Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

      Καλησπέρα και λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια που βίωσες.. ξέρω πόσο πιο σκληρό είναι όταν έχεις επενδύσει τόσο κόπο και χρήμα.. 

      Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "όλα" από τα οποία ήσουν καλυμμένη και τι εξετάσεις έχετε κάνει.. εγώ θα σου πρότεινα να ξεσκονίσετε το σπέρμα πρώτον, να ελέγξετε το περιβάλλον της μήτρας για κανά μικρόβιο ή ενδομητριτιδα πχ (ngs & υστεροσκοπηση δηλαδή) και μετά να πάρεις μια δεύτερη γνώμη από αιματολογο ενδοκρινολόγο και ίσως επίσκεψη σε ρευματολόγο..

      Σε εμένα πχ μετά την παλινδρομη βρέθηκε μικρόβιο και 0% γαλακτοβακιλοι (οπότε αντιβίωση και προβιοτικα!) και εν συνεχεία πήρα δεύτερη γνώμη από αιματολογο όπου στις ίδιες εξετάσεις που δεν έβλεπε τίποτα η πρώτη αιματολογος η δεύτερη είδε υποψία αυτοανοσου όπου και με προέτρεψε σε ρευματολόγο.. πήγα και σε ρευματολόγο κύησης λοιπόν όπου επιβεβαιώθηκε αυτοάνοσο χωρίς να καταφέρουμε ακόμα βέβαια να βρούμε τι ακριβώς έχω αλλά είμαι σε προληπτική αγωγή καταστολής του ανοσοποιητικού πριν την επόμενη ετ για καλό και για κακό γιατί αυτά "ξυπνάνε" στη κύηση..

      Αλλά να ξεσκονίσετε το σπέρμα!! Μη το αφήσετε! Αν δεν το έχετε κάνει ήδη δηλαδή γιατί δεν μας λες και πολλά, έχουμε δει πολλούς γιατρούς να λένε "έλα μωρέ μια χαρά είναι το σπέρμα" και "όλα θα φτιάξουν με τη δωρεά ή στο εργαστήριο.." 

      Τέλος θα σε ρωταγα για τις παλινδρομες.. σταμάτησε το έμβρυο να αναπτύσσεται ή ήταν με αιμορραγίες;; Σε ρωτάω γιατί συνήθως αν σταματάει το έμβρυο μάλλον κάτι υπάρχει στο ίδιο το έμβρυο (που μπορεί να προκύψει από το σπέρμα ή το ωάριο).. αν είναι με αιμορραγίες πιθανόν είναι κάτι οργανικό σε εσένα (πχ μήτρα, αιματολογικό κτλ) δεν στο ρωτάω για να μου το απαντήσεις αλλά για να έχεις και εσύ μια υποψία ως προς το που πρέπει να κινηθείς ανάλογα..

      Και πάλι λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας..

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα!!!

Μου φαίνεται απίστευτο που συμμετέχω σε συζήτηση για μανούλες εδω μεσα!!!Είναι το πρώτο μας Κ το θέλουμε τοσο πολυ!!έκανα υπέρηχο στις 6κ1 κ ακουσα (χωρίς τον σύζυγό κ εγω) την καρδουλα!!!σε 10 μέρες παλι θα πάω να μου γράψει εξετάσεις κ να το δω πάλι!!!εύχομαι σε όλες μια ομαλή εγκυμοσύνη κ υγιεστατα μωράκια στην ωρα τους!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι μαμά μιας μικρής 18 μηνών και την Κυριακή έμαθα ότι είμαι έγκυος ξανά! Έχω χαρεί πάρα πολύ όμως έχω τρομερό άγχος. Έχω ήδη κάνει μια παλλινδρομη κύηση και μετά που έμεινα έγκυος στη μικρή πέρασα δύσκολη εγκυμοσύνη. Ελπίζω τώρα να πάνε καλύτερα τα πράγματα! Στον γιατρό έχω ραντεβού τη Μ. Δευτέρα για τον πρώτο υπέρηχο. Δεν ξέρω αν θα ακούσω ακόμα καρδούλα... Το app στο κινητό με βγάζει 21  Δεκεμβρίου, όμως θεωρώ ότι ο υπέρηχος θα δείξει ότι θα βγει πιο μετά... Ελπίζω να πάνε όλα καλά....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Foux είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!!

