Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Καλησπερα!!

Τελικα κατι εγινε με το δείγμα μου εμενα και δεν μπορεσαν να κανουν αναλυση. Ετσι ξανα εδωσα το πρωι και το βραδυ βγηκαν τα αποτελέσματα και ολες ειναι τελειες! Μενει αυριο να δω του αίματος (γενικες) ουρων και κολπικου υγρου που ειχα κανει. 

Κοριτσια για εσας που βγηκε αυξημένη πιθανότητα για προεκλαψια, ετσι ηταν και στην κολλητη μου 1/30 περίπου της ειχε βγει και ολα καλα πηγαν. Επαιρνε salospir  μετρουσαν πιεση συχνα κ ουρά, ετρωγε αναλατα και γέννησε στις 42 σχεδον βδομάδες. Χωρις καν υποψία για κάτι τέτοιο.

Τέλος καλώ !!!Όλα καλά !!!! Τέλεια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 51 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε?πως αισθάνεστε?μόνο εγώ είμαι σαν να μην είμαι έγκυος?

Καλημέρα!!! Νομίζω πως όσο περνάει ο καιρός θα νιώθουμε όλο και καλύτερα βδομάδα με βδομάδα θα αλλάξουν τα συμπτώματα...εγω πολύ νύστα και κουράζομαι εύκολα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε?πως αισθάνεστε?μόνο εγώ είμαι σαν να μην είμαι έγκυος?

Καλημέρα κορίτσι μου κ γω το ίδιο νιώθω! Αυριο μπαίνω 12η βδομάδα κ δν νιώθω εγκυος. Συνέχεια κοιτάω την κοιλιτσα μήπως φούσκωσε λίγο μπας νιώσω λίγο εγκυος. Έχει ξεπροβάλει λίγο κάτι σαν καρουμπαλακι αλλά ακόμα δν είναι φουσκωμένη αρκετά. Εσυ βέβαια  έχεις μπει στο δεύτερο τρίμηνο όποτε είναι λογικό να μη νιώθεις εγκυος Γτ σε αυτό το τρίμηνο όλα τα συμπτώματα υποχωρούν.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sweetheart12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου κ γω το ίδιο νιώθω! Αυριο μπαίνω 12η βδομάδα κ δν νιώθω εγκυος. Συνέχεια κοιτάω την κοιλιτσα μήπως φούσκωσε λίγο μπας νιώσω λίγο εγκυος. Έχει ξεπροβάλει λίγο κάτι σαν καρουμπαλακι αλλά ακόμα δν είναι φουσκωμένη αρκετά. Εσυ βέβαια  έχεις μπει στο δεύτερο τρίμηνο όποτε είναι λογικό να μη νιώθεις εγκυος Γτ σε αυτό το τρίμηνο όλα τα συμπτώματα υποχωρούν.

Μα τόσο πολύ?νόμιζα πως θα νιώθω διαφορετικά από ότι πριν που δεν ήμουν..και αυτό σου δημιουργεί μια ανασφάλεια....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε?πως αισθάνεστε?μόνο εγώ είμαι σαν να μην είμαι έγκυος?

Εδώ εγώ ,εκτός από την Συχνοουρια που και πάλι δεν είναι τόσο συχνή όπως στην αρχή ,δεν νιώθω τίποτα ,ίσως από το ανχος μου που περιμένω και τα αποτελέσματα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε?πως αισθάνεστε?μόνο εγώ είμαι σαν να μην είμαι έγκυος?

Καλησπέρα!!! Εγώ μπορώ να πω πως πλέον αισθάνομαι έγκυος όχι λόγω σύμπτωματων αν εξαιρέσεις την κούραση βέβαια κυνηγάω και ένα μωρό 12 μηνών όλη μέρα !! Έχει φουσκώσει λίγο η κοιλίτσα και πλέον 17 εβδομάδων άρχισα να αισθάνομαι το μωρό να κινείται μέσα μου πράγμα φανταστικό!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Μα τόσο πολύ?νόμιζα πως θα νιώθω διαφορετικά από ότι πριν που δεν ήμουν..και αυτό σου δημιουργεί μια ανασφάλεια....

Εγώ που από την αρχή δν είχα πολλά συμπτώματα τώρα σαν να μην έχω κ αυτά που είχα. Μόνο οι πονοκέφαλοι δν λένε  να φύγουν.Κ το στήθος που πονάει το βράδυ κυρίως. Κ το είχα πει στον γιατρό Γτ δν είχα συμπτώματα κ ανησυχούσα κ μου είπε αφού το είδες στον υπέρηχο ότι όλα είναι καλά τι ανησυχείς! Δν είναι ανάγκη μου είπε να έχω συμπτώματα κ ότι δν βασίζονται στα συμπτώματα για να δουν ότι πάει καλά η εγκυμοσυνη.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Brigitt είπε:

Καλησπέρα!!! Εγώ μπορώ να πω πως πλέον αισθάνομαι έγκυος όχι λόγω σύμπτωματων αν εξαιρέσεις την κούραση βέβαια κυνηγάω και ένα μωρό 12 μηνών όλη μέρα !! Έχει φουσκώσει λίγο η κοιλίτσα και πλέον 17 εβδομάδων άρχισα να αισθάνομαι το μωρό να κινείται μέσα μου πράγμα φανταστικό!!! 

Αχχχ αλήθεια?και πως είναι η αίσθηση?εννοώ πως το νιώθεις και σε ποιο σημείο της κοιλιάς...?

