Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Βιολόγος δεν είμαι αλλά επειδή κάνω προεμφυτευτικο δεν λειτουργεί έτσι. Δηλαδή δεν γίνεται να το ελέγξεις για συγκεκριμένο νόσημα και στο στάδιο των εκατό κυττάρων να είναι υγιές και να αλλάξει μετά. Εκείνο πού ίσχυει είναι ότι σε ακραιες περιπτώσεις πρέπει να ξέρεις τι ψάχνεις γιατί αλλιώς δεν ξέρουν τι πρέπει να εντοπίσουν περα από τις πολλές γονιδιακές μεταλλάξεις που ξέρουν και επίσης υπάρχει περίπτωση να αφαιρέσουν κύτταρα που στην πλειοψηφία τους είναι υγιή και να σου βγει αποτέλεσμα για μωσαικισμο. Για αυτό λένε μετά να κάνεις τροφοβλάστη για να επιβεβαιώσεις το αποτέλεσμα του προεμφυτευτικου. Άσε που με την αφαίρεση κυττάρων κάποια έμβρυα χάνουν τη δυναμική της ανάπτυξης τους.

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

1 hour ago, βιολετα3 είπε:

Έβαλα αλλά δεν την βλέπω εδώ που γράφω σε σας μόνο αν πατήσω να πάω στο προφίλ μου κάποιο λάθος κάνω δεν ξέρω θα ξαναπροσπάθησω

Την έβαλες εικόνα εξωφύλλου για αυτό δεν φαίνεται στις συνομιλίες έπρεπε να την βάλεις εικόνα στο προφίλ πατα πάνω στο άλλο εικονίδιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Υπέροχα τα νέα σου!!! Ουφφφφφφ τώρα θα ηρεμήσεις κ θα το απολαύσεις!!! Έχεις ένα υγιέστατο μωρό!!! Και αγοράκι....!!! Αν θυμάμαι καλά, έχεις 3 κορίτσια, σωστά??? Πω πω πω θα είναι τέλεια.....

Ναι κοριτσάκι μου ηρεμησα πάστα πολύ!!!Ναι 3 κορίτσια έχω 16,12,11 χρόνων!!!Με το καλό κ εσύ!!!

2 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Την έβαλες εικόνα εξωφύλλου για αυτό δεν φαίνεται στις συνομιλίες έπρεπε να την βάλεις εικόνα στο προφίλ πατα πάνω στο άλλο εικονίδιο

Κάτι λάθος κάνω δεν έχω καταφέρει να βάλω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Ναι κοριτσάκι μου ηρεμησα πάστα πολύ!!!Ναι 3 κορίτσια έχω 16,12,11 χρόνων!!!Με το καλό κ εσύ!!!

Κάτι λάθος κάνω δεν έχω καταφέρει να βάλω 

Τι σου γράφει δηλαδή ? Απλά να ξέρεις για να βάλεις φωτογραφία προφίλ πρέπει να μικρύνεις πολύ την φωτογραφία και να κατεβάσεις την ποιότητα ... Εγώ να φανταστείς είχα όρεξη μια μέρα και κατέβασα πρόγραμμα για να το κάνω γιατί είχε πολύ καλή ποιότητα από το κινητό μου και δεν την έπαιρνε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Brigitt είπε:

Τι σου γράφει δηλαδή ? Απλά να ξέρεις για να βάλεις φωτογραφία προφίλ πρέπει να μικρύνεις πολύ την φωτογραφία και να κατεβάσεις την ποιότητα ... Εγώ να φανταστείς είχα όρεξη μια μέρα και κατέβασα πρόγραμμα για να το κάνω γιατί είχε πολύ καλή ποιότητα από το κινητό μου και δεν την έπαιρνε 

Μάλλον αυτό είναι το θέμα μου ότι δεν την παίρνει!!

