Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

Καλημερα κορίτσια. Εγώ είμαι 14 εβδ. & 2 ημερών κι έχω ακόμα αναγούλες και στομαχικές διαταραχές. Η μόνη βελτίωση είναι η μείωση των εμετών... αλλά φαγητό δεν μπορώ να ευχαριστηθώ ... ότι φάω με ενοχλεί και δεν μπορώ να το χωνέψω εύκολα. Η κοιλιά μου να φανταστείτε πιο πολύ φουσκώνει από την δυσπεψία , παρά από την ίδια την εγκυμοσύνη . Εσάς σας έφυγαν οι ναυτίες κλπ; Αρχιζω να φοβάμαι ότι θα πάει έτσι μέχρι τέλους...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Καλημέρα ,με το καλό εσύ κοντεβεις για β επιπέδου!!!δεν ξέρω να σου απαντήσω σε όλα αυτά που γράφεις αλλά για το επίδομα τοκετού αν εννοείς τ 2.000 ευρώ που παίρνεις όταν γεννας όλες το δικαιούνται ανεξάρτητος ενσήμων αν δεν κάνω λάθος.

Καλημέρα!!! Όχι δεν εννοώ τα 2000€ που θα πάρει κάθε κοπέλα από το κράτος. Εννοώ από το ΙΚΑ. Β επιπέδου έχω ακόμα 4 βδομάδες!!! 22η βδομάδα την κάνουμε!!! Εσύ καλά είσαι;

πρίν από 56 λεπτά , Flolipop είπε:

Καλημερα κορίτσια. Εγώ είμαι 14 εβδ. & 2 ημερών κι έχω ακόμα αναγούλες και στομαχικές διαταραχές. Η μόνη βελτίωση είναι η μείωση των εμετών... αλλά φαγητό δεν μπορώ να ευχαριστηθώ ... ότι φάω με ενοχλεί και δεν μπορώ να το χωνέψω εύκολα. Η κοιλιά μου να φανταστείτε πιο πολύ φουσκώνει από την δυσπεψία , παρά από την ίδια την εγκυμοσύνη . Εσάς σας έφυγαν οι ναυτίες κλπ; Αρχιζω να φοβάμαι ότι θα πάει έτσι μέχρι τέλους...

Καλημέρα!! Όχι μην φοβάσαι!!! Θα σου φύγει!!! Εμένα ο,τι ναυτίες κ ζαλάδες είχα δεν μου κράτησαν πολύ. Αλλά με βοήθησαν τα συχνά μικρά γεύματα ώστε να μην πρήζομαι, να μην έχω δυσπεψία κ καούρες. Ελπίζω να σε βοηθήσουν κ σένα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Flolipop said:

Καλημερα κορίτσια. Εγώ είμαι 14 εβδ. & 2 ημερών κι έχω ακόμα αναγούλες και στομαχικές διαταραχές. Η μόνη βελτίωση είναι η μείωση των εμετών... αλλά φαγητό δεν μπορώ να ευχαριστηθώ ... ότι φάω με ενοχλεί και δεν μπορώ να το χωνέψω εύκολα. Η κοιλιά μου να φανταστείτε πιο πολύ φουσκώνει από την δυσπεψία , παρά από την ίδια την εγκυμοσύνη . Εσάς σας έφυγαν οι ναυτίες κλπ; Αρχιζω να φοβάμαι ότι θα πάει έτσι μέχρι τέλους...

Παπακι θα φυγουν! Τη προηγουμενη βδομαδα που ημουν 16η, ηταν απο τις πιο ηρεμες εβδομαδες που ειχα εδω και καιρο! Καθολου αναγουλες, ελαχιστες δυσπεψιες, αφου ξεχνιομουν τελειως οτι ημουν εγκυος! Το θυμομουν οταν καποια στιγμη απο ολα αυτα που εκανα, μου βγαινε κουραση και καποιες ελαφριες ενοχλησεις και αμεσως παθαινα πανικο οτι το παρακανα και ταβλιαζομουν κατευθειαν! Οποτε λιγη υπομονη και θα φτιαξει! Αυτη τη βδομαδα βεβαια που μπηκα στη 17η παλι οι δυσπεψιες και οι καουρες ξαναρθανε πιο εντονες, αλλα πιστευω πλεον οτι ετσι θα με παει μεχρι τελους γιατι μαλλον εχει να κανει με θεμα με το στομαχι μου γενικα και οχι με τις ορμονες πλεον. 

