Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 24 λεπτά , linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Δεν τις  έκανα σήμερα αυτές,μόνο ΑΜΗ έκανα.Παιζουν ρόλο αυτές λες?

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Και εγώ έτσι είχα πέσει τα πατώματα … χωρίς να δω τους υπόλοιπους παράγοντες όπως σου αναφερει η λινα… και τα πηγα  πολύ καλα στην ωοληψια  … δεν γνωρίζω πως θα εξελιχθούν τα πράγματα για μένα όμως έχω στην κατάψυξη καποιες βλαστοκυστες και αυτό με παρηγορεί έστω και σε ένα βαθμό να μην νιώθω τόσο μεγάλη ανασφάλεια καθώς δυστυχώς δεν έχω ακόμα παιδάκι !!!! Ποτέ μην εγκαταλείπεις και όσο και να μην είναι εφικτό μην αφήνεις τον φόβο κ την στεναχώρια να σε καταλάβουν … 

      Εγώ έχω μόνο ένα εμβρυακι ακόμα.. ευτυχώς που έχω την κορούλα μου,νιώθω πως δεν θα μπορέσω να κάνω άλλο παιδί..δεν αισθάνομαι καθόλου καλά,δεν ξέρω 

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

Ναι κανονικά και το βράδυ.Μπαινουμε και βγαίνουμε μαζί μετά από μοριακό τεστ.Μονο στις αυθημερόν λέει απαγορευται ο συνοδός.Μαλιστα μίλησαν και με την διεύθυνση και είπαν ότι δεν άλλαξαν κατι.Εσενα από την κλινική σου στο είπαν?

Θα γεννησει η φιλη μου σε 2 βδομάδες και εχει διδυμα και με πηρε και μου το ειπε γιατί θα γεννησουμε στο ιδιο και της ειπαν αυτη ειναι η οδηγια. Απλα θεωρησα να μην καλεσω απο τωρα γιατι μεχρι το Δεκέμβρη δεν υπαρχει λογος. Για ποιο μαιευτήριο μιλαμε? Εγω για το Γαια. Μα τι αυτοι αλλα κανουν? Δεν καταλαβαίνω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 hours ago, Foux said:

Καλημερα κ απο μένα!!!

@Eva n ανοίγουν τα κόκαλα μας;;;;Καλε δεν το ήξερα!!!:shock:

@anoulious Λογικα θα κάνεις κ επίσκεψη στη κλινική οπότε θα σε ενημερώσουν απο κοντα!!Θεσσαλονικια κ εσυ;;Δεν το θυμόμουν!!Το Γένεσις απο οσο ξερω ειναι απο τα ακριβότερα!!

@Aircondition 2000???:shock: μονο ο γιατρος;  

@Catmom ❤️ μια απο τα ίδια κ εγω!!Κ περιεργο που δεν σηκώθηκα καθόλου το βράδυ!!:-o

 

 

Ναι Θεσσαλονικια.Λεω να στειλω email...Μηπως και απαντησουν...Ποτε δεν ξερεις

48 minutes ago, Ranoula said:

Σου ειπαν και για το βραδυ? Μονο διανυκτέρευση δεν επιτρεπουν, ολη την ημερα επιτρέπεται. 

Ολη την ημερα σε μονοκλινο μονο μαλλον?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!! Ποπο έχω να μπω 3 μερες και έχετε γράψει τόσα πολλά!!! 

Αρχικά θα πω πως κι εγώ έχω πλυντήριο στεγνωτηριο γιατι δεν έχω πολύ χώρο. Ειναι της Bosch 10kg πλύσιμο 6kg στέγνωμα. Είμαι ευχαριστημένη, βέβαια δεν τα βάζω ολα για στέγνωμα, οταν εχει ήλιο δεν το χρησιμοποιώ, δεν θελω να καιω και τόσο ρεύμα γιατί στο στέγνωμα καίνε ολα πολύ! 

Σχετικά με το φαγητό, εγω το 1ο τρίμηνο είχα πήξει στη σαλάτα και στα βραστα λαχανικά και στα ψητα στεγνά, στερήθηκα πολλά, γιαυτό και έχασα 6kg. Πλέον, παρότι έχω και το ζαχαρο, τρωω τα πάντα. Και πίτσες και πίτες και club, κρεπες αλμυρές, και γαριδάκια αν τα θελήσω μου φέρνει ο άντρας μου αλλα σκεφτείτε ότι μια σακούλα την κρατάω 1 εβδομάδα και δεν τα τρωω και ολα!... Βέβαια μια φορά την εβδομάδα τρωω κάτι από αυτά αλλα η ουσία είναι ότι δεν στερούμαι τίποτα από φαγητό και το περίεργο είναι ότι έχω πάρει μόνο 3 κιλά ( αρα ειμαι -3 από αυτά που ξεκινησα). Οι γιατροί μου και οι δυο, γυναικολογος και διαβητολόγος μου λένε ότι τα πάω τέλεια με το ζαχαρο και οι μετρησεις είναι πολύ καλές ολες, άρα παίρνω κι εγώ θάρρος. 

