Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Λογικά όπου να ναι θα το καταλάβεις για τα καλά!!!Μπορεί να είναι η θέση του μωρού η του πλακούντα αν θυμάμαι καλά που έχει να κάνει με το ποσό καταλαβαίνουμε τις κινήσεις...Γερο να είναι το παιδάκι σας είναι το 4ο από ότι κατάλαβα τι ωραία μεγάλη οικογένεια να σου ζήσουν όλα και με το καλο η μικρή σας έκπληξη!!! 

Εμενα όταν μου είπε σε 3 εβδομάδες τα λέμε γούρλωσα μάτι αλλά από ότι μου είπαν εστι γίνεται είχα συνηθίσει που πήγαινα κάθε 15 μέρες...

Ναι ο πλακουντας ειναι προσθιος και σχετικα ψιλα μου ειχε πει λαι ίσως να παιζει ρολο. Για να ειμαι ειλικρινης εχω ντομπλερακι σπιτι εγω και αν με πιασει καμια ανασφαλεια βαζω για δευτερολεπτα απλα να ακουσω την καρδουλα του.

Θελω να πιστευω παντως πως θα το νιωσω σύντομα!

Το 4ο ειναι ναι, σε ευχαριστώ πολύ❤❤

Ο γιατρος μου ερχεται απο Αγγλία και θελει αυστηρά ανα 5 βδ (καπως ετσι παει εκεί το σύστημα) εγω ομως του εκλεισα στις 4 γιατι δεν θα την πάλευα αχαχα

2 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Καλα και εμένα στο τελευταίο υπέρηχο ενώ δεν ήθελα να μου πει το φύλλο λέει στην κοπέλα που είχε δίπλα του κοίτα πωως φαίνεται το φύλλο του μωρού και λέω να τα μας από μέσα μου αγόρι θα έχω πάλι .. ε και μετά του λέω πες μου γιατί θα σκάσω για να λες έτσι μάλλον αγόρι θα είναι για να το είδες αμέσως και μου λέει δεν είδα κάτι να προεξέχει κορίτσι είναι κατά πάσα πιθανότατα !!! Χάρηκα πάρα πολυυυ !!! Πάντως εσύ στην β' επίπεδου δεν θα πρέπει να κοιτάς προς την οθόνη του υπέρηχου αν το θέλεις για έκπληξη γιατί εκεί φαίνονται όλα τεράστια και ξεκάθαρα θα το καταλάβεις και από μόνη σου χωρίς να σου το πει ο γιατρός !!

Εμενα για να καταλαβεις με το που εβαλε τον υπερηχο στην κοιλια κι ενω το μωρο φαινοταν ολόκληρο προφιλ και οχι ζουμαρισμενο προς την κάτω πλευρα, αμεσως ειπε πως σας εχω φύλο. Την υγεια του να'χει κι ας είναι και κοριτσακι. Τον καημένο τον γιο μου μονο θα λυπηθω αν ειναι κοριτσι που θα βρεθει αναμεσα σε 3 αδερφες!! Αχααχ ειναι και ευαισθητος και αγαθιαρης θα τον κάνουν ο,τι θελουν!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 21 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Ναι ο πλακουντας ειναι προσθιος και σχετικα ψιλα μου ειχε πει λαι ίσως να παιζει ρολο. Για να ειμαι ειλικρινης εχω ντομπλερακι σπιτι εγω και αν με πιασει καμια ανασφαλεια βαζω για δευτερολεπτα απλα να ακουσω την καρδουλα του.

Θελω να πιστευω παντως πως θα το νιωσω σύντομα!

Το 4ο ειναι ναι, σε ευχαριστώ πολύ❤❤

Ο γιατρος μου ερχεται απο Αγγλία και θελει αυστηρά ανα 5 βδ (καπως ετσι παει εκεί το σύστημα) εγω ομως του εκλεισα στις 4 γιατι δεν θα την πάλευα αχαχα

Εμενα για να καταλαβεις με το που εβαλε τον υπερηχο στην κοιλια κι ενω το μωρο φαινοταν ολόκληρο προφιλ και οχι ζουμαρισμενο προς την κάτω πλευρα, αμεσως ειπε πως σας εχω φύλο. Την υγεια του να'χει κι ας είναι και κοριτσακι. Τον καημένο τον γιο μου μονο θα λυπηθω αν ειναι κοριτσι που θα βρεθει αναμεσα σε 3 αδερφες!! Αχααχ ειναι και ευαισθητος και αγαθιαρης θα τον κάνουν ο,τι θελουν!

