Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , Eva n είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! εγώ έχω ραντεβού σε 2 με 3 εβδομάδες και μου φαίνεται και εμένα αιώνας μέχρι τότε...δεν μπορώ να το βλεπω κάθε μέρα;; από συμπτώματα, λίγη ανακατωσουρα που κ που αλλά χωρίς εμετούς ευτυχως, κούραση, υπνηλία τα κλασσικά..έχω ένα άγχος και ανυπομονώ μέχρι την αυχενική..4 εβδομάδες έμειναν μέχρι τότε...

@Agapakiii μου υπομονη..είναι λιγο μακριά η αλήθεια είναι αλλα κάνε υπομονή κοπέλα μου..πόσο θα είσαι τότε;; 

@Foux μια βδομαδουλα είναι κορίτσι μου, μαζί με το Πάσχα και το τζερτζελο θα περάσουν πιο γρήγορα! 

Κορίτσια να ρωτήσω, κοκορέτσι επιτρέπεται να φάμε;; γιατί έχω έναν καημό χαχαχα

Αχχχχ υπομονή μόνο αυτό δεν μπορώ να κάνω κ κάτι άλλο :wub: 11&5 θα είμαι τότε.. αλλά δε θα κάνω αυχενική.. λογικά μετά θα μπυ πει να την κάνω σε 1 η 2 εβδομάδες από τότε γιατί πρέπει να γίνει σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα.. αλλά άμα δεν κάνω κ εγώ την αυχενική δε θα ησυχάσω!! Όσο για το κοκορέτσι ναι γιατί όχι; Δεν νομίζω πως είναι απαγορευτικό ! Να φας κ να το ευχαριστηθείς !!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! εγώ έχω ραντεβού σε 2 με 3 εβδομάδες και μου φαίνεται και εμένα αιώνας μέχρι τότε...δεν μπορώ να το βλεπω κάθε μέρα;; από συμπτώματα, λίγη ανακατωσουρα που κ που αλλά χωρίς εμετούς ευτυχως, κούραση, υπνηλία τα κλασσικά..έχω ένα άγχος και ανυπομονώ μέχρι την αυχενική..4 εβδομάδες έμειναν μέχρι τότε...

@Agapakiii μου υπομονη..είναι λιγο μακριά η αλήθεια είναι αλλα κάνε υπομονή κοπέλα μου..πόσο θα είσαι τότε;; 

@Foux μια βδομαδουλα είναι κορίτσι μου, μαζί με το Πάσχα και το τζερτζελο θα περάσουν πιο γρήγορα! 

Κορίτσια να ρωτήσω, κοκορέτσι επιτρέπεται να φάμε;; γιατί έχω έναν καημό χαχαχα

Καλησπερα! Νομίζω ότι κοκορέτσι, δεν μπορούμε να φάμε! Γενικά τα εντόσθια και το συκώτι νομίζω είναι απαγορευτικά στην εγκυμοσύνη. Τουλάχιστον εμένα μου τα έχουν απαγορεύσει δυο γυναικολόγοι και η διατροφολόγος μου!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

@Ερωτικός μεταναστης περιμένουμε νέα σου από τον γιατρό!!! Όλα καλά θα πάνε!! 
πως είστε κορίτσια οι υπόλοιπες ;; Εγώ συνεχίζω και υποφέρω από ανακατωσουρες κ διαφορα τέτοια.. έκανα κ εγώ τις εξετάσεις , τις έστειλα στον γιατρό δόξα τ Θεό όλα καλά είναι.. εσείς τι κάνετε ;; Ποτε ξανά πάτε γιατρό; Εγώ 22 Μαΐου μου φαίνεται πολύ μακρινό!!