πρίν από 56 λεπτά , Brigitt είπε:

Τι σου γράφει δηλαδή ? Απλά να ξέρεις για να βάλεις φωτογραφία προφίλ πρέπει να μικρύνεις πολύ την φωτογραφία και να κατεβάσεις την ποιότητα ... Εγώ να φανταστείς είχα όρεξη μια μέρα και κατέβασα πρόγραμμα για να το κάνω γιατί είχε πολύ καλή ποιότητα από το κινητό μου και δεν την έπαιρνε 

Εντάξει το βρήκα αυτό που έφταιγε ήταν όντως το μέγεθος της φωτο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, chrysa21 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Και εγώ την Τετάρτη μπαίνω 19η! Δεν είμαι ακόμα σίγουρη... Κάποιες φορές, όχι πολύ συχνά, συνήθως βραδάκι που κάθομαι στον καναπέ και βάζω μουσική, νιώθω κάτι μικρά φτερουγίσματα. Εσυ;

Εγώ το νιώθω εδώ και δύο εβδομάδες αλλά όχι κάθε μέρα...επίσης το νιώθω από την αριστερή μεριά και μου το επιβεβαίωσε και ο γιατρός ότι το μωρό βρίσκεται εκεί...

11 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Καλημέρα είμαι καλά εσύ ?? Και γω ακριβώς Τετάρτη μπαίνω 19η βδομάδα το νιώθω βέβαια από περίπου 17η και προχθές επιτέλους το κατάλαβε και ο άντρας μου όταν έβαλε το χέρι του γιατί συνήθως μόλις έβαζε το χέρι αυτό σταματούσε αλλά όσο περνάνε οι μέρες κινείται όλο και πιο πολύ μέσα στη μέρα κυρίως όταν κάθομαι και είμαι χαλαρή ... Από κιλά πως πάτε ??? Εγώ ένα "άγχος" το έχω γιατί κάποιες μέρες ξεφεύγω στο φαγητό αλλά ευτυχώς έχω πάρει κάπου 600 γραμμάρια γιατί ζυγιζομαι σίγουρα μια φορά τη βδομάδα ..  Φοβάμαι μην αρχίσουν και μπαίνουν ξαφνικά γρήγορα τα άτομα !!

Εγώ ξεκίνησα με 59 και είμαι 64...έχω πάρει αρκετά δυστυχώς αλλά λόγω εξωσωματικης έχω πάρει πάρα πολύ κορτιζόνη την οποία ευτυχώς έκοψα αλλά παίρνω ακόμα προγεστερόνη λόγω τραχήλου ..ελπίζω τουλάχιστον να μην πάρω ακόμα πάρα πολλά...

11 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα τα αποτελέσματα ήρθαν νωρίτερα από ότι περίμενα !!!Κλαιω από χαρά ,τόσες μέρες αγωνία , ανχος ένα μαρτύριο που δεν μπορούσα ούτε έξω να βγω!!!!Το μωράκι μου είναι μια χαρά!!!Εύχομαι να μην το περάσει καμία αυτό και να έχετε όλες μια άψογη εγκυμοσύνη!!!!!Και περιμένουμε αγοράκι!!!

Ήμουν σίγουρη για τα αποτελέσματα ...είμαι πολύ χαρούμενη για σένα...εύχομαι να απολαύσεις από εδώ και πέρα την εγκυμοσύνη σου και ν σου πάνε όλα κατευχην....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 17/5/2021 at 12:15 ΜΜ, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα τα αποτελέσματα ήρθαν νωρίτερα από ότι περίμενα !!!Κλαιω από χαρά ,τόσες μέρες αγωνία , ανχος ένα μαρτύριο που δεν μπορούσα ούτε έξω να βγω!!!!Το μωράκι μου είναι μια χαρά!!!Εύχομαι να μην το περάσει καμία αυτό και να έχετε όλες μια άψογη εγκυμοσύνη!!!!!Και περιμένουμε αγοράκι!!!

Μπράβοοοο πολύ χάρηκα!!!Όλα καλά από εδώ και πέρα μόνο χαρές σου εύχομαι!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κ μανουλες καλησπέρα!!!

Την Πέμπτη κλείνω την 19η βδομάδα!!!

