Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 minutes ago, Fay_ said:

      Είμαι και μόνη μου δεν έχει γυρίσει ο άντρας μου από τη δουλειά. Έχω δυο εμβρυακια. Λέτε να έχουν πάθει τίποτα και τα δυο; Αχ τι ρωτάω τώρα κι εγω.. που να ξέρετε..τώρα δεν έχω ξανά δει εδώ και ένα τέταρτο κάτι 

      Μην ανησυχείς … κάποιο αγγείο ίσως ;;; Καλύτερα να ξεπλωσεις να μην κανείς κάτι … να είσαι ήρεμη και ξεκούραστη … 

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

Just now, mama25 είπε:

Ήμουν μόνη μου στην επίσκεψη της Δευτέρας που επιβεβαιώσαμε την κύηση και άκουσα την καρδούλα του. Ελπίζω στις επόμενες επισκέψεις να επιτρέπεται να είναι μέσα. Αλλιώς βλέπω να τον έχω βιντεοκλήση. 

Κρίμα να μην μπορεί κι αυτός!Αλλά σκοπός είναι να σε στηρίζει και χωρίς να είναι εκεί.♥️

Just now, Moomin είπε:

Καλησπέρα, τελικά φέρατε γούρι! Είδαμε σάκο κ σπορακι! Βασικά ο γιατρός το είδε το σπορι εγώ μόνο σάκο κατάλαβα. Λόγω του ότι ξέρουμε πότε έγινε η εμβρυομεταφορα με βγάζει σήμερα 5+5. Μ. Δευτέρα ξανά ραντεβού και θα κάνω κάποιες εξετάσεις τώρα.

Μπράβο, ο πιο όμορφος ήχος!

Μπράβο κορίτσι μου!Συγχαρητήρια!χαίρομαι που μεγαλώνει η ομάδα μας!♥️♥️♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Κορίτσια μου αααακουσαμε την καρδούλα του!Τι ωραίο συναίσθημα είναι αυτό.♥️♥️♥️

Αχ κοριτσάκι μου ο πιο ωραίος ήχος 

Just now, Moomin είπε:

Καλησπέρα, τελικά φέρατε γούρι! Είδαμε σάκο κ σπορακι! Βασικά ο γιατρός το είδε το σπορι εγώ μόνο σάκο κατάλαβα. Λόγω του ότι ξέρουμε πότε έγινε η εμβρυομεταφορα με βγάζει σήμερα 5+5. Μ. Δευτέρα ξανά ραντεβού και θα κάνω κάποιες εξετάσεις τώρα.

Μπράβο, ο πιο όμορφος ήχος!

Αχ κορίτσι μου πολύ όμορφα νέα , υπέροχο είδες όλα καλά πήγαν , άπολαυσε όσο μπορείς αυτό το όμορφο ταξίδι !

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Moomin είπε:

Καλησπέρα, τελικά φέρατε γούρι! Είδαμε σάκο κ σπορακι! Βασικά ο γιατρός το είδε το σπορι εγώ μόνο σάκο κατάλαβα. Λόγω του ότι ξέρουμε πότε έγινε η εμβρυομεταφορα με βγάζει σήμερα 5+5. Μ. Δευτέρα ξανά ραντεβού και θα κάνω κάποιες εξετάσεις τώρα.

Μπράβο, ο πιο όμορφος ήχος!

Μπραβοοο τι υπέροχα νέα είναι αυτα!!!! Είδες όλα πάνε τέλεια!! Με το καλό να συνεχίσουν έτσι κ να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!

  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandra93 είπε:

Αχ κοριτσάκι μου ο πιο ωραίος ήχος 

Αχ κορίτσι μου πολύ όμορφα νέα , υπέροχο είδες όλα καλά πήγαν , άπολαυσε όσο μπορείς αυτό το όμορφο ταξίδι !

Αχ ναι!το τράβηξα βιντεο και κάθομαι και το χαζεύω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Δίσταζα να γράψω τόσες μέρες. Βάση τελευταίας περιόδου σήμερα είμαι 5κ1. 