Ευτυχώς ήταν πολύ καθησυχαστικος.Μου είπε ότι γενικά είναι σύνηθες αυτό και να επαναλάβω την εξέταση σε δεκαπέντε ημέρες και βλέπουμε.27 μαϊου έκλεισα για αυχενική διαφάνεια.Να σου πω την αλήθεια όσο πλησιάζουν οι μέρες να πάω τόσο πιο πολύ αγχώνομαι μην ακούσω κάτι κακο.το ανάποδο εγώ .Ξεκίνησαν κι εμένα οι ααναγουλες και οι άσχημες μυρωδιές.μονο τραχανά τοστ με τυρί και ρύζι λαπα τρώω.Και να σκεφτείς ότι πριν λίγες μέρες αγχωνομουν που δεν είχα συμπτώματα.Ειμαστε τρελές όμως χαχαχχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσιαααα μου!!! Απαντάω σε όλες μαζί. Για το κοκορέτσι θα ρωτήσω τον γιατρό για να είμαστε σίγουροι. Εγώ ανυπομονώ για την αυχενική και εννοείται έχω μεγάλο φόβο γτ έχουμε ιστορικό και πρέπει να γίνουν όλα αρκετά γρήγορα για να αποκλείσουμε κάποιο συνδρομο γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη είχαμε ένα μωράκι με σύνδρομο νταουν. Μετά την αυχενική θα πρέπει να κάνουμε λήψη τροφοβλαστη για να είμαστε σίγουροι ή την εξέταση νιπτ που δεν είναι επεμβατικη και είμαι σε πολύ μεγάλο δίλημμα για το τι να κάνω. Ο γιατρός μου είπε να αποφασίσω για μένα τι θεωρώ καλύτερο αλλά δεν ξέρω βρε κορίτσια. Ακόμα είμαι σε σκέψεις. Θα δείξει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Eva n είπε:

Καλημέρα κορίτσιαααα μου!!! Απαντάω σε όλες μαζί. Για το κοκορέτσι θα ρωτήσω τον γιατρό για να είμαστε σίγουροι. Εγώ ανυπομονώ για την αυχενική και εννοείται έχω μεγάλο φόβο γτ έχουμε ιστορικό και πρέπει να γίνουν όλα αρκετά γρήγορα για να αποκλείσουμε κάποιο συνδρομο γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη είχαμε ένα μωράκι με σύνδρομο νταουν. Μετά την αυχενική θα πρέπει να κάνουμε λήψη τροφοβλαστη για να είμαστε σίγουροι ή την εξέταση νιπτ που δεν είναι επεμβατικη και είμαι σε πολύ μεγάλο δίλημμα για το τι να κάνω. Ο γιατρός μου είπε να αποφασίσω για μένα τι θεωρώ καλύτερο αλλά δεν ξέρω βρε κορίτσια. Ακόμα είμαι σε σκέψεις. Θα δείξει..

Καλημέρα! Κι εγώ σκέφτομαι να κάνω λήψη τροφοβλαστης! Είχα κάνει και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη για να αποκλείσω τα σύνδρομα γιατί μου είχε βγάλει μεγάλη πιθανότητα μετά το Papp-a! Οπότε, αποφάσισα να μην περιμένω για να κάνω αμνιο και έκανα τροφοβλαστη! Ελπίζω να πάνε όλα καλά, ο, τι κι αν αποφασίσεις να κανεις τελικά!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Angelinaki είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ σκέφτομαι να κάνω λήψη τροφοβλαστης! Είχα κάνει και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη για να αποκλείσω τα σύνδρομα γιατί μου είχε βγάλει μεγάλη πιθανότητα μετά το Papp-a! Οπότε, αποφάσισα να μην περιμένω για να κάνω αμνιο και έκανα τροφοβλαστη! Ελπίζω να πάνε όλα καλά, ο, τι κι αν αποφασίσεις να κανεις τελικά!!:wub:

Φοβάμαι λίγο με την τροφοβλαστη, αν κ την προηγούμενη φορά είχαν πάει όλα καλά και δεν υπήρξε κάποια επιπλοκη εγώ φοβάμαι γιατί ποτέ δεν ξέρεις..από την άλλη λέω πως μόνο με αυτή την εξέταση θα είμαι σίγουρη. Έχω ακόμα λίγο καιρό να το σκεφτώ. Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και σε εσένα εύχομαι να σου πάνε όλα καλά! ❤

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια! Χρόνια πολλά με υγεία και αγάπη σε εσάς και στις οικογένειες σας και με το μικρό θαυματακι στα χέρια όλων μας μέχρι το τέλος του χρόνου! ❤ τι κάνετε κορίτσια μου, πως είστε; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Χριστός ανέστη σε όλες!!

