Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

πρίν από 49 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Κορίτσια τα δικά σας κάθονται καθόλου μόνα τους ή θέλουν συνέχεια κάποιον μαζί ?

Εμένα να κάθεται λίγη ωρίτσα σε καρότσι και relax μόνη της και παίζει και κοιτάει ένα κρεμαστό που της έχω πάρει για το relax.

4 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Γειά σας κορίτσια εμείς είμαστε 4,5 μηνών κάναμε το 3ο εμβόλιο είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα αν και είναι επαναληπτικό την πείραξε..

Τι σου παρουσίασε; Το έχω σε 4 μέρες!

4 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

γυρίζει συνέχεια δεξιά και αριστερά

Εμένα γίνεται τεσσάρων μηνών σε λίγες μέρες! Ακόμα δεν κάθεται καθιστή, αλλά ανυπομονώ! 
Εσένα πότε ξεκίνησε; Μπρούμυτα σου γυρνάει; Όπου την αφήσω την βρίσκω και εγώ αλλιώς και πλέον φοβάμαι! 
Δεν είναι όπως πιο μικρά που όπως τα άφηνες τα έβρισκες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμενα κάθεται αρκετη ώρα όπου την αφησω (γυμναστήριο/καρότσι/ρηλαξ) αλλα δεν την πολυαφηνω μόνη της,εκτός αν θελω να κανω άντληση πχ η καποια δουλειά γιατί ειμαστε μονες μας τις περισσότερες ώρες. Τις τελευταίες μέρες ομως δεν πολυθελει προτιμαει αγκαλίτσα και υπνο πανω μου οπότε κι εγώ την αφηνω μόνο για τα απαραίτητα. Εγινε 3 μηνων πριν λίγες μέρες (23/10) και νομιζω συμφωνα με τη διορθωμένη ηλικία που λενε για τα αλματα τωρα περναει το 2ο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Milena είπε:

Εμενα κάθεται αρκετη ώρα όπου την αφησω (γυμναστήριο/καρότσι/ρηλαξ) αλλα δεν την πολυαφηνω μόνη της,εκτός αν θελω να κανω άντληση πχ η καποια δουλειά γιατί ειμαστε μονες μας τις περισσότερες ώρες. Τις τελευταίες μέρες ομως δεν πολυθελει προτιμαει αγκαλίτσα και υπνο πανω μου οπότε κι εγώ την αφηνω μόνο για τα απαραίτητα. Εγινε 3 μηνων πριν λίγες μέρες (23/10) και νομιζω συμφωνα με τη διορθωμένη ηλικία που λενε για τα αλματα τωρα περναει το 2ο.

Αυτό με τα άλματα ποτέ δεν το κατάλαβα !!!Έχουν 3 μέρες διάφορα εγώ γέννησα 26/10 κανονικά ήταν να γεννήσω 3/10.Τι εννοείς διορθωμένη?Και ο μπέμπης μου αυτές τ μέρες θέλει να κοιμάται πάνω μου κ ξυπνάει περισσότερο να θηλάσει  την νύχτα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Αυτό με τα άλματα ποτέ δεν το κατάλαβα !!!Έχουν 3 μέρες διάφορα εγώ γέννησα 26/10 κανονικά ήταν να γεννήσω 3/10.Τι εννοείς διορθωμένη?Και ο μπέμπης μου αυτές τ μέρες θέλει να κοιμάται πάνω μου κ ξυπνάει περισσότερο να θηλάσει  την νύχτα

Οτι τα υπολογιζουμε σύμφωνα με την ΠΗΤ (εγω ειχα 9/11 και γεννήθηκε 23/10) και την αναφέρουν ως corrected age/διορθωμένη ηλικία. Ο όρος χρησιμοποιείται περισσότερα για τα πρόωρα, αλλα οπου και αν διαβασα για να υπολογίσουμε σωστά τα άλματα χρησιμοποιουμε την ΠΗΤ. Η Αθηνα εγραψε και για μια εφαρμογή για τις καμπύλες και την ανάπτυξη λέγεται child growth tracker.

