Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω; Έχετε κ ‘σείς φουσκώματα; Το πρωί που ξυπνάω είμαι κάπως καλά κ κατά τη διάρκεια της μέρας  κ η κοιλιά μου κ το στομάχι πρήζονται πολύ ! Είμαι  8+1 κ το βράδυ η κοιλιά μου είναι λες κ είμαι 4μηνων . Παίρνω κ πολύ προγεστερονη βασικά κ ίσως οφείλεται κ σε αυτό το πρήξιμο . Κ συγγνώμη που το λέω αλλά προς το βράδυ έχω αέρια .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sweetheart12 είπε:

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω; Έχετε κ ‘σείς φουσκώματα; Το πρωί που ξυπνάω είμαι κάπως καλά κ κατά τη διάρκεια της μέρας  κ η κοιλιά μου κ το στομάχι πρήζονται πολύ ! Είμαι  8+1 κ το βράδυ η κοιλιά μου είναι λες κ είμαι 4μηνων . Παίρνω κ πολύ προγεστερονη βασικά κ ίσως οφείλεται κ σε αυτό το πρήξιμο . Κ συγγνώμη που το λέω αλλά προς το βράδυ έχω αέρια .

Καλά εννοείται αυτό εγώ το πρωί έχω ένα πολύ μικρό φουσκώματακι χωρίς μπλούζα στον καθρέφτη ίσα που το βλέπω και το βράδυ είναι λες και έχω φάει πράσα και έχω πάθει τιμπανισμο ... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω; Έχετε κ ‘σείς φουσκώματα; Το πρωί που ξυπνάω είμαι κάπως καλά κ κατά τη διάρκεια της μέρας  κ η κοιλιά μου κ το στομάχι πρήζονται πολύ ! Είμαι  8+1 κ το βράδυ η κοιλιά μου είναι λες κ είμαι 4μηνων . Παίρνω κ πολύ προγεστερονη βασικά κ ίσως οφείλεται κ σε αυτό το πρήξιμο . Κ συγγνώμη που το λέω αλλά προς το βράδυ έχω αέρια .

Από φούσκωμα άλλο τίποτα!!!Από αέρια ασεεε!!!Ξέρω πάνω κάτω τι με ενοχλεί και τα αποφύγω όχι όλα γιατί σχεδόν τα πάντα με ενοχλούν όταν με πονάει το έντερο πολύ πίνω και ένα χαμομήλι και κάνει δουλίτσα!!!Γενικά το φούσκωμα τα αέρια η δυσκοιλιότητα κτλπ που έχουν σχέση με το έντερο είναι της εγκυμοσύνης!! 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Από φούσκωμα άλλο τίποτα!!!Από αέρια ασεεε!!!Ξέρω πάνω κάτω τι με ενοχλεί και τα αποφύγω όχι όλα γιατί σχεδόν τα πάντα με ενοχλούν όταν με πονάει το έντερο πολύ πίνω και ένα χαμομήλι και κάνει δουλίτσα!!!Γενικά το φούσκωμα τα αέρια η δυσκοιλιότητα κτλπ που έχουν σχέση με το έντερο είναι της εγκυμοσύνης!! 

Ότι κ να φάω βασικά το παθαίνω το βράδυ. Ευτυχώς δν έχω δυσκοιλιότητα. Αλλά η κοιλιά είναι το βράδυ σαν να έχω τυμπανισμό. Κ να φανταστείς δν τρωω κ γλουτένη δλδ άμα έτρωγα τα φουσκώματα θα ήταν χειρότερα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα !! Σήμερα έκανα αυχενική διαφάνεια είναι όλα τέλεια είμαι 13 εβδομάδων μπαίνω επιτέλους στον τέταρτο και στο δεύτερο τρίμηνο !! Το μωράκι μου είναι 10.7 εκατοστά ..

Καλά την ώρα του υπέρηχου όχι απλά κουνιόταν χοροπηδούσε αφού έλεγε ο γιατρός κοίτα πως χοροπηδάει όλη την ώρα κουνούσε και χεράκια ποδαράκια έχω τρελαθεί πάλι !!

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Brigitt said:

Κορίτσια καλημέρα !! Σήμερα έκανα αυχενική διαφάνεια είναι όλα τέλεια είμαι 13 εβδομάδων μπαίνω επιτέλους στον τέταρτο και στο δεύτερο τρίμηνο !! Το μωράκι μου είναι 10.7 εκατοστά ..

Καλά την ώρα του υπέρηχου όχι απλά κουνιόταν χοροπηδούσε αφού έλεγε ο γιατρός κοίτα πως χοροπηδάει όλη την ώρα κουνούσε και χεράκια ποδαράκια έχω τρελαθεί πάλι !!