Μου φαίνεται απίστευτο που συμμετέχω σε συζήτηση για μανούλες εδω μεσα!!!Είναι το πρώτο μας Κ το θέλουμε τοσο πολυ!!έκανα υπέρηχο στις 6κ1 κ ακουσα (χωρίς τον σύζυγό κ εγω) την καρδουλα!!!σε 10 μέρες παλι θα πάω να μου γράψει εξετάσεις κ να το δω πάλι!!!εύχομαι σε όλες μια ομαλή εγκυμοσύνη κ υγιεστατα μωράκια στην ωρα τους!!!!

 

1 ώρα πρίν, Angelinaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι μαμά μιας μικρής 18 μηνών και την Κυριακή έμαθα ότι είμαι έγκυος ξανά! Έχω χαρεί πάρα πολύ όμως έχω τρομερό άγχος. Έχω ήδη κάνει μια παλλινδρομη κύηση και μετά που έμεινα έγκυος στη μικρή πέρασα δύσκολη εγκυμοσύνη. Ελπίζω τώρα να πάνε καλύτερα τα πράγματα! Στον γιατρό έχω ραντεβού τη Μ. Δευτέρα για τον πρώτο υπέρηχο. Δεν ξέρω αν θα ακούσω ακόμα καρδούλα... Το app στο κινητό με βγάζει 21  Δεκεμβρίου, όμως θεωρώ ότι ο υπέρηχος θα δείξει ότι θα βγει πιο μετά... Ελπίζω να πάνε όλα καλά....

Καλημέρα, εύχομαι να πάνε όλα καλά, να έχετε μια τελειόμηνη και καλή εγκυμοσύνη!

  • Ευχαριστώ 2

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Foux είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!!

Μου φαίνεται απίστευτο που συμμετέχω σε συζήτηση για μανούλες εδω μεσα!!!Είναι το πρώτο μας Κ το θέλουμε τοσο πολυ!!έκανα υπέρηχο στις 6κ1 κ ακουσα (χωρίς τον σύζυγό κ εγω) την καρδουλα!!!σε 10 μέρες παλι θα πάω να μου γράψει εξετάσεις κ να το δω πάλι!!!εύχομαι σε όλες μια ομαλή εγκυμοσύνη κ υγιεστατα μωράκια στην ωρα τους!!!!

Μπράβο με το καλό εύχομαι κ καλώς ήρθες !! Μια τελειομηνη κ όμορφη εγκυμοσύνη !!

4 ώρες πρίν, Angelinaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι μαμά μιας μικρής 18 μηνών και την Κυριακή έμαθα ότι είμαι έγκυος ξανά! Έχω χαρεί πάρα πολύ όμως έχω τρομερό άγχος. Έχω ήδη κάνει μια παλλινδρομη κύηση και μετά που έμεινα έγκυος στη μικρή πέρασα δύσκολη εγκυμοσύνη. Ελπίζω τώρα να πάνε καλύτερα τα πράγματα! Στον γιατρό έχω ραντεβού τη Μ. Δευτέρα για τον πρώτο υπέρηχο. Δεν ξέρω αν θα ακούσω ακόμα καρδούλα... Το app στο κινητό με βγάζει 21  Δεκεμβρίου, όμως θεωρώ ότι ο υπέρηχος θα δείξει ότι θα βγει πιο μετά... Ελπίζω να πάνε όλα καλά....

Καλησπέρα συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου ! Έχω κ εγώ μια μικρούλα 15 μηνών κ μάλλον πητ 6-12! Αλλά θα φανεί ποτε θα είναι ακριβώς ! Με το καλό εύχομαι όλα μια εύκολη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!

  • Ευχαριστώ 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Foux είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!!

