Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

Just now, Moomin είπε:

Συγχαρητήρια, τέλεια νέα, πάτε για το επόμενο βήμα! Εμένα μου φαίνεται πολύς καιρός ο ένας μήνας αλλά ο,τι σας είπε ο γιατρός. Από αυχενική δεν ξέρω.

Με το καλό και οι υπόλοιπες να ακούσουμε καρδούλα!

Και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έτσι πήγαιναν οι επισκέψεις μια φορά τον μήνα περίπου κ προς το τέλος έγιναν πιο συχνές !! Με το καλό κ σε σενα!!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα έκανα χοριακη 9 μέρες μετά την μεταφορά και βγήκε 12, ο γιατρός δεν ήταν πολύ ενθαρρυντικός. Μάλλον δεν τα καταφέραμε. Έχει τύχη σε καμία να είναι τόσο μικρή;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva n είπε:

Αχ αχ δεν ξέρω!! Σήμερα μου τα άλλαξε ο γιατρός μου και μου είπε να μην πάρω καθόλου κιλά, του λέω γιατρέ πάει εσυ τρελαθηκες χαχαχα! Αχ υπομονη θα θυσιαστουμε τι να κάνουμε!

 

Κοριτσάκι μου, μπραβοοοοο σου τι τέλεια νέα!!! Συγχαρητήρια! Αντε με το καλό τώρα..υπομονη και εμένα σε 3 εβδομάδες μου είπε και μου φαίνεται αιώνας, αλλά τι να κάνουμε;; μονο υπομονη κοπέλα μου! 

Εμεις λόγω ιστορικού συζητήσαμε για την αυχενική, γιατί εμείς πρέπει να κάνουμε και λήψη τροφοβλαστη και έχουμε ιστορίες οπότε θα πάμε νωρίς νωρίς για αυχενική για να έχουμε χρόνο για τα υπόλοιπα μετά. Αλλά νομίζω καλύτερα είναι να την κάνεις λίγο πιο μετά και όχι στην 11η γιατί αργότερα είναι κ λίγο πιο μεγάλο και το ευχαριστιεσαι κι εσύ καλύτερα! 

@Moomin αντε αντε, άλλη μια μέρα είναι και έρχεται η Δευτέρα! Περιμένουμε και τα δικά σου ευχάριστα, θα περάσει γρήγορα κορίτσι μου, αυτό να σκέφτεσαι! 

Ναι, δεν έμεινε πολύ! Ό,τι κάνετε από εξετάσεις καλό είναι.

 

Just now, Agapakiii είπε:

Και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έτσι πήγαιναν οι επισκέψεις μια φορά τον μήνα περίπου κ προς το τέλος έγιναν πιο συχνές !! Με το καλό κ σε σενα!!

Ναι και μια φίλη έτσι κάθε μήνα πήγαινε αλλά εμένα μου φαίνεται αιώνας. Ελπίζω εμάς να θέλει πιο συχνά, ήδη μου είχε πει για μετά το Πάσχα και λέω δεν παίζει, θέλω να ξέρω τί γίνεται. Είμαστε με εξωσωματική και έχω παραπάνω σκέψεις, όχι ότι έχει διαφορά τώρα αλλά είναι όλες οι εμπειρίες που έχουμε.

Just now, Μαριααα είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα έκανα χοριακη 9 μέρες μετά την μεταφορά και βγήκε 12, ο γιατρός δεν ήταν πολύ ενθαρρυντικός. Μάλλον δεν τα καταφέραμε. Έχει τύχη σε καμία να είναι τόσο μικρή;

Καλησπέρα, έβαλες 5 ημερών; Είδα το μήνυμα σου και στο άλλο τόπικ, είναι χαμηλή η αλήθεια είναι. Εγώ είχα κάνει χοριακές μετά τη 12η μέρα, βιοχημική με έμβρυα τριών ημερών που είχα ήταν 52 οπότε δεν μπορούμε να συγκρίνουμε. Ίσως είναι νωρίς και ανέβει, κάνε υπομονή μέχρι τη Δευτέρα, εύχομαι να πάνε όλα καλά!