Είχα πάει την Τρίτη στο γιατρό για καρδιοτοκογράφο λόγω των συσπασεων που εκανα, ήταν ολα καλα, πλέον έχουν μειωθεί και έχω παλι ραντεβού την Τρίτη να δούμε το μωρο μας! Συνέχεια ειναι μπρούμυτα ο μικρός μας και δεν βλέπουμε πρόσωπο! Είναι ντροπαλός!!! Σήμερα κι εμένα με ξύπνησε με ποδόσφαιρο! Χαχααχχα αλλα και το βραδυ κοιμήθηκα ενώ κλωτσούσε συνεχώς δεν ξερω κι εγώ και ποση ωρα!!! 

  • Μου αρέσει 3

Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Ranoula είπε:

Θα γεννησει η φιλη μου σε 2 βδομάδες και εχει διδυμα και με πηρε και μου το ειπε γιατί θα γεννησουμε στο ιδιο και της ειπαν αυτη ειναι η οδηγια. Απλα θεωρησα να μην καλεσω απο τωρα γιατι μεχρι το Δεκέμβρη δεν υπαρχει λογος. Για ποιο μαιευτήριο μιλαμε? Εγω για το Γαια. Μα τι αυτοι αλλα κανουν? Δεν καταλαβαίνω. 

Σε euromedica είμαι εγώ.Τι να πω ότι τους φωτίζει κάθε φορά.

1 hour ago, elise είπε:

καλημερα κοριτσια,

εγω στο γιο μου ειχα παει με χειραποκευη και μια τσαντα χεριου αθλητικη που ειχα πραματα για τη γεννα, δλδ για αμεσως μετα τη γεννα... το νοσοκομειο παρειχε πανες, τσαντουλα με ολα τα πρώτα σαμπουαν/κρεμες/αφρουλουτρα/χτενουλα για το μωρο, σερβιερτες τεραστιες, συνεπως εγω πηρα 1 πετσετα μεγαλη 1 μικρη, ρουχα για μενα ρουχα για το μικρο, σαγιοναρες, εσωρουχα,.. αυτα θυμαμαι,.. οχι δλδ παρα πολλα πραματα..

ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ δε το συζηταμε, στο γιο μου μονοκλινο ειχα και τωρα παλι το ιδιο θα ζητησω.

ελεγχο τραχηλου με το χερι μου κανανε ΜΟΝΟ οταν κατεφτασα στο νοσοκομειο για να γεννησω κ στον τελευταιο προγραμματισμενο υπερηχο στις 38?! εβδ κατι τετοιο

τη μεθοδο "ξυσιμο τραχηλου με το χερι για να προκαλεσουν τοκετο" τη διαβασα μολις τωρα που το γραφετε κ εφριξα καπως... λιγο μεσαιωνικο μου ακουγεται..

επισης το rooming in ειναι η μονη επιλογη (δεδομενου οτι ολα πανε καλα φυσικα κ δεν υπαρχει θεμα), δεν υπαρχει επιλογη ΜΗ rooming in... απο την ωρα που γεννησα το γιο μου δεν τον πηρανε ουτε 1 λεπτο απο διπλα μου ! τον εξετασανε κατευθειαν μεσα στο δωματιο γεννας ολα τα πρωτα απαραιτητα δλδ, ζυγισμα κλπ, και απο κει κ περα ολα μετα μεσα στο δωματιο, ειχε νεροχυτη/μπανιερακι για το μπανιο του, ουτε για 1 λεπτο δε τον πηρανε εκτος δωματιου μακρια μου. κ στη μεταφορα δλδ απο το δωματιο γεννας στο .. κανονικο δωματιο εγω τον κρατουσα κανενας αλλος... (ξαναλεω δεδομενου οτι ολα ειναι φυσιολογικα κ δεν συντρεχει λογος για περαιτερω πραματα...)

