Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα κ χρόνια πολλά ! Εγώ σήμερα είμαι 11+ 1 κ από τότε που μπήκα στην 9η βδομάδα άρχισα να έχω λίγη δυσκοιλιότητα ενώ πριν ήμουν μια χαρά κ πήγαινα 2 φορες τη μέρα τουαλέτα. Τις τελευταίες 3 μέρες όμως υπέφερα ρε κορίτσια. Χθες προσπαθούσα  κ σφίχτηκα  κάπως αλλά δν έγινε κ τρομερή δουλειά κ έτσι πήρα το βράδυ κ σήμερα το πρωί duphalac . Ενώ γενικά τρωω γιαούρτια,ακτινίδια,βρώμη κ πολλά φρούτα. Δν ξέρω Γτ ξεκίνησε τώρα η δυσκοιλιότητα. Δν παίρνω κ σίδηρο για να πεις ότι το προκάλεσε αυτό.Απλά λίγο ανησύχησα για το σφίξιμο Γτ λένε δν κάνει,βέβαια προσπάθησα να μη σφίγγομαι πολύ. Δν επηρεάζει σε κάτι το έμβρυο το σφίξιμο εεε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

31 minutes ago, βιολετα3 said:

Καλημέρα κορίτσια ,πως είστε ?Εγώ σήμερα 13+5ημ.Συμπτωματα να σαν έχουν φύγει όχι ότι είχα κ ιδιαίτερα ακόμα και πονακια εδώ κ λίγες μέρες δεν έχω ,ίσως από το ανχως μου μέχρι να κάνω το Nipt δεν ξέρω.

Μήπως είσαι ανχωμενει?Εδώ κ λίγες μέρες παρατηρώ πως την ώρα που πάω για ύπνο σαν να μην μπορώ να αναπνευσω ,έχω και έκτακτες αλλά ξέρω είναι από το ανχος μου

Δεν θα ελεγα οτι ειναι θεμα αγχους, πλεον αγχος εχω υποσυνειδητα! Περισσοτερο αγχος ειχα επειδη ενοιωθα ετσι μην παθω τιποτα! Χαχαχχα! 

@Flolipop παπακι μου να ξερεις οτι νοιωθω ηδη καλυτερα που το νοιωθει και καποιος αλλος και ελπιζω να νοιωσεις κι εσυ το ιδιο καλυτερα! Το ψυχολογικο εχει πολυ σημασια! Αν ξερω οτι το νοιωθει και καποιος αλλος δεν σκεφτομαι οτι μπορει να εχω παθει κατι που να μην ειναι στα πλαισια του φυσιολογικου! Φιλη που ειχε κι αυτη θεματα με αναγουλες μου ειπε οτι στο 5ο μηνα αρχισε να νοιωθει καλυτερα! Οποτε υπομονη... εχουμε λιγο δρομο μπροστα μας ακομα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , depifish είπε:

Δεν θα ελεγα οτι ειναι θεμα αγχους, πλεον αγχος εχω υποσυνειδητα! Περισσοτερο αγχος ειχα επειδη ενοιωθα ετσι μην παθω τιποτα! Χαχαχχα! 

@Flolipop παπακι μου να ξερεις οτι νοιωθω ηδη καλυτερα που το νοιωθει και καποιος αλλος και ελπιζω να νοιωσεις κι εσυ το ιδιο καλυτερα! Το ψυχολογικο εχει πολυ σημασια! Αν ξερω οτι το νοιωθει και καποιος αλλος δεν σκεφτομαι οτι μπορει να εχω παθει κατι που να μην ειναι στα πλαισια του φυσιολογικου! Φιλη που ειχε κι αυτη θεματα με αναγουλες μου ειπε οτι στο 5ο μηνα αρχισε να νοιωθει καλυτερα! Οποτε υπομονη... εχουμε λιγο δρομο μπροστα μας ακομα!

Κι εγώ η αλήθεια είναι ότι λίγο ανακουφίστηκα διαβάζοντας την περιγραφή σου... εύχομαι να σταθούμε στα πόδια μας σύντομα! Κι εχθες ένιωθα τοσο καλά... τι να πω .. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Flolipop said:

Κι εγώ η αλήθεια είναι ότι λίγο ανακουφίστηκα διαβάζοντας την περιγραφή σου... εύχομαι να σταθούμε στα πόδια μας σύντομα! Κι εχθες ένιωθα τοσο καλά... τι να πω .. 