Απλά στην αυχενική κάνουν μια πρόβλεψη δεν είναι ακόμα πλήρως σχεματησμενα τα γεννητικά όργανα φυσικά και το πιο σημαντικό είναι να είναι γερό και εσύ εφόσον έχεις και από τα δύο τέλεια !!! Φαντάσου έμενα 18 εβδομάδων μου είπε 60% κορίτσι αμάν και αυτός λέει στην β'επιπεδου θα είναι το σίγουρο... Θα αντέξεις αλήθεια μέχρι τη γέννα εγώ με τίποτα δεν θα μπορούσα!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα στην αυχενική διαφάνεια δεν βλέπανε φυλο γτ ήταν πολύ νωρίς (12+2 την είχα κάνει). Όταν ήμουν 16+4 είχα ραντεβού κ ρώτησα τον γιατρό πάλι για το φύλο. Μου είπε κατά πάσα πιθανότητα κ με επιφυλαξη, θα'ναι αγόρι. Με προειδοποίησε όμως πως το φύλο του μωρού ολοκληρώνεται στην 19η βδομάδα. Όταν πήγα ξανά στο ραντεβού μου 18+5 πλέον είχε ολοκληρωθεί το φύλο κ μου είπε με σιγουριά πως θα'ναι κοριτσάκι!!! Το μωρό το ένιωσα πολύ έντονα μόλις χθες 18+6!!!!! Μιλάμε έβαλα το χέρι μου κ γω κ ο άντρας μου κ νιώσαμε τις κλωτσιές!!! Ήταν μαγικό!!! Δεν σταματούσαμε να χαμογελάμε!!! Σήμερα μάλλον κοιμάται όλη την ημέρα γτ δεν το ένιωσα τόσο όσο χθες!! Κ φυσικό είναι να βάζουμε το άσχημο με το μυαλό μας. Καλό είναι όμως ν το απολαύσουμε κ όταν θελήσει το μωράκι να κλωτσισει θα το κάνει κ θα μας δώσει το παρόν!!!! Υπομονή μανουλες!!!! Όλα θα γίνουν!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Ναι ο πλακουντας ειναι προσθιος και σχετικα ψιλα μου ειχε πει λαι ίσως να παιζει ρολο. Για να ειμαι ειλικρινης εχω ντομπλερακι σπιτι εγω και αν με πιασει καμια ανασφαλεια βαζω για δευτερολεπτα απλα να ακουσω την καρδουλα του.

Θελω να πιστευω παντως πως θα το νιωσω σύντομα!

Το 4ο ειναι ναι, σε ευχαριστώ πολύ❤❤

Ο γιατρος μου ερχεται απο Αγγλία και θελει αυστηρά ανα 5 βδ (καπως ετσι παει εκεί το σύστημα) εγω ομως του εκλεισα στις 4 γιατι δεν θα την πάλευα αχαχα

Εμενα για να καταλαβεις με το που εβαλε τον υπερηχο στην κοιλια κι ενω το μωρο φαινοταν ολόκληρο προφιλ και οχι ζουμαρισμενο προς την κάτω πλευρα, αμεσως ειπε πως σας εχω φύλο. Την υγεια του να'χει κι ας είναι και κοριτσακι. Τον καημένο τον γιο μου μονο θα λυπηθω αν ειναι κοριτσι που θα βρεθει αναμεσα σε 3 αδερφες!! Αχααχ ειναι και ευαισθητος και αγαθιαρης θα τον κάνουν ο,τι θελουν!