Μπραβο κοριτσι! Πολυ ευχαριστα νεα! Επιτελους εφτασες στο πρωτο μαξιλαρακι και μπορεις πλεον να ανακουφιστεις και να απολαυσεις το υπολοιπο!! Εγω εχω αυριο την αυχενινη και ειμαι σε αναμενα καρβουνα!

Κοριτσια οσο για τα αερια και τα φουσκωματα... αστα βραστα! Κι εγω το πρωι ξυπναω νορμαλ, και οταν αρχισω να τρωω, αναλογως τι τρωω ερχονται και τα αναλογα. Τωρα 2-3 απογευματα ετρωγα καμποσα διαφορα αποξηραμενα φρουτα την ωρα που δουλευα. Οταν σηκωνομουν η κοιλια μου ηταν τουμπανο, τσιτωμενη, πρισμενη, αλλο πραμα! Αφου αγχωθηκα οτι το μωρο μεγαλωσε αποτομα! Οταν μετα δυο μερες ειπα να μη φαω αποξηραμενα φρουτα δεν το ειχα τοσο εντονα, αρα εχει να κανει παρα πολυ με το τι τρωμε. Και συνηθως ολα αυτα με φυτικες ινες κτλ που κανουν καλο στη δυσκοικιοτητα εχουν φουσκωμα και πρηξιμο. Και εννοειται, το κλανιδι παει συννεφο με το συμπαθειο! Αχαχαχαχαχ! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, depifish είπε:

Μπραβο κοριτσι! Πολυ ευχαριστα νεα! Επιτελους εφτασες στο πρωτο μαξιλαρακι και μπορεις πλεον να ανακουφιστεις και να απολαυσεις το υπολοιπο!! Εγω εχω αυριο την αυχενινη και ειμαι σε αναμενα καρβουνα!

Κοριτσια οσο για τα αερια και τα φουσκωματα... αστα βραστα! Κι εγω το πρωι ξυπναω νορμαλ, και οταν αρχισω να τρωω, αναλογως τι τρωω ερχονται και τα αναλογα. Τωρα 2-3 απογευματα ετρωγα καμποσα διαφορα αποξηραμενα φρουτα την ωρα που δουλευα. Οταν σηκωνομουν η κοιλια μου ηταν τουμπανο, τσιτωμενη, πρισμενη, αλλο πραμα! Αφου αγχωθηκα οτι το μωρο μεγαλωσε αποτομα! Οταν μετα δυο μερες ειπα να μη φαω αποξηραμενα φρουτα δεν το ειχα τοσο εντονα, αρα εχει να κανει παρα πολυ με το τι τρωμε. Και συνηθως ολα αυτα με φυτικες ινες κτλ που κανουν καλο στη δυσκοικιοτητα εχουν φουσκωμα και πρηξιμο. Και εννοειται, το κλανιδι παει συννεφο με το συμπαθειο! Αχαχαχαχαχ! 

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά !! Η αλήθεια είναι πως εγώ το απολάμβανα από την πρώτη στιγμή ούτε αγχωνομουν ούτε σκεφτόμουν αρνητικά αλλά ανυπομονώ να περασει λιγο ο καιρός να φανεί και αυτή η ωραία κοιλιά !!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt είπε:

Κορίτσια καλημέρα !! Σήμερα έκανα αυχενική διαφάνεια είναι όλα τέλεια είμαι 13 εβδομάδων μπαίνω επιτέλους στον τέταρτο και στο δεύτερο τρίμηνο !! Το μωράκι μου είναι 10.7 εκατοστά ..

Καλά την ώρα του υπέρηχου όχι απλά κουνιόταν χοροπηδούσε αφού έλεγε ο γιατρός κοίτα πως χοροπηδάει όλη την ώρα κουνούσε και χεράκια ποδαράκια έχω τρελαθεί πάλι !!

Μπράβο μπράβο! Με το καλο! 

Just now, depifish είπε:

Μπραβο κοριτσι! Πολυ ευχαριστα νεα! Επιτελους εφτασες στο πρωτο μαξιλαρακι και μπορεις πλεον να ανακουφιστεις και να απολαυσεις το υπολοιπο!! Εγω εχω αυριο την αυχενινη και ειμαι σε αναμενα καρβουνα!

