Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια καλημέρα !!!όταν λέτε ότι πιάνουν κουδουνιστρα για ποσο μηνών μιλάμε?Εμείς είμαστε 3 μηνών και τωρα αρχίζει σιγά σιγά όχι ακριβώς να πιάνει αλλά προσπαθεί.

Εμενα έκλεισε τους τρεις μήνες 17/1.(17/10 γεννήθηκε) Είναι ανάλογα στο παιδί όμως. Άλλο παιδάκι θα κάνει κάτι νωρίτερα και κάτι αργότερα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Dimitra93 είπε:

Και εμείς έχουμε ένα crinkle book..ένα μαξιλάρι έντονο της μίνι το οποίο της αρέσει πολύ κουδουνιστρες δύο αρκουδάκια που λένε τραγούδια είναι για πιο μεγάλα βέβαια αλλά της αρέσει πολύ όταν παίζουν τα τραγούδια και μετά έχουμε τα αξεσουάρ του γυμναστηρίου...

Έχουμε και το νανι μας το οποίο σε ένα βιβλίο γράφει ότι το νανι για να έχει μαγικές ιδιότητες πρέπει να χρησιμοποιείται μόνο στον ύπνο ..

Τι είναι οι κάρτες αυτές δεν το έχω ξανά ακούσει?

Δεν ξερω αν επιτρέπεται να βαλω λινκ, είναι της djeco έχει και η taf toys :-)

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Milena είπε:

Κι εμένα το κάνει αυτό ακριβώς έτσι!! Επίσης καμιά φορά βάζει το χέρι της τοσο μεσα που αναγουλιαζει!!

Ναι, ναι! Αναγουλιάζει και εμένα!!

9 ώρες πρίν, MelissaE είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Θέλω απαντήσεις..

Είμαι 24 έχω καθυστέρηση εδώ κ 13 μέρες δεν έχω κάνει τέστ..

Έχω πονακια χαμηλά.. πρισμενο στήθος μια ναι μια όχι.. παγωμένα πόδια λες και τα χω βάλει στην κατάψυξη!! Πονοκεφάλους φουλλ όλες αυτές τις μέρες!!!??

Κάνε ένα τεστάκι, βέβαια πάνω από 5 ημέρες καθυστέρηση είναι σχεδόν βέβαιη η εγκυμοσύνη, σε ένα σταθερό κύκλο!

7 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Αυτά τα ml είναι ανα γεύμα σωστά?? Και πόσα γεύματα θα πρέπει να κάνει στο 24ωρο? Εμένα οι 2 γιατροί που έχω πάει, μου έχουν πει... 150 x τα κιλά του να πίνει στο 24ωρο. Δηλαδή αν είναι 5 κιλά, 150x5=750ml το 24ωρο.

Ναι, είναι τα ml ανά γεύμα! Αυτό μου είχε πει και εμένα ο παιδίατρος. Αλλά δεν ισχύει, εν μέρη.
Είναι πολύ γενικό, αυτός ο αριθμός πάει ανάλογα με την ηλικία και τις καμπύλες, αλλά το κάθε μωρό έχει διαφορετικά κιλά και κατά συνέπεια ανάγκες.

4 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια καλημέρα !!!όταν λέτε ότι πιάνουν κουδουνιστρα για ποσο μηνών μιλάμε?Εμείς είμαστε 3 μηνών και τωρα αρχίζει σιγά σιγά όχι ακριβώς να πιάνει αλλά προσπαθεί.

Εμένα είναι 4ων μηνών και πιάνει ότι της δώσω εγώ,
πιάνει μόνη της το πετσετάκι ή ένα λούτρινο μικρό που της έχω, αν είναι κοντά της!