Οπότε συμφωνα με αυτό η δική μου ειναι στην 9 εβδομάδα (αν θυμάμαι καλά υπάρχει αλμα στην 8-9 εβδομάδα)

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Milena said:

Οτι τα υπολογιζουμε σύμφωνα με την ΠΗΤ (εγω ειχα 9/11 και γεννήθηκε 23/10) και την αναφέρουν ως corrected age/διορθωμένη ηλικία. Ο όρος χρησιμοποιείται περισσότερα για τα πρόωρα, αλλα οπου και αν διαβασα για να υπολογίσουμε σωστά τα άλματα χρησιμοποιουμε την ΠΗΤ. Η Αθηνα εγραψε και για μια εφαρμογή για τις καμπύλες και την ανάπτυξη λέγεται child growth tracker.

Οπότε συμφωνα με αυτό η δική μου ειναι στην 9 εβδομάδα (αν θυμάμαι καλά υπάρχει αλμα στην 8-9 εβδομάδα)

Θελω να πιστευω οτι υπαρχει αποκλιση στα αλματα γιατι συμφωνα με την ΠΗΤ εμεις τωρα θα πρεπει να μπηκαμε στην 15η δηλαδη τωρα να αρχιζει το αλμα (ΌΟΟΟΟΟΟΟΧΙΙΙΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩΩΩΩΩ). Αλλα δεν νομιζω γιατι η μικρη εχει αρχισει να πιανει πραγματακια και να κανει περισσοτερεε φωνουλες απο τη προηγουμενη και την προπροηγουμενη εβδομαδα, αρα σιγουρα ειμαστε ηδη μεσα στο αλμα. Συμφωνα με την κανονικη της ημερομηνια γεννησης και οχι την ΠΗΤ, ειμαστε τωρα στην 17η, στη κορυφωση δηλαδη. Και ηδη μια παραπανω παρανοια την εχουμε παλι! Χτες μου πηρε 7 ωρες να τη κοιμισω (νεο ρεκορ!) και σημερα ξαφνικα ειπιε σε ενα γευμα πριν λιγο 200ml ενω ειχε πιει και αλλα 100 πριν ενα 3ωρο! 300 ml αλλες μερες δεν επινε ουτε μεσα σε 12 ωρες!! Εγω εναν ζουρλομανδυα θα τον παρω να τον εχω ευκαιρο παντως... 

Να πω επισης οτι η μικρουλα γινεται 4ων μηνων σε μια βδομαδα, δεν γυριζει ακομα και απο οτι φαινεται δεν ψηνεται κιολας! Χαχαχχα! Τη βαζω ανασκελα και εκει μενει! Καθεται λιγο καλυτερα πλεον μπρουμυτα, με σηκωμενο κεφαλακι, αλλα ειναι τεμπελα και δεν της πολυαρεσει αυτη η σταση για πολυ! Αγκομαχει, τρουλωνει και το κωλι ταυτοχρονα και προσπαθει να προχωρησει μαλλον, αλλα ουτε καν! Χαχαχα! Αυτο που εχει πιο εντονα το οποιο το εχει αρκετο καιρο, ειναι οταν την εχω αγκαλια που κανει συνεχεια μπροστα σαν να θελει να σηκωθει, να κατσει. Αλλα απο ξαπλωτη να κανει τη κινηση ουτε καν! Αραλικι! Χαχαχαχχαα! 

Ααα! Και εχω να σας πω οτι πολλοι μου λενε οτι το επομενο το 23-26 ειναι ακομα χειροτερο!!! Τελικα λεω κοιταξω για εισητηριο χωρις επιστροφη, να φυγω μεταναστρια στη Γουαδελουπη...! Χαχαχαχα!  