5/4 ημέρα αναμενόμενης περιόδου πρώτη χοριακη 624 και προγεστερονη 25 

7/4 1221 και προγεστερονη 21 (φοβος) ξεκινάω ουτροτζεσταν των 200 πρωί βράδυ 

Εχθές 14/4 μια εβδομάδα μετά χοριακη 15885 και προγεστερονη 76!!! Είμαστε συγκρατημένα αισιόδοξοι. 

Λογικά την επόμενη εβδομάδα θα έρθει το πρώτο ραντεβού. Ελπίζω να ακούσουμε κι εμείς καρδούλα. Ανυπομονώ τόσο πολύ και έχω μεγάλη αγωνία...θέλω να δω το μικρό μας το σποράκι! 

Σας διαβάζω και χαίρομαι πολύ για όλες σας κορίτσια, μακάρι να είμαι κι εγώ σε αυτή την ομάδα μέχρι τέλους. 

Σας φιλώ!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eva n είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Δίσταζα να γράψω τόσες μέρες. Βάση τελευταίας περιόδου σήμερα είμαι 5κ1. 

5/4 ημέρα αναμενόμενης περιόδου πρώτη χοριακη 624 και προγεστερονη 25 

7/4 1221 και προγεστερονη 21 (φοβος) ξεκινάω ουτροτζεσταν των 200 πρωί βράδυ 

Εχθές 14/4 μια εβδομάδα μετά χοριακη 15885 και προγεστερονη 76!!! Είμαστε συγκρατημένα αισιόδοξοι. 

Λογικά την επόμενη εβδομάδα θα έρθει το πρώτο ραντεβού. Ελπίζω να ακούσουμε κι εμείς καρδούλα. Ανυπομονώ τόσο πολύ και έχω μεγάλη αγωνία...θέλω να δω το μικρό μας το σποράκι! 

Σας διαβάζω και χαίρομαι πολύ για όλες σας κορίτσια, μακάρι να είμαι κι εγώ σε αυτή την ομάδα μέχρι τέλους. 

Σας φιλώ!

Καλησπέρα Εύα, τι υπέροχα νέα είναι αυτά!!  Εμένα μου ακούγονται πολύ καλά τα τελευταία νουμερακια κ είμαι σίγουρη πως όλα θα είναι καλά !! Θα χαιρόμαστε να μαθαίνουμε τα νέα σου , εδώ στις μανουλες Δεκεμβρίου ❤️ 

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Δίσταζα να γράψω τόσες μέρες. Βάση τελευταίας περιόδου σήμερα είμαι 5κ1. 

5/4 ημέρα αναμενόμενης περιόδου πρώτη χοριακη 624 και προγεστερονη 25 

7/4 1221 και προγεστερονη 21 (φοβος) ξεκινάω ουτροτζεσταν των 200 πρωί βράδυ 

Εχθές 14/4 μια εβδομάδα μετά χοριακη 15885 και προγεστερονη 76!!! Είμαστε συγκρατημένα αισιόδοξοι. 

Λογικά την επόμενη εβδομάδα θα έρθει το πρώτο ραντεβού. Ελπίζω να ακούσουμε κι εμείς καρδούλα. Ανυπομονώ τόσο πολύ και έχω μεγάλη αγωνία...θέλω να δω το μικρό μας το σποράκι! 

Σας διαβάζω και χαίρομαι πολύ για όλες σας κορίτσια, μακάρι να είμαι κι εγώ σε αυτή την ομάδα μέχρι τέλους. 

Σας φιλώ!

Καλημέρα, όλα καλά θα είναι, η χοριακή είναι σούπερ! Σε μένα δεν ζήτησε καν προγεστερόνη, αφού σου έδωσε ούτρο θα σε βοηθήσει.

