Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , Brigitt είπε:

Κορίτσια καλημέρα ! Να σας ρωτήσω κάτι σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου το μεσημέρι και εκείνος μου έγραψε άυλα να πάω να κάνω μια εξέταση λέγεται εξέταση άλφα είναι αίματος μαζί με υπέροχο πάλι για τα σύνδρομα την έχει κάνει καμία εγώ ειλικρινά πρώτη φορά την ακούω και δεν καταλαβαίνω ενώ είχα τόσο καλά αποτελέσματα γιατί να κάνω ξανά εξετάσεις για αυτό το λόγο ??? Με έχει πιάσει και μένα άγχος και νεύρα μαζί !!!

Καλημέρα κορίτσι μου. Από ότι διάβασα αυτήν την εξέταση την κάνουν γυρω στις 17-19η βδομάδα . Είναι πάλι για τα σύνδρομα. Μπορεί να στην έδωσε για να επιβεβαιωθεί ότι όντως όλα είναι καλά. Στην προηγούμενη εγκυμοσυνη σου δν την είχες κάνει; Στον ίδιο γιατρό με τη προηγούμενη πας; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, βιολετα3 είπε:

Κορίτσια καλημέρα τι κάνετε?Στα ρούχα σας μπαίνετε,?Εμένα πλέον με ενοχλούν όλα έχω πάρει 1,μισή κιλο αλλά έχει ανοίξει πολύ η λεκάνη μου και η κοιλιά μου είναι αρκετά μεγάλη ,εχθές πήρα 2 παντελόνες αρκετά άνετες αλλά πίστευα πως θα κρύβει λίγο την κοιλιά αλλά πιο μεγάλη φαίνεται :)

Καλημέρα!! Κι εγώ το ίδιο... Όλα τα παντελόνια σχεδόν με ενοχλούν.... Ευτυχώς έχω ένα άνετο παντελόνι από πέρυσι κ φοράω αυτό όποτε βγω. Δεν έχω πάρει βάρος ακόμη, όμως η κοιλιά μου έχει πεταχτεί πολύ τις τελευταίες μέρες κ φαίνεται. Χθες έβαλα υποτίθεται μια φαρδιά μπλούζα κ τελικά φαινόταν κ πάλι!! Χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Να μην έχεις άγχος... Να κάνεις την ένεση σου κάθε μέρα την ίδια ώρα. Πότε σου είπε να πας ξανά? Εγώ πάω μια φορά το μήνα. Ο γυναικολόγος μου είπε ότι όταν αρχίσω να παίρνω βάρος, μάλλον θα χρειαστώ αλλαγή δόσης. Αλλά προς το παρόν δεν έχω πάρει ούτε ένα κιλό... Κάνω κάθε μέρα innohep 0,45.

Καλημέρα!! Την ίδια ενεση κάνουμε και εγώ δεν είχα πάρει κιλό αντίθετος έχανα κιόλας όμως μέσα στο Πάσχα σε ένα μήνα και κάτι πήρα 4 κιλά έπαθα εγκεφαλικό!!! Ούτε και ξέρω πως έγινε!!!Τα άτιμα τα τζουρεκια με κάψανε!!!Και τώρα τρώω πάλι όπως στην αρχή με προγράμμα...σε 15 μερες πάλι θα το δούμε μου είπε για την ώρα κανω τα ίδια έκλεισα 19η εβδομάδα... 

πρίν από 3 λεπτά , Penny28 είπε:

Καλημέρα!! Την ίδια ενεση κάνουμε και εγώ δεν είχα πάρει κιλό αντίθετος έχανα κιόλας όμως μέσα στο Πάσχα σε ένα μήνα και κάτι πήρα 4 κιλά έπαθα εγκεφαλικό!!! Ούτε και ξέρω πως έγινε!!!Τα άτιμα τα τζουρεκια με κάψανε!!!Και τώρα τρώω πάλι όπως στην αρχή με προγράμμα...σε 15 μερες πάλι θα το δούμε μου είπε για την ώρα κανω τα ίδια έκλεισα 19η εβδομάδα...εσυ σε ποια είσαι?? 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Από ότι διάβασα αυτήν την εξέταση την κάνουν γυρω στις 17-19η βδομάδα . Είναι πάλι για τα σύνδρομα. Μπορεί να στην έδωσε για να επιβεβαιωθεί ότι όντως όλα είναι καλά. Στην προηγούμενη εγκυμοσυνη σου δν την είχες κάνει; Στον ίδιο γιατρό με τη προηγούμενη πας; 