Εγω την Πεμπτη εχω το δεύτερο ραντεβου στο γιατρό αν ολα ειναι καλα μου γράφει προγεννητικες!!

Έχω απίστευτες ενοχλήσεις στο στομάχι δεν έχουν σταματήσει καθολου!!φαγαμε κ το αρνάκι μας!!Ελπίζω όλες να στε καλά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλες και χρόνια πολλά! Ο γιατρός μου είπε να με δει στο τέλος αυτής της εβδομάδας! Ελπίζω να ακούσουμε καρδούλα αυτή τη φορά μπας και μειωθεί το άγχος μου!!! Καλή συνέχεια σε όλες!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/5/2021 at 9:19 ΜΜ, Eva n είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια! Χρόνια πολλά με υγεία και αγάπη σε εσάς και στις οικογένειες σας και με το μικρό θαυματακι στα χέρια όλων μας μέχρι το τέλος του χρόνου! ❤ τι κάνετε κορίτσια μου, πως είστε; 

Καλησπέρα χρονια πολλά με υγεία πάνω από όλα !! ❤️Κ με το καλό τα μωράκια μας.. εγώ συνεχίζω δυστυχώς με ναυτίες ανακατωσουρες κ χάλια στομάχι.. δεν μπορώ να φάω τίποτα ειδικά από το μεσημέρι κ μετά ούτε νερό δεν μπορώ να πιω.. οι υπόλοιπες τι κάνετε ; Έχω ακόμα 2,5 εβδομάδες για να με δει ο γιατρός κορίτσια μέχρι τότε είμαι σε αναμμένα κάρβουνα!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια μου πως είστε ; Πολύ ησυχία έπεσε σας έπιασαν κ εσας οι ζεστες ; Εδώ έχουμε σκάσει βρε κορίτσια δεν ξέρετε ποσο θα ήθελα να ήμουν κοντά σε θάλασσα κ πραγματικά θα το τολμούσα!! Ούτε την μικρή μου δεν μπορώ να βγάλω τα πρωινα βολτούλα με τέτοια ζέστη !

κορίτσια θα σας κάνω μια ερώτηση κ συγνώμη κιόλας για την περιγραφή αλλά δεν γίνεται να το περιγράψω διαφορετικά :wub: εσείς έχετε υγρά στο εσώρουχο ; Βασικά δεν είναι μόνο τα υγρά αλλά πολλές φορές παρατηρώ κάτι σαν βλέννη σαν «μυξα» ( συγνώμη πραγματικά για την περιγραφή )!  Έχω κάνει τις προβλεπόμενες εξετάσεις ούρων κ ήταν όλα οκ όσον αφορά αυτό το κομμάτι!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Agapakiii είπε:

Γεια σας κορίτσια μου πως είστε ; Πολύ ησυχία έπεσε σας έπιασαν κ εσας οι ζεστες ; Εδώ έχουμε σκάσει βρε κορίτσια δεν ξέρετε ποσο θα ήθελα να ήμουν κοντά σε θάλασσα κ πραγματικά θα το τολμούσα!! Ούτε την μικρή μου δεν μπορώ να βγάλω τα πρωινα βολτούλα με τέτοια ζέστη !

κορίτσια θα σας κάνω μια ερώτηση κ συγνώμη κιόλας για την περιγραφή αλλά δεν γίνεται να το περιγράψω διαφορετικά :wub: εσείς έχετε υγρά στο εσώρουχο ; Βασικά δεν είναι μόνο τα υγρά αλλά πολλές φορές παρατηρώ κάτι σαν βλέννη σαν «μυξα» ( συγνώμη πραγματικά για την περιγραφή )!  Έχω κάνει τις προβλεπόμενες εξετάσεις ούρων κ ήταν όλα οκ όσον αφορά αυτό το κομμάτι!