Κοριτσια οσο για τα αερια και τα φουσκωματα... αστα βραστα! Κι εγω το πρωι ξυπναω νορμαλ, και οταν αρχισω να τρωω, αναλογως τι τρωω ερχονται και τα αναλογα. Τωρα 2-3 απογευματα ετρωγα καμποσα διαφορα αποξηραμενα φρουτα την ωρα που δουλευα. Οταν σηκωνομουν η κοιλια μου ηταν τουμπανο, τσιτωμενη, πρισμενη, αλλο πραμα! Αφου αγχωθηκα οτι το μωρο μεγαλωσε αποτομα! Οταν μετα δυο μερες ειπα να μη φαω αποξηραμενα φρουτα δεν το ειχα τοσο εντονα, αρα εχει να κανει παρα πολυ με το τι τρωμε. Και συνηθως ολα αυτα με φυτικες ινες κτλ που κανουν καλο στη δυσκοικιοτητα εχουν φουσκωμα και πρηξιμο. Και εννοειται, το κλανιδι παει συννεφο με το συμπαθειο! Αχαχαχαχαχ! 

Με το καλο να κανεις κι εσυ την αυχενική αύριο @depifish μου!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt είπε:

Κορίτσια καλημέρα !! Σήμερα έκανα αυχενική διαφάνεια είναι όλα τέλεια είμαι 13 εβδομάδων μπαίνω επιτέλους στον τέταρτο και στο δεύτερο τρίμηνο !! Το μωράκι μου είναι 10.7 εκατοστά ..

Καλά την ώρα του υπέρηχου όχι απλά κουνιόταν χοροπηδούσε αφού έλεγε ο γιατρός κοίτα πως χοροπηδάει όλη την ώρα κουνούσε και χεράκια ποδαράκια έχω τρελαθεί πάλι !!

Τι όμορφα νέα κορίτσι μου! Ποσό υπέροχο συναίσθημα να το βλέπεις να κουνιέται! Περιμένω κ γω σαν τρελή να έρθει αυτή η στιγμή! Τώρα θα την απολαμβάνεις ακόμη περισσότερο την εγκυμοσυνη σου , Γτ όσο να ναι η αυχενική είναι η πρώτη μας σιγουριά ότι όλα πανε καλά κ ότι το μωράκι μας είναι καλά! 

Just now, depifish είπε:

Μπραβο κοριτσι! Πολυ ευχαριστα νεα! Επιτελους εφτασες στο πρωτο μαξιλαρακι και μπορεις πλεον να ανακουφιστεις και να απολαυσεις το υπολοιπο!! Εγω εχω αυριο την αυχενινη και ειμαι σε αναμενα καρβουνα!

Κοριτσια οσο για τα αερια και τα φουσκωματα... αστα βραστα! Κι εγω το πρωι ξυπναω νορμαλ, και οταν αρχισω να τρωω, αναλογως τι τρωω ερχονται και τα αναλογα. Τωρα 2-3 απογευματα ετρωγα καμποσα διαφορα αποξηραμενα φρουτα την ωρα που δουλευα. Οταν σηκωνομουν η κοιλια μου ηταν τουμπανο, τσιτωμενη, πρισμενη, αλλο πραμα! Αφου αγχωθηκα οτι το μωρο μεγαλωσε αποτομα! Οταν μετα δυο μερες ειπα να μη φαω αποξηραμενα φρουτα δεν το ειχα τοσο εντονα, αρα εχει να κανει παρα πολυ με το τι τρωμε. Και συνηθως ολα αυτα με φυτικες ινες κτλ που κανουν καλο στη δυσκοικιοτητα εχουν φουσκωμα και πρηξιμο. Και εννοειται, το κλανιδι παει συννεφο με το συμπαθειο! Αχαχαχαχαχ! 

Με το καλό κορίτσι μου κ σε σένα αυριο η αυχενική ! Όλα θα πάνε καλά! Θα μας πεις κ σύ αυριο τα υπέροχα νέα! 
Χαχαχα έκλαψα με το κλανιδι πάει σύννεφο. Όντως όμως όσα έχουν φυτικές ίνες φέρνουν φουσκώματα.Από τη μια βοηθάει για τη δυσκοιλιότητα αλλά από την άλλη σε τουμπανιάζουν !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Sweetheart12 είπε:

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω; Έχετε κ ‘σείς φουσκώματα; Το πρωί που ξυπνάω είμαι κάπως καλά κ κατά τη διάρκεια της μέρας  κ η κοιλιά μου κ το στομάχι πρήζονται πολύ ! Είμαι  8+1 κ το βράδυ η κοιλιά μου είναι λες κ είμαι 4μηνων . Παίρνω κ πολύ προγεστερονη βασικά κ ίσως οφείλεται κ σε αυτό το πρήξιμο . Κ συγγνώμη που το λέω αλλά προς το βράδυ έχω αέρια .

Ακριβώς το ίδιο είμαι και εγώ είμαι τώρα σχεδόν 11 βδομάδων και σιγά σιγά υποχωρεί .Αλλά πριν 2,3 βδομάδες και εγώ υπέφερα , φυσιολογικό μου είπε ο γιατρός

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια!! 

