Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 40 λεπτά , Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Με πήραν σήμερα απο το εμβρυολογικό.. προς το παρόν προχωράνε και τα 3 και περιμένουμε την Πέμπτη να δουμε αν και ποσα θα γινουν βλαστοκυστες.. δεν μου είπαν κατι αλλο..μολις εχουν λεει τελικό αποτελεσμα θα μας πουν αναλυτικα λεπτομερειες..

      Το σπερμα εμας ειχε σκαμπανεβασματα, και καλο και μετριο και κακο.. με προβλημα μονο στον αριθμο και κινητικοτητα.. βεβαια ταλαιπωρηθηκαμε με λαθος διαγνώσεις μικροβιολογικου κεντρου, ενω εκανε επεμβαση κηρσοκηλης και εδειχνε να φτιαχνει στην πορεια.. τωρα ειναι μετρια τα πραγματα και παίρνει βιταμινες...ίσως τελικα δεν μου εκατσε καλα το πρωτοκολλο εμενα..θα μαθω ελπιζω! Προς το παρον περιμενουμε τωρα την Πεμπτη με αγωνια!! 

      Και εγω πιστευω οτι αν ειναι το βασικο θεμα σας το σπερμα θα τα καταφέρετε!!! Αυτη η αποψη επικρατει αλλωστε!!

       

      Καλη επιτυχια ευχομαι!!!

       

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Κορίτσι μου τι ωραία που τα λες σε ευχαριστώ πολύ νιώθω πως υπάρχει κάποιος που με καταλαβαίνει.Επισης θεωρώ πως όλο αυτό με τ σκέψεις κ το ανχως κυρίως είναι επειδή νιώθω ντροπή μην τυχόν καταλάβει κάτι κάποιος έτσι νομίζω το έχω στο μυαλό μου ,γιατί πχ μου λέει ο άντρας μου (είναι να βαπτισουμε ένα αγοράκι)να πας να του πάρεις ένα δωράκι έτσι για το καλό για το Πάσχα και να κανονίσουμε να πάμε,αυτόματα άρχισα και ανχωθηκα ,πω πω λέω πέρα από τον κορονοϊό που φοβάμαι και αν με πιάσει τίποτα εκείνη την ώρα λόγο ανχους.Δηλαδη μια τρέλα .βέβαια δεν είμαι κάθε μέρα έτσι κ επίσης εννοείται όταν κανονίσω κάτι που πρέπει να γίνει δεν το αναβάλλω θα το κάνω αλλά ρε παιδί μου λέω γιατί όλα αυτά να σκέφτομαι αφού θα παω στην τελική  και τίποτα δεν θα έγινε

Εκει πρεπει να πας σε ενα ψυχολογο. Θα δεις θα σε ξεκλειδωσει κατευθείαν. Γιατί το να φοβασαι να βγεις εξω μη τυχόν και σε πιασει κάτι, ειναι δυσλειτουργικο και δεν βοηθαει σε τίποτα. Μεχρι να πας σε ψυχολόγο πάντως, δοκίμασε να λες συνεχεια στον εαυτο σου "ΤΙΠΟΤΑ δεν θα παθω" και οσο πιο πολυ το λες, τοσο πιο πολυ θα νιωθεις καλύτερα.

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Farmakotriftena είπε:

Εκει πρεπει να πας σε ενα ψυχολογο. Θα δεις θα σε ξεκλειδωσει κατευθείαν. Γιατί το να φοβασαι να βγεις εξω μη τυχόν και σε πιασει κάτι, ειναι δυσλειτουργικο και δεν βοηθαει σε τίποτα. Μεχρι να πας σε ψυχολόγο πάντως, δοκίμασε να λες συνεχεια στον εαυτο σου "ΤΙΠΟΤΑ δεν θα παθω" και οσο πιο πολυ το λες, τοσο πιο πολυ θα νιωθεις καλύτερα.

Καλημέρα !!!Σε ευχαριστω πολύ για τ συμβουλές !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εκανα κ γω σημερα την αυχενικη μου..ολα καλα τα ειδε ..Αυχενικη διαφανεια 1.6 ,ρινικο οστο υπαρκτο ομφαλιο λωρος 3 αγγεια  ,ανατομια εμβρυου ολα φυσιολογικα και δεν απεικονιζεται ανεπαρκεια doppler Τριγλωχινας ..Ειμαι 39 ..Περιμενω και τους αιματολογικους δεικτες.Κοριτσια αν γνωριζεται ειναι οκ η μετρησεις?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasia!!! είπε:

κοριτσια εκανα κ γω σημερα την αυχενικη μου..ολα καλα τα ειδε ..Αυχενικη διαφανεια 1.6 ,ρινικο οστο υπαρκτο ομφαλιο λωρος 3 αγγεια  ,ανατομια εμβρυου ολα φυσιολογικα και δεν απεικονιζεται ανεπαρκεια doppler Τριγλωχινας ..Ειμαι 39 ..Περιμενω και τους αιματολογικους δεικτες.Κοριτσια αν γνωριζεται ειναι οκ η μετρησεις?

