Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Milena είπε:

@itsathina ,χθες κοιμηθηκε με τη φωλιτσα της στο κρεβάτι μας και ξύπνησε μονο μια φορά.Εγω εχω το λίκνο της διπλα μου, δεν είναι λίκνο συγκοιμησης όμως. Μου φάνηκε πιο ηρεμο το βράδυ της, δεν ξέρω ομως αν ειναι σωστό να το συνεχίσω. Με την έννοια οτι κοιμάται στο δικο της χώρο και μετά κάποια στιγμή θα πήγαινε και στο δωμάτιο της ( για μένα οχι πριν τον 1 χρόνο). Από την άλλη το ένστικτο μου, μου λέει πως είναι μωρό και για να μάθει οτιδήποτε (πχ πως να ξανακοιμαται) θέλει να νιώθει ασφάλεια.Δεν βιάζομαι καθόλου να μάθει μόνη της θα έρθει αυτή η στιγμή.Εσυ τι λες;

Εγώ αυτό που έκανα είναι να βάλω την κούνια του κολλητά με το κρεβάτι μας χωρίς το κάγκελο κ στην ουσία κάνουμε συγκοιμηση αλλά έχει τον δικό του χώρο κ είναι πιο ασφαλές για μένα και έτσι μαθαίνει να κοιμάται κ στο κρεβάτι του .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 11/3/2022 at 5:28 ΜΜ, itsathina είπε:

Υπάρχει άνθρωπος που δεν έμαθε να τρώει; ή όπως λέει και η Suzanna στο Youtube, που πήγε στο γάμο του και δεν ήξερε να τρώει; Απλά μην την πιέσεις.
Επίσης δεν είναι όλες οι μέρες ίδιες... εμένα σήμερα έφαγε σκάρτα 40gr.

Δεν είναι το θέμα μου αυτό σίγουρα θα μάθει να τρώει δεν πιέζω για κανέναν λόγο!!! Δοκίμασα αβοκάντο στα φρούτα και πήγε πολύ καλά και της αρέσει πολύ η κολοκύθα...θα δοκιμάσω και μπρόκολο...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Εγώ αυτό που έκανα είναι να βάλω την κούνια του κολλητά με το κρεβάτι μας χωρίς το κάγκελο κ στην ουσία κάνουμε συγκοιμηση αλλά έχει τον δικό του χώρο κ είναι πιο ασφαλές για μένα και έτσι μαθαίνει να κοιμάται κ στο κρεβάτι του .

Αυτό το ειχα δοκιμάσει κι εγώ αλλά ειχε κενο δυστυχως οσο κολλητα και να το έβαζα.Οποτε εχω το λίκνο τέρμα διπλα μου ομως για την βαλω/βγαλω το σπρωχνω είναι άβολο γενικά. Σήμερα την εχω μαζι μας με τη φωλιτσα, εννοείται με ξεχωριστα σκεπασματα ο καθένας. Θα δείξει...

Εντωμεταξυ επειδή κοιμόταν συνεχόμενα απο πολυ μικρούλα, ολοι μου λενε οτι την κακοεμαθα τώρα με   το θηλασμό και κάτι τέτοια, και ρε κορίτσια αν ειναι δυνατόν!!!Ομολογω οτι με τοσα που ακουσα σκεφτηκα ''ρε μηπως το πηγα πισω το μωρο;;;" Βέβαια μετά μου πέρασε αλλά ώρες ώρες μου ειναι δύσκολο με τοση αμφισβήτηση . Όταν δε τολμησα σε μια συζήτηση να πω οτι θα τη θηλασω σίγουρα ως το χρόνο εκει να δείτε.Οτι το παιδί πρέπει να τρώει οχι να πίνει γάλα, και σίγουρα τα πάντα αλεσμένα κανονικά..τι θελω και μιλαω πραγματικά !!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Milena είπε:

Αυτό το ειχα δοκιμάσει κι εγώ αλλά ειχε κενο δυστυχως οσο κολλητα και να το έβαζα.Οποτε εχω το λίκνο τέρμα διπλα μου ομως για την βαλω/βγαλω το σπρωχνω είναι άβολο γενικά. Σήμερα την εχω μαζι μας με τη φωλιτσα, εννοείται με ξεχωριστα σκεπασματα ο καθένας. Θα δείξει...

