Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

1 hour ago, Dimitra93 είπε:

Κορίτσια όσες έχετε κάνει αυχενική πόσο ήταν ο τράχηλος σας?σας τον έχουν ξανά μετρήσει από τότε η πριν την αυχενική?

37 ήταν στην αυχενική ,δεν θυμάμαι να είχε ξαναμετρηση ο γιατρός μου ,αλλά μου είπε ότι είναι παααρα πολύ καλό

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Dimitra93 είπε:

Όταν λες οριακά δλδ πόσο ήταν?κ μένα ήταν 28.5mm στην αυχενική...όχι και πολύ καλό λέει...παίρνω ούτροτζεσταν κολπικά το βράδυ 

Εμένα ήταν 26.5mm το όριο είναι 25mm η μέτρηση που γίνετε για να ξέρουν αν χρειαστεί περιδεση είναι από 16η έως 22η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά.Εμένα στην επόμενη μέτρηση ήταν όλα καλά βέβαια το παρακολουθουμε σε κάθε υπέρηχο ουτροζεσταν περνώ και εγω.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Penny28 είπε:

Εμένα ήταν 26.5mm το όριο είναι 25mm η μέτρηση που γίνετε για να ξέρουν αν χρειαστεί περιδεση είναι από 16η έως 22η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά.Εμένα στην επόμενη μέτρηση ήταν όλα καλά βέβαια το παρακολουθουμε σε κάθε υπέρηχο ουτροζεσταν περνώ και εγω.

Σου τον μέτρησε κολπικα στην αυχενική?

Εμένα δεν μ τον ξανά μέτρησαν...είπε η επόμενη μέτρηση στην β επιπέδου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια! Πως είστε; Εγώ μπήκα στη 16η εβδομάδα και τις τελευταίες 4 ημέρες νιώθω σαν ένα μικρό γαργαλημα κάτω χαμηλα.. Δεν μπορώ όμως να καταλαβω αν είναι το μωρακι ή το υπόλοιπο γαστρεντερικό! Γενικά από πονακια έχω ηρεμήσει αρκετά μπορώ να πω! 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Σου τον μέτρησε κολπικα στην αυχενική?

Εμένα δεν μ τον ξανά μέτρησαν...είπε η επόμενη μέτρηση στην β επιπέδου...

Καλημέρα.. Μου το μέτρησε ο γιατρός μου κολπικα 2 φορές μέχρι να βεβαιωθεί στην αυχενική δεν μου ανέφερε τίποτα για κολπικο υπέρυχο η για τράχηλο... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Dimitra93 είπε:

Κορίτσια μου καλή ανάσταση να έχουμε καλό Πάσχα Με υγεία και αγάπη και με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας....καλά να περάσετε 

Καλή Ανάσταση!! Υγεία υγεία υγεία και όλα τα άλλα θα έρθουν....με το καλό τα μωρουλια μας! Μακάρι Παναγία μου να πάνε όλα καλά για όλες μας!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα σας !!!Έχει κάνει η θα κάνει  κάποια κοπέλα την εξέταση Nipt να μου πει διαδικασία ,πόσο στοίχισε και πόσες μέρες έκανε να βγουν οι απαντήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια Χριστος Ανεστη, χρονια πολλα και με το καλο ολες μας με υγιη μωρακια! Πως περασατε το Πασχα; Φαγατε; Ειπιατε;

Εγω για να ειμαι ειλικρινης μια χαρα περασα αλλα απο το απογευμα και μετα ζοριστηκα! Παρολο που αντικειμενικα δεν εφαγα πολυ φαι (εφαγα 2 κουταλιες τζατζικι, λιγες τηγανιτες πατατες, 3 μικρα παιδακια αρνησια και σαλατα μαρουλι) απο το απογευμα και μετα δεν ελεγα να χωνεψω με τιποτα!! Ειχε παει 1 το βραδυ και ενω ψιλοπεινουσα, το στομαχι και η δυσφορια που ενοιωθα ειχαν αντιθετη γνωμη! Καποια στιγμη μαλιστα με επιασε και μια φοβερη εξαντληση, μαζι με δυσφορια και πανικο και τρομαξα! Και σημερα που ξυπνησα ακομα ειμαι ενα ρακος! Φοβερη εξαντληση, ενα πολυ περιεργο πραγμα! Κουραζομαι και που αναπνεω! Δεν κοιμηθηκα και πολυ καλα, μετρησα και τη πιεση μου και ειναι 10 και 6 (χαμηλα αλλα οχι τοσο να θεωρηθει υποταση) και δεν ξερω που οφειλεται ολο αυτο! Αλλα ελπιζω να μου περασει! Μου χει βρει και ο αντρας μου μεσω ιντερνετ ενα καναλι που παιζει ολη την ωρα Καντυ Καντυ (οι κοπελες της δεκαετιας 80 θα το ξερουν ισως) και ξεχνιεμαι! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ,πως είστε ?Εγώ σήμερα 13+5ημ.Συμπτωματα να σαν έχουν φύγει όχι ότι είχα κ ιδιαίτερα ακόμα και πονακια εδώ κ λίγες μέρες δεν έχω ,ίσως από το ανχως μου μέχρι να κάνω το Nipt δεν ξέρω.