Κοριτσια δεν ξερω καθολου τι παιζει με Ικα, αδειες κτλ, εγω πλεον εχω μπει σε αλλη ασφαλεια λογω δουλειας (ειμαι στον ΕΔΟΕΑΠ) και αναθεμα κι αν εχω βγαλει κι εγω ακρη τι πρεπει να κανω και ποτε μια και δεν εχουν καν παραρτημα εδω στα Χανια και ολα πρεπει να γινουν ιντερνετικα και τηλεφωνικα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Καλησπέρα. Εγώ κάνω innohep αντιπηκτική ένεση κάθε μέρα. Πάω στο νοσοκομείο κ με παρακολουθεί η αιματολογος, κάθε μήνα μου παίρνει αίμα για εξετάσεις...  Δεν ξέρω όμως τι εξετάσεις μου κάνει γιατί μετά την παίρνω τηλέφωνο κ μου λέει αν είναι όλα οκ.... Προς το παρόν συνεχίζω με την ίδια δόση. Μου είπε ίσως χρειαστεί να την αυξήσουμε καθώς προχωράει η εγκυμοσύνη. 

 

 

 

Καλημέρα και εμένα μου είχε πει ο γιατρός πως ίσως χρειαστεί να αλλάξουμε δεν είχα πάει σε Αιματολογο τώρα θα πάω για να γίνει αλλαγή... Λογικά την ίδια εξετάση θα κάνουμε από όσο ξέρω σε αυτήν  βλέπουν αν χρειαστεί αλλαγή ή όχι!!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Deppybach είπε:

Καλημέρα!!! Όχι δεν εννοώ τα 2000€ που θα πάρει κάθε κοπέλα από το κράτος. Εννοώ από το ΙΚΑ. Β επιπέδου έχω ακόμα 4 βδομάδες!!! 22η βδομάδα την κάνουμε!!! Εσύ καλά είσαι;

Καλημέρα!! Όχι μην φοβάσαι!!! Θα σου φύγει!!! Εμένα ο,τι ναυτίες κ ζαλάδες είχα δεν μου κράτησαν πολύ. Αλλά με βοήθησαν τα συχνά μικρά γεύματα ώστε να μην πρήζομαι, να μην έχω δυσπεψία κ καούρες. Ελπίζω να σε βοηθήσουν κ σένα. 

Δεν έχω ιδέα για το ΙΚΑ γιατί όταν έκανα τα 3 κορίτσια μου δεν είχα καθόλου ένσημα αλλά θυμάμαι το έπαιρνε ο άντρας μου που με είχε ασφαλισμένη ,αλλά δεν είμαι σίγουρη πως ησχυει ακόμα γιατί θυμάμαι κάποια στιγμή είχε κοπεί αυτό το επίδομα και γινόταν συμψηφισμό με το νοσοκομείο.

2 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Καλημερα κορίτσια. Εγώ είμαι 14 εβδ. & 2 ημερών κι έχω ακόμα αναγούλες και στομαχικές διαταραχές. Η μόνη βελτίωση είναι η μείωση των εμετών... αλλά φαγητό δεν μπορώ να ευχαριστηθώ ... ότι φάω με ενοχλεί και δεν μπορώ να το χωνέψω εύκολα. Η κοιλιά μου να φανταστείτε πιο πολύ φουσκώνει από την δυσπεψία , παρά από την ίδια την εγκυμοσύνη . Εσάς σας έφυγαν οι ναυτίες κλπ; Αρχιζω να φοβάμαι ότι θα πάει έτσι μέχρι τέλους...

Καλημέρα υπομονή θα περάσει !!Η κουνιάδα μου λέει πως βοηθάει πολύ μικρά γεύματα και στεγνό φαγητό ,μαστίχα είτε τσίχλα είτε σε ρόφημα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα ,να σας πω τι ένιωσα πριν λίγο .Έτσι όπως είμαι ξαπλωμένη χαμηλά εκεί στην κοιλιά που μας κάνει τον υπέρηχο νιώθω μια ελαφριά κίνηση και βάζω το χέρι και νιώθω κάτι σαν να έχει μαζευτεί σαν μια μικρή μπάλα να το πω και μετά σιγά σιγά έφυγε .λέτε να είναι το νινι?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ,να σας πω τι ένιωσα πριν λίγο .Έτσι όπως είμαι ξαπλωμένη χαμηλά εκεί στην κοιλιά που μας κάνει τον υπέρηχο νιώθω μια ελαφριά κίνηση και βάζω το χέρι και νιώθω κάτι σαν να έχει μαζευτεί σαν μια μικρή μπάλα να το πω και μετά σιγά σιγά έφυγε .λέτε να είναι το νινι?

Σαν πρωτάρα εγώ δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά γιατι ακόμα δεν ξέρω αυτά που νιώθω εγώ αν είναι το μωρό ....το νιώθω εκεί που λες απλά αριστερά....ποιος ξέρει..μακάρι να είναι τα νινακια μας...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Σαν πρωτάρα εγώ δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά γιατι ακόμα δεν ξέρω αυτά που νιώθω εγώ αν είναι το μωρό ....το νιώθω εκεί που λες απλά αριστερά....ποιος ξέρει..μακάρι να είναι τα νινακια μας...

Εγώ πρωτάρα δεν είμαι αλλά πάνε 11χρονια που έκανα την τρίτη μου κόρη και δεν θυμάμαι καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Σημερα εκλεισα την 15η και ακομα εχω αναγουλες απ'το απογευμα και μετά. Στις 3 προηγούμενες την 14η εφτιαχνα.