Εντωμεταξυ επειδή κοιμόταν συνεχόμενα απο πολυ μικρούλα, ολοι μου λενε οτι την κακοεμαθα τώρα με   το θηλασμό και κάτι τέτοια, και ρε κορίτσια αν ειναι δυνατόν!!!Ομολογω οτι με τοσα που ακουσα σκεφτηκα ''ρε μηπως το πηγα πισω το μωρο;;;" Βέβαια μετά μου πέρασε αλλά ώρες ώρες μου ειναι δύσκολο με τοση αμφισβήτηση . Όταν δε τολμησα σε μια συζήτηση να πω οτι θα τη θηλασω σίγουρα ως το χρόνο εκει να δείτε.Οτι το παιδί πρέπει να τρώει οχι να πίνει γάλα, και σίγουρα τα πάντα αλεσμένα κανονικά..τι θελω και μιλαω πραγματικά !!!!

Κορίτσι μου μην τους ακούς καθόλου πραγματικά κοντεύουν να μας τρελάνουν!!! Όλο βλακείες!!!Η μαμά μου θήλασε 3 χρόνια τον αδερφό μου που έχουμε 12χρονια διαφορα...Ηθελα πάρα πολύ και εγώ θα θηλάσω και με τον ψυχολογικό πόλεμο που μου έκαναν το μόνο που κατάφεραν ήταν να μου μειωθεί το γάλα από την στεναχώρια και έτσι να σταματησω τελείως εφόσον δεν είχα και γάλα και η μικρή δεν έπαιρνε βάρος μου στοίχησε πολύ το λέω καμία φορά και γελάνε τι τον ήθελες μου λένε τον θηλασμό μπουκάλι και πάλι μπουκάλι...Έλεός δηλαδή!!!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Milena είπε:

Αυτό το ειχα δοκιμάσει κι εγώ αλλά ειχε κενο δυστυχως οσο κολλητα και να το έβαζα.Οποτε εχω το λίκνο τέρμα διπλα μου ομως για την βαλω/βγαλω το σπρωχνω είναι άβολο γενικά. Σήμερα την εχω μαζι μας με τη φωλιτσα, εννοείται με ξεχωριστα σκεπασματα ο καθένας. Θα δείξει...

Εντωμεταξυ επειδή κοιμόταν συνεχόμενα απο πολυ μικρούλα, ολοι μου λενε οτι την κακοεμαθα τώρα με   το θηλασμό και κάτι τέτοια, και ρε κορίτσια αν ειναι δυνατόν!!!Ομολογω οτι με τοσα που ακουσα σκεφτηκα ''ρε μηπως το πηγα πισω το μωρο;;;" Βέβαια μετά μου πέρασε αλλά ώρες ώρες μου ειναι δύσκολο με τοση αμφισβήτηση . Όταν δε τολμησα σε μια συζήτηση να πω οτι θα τη θηλασω σίγουρα ως το χρόνο εκει να δείτε.Οτι το παιδί πρέπει να τρώει οχι να πίνει γάλα, και σίγουρα τα πάντα αλεσμένα κανονικά..τι θελω και μιλαω πραγματικά !!!!

Δεν ησχυει κάτι τέτοιο ,εγώ τουλάχιστον που θηλάζω εξαρχής σου λέω δεν ησχυει κ εμένα στην αρχή κοιμόταν κ ειμασταν μια χαρά όλα άλλαξαν όταν μπήκαμε στα άλμα λίγο πριν τ 15 βδομ.

Κ εμένα έχει ένα μικρό κενό αλλά έχω τυλίξει μια κουβέρτα κ έχω βάλει κ έτσι είναι μια χαρά .Με έχει βολεψει πολύ γιατί δεν σηκώνομαι για να πάρω το παιδί!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 hours ago, Milena said:

Αυτό το ειχα δοκιμάσει κι εγώ αλλά ειχε κενο δυστυχως οσο κολλητα και να το έβαζα.Οποτε εχω το λίκνο τέρμα διπλα μου ομως για την βαλω/βγαλω το σπρωχνω είναι άβολο γενικά. Σήμερα την εχω μαζι μας με τη φωλιτσα, εννοείται με ξεχωριστα σκεπασματα ο καθένας. Θα δείξει...