Καλησπερα! Ζέστη τρομερή κι εμείς εδώ! Η θάλασσα είναι δίπλα μου, όμως δεν το τολμώ για κανέναν λόγο... είχα περάσει πολύ δύσκολες στιγμές στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου με κάποιο μικρόβιο που με ακολούθησε μέχρι που γέννησα, οπότε δεν το συζητώ καν να μπω στη θάλασσα η να κάνω κάτι που θα με έφερνε σε επαφή με μικρόβια... εδώ όλη την ώρα πηγαίνω και πλένομαι να προλάβω ο,τι μπορώ...:D με έχει πιάσει μια υπερβολή! Άσε που η θάλασσα είναι πολύ κρύα ακόμα! Θα κάτσω στο air condition καλύτερα...

Το άλλο θέμα που λες, το έχω παρατηρήσει κι εγώ και θέλω να το αναφέρω στον γιατρό μου! Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πάρει τηλέφωνο να τον ενοχλήσω, γιατί τα υγρά είναι διαυγή έως λευκά. Δεν είναι ούτε ροζ ούτε καφέ ούτε κόκκινα. Σε αυτήν την περίπτωση θα ανησυχούσα και θα ενοχλούσα τον γιατρό μου γι αυτά! Με καθησύχασε βέβαια που λες ότι έχεις κι εσυ! Τις επόμενες μέρες θα με δει ο γιατρός και θα το αναφέρω, οπότε θα σε ενημερώσω τι μου είπε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!!! Πως είστε;;; 

Η ζέστη όντως δεν παλεύεται αλλά εγώ αν δεν πάει Αύγουστος δεν μπαίνω θάλασσα χαχαχα. Εγώ πέραν της εγκυμοσύνης έχω πρηστεί κ απίστευτα λόγω ουτροτζεσταν που παίρνω και μόλις φάω ή πιο λίγο νερό ή κοιλιά γίνεται σαν να είμαι 5 μηνών. Να φανταστείτε δεν μπορώ ούτε να το κρύψω, ψάχνω ρούχα εγκυμοσύνης. Διάβασα πως ευτυχως γύρω στον 4ο μήνα το πρήξιμο από την πρπγεστερονη υποχωρεί καο φουσκώνεις μετά σαν άνθρωπος! 

Έχω κι εγώ κορίτσια μου κάποια υγρά και ανησυχούσα λίγο αλλά αύριο θα κάνω καλλιέργεια, πιστεύω όμως πως δεν είναι τπτ και είναι φυσιολογικό. Εγώ έχω αγχωθεί μην βγει κανένα ουρεοπλασμα ή τίποτα τέτοιο στις εξετάσεις, με παρηγορεί πως ότι κ αν είναι ξεπερνιέται. Να ρωτήσω και κάτι άλλο τώρα έτσι που γίναμε φιλενάδες χαχαχα εμείς λόγω των 2 προηγούμενων βιοχημικων έχουμε έρθει σε επαφή 2 με 3 φορές όλον αυτόν τον καιρό και αυτές δεν ήταν και της προκοπής αλλά εγώ φοβάμαι ακόμα, τον γιατρό θα τον ρωτήσω από κοντά στο ραντεβού μας, εσείς έχετε κανονικά επαφές;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Angelinaki είπε:

Καλησπερα! Ζέστη τρομερή κι εμείς εδώ! Η θάλασσα είναι δίπλα μου, όμως δεν το τολμώ για κανέναν λόγο... είχα περάσει πολύ δύσκολες στιγμές στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου με κάποιο μικρόβιο που με ακολούθησε μέχρι που γέννησα, οπότε δεν το συζητώ καν να μπω στη θάλασσα η να κάνω κάτι που θα με έφερνε σε επαφή με μικρόβια... εδώ όλη την ώρα πηγαίνω και πλένομαι να προλάβω ο,τι μπορώ...:D με έχει πιάσει μια υπερβολή! Άσε που η θάλασσα είναι πολύ κρύα ακόμα! Θα κάτσω στο air condition καλύτερα...