Χθες πηγαμε στον γιατρο. Ολα καλα. Τωρα ξανα ραντεβου σε ενα μηνα. Απαπα.... αιωνας θα μου φανει..

@βιολετα3 το μωρο ηταν!! Εγω νιωθω που και που χτυπηματακια αλλα ακομα ειναι πολυ αδύναμα οπότε δεν ξερω... αν ειναι το μωρο η κανενα έντερο. Πιστεύω ειναι το μωρο.

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Καλημέρα και εμένα μου είχε πει ο γιατρός πως ίσως χρειαστεί να αλλάξουμε δεν είχα πάει σε Αιματολογο τώρα θα πάω για να γίνει αλλαγή... Λογικά την ίδια εξετάση θα κάνουμε από όσο ξέρω σε αυτήν  βλέπουν αν χρειαστεί αλλαγή ή όχι!!! 

Λοιπόν, πήγα σήμερα στην αιματολογο, κάθε μήνα μου κάνει 2 εξετάσεις αίματος... 1. Ενεργοποιημένος χρόνος μερικής θρομβοπλαστίνης (APTT) 2. Anti-xa. Απλά δεν ξέρω τι τιμές έχω εγώ γιατί κάθε μήνα στο τηλέφωνο απλά μου λέει αν συνεχίζω με την ίδια αγωγή....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, xrys1988 είπε:

Λοιπόν, πήγα σήμερα στην αιματολογο, κάθε μήνα μου κάνει 2 εξετάσεις αίματος... 1. Ενεργοποιημένος χρόνος μερικής θρομβοπλαστίνης (APTT) 2. Anti-xa. Απλά δεν ξέρω τι τιμές έχω εγώ γιατί κάθε μήνα στο τηλέφωνο απλά μου λέει αν συνεχίζω με την ίδια αγωγή....

Εγώ κάνω μόνο την Αντί-χα για την ώρα...Θα συνεχίσω την ίδια είπε μέχρι την επόμενη φορά που θα με δει...ελπιζω όλα να πάνε καλά γιατί εχω αρκετό άγχος με αυτό το θέμα δεν σου κρύβω... 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Σημερα εκλεισα την 15η και ακομα εχω αναγουλες απ'το απογευμα και μετά. Στις 3 προηγούμενες την 14η εφτιαχνα.

Χθες πηγαμε στον γιατρο. Ολα καλα. Τωρα ξανα ραντεβου σε ενα μηνα. Απαπα.... αιωνας θα μου φανει..

@βιολετα3 το μωρο ηταν!! Εγω νιωθω που και που χτυπηματακια αλλα ακομα ειναι πολυ αδύναμα οπότε δεν ξερω... αν ειναι το μωρο η κανενα έντερο. Πιστεύω ειναι το μωρο.

Και εμένα μου έκανε εντύπωση γιατί το έντερο τόσο χαμηλά αριστερά και μια απαλή αίσθηση.Ωραια ήταν πάντως :) Μαζι είμαστε εγώ εχθές έκλεισα 15 εγώ σε 2 βδομάδες έχω ραντεβού!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Εγώ κάνω μόνο την Αντί-χα για την ώρα...Θα συνεχίσω την ίδια είπε μέχρι την επόμενη φορά που θα με δει...ελπιζω όλα να πάνε καλά γιατί εχω αρκετό άγχος με αυτό το θέμα δεν σου κρύβω... 

Να μην έχεις άγχος... Να κάνεις την ένεση σου κάθε μέρα την ίδια ώρα. Πότε σου είπε να πας ξανά? Εγώ πάω μια φορά το μήνα. Ο γυναικολόγος μου είπε ότι όταν αρχίσω να παίρνω βάρος, μάλλον θα χρειαστώ αλλαγή δόσης. Αλλά προς το παρόν δεν έχω πάρει ούτε ένα κιλό... Κάνω κάθε μέρα innohep 0,45.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα τι κάνετε?Στα ρούχα σας μπαίνετε,?Εμένα πλέον με ενοχλούν όλα έχω πάρει 1,μισή κιλο αλλά έχει ανοίξει πολύ η λεκάνη μου και η κοιλιά μου είναι αρκετά μεγάλη ,εχθές πήρα 2 παντελόνες αρκετά άνετες αλλά πίστευα πως θα κρύβει λίγο την κοιλιά αλλά πιο μεγάλη φαίνεται :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα ! Να σας ρωτήσω κάτι σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου το μεσημέρι και εκείνος μου έγραψε άυλα να πάω να κάνω μια εξέταση λέγεται εξέταση άλφα είναι αίματος μαζί με υπέροχο πάλι για τα σύνδρομα την έχει κάνει καμία εγώ ειλικρινά πρώτη φορά την ακούω και δεν καταλαβαίνω ενώ είχα τόσο καλά αποτελέσματα γιατί να κάνω ξανά εξετάσεις για αυτό το λόγο ??? Με έχει πιάσει και μένα άγχος και νεύρα μαζί !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...