Συνήθως όταν υπάρχει πρόσθιος αργή λίγο να γίνει πολύ έντονη η κίνηση... Πιστεύω ότι θα το καταλάβεις σύντομα!!!και εγώ έχω ραντεβού από όταν πήγα σε 4 εβδομάδες μου φαίνεται παααρααα πολύ!!!!Αλλά σίγουρα ο γιατρός ξέρει.... 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Κορίτσια εμένα στην αυχενική διαφάνεια δεν βλέπανε φυλο γτ ήταν πολύ νωρίς (12+2 την είχα κάνει). Όταν ήμουν 16+4 είχα ραντεβού κ ρώτησα τον γιατρό πάλι για το φύλο. Μου είπε κατά πάσα πιθανότητα κ με επιφυλαξη, θα'ναι αγόρι. Με προειδοποίησε όμως πως το φύλο του μωρού ολοκληρώνεται στην 19η βδομάδα. Όταν πήγα ξανά στο ραντεβού μου 18+5 πλέον είχε ολοκληρωθεί το φύλο κ μου είπε με σιγουριά πως θα'ναι κοριτσάκι!!! Το μωρό το ένιωσα πολύ έντονα μόλις χθες 18+6!!!!! Μιλάμε έβαλα το χέρι μου κ γω κ ο άντρας μου κ νιώσαμε τις κλωτσιές!!! Ήταν μαγικό!!! Δεν σταματούσαμε να χαμογελάμε!!! Σήμερα μάλλον κοιμάται όλη την ημέρα γτ δεν το ένιωσα τόσο όσο χθες!! Κ φυσικό είναι να βάζουμε το άσχημο με το μυαλό μας. Καλό είναι όμως ν το απολαύσουμε κ όταν θελήσει το μωράκι να κλωτσισει θα το κάνει κ θα μας δώσει το παρόν!!!! Υπομονή μανουλες!!!! Όλα θα γίνουν!!!!

Αχ πολύ ωραία μην ανησυχείς πάντως έχω ακούσει κάποιες γυναίκες στην αρχή δεν το νιώθουν κάθε μερα χώρος να σημαίνει κάτι .... Έχω φάει εγώ κλοτσιδι όσο περνάνε οι μέρες όλο και περισσότερο αλλά ακόμα είναι χαριτωμένο μετά είναι το θέμα ειδικά όταν γεννιέται χαχα !! Και το πρώτο μου κινούταν πάρα πολύ στην κοιλιά και μου βγήκε ζωηρό δεν θα αντέξω με δύο ζωηρά εγώ πλέον τρώω κλοτσιες και από μέσα και από έξω !! Ρε παιδί μου εμένα 18 εβδομάδων που με είδε μου είπε μάλλον κορίτσι όχι με κάθε σίγουρια αλλά να περιμένω στις 22 βδομάδες στην β' τι να πω !!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια και από μένα...πλησιάζει και εμένα η β επιπέδου...μου έχουν πει με σιγουριά κορίτσι...και λέω λες μιας στιγμή να μου πουν αγόρι?και εμένα κλωτσαει ..αλλα δεν το καταλαβαίνω κάθε μέρα....αχχ θέλω να το νιώθω οληηη μέρα ..νιώθω μεγάλη ασφάλεια όταν το ακούω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από μένα...πλησιάζει και εμένα η β επιπέδου...μου έχουν πει με σιγουριά κορίτσι...και λέω λες μιας στιγμή να μου πουν αγόρι?και εμένα κλωτσαει ..αλλα δεν το καταλαβαίνω κάθε μέρα....αχχ θέλω να το νιώθω οληηη μέρα ..νιώθω μεγάλη ασφάλεια όταν το ακούω...

Καλημέρα και γω αυτό σκέφτομαι μην μου πούνε αγόρι και έχω πάρει ήδη ένα κοριτσίστικο σετακι άσε που μας ρωτάνε και έχουν μάθει σχεδόν όλοι πως θα είναι κορίτσι βέβαια λέμε μάλλον κορίτσι !! Δεν θα αντέξω να πάω αμέσως για τρίτο χαχαχα θα τα παίξει ο άντρας μου 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όσες έχετε πιο πρόσφατη την προηγούμενη εγκυμοσύνη οι όσες ρώτησατε τον γιατρό οι συσπάσεις πως είναι?Γιατί πάνε και 11 χρόνια.Εγω νιώθω κάνα 2 φορές την ημέρα χαμηλά κάτι σαν να μαζευετε είτε στο κέντρο είτε καμιά φορά λίγο πιο δεξιά καμιά φορά είναι σαν μπάλα και άλλες φορές λίγο πιο μακρόστενο. δεν πονάω αλλά είναι κάπως ενοχλητικό ή ίσως φοβάμαι μην είναι σύσπαση .

