έχετε θέμα με δυσκοιλιότητα πως το αντιμετωπίζετε?? Εγώ τρώω σαλάτες λαχανικα γενικά γιαούρτια ακτινίδια τις τελευταίες μέρες πολλά άλλα δεν με βοηθάνε το μόνο που έχω καταφέρει είναι να χάσω δύο κιλά από 59..57  καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dimitra93 said:

Μα ναι έτσι και αλλιώς λόγω περιστάσεων τώρα δεν μπορεί να απολυθεί...

Αν δεν καταθέσουν κανένα χαρτί στο ΙΚΑ που να πιστοποιει εγκυμοσύνη μπορούν να προχωρήσουν σε εικονική απόλυση.. Ούτως ή άλλως είναι στην αρχή της εγκυμοσύνης. Αλλά αυτό προϋποθέτει την καλή σχέση με τα αφεντικά, όπως είπε η @βιολετα3, κι επίσης την διάθεση από μεριά τους να το κάνουν.. 

@xrys1988 κι εγώ έχω πονακια και βάρος στην κοιλιά.. Επίσης κάποιες φορές με πιάνει και η μέση μου αλλά μετά περνάει..  Γιατί θα πηγαίνεις κάθε βδομάδα στο γιατρό? 

@βιολετα3 ξεκίνησες τις αντιπηκτικες πάλι? . Εγώ πριν λίγο που μίλησα μου είπε να της ξεκινήσω από αύριο και το salospir Τρίτη. Ούτως ή άλλως του λέω έχουμε ραντεβού οπότε μου λέει θα τα πούμε από κοντά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...