Μου φαίνεται απίστευτο που συμμετέχω σε συζήτηση για μανούλες εδω μεσα!!!Είναι το πρώτο μας Κ το θέλουμε τοσο πολυ!!έκανα υπέρηχο στις 6κ1 κ ακουσα (χωρίς τον σύζυγό κ εγω) την καρδουλα!!!σε 10 μέρες παλι θα πάω να μου γράψει εξετάσεις κ να το δω πάλι!!!εύχομαι σε όλες μια ομαλή εγκυμοσύνη κ υγιεστατα μωράκια στην ωρα τους!!!!

 

7 ώρες πρίν, Angelinaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι μαμά μιας μικρής 18 μηνών και την Κυριακή έμαθα ότι είμαι έγκυος ξανά! Έχω χαρεί πάρα πολύ όμως έχω τρομερό άγχος. Έχω ήδη κάνει μια παλλινδρομη κύηση και μετά που έμεινα έγκυος στη μικρή πέρασα δύσκολη εγκυμοσύνη. Ελπίζω τώρα να πάνε καλύτερα τα πράγματα! Στον γιατρό έχω ραντεβού τη Μ. Δευτέρα για τον πρώτο υπέρηχο. Δεν ξέρω αν θα ακούσω ακόμα καρδούλα... Το app στο κινητό με βγάζει 21  Δεκεμβρίου, όμως θεωρώ ότι ο υπέρηχος θα δείξει ότι θα βγει πιο μετά... Ελπίζω να πάνε όλα καλά....

Συγχαρητήριααααα, με το καλό κορίτσια και καλώς ήρθατε! Εύχομαι να μας πάνε όλα καλά και να τα λέμε από εδώ! 

 

Εγω σήμερα 6+2 έκανα τον πρώτο υπερηχο ακούσαμε καρδούλα, 136 χτύπους και μας βγήκε και 4 μέρες μεγαλύτερο 6+6 μας μέτρησε ο γιατρός σήμερα. Είπε ότι όλα πάνε πολύ καλά, ότι έχει πολύ καλή θέση στην μήτρα και πάμε καλά. Μου είπε να πάρω 5 κιλά σύνολο αλλά εντάξει εκεί γελάσαμε λίγο και οι δύο...θα προσπαθήσω όμως! 

@Moomin @Agapakiii περιμένουμε και τα δικά σας ευχαρισταααα! ❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Eva n είπε:

 

Συγχαρητήριααααα, με το καλό κορίτσια και καλώς ήρθατε! Εύχομαι να μας πάνε όλα καλά και να τα λέμε από εδώ! 

 

Εγω σήμερα 6+2 έκανα τον πρώτο υπερηχο ακούσαμε καρδούλα, 136 χτύπους και μας βγήκε και 4 μέρες μεγαλύτερο 6+6 μας μέτρησε ο γιατρός σήμερα. Είπε ότι όλα πάνε πολύ καλά, ότι έχει πολύ καλή θέση στην μήτρα και πάμε καλά. Μου είπε να πάρω 5 κιλά σύνολο αλλά εντάξει εκεί γελάσαμε λίγο και οι δύο...θα προσπαθήσω όμως! 

@Moomin @Agapakiii περιμένουμε και τα δικά σας ευχαρισταααα! ❤

Τέλεια νέα! Μπράβο, ηρεμησες ε; Εμένα έχει ανοίξει η όρεξη, μέχρι στιγμής...για να δούμε... ανυπομονώ κ γω, να σαι καλά :wub:


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eva n είπε:

 

Συγχαρητήριααααα, με το καλό κορίτσια και καλώς ήρθατε! Εύχομαι να μας πάνε όλα καλά και να τα λέμε από εδώ! 

 

Εγω σήμερα 6+2 έκανα τον πρώτο υπερηχο ακούσαμε καρδούλα, 136 χτύπους και μας βγήκε και 4 μέρες μεγαλύτερο 6+6 μας μέτρησε ο γιατρός σήμερα. Είπε ότι όλα πάνε πολύ καλά, ότι έχει πολύ καλή θέση στην μήτρα και πάμε καλά. Μου είπε να πάρω 5 κιλά σύνολο αλλά εντάξει εκεί γελάσαμε λίγο και οι δύο...θα προσπαθήσω όμως! 