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Moomin είπε:

Ναι, δεν έμεινε πολύ! Ό,τι κάνετε από εξετάσεις καλό είναι.

 

Ναι και μια φίλη έτσι κάθε μήνα πήγαινε αλλά εμένα μου φαίνεται αιώνας. Ελπίζω εμάς να θέλει πιο συχνά, ήδη μου είχε πει για μετά το Πάσχα και λέω δεν παίζει, θέλω να ξέρω τί γίνεται. Είμαστε με εξωσωματική και έχω παραπάνω σκέψεις, όχι ότι έχει διαφορά τώρα αλλά είναι όλες οι εμπειρίες που έχουμε.

Καλησπέρα, έβαλες 5 ημερών; Είδα το μήνυμα σου και στο άλλο τόπικ, είναι χαμηλή η αλήθεια είναι. Εγώ είχα κάνει χοριακές μετά τη 12η μέρα, βιοχημική με έμβρυα τριών ημερών που είχα ήταν 52 οπότε δεν μπορούμε να συγκρίνουμε. Ίσως είναι νωρίς και ανέβει, κάνε υπομονή μέχρι τη Δευτέρα, εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Ναι βλαστοκυστη 5 ημερών, μακάρι τι να πω, πάντως η αλήθεια είναι ότι δεν το πιστεύω, απλά περιμένω την επιβεβαίωση της αρνητικής χωριάκης.ευχαριστω πολύ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Moomin είπε:

Ναι, δεν έμεινε πολύ! Ό,τι κάνετε από εξετάσεις καλό είναι.

 

Ναι και μια φίλη έτσι κάθε μήνα πήγαινε αλλά εμένα μου φαίνεται αιώνας. Ελπίζω εμάς να θέλει πιο συχνά, ήδη μου είχε πει για μετά το Πάσχα και λέω δεν παίζει, θέλω να ξέρω τί γίνεται. Είμαστε με εξωσωματική και έχω παραπάνω σκέψεις, όχι ότι έχει διαφορά τώρα αλλά είναι όλες οι εμπειρίες που έχουμε.

Καλησπέρα, έβαλες 5 ημερών; Είδα το μήνυμα σου και στο άλλο τόπικ, είναι χαμηλή η αλήθεια είναι. Εγώ είχα κάνει χοριακές μετά τη 12η μέρα, βιοχημική με έμβρυα τριών ημερών που είχα ήταν 52 οπότε δεν μπορούμε να συγκρίνουμε. Ίσως είναι νωρίς και ανέβει, κάνε υπομονή μέχρι τη Δευτέρα, εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Και εμένα μου φαίνεται αιώνας κ ειδικά τώρα που είναι σπορακια κ δεν τα νιώθουμε είναι αυτό που λες ότι θελουμε να ξέρουμε τι γίνεται!! Αργότερα που αρχίζουμε κ τα νιώθουμε κ κουνιούνται τουλάχιστον καταλαβαίνουμε πως είναι όλα καλά!! Αχχχ τι να πω θα περάσουν οι μέρες που θα πάει!!!εδώ θα είμαστε κ θα τα λέμε!!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 53 λεπτά , Μαριααα είπε:

Ναι βλαστοκυστη 5 ημερών, μακάρι τι να πω, πάντως η αλήθεια είναι ότι δεν το πιστεύω, απλά περιμένω την επιβεβαίωση της αρνητικής χωριάκης.ευχαριστω πολύ.

Πιστεύω νωρίς την έκανες όμως κάτι έδειξε αφού είναι θετική έστω κ τόσο. Να είσαι συγκρατημένη κ υπομονή μέχρι τη Δευτέρα.

πρίν από 42 λεπτά , Agapakiii είπε:

Και εμένα μου φαίνεται αιώνας κ ειδικά τώρα που είναι σπορακια κ δεν τα νιώθουμε είναι αυτό που λες ότι θελουμε να ξέρουμε τι γίνεται!! Αργότερα που αρχίζουμε κ τα νιώθουμε κ κουνιούνται τουλάχιστον καταλαβαίνουμε πως είναι όλα καλά!! Αχχχ τι να πω θα περάσουν οι μέρες που θα πάει!!!εδώ θα είμαστε κ θα τα λέμε!!