2 ώρες πρίν, depifish είπε:

Ναι κι εμενα βηχει καμια φορα και υποθετω ειναι απο τα σαλια της που οντως εχει πολλα και τρεεεεεχουνε! Ξεκοντιλιζεται δηλαδη! Ουτε αυτο ξερω αν το λεμε μονο στη Κρητη! Χαχαχαχ

Ξεκοντιλίζεται; Δίνε από δίπλα τη μετάφραση:P

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Milena είπε:

Απο παιχνιδακια και τέτοια εσεις τι έχετε κορίτσια;

Λοιπόν, εγώ δεν έχω ακόμα crinkle book, αλλά θέλω να πάρω και όλο το ξεχνάω! Πως σας φαίνεται κορίτσια; Τους αρέσει;
Εντωμεταξύ, θέλω πληροφορίες για το μασητικό μαρούλι, ακούγεται πολύ αστείο:lol: 
Nα σας πω την αλήθεια δε θέλω πολλά «παιχνιδάκια» και όταν πάρουμε κι άλλα δε θα της τα παρουσιάζω όλα,
λίγα λίγα κάθε μέρα και τώρα της τα δίνω ένα ένα. Γενικά είμαι πιο μίνιμαλ τύπος, δε ξέρω πως βρέθηκα με όλα αυτά.
Από μασητικά της έχω ένα παπάκι ψυγείου, τη Σόφι την Καμηλοπάρδαλη που της αρέσει πάρα πολύ,
και ένα δακτύλιο οδοντοφυΐας από Sophie. Μια κουδουνίστρα πάλι από Sophie la Girafe και μία Miffy λαγουδάκι.
Της αρέσει επίσης η λούτρινη καμηλοπάρδαλη από Dr. Brown's (έρχεται μαζί με την πιπίλα, αλλά την παίζει σκέτη).
Κόλλημα με τις καμηλοπαρδάλεις η μάνα! Την Ollie την κουκουβάγια με τους λευκούς ήχους και το φως, πλέον την παρατηρεί και την πιάνει. 
Την κοιμίζω με την Ollie και ένα νανάκι αστεράκι, που πιάνει τις γωνίες (της θυμίζει στήθος λογικά).
Γυμναστήριο της έχω από Tiny Love και τρελαίνεται με τα παιχνιδάκια του, αλλά πιο πολύ με τον καθρέφτη
και ασχολείται και με ένα κρεμαστό που της έχω πάρει για το relax (γιατί δεν είχε το relax μας), πάλι από Tiny Love, το Sunny Stroll Tiny Princess Tales.

πρίν από 16 λεπτά , Milena είπε:

Δεν ξερω αν επιτρέπεται να βαλω λινκ, είναι της djeco έχει και η taf toys :-)

 

Αν βάλεις link ή εικόνα, το μήνυμα δε θα δημοσιευθεί ποτέ.
Πρόσφατα έβαλα μια εικόνα στη @Roulaa@ και δε νομίζω να έχει εγκριθεί; 
Και πιο παλιά είχα βάλει link και ακόμα περιμένω!

3 ώρες πρίν, Milena είπε:

Ελεγα να παρω κατι καρτες για οταν την εχω μπρούμυτα, ειναι 3 σετ μαζι, για να κάθεται λίγο παραπανω, εσείς τι λέτε;

Να τις πάρεις, είναι επίσης εκπαιδευτικές. Πολύ καλές για το μυαλό της!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια εμείς είμαστε 4,5 μηνών κάναμε το 3ο εμβόλιο είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα αν και είναι επαναληπτικό την πείραξε...παιζει πιάνει τα πάντα βάζει ότι βρει στο στόμα εννοείται...κάθεται μόνη της καθιστή τελειώσαμε με την αποστηρωση και σε 2 εβδομάδες ξεκινάμε φρούτο...την βάζω στο χαλάκι δραστηριοτήτων αλλά σκέφτομαι σιγά σιγά να της βάλω το πάρκοκρεβάτο....γυρίζει συνέχεια δεξιά και αριστερά και φοβαμαι μην πέσει...Εσεις πως είστε??χάθηκα εντελώς με τους γιατρούς...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, itsathina είπε:

Λοιπόν, εγώ δεν έχω ακόμα crinkle book, αλλά θέλω να πάρω και όλο το ξεχνάω! Πως σας φαίνεται κορίτσια; Τους αρέσει;
Εντωμεταξύ, θέλω πληροφορίες για το μασητικό μαρούλι, ακούγεται πολύ αστείο:lol: 
Nα σας πω την αλήθεια δε θέλω πολλά «παιχνιδάκια» και όταν πάρουμε κι άλλα δε θα της τα παρουσιάζω όλα,
λίγα λίγα κάθε μέρα και τώρα της τα δίνω ένα ένα. Γενικά είμαι πιο μίνιμαλ τύπος, δε ξέρω πως βρέθηκα με όλα αυτά.
Από μασητικά της έχω ένα παπάκι ψυγείου, τη Σόφι την Καμηλοπάρδαλη που της αρέσει πάρα πολύ,
και ένα δακτύλιο οδοντοφυΐας από Sophie. Μια κουδουνίστρα πάλι από Sophie la Girafe και μία Miffy λαγουδάκι.
Της αρέσει επίσης η λούτρινη καμηλοπάρδαλη από Dr. Brown's (έρχεται μαζί με την πιπίλα, αλλά την παίζει σκέτη).
Κόλλημα με τις καμηλοπαρδάλεις η μάνα! Την Ollie την κουκουβάγια με τους λευκούς ήχους και το φως, πλέον την παρατηρεί και την πιάνει. 
Την κοιμίζω με την Ollie και ένα νανάκι αστεράκι, που πιάνει τις γωνίες (της θυμίζει στήθος λογικά).
Γυμναστήριο της έχω από Tiny Love και τρελαίνεται με τα παιχνιδάκια του, αλλά πιο πολύ με τον καθρέφτη
και ασχολείται και με ένα κρεμαστό που της έχω πάρει για το relax (γιατί δεν είχε το relax μας), πάλι από Tiny Love, το Sunny Stroll Tiny Princess Tales.

Αν βάλεις link ή εικόνα, το μήνυμα δε θα δημοσιευθεί ποτέ.
Πρόσφατα έβαλα μια εικόνα στη @Roulaa@ και δε νομίζω να έχει εγκριθεί; 
Και πιο παλιά είχα βάλει link και ακόμα περιμένω!

Να τις πάρεις, είναι επίσης εκπαιδευτικές. Πολύ καλές για το μυαλό της!

Το μαρούλι ειναι απο Oli and Carol. Για την ακρίβεια Kendall the Kale :-))) Εχει και αλλα φρούτα και λαχανικά θελω να παρω κανένα ακόμα. Και κουδουνιστρα τη Sophie αλλα ηταν σε ελλειψη και θα κάνω απο αλλου παραγγελία.  Συμφωνω απολύτως μαζι σου για τα παιχνίδια, κι εγω οσα και να της πάρουμε η να μας φέρουν δεν θελω να εχει πολλά. Γενικά από αυτά που είναι να της πάρουμε εμείς προτιμω λίγα και καλά. Αυτό που δεν θα παρω με μέτρο όμως είναι τα βιβλία. Τα θεωρω πολυ σημαντικά. Εχω κάποια της Beatrix Potter, κάποια απο τη σειρά με το σκυλάκι τον Σποτ (το ειχα κι εγώ μικρη!!) και κάποια The very hungry Caterpillar. Εχω δει και κάποια της Jellycat (έχουμε το λαγουδάκι αγκαλιας και ειναι τόσο τελειο!!), με ζωακια. Ενα σωρό βιβλία θελω να της πάρω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα το μαρουλι ειναι τελειο!! Τωρα το ψαξα και το δα, και μου αρεσουν πολυ και τα αλλα φρουτα και λαχανικα! 