Τέλειες είναι οι μετρήσεις σου...εμένα η αυχενική βγήκε 2.59....ποσο εισαι τώρα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vasia!!! είπε:

κοριτσια εκανα κ γω σημερα την αυχενικη μου..ολα καλα τα ειδε ..Αυχενικη διαφανεια 1.6 ,ρινικο οστο υπαρκτο ομφαλιο λωρος 3 αγγεια  ,ανατομια εμβρυου ολα φυσιολογικα και δεν απεικονιζεται ανεπαρκεια doppler Τριγλωχινας ..Ειμαι 39 ..Περιμενω και τους αιματολογικους δεικτες.Κοριτσια αν γνωριζεται ειναι οκ η μετρησεις?

Μια χαρά! Με το καλο κορίτσι μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasia!!! είπε:

κοριτσια εκανα κ γω σημερα την αυχενικη μου..ολα καλα τα ειδε ..Αυχενικη διαφανεια 1.6 ,ρινικο οστο υπαρκτο ομφαλιο λωρος 3 αγγεια  ,ανατομια εμβρυου ολα φυσιολογικα και δεν απεικονιζεται ανεπαρκεια doppler Τριγλωχινας ..Ειμαι 39 ..Περιμενω και τους αιματολογικους δεικτες.Κοριτσια αν γνωριζεται ειναι οκ η μετρησεις?

Τέλεια μπράβο!! Πόσο ήτανε το μήκος του κεφαλιού? Έχει να κάνει με την μέτρηση της αυχενικής διαφάνειας ... Πάντως είναι όλα τέλεια !!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt είπε:

Τέλεια μπράβο!! Πόσο ήτανε το μήκος του κεφαλιού? Έχει να κάνει με την μέτρηση της αυχενικής διαφάνειας ... Πάντως είναι όλα τέλεια !!

Αλήθεια???δλδ εμένα που είναι 2.5 η αυχενική πόσο πρέπει να είναι το κεφαλάκι?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vasia!!! είπε:

κοριτσια εκανα κ γω σημερα την αυχενικη μου..ολα καλα τα ειδε ..Αυχενικη διαφανεια 1.6 ,ρινικο οστο υπαρκτο ομφαλιο λωρος 3 αγγεια  ,ανατομια εμβρυου ολα φυσιολογικα και δεν απεικονιζεται ανεπαρκεια doppler Τριγλωχινας ..Ειμαι 39 ..Περιμενω και τους αιματολογικους δεικτες.Κοριτσια αν γνωριζεται ειναι οκ η μετρησεις?

Κορίτσι μου μπράβο με το καλό κ σε σένα !!!Δεν γνωρίζω να σου πω για τ μετρήσεις 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 είπε:

Αλήθεια???δλδ εμένα που είναι 2.5 η αυχενική πόσο πρέπει να είναι το κεφαλάκι?

Στο πρώτο μου παιδί το μήκος ήταν 70 και η αυχενική 1.90 και ήταν ακριβώς πάνω στην γραμμή την πράσινη στο φυσιολογικό . Τώρα σε αυτό το μωρό το μήκος είναι 65 και η αυχενική 1.90 πάλι και το σημαδακι ήταν ακριβώς πάνω από την πράσινη γραμμή την ακούμπουσε από πάνω και τις δύο εξετάσεις τις είχα κάνει 13 εβδομάδων ... Οπότε αν κάποια κάνει την εξέταση 12 εβδομάδων και κάποια άλλη 14 εβδομάδες προφανώς η αυχενική διαφάνεια θα είναι πάρα πάνω γιατί και το μωρό μεγαλύτερο παιζει ρόλο και αυτό αλλά φυσικά παίζουν κι άλλα ρόλο και η δική σου ήταν μια χαρά μέσα στα όρια μην αγχώνεσαι , το κεφαλουριαιο μήκος πόσο ήταν ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Brigitt είπε:

Στο πρώτο μου παιδί το μήκος ήταν 70 και η αυχενική 1.90 και ήταν ακριβώς πάνω στην γραμμή την πράσινη στο φυσιολογικό . Τώρα σε αυτό το μωρό το μήκος είναι 65 και η αυχενική 1.90 πάλι και το σημαδακι ήταν ακριβώς πάνω από την πράσινη γραμμή την ακούμπουσε από πάνω και τις δύο εξετάσεις τις είχα κάνει 13 εβδομάδων ... Οπότε αν κάποια κάνει την εξέταση 12 εβδομάδων και κάποια άλλη 14 εβδομάδες προφανώς η αυχενική διαφάνεια θα είναι πάρα πάνω γιατί και το μωρό μεγαλύτερο παιζει ρόλο και αυτό αλλά φυσικά παίζουν κι άλλα ρόλο και η δική σου ήταν μια χαρά μέσα στα όρια μην αγχώνεσαι , το κεφαλουριαιο μήκος πόσο ήταν ??

