Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

@vasia!!! Ευχαριστώ!! Σου ευχομαι με το καλό και να λέμε τα νέα μας όσο προχωράνε οι εγκυμοσύνες μας ...

@βιολετα3 θα ξανά πάω 2 Απριλίου να με δει πάλι ο γιατρός μου και 13 Απριλίου έκλεισα ραντεβού για αυχενική διαφάνεια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, vasia!!! said:

Συγχαρητηρια!!Κ γω σημερα πηγα 6εβδ και 2 ημ ειδαμε  κι εμβρυο και καρδια να παλλεται Ουτε δεκα δευτερα υπερηχος κ αφου με ρωτησε που ειναι ο αντρας σου σημερα και του λεω εξω περιμενει ,εβγαλε τον υπερηχο και μου λεει ολα ειναι τελεια τα καταφεραμε! (Ειμαι με εξωσωματικη)Με χαιδεψε στον ωμο και δακρυσε!Δε θα ξεχασω ποτε αυτη τη στιγμη..γτ ηταν η στιγμη που πιστεψα οτι ειμαι εγγυος! Να μας βοηθησει ο θεος να παρουμε γερα μωρακια στα χερια μας ολες μας!

Μπράβο βρε κορίτσι! Όλα να πάνε καλά μέχρι να το πάρεις στα χέρια σου! Κι εγώ αύριο έχω υπερηχο που θα είμαι ακριβώς 6 εβδομάδων.. Μακάρι να ακούσουμε κι εμείς καρδούλα ή τουλάχιστον να τα βρει όλα καλά κι ο δικός μου ο γιατρός..  Έχω απίστευτο άγχος! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Καλύτερα να πας λοιπόν... Για να ξεαγχωθεις λίγο. Έχεις ακούσει καρδούλα? 

Όλα καλά!! Πήγα κ είδαμε πως είναι όλα καλά!!! Κ η καρδούλα κ ο σάκος κ το έμβρυο!! Απλά το καφέ συνεχίζεται. Μου είπαν να μην ανησυχώ κ να συνεχίσω την ξεκούραση!! Αλλά τα πάμε καλά!! Δόξα Τω Θεώ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ntepaki22 είπε:

Ξενηη και εσύ από μανούλες μαϊου καλώς ήρθες χεχε. . Και γω το ίδιο δεν κράταγα ημερομηνίες κ βγαίνει μια βδομάδα μικρότερο, μάλλον έγινε αργότερα η σύλληψη από την ημερομηνία που θυμάμαι ότι μάλλον μου ήρθε τότε περίοδος... Οπότε μάλλον κ γω Οκτώβρη θα γεννήσω αρχές... Τώρα είμαι 10 βδομάδων... Κ γω που την κοιμιζω στα χέρι αυτόν τον φόβο έχω... Καλή μας δύναμη!!

Μόλις μπήκα στην ομάδα είδα το όνομα σου και λέω πάλι μαζί....με το καλό μας εύχομαι!!και εγώ έτσι την κοιμηζα και είπα δεν πάει άλλο,  είναι και χοντρούλα,  πλέον ξαπλώνουμε μαζί στο κρεβάτι και μόλις την παίρνει ο ύπνος την βάζω κούνια...μας πήρε λίγο καιρό αλλά πλέον κοιμάται γρήγορα έτσι..πιστεύω πως μια χαρά θα πάνε όλα και ας μην καθόμαστε ούτε λεπτό...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Deppybach είπε:

Όλα καλά!! Πήγα κ είδαμε πως είναι όλα καλά!!! Κ η καρδούλα κ ο σάκος κ το έμβρυο!! Απλά το καφέ συνεχίζεται. Μου είπαν να μην ανησυχώ κ να συνεχίσω την ξεκούραση!! Αλλά τα πάμε καλά!! Δόξα Τω Θεώ!!!

Όλα τέλεια λοιπόν! Μπράβο!!! Κι εμένα το καφέ συνεχίζεται αλλά πολύ λίγο. Την Τρίτη πάω ξανά για υπέρηχο. Θα είμαι 7 εβδομάδων, μακάρι να ακούσουμε καρδιά!!! Πότε σου είπε ο γιατρός να ξαναπάς για υπέρηχο? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια!Σήμερα πήγα κι εγώ για τον πρώτο υπερηχο.. Όλα καλά τα είδε ο γιατρός. Είδαμε σάκο, εμβρυακι και καρδούλα να παλλεται.. Δεν την ακούσαμε γιατί είναι μικρούλι ακόμα.. Ενώ πίστευα ότι ήμουν 6 εβδομάδων τελικά είμαι 5 εβδομάδων και 3 ημερών.  Στην εξωσωματική μου είπε ο γιατρός μετράνε αλλιώς..  Ραντεβού πάλι σε 10 μέρες για να ακούσουμε και καρδούλα.. :x Αμην Παναγία μου..  

