Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Αντε μπραβοοοοο! Υπομονή με τις ανακατωσουρες μετά την 12η εβδομάδα λένε περνάνε οπότε να σκέφτεσαι αυτό..ευτυχώς δεν ταλαιπωρεισαι με εμετούς! Εμένα από μυρωδιές με ενοχλεί αφάνταστα το μοσχάρι αν και από πριν μου μύριζε, τώρα δεν το αντέχω αλλά εντάξει κατά τα άλλα χαλαρά. Μακάρι, μακάρι να ακούμε μόνο χαρμόσυνα, δεν ξέρεις πόσο το θελω! ❤

 

Μια χαρά νομίζω είναι οι παλμοί. Ίσως είναι αγοράκι, τα αγοράκια λένε έχουν πιο χαμηλούς παλμούς από τα κοριτσάκια στον πρώτο υπερηχο οπότε είσαι σούπερ! Τι ωραίος ήχος ε; :x μια χαρά είμαι δεν έχω έντονα συμπτώματα πέρα από πονο στο στήθος αλλά μόνο αν το πιέσω κάπως, κουράζομαι και λαχανιαζω εύκολα και ώρες ώρες λίγη ανακατωσουρα σαν να μου ανεβαίνει το φαγητό στον λαιμό. Α και μπούκωμα το βράδυ που ξαπλώνω, άλλο πάλι κ τούτο χαχαχα δεν πειράζει ας ταλαιπωρηθουμε εμείς αρκεί να ειναι αυτά γερά! Αχ ανυπομονώ τόσο πολύ βρε κορίτσια!! ❤

Καλημέρα, εμείς ακόμα δεν ακούσαμε καρδιά. Είχαμε πάει προχθές ήμουν 5+5. Τη Μ.Δευτερα έχουμε ξανά ραντεβού όπου θα έχω συμπληρώσει την 7η εβδ. αν τα υπολογίζω σωστά γιατί σήμερα συμπληρώνω την 6η, οπότε ελπίζω να ακούσουμε τότε. Λίγο λαχάνιασμα έχω κ κάποια τραβηγματα ώρες ώρες. Κ όρεξη από πριν το θετικό τεστ. Έκανα διατροφή και κρατιομουν τωρα θα δείξει, πάντως σε γενικές γραμμές είμαι καλα.

Καλό σαββατοκυριακο σε όλες!


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλες κορίτσια!! 

@Agapakiii να μην ανησυχείς κοπέλα μου, ολα θα είναι καλά! Κι εγώ έχω κάτι πόνους και κάτι τραβήγματα που και που και κάποια υγρά λόγω του ουτροτζεσταν και λέω πάει αυτό ήταν αλλά τελικά όλα καλά! Να μην σε αγχώνει είναι απόλυτα φυσιολογικοί οι πόνοι. 

@mama25 εμένα το ουτροτζεσταν το πρωί μου φέρνει ζαλάδα και υπνηλία για κανένα δίωρο και το βράδυ δεν μου προκαλεί τπτ..δεν μπορούσε να είναι αντίθετα λέω καμία φορά χαχαχα εγώ ήδη συμπλήρωσα 1.5 εβδομάδα που τα παίρνω. 

@Moomin θα ακούσετε σίγουρα την επόμενη ❤ εγώ είμαι 5+3 σήμερα όσο για όρεξη και κιλά μην το συζητάς. Ξεκινάω ήδη με παραπάνω κιλά και τρέμω για όταν θα πάω στον γιατρό γιατί έχει θέμα με τα κιλά και δεν μας θέλει παχουλές και εγώ είμαι ήδη 79 κιλά..θα μου πει να πάρω 3 κιλά σε ολη την εγκυμοσύνη μου φαίνεται και εγώ 3 κιλά παίρνω κάθε σαββατοκύριακο χαχαχα 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια!! 