Σήμερα πήγαμε στον γιατρό κ μας είπε πως είναι κοριτσάκι τελικαααααααααα!!!

Όλα καλά πάνε Δόξα Τω Θεώ!!!

Όσο για κιλά κ γω από εξωσωματική είμαι κ εννοείται πως είχα ήδη παραπάνω από το κανονικό πριν πιάσω το μωράκι αυτό. Όλες μα όλες μου οι εξετάσεις είναι άψογες όπως λέει κ ο γιατρός μου. 

Εξακολουθώ να παίρνω μόνο Τ4 για τον θυρεοειδή μου κ σίδηρο με φυλλικό οξύ που είναι σε ένα χάπι. Δεν χρειάζομαι τπτ άλλο απολύτως!! Ίσως αργότερα!!!

Δε θέλω καμία σας να ανησυχεί για τα κιλά!!! Αν είναι δυνατόν!!! Ας είναι καλά το μπεμπακι όλων μας κ τα κιλά όπως ήρθαν θα φύγουν!!! Η μητρότητα θέλει κ αντοχές!!! Ας έχουμε κ πιασιματακια!!! Αρέσουν πιστέψτε με!!! Εγώ πάντως δεν ανησυχώ καθόλου γτ ξέρω πως θα τα χάσω σε κάποιο χρονικό διάστημα. Δεν αγχώνομαι!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Κορίτσια κ μανουλες καλησπέρα!!!

Την Πέμπτη κλείνω την 19η βδομάδα!!!

Σήμερα πήγαμε στον γιατρό κ μας είπε πως είναι κοριτσάκι τελικαααααααααα!!!

Όλα καλά πάνε Δόξα Τω Θεώ!!!

Όσο για κιλά κ γω από εξωσωματική είμαι κ εννοείται πως είχα ήδη παραπάνω από το κανονικό πριν πιάσω το μωράκι αυτό. Όλες μα όλες μου οι εξετάσεις είναι άψογες όπως λέει κ ο γιατρός μου. 

Εξακολουθώ να παίρνω μόνο Τ4 για τον θυρεοειδή μου κ σίδηρο με φυλλικό οξύ που είναι σε ένα χάπι. Δεν χρειάζομαι τπτ άλλο απολύτως!! Ίσως αργότερα!!!

Δε θέλω καμία σας να ανησυχεί για τα κιλά!!! Αν είναι δυνατόν!!! Ας είναι καλά το μπεμπακι όλων μας κ τα κιλά όπως ήρθαν θα φύγουν!!! Η μητρότητα θέλει κ αντοχές!!! Ας έχουμε κ πιασιματακια!!! Αρέσουν πιστέψτε με!!! Εγώ πάντως δεν ανησυχώ καθόλου γτ ξέρω πως θα τα χάσω σε κάποιο χρονικό διάστημα. Δεν αγχώνομαι!!!

Καλημέρα μπράβο με το καλό το κοριτσάκι σας!!!!Έτσι ακριβώς τα κιλά πάνε και έρχονται !!!

Κορίτσια καλημέρα !!!Ξυπνάτε και εσείς κάθε πρωί με βουλώνει μύτη?Το έχω εδώ και καιρό και λέω από τον καιρό θα είναι μια ζεστή ,μια τρελό αέρα.Αλλα κάπου διάβασα πως είναι τ εγκυμοσύνης

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Καλημέρα μπράβο με το καλό το κοριτσάκι σας!!!!Έτσι ακριβώς τα κιλά πάνε και έρχονται !!!

Κορίτσια καλημέρα !!!Ξυπνάτε και εσείς κάθε πρωί με βουλώνει μύτη?Το έχω εδώ και καιρό και λέω από τον καιρό θα είναι μια ζεστή ,μια τρελό αέρα.Αλλα κάπου διάβασα πως είναι τ εγκυμοσύνης

Καλημερα! Ναι της εγκυμοσύνης είναι η ρινική συμφόρηση. Απόλυτα φυσιολογικό, όπως και οι ρινορραγίες. Είναι λόγω των οιστρογόνων και του αυξημένου όγκου του αίματος που κυκλοφορεί στα αγγεία.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Καλημέρα μπράβο με το καλό το κοριτσάκι σας!!!!Έτσι ακριβώς τα κιλά πάνε και έρχονται !!!