Εγώ σκέφτομαι να πάρω την μεγάλη γιατι θα έχει μέσα και τα πράγματα του άντρα μου.Ασε που θέλω να έχω τέρμα έλεγχο και δεν θέλω ας πούμε να παραλείψω ούτε βελόνα.Χαχαχ.Παντως απ' όσο ξέρω είναι στην επιλογή σου να κάνεις rooming in.εγω θα το ήθελα η αλήθεια είναι.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , anoulious είπε:

Ναι Θεσσαλονικια.Λεω να στειλω email...Μηπως και απαντησουν...Ποτε δεν ξερεις

Ολη την ημερα σε μονοκλινο μονο μαλλον?

Μου ειπε ολα ιδια ειναι μονοκλινα δικλιβα κτλ, απλα τους εχουν δωσει οδηγια να μην υπάρχουν συνοδοι το βραδυ. Ξερω και εγω ολο τα αλλαζουν. Σε 2 βδομάδες που θα γεννησει θα μαθω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Ranoula είπε:

Μου ειπε ολα ιδια ειναι μονοκλινα δικλιβα κτλ, απλα τους εχουν δωσει οδηγια να μην υπάρχουν συνοδοι το βραδυ. Ξερω και εγω ολο τα αλλαζουν. Σε 2 βδομάδες που θα γεννησει θα μαθω! 

Εντωμεταξυ αν το καλοσκεφτείς δεν έχει και λογική.Γιατι ας πούμε πάει το πρωί φεύγει το βράδυ.γυρναει το πρωί μεταφέρει μικρόβια.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Κοριτσια να ρωτησω μηπως ξερει καμμια..Ποσο περιπου στοιχιζει ενας τοκετος με καισαρικη +αμοιβη γιατρου...Ξερω οτι εξαρταται απο πολλους παραγοντες..Αλλα ετσι περιπου, να εχουμε μια ιδεα...

Εγώ ξέρω ο γιατρός μου με καισαρική 1700 κ 150 στη μαία μας.Κ το Ιασώ αν πάω σε τρικλινο μαζί με τα εξτρα υπολογίζω 2200..καισαρική πάντα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Kaity8 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!! Ποπο έχω να μπω 3 μερες και έχετε γράψει τόσα πολλά!!! 

Αρχικά θα πω πως κι εγώ έχω πλυντήριο στεγνωτηριο γιατι δεν έχω πολύ χώρο. Ειναι της Bosch 10kg πλύσιμο 6kg στέγνωμα. Είμαι ευχαριστημένη, βέβαια δεν τα βάζω ολα για στέγνωμα, οταν εχει ήλιο δεν το χρησιμοποιώ, δεν θελω να καιω και τόσο ρεύμα γιατί στο στέγνωμα καίνε ολα πολύ! 

Σχετικά με το φαγητό, εγω το 1ο τρίμηνο είχα πήξει στη σαλάτα και στα βραστα λαχανικά και στα ψητα στεγνά, στερήθηκα πολλά, γιαυτό και έχασα 6kg. Πλέον, παρότι έχω και το ζαχαρο, τρωω τα πάντα. Και πίτσες και πίτες και club, κρεπες αλμυρές, και γαριδάκια αν τα θελήσω μου φέρνει ο άντρας μου αλλα σκεφτείτε ότι μια σακούλα την κρατάω 1 εβδομάδα και δεν τα τρωω και ολα!... Βέβαια μια φορά την εβδομάδα τρωω κάτι από αυτά αλλα η ουσία είναι ότι δεν στερούμαι τίποτα από φαγητό και το περίεργο είναι ότι έχω πάρει μόνο 3 κιλά ( αρα ειμαι -3 από αυτά που ξεκινησα). Οι γιατροί μου και οι δυο, γυναικολογος και διαβητολόγος μου λένε ότι τα πάω τέλεια με το ζαχαρο και οι μετρησεις είναι πολύ καλές ολες, άρα παίρνω κι εγώ θάρρος. 

Είχα πάει την Τρίτη στο γιατρό για καρδιοτοκογράφο λόγω των συσπασεων που εκανα, ήταν ολα καλα, πλέον έχουν μειωθεί και έχω παλι ραντεβού την Τρίτη να δούμε το μωρο μας! Συνέχεια ειναι μπρούμυτα ο μικρός μας και δεν βλέπουμε πρόσωπο! Είναι ντροπαλός!!! Σήμερα κι εμένα με ξύπνησε με ποδόσφαιρο! Χαχααχχα αλλα και το βραδυ κοιμήθηκα ενώ κλωτσούσε συνεχώς δεν ξερω κι εγώ και ποση ωρα!!! 