11 ώρες πρίν, Alexandra93 είπε:

Αχ κοριτσάκι μου ο πιο ωραίος ήχος 

Αχ κορίτσι μου πολύ όμορφα νέα , υπέροχο είδες όλα καλά πήγαν , άπολαυσε όσο μπορείς αυτό το όμορφο ταξίδι !

 

10 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Μπραβοοο τι υπέροχα νέα είναι αυτα!!!! Είδες όλα πάνε τέλεια!! Με το καλό να συνεχίσουν έτσι κ να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!

Ναι, ανακουφίστηκα, φοβόμουν μήπως δεν συμβαδίζει ο υπέρηχος με την εβδομάδα αλλά όλα καλά τελικά! Έχω να κάνω κάποιες εξετάσεις αίματος και ελπίζω να ακούσουμε κι εμείς καρδούλα στο επόμενο ραντεβού.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Δίσταζα να γράψω τόσες μέρες. Βάση τελευταίας περιόδου σήμερα είμαι 5κ1. 

5/4 ημέρα αναμενόμενης περιόδου πρώτη χοριακη 624 και προγεστερονη 25 

7/4 1221 και προγεστερονη 21 (φοβος) ξεκινάω ουτροτζεσταν των 200 πρωί βράδυ 

Εχθές 14/4 μια εβδομάδα μετά χοριακη 15885 και προγεστερονη 76!!! Είμαστε συγκρατημένα αισιόδοξοι. 

Λογικά την επόμενη εβδομάδα θα έρθει το πρώτο ραντεβού. Ελπίζω να ακούσουμε κι εμείς καρδούλα. Ανυπομονώ τόσο πολύ και έχω μεγάλη αγωνία...θέλω να δω το μικρό μας το σποράκι! 

Σας διαβάζω και χαίρομαι πολύ για όλες σας κορίτσια, μακάρι να είμαι κι εγώ σε αυτή την ομάδα μέχρι τέλους. 

Σας φιλώ!

Συγχαρητήρια κουκλίτσα μου.Δεν υπάρχει λόγος να φοβάσαι!η προγεστερόνη σου αυξήθηκε και η χοριακη είναι σούπερ!εγώ ξεκίνησα με 698 χοριακη και 15 προγεστερόνη κι όμως ακούσαμε καρδούλα!Όλα θα είναι τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Eva n said:

Καλησπέρα κορίτσια! Δίσταζα να γράψω τόσες μέρες. Βάση τελευταίας περιόδου σήμερα είμαι 5κ1. 

5/4 ημέρα αναμενόμενης περιόδου πρώτη χοριακη 624 και προγεστερονη 25 

7/4 1221 και προγεστερονη 21 (φοβος) ξεκινάω ουτροτζεσταν των 200 πρωί βράδυ 

Εχθές 14/4 μια εβδομάδα μετά χοριακη 15885 και προγεστερονη 76!!! Είμαστε συγκρατημένα αισιόδοξοι. 

Λογικά την επόμενη εβδομάδα θα έρθει το πρώτο ραντεβού. Ελπίζω να ακούσουμε κι εμείς καρδούλα. Ανυπομονώ τόσο πολύ και έχω μεγάλη αγωνία...θέλω να δω το μικρό μας το σποράκι! 

Σας διαβάζω και χαίρομαι πολύ για όλες σας κορίτσια, μακάρι να είμαι κι εγώ σε αυτή την ομάδα μέχρι τέλους. 

Σας φιλώ!

Καλώς ήρθες κορίτσι μου. Έτσι να μεγαλώνει η ομάδα μας! Η χοριακη σου είναι όντως τέλεια.Θα δεις που θα ακούσεις και εσύ το σπορακι σου σύντομα.❤️

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Καλησπέρα Εύα, τι υπέροχα νέα είναι αυτά!!  Εμένα μου ακούγονται πολύ καλά τα τελευταία νουμερακια κ είμαι σίγουρη πως όλα θα είναι καλά !! Θα χαιρόμαστε να μαθαίνουμε τα νέα σου , εδώ στις μανουλες Δεκεμβρίου ❤️ 

 

6 ώρες πρίν, Moomin είπε:

Καλημέρα, όλα καλά θα είναι, η χοριακή είναι σούπερ! Σε μένα δεν ζήτησε καν προγεστερόνη, αφού σου έδωσε ούτρο θα σε βοηθήσει.