2 ώρες πρίν, Dimitra93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από μένα...πλησιάζει και εμένα η β επιπέδου...μου έχουν πει με σιγουριά κορίτσι...και λέω λες μιας στιγμή να μου πουν αγόρι?και εμένα κλωτσαει ..αλλα δεν το καταλαβαίνω κάθε μέρα....αχχ θέλω να το νιώθω οληηη μέρα ..νιώθω μεγάλη ασφάλεια όταν το ακούω...

Καλύτερα να περιμένεις την Β επιπέδου ξέρω πολλές που τους έλεγαν και μετά άλλαζε ,επίσης ξέρω και κοπέλα που μέχρι τον 8ο της έλεγαν κορίτσι είχε ετοιμάσει και δωμάτιο και τελικά μετά βγήκε αγόρι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Κορίτσια όσες έχετε πιο πρόσφατη την προηγούμενη εγκυμοσύνη οι όσες ρώτησατε τον γιατρό οι συσπάσεις πως είναι?Γιατί πάνε και 11 χρόνια.Εγω νιώθω κάνα 2 φορές την ημέρα χαμηλά κάτι σαν να μαζευετε είτε στο κέντρο είτε καμιά φορά λίγο πιο δεξιά καμιά φορά είναι σαν μπάλα και άλλες φορές λίγο πιο μακρόστενο. δεν πονάω αλλά είναι κάπως ενοχλητικό ή ίσως φοβάμαι μην είναι σύσπαση .

Καλύτερα να περιμένεις την Β επιπέδου ξέρω πολλές που τους έλεγαν και μετά άλλαζε ,επίσης ξέρω και κοπέλα που μέχρι τον 8ο της έλεγαν κορίτσι είχε ετοιμάσει και δωμάτιο και τελικά μετά βγήκε αγόρι

Εγώ που γέννησα τον περασμένο Μάιο τι να σου πω συσπάσεις είχα από τον όγδοο τέλος του όγδοου και τον ένατο εννοείται πετρωνε η κοιλιά μου και πονούσε λιγάκι πιο πριν δεν είχα ούτε και τώρα έχω νομίζω το μαγνήσιο βοηθάει σε αυτό ρωτά το γιατρό σου μήπως πρέπει να πάρεις 

 

Είχε κάνει β 'επιπεδου και της είπαν λάθος φύλλο ??? Ουαο εκεί φαίνεται τόσο ξεκάθαρα λες και το έχεις γεννήσει θυμάμαι από το γιο μου και επειδή δεν είχε πολύ καλή θέση με έστειλε βόλτα να αλλάξει θέση να φάω και κανένα γλυκό και ξανά πήγα μετά από καμιά ώρα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Brigitt είπε:

Εγώ που γέννησα τον περασμένο Μάιο τι να σου πω συσπάσεις είχα από τον όγδοο τέλος του όγδοου και τον ένατο εννοείται πετρωνε η κοιλιά μου και πονούσε λιγάκι πιο πριν δεν είχα ούτε και τώρα έχω νομίζω το μαγνήσιο βοηθάει σε αυτό ρωτά το γιατρό σου μήπως πρέπει να πάρεις 

 

Είχε κάνει β 'επιπεδου και της είπαν λάθος φύλλο ??? Ουαο εκεί φαίνεται τόσο ξεκάθαρα λες και το έχεις γεννήσει θυμάμαι από το γιο μου και επειδή δεν είχε πολύ καλή θέση με έστειλε βόλτα να αλλάξει θέση να φάω και κανένα γλυκό και ξανά πήγα μετά από καμιά ώρα 

Ναι είχε κάνει κανονικά β επιπέδου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Απλά στην αυχενική κάνουν μια πρόβλεψη δεν είναι ακόμα πλήρως σχεματησμενα τα γεννητικά όργανα φυσικά και το πιο σημαντικό είναι να είναι γερό και εσύ εφόσον έχεις και από τα δύο τέλεια !!! Φαντάσου έμενα 18 εβδομάδων μου είπε 60% κορίτσι αμάν και αυτός λέει στην β'επιπεδου θα είναι το σίγουρο... Θα αντέξεις αλήθεια μέχρι τη γέννα εγώ με τίποτα δεν θα μπορούσα!!