Ναι ναι ετσι ακριβως! Ενοιωθα τελεια χτες, σαν να μην ημουν εγκυος! Και γενικα τη τελευταια βδομαδα εχω παρατηρησει οτι με παει μερα παρα μερα. Μια μερα ειμαι οκ, την επομενη να με κλαιν οι ρεγγες! Αλλα χτες πραγματικα ημουν τελεια! Και μαλιστα μουρμουριζα στον αντρα μου και ελεγα γιατι δεν εκμεταλλευτηκαμε το 3μερο (γιατι δεν θα εχουμε αλλο 2ημερο ή 3ημερο το καλοκαιρι) για να πηγαιναμε καμια βολτα, καμια Νοτια Κρητη αλλα δεν ηθελε γιατι θα ειχε παρα πολυ ζεστη και οι διαδρομες ειναι λιγο χαλια και κουραστικες! Και ευτυχως που δεν πηγαμε τελικα γιατι να ημουν μακρυα απο το σπιτι και να ειμαι χαλια και με ολη αυτη τη ζεστη θα με επιανε χειροτερος πανικος!! Ειχε δικιο τελικα (αλλα δεν του το λεω γιατι θα μου το κοπαναει συνεχως μετα! Χαχαχχαχα!)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε διαβάζω περάσατε ωραία...και εγώ μπορώ να πω πολύ ωραία πολύ φαι αλλά πολύ ζέστη...χτες ζοριστηκα άσχημα ....κάποια στιγμή ανακατεύτηκα από την πολύ ζέστη....εγώ είμαι 15+5...δεν έχω πια συμπτώματα εδώ και 2 εβδομαδες...που και που η μέση Μ μόνο και μερικά πονακια,τραβήγματα χαμηλά και κάτι σαν ξυραφιες από κάτω....πραγματικά σαν ξυραφιες....αλλά αυτά τα έχω ανά κάποιες μέρες όχι συνέχεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσιαα εγώ από φαγητό δεν θα έλεγα ότι τα εδώσα όλα χαχαχα από γλυκό όμως του έδωσα και κατάλαβε τώρα που άνοιξαν και τα παγωτά ποιος με πιάνει!!!Ελπίζω το σακχάρο να μείνει στη θέση του!!Από κουράσει άλλο τίποτα ένα βήμα και σταμάταω το χωριό μας έχει και πολλά σκαλιά και ανηφόρα και εκεί που έκανα 5 λεπτά να πάω σπίτι κάνω ένα τέταρτο με εικοσάλεπτο να μην πω για την ζέστη που τρέχει ο ιδρώτας!!! Ευτυχώς το ανώτερο το καλοκαίρι εδώ είναι 28 βαθμοί... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Penny28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσιαα εγώ από φαγητό δεν θα έλεγα ότι τα εδώσα όλα χαχαχα από γλυκό όμως του έδωσα και κατάλαβε τώρα που άνοιξαν και τα παγωτά ποιος με πιάνει!!!Ελπίζω το σακχάρο να μείνει στη θέση του!!Από κουράσει άλλο τίποτα ένα βήμα και σταμάταω το χωριό μας έχει και πολλά σκαλιά και ανηφόρα και εκεί που έκανα 5 λεπτά να πάω σπίτι κάνω ένα τέταρτο με εικοσάλεπτο να μην πω για την ζέστη που τρέχει ο ιδρώτας!!! Ευτυχώς το ανώτερο το καλοκαίρι εδώ είναι 28 βαθμοί... 

Εγώ πάλι για φαγητό έχω όρεξη ,για γλυκό ούτε καν ,ενώ προ εγκυμοσύνης έτρωγα πολλά γλυκά ,αλλά λόγο ζέστης έφαγα λίγο παγωτο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Εγώ πάλι για φαγητό έχω όρεξη ,για γλυκό ούτε καν ,ενώ προ εγκυμοσύνης έτρωγα πολλά γλυκά ,αλλά λόγο ζέστης έφαγα λίγο παγωτο

Κι εγώ το ίδιο... Ενω πριν έτρωγα κάθε μέρα έστω κ λίγο γλυκό. Εδώ και 2.5 μήνες δεν μου κάνει όρεξη να φάω γλυκό καθολου. Παράξενα πράγματα.... Παγωτακι έφαγα κι εγώ χθες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Εγώ πάλι για φαγητό έχω όρεξη ,για γλυκό ούτε καν ,ενώ προ εγκυμοσύνης έτρωγα πολλά γλυκά ,αλλά λόγο ζέστης έφαγα λίγο παγωτο

Εγώ πριν δεν έτρωγα γλυκά σε καμία γιορτή ε και καμιά λιγουρα ήμουν περισσότερο του αλμυρού βέβαια τα παγωτα τα τσάκιζα!!!Λόγο διατροφής κιόλας τα απέφευγα πάντα φοβάμαι το σάκχαρο!!! 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ενω πριν τα τσακιζα τα γλυκα (ειδικα οταν ειχα περιοδο κατεβαζα τις σοκολατες αμασητες! Χαχαχχααχ!) τωρα δεν με τρελαινουν ιδιαιτερα και χαιρομαι γι αυτο γιατι το ειχα ενα αγχος και για τα κιλα, και απο αποψη υγειας για μενα και το μικρο, και βασικα για το ζαχαρο! Μονο παγωτο ψιλοτρωω αραια και που, και τωρα που εφτιαξα ενα γκλουτεν φρι κεικ που μου ρθε που και απο αυτο δεν θα φαω και πολυ γιατι λογω ελειψης γλουτενης μετα απο 2-3 μερες ειναι σαν μπαγιατικο. Αλλα με τα αλμυρα τους δινω και καταλαβαινουν! Με το ζορι προσπαθω να συγκρατουμαι να μην τρωω πατατακια καθε μερα! 