@Moomin @Agapakiii περιμένουμε και τα δικά σας ευχαρισταααα! ❤

Πολύ ωραία τα νέα σου!!!

Εγώ θα πάω τη Δευτέρα στον γυναικολόγο, όμως στην ενδοκρινολόγο πήγα χθες και μου είπε να χάσω..Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα κάνει διαβήτη κύησης και έχασα 10 κιλά! Έχω ήδη ξεκινήσει σκληρή διατροφή για να μην κάνω διαβήτη κύησης και σε αυτή την εγκυμοσύνη...πεινάω ήδη...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Τέλεια νέα! Μπράβο, ηρεμησες ε; Εμένα έχει ανοίξει η όρεξη, μέχρι στιγμής...για να δούμε... ανυπομονώ κ γω, να σαι καλά :wub:

Αχ ναι ηρέμησα πάρα πολύ!! Ξεαγχωθηκα! Κι εμένα έχει ανοίξει η όρεξη μου αλλά την παλεύω ακόμα! 2 μερούλες έμειναν κορίτσι μου..λίγη ακόμα υπομονή! 

 

Just now, Angelinaki είπε:

Πολύ ωραία τα νέα σου!!!

Εγώ θα πάω τη Δευτέρα στον γυναικολόγο, όμως στην ενδοκρινολόγο πήγα χθες και μου είπε να χάσω..Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα κάνει διαβήτη κύησης και έχασα 10 κιλά! Έχω ήδη ξεκινήσει σκληρή διατροφή για να μην κάνω διαβήτη κύησης και σε αυτή την εγκυμοσύνη...πεινάω ήδη...

Αχ κι εγώ θα έπρεπε να έχω ήδη χάσει τώρα το σκέφτομαι και με πιάνει πανικός..μετά τρώω λόγο τσουρέκι και μου περνάει χαχαχα πέρα από την πλάκα, πως χάνεις κιλά στην εγκυμοσύνη, πες μου το κόλπο!!! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Eva n είπε:

 

Συγχαρητήριααααα, με το καλό κορίτσια και καλώς ήρθατε! Εύχομαι να μας πάνε όλα καλά και να τα λέμε από εδώ! 

 

Εγω σήμερα 6+2 έκανα τον πρώτο υπερηχο ακούσαμε καρδούλα, 136 χτύπους και μας βγήκε και 4 μέρες μεγαλύτερο 6+6 μας μέτρησε ο γιατρός σήμερα. Είπε ότι όλα πάνε πολύ καλά, ότι έχει πολύ καλή θέση στην μήτρα και πάμε καλά. Μου είπε να πάρω 5 κιλά σύνολο αλλά εντάξει εκεί γελάσαμε λίγο και οι δύο...θα προσπαθήσω όμως! 

@Moomin @Agapakiii περιμένουμε και τα δικά σας ευχαρισταααα! ❤

Μπράβο τι υπέροχα νεαααα !!! Πολύ ευχάριστα !!! Με το καλό όλα !! Μακάρι να έχω κ εγώ ευχάριστα αύριο θα σας ενημερώσω❤️

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Μπράβο τι υπέροχα νεαααα !!! Πολύ ευχάριστα !!! Με το καλό όλα !! Μακάρι να έχω κ εγώ ευχάριστα αύριο θα σας ενημερώσω❤️

Εννοειται ότι θα εχεις κι εσύ τα πιο ευχάριστα νέαααα! Θα περιμένουμε εδώ τα νέα σου! Με το καλό κορίτσι μου!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύυυυ! ❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Eva n είπε:

Αχ ναι ηρέμησα πάρα πολύ!! Ξεαγχωθηκα! Κι εμένα έχει ανοίξει η όρεξη μου αλλά την παλεύω ακόμα! 2 μερούλες έμειναν κορίτσι μου..λίγη ακόμα υπομονή! 

 

Αχ κι εγώ θα έπρεπε να έχω ήδη χάσει τώρα το σκέφτομαι και με πιάνει πανικός..μετά τρώω λόγο τσουρέκι και μου περνάει χαχαχα πέρα από την πλάκα, πως χάνεις κιλά στην εγκυμοσύνη, πες μου το κόλπο!!! 

