Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, itsathina είπε:

Κορίτσια, σας προτείνω να δείτε το βίντεο της Dr. Suzana Kemper Ολιστική Παιδίατρος «Στέρεες Τροφές - Εισαγωγή στα μωρά»
@Milena αναφέρει και σχετικά με αυτό που σου είπα για τα λαχανικά και αν δεν κάνω λάθος γι΄αυτό που είπε η @βιολετα3 ή η @Roulaa@ ότι βράζουν το μήλο ή το αχλάδι, γιατί είναι πιο εύπεπτα.

Θα το ψάξω να το βρω αυτί το βίντεο. Ευχαριστώ!! Ναι σίγουρα αν παίρνει βάρος είναι οκ. Κ εμενα πήρε τον προηγούμενο μήνα πολύ καλά βάρος κ ας έτρωγε λίγο. Θα δούμε πως πήγαμε κ αυτόν... 

Όσο για τις πεθερές αφήστε το!! Μια απ τα ίδια κ η δικιά μ τον έμαθες αγκαλιά μ έλεγε  της απάντησα καταλλήλως δε μ ξαναειπε τπτ αλλά έρχεται κ πολύ σπάνια. 1 φορά τον μήνα πλέον κ αν!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, itsathina είπε:

Κορίτσια @βιολετα3 μη με τρελαίνετε και στο άλμα 19 (με βάση τη γέννηση) μου φύγε η ψυχούλα.
Με βάση την ΠΗΤ εντωμεταξύ τώρα είναι στην 19η και με βάση την γέννησης είναι 23.
Δε ξέρω σε ποιο άλμα είμαι! Κι αν το προηγούμενο δεν ήταν άλμα; Να κάνω εγώ το άλμα εν τέλει; Μένω και στον 4ο.
Το ντεπόν κακώς ή καλώς είναι εγγύηση. Έχει πιάσει και σε εμένα.

Δεν παραπονιέμαι, αφού παίρνει ας φάει όσο θέλει! Την τάισε ο πατέρας της σήμερα. Όλο χαρά αυτή!
Δύο κουτάλια είχα, το ένα της το έβγαζε να το γεμίσει και έκλαιγε που της το έπαιρνε από το στόμα ρε παιδιά.

Να σου πω κάτι; Υποκειμενικό είναι αυτό. Εμένα σήμερα έφαγε 100gr και δεν ήθελε γάλα. Ο γιατρός μου, μου είπε και εμένα 120gr με 150gr.
Οκέι, δεν είναι όλα τα στομάχια ίδια. Δε την πίεσα καν, δεν πείναγε. Με το νερό πως τα πάτε; Εμένα μου το φτύνει >.<
Όσο για τις πεθερές, μήπως έχουμε όλες την ίδια; Συμφωνώ απόλυτα με την @βιολετα3. Φυσικά και θέλει αγκαλιά, μωρό είναι.
Να το αφήσω να κλαίει και να σπαράζει, γιατί; Για να έχει αύριο μεθαύριο προβλήματα εμπιστοσύνης και εσωστρέφεια, όπως πολλοί από εμάς; Που μας μεγάλωσαν έτσι!
Γιατί να αφήσω το παιδί μου να αισθανθεί αβοήθητο και ότι δεν του δίνω σημασία; Αυτοί οι καιροί θα πετάξουν μακριά γρήγορα ήδη 5 μήνες πέρασαν νερό.