Αααα και πρώτη εκτίμηση για ΠΗΤ μου έδωσε 7/11..Οπότε μάλλον θα γράφω κι εδώ και στου Νοεμβρίου.. Χιχιχι..  

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, FAITH** είπε:

Γειά σας κορίτσια!Σήμερα πήγα κι εγώ για τον πρώτο υπερηχο.. Όλα καλά τα είδε ο γιατρός. Είδαμε σάκο, εμβρυακι και καρδούλα να παλλεται.. Δεν την ακούσαμε γιατί είναι μικρούλι ακόμα.. Ενώ πίστευα ότι ήμουν 6 εβδομάδων τελικά είμαι 5 εβδομάδων και 3 ημερών.  Στην εξωσωματική μου είπε ο γιατρός μετράνε αλλιώς..  Ραντεβού πάλι σε 10 μέρες για να ακούσουμε και καρδούλα.. :x Αμην Παναγία μου..  

Αααα και πρώτη εκτίμηση για ΠΗΤ μου έδωσε 7/11..Οπότε μάλλον θα γράφω κι εδώ και στου Νοεμβρίου.. Χιχιχι..  

 

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Όλα τέλεια λοιπόν! Μπράβο!!! Κι εμένα το καφέ συνεχίζεται αλλά πολύ λίγο. Την Τρίτη πάω ξανά για υπέρηχο. Θα είμαι 7 εβδομάδων, μακάρι να ακούσουμε καρδιά!!! Πότε σου είπε ο γιατρός να ξαναπάς για υπέρηχο? 

Κανονικό ιατρείο έχω τώρα την Τετάρτη 10/3 !! Θα είμαι 9 βδομάδων παρά μια μέρα!! Κ γω λίγο καφέ έχω. Δεν έχω πολύ!! Οπότε ας μην ανησυχούμε!!! Όλα καλά!!! Κ συ θα πας κ θα ακούσεις καρδούλα!!!! Όλα καλά θα πάνε!!! 

4 ώρες πρίν, FAITH** είπε:

Γειά σας κορίτσια!Σήμερα πήγα κι εγώ για τον πρώτο υπερηχο.. Όλα καλά τα είδε ο γιατρός. Είδαμε σάκο, εμβρυακι και καρδούλα να παλλεται.. Δεν την ακούσαμε γιατί είναι μικρούλι ακόμα.. Ενώ πίστευα ότι ήμουν 6 εβδομάδων τελικά είμαι 5 εβδομάδων και 3 ημερών.  Στην εξωσωματική μου είπε ο γιατρός μετράνε αλλιώς..  Ραντεβού πάλι σε 10 μέρες για να ακούσουμε και καρδούλα.. :x Αμην Παναγία μου..  

Αααα και πρώτη εκτίμηση για ΠΗΤ μου έδωσε 7/11..Οπότε μάλλον θα γράφω κι εδώ και στου Νοεμβρίου.. Χιχιχι..  

 

Με το καλό!!!! Κ γω από εξωσωματική είμαι!!! Εμένα μου είπαν πως μετράμε 2 βδομάδες πριν την ωοληψια!! Κ όντως το εμβρυακι κ οι μετρήσεις του συμβαδίζουν με τις βδομάδες που μου είπαν. Εσένα πως σου είπαν πως μετράμε με εξωσωματική; Όσο για το αν ακούσαμε καρδούλα, κ μένα το ίδιο μου είπε ο γιατρός!!! Πώς είναι ακόμα νωρίς να ακούσουμε καρδούλα , πάντως την είχαμε δει να πάλλεται στους ρυθμούς που πρέπει!!! Μην ανησυχείς!!! Όλα καλά!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach said:

Κανονικό ιατρείο έχω τώρα την Τετάρτη 10/3 !! Θα είμαι 9 βδομάδων παρά μια μέρα!! Κ γω λίγο καφέ έχω. Δεν έχω πολύ!! Οπότε ας μην ανησυχούμε!!! Όλα καλά!!! Κ συ θα πας κ θα ακούσεις καρδούλα!!!! Όλα καλά θα πάνε!!! 