Μπράβο κορίτσι μου!❤️ Κι εμείς την Δευτέρα τον είδαμε με το ζόρι πρώτη φορά.Ειχε μπροστά τον λώρο και την επεξεργάστηκε ο γιατρός.Θα σας κάνει έκπληξη ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

 

Εγώ σκέφτομαι να πάρω την μεγάλη γιατι θα έχει μέσα και τα πράγματα του άντρα μου.Ασε που θέλω να έχω τέρμα έλεγχο και δεν θέλω ας πούμε να παραλείψω ούτε βελόνα.Χαχαχ.Παντως απ' όσο ξέρω είναι στην επιλογή σου να κάνεις rooming in.εγω θα το ήθελα η αλήθεια είναι.

θα κανεις και θα παρεις οτι σε κανει να νοιωθεις καλα και ανετα ! μη σκεφτεσαι τι θα πουν οι αλλοι... θες μεγαλη βαλιτσα και μεγαλη θα παρεις... 

ο αντρας μου παρολο που υπαρχει η δυνατοτητα δε θα μενει το βραδυ μαζι μας γιατι θα χει το γιο μας σπιτι και δε θελουμε γιαγιαδες/παππουδες να τον αναλαβουν.... ασε που δε προκειται να κοιμηθει πιστευω καν αν δεν ειναι ο ενας απο τους δυο μας εκει... κοντευει 3 και ΠΟΤΕ κανενας αλλος εκτος απο εμας δε τον εχει βαλει για υπνο το βραδυ... δεν με πειραζει φυσικα, αρκει να ειναι ανετα κ ο γιος μου στο δωματιο του και σπιτι με το μπαμπα του τα βράδυα... εγω θα χω τη μπουμπου παρεα στο νοσοκομειο χιχι


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Catmom ❤️ είπε:

Κι εγώ αυτές τις μέρες νιώθω τα πόδια μου από την λεκάνη και κάτω σαν κομμένα σαν ευαίσθητα θα έλεγα.Νομιζω ετοιμάζεται και η δική μου σιγά σιγά.

Κορίτσια είναι κι ο γιατρός μεγάλη υπόθεση ειδικά στα ιδιωτικά.Ας πούμε αν έχεις καλή σχέση μαζί του κι άνεση του λες βάλε με σε δίκλινο κι αν μπορείς μην βάλεις άλλον μέσα.Ετσι η τιμή έρχεται καλύτερα από το μονοκλινο.Εγω δεν θέλω σε καμία περίπτωση να έχω κι άλλη κοπέλα μαζί μου. Κυρίως για λόγους καθαριότητας γιατί θα υπάρχει και μια μικρή αιμορραγία μετά την γέννα.Επισης επειδή είναι και το πρώτο μας παιδί και θα μείνει μαζί μου ο άντρας μου θέλω λίγο να βρούμε τι γίνεται πως πάει όλο αυτό.Να έχουμε την ησυχία μας.Θελω να κάνω rooming in.Δεν μπορώ ας πούμε όταν κλαίει το μωρό να έχω κι άγχος μην ενοχλήσω την διπλανή.Δεν ξέρω πείτε με παράξενη αλλά νομίζω οι πρώτες αυτές στιγμές με το παιδί είναι μοναδικές.

Καλημέρα τσουπρες μου ❤️❤️❤️

Κοιτα κ εγώ αυτό θα ήθελα να είναι μόνη μου με τον άντρα μου.. αλλά στο Ιασώ το μονοκλινο φτάνει το 4500ε..που εντάξει είπαμε με τιποτα δεν γίνεται να διαθέσω.. όποτε θα κανω υπομονή.. 

Φανταστείτε όταν γέννησα τη γιο μου στο Ιασώ πριν 15 χρόνια είμασταν 6 στο ίδιο δωμάτιο με μια κουρτίνα ανάμεσα που μας χωρίζε σε 3 κ 3..Κ τότε οι επισκέψεις κ ο κόσμος κανονικά έτσι?Ο χαμός..να μην μπορείς να θηλάσεις με την ησυχία σου παντού κόσμος.. Τι να έκανα.. πολλά τα λεφτα..υπομονή μόνο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 minutes ago, natassaki2006 said:

Κοιτα κ εγώ αυτό θα ήθελα να είναι μόνη μου με τον άντρα μου.. αλλά στο Ιασώ το μονοκλινο φτάνει το 4500ε..που εντάξει είπαμε με τιποτα δεν γίνεται να διαθέσω.. όποτε θα κανω υπομονή.. 

Φανταστείτε όταν γέννησα τη γιο μου στο Ιασώ πριν 15 χρόνια είμασταν 6 στο ίδιο δωμάτιο με μια κουρτίνα ανάμεσα που μας χωρίζε σε 3 κ 3..Κ τότε οι επισκέψεις κ ο κόσμος κανονικά έτσι?Ο χαμός..να μην μπορείς να θηλάσεις με την ησυχία σου παντού κόσμος.. Τι να έκανα.. πολλά τα λεφτα..υπομονή μόνο....