Άστα πριν τη χοριακη μου άνοιξε η όρεξη και ενώ έφτασα από Γενάρη να χάσω δέκα κιλά σαν να έχω πάρει πάλι τα δύο. Και έρχεται και Πάσχα. Δεν έχω έντονα συμπτώματα...μόνο μια,δύο μέρες λίγη ζαλάδα και άντε να πρηστεί πότε-ποτε το στήθος. Έχουν μειωθεί και οι ενοχλήσεις στη κοιλιά. Αύριο υποτίθεται θα είμαι 7 εβδ.

Just now, Agapakiii είπε:

Μπράβο τι υπέροχα νεαααα !!! Πολύ ευχάριστα !!! Με το καλό όλα !! Μακάρι να έχω κ εγώ ευχάριστα αύριο θα σας ενημερώσω❤️

Με το καλό αύριο!


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Αχ ναι ηρέμησα πάρα πολύ!! Ξεαγχωθηκα! Κι εμένα έχει ανοίξει η όρεξη μου αλλά την παλεύω ακόμα! 2 μερούλες έμειναν κορίτσι μου..λίγη ακόμα υπομονή! 

 

Αχ κι εγώ θα έπρεπε να έχω ήδη χάσει τώρα το σκέφτομαι και με πιάνει πανικός..μετά τρώω λόγο τσουρέκι και μου περνάει χαχαχα πέρα από την πλάκα, πως χάνεις κιλά στην εγκυμοσύνη, πες μου το κόλπο!!! 

Κοίταξε, εγώ πηγαίνω σε διατροφολόγο πολύ καιρό! Είχα πολλά κιλά να χάσω! Στην εγκυμοσύνη πείνασα παααααααρα πολύ! Μου είπε η ενδοκρινολόγος όμως ότι κ τίποτα να μην έκανα, αν δεν έπαιρνα παραπάνω θερμίδες από πριν, θα έχανα κιλά, γιατί στην εγκυμοσύνη επιταχύνεται ο μεταβολισμός! Οπότε, λογικό ήταν. Λόγω Ζαχάρου δεν έτρωγα καθόλου γλυκά, δεν έτρωγα ψωμί, μόνο καμία φρυγανίτσα ολικής... πολύ θέλει; Έχασα 10 κιλά! Όταν έκλεισε 6 μηνός η μικρή ξανά ξεκίνησα διατροφή κ έχασα αλλά 20... ήμουν τόσο κοντά στον στόχο μου μετά από πολλά χρόνια... ελπίζω να χάσω τα υπόλοιπα σε αυτή την εγκυμοσύνη! Χαχαχα! 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια !!  Έχω ευχάριστα από τον γιατρό!! Όλα πήγαν καλά!! Ακούσαμε τον υπέροχο χτύπο της καρδούλας , μεγαλώνει το μωράκι κανονικά και είμαστε σούπερ !! Σήμερα είμαι 7&5.. θα ξανά πάω σε 4 εβδομάδες ! Μέχρι τότε δεν ξέρω τι θα κάνω χαχαχα! Πάντως σε 4 εβδομάδες που θα πάω κ θα είμαι 11&5 μου είπε πως δεν θα κάνουμε ακόμα αυχενική.. στην μικρή μου αν θυμάμαι καλά την κάναμε κάπου στη 12η εβδομάδα! Εσας σας είπανε ποτε θα κάνετε ;

  • Μου αρέσει 5

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Agapakiii είπε:

καλησπέρα κορίτσια !!  Έχω ευχάριστα από τον γιατρό!! Όλα πήγαν καλά!! Ακούσαμε τον υπέροχο χτύπο της καρδούλας , μεγαλώνει το μωράκι κανονικά και είμαστε σούπερ !! Σήμερα είμαι 7&5.. θα ξανά πάω σε 4 εβδομάδες ! Μέχρι τότε δεν ξέρω τι θα κάνω χαχαχα! Πάντως σε 4 εβδομάδες που θα πάω κ θα είμαι 11&5 μου είπε πως δεν θα κάνουμε ακόμα αυχενική.. στην μικρή μου αν θυμάμαι καλά την κάναμε κάπου στη 12η εβδομάδα! Εσας σας είπανε ποτε θα κάνετε ;

Συγχαρητήρια, τέλεια νέα, πάτε για το επόμενο βήμα! Εμένα μου φαίνεται πολύς καιρός ο ένας μήνας αλλά ο,τι σας είπε ο γιατρός. Από αυχενική δεν ξέρω.