Εντωμεταξυ επειδή κοιμόταν συνεχόμενα απο πολυ μικρούλα, ολοι μου λενε οτι την κακοεμαθα τώρα με   το θηλασμό και κάτι τέτοια, και ρε κορίτσια αν ειναι δυνατόν!!!Ομολογω οτι με τοσα που ακουσα σκεφτηκα ''ρε μηπως το πηγα πισω το μωρο;;;" Βέβαια μετά μου πέρασε αλλά ώρες ώρες μου ειναι δύσκολο με τοση αμφισβήτηση . Όταν δε τολμησα σε μια συζήτηση να πω οτι θα τη θηλασω σίγουρα ως το χρόνο εκει να δείτε.Οτι το παιδί πρέπει να τρώει οχι να πίνει γάλα, και σίγουρα τα πάντα αλεσμένα κανονικά..τι θελω και μιλαω πραγματικά !!!!

Απαπα... χαρα στη ψυχραιμια σου!! Μονο που τα διαβασα φουντωσα! Φανταζομαι εσυ!! Ειναι δυνατον να κακομαθες το παιδι προσφεροντας του αυτο που απο φυση του ζηταει; Θα τρελαθω! Τα υπολοιπα τα προσπερνω για το γαλα και τα αλεσμενα... Τοσα ξερουν τοσα λενε. 

Κι εμεις εχουκε κολλησει τη κουνια στο κρεβατι γιατι μεχρι τωρα κοιμομασταν μαζι στο κρεβατι ή στη καλαθουνα του καροτσιου διπλα μου. Αλλα βαζοντας τη κουνια κολλητα με το κρεβατι (αφαιροντας το καγκελο) ηταν οτι καλυτερο τελικα και απορω πως δεν το ειχαμε σκεφτει καλυτερα. Και τον χωρο της εχει και ειναι και διπλα μου να βλεπω ανα πασα στιγμη τι χρειαζεται (συνηθως κουνημα ή πιπιλα) και επιτελους γυρισε και ο μπαμπας μας στο κρεβατι! Εχει και μας κενο, αλλα εχω στριμωξει μαξιλαρια και το χω κλεισει. 

Διαβαζω ολα αυτα που περνατε και ειναι σαν να ξαναζω τις εφιαλτικες 5 βδομαδες που περασαμε Γεναρη-Φλεβαρη! Και που βλεπω σιγα σιγα να ξαναρχονται... Χτες παλευα παλι 4 ωρες να τη κοιμησω! Χερια κουνημα, μαρσιπους, απορροφητηρας (αρχιζει και δεν πιανει!!!) ελαχιστα καροτσι (τη βαζω πλαι και γυριζει μπρουμυτα και σηκωνει κεφαλι σαν σαυρα και γκρινιαζει) και ξανα χερια, μαρσιπος και παει λεγοντας... Στις 2 ωρες κοιμηθηκε και ξυπνησε τσιριζοντσς, τη παιρνω αγκαλια να τη κουνησω παλι και ανοιγει ματια, με κοιταζει και αρχιζει χαμογελα και αααααααννν μπμπμπδδδδδ νιαααανιαααα... Κοσμαρα της! Αλλα το ματι στον αστραγαλο απο τη νυστα!! Εν τελει κοιμηθηκε στις 01.30 οπου 3.30 ξυπνησε με στριγκλιες οι οποιες δεν σταματαγαν, δεν μπορουσα να την ηρεμησω με τιποτα και υποψιαζομαι οτι πρεπει να ηταν δοντια παλι. Τι τραβανε τα καημενα, τη λυπηθηκε η ψυχη μου!! Αλλα ειχε πλακα γιατι την παιρναμε αγκαλια, ηρεμουσε μετα απο λιγο, και χαζευε γυρω γυρω και εκανε μουμουμου και αααμμμ απλωνοντας χερακι (ετσι μας δειχνει κατι που της κανει εντυπωση και θελει να πιασει) και κει που ηταν μες στη τρελη χαρα με την ανακαλυψη δωστου στριγκλιες!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Milena είπε:

@itsathina ,χθες κοιμηθηκε με τη φωλιτσα της στο κρεβάτι μας και ξύπνησε μονο μια φορά.Εγω εχω το λίκνο της διπλα μου, δεν είναι λίκνο συγκοιμησης όμως. Μου φάνηκε πιο ηρεμο το βράδυ της, δεν ξέρω ομως αν ειναι σωστό να το συνεχίσω. Με την έννοια οτι κοιμάται στο δικο της χώρο και μετά κάποια στιγμή θα πήγαινε και στο δωμάτιο της ( για μένα οχι πριν τον 1 χρόνο). Από την άλλη το ένστικτο μου, μου λέει πως είναι μωρό και για να μάθει οτιδήποτε (πχ πως να ξανακοιμαται) θέλει να νιώθει ασφάλεια.Δεν βιάζομαι καθόλου να μάθει μόνη της θα έρθει αυτή η στιγμή.Εσυ τι λες;