Γενικά σαν μωρό μας βγαίνει πάντα μεγαλύτερο κατά 5 μέρες....το κεφαλάκι του ηταν 68.5 και στο σύνολο είναι 7 και κάτι εκατοστά....όλα τα άλλα που μετρήσαμε ήταν τέλεια....απλά η αυχενική ήταν στα ανώτατα όρια και στεναχωρήθηκα πολύ η αλήθεια είναι...χτες που την έκανα ο υπέρηχος με έβγαλε 13+1 ενώ κανονικά βάση ημερολόγιο ήμουν 12+3...είμαι από εξωσωματική

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 είπε:

Γενικά σαν μωρό μας βγαίνει πάντα μεγαλύτερο κατά 5 μέρες....το κεφαλάκι του ηταν 68.5 και στο σύνολο είναι 7 και κάτι εκατοστά....όλα τα άλλα που μετρήσαμε ήταν τέλεια....απλά η αυχενική ήταν στα ανώτατα όρια και στεναχωρήθηκα πολύ η αλήθεια είναι...χτες που την έκανα ο υπέρηχος με έβγαλε 13+1 ενώ κανονικά βάση ημερολόγιο ήμουν 12+3...είμαι από εξωσωματική

Μην στεναχωριέσαι καθόλου μέχρι 3.5 λένε πως είναι καλά εξάλλου περίμενε και τις αιματολογικές εκεί θα δεις τις πιθανότητες μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο !!! Εγώ βρε παιδί δεν μπορώ να καταλάβω στις φωτογραφίες που μου έδωσε στον υπέρηχο σε κάποιες λέει 9.6 cm σε άλλες λέει 10.7  cm τι στο καλό και για 12+6 που το είχα κάνει πολύ μου φαίνεται για μήκος αυτό !!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt είπε:

Μην στεναχωριέσαι καθόλου μέχρι 3.5 λένε πως είναι καλά εξάλλου περίμενε και τις αιματολογικές εκεί θα δεις τις πιθανότητες μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο !!! Εγώ βρε παιδί δεν μπορώ να καταλάβω στις φωτογραφίες που μου έδωσε στον υπέρηχο σε κάποιες λέει 9.6 cm σε άλλες λέει 10.7  cm τι στο καλό και για 12+6 που το είχα κάνει πολύ μου φαίνεται για μήκος αυτό !!

Ακόμα και το 9,6 να λάβουμε υπόψη δείχνει ότι η κύηση είναι πάρα πάνω....φαντάσου εμένα π είναι 7 Μ το έβγαλε 13+1....δεν ξέρω είναι μπέρδεμα ...εγώ του είπα ποια ημερομηνία να υπολογίζω και Μ είπε αυτή π σ έβγαλα εγώ....μα για πέντε μέρες διάφορα δεν υπάρχει Μ λέει πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra93 είπε:

Ακόμα και το 9,6 να λάβουμε υπόψη δείχνει ότι η κύηση είναι πάρα πάνω....φαντάσου εμένα π είναι 7 Μ το έβγαλε 13+1....δεν ξέρω είναι μπέρδεμα ...εγώ του είπα ποια ημερομηνία να υπολογίζω και Μ είπε αυτή π σ έβγαλα εγώ....μα για πέντε μέρες διάφορα δεν υπάρχει Μ λέει πρόβλημα

Βάση ημερολόγιου ήμουν τότε 13+4 και με όλες αυτές τις μετρήσεις με έβγαλε 12+9 πράγματικα μπέρδεμα θα ρωτήσω τον γιατρό μου γιατί είναι έτσι !!! Και να σου πω τώρα που κοίταξα τις εξετάσεις το είδα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt είπε:

Βάση ημερολόγιου ήμουν τότε 13+4 και με όλες αυτές τις μετρήσεις με έβγαλε 12+9 πράγματικα μπέρδεμα θα ρωτήσω τον γιατρό μου γιατί είναι έτσι !!! Και να σου πω τώρα που κοίταξα τις εξετάσεις το είδα 

Εντάξει τώρα μπερδεύτηκα πιο πολύ...χαχαχαχ...ας είναι καλά Και υγιή τα μωράκια μας και ας μπερδευομαστε....

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...