Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

Εξωσωματικη στο Παπαγεωργιου


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Θα ήθελα να ακούσω εμπειρίες από σας που είχατε κάνει  προσπάθεια στο Παπαγεωργιου στη Θεσσαλονίκη. Ποιος γιατρός σας ανέλαβε, αν είχατε πετύχει??? Ξέρω έχει μεγάλη αναμονή, αλλά δυστυχώς δεν  υπάρχουν τα χρήματα για ιδιωτική κλινική :-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ είχα κάνει την πρώτη προσπάθεια εκεί. Ο κολυμπιανακης είναι υπεύθυνος. Πρώτα συναντιεσαι με αυτόν και από εκεί και ύστερα δεν τον ξαναβλεπεις. Αλλά η θεραπεία περνάει από αυτόν. Πρέπει να οπλιστείτε με παααααααρα πολύ υπομονή και κατα προτίμηση να μην έχεις τπτ αλλο να κάνεις εκείνη τη μέρα. Πχ είχε τύχει να θέλω να δώσω κάτι χαρτιά και περίμενα 4-5 ώρες. Ή να πήγαινα για υπερηχο στις 9 και να εφευγα απο εκει στις 4. Εκείνη η προσπάθεια ήταν βιοχημικη. Μετά έκανα άλλη μια σε εξωτερικό γιατρό με 2 εμβρυομευτφορες αποτυχημένες και ακόμα μια με τα υπόλοιπα έμβρυα πάλι στο Παπαγεωργίου αποτυχημένη ξανά. Ενώ ήμουν έτοιμη να πάω για 3η διέγερση στο νοσοκομείο, ευτυχώς άκουσα έναν γιατρό και πηγα σε ένα άλλο ιδιωτικό όπου με την πρώτη προσπάθεια πέτυχα και σε 2 βδομάδες περιμένω τα διδυμακια μου! Δυστυχώς στο νοσοκομείο επειδή είναι δημόσιο έχουν τον εξοπλισμό που τους δίνεται ο οποίος δεν είναι και ο καλύτερος. Στην πρώτη προσπάθεια εκεί κατέληξα με μια βλαστοκυστη με το ζορι ενώ στο ιδιωτικό έκανα 9. Αν με ρωτουσες θα σε συμβούλευα να πας ιδιωτικά που ναι μεν τα χρήματα είναι περισσότερα, αλλά τουλάχιστον εκεί που πηγα εγώ, μπορείς να πληρώνεις με δόσεις. Επίσης στο νοσοκομείο πηγαινα μέρα παρά μέρα γιατί δε δεχόνταν υπερηχο από αλλού και ζω 250χμ μακριά από Θεσσαλονίκη οπότε ήταν σκότωμα και αρκετά δαπανηρό σε βενζίνες. Στο ιδιωτικό πηγα συνολικά 6 ή 7 φορές σύνολο. Οι 2 πρώτες ήταν ραντεβού με έμβρυο λόγο και τον γιατρό, άλλες 2 ή 3 όταν έκανα τη διέγερση και την ωοληψια και 2 όταν έκανα την εμβρυομεταφορα (έκανα με κατεψυγμένα). Ότι και να κάνεις καλή επιτυχία 


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Elma86 είπε:

Εγώ είχα κάνει την πρώτη προσπάθεια εκεί. Ο κολυμπιανακης είναι υπεύθυνος. Πρώτα συναντιεσαι με αυτόν και από εκεί και ύστερα δεν τον ξαναβλεπεις. Αλλά η θεραπεία περνάει από αυτόν. Πρέπει να οπλιστείτε με παααααααρα πολύ υπομονή και κατα προτίμηση να μην έχεις τπτ αλλο να κάνεις εκείνη τη μέρα. Πχ είχε τύχει να θέλω να δώσω κάτι χαρτιά και περίμενα 4-5 ώρες. Ή να πήγαινα για υπερηχο στις 9 και να εφευγα απο εκει στις 4. Εκείνη η προσπάθεια ήταν βιοχημικη. Μετά έκανα άλλη μια σε εξωτερικό γιατρό με 2 εμβρυομευτφορες αποτυχημένες και ακόμα μια με τα υπόλοιπα έμβρυα πάλι στο Παπαγεωργίου αποτυχημένη ξανά. Ενώ ήμουν έτοιμη να πάω για 3η διέγερση στο νοσοκομείο, ευτυχώς άκουσα έναν γιατρό και πηγα σε ένα άλλο ιδιωτικό όπου με την πρώτη προσπάθεια πέτυχα και σε 2 βδομάδες περιμένω τα διδυμακια μου! Δυστυχώς στο νοσοκομείο επειδή είναι δημόσιο έχουν τον εξοπλισμό που τους δίνεται ο οποίος δεν είναι και ο καλύτερος. Στην πρώτη προσπάθεια εκεί κατέληξα με μια βλαστοκυστη με το ζορι ενώ στο ιδιωτικό έκανα 9. Αν με ρωτουσες θα σε συμβούλευα να πας ιδιωτικά που ναι μεν τα χρήματα είναι περισσότερα, αλλά τουλάχιστον εκεί που πηγα εγώ, μπορείς να πληρώνεις με δόσεις. Επίσης στο νοσοκομείο πηγαινα μέρα παρά μέρα γιατί δε δεχόνταν υπερηχο από αλλού και ζω 250χμ μακριά από Θεσσαλονίκη οπότε ήταν σκότωμα και αρκετά δαπανηρό σε βενζίνες. Στο ιδιωτικό πηγα συνολικά 6 ή 7 φορές σύνολο. Οι 2 πρώτες ήταν ραντεβού με έμβρυο λόγο και τον γιατρό, άλλες 2 ή 3 όταν έκανα τη διέγερση και την ωοληψια και 2 όταν έκανα την εμβρυομεταφορα (έκανα με κατεψυγμένα). Ότι και να κάνεις καλή επιτυχία 

Με το καλό να έρθουν τα αγγελουδια σου!!! Χαίρομαι πολύ για σένα που τα κατάφερες!!! Μπορείς να μου πεις αν όχι εδώ στείλε προσωπικό μήνυμα σε ποιο ιδιωτικό  κέντρο πηγές και σε ποιο γιατρό? Δεν ήξερα ότι μπορείς να πληρώνεις  και με δώσεις..... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...