@Agapakiii να μην ανησυχείς κοπέλα μου, ολα θα είναι καλά! Κι εγώ έχω κάτι πόνους και κάτι τραβήγματα που και που και κάποια υγρά λόγω του ουτροτζεσταν και λέω πάει αυτό ήταν αλλά τελικά όλα καλά! Να μην σε αγχώνει είναι απόλυτα φυσιολογικοί οι πόνοι. 

@mama25 εμένα το ουτροτζεσταν το πρωί μου φέρνει ζαλάδα και υπνηλία για κανένα δίωρο και το βράδυ δεν μου προκαλεί τπτ..δεν μπορούσε να είναι αντίθετα λέω καμία φορά χαχαχα εγώ ήδη συμπλήρωσα 1.5 εβδομάδα που τα παίρνω. 

@Moomin θα ακούσετε σίγουρα την επόμενη ❤ εγώ είμαι 5+3 σήμερα όσο για όρεξη και κιλά μην το συζητάς. Ξεκινάω ήδη με παραπάνω κιλά και τρέμω για όταν θα πάω στον γιατρό γιατί έχει θέμα με τα κιλά και δεν μας θέλει παχουλές και εγώ είμαι ήδη 79 κιλά..θα μου πει να πάρω 3 κιλά σε ολη την εγκυμοσύνη μου φαίνεται και εγώ 3 κιλά παίρνω κάθε σαββατοκύριακο χαχαχα 

Μακάρι για να μη με φάει η αγωνία μέσα στο Πάσχα. Είσαι λίγο πιο πίσω από μένα. Να σε ρωτήσω πόσο ύψος έχεις; Γιατί κι εγώ κάπου στα 69 ήμουν αλλά με ύψος 1.60 δεν άντεχα τα κιλά, έχασα περίπου 10. Είχα ξανακάνει διατροφή παλιότερα οπότε μου ήταν εύκολο να τα χάσω, μια απόφαση πήρα και μια εικόνα που δεν μου άρεσε καθόλου και ξεκίνησα. Τώρα δεν έχει νόημα να συζητάμε για αδυνάτισμα, αλλά η καλή διατροφή θα βοηθήσει. Σίγουρα θα πάρουμε κάποια κιλά αλλά με μέτρο :wub:

Εμένα ο γιατρός μου δίνει βασκλόρ οπότε πέρα από κάποια μικροπρηξίματα δεν έχω κάτι ιδιαίτερο λόγω προγεστερόνης.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Μακάρι για να μη με φάει η αγωνία μέσα στο Πάσχα. Είσαι λίγο πιο πίσω από μένα. Να σε ρωτήσω πόσο ύψος έχεις; Γιατί κι εγώ κάπου στα 69 ήμουν αλλά με ύψος 1.60 δεν άντεχα τα κιλά, έχασα περίπου 10. Είχα ξανακάνει διατροφή παλιότερα οπότε μου ήταν εύκολο να τα χάσω, μια απόφαση πήρα και μια εικόνα που δεν μου άρεσε καθόλου και ξεκίνησα. Τώρα δεν έχει νόημα να συζητάμε για αδυνάτισμα, αλλά η καλή διατροφή θα βοηθήσει. Σίγουρα θα πάρουμε κάποια κιλά αλλά με μέτρο :wub:

Εμένα ο γιατρός μου δίνει βασκλόρ οπότε πέρα από κάποια μικροπρηξίματα δεν έχω κάτι ιδιαίτερο λόγω προγεστερόνης.

Θα το ακούσεις και θα είναι όλα σούπερ! 