Εμεις για την ωρα εχουμε ενα μασητικο αλεπου της dr brown, το μασητικο της sophie, και δυο κουδουνιστρες της kikkaboo, μια με ενα λαγο και μια με ενα λιονταρι. Εχουμε το σκυλακι τον dex της zazu με τους λευκους ηχους που παιζει στανταρ στις ατελειωτες ωρες που προσπαθω να τη κοιμισω. Προσφατα πηρα και της βιδρα της zazu, που εχει τον θολο με τα ψαρακια. Ειναι πολυ ομορφο, κανει το ταβανι σαν νερο βυθου και εχει και ωραια μουσικουλα. Εμενα θα με νανουριζε στο λεπτο, τη μικρη για την ωρα ουτε καν!!! Της το εχω βαλει στη καλαθουνα και κανει το σκεπαστρο της να φαινεται βυθος με κοκκινα ψαρακια και καθεται και το χαζευει, αλλα στον υπνο δεν εχει βοηθησει καθολου! Επισης χτες πηρα τον πυραυλο το rockit που το κουμπωνεις στο χερουλι του καροτσιου και το κουναει. Αυτο με εχει βοηθησει οταν την εχει παρει ηδη ο υπνος, για να διατηρηθει για λιγο να μην ξυπνησει στο 2λεπτο. Γιατι για να κοιμηθει μονο με αυτο αποκλειεται! Απορροφητηρας, κουνημα καροτσι πανω κατω ή χερια! Ελεγα οτι θα παμε πουθενα και θα θελουμε να την κοιμισουμε και δεν θα χει απορροφητηρα και να δω τι θα κανουμε! Αν και καμια φορα δεν πιανει ουτε αυτος! Και εννοειται μονο ο live μας αρεσει και οχι αυτοι απο το youtube! 

Αυτο το νανι που λετε τι ειναι; το πανακι παρηγοριας που λενε; που ειναι πανακι με κανα ζωακι πανω; Να παρω μηπως βοηθησει κι αυτο! Τα παντα εχω δοκιμασει πια! Χαχαχαχ

Βιβλιαρακια κι εγω θελω να της παρω πολλα! Και να της διαβαζω, οπως εκανε και μενα η μαμα μου! Και να μαθει ετσι να διαβαζει κι αυτη αργοτερα μονη της! Για την ωρα εχω παρει μερικα με τους μικρους κυριους και κυριες που της τα διαβςζω και βλεπει τις εικονες που ειναι με.εντονα.χρωματα, αλλα θα εφοδιαστω κι αλλα βιβλιαρακια! Για την ωρα θελω να της παρω κι εγω ενα crinkle book, μου αρεσει ενα της little dutch πολυ κι ενα της liewood! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , depifish είπε:

Επισης χτες πηρα τον πυραυλο το rockit που το κουμπωνεις στο χερουλι του καροτσιου και το κουναει.

ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ; Υπάρχει τέτοιο πράγμα; Μπαίνω να ψάξω!

πρίν από 16 λεπτά , depifish είπε:

Ελεγα οτι θα παμε πουθενα και θα θελουμε να την κοιμισουμε και δεν θα χει απορροφητηρα και να δω τι θα κανουμε!

Εμένα στα δύσκολα θέλει μόνο πιστολάκι για τα μαλλιά, το original. Έχουμε μείνει κουφοί! 
Όταν το σβήνω αφήνω την Ollie που παίζει πιο χαμηλά, γιατί η σιωπή είναι εκκωφαντική μόλις κλείσει το πιστολάκι!

πρίν από 43 λεπτά , Milena είπε:

Ενα σωρό βιβλία θελω να της πάρω!!

Στα βιβλία δεν κάνουμε εκπτώσεις! Τα λατρεύω! Θα τα ψάξω αυτά που λες! Εγώ δεν είχα σαν παιδί, είχα μόνο χαζομάρες (Barbie κ.λπ)
Μεγαλώνοντας πήρα μόνη μου αρκετά και μάλιστα σε μια ανακαίνιση μου τα πετάξανε κιόλας καταλάθος και ξανά μανά εγώ!
Οπότε αν έχετε διαβάσει ωραία παιδικά βιβλία πέσ΄τε μου :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, itsathina είπε:

Λοιπόν, εγώ δεν έχω ακόμα crinkle book, αλλά θέλω να πάρω και όλο το ξεχνάω! Πως σας φαίνεται κορίτσια; Τους αρέσει;
Εντωμεταξύ, θέλω πληροφορίες για το μασητικό μαρούλι, ακούγεται πολύ αστείο:lol: 
Nα σας πω την αλήθεια δε θέλω πολλά «παιχνιδάκια» και όταν πάρουμε κι άλλα δε θα της τα παρουσιάζω όλα,
λίγα λίγα κάθε μέρα και τώρα της τα δίνω ένα ένα. Γενικά είμαι πιο μίνιμαλ τύπος, δε ξέρω πως βρέθηκα με όλα αυτά.
Από μασητικά της έχω ένα παπάκι ψυγείου, τη Σόφι την Καμηλοπάρδαλη που της αρέσει πάρα πολύ,
και ένα δακτύλιο οδοντοφυΐας από Sophie. Μια κουδουνίστρα πάλι από Sophie la Girafe και μία Miffy λαγουδάκι.
Της αρέσει επίσης η λούτρινη καμηλοπάρδαλη από Dr. Brown's (έρχεται μαζί με την πιπίλα, αλλά την παίζει σκέτη).
Κόλλημα με τις καμηλοπαρδάλεις η μάνα! Την Ollie την κουκουβάγια με τους λευκούς ήχους και το φως, πλέον την παρατηρεί και την πιάνει. 
Την κοιμίζω με την Ollie και ένα νανάκι αστεράκι, που πιάνει τις γωνίες (της θυμίζει στήθος λογικά).
Γυμναστήριο της έχω από Tiny Love και τρελαίνεται με τα παιχνιδάκια του, αλλά πιο πολύ με τον καθρέφτη
και ασχολείται και με ένα κρεμαστό που της έχω πάρει για το relax (γιατί δεν είχε το relax μας), πάλι από Tiny Love, το Sunny Stroll Tiny Princess Tales.

Αν βάλεις link ή εικόνα, το μήνυμα δε θα δημοσιευθεί ποτέ.
Πρόσφατα έβαλα μια εικόνα στη @Roulaa@ και δε νομίζω να έχει εγκριθεί; 
Και πιο παλιά είχα βάλει link και ακόμα περιμένω!

Να τις πάρεις, είναι επίσης εκπαιδευτικές. Πολύ καλές για το μυαλό της!

Όχι δεν είδα κατι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , depifish είπε:

Καλα το μαρουλι ειναι τελειο!! Τωρα το ψαξα και το δα, και μου αρεσουν πολυ και τα αλλα φρουτα και λαχανικα! 

Εμεις για την ωρα εχουμε ενα μασητικο αλεπου της dr brown, το μασητικο της sophie, και δυο κουδουνιστρες της kikkaboo, μια με ενα λαγο και μια με ενα λιονταρι. Εχουμε το σκυλακι τον dex της zazu με τους λευκους ηχους που παιζει στανταρ στις ατελειωτες ωρες που προσπαθω να τη κοιμισω. Προσφατα πηρα και της βιδρα της zazu, που εχει τον θολο με τα ψαρακια. Ειναι πολυ ομορφο, κανει το ταβανι σαν νερο βυθου και εχει και ωραια μουσικουλα. Εμενα θα με νανουριζε στο λεπτο, τη μικρη για την ωρα ουτε καν!!! Της το εχω βαλει στη καλαθουνα και κανει το σκεπαστρο της να φαινεται βυθος με κοκκινα ψαρακια και καθεται και το χαζευει, αλλα στον υπνο δεν εχει βοηθησει καθολου! Επισης χτες πηρα τον πυραυλο το rockit που το κουμπωνεις στο χερουλι του καροτσιου και το κουναει. Αυτο με εχει βοηθησει οταν την εχει παρει ηδη ο υπνος, για να διατηρηθει για λιγο να μην ξυπνησει στο 2λεπτο. Γιατι για να κοιμηθει μονο με αυτο αποκλειεται! Απορροφητηρας, κουνημα καροτσι πανω κατω ή χερια! Ελεγα οτι θα παμε πουθενα και θα θελουμε να την κοιμισουμε και δεν θα χει απορροφητηρα και να δω τι θα κανουμε! Αν και καμια φορα δεν πιανει ουτε αυτος! Και εννοειται μονο ο live μας αρεσει και οχι αυτοι απο το youtube! 

Αυτο το νανι που λετε τι ειναι; το πανακι παρηγοριας που λενε; που ειναι πανακι με κανα ζωακι πανω; Να παρω μηπως βοηθησει κι αυτο! Τα παντα εχω δοκιμασει πια! Χαχαχαχ

Βιβλιαρακια κι εγω θελω να της παρω πολλα! Και να της διαβαζω, οπως εκανε και μενα η μαμα μου! Και να μαθει ετσι να διαβαζει κι αυτη αργοτερα μονη της! Για την ωρα εχω παρει μερικα με τους μικρους κυριους και κυριες που της τα διαβςζω και βλεπει τις εικονες που ειναι με.εντονα.χρωματα, αλλα θα εφοδιαστω κι αλλα βιβλιαρακια! Για την ωρα θελω να της παρω κι εγω ενα crinkle book, μου αρεσει ενα της little dutch πολυ κι ενα της liewood! 