Να κάνεις αυτό που έκανες έως τώρα άριστα, να ακολουθήσεις το ένστικτο σου και το μωρό. Πραγματικά, είναι το καλύτερο Μιλένα.
Δεν θα την κακομάθεις, προφανώς. Είσαι η μαμά της, το σπίτι της, όλα όσα θέλει και γνωρίζει.
Εφόσον είναι πρακτικά καλύτερο (όπως 9 μήνες) και δεν ξυπνάει και κλαίει επειδή στρεσάρεται που δεν είσαι εκεί, γιατί να μην το κάνεις;
Να ανταποκρίνεσαι στις ανάγκες της, είναι ότι πιο φυσιολογικό και υγιές. Το παιδί μεγαλώνει, δεν είναι πιο νεογέννητο, θα αλλάζουν όλα συνέχεια.
Θα την θηλάσεις για όσο θες και έχει ανάγκη. Είτε αυτό είναι ένας χρόνος, είτε δύο, είτε ακόμα και τρία. Θα τρέφεται όπως προτιμά, στήθος, κομμάτια, αλεσμένα.
Όπως διαλέξει, θα έχεις ένα αυτόνομο παιδί που «ακούς» και σε ακούει. Θα είναι χαρούμενη και ευτυχισμένη! Σε καμία περίπτωση κακομαθημένη!
Γίνομαι έξαλλη με αυτά, τα παιδιά δεν είναι σκυλιά -που τα λατρεύω κι αυτά- να τα «εκπαιδεύσεις» με το ζόρι, παραβλέποντας τις πραγματικές τους ανάγκες. 
Ειδικά τόσο μωρά που δεν αντιλαμβάνονται το γιατί. Κανένα άλλο θηλαστικό, δεν το κάνει αυτό. Μόνο εμείς περνιόμαστε για έξυπνοι. Μπες στην ομάδα «ενσυναίσθηση» αν έχεις Facebook. 

4 ώρες πρίν, depifish είπε:

Στις 2 ωρες κοιμηθηκε και ξυπνησε τσιριζοντσς, τη παιρνω αγκαλια να τη κουνησω παλι και ανοιγει ματια, με κοιταζει και αρχιζει χαμογελα και αααααααννν μπμπμπδδδδδ νιαααανιαααα... Κοσμαρα της! Αλλα το ματι στον αστραγαλο απο τη νυστα!! Εν τελει κοιμηθηκε στις 01.30 οπου 3.30 ξυπνησε με στριγκλιες οι οποιες δεν σταματαγαν, δεν μπορουσα να την ηρεμησω με τιποτα και υποψιαζομαι οτι πρεπει να ηταν δοντια παλι. 

Το γρουσούζεψα.. 3 φορές μου ξύπνησε χθες ουρλιάζοντας. Την πονάνε σίγουρα τα ουλάκια της εμένα.
Δεν ήθελε ούτε στήθος :/ αλλά ηρέμησε σχετικά εύκολα. Πόσο τα πονάω τα παιδάκια μας!! Εμένα μου αύξησε ποσότητα στο γάλα επίσης. 
Από 135ml, πήγε επιτέλους στα 180ml.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, itsathina είπε:

Να κάνεις αυτό που έκανες έως τώρα άριστα, να ακολουθήσεις το ένστικτο σου και το μωρό. Πραγματικά, είναι το καλύτερο Μιλένα.
Δεν θα την κακομάθεις, προφανώς. Είσαι η μαμά της, το σπίτι της, όλα όσα θέλει και γνωρίζει.
Εφόσον είναι πρακτικά καλύτερο (όπως 9 μήνες) και δεν ξυπνάει και κλαίει επειδή στρεσάρεται που δεν είσαι εκεί, γιατί να μην το κάνεις;
Να ανταποκρίνεσαι στις ανάγκες της, είναι ότι πιο φυσιολογικό και υγιές. Το παιδί μεγαλώνει, δεν είναι πιο νεογέννητο, θα αλλάζουν όλα συνέχεια.
Θα την θηλάσεις για όσο θες και έχει ανάγκη. Είτε αυτό είναι ένας χρόνος, είτε δύο, είτε ακόμα και τρία. Θα τρέφεται όπως προτιμά, στήθος, κομμάτια, αλεσμένα.
Όπως διαλέξει, θα έχεις ένα αυτόνομο παιδί που «ακούς» και σε ακούει. Θα είναι χαρούμενη και ευτυχισμένη! Σε καμία περίπτωση κακομαθημένη!
Γίνομαι έξαλλη με αυτά, τα παιδιά δεν είναι σκυλιά -που τα λατρεύω κι αυτά- να τα «εκπαιδεύσεις» με το ζόρι, παραβλέποντας τις πραγματικές τους ανάγκες. 
Ειδικά τόσο μωρά που δεν αντιλαμβάνονται το γιατί. Κανένα άλλο θηλαστικό, δεν το κάνει αυτό. Μόνο εμείς περνιόμαστε για έξυπνοι. Μπες στην ομάδα «ενσυναίσθηση» αν έχεις Facebook. 

