Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Δεν κοιμάται τη νύχτα 7 μηνών


Recommended Posts

Κορίτσια γειά σας έχω ένα μωράκι 7 μηνών και μου ξυπνάει συνέχεια τη νύχτα ανά μία ώρα και θέλει στήθος πίνει λίγο και κοιμάται συνέχεια..ακόμα δοντακια δεν έχουμε βγάλει αλλά πώς μπορώ να τής το κόψω αυτό και να κοιμάται όπως κοιμόταν 9-6 το πρωί???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Να σου ζήσει το μωρό! Αυτό που περιγράφεις είναι πολύ φυσιολογικό! Ίσως περνάτε κάποιο αναπτυξιακό στάδιο, ίσως κάνετε μαραθώνιους θηλασμούς, για να ρυθμίσει το βρέφος την παραγωγή γάλακτος σου, ίσως ξεκινά να βγάζει δοντακι, ίσως πολλά! Ίσως, απλά θέλει τη μαμά του, γιατί το στήθος πέρα από τροφή κλπ είναι και παρηγοριά για το βρέφος! Δεν ξέρω αν αυτό που θα σου πω θα παρηγορήσει, αλλά εμένα ο γιος μου μέχρι τα 2,5 έτη δεν κοιμήθηκε ποτέ σερί! Το μαξ που είχε κάνει ήταν ένα 5ωρο κάνα δυο φορές! Έχουμε ένα 6μηνο που επιτέλους κοιμόμαστε κανονικά!!! Υπομονή!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, *Μυρτώ είπε:

Καλημέρα! Να σου ζήσει το μωρό! Αυτό που περιγράφεις είναι πολύ φυσιολογικό! Ίσως περνάτε κάποιο αναπτυξιακό στάδιο, ίσως κάνετε μαραθώνιους θηλασμούς, για να ρυθμίσει το βρέφος την παραγωγή γάλακτος σου, ίσως ξεκινά να βγάζει δοντακι, ίσως πολλά! Ίσως, απλά θέλει τη μαμά του, γιατί το στήθος πέρα από τροφή κλπ είναι και παρηγοριά για το βρέφος! Δεν ξέρω αν αυτό που θα σου πω θα παρηγορήσει, αλλά εμένα ο γιος μου μέχρι τα 2,5 έτη δεν κοιμήθηκε ποτέ σερί! Το μαξ που είχε κάνει ήταν ένα 5ωρο κάνα δυο φορές! Έχουμε ένα 6μηνο που επιτέλους κοιμόμαστε κανονικά!!! Υπομονή!!!!

9 ώρες πρίν, *Μυρτώ είπε:

Καλημέρα! Να σου ζήσει το μωρό! Αυτό που περιγράφεις είναι πολύ φυσιολογικό! Ίσως περνάτε κάποιο αναπτυξιακό στάδιο, ίσως κάνετε μαραθώνιους θηλασμούς, για να ρυθμίσει το βρέφος την παραγωγή γάλακτος σου, ίσως ξεκινά να βγάζει δοντακι, ίσως πολλά! Ίσως, απλά θέλει τη μαμά του, γιατί το στήθος πέρα από τροφή κλπ είναι και παρηγοριά για το βρέφος! Δεν ξέρω αν αυτό που θα σου πω θα παρηγορήσει, αλλά εμένα ο γιος μου μέχρι τα 2,5 έτη δεν κοιμήθηκε ποτέ σερί! Το μαξ που είχε κάνει ήταν ένα 5ωρο κάνα δυο φορές! Έχουμε ένα 6μηνο που επιτέλους κοιμόμαστε κανονικά!!! Υπομονή!!!!

Έχεις δίκιο απλά έγινε έτσι ξαφνικά και λέω τι έκανα λάθος γιατί μου κοιμόταν 9 έως 6 το πρωί...αλλά μόλις ξυπνάει της δίνω στήθος και είναι κακό αυτό  γιατί λογικά συνήθισε..να σας ζήσει 

Link to comment
Share on other sites

κι η δικια μου κορη παντως που ειναι ενος δεν κοιμαται ακομα σερι πανω απο 1ωρα..1μιση σπανιως...κανουμε συγκοιμιση και καθε τοσο ψαχνει στηθος...μπορει κι ανα 10λεπτα...μπορει και να μεινει κολλημενη πανω του ακομα και για ωρα...ειδικα τωρα που βγαζει συνεχεια δοντια, ειναι χειροτερα κι απο νεογεννητο...η συμβουλος μου εχει πει οτι βελτιωση συνηθως ερχεται γυρω στους 20μηνες που εχουν βγει ολα τα δοντια.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Katerinaσ είπε:

Κορίτσια γειά σας έχω ένα μωράκι 7 μηνών και μου ξυπνάει συνέχεια τη νύχτα ανά μία ώρα και θέλει στήθος πίνει λίγο και κοιμάται συνέχεια..ακόμα δοντακια δεν έχουμε βγάλει αλλά πώς μπορώ να τής το κόψω αυτό και να κοιμάται όπως κοιμόταν 9-6 το πρωί???

Καλησπέρα και να σου ζήσει η μπέμπα.Ο πρώτος μου κοιμόταν σερί από 6 μηνών που κόψαμε το θηλασμό μέχρι 9 μηνών που άρχισαν τα δοντακια.Ξυπνουσε 3 φορές μες τη νύχτα,τον κουνούσα και ξανακοιμοταν,μόλις βγήκαν τα δοντακια ηρέμησε και άρχισε να κοιμάται πάλι σερί,έφτασε όμως 15 μηνών.Ο δεύτερος που θηλάζει πάντα ξυπνούσε τη νύχτα αλλά εδώ και 2 μήνες ξυπνάει ανά μία ώρα,θηλάζει λίγο και ξανακοιμαται,από τα δόντια είναι και τα πρώτα βγήκαν πριν 2 βδομάδες.Ο θηλασμός τα παρηγορει,δεν νομίζω ότι μπορείς εσύ να κάνεις κάτι,υπομονή μόνο...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...