Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

Just now, Brigitt είπε:

Στο πρώτο μου παιδί το μήκος ήταν 70 και η αυχενική 1.90 και ήταν ακριβώς πάνω στην γραμμή την πράσινη στο φυσιολογικό . Τώρα σε αυτό το μωρό το μήκος είναι 65 και η αυχενική 1.90 πάλι και το σημαδακι ήταν ακριβώς πάνω από την πράσινη γραμμή την ακούμπουσε από πάνω και τις δύο εξετάσεις τις είχα κάνει 13 εβδομάδων ... Οπότε αν κάποια κάνει την εξέταση 12 εβδομάδων και κάποια άλλη 14 εβδομάδες προφανώς η αυχενική διαφάνεια θα είναι πάρα πάνω γιατί και το μωρό μεγαλύτερο παιζει ρόλο και αυτό αλλά φυσικά παίζουν κι άλλα ρόλο και η δική σου ήταν μια χαρά μέσα στα όρια μην αγχώνεσαι , το κεφαλουριαιο μήκος πόσο ήταν ??

Κι εμενα πανω στο πρασινο ακριβως ηταν.Ηταν 58 το μηκος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα!! Ποιες είστε 13η, 14η και 15η βδομάδα; Θέλω να σας ρωτήσω αν κ σεις έχετε τόση συχνοουρια όσο κ γω!!! Μιλάμε πολύ!!!! Σε φάση που ανησυχώ!!! Πίνω πολύ νερό η αλήθεια είναι... Αλλά πάω παρα πολύ συχνά!!! Όπως επίσης κ το άλλο!!! Έχετε πρησμένη κοιλιά; Εγώ ναι!!! Κ μάλιστα πολύ!!! Λες κ είμαι στον 7ο μήνα!!! Την Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου θα μου λυθούν απορίες αλλά ήθελα να δω κ με σας τι γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Ποιες είστε 13η, 14η και 15η βδομάδα; Θέλω να σας ρωτήσω αν κ σεις έχετε τόση συχνοουρια όσο κ γω!!! Μιλάμε πολύ!!!! Σε φάση που ανησυχώ!!! Πίνω πολύ νερό η αλήθεια είναι... Αλλά πάω παρα πολύ συχνά!!! Όπως επίσης κ το άλλο!!! Έχετε πρησμένη κοιλιά; Εγώ ναι!!! Κ μάλιστα πολύ!!! Λες κ είμαι στον 7ο μήνα!!! Την Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου θα μου λυθούν απορίες αλλά ήθελα να δω κ με σας τι γίνεται...

Γεια σου κοπέλα μου !!! Εγώ είμαι 14 εβδομάδες πίνω νερό προσπαθώ κάπου στα 2 με 3 λίτρα την μέρα εννοείται τρέχω κάθε τρεις και λίγο τουαλετα και το βράδυ σηκώνομαι που προ εγκυμοσύνης δεν σηκωνομουν ποτέ !! Από κοιλιά τι να σου πω εγώ έχω ένα ελαφρυ πρηξιματακι χαμηλά που μόνο εγώ το βλέπω κανένας άλλος επειδή ξέρω το σώμα μου αλλά κάθε γυναίκα διαφέρει είμαι 1.75 57 κιλά και στην πρώτη εγκυμοσύνη στον 8ο φάνηκα έγκυος είμαι άλλη περίπτωση τι να πω ! Κάθε μέρα αναρωτιέμαι πότε στο καλό θα φουσκώσει .. αλλά και εσύ λες και είσαι στον 7ο? Σίγουρα δεν είναι λόγω μωρό ακόμα είναι μικρουλι αυτό ρωτά τον γιατρό και γω απορία έχω τώρα με αυτό που λες πρώτη φορά το ακούω φυσικά δεν θα είναι κάτι σοβαρό έτσι καθόλου άγχος για αυτό!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt είπε:

Γεια σου κοπέλα μου !!! Εγώ είμαι 14 εβδομάδες πίνω νερό προσπαθώ κάπου στα 2 με 3 λίτρα την μέρα εννοείται τρέχω κάθε τρεις και λίγο τουαλετα και το βράδυ σηκώνομαι που προ εγκυμοσύνης δεν σηκωνομουν ποτέ !! Από κοιλιά τι να σου πω εγώ έχω ένα ελαφρυ πρηξιματακι χαμηλά που μόνο εγώ το βλέπω κανένας άλλος επειδή ξέρω το σώμα μου αλλά κάθε γυναίκα διαφέρει είμαι 1.75 57 κιλά και στην πρώτη εγκυμοσύνη στον 8ο φάνηκα έγκυος είμαι άλλη περίπτωση τι να πω ! Κάθε μέρα αναρωτιέμαι πότε στο καλό θα φουσκώσει .. αλλά και εσύ λες και είσαι στον 7ο? Σίγουρα δεν είναι λόγω μωρό ακόμα είναι μικρουλι αυτό ρωτά τον γιατρό και γω απορία έχω τώρα με αυτό που λες πρώτη φορά το ακούω φυσικά δεν θα είναι κάτι σοβαρό έτσι καθόλου άγχος για αυτό!!!

Πίστευα πως σιγουρα θα είναι από το φαγητό που τρώω. Στις αρχές έτρωγα πολύ!.. Αλλά το έχω σκεφτεί κ τωρα βλέπω ότι δεν τρώω πολύ!!! Μου έχει κοπεί η όρεξη των πρώτων εβδομάδων. Τότε που αν δεν έτρωγα λυποθημουσα!!! Τώρα δεν είμαι έτσι.. τρώω κανονικά!! Έκοψα κ την γλουτένη κ πίστευα πως το έντερο μου θα γίνει γρήγορα καλά! Αλλά μάλλον δεν ισχύει!!... Έχω πρήξιμο....αέρια....κ πολύ δίψα!!! Έχω ένα μπουκάλι 750ml κ πίνω 4 τέτοια την ημέρα κ 1 το βράδυ κατά την διάρκεια του ύπνου!!! Αγωνιώ για την Δευτέρα κ το ραντεβού με τον γιατρό!!! Εσύ με το ύψος σου κ την κοιλίτσα σου...Μια χαρα!!! Πολύ τυχερή!!!!! Κ η κολλητή μου έτσι!!! Στον 7ο μήνα για όταν καλά η κοιλιά της!!!!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Ποιες είστε 13η, 14η και 15η βδομάδα; Θέλω να σας ρωτήσω αν κ σεις έχετε τόση συχνοουρια όσο κ γω!!! Μιλάμε πολύ!!!! Σε φάση που ανησυχώ!!! Πίνω πολύ νερό η αλήθεια είναι... Αλλά πάω παρα πολύ συχνά!!! Όπως επίσης κ το άλλο!!! Έχετε πρησμένη κοιλιά; Εγώ ναι!!! Κ μάλιστα πολύ!!! Λες κ είμαι στον 7ο μήνα!!! Την Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου θα μου λυθούν απορίες αλλά ήθελα να δω κ με σας τι γίνεται...

Καλημέρα κορίτσια...και εγώ είμαι στην 14 εβδομαδα και από εκεί που είχα που και που εμετούς τώρα κάνω αρκετούς την ημέρα....δεν ξέρω τι συμβαίνει .. υποτίθεται θα έπρεπε να μου σταματήσουν τώρα....και εγώ έχω πριστει αρκετά αλλά κυρίως το βράδυ είναι πιο έντονο...από συχνοουρια όχι και τόσο πολύ γτ δεν καταφέρνω να πιω πολύ νερό...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Ποιες είστε 13η, 14η και 15η βδομάδα; Θέλω να σας ρωτήσω αν κ σεις έχετε τόση συχνοουρια όσο κ γω!!! Μιλάμε πολύ!!!! Σε φάση που ανησυχώ!!! Πίνω πολύ νερό η αλήθεια είναι... Αλλά πάω παρα πολύ συχνά!!! Όπως επίσης κ το άλλο!!! Έχετε πρησμένη κοιλιά; Εγώ ναι!!! Κ μάλιστα πολύ!!! Λες κ είμαι στον 7ο μήνα!!! Την Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου θα μου λυθούν απορίες αλλά ήθελα να δω κ με σας τι γίνεται...