πρίν από 57 λεπτά , depifish είπε:

Κοριτσια Χριστος Ανεστη, χρονια πολλα και με το καλο ολες μας με υγιη μωρακια! Πως περασατε το Πασχα; Φαγατε; Ειπιατε;

Εγω για να ειμαι ειλικρινης μια χαρα περασα αλλα απο το απογευμα και μετα ζοριστηκα! Παρολο που αντικειμενικα δεν εφαγα πολυ φαι (εφαγα 2 κουταλιες τζατζικι, λιγες τηγανιτες πατατες, 3 μικρα παιδακια αρνησια και σαλατα μαρουλι) απο το απογευμα και μετα δεν ελεγα να χωνεψω με τιποτα!! Ειχε παει 1 το βραδυ και ενω ψιλοπεινουσα, το στομαχι και η δυσφορια που ενοιωθα ειχαν αντιθετη γνωμη! Καποια στιγμη μαλιστα με επιασε και μια φοβερη εξαντληση, μαζι με δυσφορια και πανικο και τρομαξα! Και σημερα που ξυπνησα ακομα ειμαι ενα ρακος! Φοβερη εξαντληση, ενα πολυ περιεργο πραγμα! Κουραζομαι και που αναπνεω! Δεν κοιμηθηκα και πολυ καλα, μετρησα και τη πιεση μου και ειναι 10 και 6 (χαμηλα αλλα οχι τοσο να θεωρηθει υποταση) και δεν ξερω που οφειλεται ολο αυτο! Αλλα ελπιζω να μου περασει! Μου χει βρει και ο αντρας μου μεσω ιντερνετ ενα καναλι που παιζει ολη την ωρα Καντυ Καντυ (οι κοπελες της δεκαετιας 80 θα το ξερουν ισως) και ξεχνιεμαι! 

Μήπως είσαι ανχωμενει?Εδώ κ λίγες μέρες παρατηρώ πως την ώρα που πάω για ύπνο σαν να μην μπορώ να αναπνευσω ,έχω και έκτακτες αλλά ξέρω είναι από το ανχος μου

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, depifish είπε:

Κοριτσια Χριστος Ανεστη, χρονια πολλα και με το καλο ολες μας με υγιη μωρακια! Πως περασατε το Πασχα; Φαγατε; Ειπιατε;

Εγω για να ειμαι ειλικρινης μια χαρα περασα αλλα απο το απογευμα και μετα ζοριστηκα! Παρολο που αντικειμενικα δεν εφαγα πολυ φαι (εφαγα 2 κουταλιες τζατζικι, λιγες τηγανιτες πατατες, 3 μικρα παιδακια αρνησια και σαλατα μαρουλι) απο το απογευμα και μετα δεν ελεγα να χωνεψω με τιποτα!! Ειχε παει 1 το βραδυ και ενω ψιλοπεινουσα, το στομαχι και η δυσφορια που ενοιωθα ειχαν αντιθετη γνωμη! Καποια στιγμη μαλιστα με επιασε και μια φοβερη εξαντληση, μαζι με δυσφορια και πανικο και τρομαξα! Και σημερα που ξυπνησα ακομα ειμαι ενα ρακος! Φοβερη εξαντληση, ενα πολυ περιεργο πραγμα! Κουραζομαι και που αναπνεω! Δεν κοιμηθηκα και πολυ καλα, μετρησα και τη πιεση μου και ειναι 10 και 6 (χαμηλα αλλα οχι τοσο να θεωρηθει υποταση) και δεν ξερω που οφειλεται ολο αυτο! Αλλα ελπιζω να μου περασει! Μου χει βρει και ο αντρας μου μεσω ιντερνετ ενα καναλι που παιζει ολη την ωρα Καντυ Καντυ (οι κοπελες της δεκαετιας 80 θα το ξερουν ισως) και ξεχνιεμαι! 

Χρονια πολλά σε όλες! @depifish μου αν σου πω ότι είμαι ακριβώς όπως το περιγράφεις  τι θα πεις; Μόνο που εχτές ήμουν πολύ καλά σε σημείο που έλεγα ότι ήρθε η ώρα που έφυγαν τα συμπτώματα .... από το βράδυ όμως ενώ είχα δυσπεψία και βάρος , άρχισα να πεινάω ...έφαγα κανα δυο κουλουράκια και μετά από λίγο πάλι εμετοί ... δεν κοιμήθηκα καλά... και από το πρωί η εξάντληση μου είναι πρωτοφανής ... δεν ξέρω τι γίνεται ανησύχησα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...