 

Σας ευχαριστώ κορίτσια...σας εύχομαι ότι καλύτερο και καλά αποτελέσματα σε όσες τα περιμένετε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Αχχχ αλήθεια?και πως είναι η αίσθηση?εννοώ πως το νιώθεις και σε ποιο σημείο της κοιλιάς...?

 

Σας ευχαριστώ κορίτσια...σας εύχομαι ότι καλύτερο και καλά αποτελέσματα σε όσες τα περιμένετε

Θα σου πω ακριβώς πώς το νιώθω εγώ αυτή τη φορά γιατί στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ήταν τελείως διαφορετικη η πρώτη φορά !!! Δηλαδή σε κάθε γυναίκα και σε κάθε εγκυμοσύνη φαίνεται να διαφέρει 

Ακριβώς στην περιοχή κάτω από τον αφαλό όταν ειδικά ξαπλώνω στον καναπέ φαίνεται να έρχεται το μωρό ψιλά γιατί σκληραίνει η κοιλιά μου σε εκείνο το σημείο και νιώθω το μωρό να πηγαίνει μια δεξιά μια αριστερά σαν να κολυμπάει ένα πράγμα.  

Αυτό το μωρό φαίνεται να είναι διακριτική παρουσία γιατί στο πρώτο έφαγα κανονική κλοτσια ένα γκτουπ που το κατάλαβε μέχρι και ο άντρας μου με το χέρι !! Χαχαχ

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Brigitt είπε:

Θα σου πω ακριβώς πώς το νιώθω εγώ αυτή τη φορά γιατί στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ήταν τελείως διαφορετικη η πρώτη φορά !!! Δηλαδή σε κάθε γυναίκα και σε κάθε εγκυμοσύνη φαίνεται να διαφέρει 

Ακριβώς στην περιοχή κάτω από τον αφαλό όταν ειδικά ξαπλώνω στον καναπέ φαίνεται να έρχεται το μωρό ψιλά γιατί σκληραίνει η κοιλιά μου σε εκείνο το σημείο και νιώθω το μωρό να πηγαίνει μια δεξιά μια αριστερά σαν να κολυμπάει ένα πράγμα.  

Αυτό το μωρό φαίνεται να είναι διακριτική παρουσία γιατί στο πρώτο έφαγα κανονική κλοτσια ένα γκτουπ που το κατάλαβε μέχρι και ο άντρας μου με το χέρι !! Χαχαχ

 

 

 

 

 

Το νιωθεις κάθε μέρα?εγώ νιώθω κάτι καμιά φορά αλλά μόνο από την αριστερή μεριά λες και είναι κλωτσιτσες μικρές αλλά μοιάζει πολύ με το έντερο...αλλά μόνο αριστερά..και λέω άραγε μπορεί να πάει τόσο πλάι?γενικά δεν ξέρω καθόλου μέχρι πόσο ψιλά η πλάγια μπορεί να πάει γνωρίζοντας ότι είναι μικρούλη ακόμα ..και εγώ στην 17η ειμαι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Το νιωθεις κάθε μέρα?εγώ νιώθω κάτι καμιά φορά αλλά μόνο από την αριστερή μεριά λες και είναι κλωτσιτσες μικρές αλλά μοιάζει πολύ με το έντερο...αλλά μόνο αριστερά..και λέω άραγε μπορεί να πάει τόσο πλάι?γενικά δεν ξέρω καθόλου μέχρι πόσο ψιλά η πλάγια μπορεί να πάει γνωρίζοντας ότι είναι μικρούλη ακόμα ..και εγώ στην 17η ειμαι

Τις προηγούμενες μέρες ένιωθα κάτι  αλλά πρέπει να ήταν το έντερο , από σήμερα το πρωί νιώθω ξεκάθαρα το μωρό  αρκετές φορές , είναι κάτι εντελώς διαφορετικό και θεωρώ πως δεν μπορείς να το μπερδέψεις το μωρό είναι χαμηλά στην κοιλιά ακόμα κάτω από τον αφαλό . Κάποια μέρα θα το νιώσεις ξεκάθαρα και δεν θα το μπερδέψεις σίγουρα με κάτι άλλο!!! Στην πρώτη εγκυμοσύνη το ένιωσα όταν ήμουν στον Πέμπτο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Brigitt είπε:

Τις προηγούμενες μέρες ένιωθα κάτι  αλλά πρέπει να ήταν το έντερο , από σήμερα το πρωί νιώθω ξεκάθαρα το μωρό  αρκετές φορές , είναι κάτι εντελώς διαφορετικό και θεωρώ πως δεν μπορείς να το μπερδέψεις το μωρό είναι χαμηλά στην κοιλιά ακόμα κάτω από τον αφαλό . Κάποια μέρα θα το νιώσεις ξεκάθαρα και δεν θα το μπερδέψεις σίγουρα με κάτι άλλο!!!

Ναι έχεις δίκιο...κάτω από τον ομφαλό ναι αλλά δεν μπορεί να είναι λίγο πιο αριστερά η λίγο πιο δεξιά?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Ναι έχεις δίκιο...κάτω από τον ομφαλό ναι αλλά δεν μπορεί να είναι λίγο πιο αριστερά η λίγο πιο δεξιά?

Ναι σίγουρα!! Κινείται μέσα στη μήτρα μπορεί να ήταν και το μωρό αυτό που ένιωσες 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Brigitt είπε:

Ναι σίγουρα!! Κινείται μέσα στη μήτρα μπορεί να ήταν και το μωρό αυτό που ένιωσες 

Σε ευχαριστώ πολύ ....εμείς οι πρωταρες είμαστε όλο γκρίνια και ερωτήσεις...χαχαχχα...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...