 

Ναι, ανακουφίστηκα, φοβόμουν μήπως δεν συμβαδίζει ο υπέρηχος με την εβδομάδα αλλά όλα καλά τελικά! Έχω να κάνω κάποιες εξετάσεις αίματος και ελπίζω να ακούσουμε κι εμείς καρδούλα στο επόμενο ραντεβού.

 

1 hour ago, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Συγχαρητήρια κουκλίτσα μου.Δεν υπάρχει λόγος να φοβάσαι!η προγεστερόνη σου αυξήθηκε και η χοριακη είναι σούπερ!εγώ ξεκίνησα με 698 χοριακη και 15 προγεστερόνη κι όμως ακούσαμε καρδούλα!Όλα θα είναι τέλεια!

 

Just now, mama25 είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου. Έτσι να μεγαλώνει η ομάδα μας! Η χοριακη σου είναι όντως τέλεια.Θα δεις που θα ακούσεις και εσύ το σπορακι σου σύντομα.❤️

Γειά σας και πάλι κορίτσια! Καλώς σας βρήκα :x και ο γιατρός λέει οτι πάμε πολύ καλά! Την επόμενη Παρασκευή έχουμε ραντεβού, ελπίζω να ακούσουμε και καρδούλα, θα είμαι 6+2 :-D εσεις κορίτσια πως είστε;; έχετε ακούσει όλες καρδούλα;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Eva n said:

 

 

 

Γειά σας και πάλι κορίτσια! Καλώς σας βρήκα :x και ο γιατρός λέει οτι πάμε πολύ καλά! Την επόμενη Παρασκευή έχουμε ραντεβού, ελπίζω να ακούσουμε και καρδούλα, θα είμαι 6+2 :-D εσεις κορίτσια πως είστε;; έχετε ακούσει όλες καρδούλα;; 

Υπέροχα νέα. Με το καλό να ακούσεις τη καρδούλα του λοιπόν! Εμείς σήμερα μπήκαμε στην 7η εβδομάδα. Ακούσαμε καρδούλα τη Δευτέρα και κάναμε και τις πρώτες μας γενικές εξετάσεις. Πέρα από λίγες ανακατωσούρες και κάποιες μυρωδιές που πλέον δεν ανέχομαι π.χ. ψάρι,καφές νιώθω αρκετά καλά. Εύχομαι πραγματικά να ακούμε μόνο καλά νέα όλες μας!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva n είπε:

 

 

 

Γειά σας και πάλι κορίτσια! Καλώς σας βρήκα :x και ο γιατρός λέει οτι πάμε πολύ καλά! Την επόμενη Παρασκευή έχουμε ραντεβού, ελπίζω να ακούσουμε και καρδούλα, θα είμαι 6+2 :-D εσεις κορίτσια πως είστε;; έχετε ακούσει όλες καρδούλα;; 

Καλά κορίτσι μου.Πολυ πονοκέφαλο και υπνηλία.Ειδικα σήμερα!Έξι+5 είμαι εγώ κι ακούσαμε χθες.122 παλμούς.το όριο ήταν 120-160 αλλά δεν πανικοβάλλονται γιατί μια εβδομαδα πριν δεν ακούσαμε τίποτα.Αρα είναι αρχή ακόμα.Εσυ πως είσαι?Έχεις τίποτα από συμπτώματα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , mama25 είπε:

Υπέροχα νέα. Με το καλό να ακούσεις τη καρδούλα του λοιπόν! Εμείς σήμερα μπήκαμε στην 7η εβδομάδα. Ακούσαμε καρδούλα τη Δευτέρα και κάναμε και τις πρώτες μας γενικές εξετάσεις. Πέρα από λίγες ανακατωσούρες και κάποιες μυρωδιές που πλέον δεν ανέχομαι π.χ. ψάρι,καφές νιώθω αρκετά καλά. Εύχομαι πραγματικά να ακούμε μόνο καλά νέα όλες μας!