Το γρουσούζεψα.. 3 φορές μου ξύπνησε χθες ουρλιάζοντας. Την πονάνε σίγουρα τα ουλάκια της εμένα.
Δεν ήθελε ούτε στήθος :/ αλλά ηρέμησε σχετικά εύκολα. Πόσο τα πονάω τα παιδάκια μας!! Εμένα μου αύξησε ποσότητα στο γάλα επίσης. 
Από 135ml, πήγε επιτέλους στα 180ml.

Κ ο δικός μου ξύπνησε χθες 3 φορές κ έκλαιγε. Την 4η του έφτιαξα γαλα που ήπιε μόνο 70γρ. δε πεινούσε απλά πόναγε. Εμένα το αντίθετο δε τρώει καθόλου. 770γρ προχθες κ χθες 710 το 24ωρο 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Roulaa@ είπε:

Κ ο δικός μου ξύπνησε χθες 3 φορές κ έκλαιγε. Την 4η του έφτιαξα γαλα που ήπιε μόνο 70γρ. δε πεινούσε απλά πόναγε. Εμένα το αντίθετο δε τρώει καθόλου. 770γρ προχθες κ χθες 710 το 24ωρο 

Με τις μέρες τους.. και εμένα την προηγούμενη βδομάδα, ουρλιαχτά όλη την ημέρα, της έβαζα γάλα, έπινε μόνο 80ml.
Όχι τίποτα άλλο, αλλά ήταν και αντλημένο και πέταγα το γάλα μου.. δράμα!!

Link to comment
Share on other sites

@itsathina να'σαι καλα κοριτσι μου γλυκό!!! :x  Εχω πετάξει τοσες φορές αντλημενο γάλα, ειδικά στην αρχή που καναμε μεικτή μεχρι να φτάνει το δικό μου αποκλειστικά που μου εκανε αναγωγές...το βλεπα στο νεροχύτη και μου ερχόταν να κλαψω!!!

@depifish πραγματικά θα ήθελα να είμαι ετοιμόλογη και λιγότερο ευγενική για να απανταω σε κάτι τέτοια χωρίς περιστροφές. Αλλα δεν μου βγαίνει ρε γαμωτο και βράζω απο μεσα μου!!

@βιολετα3 το θυμάμαι οτι ο μπεμπακος σου κοιμόταν νωρίς και ειχε πολύ καλή ρουτίνα!! Υπομονή θα ξαναγυρίσει σε αυτη!!

Τωρα που την έβαλα στις 8μιση 2 φορές εχει ξυπνησει ως τωρα με κλάματα και πριν ξυπνήσει κουναγε εντονα αριστερά δεξιά το κεφάλι της. Να εβλεπε κάτι στον ύπνο της ή να είναι τα ουλακια της;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 40 λεπτά , Milena είπε:

Τωρα που την έβαλα στις 8μιση 2 φορές εχει ξυπνησει ως τωρα με κλάματα και πριν ξυπνήσει κουναγε εντονα αριστερά δεξιά το κεφάλι της. Να εβλεπε κάτι στον ύπνο της ή να είναι τα ουλακια της;

Πιστεύω ούλα, άλλωστε τι όνειρα να βλέπουν;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milena είπε:

@itsathina να'σαι καλα κοριτσι μου γλυκό!!! :x  Εχω πετάξει τοσες φορές αντλημενο γάλα, ειδικά στην αρχή που καναμε μεικτή μεχρι να φτάνει το δικό μου αποκλειστικά που μου εκανε αναγωγές...το βλεπα στο νεροχύτη και μου ερχόταν να κλαψω!!!

@depifish πραγματικά θα ήθελα να είμαι ετοιμόλογη και λιγότερο ευγενική για να απανταω σε κάτι τέτοια χωρίς περιστροφές. Αλλα δεν μου βγαίνει ρε γαμωτο και βράζω απο μεσα μου!!