Η σχέση μου με τα κιλά είναι πονεμένη χρόνια ολόκληρα! Τώρα είμαι στα περισσότερα που έχω υπάρξει ποτέ. 1,60 κι εγώ οπότε καταλαβαίνεις. Το θετικό είναι ότι είναι μοιρασμένα σε όλο το σώμα οπότε όσο να πεις δεν φαίνονται ότι είναι τόσα πολλά (έτσι μου λένε τουλάχιστον όχι ότι έχει σημασία). Από άποψη διατροφής τρώω τα πάντα και όσπρια και κρέας και λαχανικά και φρούτα πάρα πολλά άλλα έχω μεγάλο πρόβλημα με το γλυκό (εξάρτηση) και παθαίνω επεισόδια υπερφαγιας. Και ειδικά μετά από το περιστατικό με την πρώτη μου εγκυμοσύνη το καλοκαίρι που δεν πήγε καλά το έριξα στο γλυκό γιατί θεωρούσα ότι πέρασα τόσα και μου αξίζει να τρώω αυτό που θέλω και έτσι μέσα σε λίγους μήνες πήρα 10 κιλά...άσε και προσπάθησα πολύ και τώρα με την εγκυμοσύνη δεν ξερω πως θα τα καταφέρω τουλάχιστον να μην πάρω πάνω από 8. 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πως είστε ;;; Εγώ προσπαθώ να επιβιώσω από τις ανακατωσουρες που γίνονται όλο κ πιο έντονες !! Κ επίσης σήμερα ξύπνησα με πόνο στην κοιλιά.. σαν πόνος περιόδου ! Ξέρω πως είναι φυσιολογικό αλλά λίγο ανησυχώ..

Να μην ανησυχείς καθόλου.Εσυ αγχώνεσαι που έχεις συμπτώματα εγκυμοσύνης κι εγώ που νόμιζα ότι είχα ανεμογκαστρια!Έχουμε πλάκα εδώ μέσα.χαχαχα Το πιθανότερο είναι να κουράστηκες!Για τις ανακατωσουρες διάβασα ότι καλό είναι από το προηγούμενο βράδυ να έχουμε στο κομοδίνο φρυγανιες ψωμί και φαγητά που απορροφούν τα υγρά και μόλις ανοίγουμε τα μάτια να τα τρώμε να καθήσουμε λίγο στο κρεβάτι και μετά να σηκωθούμε!Πως πήγε ο υπέρηχος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Θα το ακούσεις και θα είναι όλα σούπερ! 

Η σχέση μου με τα κιλά είναι πονεμένη χρόνια ολόκληρα! Τώρα είμαι στα περισσότερα που έχω υπάρξει ποτέ. 1,60 κι εγώ οπότε καταλαβαίνεις. Το θετικό είναι ότι είναι μοιρασμένα σε όλο το σώμα οπότε όσο να πεις δεν φαίνονται ότι είναι τόσα πολλά (έτσι μου λένε τουλάχιστον όχι ότι έχει σημασία). Από άποψη διατροφής τρώω τα πάντα και όσπρια και κρέας και λαχανικά και φρούτα πάρα πολλά άλλα έχω μεγάλο πρόβλημα με το γλυκό (εξάρτηση) και παθαίνω επεισόδια υπερφαγιας. Και ειδικά μετά από το περιστατικό με την πρώτη μου εγκυμοσύνη το καλοκαίρι που δεν πήγε καλά το έριξα στο γλυκό γιατί θεωρούσα ότι πέρασα τόσα και μου αξίζει να τρώω αυτό που θέλω και έτσι μέσα σε λίγους μήνες πήρα 10 κιλά...άσε και προσπάθησα πολύ και τώρα με την εγκυμοσύνη δεν ξερω πως θα τα καταφέρω τουλάχιστον να μην πάρω πάνω από 8. 

Καλημέρα, ανυπομονώ!

Αχ καταλαβαίνω αλλά προσπάθησε να μετριάσεις τα γλυκά τώρα, είμαι κι εγώ γλυκατζού και με τη διατροφή τα έχω αποφύγει, δεν τα αποζητώ. Βρήκαμε ότι έχω και μια μικρή αντίσταση στην ινσουλίνη οπότε πρέπει να προσέχω. Είχαμε κι εμείς μια βιοχημική το Καλοκαίρι κι άλλη μια αρνητική χοριακή τον Χειμώνα, γιατί κάναμε υποβοηθούμενη. Το φαγητό ήταν η παρηγοριά μου οπότε σε νιώθω. Θα τα καταφέρεις όμως, θα πάρεις όσα χρειάζεται το εμβρυάκι σου :wub:


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Να μην ανησυχείς καθόλου.Εσυ αγχώνεσαι που έχεις συμπτώματα εγκυμοσύνης κι εγώ που νόμιζα ότι είχα ανεμογκαστρια!Έχουμε πλάκα εδώ μέσα.χαχαχα Το πιθανότερο είναι να κουράστηκες!Για τις ανακατωσουρες διάβασα ότι καλό είναι από το προηγούμενο βράδυ να έχουμε στο κομοδίνο φρυγανιες ψωμί και φαγητά που απορροφούν τα υγρά και μόλις ανοίγουμε τα μάτια να τα τρώμε να καθήσουμε λίγο στο κρεβάτι και μετά να σηκωθούμε!Πως πήγε ο υπέρηχος?

Καλημέρα κορίτσι μου!! Τι να πω θα δοκιμάσω κ αυτό !! Δεν έκανα ακόμα υπέρηχο (δυστυχώς) το Σάββατο έχω ραντεβού για να ακουσουμε Κ εμείς με το καλό τον πολυπόθητο ήχο της καρδούλας... μακάρι δηλαδη! Τότε θα είμαι 7&5!!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii said:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Τι να πω θα δοκιμάσω κ αυτό !! Δεν έκανα ακόμα υπέρηχο (δυστυχώς) το Σάββατο έχω ραντεβού για να ακουσουμε Κ εμείς με το καλό τον πολυπόθητο ήχο της καρδούλας... μακάρι δηλαδη! Τότε θα είμαι 7&5!!

Κορίτσια μου καλημέρα! Agapakiii να δεις που θα ακούσεις την καρδούλα του και θα μας το γράφεις εδώ την επόμενη εβδομάδα να χαρούμε όλες μαζί❤️!

Εν τω μεταξύ κορίτσια μου σηκώθηκα πρωί πρωί με μια λιγούρα για χωριάτικη τυρόπιτα (τρώω μια φορά την εβδομάδα - όριο για να μην ξεφεύγω) και τελικά έφαγα το καθιερωμένο γιαουρτακι μου. Δεν ξέρω πόσους μήνες θα διαρκέσει αυτή η αντοχή. Γενικά ότι έχει γαλακτοκομικά που παλιά δεν ήμουν και τόσο φαν, το θέλω απεγνωσμένα. Έχετε και εσείς τέτοιες λιγούρες πρωί πρωί ή εγώ τρελάθηκα?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agapakiii είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Τι να πω θα δοκιμάσω κ αυτό !! Δεν έκανα ακόμα υπέρηχο (δυστυχώς) το Σάββατο έχω ραντεβού για να ακουσουμε Κ εμείς με το καλό τον πολυπόθητο ήχο της καρδούλας... μακάρι δηλαδη! Τότε θα είμαι 7&5!!

Αχχχχ πως μπερδεύτηκα έτσι!θα ακούσετε.Αφου τον είδατε ♥️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Moomin είπε:

Καλημέρα, ανυπομονώ!

Αχ καταλαβαίνω αλλά προσπάθησε να μετριάσεις τα γλυκά τώρα, είμαι κι εγώ γλυκατζού και με τη διατροφή τα έχω αποφύγει, δεν τα αποζητώ. Βρήκαμε ότι έχω και μια μικρή αντίσταση στην ινσουλίνη οπότε πρέπει να προσέχω. Είχαμε κι εμείς μια βιοχημική το Καλοκαίρι κι άλλη μια αρνητική χοριακή τον Χειμώνα, γιατί κάναμε υποβοηθούμενη. Το φαγητό ήταν η παρηγοριά μου οπότε σε νιώθω. Θα τα καταφέρεις όμως, θα πάρεις όσα χρειάζεται το εμβρυάκι σου :wub:

Καλημέραααααα σε όλες!! 

Μου φαίνεται πολύ δύσκολο να σταματήσω να τρώω γλυκό, έκοψα το κάπνισμα αλλά την ζάχαρη δεν μπορώ, φαντάσου πόσο εθιστική είναι χαχαχα! Αλλά θα πρέπει να προσέχω και αυτό θα κάνω. Μέχρι κ σε διατροφολόγο έχω σκεφτεί να πάω να μου βγάλει μια διατροφή κατάλληλη για την εγκυμοσύνη να πάρω τουλάχιστον μόνο όσα πρέπει!   