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, depifish είπε:

Θελω να πιστευω οτι υπαρχει αποκλιση στα αλματα γιατι συμφωνα με την ΠΗΤ εμεις τωρα θα πρεπει να μπηκαμε στην 15η δηλαδη τωρα να αρχιζει το αλμα (ΌΟΟΟΟΟΟΟΧΙΙΙΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩΩΩΩΩ). Αλλα δεν νομιζω γιατι η μικρη εχει αρχισει να πιανει πραγματακια και να κανει περισσοτερεε φωνουλες απο τη προηγουμενη και την προπροηγουμενη εβδομαδα, αρα σιγουρα ειμαστε ηδη μεσα στο αλμα. Συμφωνα με την κανονικη της ημερομηνια γεννησης και οχι την ΠΗΤ, ειμαστε τωρα στην 17η, στη κορυφωση δηλαδη. Και ηδη μια παραπανω παρανοια την εχουμε παλι! Χτες μου πηρε 7 ωρες να τη κοιμισω (νεο ρεκορ!) και σημερα ξαφνικα ειπιε σε ενα γευμα πριν λιγο 200ml ενω ειχε πιει και αλλα 100 πριν ενα 3ωρο! 300 ml αλλες μερες δεν επινε ουτε μεσα σε 12 ωρες!! Εγω εναν ζουρλομανδυα θα τον παρω να τον εχω ευκαιρο παντως... 

Να πω επισης οτι η μικρουλα γινεται 4ων μηνων σε μια βδομαδα, δεν γυριζει ακομα και απο οτι φαινεται δεν ψηνεται κιολας! Χαχαχχα! Τη βαζω ανασκελα και εκει μενει! Καθεται λιγο καλυτερα πλεον μπρουμυτα, με σηκωμενο κεφαλακι, αλλα ειναι τεμπελα και δεν της πολυαρεσει αυτη η σταση για πολυ! Αγκομαχει, τρουλωνει και το κωλι ταυτοχρονα και προσπαθει να προχωρησει μαλλον, αλλα ουτε καν! Χαχαχα! Αυτο που εχει πιο εντονα το οποιο το εχει αρκετο καιρο, ειναι οταν την εχω αγκαλια που κανει συνεχεια μπροστα σαν να θελει να σηκωθει, να κατσει. Αλλα απο ξαπλωτη να κανει τη κινηση ουτε καν! Αραλικι! Χαχαχαχχαα! 

Ααα! Και εχω να σας πω οτι πολλοι μου λενε οτι το επομενο το 23-26 ειναι ακομα χειροτερο!!! Τελικα λεω κοιταξω για εισητηριο χωρις επιστροφη, να φυγω μεταναστρια στη Γουαδελουπη...! Χαχαχαχα!  

Από όσο εχω διαβάσει (μιλαμε πολυ μελετη ρε κορίτσια!!!) εχουν απόκλιση δεν ειναι απόλυτα. Αυτό το 15-19 πολύ το φοβάμαι.....