Καλημέρα κορίτσι μου είμαι σχεδόν στην 12 βδομάδα ,η κοιλιά μου φαίνεται αισθητά είμαι 60 κιλά και ύψος 1,67 το απόγευμα είμαι φουλ πρησμένη το έχω από την 7-8 βδομάδα μου είπε η μαία μου είναι φυσιολογικό μεγαλώνει η μήτρα ,και φταίει και το έντερο .Συχνοουρια ενώ στην αρχή είχα μόνο τ πρωινές ώρες και χωρίς να πίνω ιδιαίτερα πολύ νερό τώρα εδώ και 2 βδομάδες ξυπνάω και το βράδυ τουλάχιστον 2,3 φορές μην ανησυχείς είναι φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Πίστευα πως σιγουρα θα είναι από το φαγητό που τρώω. Στις αρχές έτρωγα πολύ!.. Αλλά το έχω σκεφτεί κ τωρα βλέπω ότι δεν τρώω πολύ!!! Μου έχει κοπεί η όρεξη των πρώτων εβδομάδων. Τότε που αν δεν έτρωγα λυποθημουσα!!! Τώρα δεν είμαι έτσι.. τρώω κανονικά!! Έκοψα κ την γλουτένη κ πίστευα πως το έντερο μου θα γίνει γρήγορα καλά! Αλλά μάλλον δεν ισχύει!!... Έχω πρήξιμο....αέρια....κ πολύ δίψα!!! Έχω ένα μπουκάλι 750ml κ πίνω 4 τέτοια την ημέρα κ 1 το βράδυ κατά την διάρκεια του ύπνου!!! Αγωνιώ για την Δευτέρα κ το ραντεβού με τον γιατρό!!! Εσύ με το ύψος σου κ την κοιλίτσα σου...Μια χαρα!!! Πολύ τυχερή!!!!! Κ η κολλητή μου έτσι!!! Στον 7ο μήνα για όταν καλά η κοιλιά της!!!!

Αυτό που λες με το φαγητό και μένα με είχε πιάσει κάνα  δυο εβδομάδες και έτρωγα πολύ !! Και η κοιλιά μου ενώ το πρωί ήταν κανονική μετά φούσκωνε πολύ που σε άλλες περιπτώσεις όσο και να έτρωγα έτσι δεν γινόταν με τίποτα αφού μου έλεγε η πεθερά μου έχεις κάνει κοιλίτσα από την εγκυμοσύνη ενώ εγώ ήξερα ξεκάθαρα ότι με φούσκωνε το φαγητό γιατί τώρα που προσέχω πάει η κοιλίτσα , φούσκωμα και αέρια νομίζω υπάρχουν στην εγκυμοσύνη γενικά !! Θα έρθει η Δευτέρα και δεν θα το καταλάβεις καν και θα είναι όλα τέλεια !! Εγώ να δω τι θα κάνω που πρέπει να περιμένω μέχρι 14 Μαϊου για το επόμενο ραντεβού!! Απλά ξεχνάω πως είμαι έγκυος μέχρι τότε χαχα 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Deppybach said:

Κορίτσια καλησπέρα!! Ποιες είστε 13η, 14η και 15η βδομάδα; Θέλω να σας ρωτήσω αν κ σεις έχετε τόση συχνοουρια όσο κ γω!!! Μιλάμε πολύ!!!! Σε φάση που ανησυχώ!!! Πίνω πολύ νερό η αλήθεια είναι... Αλλά πάω παρα πολύ συχνά!!! Όπως επίσης κ το άλλο!!! Έχετε πρησμένη κοιλιά; Εγώ ναι!!! Κ μάλιστα πολύ!!! Λες κ είμαι στον 7ο μήνα!!! Την Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου θα μου λυθούν απορίες αλλά ήθελα να δω κ με σας τι γίνεται...