Απο ζεστη κοριτσια κι εμεις εδω στη Κρητη την εχουμε "ακουσει" αρκετα... Και που να ρθει το καλοκαιρι! Σαν τα κοτοπουλα θα πεφτουμε ο ενας μετα τον αλλον! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, depifish είπε:

Κι εγω ενω πριν τα τσακιζα τα γλυκα (ειδικα οταν ειχα περιοδο κατεβαζα τις σοκολατες αμασητες! Χαχαχχααχ!) τωρα δεν με τρελαινουν ιδιαιτερα και χαιρομαι γι αυτο γιατι το ειχα ενα αγχος και για τα κιλα, και απο αποψη υγειας για μενα και το μικρο, και βασικα για το ζαχαρο! Μονο παγωτο ψιλοτρωω αραια και που, και τωρα που εφτιαξα ενα γκλουτεν φρι κεικ που μου ρθε που και απο αυτο δεν θα φαω και πολυ γιατι λογω ελειψης γλουτενης μετα απο 2-3 μερες ειναι σαν μπαγιατικο. Αλλα με τα αλμυρα τους δινω και καταλαβαινουν! Με το ζορι προσπαθω να συγκρατουμαι να μην τρωω πατατακια καθε μερα! 

Απο ζεστη κοριτσια κι εμεις εδω στη Κρητη την εχουμε "ακουσει" αρκετα... Και που να ρθει το καλοκαιρι! Σαν τα κοτοπουλα θα πεφτουμε ο ενας μετα τον αλλον! 

αυτό ακριβώς..εδώ στην Κρήτη την ήπιαμε ..τι ήταν αυτό το πράγμα χτες και σήμερα? ζοριστηκα άσχημα....ευτυχώς από αύριο λένε ότι πέφτει η θερμοκρασία...

 

Κορίτσια είναι καμιά που να άκουσε το μωράκι της?εγώ έχω κάτι τακ τακ ώρες ώρες αλλά δεν είμαι σίγουρη...

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

αυτό ακριβώς..εδώ στην Κρήτη την ήπιαμε ..τι ήταν αυτό το πράγμα χτες και σήμερα? ζοριστηκα άσχημα....ευτυχώς από αύριο λένε ότι πέφτει η θερμοκρασία...

 

Κορίτσια είναι καμιά που να άκουσε το μωράκι της?εγώ έχω κάτι τακ τακ ώρες ώρες αλλά δεν είμαι σίγουρη...

 

 

Και γω το ίδιο αλλά νομίζω είναι το έντερο , γιατί απ' ότι θυμάμαι το μωρό έχει διαφορετική αίσθηση σαν ένα γκντουπ νιώθεις κάτι έντονο που εγώ το είχα αισθανθεί και με το χέρι στην κοιλιά ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια πως είστε ?Εγώ σήμερα νιώθω μια μελαγχολία ένα θέλω να κλαψω κάπως περίεργα .Ίσως είναι και το ανχος μου ,αύριο 2μιση πάω Αθήνα να πάω το Nipt να τελειώνω και με αυτό μπας και αρχίσω και εγώ να παίρνω τα πάνω μου ,γιατί μέχρι στιγμής δεν έχω ευχαριστηθεί τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Καλησπερα κορίτσια πως είστε ?Εγώ σήμερα νιώθω μια μελαγχολία ένα θέλω να κλαψω κάπως περίεργα .Ίσως είναι και το ανχος μου ,αύριο 2μιση πάω Αθήνα να πάω το Nipt να τελειώνω και με αυτό μπας και αρχίσω και εγώ να παίρνω τα πάνω μου ,γιατί μέχρι στιγμής δεν έχω ευχαριστηθεί τίποτα.

Καλησπέρα είναι απόλυτα λογικό να αισθάνεσαι εστι σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να σου πάνε όλα καλά και να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα!!!Θα δεις θα πάνε όλα καλά!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Penny28 είπε:

Καλησπέρα είναι απόλυτα λογικό να αισθάνεσαι εστι σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να σου πάνε όλα καλά και να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα!!!Θα δεις θα πάνε όλα καλά!!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου και εσύ με το καλό το μωρακι σου!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...