Κορίτσια καλημέρα !!!Ξυπνάτε και εσείς κάθε πρωί με βουλώνει μύτη?Το έχω εδώ και καιρό και λέω από τον καιρό θα είναι μια ζεστή ,μια τρελό αέρα.Αλλα κάπου διάβασα πως είναι τ εγκυμοσύνης

Καλημέρα κορίτσι μου μην ανησυχείς κ γω έτσι είμαι! Κάθε βράδυ βουλωμένη μύτη έχω! Μερικές φορες βουλώνει κ τη μέρα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Κορίτσια κ μανουλες καλησπέρα!!!

Την Πέμπτη κλείνω την 19η βδομάδα!!!

Σήμερα πήγαμε στον γιατρό κ μας είπε πως είναι κοριτσάκι τελικαααααααααα!!!

Όλα καλά πάνε Δόξα Τω Θεώ!!!

Όσο για κιλά κ γω από εξωσωματική είμαι κ εννοείται πως είχα ήδη παραπάνω από το κανονικό πριν πιάσω το μωράκι αυτό. Όλες μα όλες μου οι εξετάσεις είναι άψογες όπως λέει κ ο γιατρός μου. 

Εξακολουθώ να παίρνω μόνο Τ4 για τον θυρεοειδή μου κ σίδηρο με φυλλικό οξύ που είναι σε ένα χάπι. Δεν χρειάζομαι τπτ άλλο απολύτως!! Ίσως αργότερα!!!

Δε θέλω καμία σας να ανησυχεί για τα κιλά!!! Αν είναι δυνατόν!!! Ας είναι καλά το μπεμπακι όλων μας κ τα κιλά όπως ήρθαν θα φύγουν!!! Η μητρότητα θέλει κ αντοχές!!! Ας έχουμε κ πιασιματακια!!! Αρέσουν πιστέψτε με!!! Εγώ πάντως δεν ανησυχώ καθόλου γτ ξέρω πως θα τα χάσω σε κάποιο χρονικό διάστημα. Δεν αγχώνομαι!!!

Μπραβοο!!!Με το καλό το κοριτσάκι σας!!! Και εγώ δεν ανησυχώ για τα κιλά περισσότερο με αγχώνει η ένεση ππιυ κάνω που πάει βάση με τα κιλά...Ειμαι πολύ καλά για την ώρα...Προσέχω και για το σάκχαρο εννοείται!!! Αλλά από 91 που ξεκινήσαμε έχει πάει τώρα 79 θεωρώ ότι πάμε καλά...Εχουμε ιστορικό με σάκχαρο...

Κορίτσια ανακάλυψα ότι ένα από τα αποσμητικα που χρησιμοποιουσα έχει λήξη..Το είχα σε ένα βαλιτσάκι γιατί πηγαίναμε συνέχεια ταξίδια και το ειχα πάντα έτοιμο...το έβγαλα και πρώτη φορά δεν είδα ημερομηνία θα έχω βάλει από αυτό κάπου στις 20 φορές από ότι διάβασα απλά δεν σε καλύπτει δεν έχει κάποιες επιπτώσεις... λέτε όμως να υπάρχει θέμα?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Penny28 είπε:

Μπραβοο!!!Με το καλό το κοριτσάκι σας!!! Και εγώ δεν ανησυχώ για τα κιλά περισσότερο με αγχώνει η ένεση ππιυ κάνω που πάει βάση με τα κιλά...Ειμαι πολύ καλά για την ώρα...Προσέχω και για το σάκχαρο εννοείται!!! Αλλά από 91 που ξεκινήσαμε έχει πάει τώρα 79 θεωρώ ότι πάμε καλά...Εχουμε ιστορικό με σάκχαρο...