Εμείς είμαστε 19βδομ με βάση ημερομηνία γέννησης με βάση ΠΗΤ είμαστε 18 βδομ που λένε ότι μετράνε κανονικά τα άλματα ,εχθές ήταν το κάτι άλλο όλη μέρα με τον που τον ακουμπούσα κάτω σπαραζε στο κλαμα ακόμα κ όταν κοιμόταν ,το βράδυ λέω θα τον κάνω μπάνιο να χαλαρώσει κ όντως κοιμήθηκε κατεύθυναν λέω απίστευτο ,στο 10 λεπτό ξύπνησε και από της 8μιση μέχρι τ 2 δεν μπορούσα να τον κοιμισω με τίποτα ,κοιμοταν πάνω μου με το που τον ακουμπούσα κάτω κλάμα ,ηρεμισε κάπου 2 μετά 4μιση ξανά μέχρι τ 6 το πρωί όπου κ ξύπνησε 8 παρά κ ξανακοιμηθηκε τώρα 10 παρά.Να πω πως η κούνια του είναι κολλητά με το κρεβάτι μας χωρίς το κάγκελο αφού μπαίνω κ εγώ μέσα τον παιρνω αγκαλια αλλά ο κυρίως θέλει να τον παίρνω όρθια αγκαλιά .

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δε ξέρω αν έχει ξανά συζητηθεί, αλλά πως βιώσατε τα baby blues? Είχατε; Είτε σε αυτήν είτε σε άλλες εγκυμοσύνες, όσες δεν είναι το πρώτο σας;
Διαρκούν έως δύο εβδομάδες. Εμένα κράτησαν, μία με μιάμιση. Θυμάμαι την 1η εβδομάδα έκλαιγα με το παραμικρό. Ενώ δεν είμαι ιδιαίτερα ευαίσθητος άνθρωπος.
Θυμάμαι έκλαιγα που έκλαιγε το μωρό, έκλαιγα που δεν μέτραγα πια το σάκχαρο μου (είχα διαβήτη κύησης και σιχαινόμουν το μέτρημα εντωμεταξύ χαχαχ)
έκλαιγα που μου έστειλαν λουλούδια και κάρτες ο αδερφός μου κι οι φίλοι μου, έκλαιγα και γέλαγα που κλαίω. Ήμουν πολύ ευτυχισμένη, αλλά έκλαιγα. Μου φαινόταν τόσο χαζό.
Είχα και έχω ακραία στήριξη σε όλα από το άντρα μου, αλλάζει, ταΐζει, κοιμίζει το μωρό από την 1η μέρα, μου μαγειρεύει,
ειδικά από τότε που έμεινα έγκυος και ήμουν χάλια με τους εμετούς και τα σκεφτόμουν και έκλαιγα και με αυτά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, itsathina είπε:

Κορίτσια δε ξέρω αν έχει ξανά συζητηθεί, αλλά πως βιώσατε τα baby blues? Είχατε; Είτε σε αυτήν είτε σε άλλες εγκυμοσύνες, όσες δεν είναι το πρώτο σας;
Διαρκούν έως δύο εβδομάδες. Εμένα κράτησαν, μία με μιάμιση. Θυμάμαι την 1η εβδομάδα έκλαιγα με το παραμικρό. Ενώ δεν είμαι ιδιαίτερα ευαίσθητος άνθρωπος.
Θυμάμαι έκλαιγα που έκλαιγε το μωρό, έκλαιγα που δεν μέτραγα πια το σάκχαρο μου (είχα διαβήτη κύησης και σιχαινόμουν το μέτρημα εντωμεταξύ χαχαχ)
έκλαιγα που μου έστειλαν λουλούδια και κάρτες ο αδερφός μου κι οι φίλοι μου, έκλαιγα και γέλαγα που κλαίω. Ήμουν πολύ ευτυχισμένη, αλλά έκλαιγα. Μου φαινόταν τόσο χαζό.
Είχα και έχω ακραία στήριξη σε όλα από το άντρα μου, αλλάζει, ταΐζει, κοιμίζει το μωρό από την 1η μέρα, μου μαγειρεύει,
ειδικά από τότε που έμεινα έγκυος και ήμουν χάλια με τους εμετούς και τα σκεφτόμουν και έκλαιγα και με αυτά. 