Ναι έχεις δίκιο, εγώ δεν έχω κ ιδιαίτερα συμπτώματα...οπότε απλώς περιμένω...

 


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Moomin είπε:

Πιστεύω νωρίς την έκανες όμως κάτι έδειξε αφού είναι θετική έστω κ τόσο. Να είσαι συγκρατημένη κ υπομονή μέχρι τη Δευτέρα.

Ναι έχεις δίκιο, εγώ δεν έχω κ ιδιαίτερα συμπτώματα...οπότε απλώς περιμένω...

 

Μακάρι, τι να πω... Το θέλω τόσο πολύ.. εύχομαι όλες οι κοπέλες να τα καταφέρουν..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, θα ήθελα να σας ρωτησω υπάρχει πιθανοτητα προωρης εμμηνόπαυσης στα 23? διότι έχω ανησυχήσει περισυ είχα Σεπτέμβρη 11 μέρες καθυστέρηση πηγα σε γυναικολόγο και δεν μ βρήκε κάτι στον υπέρηχο μετά από μήνες είχα καθυστέρηση 16 ημερών τον Μάιο και τώρα ξανά έχω καθυστέρηση 7 ημερών με συμπτώματα περιοδου και 3 αρνητικά τεστ αν γνωρίζετε απαντήστε μ σας παρακαλω διότι οικονομικά είμαι χάλια για να παω σε κάποιον γιατρό περισυ είχα παει γτ είχα 11 μέρες καθυστέρηση αλλά δεν μ βρήκε κάτι στον υπέρηχο επίσης έχω παρατηρησει μια μαυρη τρίχα στο μάγουλο εδώ και 5 χρόνια και τρίχες γυρο από τον αμφαλο σας παρακαλω αν γνωρίζει καμια ας μου απαντήσει ευχαριστω.... 

πρίν από 20 λεπτά , Μαριααα είπε:

Μακάρι, τι να πω... Το θέλω τόσο πολύ.. εύχομαι όλες οι κοπέλες να τα καταφέρουν..

Απαντήστε μ στο ερώτημα μ σας παρακαλω οποία γνωρίζει η προσωπικο μήνυμα η εδω 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Alexia_milaioy είπε:

καλησπερα σας, θα ήθελα να σας ρωτησω υπάρχει πιθανοτητα προωρης εμμηνόπαυσης στα 23? διότι έχω ανησυχήσει περισυ είχα Σεπτέμβρη 11 μέρες καθυστέρηση πηγα σε γυναικολόγο και δεν μ βρήκε κάτι στον υπέρηχο μετά από μήνες είχα καθυστέρηση 16 ημερών τον Μάιο και τώρα ξανά έχω καθυστέρηση 7 ημερών με συμπτώματα περιοδου και 3 αρνητικά τεστ αν γνωρίζετε απαντήστε μ σας παρακαλω διότι οικονομικά είμαι χάλια για να παω σε κάποιον γιατρό περισυ είχα παει γτ είχα 11 μέρες καθυστέρηση αλλά δεν μ βρήκε κάτι στον υπέρηχο επίσης έχω παρατηρησει μια μαυρη τρίχα στο μάγουλο εδώ και 5 χρόνια και τρίχες γυρο από τον αμφαλο σας παρακαλω αν γνωρίζει καμια ας μου απαντήσει ευχαριστω.... 

Απαντήστε μ στο ερώτημα μ σας παρακαλω οποία γνωρίζει η προσωπικο μήνυμα η εδω 

Από αυτά που περιγράφεις μάλλον ορμονικό έλεγχο χρειάζεσαι ...θα πρέπει να απευθυνθείς σε γυναικολόγο και ενδοκρινολόγο. Επειδή αναφέρεις και το οικονομικό θέμα να σου πω ότι μπορείς να κλείσεις πρωινά ραντεβού μέσω 1535 στα δημόσια νοσοκομεία δωρεάν ή στο ΗΔΙΚΑ σε δημόσιες δομές υγείας που δεν πληρώνεις. Εκεί θα σε κατευθύνουν σχετικά με τις εξετάσεις που θα πρέπει να κάνεις τις οποίες θα στις συνταγογραφήσουν και μπορείς να κάνεις δωρεάν πάλι με τον ίδιο τρόπο. Ότι άλλη απορία έχεις εδώ ήμαστε να βοηθήσουμε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Alexia_milaioy είπε:

καλησπερα σας, θα ήθελα να σας ρωτησω υπάρχει πιθανοτητα προωρης εμμηνόπαυσης στα 23? διότι έχω ανησυχήσει περισυ είχα Σεπτέμβρη 11 μέρες καθυστέρηση πηγα σε γυναικολόγο και δεν μ βρήκε κάτι στον υπέρηχο μετά από μήνες είχα καθυστέρηση 16 ημερών τον Μάιο και τώρα ξανά έχω καθυστέρηση 7 ημερών με συμπτώματα περιοδου και 3 αρνητικά τεστ αν γνωρίζετε απαντήστε μ σας παρακαλω διότι οικονομικά είμαι χάλια για να παω σε κάποιον γιατρό περισυ είχα παει γτ είχα 11 μέρες καθυστέρηση αλλά δεν μ βρήκε κάτι στον υπέρηχο επίσης έχω παρατηρησει μια μαυρη τρίχα στο μάγουλο εδώ και 5 χρόνια και τρίχες γυρο από τον αμφαλο σας παρακαλω αν γνωρίζει καμια ας μου απαντήσει ευχαριστω.... 

Απαντήστε μ στο ερώτημα μ σας παρακαλω οποία γνωρίζει η προσωπικο μήνυμα η εδω 

Καλημέρα, ίσως έχεις πολυκυστικες και γι'αυτό ο ακανόνιστος κύκλος. Μπορείς να απευθυνθείς σε δημόσιο Νοσοκομείο αλλά αργούν συνήθως τα ραντεβού.

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια το πρωί παρατήρησα λίγα καφέ με τα υπολείμματα της κρέμας που βάζω και πλέον έχει γίνει αιματάκι ροζ αχνό βέβαια, όχι έντονο κι έχω και κάποιες ενοχλήσεις διαφορετικές. Ελπίζω να μην υπάρχει κάποιο θέμα. Ο γιατρός συνέστησε ξεκούραση που γενικά δεν κουράζομαι έτσι κι αλλιώς και αύριο στον υπέρηχο θα δούμε τί γίνεται.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Alexia_milaioy είπε:

καλησπερα σας, θα ήθελα να σας ρωτησω υπάρχει πιθανοτητα προωρης εμμηνόπαυσης στα 23? διότι έχω ανησυχήσει περισυ είχα Σεπτέμβρη 11 μέρες καθυστέρηση πηγα σε γυναικολόγο και δεν μ βρήκε κάτι στον υπέρηχο μετά από μήνες είχα καθυστέρηση 16 ημερών τον Μάιο και τώρα ξανά έχω καθυστέρηση 7 ημερών με συμπτώματα περιοδου και 3 αρνητικά τεστ αν γνωρίζετε απαντήστε μ σας παρακαλω διότι οικονομικά είμαι χάλια για να παω σε κάποιον γιατρό περισυ είχα παει γτ είχα 11 μέρες καθυστέρηση αλλά δεν μ βρήκε κάτι στον υπέρηχο επίσης έχω παρατηρησει μια μαυρη τρίχα στο μάγουλο εδώ και 5 χρόνια και τρίχες γυρο από τον αμφαλο σας παρακαλω αν γνωρίζει καμια ας μου απαντήσει ευχαριστω.... 

Απαντήστε μ στο ερώτημα μ σας παρακαλω οποία γνωρίζει η προσωπικο μήνυμα η εδω 

Κοριτσι καλησπερα!!!

Δυστυχώς απο όσο γνωρίζω ενα υπερβολικά μικρό ποσοστό γυναικών ξεκινάει εμμηνόπαυση πριν από τα 30

Η αδερφή μου περνάει τετοιο θεμα εδω Κ 2 χρονια απο τα 25 της..