Με το καλό και οι υπόλοιπες να ακούσουμε καρδούλα!

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Angelinaki είπε:

Κοίταξε, εγώ πηγαίνω σε διατροφολόγο πολύ καιρό! Είχα πολλά κιλά να χάσω! Στην εγκυμοσύνη πείνασα παααααααρα πολύ! Μου είπε η ενδοκρινολόγος όμως ότι κ τίποτα να μην έκανα, αν δεν έπαιρνα παραπάνω θερμίδες από πριν, θα έχανα κιλά, γιατί στην εγκυμοσύνη επιταχύνεται ο μεταβολισμός! Οπότε, λογικό ήταν. Λόγω Ζαχάρου δεν έτρωγα καθόλου γλυκά, δεν έτρωγα ψωμί, μόνο καμία φρυγανίτσα ολικής... πολύ θέλει; Έχασα 10 κιλά! Όταν έκλεισε 6 μηνός η μικρή ξανά ξεκίνησα διατροφή κ έχασα αλλά 20... ήμουν τόσο κοντά στον στόχο μου μετά από πολλά χρόνια... ελπίζω να χάσω τα υπόλοιπα σε αυτή την εγκυμοσύνη! Χαχαχα! 

Αχ αχ δεν ξέρω!! Σήμερα μου τα άλλαξε ο γιατρός μου και μου είπε να μην πάρω καθόλου κιλά, του λέω γιατρέ πάει εσυ τρελαθηκες χαχαχα! Αχ υπομονη θα θυσιαστουμε τι να κάνουμε!

 

1 hour ago, Agapakiii είπε:

καλησπέρα κορίτσια !!  Έχω ευχάριστα από τον γιατρό!! Όλα πήγαν καλά!! Ακούσαμε τον υπέροχο χτύπο της καρδούλας , μεγαλώνει το μωράκι κανονικά και είμαστε σούπερ !! Σήμερα είμαι 7&5.. θα ξανά πάω σε 4 εβδομάδες ! Μέχρι τότε δεν ξέρω τι θα κάνω χαχαχα! Πάντως σε 4 εβδομάδες που θα πάω κ θα είμαι 11&5 μου είπε πως δεν θα κάνουμε ακόμα αυχενική.. στην μικρή μου αν θυμάμαι καλά την κάναμε κάπου στη 12η εβδομάδα! Εσας σας είπανε ποτε θα κάνετε ;

Κοριτσάκι μου, μπραβοοοοο σου τι τέλεια νέα!!! Συγχαρητήρια! Αντε με το καλό τώρα..υπομονη και εμένα σε 3 εβδομάδες μου είπε και μου φαίνεται αιώνας, αλλά τι να κάνουμε;; μονο υπομονη κοπέλα μου! 

Εμεις λόγω ιστορικού συζητήσαμε για την αυχενική, γιατί εμείς πρέπει να κάνουμε και λήψη τροφοβλαστη και έχουμε ιστορίες οπότε θα πάμε νωρίς νωρίς για αυχενική για να έχουμε χρόνο για τα υπόλοιπα μετά. Αλλά νομίζω καλύτερα είναι να την κάνεις λίγο πιο μετά και όχι στην 11η γιατί αργότερα είναι κ λίγο πιο μεγάλο και το ευχαριστιεσαι κι εσύ καλύτερα! 

@Moomin αντε αντε, άλλη μια μέρα είναι και έρχεται η Δευτέρα! Περιμένουμε και τα δικά σου ευχάριστα, θα περάσει γρήγορα κορίτσι μου, αυτό να σκέφτεσαι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...