 

Αντε μπραβοοοοο! Υπομονή με τις ανακατωσουρες μετά την 12η εβδομάδα λένε περνάνε οπότε να σκέφτεσαι αυτό..ευτυχώς δεν ταλαιπωρεισαι με εμετούς! Εμένα από μυρωδιές με ενοχλεί αφάνταστα το μοσχάρι αν και από πριν μου μύριζε, τώρα δεν το αντέχω αλλά εντάξει κατά τα άλλα χαλαρά. Μακάρι, μακάρι να ακούμε μόνο χαρμόσυνα, δεν ξέρεις πόσο το θελω! ❤

 

Just now, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Καλά κορίτσι μου.Πολυ πονοκέφαλο και υπνηλία.Ειδικα σήμερα!Έξι+5 είμαι εγώ κι ακούσαμε χθες.122 παλμούς.το όριο ήταν 120-160 αλλά δεν πανικοβάλλονται γιατί μια εβδομαδα πριν δεν ακούσαμε τίποτα.Αρα είναι αρχή ακόμα.Εσυ πως είσαι?Έχεις τίποτα από συμπτώματα?

Μια χαρά νομίζω είναι οι παλμοί. Ίσως είναι αγοράκι, τα αγοράκια λένε έχουν πιο χαμηλούς παλμούς από τα κοριτσάκια στον πρώτο υπερηχο οπότε είσαι σούπερ! Τι ωραίος ήχος ε; :x μια χαρά είμαι δεν έχω έντονα συμπτώματα πέρα από πονο στο στήθος αλλά μόνο αν το πιέσω κάπως, κουράζομαι και λαχανιαζω εύκολα και ώρες ώρες λίγη ανακατωσουρα σαν να μου ανεβαίνει το φαγητό στον λαιμό. Α και μπούκωμα το βράδυ που ξαπλώνω, άλλο πάλι κ τούτο χαχαχα δεν πειράζει ας ταλαιπωρηθουμε εμείς αρκεί να ειναι αυτά γερά! Αχ ανυπομονώ τόσο πολύ βρε κορίτσια!! ❤

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου πως είστε ;;; Εγώ προσπαθώ να επιβιώσω από τις ανακατωσουρες που γίνονται όλο κ πιο έντονες !! Κ επίσης σήμερα ξύπνησα με πόνο στην κοιλιά.. σαν πόνος περιόδου ! Ξέρω πως είναι φυσιολογικό αλλά λίγο ανησυχώ..


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii said:

Καλημέρα κορίτσια μου πως είστε ;;; Εγώ προσπαθώ να επιβιώσω από τις ανακατωσουρες που γίνονται όλο κ πιο έντονες !! Κ επίσης σήμερα ξύπνησα με πόνο στην κοιλιά.. σαν πόνος περιόδου ! Ξέρω πως είναι φυσιολογικό αλλά λίγο ανησυχώ..

Καλημέρα κορίτσι μου! Νομίζω ότι είναι φυσιολογικό ειδικά τώρα που η μήτρα μας αλλάζει και μεγαλωνει. Και εγώ χθες είχα αρκετές κράμπες όταν έπεσα να κοιμηθώ αλλά πέρασαν με την ξεκούραση. Είμαι και στην τέταρτη μέρα utrogestan και αν και δεν έχω υπνηλία, κοιμάμαι πιο βαθιά. Τώρα για τις ανακατωσούρες εμένα με βοηθάει να μη μένω πολλές ώρες νηστική. Να τρώω κανένα γιαουρτακι, καμία μπανάνα μεταξύ των γευμάτων.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...