Δεν ήξερα ότι υπάρχει αυτό η τέλος πάντων ότι λέγεται έτσι!!!Ίσως πέρασα κάτι ανάλογο στην τρίτη μου κόρη θυμάμαι έκλαιγα με το παραμικρό με το που πήγα στο σπίτι άρχισα να κλαίω γιατί είχα ένα σωρό πλυντήρια να βάλω κ με έπιασε ένας πανικός μια μανία να τα μαζέψω όλα να ειναι καθαρά και να κλαίω πως θα τα καταφέρω ,γενικά έκλαιγα με το παραμικρό .Τώρα μετά από 12 χρόνια που ήρθε ο μπέμπης δεν ένιωσα κάτι τέτοιο ,ίσως είναι τόσες οι υποχρεώσεις που έχω κ τέτοια κουράσει που δεν προλαβαίνω όχι να σκεφτώ ούτε να κλάψω :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, itsathina είπε:

Κορίτσια δε ξέρω αν έχει ξανά συζητηθεί, αλλά πως βιώσατε τα baby blues? Είχατε; Είτε σε αυτήν είτε σε άλλες εγκυμοσύνες, όσες δεν είναι το πρώτο σας;
Διαρκούν έως δύο εβδομάδες. Εμένα κράτησαν, μία με μιάμιση. Θυμάμαι την 1η εβδομάδα έκλαιγα με το παραμικρό. Ενώ δεν είμαι ιδιαίτερα ευαίσθητος άνθρωπος.
Θυμάμαι έκλαιγα που έκλαιγε το μωρό, έκλαιγα που δεν μέτραγα πια το σάκχαρο μου (είχα διαβήτη κύησης και σιχαινόμουν το μέτρημα εντωμεταξύ χαχαχ)
έκλαιγα που μου έστειλαν λουλούδια και κάρτες ο αδερφός μου κι οι φίλοι μου, έκλαιγα και γέλαγα που κλαίω. Ήμουν πολύ ευτυχισμένη, αλλά έκλαιγα. Μου φαινόταν τόσο χαζό.
Είχα και έχω ακραία στήριξη σε όλα από το άντρα μου, αλλάζει, ταΐζει, κοιμίζει το μωρό από την 1η μέρα, μου μαγειρεύει,
ειδικά από τότε που έμεινα έγκυος και ήμουν χάλια με τους εμετούς και τα σκεφτόμουν και έκλαιγα και με αυτά. 

Ναι το πέρασα στη μεγάλη μου πολύ έντονα. Έκλαιγα με το παραμικρό ακόμα κ αν εβηχε η μικρή. Τώρα όχι τόσο εύκολα αλλά μια φοβία την είχα αλλά ίσως δικαιολόγημενα λίγο γιατί πέρασα κ ένα σοκ που μπήκε στα νεογνά κ τον αποχωρίστηκα 10 μέρες.

Θεωρώ είναι φυσιολογικό από τις ορμόνες μας που ανεβοκατεβαινουν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 hours ago, itsathina said:

Κορίτσια δε ξέρω αν έχει ξανά συζητηθεί, αλλά πως βιώσατε τα baby blues? Είχατε; Είτε σε αυτήν είτε σε άλλες εγκυμοσύνες, όσες δεν είναι το πρώτο σας;
Διαρκούν έως δύο εβδομάδες. Εμένα κράτησαν, μία με μιάμιση. Θυμάμαι την 1η εβδομάδα έκλαιγα με το παραμικρό. Ενώ δεν είμαι ιδιαίτερα ευαίσθητος άνθρωπος.
Θυμάμαι έκλαιγα που έκλαιγε το μωρό, έκλαιγα που δεν μέτραγα πια το σάκχαρο μου (είχα διαβήτη κύησης και σιχαινόμουν το μέτρημα εντωμεταξύ χαχαχ)
έκλαιγα που μου έστειλαν λουλούδια και κάρτες ο αδερφός μου κι οι φίλοι μου, έκλαιγα και γέλαγα που κλαίω. Ήμουν πολύ ευτυχισμένη, αλλά έκλαιγα. Μου φαινόταν τόσο χαζό.
Είχα και έχω ακραία στήριξη σε όλα από το άντρα μου, αλλάζει, ταΐζει, κοιμίζει το μωρό από την 1η μέρα, μου μαγειρεύει,
ειδικά από τότε που έμεινα έγκυος και ήμουν χάλια με τους εμετούς και τα σκεφτόμουν και έκλαιγα και με αυτά. 