Κορίτσια ανακάλυψα ότι ένα από τα αποσμητικα που χρησιμοποιουσα έχει λήξη..Το είχα σε ένα βαλιτσάκι γιατί πηγαίναμε συνέχεια ταξίδια και το ειχα πάντα έτοιμο...το έβγαλα και πρώτη φορά δεν είδα ημερομηνία θα έχω βάλει από αυτό κάπου στις 20 φορές από ότι διάβασα απλά δεν σε καλύπτει δεν έχει κάποιες επιπτώσεις... λέτε όμως να υπάρχει θέμα?? 

Όχι καλέ τι θέμα να έχεις απλά δεν σε καλύπτει!!

 

4 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Καλημερα! Ναι της εγκυμοσύνης είναι η ρινική συμφόρηση. Απόλυτα φυσιολογικό, όπως και οι ρινορραγίες. Είναι λόγω των οιστρογόνων και του αυξημένου όγκου του αίματος που κυκλοφορεί στα αγγεία.

Καθε φορά που παίρνω να ρωτησω κάτι σίγουρα θα ξεχάσω και άλλα που θέλω να ρωτήσω.πριν λίγες μέρες πήρα να ρωτήσω για τους πονοκεφάλους και μου είπε φυσιολογικό λόγο ζεστης και αφυδάτωσης και να πίνω πολύ νερό ,ήθελα να ρωτήσω και για την μύτη και ξεχασα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Όχι καλέ τι θέμα να έχεις απλά δεν σε καλύπτει!!

 

Καθε φορά που παίρνω να ρωτησω κάτι σίγουρα θα ξεχάσω και άλλα που θέλω να ρωτήσω.πριν λίγες μέρες πήρα να ρωτήσω για τους πονοκεφάλους και μου είπε φυσιολογικό λόγο ζεστης και αφυδάτωσης και να πίνω πολύ νερό ,ήθελα να ρωτήσω και για την μύτη και ξεχασα

Ευχαριστώ!!!

Έχω έχω θέμα με την μύτη από τις πρώτες μέρες τις εγκυμοσύνης έχω και ένα σπασμένο αγγείο που άνοιξε κιόλας εκείνες μέρες... ξύπναω και πολλές εντελώς μπουκωμένη.... Ειναι που αυξάνεται η κυκλοφορία του αίματος στο σώμα μας!!! 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, βιολετα3 said:

Όχι καλέ τι θέμα να έχεις απλά δεν σε καλύπτει!!

 

Καθε φορά που παίρνω να ρωτησω κάτι σίγουρα θα ξεχάσω και άλλα που θέλω να ρωτήσω.πριν λίγες μέρες πήρα να ρωτήσω για τους πονοκεφάλους και μου είπε φυσιολογικό λόγο ζεστης και αφυδάτωσης και να πίνω πολύ νερό ,ήθελα να ρωτήσω και για την μύτη και ξεχασα

Κι εγω εχω θεμα με τη μυτη! Και τωρα που σας γραφω μπουκωμενη ειναι! 8 στις 10 μερες θα ξυπνησω ετσι, και οχι τοσο με μυξα, αλλα περισσοτερο ξεραμενη και ματωμενη πολλες φορες. Απο την εγκυμοσυνη ειναι, το χω εδω και καιρο! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, depifish είπε:

Κι εγω εχω θεμα με τη μυτη! Και τωρα που σας γραφω μπουκωμενη ειναι! 8 στις 10 μερες θα ξυπνησω ετσι, και οχι τοσο με μυξα, αλλα περισσοτερο ξεραμενη και ματωμενη πολλες φορες. Απο την εγκυμοσυνη ειναι, το χω εδω και καιρο! 

Και εγώ εδώ και καιρό το έχω αλλά στην αρχή έλεγα αλλαγή του καιρού !!!

Κορίτσια μου καλημέρα τι κάνετε ?Έχετε κλείσει β επιπέδου?Εγώ την Τετάρτη έχω ραντεβού ακριβώς 17 θα είμαι και λογικά θα μου πει!!Περιμένω πως και πως έχω να πάω από όταν έκανα την αυχενική ένα μήνα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...