Πάντως εμενα μπρουμυτα δεν της αρέσει καθόλου.Αν ειναι πανω μου ομως το ρίχνει στην αναρρίχηση, σαν να σκαρφαλώνει σπρώχνει και με τα πισω πόδια εχει πολύ φάση!! Σήμερα εμενα ξυπνησε πολύ αργά πηγε 10 και μιση, πρώτο γευμα στις 11 μεχρι να την αλλαξω κλπ.Κι έτσι εκανε 4 γευματα σημερα αντι για 5, στις ίδιες ποσότητες που κάνει τελευταια.Επισης εβγαλα την φωλιά απο το κουνακι της και δεν κοιμόταν με τίποτα κουνουσε χερια πανω κατω εβρισκε στα κάγκελα στο τέλος ξυπνησε. Για να μην τα πολυλογω ξαναεβαλα τη φωλιτσα μεσα και ξεράθηκε ως συνήθως. Τι θα κανω που έχει συνηθίσει ετσι; Ίσως βέβαια οταν παει στη μεγαλύτερη κούνια και δεν θα ειναι κοντά τα κάγκελα να μην γινεται αυτό. Εχω την αίσθηση ομως οτι της αρέσει να νιώθει πιο προστατευμενη, πιο αγκαλιαστα δεν ξερω τι λεξη να πω για να το εξηγήσω!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Εμενα στις 17/2 γίνεται 4μηνων κ απο χθες γυρνάει αριστερά δεξιά από ανάσκελα αλλά δε μπορεί να βγάλει το χέρι να γυρίσει μπρούμυτα ακόμα. Όταν τον κρατάμε αγκαλιά κάνει την κίνηση να σηκωθει μόνος του σαν να κάνει κοιλιακούς. Κάθεται κ εμένα στο ριλαξ ή στο γυμναστήριο κ χαζεύει μέχρι να μαγειρέψω ή να ασχοληθώ λίγο με τη μεγάλη.

Αυτό με το εμβόλιο μ αγχωσε που ειπε η @Penny28. Αφού αυτό το κάνατε 2 μηνών κ τωρα ειναι επαναληπτικό. Ενω 2 μηνών δεν έκανε κάτι τωρα σ έκανε? 

9 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Γειά σας κορίτσια εμείς είμαστε 4,5 μηνών κάναμε το 3ο εμβόλιο είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα αν και είναι επαναληπτικό την πείραξε...παιζει πιάνει τα πάντα βάζει ότι βρει στο στόμα εννοείται...κάθεται μόνη της καθιστή τελειώσαμε με την αποστηρωση και σε 2 εβδομάδες ξεκινάμε φρούτο...την βάζω στο χαλάκι δραστηριοτήτων αλλά σκέφτομαι σιγά σιγά να της βάλω το πάρκοκρεβάτο....γυρίζει συνέχεια δεξιά και αριστερά και φοβαμαι μην πέσει...Εσεις πως είστε??χάθηκα εντελώς με τους γιατρούς...

Τι εννοείς δύσκολα? Με φοβίζει ο πυρετός εμένα. Εμείς το έχουμε 17/2 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Milena είπε:

Οτι τα υπολογιζουμε σύμφωνα με την ΠΗΤ (εγω ειχα 9/11 και γεννήθηκε 23/10) και την αναφέρουν ως corrected age/διορθωμένη ηλικία. Ο όρος χρησιμοποιείται περισσότερα για τα πρόωρα, αλλα οπου και αν διαβασα για να υπολογίσουμε σωστά τα άλματα χρησιμοποιουμε την ΠΗΤ. Η Αθηνα εγραψε και για μια εφαρμογή για τις καμπύλες και την ανάπτυξη λέγεται child growth tracker.

Οπότε συμφωνα με αυτό η δική μου ειναι στην 9 εβδομάδα (αν θυμάμαι καλά υπάρχει αλμα στην 8-9 εβδομάδα)

Ναι υπάρχει άλμα στην 8-9η βδομάδα,εμείς είμαστε 12 βδομ.συμφωνα με την ΠΗΤ και έχει από χθες κάθε φορά που είναι να κοιμηθεί κλαίει τόσο πολύ που άμα τον ακούσει κανείς θα νομίζει ότι τον κακοποιό ,τέτοιο πράγμα δεν είχα με τα κορίτσια μου δεν ήξερα τι πάει να πει άλματα .Επίσης ένα άλλο που κάνει είναι την ώρα που θηλάζει πιο πολύ 'παιζει'.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Πήγατε κιόλας 4.5 μηνών...αχχ παιδιά πως περνάει ετσι ο καιρός..ώρες ώρες το σκέφτομαι και μελαγχολώ...θα μεγαλώσει θα φύγει από τα χέρια μου και δεν θα το καταλάβω ...την παίρνω αγκαλιά και λέω κάποια στιγμή δεν θα κάθεται να την πάρω αγκαλιά και να ακουμπάει έτσι πάνω μου...Αλήθεια άρχισε να γυρίζει?το είχα απορία πότε περίπου αρχίζουν να γυρνάνε..