Αααα την εχω ακουσει σαν εκφραση αλλα δεν ηξερα οτι ηταν αυτο. Και κρατανε μονο δυο βδομαδες; Οχι κατι μηνες; Γιατι εγω ακομα κλαιω υπερβολικα ευκολα! Και που να δειτε τωρα με τον πολεμο στην Ουκρανια... καθολου δεν θελω να βλεπω ουτε καν φωτογραφιες ειδικα αν εχουν παιδακια, γιατι εκτος απο το κλαμα με πιανει και σφιξιμο στο στομαχι και μια ταση προς εμετο... Αλλο παλι και τουτο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, itsathina είπε:

Κορίτσια δε ξέρω αν έχει ξανά συζητηθεί, αλλά πως βιώσατε τα baby blues? Είχατε; Είτε σε αυτήν είτε σε άλλες εγκυμοσύνες, όσες δεν είναι το πρώτο σας;
Διαρκούν έως δύο εβδομάδες. Εμένα κράτησαν, μία με μιάμιση. Θυμάμαι την 1η εβδομάδα έκλαιγα με το παραμικρό. Ενώ δεν είμαι ιδιαίτερα ευαίσθητος άνθρωπος.
Θυμάμαι έκλαιγα που έκλαιγε το μωρό, έκλαιγα που δεν μέτραγα πια το σάκχαρο μου (είχα διαβήτη κύησης και σιχαινόμουν το μέτρημα εντωμεταξύ χαχαχ)
έκλαιγα που μου έστειλαν λουλούδια και κάρτες ο αδερφός μου κι οι φίλοι μου, έκλαιγα και γέλαγα που κλαίω. Ήμουν πολύ ευτυχισμένη, αλλά έκλαιγα. Μου φαινόταν τόσο χαζό.
Είχα και έχω ακραία στήριξη σε όλα από το άντρα μου, αλλάζει, ταΐζει, κοιμίζει το μωρό από την 1η μέρα, μου μαγειρεύει,
ειδικά από τότε που έμεινα έγκυος και ήμουν χάλια με τους εμετούς και τα σκεφτόμουν και έκλαιγα και με αυτά. 

Αν το βίωσα λέει..... Για να μην σου πω ότι ακόμη το βιώνω δηλαδή. Σίγουρα τις πρώτες 50 μέρες έκλαιγα κάθε μέρα. Δεν υπήρχε μέρα να μην κλάψω, ειλικρινά. Βέβαια ήμουν πάντα πολύ ευαίσθητη αλλά τώρα παραγινε το κακό. Έκλαιγα από την κούραση, έκλαιγα γιατί ένιωθα μόνη, έκλαιγα ακόμη κ όταν με βοηθούσαν. Ευτυχώς είχα κ έχω τον άντρα μου που τα κάνουμε όλα μαζί κ όσον αφορά το μωρό κ για το σπίτι καθαριότητα κ τέτοια. Αλλά φταίνε κ λίγο οι ορμόνες, νομίζω είναι λογικά αυτά τα σκαμπανεβάσματα στη διάθεσή μας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πως είστε; Βλέπω οι πεθερές μας είναι όλες το ίδιο καλούπι... Εμείς σήμερα είχαμε παιδίατρο, έβαλε 750gr από τον προηγούμενο μήνα παρότι έχει μειώσει την ποσότητα που τρώει τις τελευταίες μέρες. Στερεές μας είπε θα αρχίσει μόλις μπει στον έκτο (τελευταίες και καταϊδρωμενες :)).

 

Τα baby blues όχι δύο βδομάδες, δύο μήνες κοντά τα είχα. Γεννήθηκε μικρούλα, αν και τελειομηνη, είχα που είχα τα δικά μου άγχη, είχα και των άλλων...

Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2022 at 10:41 ΜΜ, itsathina είπε:

Κορίτσια @βιολετα3 μη με τρελαίνετε και στο άλμα 19 (με βάση τη γέννηση) μου φύγε η ψυχούλα.
Με βάση την ΠΗΤ εντωμεταξύ τώρα είναι στην 19η και με βάση την γέννησης είναι 23.
Δε ξέρω σε ποιο άλμα είμαι! Κι αν το προηγούμενο δεν ήταν άλμα; Να κάνω εγώ το άλμα εν τέλει; Μένω και στον 4ο.
Το ντεπόν κακώς ή καλώς είναι εγγύηση. Έχει πιάσει και σε εμένα.

Δεν παραπονιέμαι, αφού παίρνει ας φάει όσο θέλει! Την τάισε ο πατέρας της σήμερα. Όλο χαρά αυτή!
Δύο κουτάλια είχα, το ένα της το έβγαζε να το γεμίσει και έκλαιγε που της το έπαιρνε από το στόμα ρε παιδιά.

Να σου πω κάτι; Υποκειμενικό είναι αυτό. Εμένα σήμερα έφαγε 100gr και δεν ήθελε γάλα. Ο γιατρός μου, μου είπε και εμένα 120gr με 150gr.
Οκέι, δεν είναι όλα τα στομάχια ίδια. Δε την πίεσα καν, δεν πείναγε. Με το νερό πως τα πάτε; Εμένα μου το φτύνει >.<
Όσο για τις πεθερές, μήπως έχουμε όλες την ίδια; Συμφωνώ απόλυτα με την @βιολετα3. Φυσικά και θέλει αγκαλιά, μωρό είναι.
Να το αφήσω να κλαίει και να σπαράζει, γιατί; Για να έχει αύριο μεθαύριο προβλήματα εμπιστοσύνης και εσωστρέφεια, όπως πολλοί από εμάς; Που μας μεγάλωσαν έτσι!
Γιατί να αφήσω το παιδί μου να αισθανθεί αβοήθητο και ότι δεν του δίνω σημασία; Αυτοί οι καιροί θα πετάξουν μακριά γρήγορα ήδη 5 μήνες πέρασαν νερό.

Το να φάει 100 gr μου φαίνεται μακρινό φρούτα 1,5 μήνα τώρα τρώμε μονο μια αντε το πολύ δύο κουταλιες όσο για τα λαχανικά εχθές έφαγε 59γρ και 120ml γάλα σήμερα 20γρ και 150ml γάλα αναρωτιέμαι αν κάνω κάτι λάθος  πραγματικά...δεν με αγχώνει το ότι θα μείνει Νηστική γιατί δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση απλά αγχώνομαι μήπως δεν προσαρμοστεί με της στερεές τροφές και έχουμε μεγάλο πρόβλημα... Νερό κάποιες φορές θέλει κάποιες όχι έχει τύχει να της δώσω και να πιει και 20ml άλλες ούτε να το δει...λαχανικά έχουμε ξεκινήσει εδώ και 4μερες καλά πάμε λέτε?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Το να φάει 100 gr μου φαίνεται μακρινό φρούτα 1,5 μήνα τώρα τρώμε μονο μια αντε το πολύ δύο κουταλιες όσο για τα λαχανικά εχθές έφαγε 59γρ και 120ml γάλα σήμερα 20γρ και 150ml γάλα αναρωτιέμαι αν κάνω κάτι λάθος  πραγματικά...δεν με αγχώνει το ότι θα μείνει Νηστική γιατί δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση απλά αγχώνομαι μήπως δεν προσαρμοστεί με της στερεές τροφές και έχουμε μεγάλο πρόβλημα... Νερό κάποιες φορές θέλει κάποιες όχι έχει τύχει να της δώσω και να πιει και 20ml άλλες ούτε να το δει...λαχανικά έχουμε ξεκινήσει εδώ και 4μερες καλά πάμε λέτε?? 