Να ρωτησω μια βλακεια.Η μαια του γιατρου οταν πας να γεννησεις ειναι  δηλαδη μαζι του?Βοηθαει προφανως στην ολη διαδικαδια?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ranoula είπε:

Κοριτσια καλημερα, η νεα οδηγια όσων αφορά τον κοβιντ είναι οτι στα ιδιωτικά δεν επιτρέπεται συνοδος το βραδυ για διανυκτέρευση. Μεχρι πριν λιγο καιρό εμενε μεσα ο συνοδος σου ο ενας που διαλεγες τωρα ομως απαγορεύονται. Το βραδυ τους διωχνουν και έρχονται το πρωι. Τα έμαθα και εγω για να ξερω τι θα κανω με το συζυγο μου αφου θα ανεβουμε απο επαρχια. Έχουμε καιρο βέβαια μεχρι να γεννησουμε αλλα δεν νομίζω πως θα αλλάξει κατι. Ακομη και σε μονοκλινο το βραδυ τους διωχνουν. Μπορειτε να κανετε και ενα τηλ στο μαιευτήρια που θα γεννησετε αν και η οδηγια αυτη είναι πλεον. 

Πότε άλλαξε ρε συ?γτ εγώ ρώτησα το γιατρό μου πριν μια βδομάδα κ μου είπε ότι κανονικά ο άντρας μου θα είναι μαζί μου όλες τις μέρες κ νύχτες.. είσαι σίγουρη?γέννησε κάποια χθες προχθές να μάθουμε????πανικοβληθηκα τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια! Εγώ εδώ στην επαρχία θα γεννήσω στο νοσοκομείο. Υπάρχει η τακτική από παλιά, πριν τον κορωνοιο να γεμίζουν όλα τα δωμάτια με μια μητέρα με το νεογέννητο και αφού δεν υπαρχει άλλο δωμάτιο ελεύθερο να μπαίνει και δεύτερη. Στην κόρη μου ήμαστε μόνοι μας με τον άντρα μου όλες τις μέρες. Είχα πάρει και σεντονάκι και κοιμόταν στο δίπλα κρεβάτι κι αυτός. Στο δημόσιο είχα πάρει δυο βαλίτσες.. μια με τα πράγματα τα δικά μου και μια με του μωρού. Ευελπιστώ αυτή τη φορά να πάρω μια εφόσον ξέρω τι θα χρειαστώ. Θα πάρω και τίποτα φαγώσιμο σίγουρα γιατί στη μικρή όλη νύχτα που θήλαζε είχα πεινάσει πολύ! Χαχαχα. Στα δημόσια φέρνουν το φαγητό στις έξι η ώρα το απόγευμα και μετά τίποτα! Πείνα!!!:D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , anoulious είπε:

Να ρωτησω μια βλακεια.Η μαια του γιατρου οταν πας να γεννησεις ειναι  δηλαδη μαζι του?Βοηθαει προφανως στην ολη διαδικαδια?

Εννοειται..κοιτα Εμένα η μαία του γιατρού μου είναι αποωρημ αρχή δίπλα μου μου γράφει τα φάρμακα είναι μέσα στους υπέρηχους με μετράει κ ότι χρειάζομαι το συζητάω μαζι της.τωρα για την προγραμματισμένη ημέρα της  γέννας μου μου είπε ότι θα είναι δίπλα μου από την ώρα που θα μπω στο μαιευτήριο σε όλα.. Κ για οσο είμαι μέσα θα έρχεται να με καθοδηγεί κ να με βοηθά.μου τα είπε μόνη της.ειμαι τυχερή γτ είναι μια νέα πανέξυπνη και πολύ άνθρωπος κοπέλα η οποία τα πρωίνα ξέρω ότι είναι μαία στο Έλενα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι και εγω με τη μαια. Μιλαμε συνεχως οτι απορια εχω. Έχουμε αναπτυξει σχεση αν θελω να εχω εκεινη ε λογικο είναι να πρέπει να την πληρωσεις για να ερθει. Αλλιως γεννας με τη μαια του νοσοκομειου. 

Βρε κορίτσια ετσι μου ειπαν τι να πω τωρα? Θα γεννησει και θα μαθω σιγουρα. Περιμενω πολλες να γεννησουν πριν απο εμενα οποτε θα εχω πλήρη εικονα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...