Ναι ναι πέρασε ο καιρός ποτέ ήταν μια σταλιτσα....αρχίζουν σχεδόν να γυρνάνε πλευρό λίγο πριν τον 4ο εμένα γυρνάει δεξιά αριστερά προσπαθεί και μπρούμυτα να γυρίσει αλλά δεν την βολεύει ακόμα όταν είναι μπρούμυτα προσπαθεί να μπουσουλισει αλλά δεν τα καταφέρνει γιατί βάζει όλη την δύναμη στη κοιλιά σιγά σιγά θα γίνει και αυτό...εχει αρχίσει να κάθεται στον ποπό της μόνη της και σηκώνει τον κορμό την όταν την έχω αγκαλιά ξαπλωμένη για να κάτσει και να βλέπει... 

7 ώρες πρίν, Roulaa@ είπε:

Εμενα στις 17/2 γίνεται 4μηνων κ απο χθες γυρνάει αριστερά δεξιά από ανάσκελα αλλά δε μπορεί να βγάλει το χέρι να γυρίσει μπρούμυτα ακόμα. Όταν τον κρατάμε αγκαλιά κάνει την κίνηση να σηκωθει μόνος του σαν να κάνει κοιλιακούς. Κάθεται κ εμένα στο ριλαξ ή στο γυμναστήριο κ χαζεύει μέχρι να μαγειρέψω ή να ασχοληθώ λίγο με τη μεγάλη.

Αυτό με το εμβόλιο μ αγχωσε που ειπε η @Penny28. Αφού αυτό το κάνατε 2 μηνών κ τωρα ειναι επαναληπτικό. Ενω 2 μηνών δεν έκανε κάτι τωρα σ έκανε? 

Τι εννοείς δύσκολα? Με φοβίζει ο πυρετός εμένα. Εμείς το έχουμε 17/2 

Κάναμε το 1ο εμβόλιο επανάληψη αυτό το κάνουν 3 φορες περίπου δηλαδή έχουμε ακόμα άλλο ένα ακόμα...πυρετό όχι δεν μου έχει ανεβάσει ποτέ ευτυχώς το μόνο που έχουμε είναι πάρααααα πολύ γκρίνια και δεν τρώει εμένα με αγχώνει που δεν τρώει όσο για πυρετό ούτε να το σκεφτώ δεν θέλω...πάντως πάρα το γεγονός ότι δεν τρώει και πολύ πήρε 700gr περίπου τον μήνα που μας πέρασε η γιατρός μου είπε ότι έχουμε θέμα με παλυνδρομηση και για αυτό δεν πίνει αρκετά και ότι επίσης την χορταίνει αυτό το γάλα που πίνει ευτυχώς ξεκινάμε φρούτα και μετά από 15 μέρες σιγά σιγά και λαχανικά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


22 minutes ago, βιολετα3 said:

Ναι υπάρχει άλμα στην 8-9η βδομάδα,εμείς είμαστε 12 βδομ.συμφωνα με την ΠΗΤ και έχει από χθες κάθε φορά που είναι να κοιμηθεί κλαίει τόσο πολύ που άμα τον ακούσει κανείς θα νομίζει ότι τον κακοποιό ,τέτοιο πράγμα δεν είχα με τα κορίτσια μου δεν ήξερα τι πάει να πει άλματα .Επίσης ένα άλλο που κάνει είναι την ώρα που θηλάζει πιο πολύ 'παιζει'.