Προσπάθησε κάθε μέρα να της δίνεις μια κουταλιά παραπάνω από ότι είχε φάει την προηγούμενη.πχ εχθές σου έφαγε 2 κούταλιες ,σήμερα 3 αύριο 4 , μεθαύριο 5 κτλ σιγά σιγά θα μάθει .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Ποια λαχανικα εισαγετε τον πρωτο μηνα; σας εχει πει ο παιδιατρος σας αν πρεπει να αποφυγετε καποιο; Επισης, εδω δεν εχουμε φρεσκο αρακα, εσεις βαζετε μονο φρεσκο η και κατεψυγμενο; Πολλες ερωτησεις αλλα και εμεις μολις ξεκινησαμε και αγχος φουλ!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Το να φάει 100 gr μου φαίνεται μακρινό φρούτα 1,5 μήνα τώρα τρώμε μονο μια αντε το πολύ δύο κουταλιες όσο για τα λαχανικά εχθές έφαγε 59γρ και 120ml γάλα σήμερα 20γρ και 150ml γάλα αναρωτιέμαι αν κάνω κάτι λάθος  πραγματικά...δεν με αγχώνει το ότι θα μείνει Νηστική γιατί δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση απλά αγχώνομαι μήπως δεν προσαρμοστεί με της στερεές τροφές και έχουμε μεγάλο πρόβλημα... Νερό κάποιες φορές θέλει κάποιες όχι έχει τύχει να της δώσω και να πιει και 20ml άλλες ούτε να το δει...λαχανικά έχουμε ξεκινήσει εδώ και 4μερες καλά πάμε λέτε?? 

Kαλημερα!! Δεν υπάρχει περίπτωση να μην προσαρμοστεί. Έχεις δει κανένα παιδί να μη τρώει? Μην αγχώνεσαι. Εγω θυμάμαι στη μεγάλη μου έκλαιγα που δεν έτρωγε τα φρούτα γιατί έπρεπε να ξεκινήσω δουλειά κ τη θηλαζα μόνο. Τελικά όταν εγώ πήγα για δουλειά μια χαρά τα έφαγε με τον πατέρα της τα φρούτα. 

Δοκίμασε να τα δώσεις σε αλλη μορφή ή διαφορετικά φρούτα. Μπορεί κάποιο να μη το θέλει 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blondie 2020 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Ποια λαχανικα εισαγετε τον πρωτο μηνα; σας εχει πει ο παιδιατρος σας αν πρεπει να αποφυγετε καποιο; Επισης, εδω δεν εχουμε φρεσκο αρακα, εσεις βαζετε μονο φρεσκο η και κατεψυγμενο; Πολλες ερωτησεις αλλα και εμεις μολις ξεκινησαμε και αγχος φουλ!

Εμείς δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα ,τέλος του μηνός!!!από ότι θυμάμαι από τα κορίτσια μου ξεκινάμε με ,πατάτα, καρότο,κολοκύθι είναι τα στάνταρ.Μετα κολοκύθα , γλυκοπατάτα,παντζάρι ,φασολάκια ,αρακά (είχα δώσει κατεψυγμένο).Κρεμμύδι ,πράσο ,ντομάτα ,σέλινο , μαϊντανό ήταν τα τελευταία που είχαμε προσθέσει. Εννοείται κάνουμε εισαγωγή σε κάθε ένα ξεχωριστά

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, βιολετα3 said:

Εμείς δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα ,τέλος του μηνός!!!από ότι θυμάμαι από τα κορίτσια μου ξεκινάμε με ,πατάτα, καρότο,κολοκύθι είναι τα στάνταρ.Μετα κολοκύθα , γλυκοπατάτα,παντζάρι ,φασολάκια ,αρακά (είχα δώσει κατεψυγμένο).Κρεμμύδι ,πράσο ,ντομάτα ,σέλινο , μαϊντανό ήταν τα τελευταία που είχαμε προσθέσει. Εννοείται κάνουμε εισαγωγή σε κάθε ένα ξεχωριστά

Ευχαριστω! Καλη αρχη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...