Και σε μενα στα κοριτσια μέχρι και 20η βδομαδα ισως μου έλεγαν.Στο αγορι απο αυχενική μου ειχε πει, σίγουρα γιος. 

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Αχ πολύ ωραία μην ανησυχείς πάντως έχω ακούσει κάποιες γυναίκες στην αρχή δεν το νιώθουν κάθε μερα χώρος να σημαίνει κάτι .... Έχω φάει εγώ κλοτσιδι όσο περνάνε οι μέρες όλο και περισσότερο αλλά ακόμα είναι χαριτωμένο μετά είναι το θέμα ειδικά όταν γεννιέται χαχα !! Και το πρώτο μου κινούταν πάρα πολύ στην κοιλιά και μου βγήκε ζωηρό δεν θα αντέξω με δύο ζωηρά εγώ πλέον τρώω κλοτσιες και από μέσα και από έξω !! Ρε παιδί μου εμένα 18 εβδομάδων που με είδε μου είπε μάλλον κορίτσι όχι με κάθε σίγουρια αλλά να περιμένω στις 22 βδομάδες στην β' τι να πω !!

 

 

Το φύλο ολοκληρώνεται στην 19η βδομάδα! Εγώ βρισκόμουν στο κλείσιμο της 19η βδομάδας οπότε κ είδαμε ξεκάθαρα κλειτορίδα κ χειλάκια! Στο κλείσιμο της 17ης με επιφυλακτικότητα μου είχε πει αγόρι κ πως το φύλο ολοκληρώνεται στην 19η βδομάδα!! Οπότε κ μπορέσαμε κ το ξεχωρίσαμε!!! Ανυπομονώ για τον επόμενο υπέρηχο!! Β επιπέδου ακόμα δεν έχω κλείσει. Θα ρωτήσω τον γυναικολόγο μου για το πότε!!!! Πάντως θέλω να το νιώθω καθημερινά!!! Αλλά κ πάλι σήμερα δεν ένιωσα τπτ!!! 

1 hour ago, Dimitra93 είπε:

Και για πείτε τωραααα....το ακούτε κάθε μέρα?και αν όχι κάθε πότε?πφφφ....μαρεσει που ηρεμώ υποτίθεται όταν πάω για υπέρηχο και μετά πάλι τα ιδια

Δεν το ακούω κάθε μέρα γτ δεν έχω σπιτικό ντοπλερακι. Αλλά ούτε το νιώθω κάθε μέρα !!! Μου έκανε όμως την χάρη κ το ένιωσα κ με το χέρι μου 19 Μαίου! Στην γενοκτονία των Ποντίων κ το νινακι μας, χόρευε ποντιακά!!! Χαχαχαχχα!!! Γλυκαθηκα με εκείνη τη στιγμή κ θέλω ξανά κ ξανά!!! Αλλά όλα θα γίνουν!! Υπομονή!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , xrys1988 είπε:

Γεια σας κορίτσια. Πως είστε??

Ήθελα να ρωτήσω όσες παίρνετε salospir.... Ποια ώρα της μέρας σας έχει πει ο γιατρός να το πίνετε? Μεσημέρι? Βράδυ? Μετά το φαγητό?? 

Γεια σου κορίτσι μου! Εγώ παίρνω Σαλοσπίρ από την αρχή της εγκυμοσυνης κ η αιματολόγος μου είχε πει να το παίρνω το βράδυ κ πάντα πρέπει να το παίρνεις μετά το φαγητό! Κάποιοι γιατροί λένε το μεσημέρι κ γω ως φαρμακοποιός έτσι ήξερα ,αλλά όταν είχα ρωτήσει την αιματολόγο μου είπε ότι το βράδυ έχει καλύτερη δράση. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...