Αυτο με το στηθος μου το κανει και μενα παρα πολυ τις τελευταιες μερες σε σημειο που τελικα δεν τρωει. Πινει δυο γουλιες, μετα γυριζει με κοιταζει, χαμογελαει, ξαναπινει αλλες δυο, χαζευει απο δω κι απο κει, παιζει τη θηλη με τη γλωσσα της, και επειδη εχει τη συγχιση θηλων δεν πιανει παντα κατευθειαν καθε φορα και εκνευριζεται και παει τελικα ο θηλασμος... Και με το μπουκαλι ομως κανει τα ιδια εδω και πολυ καιρο, μασουλαει τη ρογα του μπιμπερο, πινει και κουνει το κεφαλι δεξια αριστερα και τη κυνηγω συνεχεια, κοιταει απο δω απο κει, οπως ελεγα ειναι σαν να κοιταζει μη τυχον και εχουμε αλλαξει κατι στη διακοσμηση και δεν το πηρε χαμπαρι! 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, itsathina είπε:

Εμένα να κάθεται λίγη ωρίτσα σε καρότσι και relax μόνη της και παίζει και κοιτάει ένα κρεμαστό που της έχω πάρει για το relax.

Τι σου παρουσίασε; Το έχω σε 4 μέρες!

Εμένα γίνεται τεσσάρων μηνών σε λίγες μέρες! Ακόμα δεν κάθεται καθιστή, αλλά ανυπομονώ! 
Εσένα πότε ξεκίνησε; Μπρούμυτα σου γυρνάει; Όπου την αφήσω την βρίσκω και εγώ αλλιώς και πλέον φοβάμαι! 
Δεν είναι όπως πιο μικρά που όπως τα άφηνες τα έβρισκες!

Γκρίνια αρκετή δεν έτρωγε δεν κοιμόταν για 1,5 ώρα περίπου έκανα βόλτα στο σπίτι για να ηρεμισει ενώ η γιατρός είπε πως δεν θα κάνει τίποτα επειδή το έχει ξανά κάνει... Ευτυχώς ηρεμίσε τωρα πια...Κοριτσια ειδα ότι λέτε για παιχνίδια και λέω να της πάρω και εγώ κάποια εκπαιδευτικά έχετε κάτι να μου προτείνετε?? 

Της έχω πάρει διαφορά κουδουνίστρες με μασητικα παιχνίδια αφής χαλάκι δραστηριοτήτων με πιάνο στα πόδια που κρεμάω διαφορά παιχνίδια που τα αλλάζω συχνά για να μην βαριέται έχουμε μασητικο της Sofie και έλεγα από αυτή την σειρά να της πάρω και άλλα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, depifish είπε:

Αυτο με το στηθος μου το κανει και μενα παρα πολυ τις τελευταιες μερες σε σημειο που τελικα δεν τρωει. Πινει δυο γουλιες, μετα γυριζει με κοιταζει, χαμογελαει, ξαναπινει αλλες δυο, χαζευει απο δω κι απο κει, παιζει τη θηλη με τη γλωσσα της, και επειδη εχει τη συγχιση θηλων δεν πιανει παντα κατευθειαν καθε φορα και εκνευριζεται και παει τελικα ο θηλασμος... Και με το μπουκαλι ομως κανει τα ιδια εδω και πολυ καιρο, μασουλαει τη ρογα του μπιμπερο, πινει και κουνει το κεφαλι δεξια αριστερα και τη κυνηγω συνεχεια, κοιταει απο δω απο κει, οπως ελεγα ειναι σαν να κοιταζει μη τυχον και εχουμε αλλαξει κατι στη διακοσμηση και δεν το πηρε χαμπαρι! 