@βιολετα3 το θυμάμαι οτι ο μπεμπακος σου κοιμόταν νωρίς και ειχε πολύ καλή ρουτίνα!! Υπομονή θα ξαναγυρίσει σε αυτη!!

Τωρα που την έβαλα στις 8μιση 2 φορές εχει ξυπνησει ως τωρα με κλάματα και πριν ξυπνήσει κουναγε εντονα αριστερά δεξιά το κεφάλι της. Να εβλεπε κάτι στον ύπνο της ή να είναι τα ουλακια της;

 

Και εμείς έχουμε κλάμα στον ύπνο τώρα τελευταία πολύ έντονο κλάμα και είναι σίγουρα τα ούλα της έχει ένα δόντι που έχει ξεκινήσει και θα μας πάρει κοντά στους 2μηνες να βγει γιατί έχει πάρα πολύ σκληρά ούλα και έτσι μας έδωσε κρέμα βάζουμε για να την ανακουφίζει βέβαια το φαρμακείο ακόμα να την φέρει...χωριο μου χωριουδάκι μου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milena είπε:

@itsathina να'σαι καλα κοριτσι μου γλυκό!!! :x  Εχω πετάξει τοσες φορές αντλημενο γάλα, ειδικά στην αρχή που καναμε μεικτή μεχρι να φτάνει το δικό μου αποκλειστικά που μου εκανε αναγωγές...το βλεπα στο νεροχύτη και μου ερχόταν να κλαψω!!!

@depifish πραγματικά θα ήθελα να είμαι ετοιμόλογη και λιγότερο ευγενική για να απανταω σε κάτι τέτοια χωρίς περιστροφές. Αλλα δεν μου βγαίνει ρε γαμωτο και βράζω απο μεσα μου!!

@βιολετα3 το θυμάμαι οτι ο μπεμπακος σου κοιμόταν νωρίς και ειχε πολύ καλή ρουτίνα!! Υπομονή θα ξαναγυρίσει σε αυτη!!

Τωρα που την έβαλα στις 8μιση 2 φορές εχει ξυπνησει ως τωρα με κλάματα και πριν ξυπνήσει κουναγε εντονα αριστερά δεξιά το κεφάλι της. Να εβλεπε κάτι στον ύπνο της ή να είναι τα ουλακια της;

 

Δε βλέπουν ακόμα όνειρα μου έχει πει ο παιδίατρος. Εμένα αυτό με τοκεφάλι αριστερά δεξιά μου το κάνει και εμένα. Κ έχει τύχει να τον σηκώσω κ να ρευτει 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Milena είπε:

@itsathina να'σαι καλα κοριτσι μου γλυκό!!! :x  Εχω πετάξει τοσες φορές αντλημενο γάλα, ειδικά στην αρχή που καναμε μεικτή μεχρι να φτάνει το δικό μου αποκλειστικά που μου εκανε αναγωγές...το βλεπα στο νεροχύτη και μου ερχόταν να κλαψω!!!

@depifish πραγματικά θα ήθελα να είμαι ετοιμόλογη και λιγότερο ευγενική για να απανταω σε κάτι τέτοια χωρίς περιστροφές. Αλλα δεν μου βγαίνει ρε γαμωτο και βράζω απο μεσα μου!!

@βιολετα3 το θυμάμαι οτι ο μπεμπακος σου κοιμόταν νωρίς και ειχε πολύ καλή ρουτίνα!! Υπομονή θα ξαναγυρίσει σε αυτη!!

Τωρα που την έβαλα στις 8μιση 2 φορές εχει ξυπνησει ως τωρα με κλάματα και πριν ξυπνήσει κουναγε εντονα αριστερά δεξιά το κεφάλι της. Να εβλεπε κάτι στον ύπνο της ή να είναι τα ουλακια της;

 

Αυτό με το κεφάλι δεξιά αριστερά το κάνει κ εμένα ,τελικά κατάλαβα πως τι κάνει γιατί θέλει να ρευτει ή γιατί του έρχεται το γάλα πάνω .Πλέον τον σηκωνω κατευθείαν πρωτού ξυπνήσει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Αυτό με το κεφάλι δεξιά αριστερά το κάνει κ εμένα ,τελικά κατάλαβα πως τι κάνει γιατί θέλει να ρευτει ή γιατί του έρχεται το γάλα πάνω .Πλέον τον σηκωνω κατευθείαν πρωτού ξυπνήσει

Αυτό ακριβώς κ εμένα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...