Αα θα την ψαξω την βιδρα που λες που κανει χρωματα!!! Crinkle book κι εγω ενα little Dutch εχω και ηθελα να παρω και ενα Liliputiens. Αυτα τα πανακια παρηγοριας που έχουν και ζωακια επανω απο οτι ειδα λέγονται Ντουντου!!Τι μαθαίνει κανείς!!!! Εμενα ειναι σκέτο το λαγουδάκι δεν εχει πανακι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 minutes ago, Milena said:

Αα θα την ψαξω την βιδρα που λες που κανει χρωματα!!! Crinkle book κι εγω ενα little Dutch εχω και ηθελα να παρω και ενα Liliputiens. Αυτα τα πανακια παρηγοριας που έχουν και ζωακια επανω απο οτι ειδα λέγονται Ντουντου!!Τι μαθαίνει κανείς!!!! Εμενα ειναι σκέτο το λαγουδάκι δεν εχει πανακι

Η βιδρα δεν κανει χρωματα, απλα κανει το ταβανι μπλε σαν να εισαι στον ωκεανο και πηγαινοερχονται κατι κοκκινα ψαρακια! 

34 minutes ago, itsathina said:

ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ; Υπάρχει τέτοιο πράγμα; Μπαίνω να ψάξω!

Εμένα στα δύσκολα θέλει μόνο πιστολάκι για τα μαλλιά, το original. Έχουμε μείνει κουφοί! 
Όταν το σβήνω αφήνω την Ollie που παίζει πιο χαμηλά, γιατί η σιωπή είναι εκκωφαντική μόλις κλείσει το πιστολάκι

Ναι ειναι αρκετα αποτελεσματικο γιατι κανει στην ουσια το ταρακουνημα που της κανω οταν την κοιμιζω αγκαλια ή στη πλατουλα οταν την προσγειωνω στο κρεβατι μεχρι να τη ξαναπαρει ο υπνος γιατι ξυπνα απο την καθοδο! Χαχαχα! Αν βρεθει και ενα μαραφετι να πηγαινει το καροτσι πισω μπρος θα ειμαι κομπλε! Χαχαχα! 

Κι εμεις το σκυλακι της zazu το ενεργοποιουμε πριν βγουμε απο τη κουζινα με τον απορροφητηρα, για να ακουγεται κατι. Τοσες ωρες που ειναι ανοιχτος ο απορροφητηρας ειναι λες και ζω σε καραβι και οχι σε σπιτι απο το βουητο! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Γειά σας κορίτσια εμείς είμαστε 4,5 μηνών κάναμε το 3ο εμβόλιο είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα αν και είναι επαναληπτικό την πείραξε...παιζει πιάνει τα πάντα βάζει ότι βρει στο στόμα εννοείται...κάθεται μόνη της καθιστή τελειώσαμε με την αποστηρωση και σε 2 εβδομάδες ξεκινάμε φρούτο...την βάζω στο χαλάκι δραστηριοτήτων αλλά σκέφτομαι σιγά σιγά να της βάλω το πάρκοκρεβάτο....γυρίζει συνέχεια δεξιά και αριστερά και φοβαμαι μην πέσει...Εσεις πως είστε??χάθηκα εντελώς με τους γιατρούς...

Πήγατε κιόλας 4.5 μηνών...αχχ παιδιά πως περνάει ετσι ο καιρός..ώρες ώρες το σκέφτομαι και μελαγχολώ...θα μεγαλώσει θα φύγει από τα χέρια μου και δεν θα το καταλάβω ...την παίρνω αγκαλιά και λέω κάποια στιγμή δεν θα κάθεται να την πάρω αγκαλιά και να ακουμπάει έτσι πάνω μου...Αλήθεια άρχισε να γυρίζει?το είχα απορία πότε περίπου αρχίζουν να γυρνάνε..