@Agapakiii μέχρι να πάμε να ακούσουμε καρδούλα, όλες με το ίδιο άγχος θα είμαστε αλλά θα έρθει και εκείνη η ώρα και θα μοιραστούμε όλες μαζί την χαρά μας. Λίγες μέρες έμειναν!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 14/4/2021 at 9:40 ΜΜ, mama25 είπε:

Κορίτσι μου όλα μια χαρά είναι.❤️ Θα το δεις και μόλις πας στο γιατρό. Η αλήθεια είναι με ή χωρίς utrogestan και εγώ τα πονακια δεν τα νιώθω κάθε μέρα. Κάποιες φορές μέρα παρά μέρα, άλλες μόνο το βράδυ που πέφτω να κοιμηθώ. 

 

 

Καλημερα κουκλες!!!! Σας εχω υπεροχα νεα!!!! Πηγαμε χθες επιτελους στον γιατρο κ ακουσαμε καρδουλα!!!!ποσο τελειος ηχος!!! Ολα καλα προχωραμε κανονικα!!!! Σε 3 βδομαδες θα παμε παλι!!!! Για να μαςφυγει εντελως το αγχος!!! Μου δωσε εξετασεις για προγεννητικο ελεγχο!!!!Ευχομαι σε ολες καλη εγκυμοσυνη ναχουμε κ σε οσες μειναν να ακουσουν τον πολυποθητο ηχο!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ερωτικός μεταναστης είπε:

Γεια σας κορίτσια μου.τι κάνετε?

Τα ίδια κορίτσι μου περιμένω πως κ πως το Σάββατο να ακούσω κ εγώ αυτόν τον μαγικό ήχο να μου φύγει το αγχος!! Εσυ πως είσαι;;

Just now, vaslia είπε:

Καλημερα κουκλες!!!! Σας εχω υπεροχα νεα!!!! Πηγαμε χθες επιτελους στον γιατρο κ ακουσαμε καρδουλα!!!!ποσο τελειος ηχος!!! Ολα καλα προχωραμε κανονικα!!!! Σε 3 βδομαδες θα παμε παλι!!!! Για να μαςφυγει εντελως το αγχος!!! Μου δωσε εξετασεις για προγεννητικο ελεγχο!!!!Ευχομαι σε ολες καλη εγκυμοσυνη ναχουμε κ σε οσες μειναν να ακουσουν τον πολυποθητο ηχο!!!

Μπράβο τι υπέροχα νέα είναι αυτά!! Συγχαρητήρια!!!! Όλα με το καλό!! Κ εγώ το Σάββατο θα πάω για αυτόν τον λόγο κ ελπίζω να ακούσω κ εγώ καρδούλα να μου φύγει μεγάλο άγχος!! Θα είμαι 7&5!

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Τα ίδια κορίτσι μου περιμένω πως κ πως το Σάββατο να ακούσω κ εγώ αυτόν τον μαγικό ήχο να μου φύγει το αγχος!! Εσυ πως είσαι;;

Μπράβο τι υπέροχα νέα είναι αυτά!! Συγχαρητήρια!!!! Όλα με το καλό!! Κ εγώ το Σάββατο θα πάω για αυτόν τον λόγο κ ελπίζω να ακούσω κ εγώ καρδούλα να μου φύγει μεγάλο άγχος!! Θα είμαι 7&5!

Ε σιγουρα θα το ακουσεις!!! Ειναι υπερηχος ηχος!!!!

21 ώρες πρίν, Moomin είπε:

Έτσι να ακούμε μόνο ευχάριστα! Εμείς τη Μ.Δευτερα θα πάμε :wub:

Ολα καλα θα πανε. Δεν αργει η δευτερα!!!! Τι καλα που προχωραμε ολες ομορφα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...