Το άλλο θέμα που λες, το έχω παρατηρήσει κι εγώ και θέλω να το αναφέρω στον γιατρό μου! Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πάρει τηλέφωνο να τον ενοχλήσω, γιατί τα υγρά είναι διαυγή έως λευκά. Δεν είναι ούτε ροζ ούτε καφέ ούτε κόκκινα. Σε αυτήν την περίπτωση θα ανησυχούσα και θα ενοχλούσα τον γιατρό μου γι αυτά! Με καθησύχασε βέβαια που λες ότι έχεις κι εσυ! Τις επόμενες μέρες θα με δει ο γιατρός και θα το αναφέρω, οπότε θα σε ενημερώσω τι μου είπε!

Αχ λυπάμαι για ότι έχεις περάσει.. εμένα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη με άφησε μετά το πρώτο τρίμηνο να μπω κ έτσι κ έγινε καθώς πέρασε το τρίμηνο μέσα Ιούλη.. μου αρέσει πολύ κ το κολύμπι κ κολυμπούσα όσο  μπορούσα κ ένιωθα πολύ ωραία! Ναι άμα θυμηθείς πες μου τι σου είπε γιατί κ εγώ δε θεωρώ πως είναι λόγος να τον ενοχλήσω γιατί όπως είπες δεν έχουν ανησυχητικό χρωμα.. θεωρώ είναι φυσιολογικά!

πρίν από 5 λεπτά , Eva n είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!!! Πως είστε;;; 

Η ζέστη όντως δεν παλεύεται αλλά εγώ αν δεν πάει Αύγουστος δεν μπαίνω θάλασσα χαχαχα. Εγώ πέραν της εγκυμοσύνης έχω πρηστεί κ απίστευτα λόγω ουτροτζεσταν που παίρνω και μόλις φάω ή πιο λίγο νερό ή κοιλιά γίνεται σαν να είμαι 5 μηνών. Να φανταστείτε δεν μπορώ ούτε να το κρύψω, ψάχνω ρούχα εγκυμοσύνης. Διάβασα πως ευτυχως γύρω στον 4ο μήνα το πρήξιμο από την πρπγεστερονη υποχωρεί καο φουσκώνεις μετά σαν άνθρωπος! 

Έχω κι εγώ κορίτσια μου κάποια υγρά και ανησυχούσα λίγο αλλά αύριο θα κάνω καλλιέργεια, πιστεύω όμως πως δεν είναι τπτ και είναι φυσιολογικό. Εγώ έχω αγχωθεί μην βγει κανένα ουρεοπλασμα ή τίποτα τέτοιο στις εξετάσεις, με παρηγορεί πως ότι κ αν είναι ξεπερνιέται. Να ρωτήσω και κάτι άλλο τώρα έτσι που γίναμε φιλενάδες χαχαχα εμείς λόγω των 2 προηγούμενων βιοχημικων έχουμε έρθει σε επαφή 2 με 3 φορές όλον αυτόν τον καιρό και αυτές δεν ήταν και της προκοπής αλλά εγώ φοβάμαι ακόμα, τον γιατρό θα τον ρωτήσω από κοντά στο ραντεβού μας, εσείς έχετε κανονικά επαφές;;

Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν έχω έρθει καθόλου από τότε που μάθαμε για την εγκυμοσύνη.. ο γιατρός στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχε πει μετά το τρίμηνο.. αλλά κάθε γιατρός λέει τα δικά του οποτε εσένα ίσως σου πει πως δεν υπάρχει θέμα ! Να πω την αλήθεια κ εγώ φοβάμαι γιατί είχα βιοχημική τον δεκεμβριο φυσικά δεν οφείλεται σε επαφές η κάτι τέτοιο αλλά όσο να ναι ένας φόβος στο πίσω μέρος του μυαλού υπάρχει.. τώρα μετά το πρώτο τρίμηνο να σου πω την αλήθεια αν μας το επιτρέψει κ ο γιατρός εγβ πάλι θα έχω τον φόβο αλλά όπως μας βγει!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...