Έχει ξεκινήσει κάποιες θεραπείες αλλα δεν γνωρίζω λεπτομέρειες.. εύχομαι απλα να της πανε ολα καλα κ σε όλες όσες αντιμετωπίζουν παρόμοιο πρόβλημα!!!Εύχομαι να καταφέρεις να βγάλεις άκρη κ να δεις τι συμβαίνει με τη δικη σου περίπτωση Κ εννοειται να έχεις αίσιο τέλος!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Moomin είπε:

Κορίτσια το πρωί παρατήρησα λίγα καφέ με τα υπολείμματα της κρέμας που βάζω και πλέον έχει γίνει αιματάκι ροζ αχνό βέβαια, όχι έντονο κι έχω και κάποιες ενοχλήσεις διαφορετικές. Ελπίζω να μην υπάρχει κάποιο θέμα. Ο γιατρός συνέστησε ξεκούραση που γενικά δεν κουράζομαι έτσι κι αλλιώς και αύριο στον υπέρηχο θα δούμε τί γίνεται.

Καλησπερα! Κάθισε στο κρεβάτι και στα αυγά σου σε παρακαλώ! Δεν είναι ώρα τώρα να παίζουμε με αυτά στα πράγματα! Στη μικρή μου έμεινα στο κρεβάτι 3 μήνες! Κουραστικό τρομερά! Όμως άξιζε! Κάνε ο, τι σου πει ο γιατρός σου κ όλα θα πάνε καλά! Προγεστερονη παίρνεις;

Εγω έχω αύριο  τελευταία φορά χοριακη και πρώτο ραντεβού με τον γιατρό μου! Ελπίζω να είναι όλα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Από αυτά που περιγράφεις μάλλον ορμονικό έλεγχο χρειάζεσαι ...θα πρέπει να απευθυνθείς σε γυναικολόγο και ενδοκρινολόγο. Επειδή αναφέρεις και το οικονομικό θέμα να σου πω ότι μπορείς να κλείσεις πρωινά ραντεβού μέσω 1535 στα δημόσια νοσοκομεία δωρεάν ή στο ΗΔΙΚΑ σε δημόσιες δομές υγείας που δεν πληρώνεις. Εκεί θα σε κατευθύνουν σχετικά με τις εξετάσεις που θα πρέπει να κάνεις τις οποίες θα στις συνταγογραφήσουν και μπορείς να κάνεις δωρεάν πάλι με τον ίδιο τρόπο. Ότι άλλη απορία έχεις εδώ ήμαστε να βοηθήσουμε.

Έχω μόνο τον υπέρηχο αλλά δεν μπορώ να σας τον βάλω εδώ στα σχόλια δεν έχει κάπου να το ανεβάσω επίσης έχω εδώ και 5 χρόνια που φυτρώνει μια μαυρη τρίχα στο μάγουλο μ τι είναι αυτο??? Επειδή έχω διαβάσει ότι και στην εμμηνόπαυση βγαίνουν μακριές ξεμπαρκες τρίχες μήπως όντως έχω αυτό?? Έχω τρομάξει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Angelinaki είπε:

Καλησπερα! Κάθισε στο κρεβάτι και στα αυγά σου σε παρακαλώ! Δεν είναι ώρα τώρα να παίζουμε με αυτά στα πράγματα! Στη μικρή μου έμεινα στο κρεβάτι 3 μήνες! Κουραστικό τρομερά! Όμως άξιζε! Κάνε ο, τι σου πει ο γιατρός σου κ όλα θα πάνε καλά! Προγεστερονη παίρνεις;

Εγω έχω αύριο  τελευταία φορά χοριακη και πρώτο ραντεβού με τον γιατρό μου! Ελπίζω να είναι όλα καλά!!!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Ναι είμαι ξάπλα, παίρνω κολπική προγεστερονη κ έβαλα κ τώρα όπως είπε ο γιατρός γιατί τον ειδοποίησα ότι αυξήθηκε η ροή κ έχω κ ενοχλήσεις σαν περιόδου. Οπότε ξάπλα κ υπομονή μέχρι αύριο να δούμε ότι πάει καλά. Φοβάμαι η αλήθεια είναι και ελπίζω να μην αυξηθεί άλλο η ροή.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...