Πιστευω οτι εχει να κανει με αυτα που τρως. Εγω μπαινω στην 14η αυριο, και εχω παρατηρησει καποιες φορες αυτο το πρηξιμο και καταλαβα οτι εχει να κανει με το τι τρωω γιατι κι εγω στην αρχη νομιζα οτι ηταν απο το μωρο και οτι μεγαλωνει! Αλλα ειναι νωρις ακομα, και παρατηρησα το πολυ εντονο πρηξιμο το εχω αν φαω ξερα φρουτα, ξηρους καρπους και γενικα φυτικες ινες. Αερια εχω φουλ ολη μερα! Μια κινητη πορδη εχω εχω γινει! Χαχχαχαχα! Συχνοουρια ειχα στις αρχες, σηκωνομουν και το βραδυ, τωρα δεν εχω γιατι δυστυχωςε ταλαιπωρουν ακομα οι αναγουλες και δεν καταφερνω να πινω πολυ νερο το οποιο μου ειναι ιδιατερα ανησυχητικο... Εγω ειμαι 1.68 και γυρωα στα 64 κιλα, δεν ημουν πλακα, ειχα ετσι μια ελαφρια κοιλιτισα και δεν φαινεται ακομα η εγκυμοσυνη, αλλα αν φαω ειδικα ξερα φρουτα... γινεται 7 μηνων! Χαχαχχαχα! 

Just now, Brigitt said:

Αυτό που λες με το φαγητό και μένα με είχε πιάσει κάνα  δυο εβδομάδες και έτρωγα πολύ !! Και η κοιλιά μου ενώ το πρωί ήταν κανονική μετά φούσκωνε πολύ που σε άλλες περιπτώσεις όσο και να έτρωγα έτσι δεν γινόταν με τίποτα αφού μου έλεγε η πεθερά μου έχεις κάνει κοιλίτσα από την εγκυμοσύνη ενώ εγώ ήξερα ξεκάθαρα ότι με φούσκωνε το φαγητό γιατί τώρα που προσέχω πάει η κοιλίτσα , φούσκωμα και αέρια νομίζω υπάρχουν στην εγκυμοσύνη γενικά !! Θα έρθει η Δευτέρα και δεν θα το καταλάβεις καν και θα είναι όλα τέλεια !! Εγώ να δω τι θα κάνω που πρέπει να περιμένω μέχρι 14 Μαϊου για το επόμενο ραντεβού!! Απλά ξεχνάω πως είμαι έγκυος μέχρι τότε χαχα 

Καλε γιατι τοσο μακρυα; μια φορα το μηνα πας; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, depifish είπε:

Πιστευω οτι εχει να κανει με αυτα που τρως. Εγω μπαινω στην 14η αυριο, και εχω παρατηρησει καποιες φορες αυτο το πρηξιμο και καταλαβα οτι εχει να κανει με το τι τρωω γιατι κι εγω στην αρχη νομιζα οτι ηταν απο το μωρο και οτι μεγαλωνει! Αλλα ειναι νωρις ακομα, και παρατηρησα το πολυ εντονο πρηξιμο το εχω αν φαω ξερα φρουτα, ξηρους καρπους και γενικα φυτικες ινες. Αερια εχω φουλ ολη μερα! Μια κινητη πορδη εχω εχω γινει! Χαχχαχαχα! Συχνοουρια ειχα στις αρχες, σηκωνομουν και το βραδυ, τωρα δεν εχω γιατι δυστυχωςε ταλαιπωρουν ακομα οι αναγουλες και δεν καταφερνω να πινω πολυ νερο το οποιο μου ειναι ιδιατερα ανησυχητικο... Εγω ειμαι 1.68 και γυρωα στα 64 κιλα, δεν ημουν πλακα, ειχα ετσι μια ελαφρια κοιλιτισα και δεν φαινεται ακομα η εγκυμοσυνη, αλλα αν φαω ειδικα ξερα φρουτα... γινεται 7 μηνων! Χαχαχχαχα! 

Καλε γιατι τοσο μακρυα; μια φορα το μηνα πας; 

Ναι μια φορά τον μήνα πηγαίνω και βλέπω αρκετές κοπέλες εδώ πάνε πιο συχνά  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt said:

Ναι μια φορά τον μήνα πηγαίνω και βλέπω αρκετές κοπέλες εδώ πάνε πιο συχνά  

Κι ο δικος μου ειναι της αποψης οτι δεν χρειαζεται συχνα, ειδικα στις αρχες επειδη οτι και να γινει δεν μπορουν να κανουν κατι για να το προλαβουν και επειδη τα κυμματα των υπερηχων δεν ειναι οτι καλυτερο για τα εμβρυα. Προσπαθουσε να μου κλεινει καθε 3 βδομαδες ραντεβου αλλα επαιρνα υφος κουταβισιο με πρησμενο χειλακι και τον επειθα να μου κλεισει σε 2 βδομαδες. Χιχιχι! Την τελευτα φορα μου εκλεισε σε 3 και ειπα οκ, θα το παλεψω. Οταν ομως περασανε οι δυο βδομαδες δεν μπορουσα να περιμενω να περασει και η 3η, με επιασε ενας πανικος και μια ανησυχια και πηγα εκτακτως για υπερηχο. Δεν ειμαι καθολου μα καθολου υστρικια! Χαχαχαχχααχχα! Οποτε το μια φορα το μηνα μου φαινεται παρα πολυ! Βεβαια τωρα που μπαινω 14η βδομαδα ισως να μου το κανει και μενα 1 το μηνα και θα με πιασουν στερητικα! :tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, depifish είπε:

Κι ο δικος μου ειναι της αποψης οτι δεν χρειαζεται συχνα, ειδικα στις αρχες επειδη οτι και να γινει δεν μπορουν να κανουν κατι για να το προλαβουν και επειδη τα κυμματα των υπερηχων δεν ειναι οτι καλυτερο για τα εμβρυα. Προσπαθουσε να μου κλεινει καθε 3 βδομαδες ραντεβου αλλα επαιρνα υφος κουταβισιο με πρησμενο χειλακι και τον επειθα να μου κλεισει σε 2 βδομαδες. Χιχιχι! Την τελευτα φορα μου εκλεισε σε 3 και ειπα οκ, θα το παλεψω. Οταν ομως περασανε οι δυο βδομαδες δεν μπορουσα να περιμενω να περασει και η 3η, με επιασε ενας πανικος και μια ανησυχια και πηγα εκτακτως για υπερηχο. Δεν ειμαι καθολου μα καθολου υστρικια! Χαχαχαχχααχχα! Οποτε το μια φορα το μηνα μου φαινεται παρα πολυ! Βεβαια τωρα που μπαινω 14η βδομαδα ισως να μου το κανει και μενα 1 το μηνα και θα με πιασουν στερητικα! :tongue:

Χαχαχα !! Είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη? Στην πρώτη ήθελα να πηγαίνω συνέχεια έβρισκα όλο αφορμές για να πάω !! Τώρα ψιλοβαριεμαι και πιο συχνά γιατί θέλω ένα 40 λεπτό δρόμο αν έχει νορμάλ κίνηση και επειδή πάμε πρωί ο άντρας μου δεν μπορεί να παιρνει όλο άδειες αλλά εντάξει τώρα ανυπομονώ λιιιγο παραπάνω το επόμενη ραντεβού μήπως και μάθουμε το φύλλο 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Ποιες είστε 13η, 14η και 15η βδομάδα; Θέλω να σας ρωτήσω αν κ σεις έχετε τόση συχνοουρια όσο κ γω!!! Μιλάμε πολύ!!!! Σε φάση που ανησυχώ!!! Πίνω πολύ νερό η αλήθεια είναι... Αλλά πάω παρα πολύ συχνά!!! Όπως επίσης κ το άλλο!!! Έχετε πρησμένη κοιλιά; Εγώ ναι!!! Κ μάλιστα πολύ!!! Λες κ είμαι στον 7ο μήνα!!! Την Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου θα μου λυθούν απορίες αλλά ήθελα να δω κ με σας τι γίνεται...

Καλημέρα. Εγώ διανύω την 13η εβδομάδα....έχω πολλή συχνοουρια, παρ'ολο που δεν πίνω πολύ νερό. Φαντάσου ξυπνάω κ την νύχτα σίγουρα 2 φορές. Όσον αφορά την κοιλιά, εγώ είχα ούτως η' άλλως κοιλίτσα, αλλά νομίζω τις τελευταίες μέρες έχει μεγαλώσει λίγο λίγο. Κάποια βράδια νιώθω κι εγώ πολλή πρησμένη, νομίζω είναι ανάλογα το τι θα έχω φάει πριν.... Πάντως όλα αυτά νομίζω είναι φυσιολογικά, ένα σπορακι μεγαλώνει εκεί μέσα κ προσπαθεί να κάνει το χώρο του!!! Καλημέραααααα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt είπε:

Ναι μια φορά τον μήνα πηγαίνω και βλέπω αρκετές κοπέλες εδώ πάνε πιο συχνά  

Στον γιατρό που γέννησα τα 3 μου κορίτσια μια φορά το μήνα πήγαινα.Τωρα που πάω σε άλλον ,πήγα μια φορά 6 βδομάδων γιατί είδα αιμα μετά 7 βδομάδων να ακούσουμε καρδιά μετά πήγα από 3 βδομάδες στην 10 και τώρα θα πάω την άλλη Δευτέρα να κάνω αυχενική που θα είμαι σχεδόν 13 βδομάδων παρά 3 ημέρες και δεν ξέρω πότε θα με ξαναδεί ο ίδιος .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brigitt said:

Χαχαχα !! Είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη? Στην πρώτη ήθελα να πηγαίνω συνέχεια έβρισκα όλο αφορμές για να πάω !! Τώρα ψιλοβαριεμαι και πιο συχνά γιατί θέλω ένα 40 λεπτό δρόμο αν έχει νορμάλ κίνηση και επειδή πάμε πρωί ο άντρας μου δεν μπορεί να παιρνει όλο άδειες αλλά εντάξει τώρα ανυπομονώ λιιιγο παραπάνω το επόμενη ραντεβού μήπως και μάθουμε το φύλλο 

Ναι το πρωτο ειναι! Φανηκε, ε; χαχαχαχχα!  

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Ποιες είστε 13η, 14η και 15η βδομάδα; Θέλω να σας ρωτήσω αν κ σεις έχετε τόση συχνοουρια όσο κ γω!!! Μιλάμε πολύ!!!! Σε φάση που ανησυχώ!!! Πίνω πολύ νερό η αλήθεια είναι... Αλλά πάω παρα πολύ συχνά!!! Όπως επίσης κ το άλλο!!! Έχετε πρησμένη κοιλιά; Εγώ ναι!!! Κ μάλιστα πολύ!!! Λες κ είμαι στον 7ο μήνα!!! Την Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου θα μου λυθούν απορίες αλλά ήθελα να δω κ με σας τι γίνεται...

Καλησπερα! Εγώ είμαι 14η και κάθε βράδυ ξυπνάω για να παω τουαλέτα και πηγαινω επισης πολυ συχνά μέσα στην ημέρα! Πρηξιματακια έχω και εγω πάντως! 

1 hour ago, depifish είπε:

Κι ο δικος μου ειναι της αποψης οτι δεν χρειαζεται συχνα, ειδικα στις αρχες επειδη οτι και να γινει δεν μπορουν να κανουν κατι για να το προλαβουν και επειδη τα κυμματα των υπερηχων δεν ειναι οτι καλυτερο για τα εμβρυα. Προσπαθουσε να μου κλεινει καθε 3 βδομαδες ραντεβου αλλα επαιρνα υφος κουταβισιο με πρησμενο χειλακι και τον επειθα να μου κλεισει σε 2 βδομαδες. Χιχιχι! Την τελευτα φορα μου εκλεισε σε 3 και ειπα οκ, θα το παλεψω. Οταν ομως περασανε οι δυο βδομαδες δεν μπορουσα να περιμενω να περασει και η 3η, με επιασε ενας πανικος και μια ανησυχια και πηγα εκτακτως για υπερηχο. Δεν ειμαι καθολου μα καθολου υστρικια! Χαχαχαχχααχχα! Οποτε το μια φορα το μηνα μου φαινεται παρα πολυ! Βεβαια τωρα που μπαινω 14η βδομαδα ισως να μου το κανει και μενα 1 το μηνα και θα με πιασουν στερητικα! :tongue:

Ακριβως το ίδιο και εγω! Στις αρχές, πριν ακουσουμε καρδουλα, μου είπε να πάω σε 2 εβδομάδες, δεν άντεξα όμως και τον πηρα τηλ να παω σε 1. Έχω ραντεβου την Τρίτη τώρα και μαλλον θα γίνει ανά μήνα μετά, έτσι μας είχε πει! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...