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν την είχα κάνει δηλαδή δεν ήξερα καν πως υπάρχει και να φανταστείς τώρα έχω καλύτερα αποτελέσματα από την πρώτη εγκυμοσύνη στην αυχενική και pappa.. Είχα άλλη γιατρός τοτε αυτόν τον γνώρισα όταν γέννησα το πρώτο μου παιδί και αποφάσισα να αλλάξω στην δεύτερη μαζί του εξ αρχής ξέρεις αν τον κάνει ο γυναικολόγος αυτό τον υπέρηχο η πάλι εμβρυολογος ?? Γιατί πριν ένα μήνα έκανα αυχενική με τον εμβρυολογο σε ένα μήνα είναι να κάνω β ' επίπεδου και αν και σήμερα δεν με δει πάλι ο γυναικολόγος μου πότε θα με δει μετά ξανά !! Σας ζαλισα αλλά έχω αγχωθει- εκνευρηστει !! Να έλεγα πως δεν είχα καλά αποτελέσματα στην προηγούμενη εξέταση να την έκανα ναι σίγουρα αλλά τώρα τι να πω.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Brigitt είπε:

Κορίτσια καλημέρα ! Να σας ρωτήσω κάτι σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου το μεσημέρι και εκείνος μου έγραψε άυλα να πάω να κάνω μια εξέταση λέγεται εξέταση άλφα είναι αίματος μαζί με υπέροχο πάλι για τα σύνδρομα την έχει κάνει καμία εγώ ειλικρινά πρώτη φορά την ακούω και δεν καταλαβαίνω ενώ είχα τόσο καλά αποτελέσματα γιατί να κάνω ξανά εξετάσεις για αυτό το λόγο ??? Με έχει πιάσει και μένα άγχος και νεύρα μαζί !!!

Νομίζω αυτή η εξέταση η Α έχει καταργηθεί πλέον γιατί δεν έδινε σωστά αποτελέσματα.Εμενα δεν μου έχει πει κάτι πόσο είσαι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Νομίζω αυτή η εξέταση η Α έχει καταργηθεί πλέον γιατί δεν έδινε σωστά αποτελέσματα.Εμενα δεν μου έχει πει κάτι πόσο είσαι?

Τι να πω λογικά για να μου την έγραψε θα γίνεται ακόμα είμαι στην 18 εβδομάδα , απλά με προβληματίζει γιατί στο ντάουν συγκεκριμένα είχα πιθανότητες 1/22000 γιατί να κάνω έξτρα εξετάσεις πάλι για το ίδιο θέμα !!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Brigitt είπε:

Τι να πω λογικά για να μου την έγραψε θα γίνεται ακόμα είμαι στην 18 εβδομάδα , απλά με προβληματίζει γιατί στο ντάουν συγκεκριμένα είχα πιθανότητες 1/22000 γιατί να κάνω έξτρα εξετάσεις πάλι για το ίδιο θέμα !!

Από ότι έχω διαβάσει και ξέρω γίνεται μεταξύ 15-19 βδομάδα την έκαναν παλιότερα ,μετά καταργήθηκε γιατί κάνουμε την Papp που στην ουσία είναι ίδια εξέταση 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Από ότι έχω διαβάσει και ξέρω γίνεται μεταξύ 15-19 βδομάδα την έκαναν παλιότερα ,μετά καταργήθηκε γιατί κάνουμε την Papp που στην ουσία είναι ίδια εξέταση 

Σε καμιά ώρα είναι να πάω θα δω τι ακριβώς είναι και πως θα πάει και θα σας πω !!! Και θα τον ρωτήσω γιατί με βάζει να την κάνω 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brigitt είπε:

Σε καμιά ώρα είναι να πάω θα δω τι ακριβώς είναι και πως θα πάει και θα σας πω !!! Και θα τον ρωτήσω γιατί με βάζει να την κάνω 

Περιμένουμε νέα σου θα ρωτήσω και εγώ την κουνιάδα μου που είναι μαία 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, βιολετα3 είπε:

Περιμένουμε νέα σου θα ρωτήσω και εγώ την κουνιάδα μου που είναι μαία 

Πήγα τα έκανα !! Μου είπε πως εφόσον στο νοσοκομείο είναι τσάμπα και έχει να μας δώσει κάτι παραπάνω σε στοιχεία όπως σχετικά με τις βλάβες του νωτιαίου σωλήνα και κάποια ακόμα πράγματα  δεν χάνω κάτι να το κάνω ... Αλλά δεν ήταν κάτι έκανα τον τυπικό υπέρηχο με τον γιατρό μου , μου είπε το φύλλο (κοριτσακι !!! Χάρηκα πάρα πολύ γιατί έχω ήδη ένα αγοράκι ) και μου πήραν και αίμα για βιοχημικές 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Brigitt είπε:

Πήγα τα έκανα !! Μου είπε πως εφόσον στο νοσοκομείο είναι τσάμπα και έχει να μας δώσει κάτι παραπάνω σε στοιχεία όπως σχετικά με τις βλάβες του νωτιαίου σωλήνα και κάποια ακόμα πράγματα  δεν χάνω κάτι να το κάνω ... Αλλά δεν ήταν κάτι έκανα τον τυπικό υπέρηχο με τον γιατρό μου , μου είπε το φύλλο (κοριτσακι !!! Χάρηκα πάρα πολύ γιατί έχω ήδη ένα αγοράκι ) και μου πήραν και αίμα για βιοχημικές 

Οι βλάβες του νωτιαίου σωλήνα το δείχνει ο υπέρηχος η ή αίματος ?Και πάλι όμως στατιστικά θα βγάλει δεν είναι διαγνωστική εξέταση αν δεν κάνω λάθος.Καλα αποτελέσματα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια..μετά από πολλές ατυχίες , ζούμε και εμείς το μαγικό ταξίδι με Πητ 6/10.. είναι το πρώτο ..σιγά σιγά λέμε να ξεκινήσουμε αγορές και δωμάτιο.. Με το καλό σε όλες!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Οι βλάβες του νωτιαίου σωλήνα το δείχνει ο υπέρηχος η ή αίματος ?Και πάλι όμως στατιστικά θα βγάλει δεν είναι διαγνωστική εξέταση αν δεν κάνω λάθος.Καλα αποτελέσματα!!!!

 

πρίν από 5 λεπτά , Ritapog είπε:

Γεια σας κορίτσια..μετά από πολλές ατυχίες , ζούμε και εμείς το μαγικό ταξίδι με Πητ 6/10.. είναι το πρώτο ..σιγά σιγά λέμε να ξεκινήσουμε αγορές και δωμάτιο.. Με το καλό σε όλες!

Με το καλό σας εύχομαι όλα να πάνε καλά !!!

πρίν από 5 λεπτά , Brigitt είπε:

Η αίματος δείχνει τις  βλάβες του  νωτιαίου σωλήνα , να βέβαια στατιστικα είναι όπως στην αυχενική !! Ευχαριστώ!!

 

Με το καλό σας εύχομαι όλα να πάνε καλά !!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ritapog είπε:

Γεια σας κορίτσια..μετά από πολλές ατυχίες , ζούμε και εμείς το μαγικό ταξίδι με Πητ 6/10.. είναι το πρώτο ..σιγά σιγά λέμε να ξεκινήσουμε αγορές και δωμάτιο.. Με το καλό σε όλες!

Καλώς ήρθες με το καλό !!!

 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Πήγα τα έκανα !! Μου είπε πως εφόσον στο νοσοκομείο είναι τσάμπα και έχει να μας δώσει κάτι παραπάνω σε στοιχεία όπως σχετικά με τις βλάβες του νωτιαίου σωλήνα και κάποια ακόμα πράγματα  δεν χάνω κάτι να το κάνω ... Αλλά δεν ήταν κάτι έκανα τον τυπικό υπέρηχο με τον γιατρό μου , μου είπε το φύλλο (κοριτσακι !!! Χάρηκα πάρα πολύ γιατί έχω ήδη ένα αγοράκι ) και μου πήραν και αίμα για βιοχημικές 

Με το καλο η μπουμπου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...