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Milena είπε:

Κι εμενα τωρα την πιάνει αλλα οχι από μόνη της, την ακουμπαω στο χέρι της ανοίγει τα δαχτυλακια και την πιάνει.Την κρατάει αρκετη ωρα και την κουναει και την φέρνει στο στομα. Περιμενω να μου έρθει και μια καινούργια με πιο έντονα χρώματα, αυτή που έχουμε ειναι πολυ όμορφη αλλα νομιζω δεν της κινεί αρκετά το ενδιαφέρον. Απο παιχνιδακια και τέτοια εσεις τι έχετε κορίτσια; Εγω δεν της εχω πολλά, 1 crinkle book, ενα μασητικό μαρούλι (καλα αυτό αρεσε σε μενα παρα πολύ, ειναι λίγο μικρή για αυτό) μια κουδουνιστρα, και ενα λαγουδακι αγκαλιας, αυτό της αρέσει να το κραταει οταν την εχω στο γυμναστήριο και της έρχεται υπνος το πιάνει τα χεράκια της και νανουριζεται. Ελεγα να παρω κατι καρτες για οταν την εχω μπρούμυτα, ειναι 3 σετ μαζι, για να κάθεται λίγο παραπανω, εσείς τι λέτε;

Εμεις έχουμε αρκετές κουδουνιστρες από τα ξαδέρφια μας κάποια μας τα έκαναν δώρο ,του πήρα κ ένα κρεμαστό για την κούνια με προτζεκτορα αλλά δεν του αρέσει προς το παρόν ,ένα αρκουδάκι που το πατάς και ανάβει φως κ λέει διάφορα (αυτό του αρέσει)ένα πανακι αγκαλιας με ένα ποντικάκι (που ακόμα δεν το παίρνει αλλά το έχω μαζί την ώρα του ύπνου για να παίρνει την μυρωδιά μου)και τώρα μαζί με της πανες παραγγειλα και μασιτικα μικρά και ελαφριά για να μπορεί να τα πιάνει.

Κορίτσια τα δικά σας κάθονται καθόλου μόνα τους ή θέλουν συνέχεια κάποιον μαζί ?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, βιολετα3 said:

Εμεις έχουμε αρκετές κουδουνιστρες από τα ξαδέρφια μας κάποια μας τα έκαναν δώρο ,του πήρα κ ένα κρεμαστό για την κούνια με προτζεκτορα αλλά δεν του αρέσει προς το παρόν ,ένα αρκουδάκι που το πατάς και ανάβει φως κ λέει διάφορα (αυτό του αρέσει)ένα πανακι αγκαλιας με ένα ποντικάκι (που ακόμα δεν το παίρνει αλλά το έχω μαζί την ώρα του ύπνου για να παίρνει την μυρωδιά μου)και τώρα μαζί με της πανες παραγγειλα και μασιτικα μικρά και ελαφριά για να μπορεί να τα πιάνει.

Κορίτσια τα δικά σας κάθονται καθόλου μόνα τους ή θέλουν συνέχεια κάποιον μαζί ?

Μονη της υπαρχει περιπτωση να κατσει ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ γυρω στα 5 λεπτα το πολυ! Χαχαχαχα! Αυτο το πανακι με το ποντικακι το εχεις εσυ μαζι σου την ωρα του υπνου ή το μωρο; γιατι αναρωτιομουν πως μπορει να παρει τη μυρωδια σου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , depifish είπε:

Μονη της υπαρχει περιπτωση να κατσει ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ γυρω στα 5 λεπτα το πολυ! Χαχαχαχα! Αυτο το πανακι με το ποντικακι το εχεις εσυ μαζι σου την ωρα του υπνου ή το μωρο; γιατι αναρωτιομουν πως μπορει να παρει τη μυρωδια σου.

Προσπαθω να το εντάξω την ώρα που τον κοιμιζω να είναι δίπλα μας και ας μην μπορεί ακόμα να το πιάσει ,ή του το βάζω πάνω του να το αγκαλιάσει ,τώρα αρχίζει σιγά σιγά και το πιάνει .

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...