Εγω παντως εχω μπει στην 13η βδομαδα αλλα ακομα ψαχνω αυτη τη λαμψη της εγκυου που λενε οτι αποκτας στο δευτερο τριμηνο! Που ειναι η δικη μου λαμψη πχια!! ΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΤΗ ΠΗΡΕ! ΝΑ ΜΟΥ ΤΗ ΦΕΡΕΙ ΑΜΕΣΩΣ ΠΙΣΩ! χαχαχαχαχχα!! :tongue:

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Brigitt είπε:

Κορίτσια καλημέρα !! Σήμερα έκανα αυχενική διαφάνεια είναι όλα τέλεια είμαι 13 εβδομάδων μπαίνω επιτέλους στον τέταρτο και στο δεύτερο τρίμηνο !! Το μωράκι μου είναι 10.7 εκατοστά ..

Καλά την ώρα του υπέρηχου όχι απλά κουνιόταν χοροπηδούσε αφού έλεγε ο γιατρός κοίτα πως χοροπηδάει όλη την ώρα κουνούσε και χεράκια ποδαράκια έχω τρελαθεί πάλι !!

Μπράβο κορίτσι μου πολύ ευχάριστα νέα !!!Που την έκανες ?Πόση ώρα κράτησε ?σου πήραν και αίμα για την εξέταση αίματος (δεν θυμάμαι πως λέγεται)?Σου είπαν τίποτα για το φύλο? συγνώμη για της ερωτησεις 26 είναι να κάνω κ εγώ 

Just now, depifish είπε:

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια!! 

Εγω παντως εχω μπει στην 13η βδομαδα αλλα ακομα ψαχνω αυτη τη λαμψη της εγκυου που λενε οτι αποκτας στο δευτερο τριμηνο! Που ειναι η δικη μου λαμψη πχια!! ΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΤΗ ΠΗΡΕ! ΝΑ ΜΟΥ ΤΗ ΦΕΡΕΙ ΑΜΕΣΩΣ ΠΙΣΩ! χαχαχαχαχχα!! :tongue:

Να σου πω την αλήθεια στα 3 μου κορίτσια δεν είχα καμία λάμψη χάλια μαύρα !!!Σε αυτήν δεν αναγνωρίζω το πρόσωπο μου ,αν δεν είχα και τόσο ανχως θα ήμουν καλύτερα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, βιολετα3 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου πολύ ευχάριστα νέα !!!Που την έκανες ?Πόση ώρα κράτησε ?σου πήραν και αίμα για την εξέταση αίματος (δεν θυμάμαι πως λέγεται)?Σου είπαν τίποτα για το φύλο? συγνώμη για της ερωτησεις 26 είναι να κάνω κ εγώ 

Να σου πω την αλήθεια στα 3 μου κορίτσια δεν είχα καμία λάμψη χάλια μαύρα !!!Σε αυτήν δεν αναγνωρίζω το πρόσωπο μου ,αν δεν είχα και τόσο ανχως θα ήμουν καλύτερα.

Την έκανα στο Έλενα Βενιζέλου όπου είναι και ο γιατρός μου όπου θα γεννήσω κιόλας όπως και πέρυσι γιατι εμεινα πολύ ευχαριστημένη.. Ο υπέρηχος κράτησε λίγο περίπου 10 λεπτά πήρα τα αποτελέσματα αμέσως το φύλλο δεν το είδαμε ακόμα δεν ρώτησα κιόλας για να είμαι ειλικρινής ελπίζω στην επόμενη εξέταση να φανεί και στον γιο μου το είχα δει 4 μηνών .Μετά αμέσως πήγα για papp-a εξέταση αίματος αυτά γίνονται συνδυαστικά .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Brigitt said:

Κορίτσια καλημέρα !! Σήμερα έκανα αυχενική διαφάνεια είναι όλα τέλεια είμαι 13 εβδομάδων μπαίνω επιτέλους στον τέταρτο και στο δεύτερο τρίμηνο !! Το μωράκι μου είναι 10.7 εκατοστά ..

Καλά την ώρα του υπέρηχου όχι απλά κουνιόταν χοροπηδούσε αφού έλεγε ο γιατρός κοίτα πως χοροπηδάει όλη την ώρα κουνούσε και χεράκια ποδαράκια έχω τρελαθεί πάλι !!

Τί όμορφες εικόνες! Σε συγχαίρω πραγματικά που το απόλαυσες!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σας κορίτσια μου εύχομαι πάντα όλα να βγαίνουν έτσι τέλεια....και εγώ το βράδυ είμαι φουσκωμένη πάντα....και έχω και αέρια αρκετά....αυχενική εγώ έχω την Πέμπτη και έχω μεγάλη αγωνία....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...