Με το καλό!!!! Κ γω από εξωσωματική είμαι!!! Εμένα μου είπαν πως μετράμε 2 βδομάδες πριν την ωοληψια!! Κ όντως το εμβρυακι κ οι μετρήσεις του συμβαδίζουν με τις βδομάδες που μου είπαν. Εσένα πως σου είπαν πως μετράμε με εξωσωματική; Όσο για το αν ακούσαμε καρδούλα, κ μένα το ίδιο μου είπε ο γιατρός!!! Πώς είναι ακόμα νωρίς να ακούσουμε καρδούλα , πάντως την είχαμε δει να πάλλεται στους ρυθμούς που πρέπει!!! Μην ανησυχείς!!! Όλα καλά!!! 

Εγώ τελευταία περίοδο είχα 24/01 και ο γιατρός μου μετράει από 27/01.. Δεν ζήτησα ανάλυση, απλά μου είπε ότι οι μετρήσεις είναι διαφορετικές στην εξωσωματική. Εσύ είσαι 9 εβδομάδων από ότι είδα.. Με το καλό κοπέλα μου! Μακάρι να πάνε όλα καλά και να τα κρατήσουμε στην αγκαλιά μας! Πότε ήταν ο προηγούμενος σου υπερηχος? Φαντάζομαι ήταν ο πρώτος που έκανες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, FAITH** είπε:

Εγώ τελευταία περίοδο είχα 24/01 και ο γιατρός μου μετράει από 27/01.. Δεν ζήτησα ανάλυση, απλά μου είπε ότι οι μετρήσεις είναι διαφορετικές στην εξωσωματική. Εσύ είσαι 9 εβδομάδων από ότι είδα.. Με το καλό κοπέλα μου! Μακάρι να πάνε όλα καλά και να τα κρατήσουμε στην αγκαλιά μας! Πότε ήταν ο προηγούμενος σου υπερηχος? Φαντάζομαι ήταν ο πρώτος που έκανες. 

Έναν υπέρηχο έκανα στις 6βδ+4μερ. Έπειτα επειδή έβλεπα λίγο καφέ ζήτησα έναν έκτακτο πριν τον κανονικό 2ο υπέρηχο. Στον έκτακτο είδαμε πάλι την καρδούλα να πάλλεται κ είδαμε τον σάκο. Όλα καλά. Τώρα την Τετάρτη θα κάνουμε κ μετρήσεις κ θα μας βάλει ήχο να ακούσουμε λογικά!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach said:

Έναν υπέρηχο έκανα στις 6βδ+4μερ. Έπειτα επειδή έβλεπα λίγο καφέ ζήτησα έναν έκτακτο πριν τον κανονικό 2ο υπέρηχο. Στον έκτακτο είδαμε πάλι την καρδούλα να πάλλεται κ είδαμε τον σάκο. Όλα καλά. Τώρα την Τετάρτη θα κάνουμε κ μετρήσεις κ θα μας βάλει ήχο να ακούσουμε λογικά!! 

Με το καλό! Πως και πως περιμένουμε όλες να ακούσουμε αυτόν τον ήχο! :)

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!!Χρόνια μας πολλά!!!Με το καλό τα μωράκια μας!!Εύχομαι να είστε όλες καλά!!!

Χρόνια μας πολλά!!!! Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλιά!!! Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Είμαι άνεργη σχεδόν ένα χρόνο τώρα. Παίρνω επίδομα το οποίο λήγει τον Ιούνιο. Ξέρετε αν δικαιούμαστε επίδομα τοκετού όσες είμαστε σε αυτή τη κατάσταση;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Χρόνια μας πολλά!!!! Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλιά!!! Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Είμαι άνεργη σχεδόν ένα χρόνο τώρα. Παίρνω επίδομα το οποίο λήγει τον Ιούνιο. Ξέρετε αν δικαιούμαστε επίδομα τοκετού όσες είμαστε σε αυτή τη κατάσταση;

Καλημέρα ,πριν μισή ώρα είδα κόκκινο αίμα ,έχω ξαπλώσει κ περιμένω να με πάρει τηλ ο γιατρός.Επιδομα τοκετού δεν ξέρω αν παίρνεις ,αλλά ξέρω ότι πλέον παίρνουν 2000ευρω σαν βοήθημα ανεξάρτητα αν δουλεύεις η οχι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...