Αυτό με το κεφάλι αριστερά δεξιά στο μπιμπερο μου το κάνει κι εμένα τώρα!!Και μάλιστα τσαντιζεται οταν της φεύγει απο το στομα και παταει μια στριγγλιτσα!!!!Αλλο πραγμα!!Ειναι πολυ αστεία με πιανουν τα γελια, ειδικά οταν το ξαναπιανει και με κοιταει παρεξηγημενη!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Milena είπε:

Αυτό με το κεφάλι αριστερά δεξιά στο μπιμπερο μου το κάνει κι εμένα τώρα!!Και μάλιστα τσαντιζεται οταν της φεύγει απο το στομα και παταει μια στριγγλιτσα!!!!Αλλο πραγμα!!Ειναι πολυ αστεία με πιανουν τα γελια, ειδικά οταν το ξαναπιανει και με κοιταει παρεξηγημενη!!

Το ίδιο κάνει κ εμένα ακριβώς στο στήθος!!!

Ρε κορίτσια έχει από χθες το βράδυ που έτσι στο άσχετο κλαίει κ κλαίει παααρα πολύ.Το έκανε κ το πρωί την ώρα του ύπνου,μετά ξύπνησε έφαγε ,παίξαμε ,όλα μια χαρά έκανε κ κακά κ λέω θα τον κάνω μπάνιο μιας κ του αρέσει πολύ ,τον άφησα αρκετή ώρα γιατί του αρέσει που κουνάει χέρια πόδια ,τον βγάζω στα μισά που τον εντυνα ξανά Κλαμα λες κ τον δέρνειε ένα πράγμα ,ούτε στήθος ήθελε τίποτα ,τελικά ήρεμη περίπου 5 λεπτά το κάνει αυτό τον βάζω στο στήθος τρωει μετά γελούσε όλα μια χαρά κ κοιμήθηκε .τώρα όλο αυτό θα μπορούσε να είναι άλμα ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Το ίδιο κάνει κ εμένα ακριβώς στο στήθος!!!

Ρε κορίτσια έχει από χθες το βράδυ που έτσι στο άσχετο κλαίει κ κλαίει παααρα πολύ.Το έκανε κ το πρωί την ώρα του ύπνου,μετά ξύπνησε έφαγε ,παίξαμε ,όλα μια χαρά έκανε κ κακά κ λέω θα τον κάνω μπάνιο μιας κ του αρέσει πολύ ,τον άφησα αρκετή ώρα γιατί του αρέσει που κουνάει χέρια πόδια ,τον βγάζω στα μισά που τον εντυνα ξανά Κλαμα λες κ τον δέρνειε ένα πράγμα ,ούτε στήθος ήθελε τίποτα ,τελικά ήρεμη περίπου 5 λεπτά το κάνει αυτό τον βάζω στο στήθος τρωει μετά γελούσε όλα μια χαρά κ κοιμήθηκε .τώρα όλο αυτό θα μπορούσε να είναι άλμα ?

Νομίζω πως ναι.. τουλάχιστον ετσι μου φαίνεται. Εφόσον δεν τον ενοχλεί κατι άλλο- εννοείται καθε μωρό το περναει διαφορετικά. Εμενα πχ πρώτη φορά δεν θέλει να την αφήνω σχεδόν καθολου απο την αγκαλιά. Δλδ ξυπνησε μια χαρά χαρούμενη, εφαγε, παίξαμε λιγάκι αλλα ενω συνήθως εκείνη την ωρα κάθεται αρκετά στο γυμναστήριο και χαζεύει ηθελε αγκαλιά, και κοιμήθηκε.Και πάλι οταν ξύπνησε μετά το γάλα κλπ δεν ήθελε ούτε μαζί να κάνουμε κάτι μονο αγκαλιά και ύπνο. Εντωμεταξυ την αφησα για λίγο στο λίκνο της και μετά απο λίγο ξυπνησε με γελακια και λέω ωραία θα παίξουμε λιγάκι.τπτ γκρινιαξε την πήρα αγκαλιά και τωρα κοιμάται πάλι. Δεν εχει τη συνηθισμένη της διάθεσης, ειναι ηρεμη μεν αλλά δεν θέλει πολλα πολλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...