Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

31 minutes ago, natassaki2006 said:

Εννοειται..κοιτα Εμένα η μαία του γιατρού μου είναι αποωρημ αρχή δίπλα μου μου γράφει τα φάρμακα είναι μέσα στους υπέρηχους με μετράει κ ότι χρειάζομαι το συζητάω μαζι της.τωρα για την προγραμματισμένη ημέρα της  γέννας μου μου είπε ότι θα είναι δίπλα μου από την ώρα που θα μπω στο μαιευτήριο σε όλα.. Κ για οσο είμαι μέσα θα έρχεται να με καθοδηγεί κ να με βοηθά.μου τα είπε μόνη της.ειμαι τυχερή γτ είναι μια νέα πανέξυπνη και πολύ άνθρωπος κοπέλα η οποία τα πρωίνα ξέρω ότι είναι μαία στο Έλενα.

Ευχαριστω πολυ. Εγω η αληθεια ειναι δεν εχω αναπτυξει ιδιαιτερη σχεση μαζι της, γιατι αναλαμβανει παρα πολλα ο γιατρος.Ειναι πολυ καλη κοπελα, απλα δεν ξερω πως λειτουργουν με τον τοκετο.Θα πρεπει να το δω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε κορίτσια τι τιμές είναι αυτές που παίζουν στις κλινικές;;; Τα διαβάζω από εσάς κ έχω ζαλιστεί!! 4500 διάβασα μονόκλινο στο ιασω;; μήπως να σκεφτείτε να γεννησετε στο Χίλτον καλύτερα;; :-P Φαντάζομαι πως η περιποίηση κ η εξυπηρέτηση θα ναι άψογες κ δε θα υπάρχει η παραμικρή σύγκριση με το δημόσιο νοσοκομείο, αλλά εδώ μιλάμε για μια περιουσία! Χαλάλι σας βέβαια, όσες τα έχετε να το ευχαριστηθειτε!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anoulious είπε:

Ευχαριστω πολυ. Εγω η αληθεια ειναι δεν εχω αναπτυξει ιδιαιτερη σχεση μαζι της, γιατι αναλαμβανει παρα πολλα ο γιατρος.Ειναι πολυ καλη κοπελα, απλα δεν ξερω πως λειτουργουν με τον τοκετο.Θα πρεπει να το δω.

Ναι ρώτησε την Αννούλα μου.. Δεν χρειάζεται να έχεις ιδιαίτερες σχέσεις.. φαντάσου κ εγώ ελάχιστα την ρωτάω γτ δεν ειμαι πρωταρα μ έχει κ μου το λέει..Δεν έχεις καμμία απορία νατασσουλα???

Η αλήθεια είναι ότι θυμάμαι πολλά από την εγκυμοσυνη μου  αλλα στα πιο πολλά έχω βοηθηθεί από την ξαδέρφη μου που είναι κ κολλητή μου κ γέννησε πριν 2μισή χρόνια κ τα Εχω πολύ πολύ φρέσκα.οτι θέλω ρωτάω εκείνη.. Κ άσε τα πιο πολλά πράγματα τα Εχω πάρει από την ξαδερφούλα μου κ έχω γλυτώσει ένα σκασμό λεφτά.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα email στο Γεννεσις Θεσσαλονικης και μου απαντησαν αμεσα μου εστειλαν τον τιμοκαταλογο και τι περιλαμβανει.Μου εκανε εντυπωση οτι η αμοιβη παιδιατρου, που προφανως βλεπει το παιδι ειναι εξτρα 185 ευρω....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , anoulious είπε:

Εστειλα email στο Γεννεσις Θεσσαλονικης και μου απαντησαν αμεσα μου εστειλαν τον τιμοκαταλογο και τι περιλαμβανει.Μου εκανε εντυπωση οτι η αμοιβη παιδιατρου, που προφανως βλεπει το παιδι ειναι εξτρα 185 ευρω....

Αν νοσηλεύεται μάλλον. Αλλιώς οι παιδίατροι της βάρδιας καθε πρωί εξετάζουν τα μωρά χωρις έξτρα χρέωση. Σου στειλα κι ενα πμ χτες.

9 ώρες πρίν, Aircondition είπε:

Εμενα 2000 μου είπε ο γιατρος :(

Τον ίδιο δεν εχουμε; Αν ναι υπάρχει έκπτωση στο μαιευτήριο και δωρεάν  αναβάθμιση δωματίου απο τρίκλινο δίκλινο ή απο δίκλινο σε μονόκλινο. Εχει κανει συμφωνία με το μαιευτήριο.

Άσχετο μου έστειλαν τα mothercare βάλανε εκπτώσεις.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

27 minutes ago, Καντι said:

Αν νοσηλεύεται μάλλον. Αλλιώς οι παιδίατροι της βάρδιας καθε πρωί εξετάζουν τα μωρά χωρις έξτρα χρέωση. Σου στειλα κι ενα πμ χτες.

Τον ίδιο δεν εχουμε; Αν ναι υπάρχει έκπτωση στο μαιευτήριο και δωρεάν  αναβάθμιση δωματίου απο τρίκλινο δίκλινο ή απο δίκλινο σε μονόκλινο. Εχει κανει συμφωνία με το μαιευτήριο.

Άσχετο μου έστειλαν τα mothercare βάλανε εκπτώσεις.

Ναι το ειδα.Ευχαριστω πολυ.

Και εγω προβληματιστηκα με αυτην την εξτρα χρεωση του παιδιατρου...Μαλλον  εχεις δικιο.Παντως απο κατω σε σημειωση που αναγραφει το ποσο εξτρα χρεωσης για διδυμες κυησεις σε παρενθεση σ αυτην την περιπτωση μονο γραφει οτι περιλαμβανει παιδιατρικη παρακολουθηση....Θα πρεπει να το ρωτησω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , anoulious είπε:

Εστειλα email στο Γεννεσις Θεσσαλονικης και μου απαντησαν αμεσα μου εστειλαν τον τιμοκαταλογο και τι περιλαμβανει.Μου εκανε εντυπωση οτι η αμοιβη παιδιατρου, που προφανως βλεπει το παιδι ειναι εξτρα 185 ευρω....

Καλησπέρα. Δν είναι μόνο στο Γένεσις έξτρα ο παιδίατρος αλλά κ στη Βιοκλινικη που θα γεννήσω εγώ είναι 110€ ο παιδίατρος κ συν 150€ αναισθησιολόγος . 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Καντι είπε:

Αν νοσηλεύεται μάλλον. Αλλιώς οι παιδίατροι της βάρδιας καθε πρωί εξετάζουν τα μωρά χωρις έξτρα χρέωση. Σου στειλα κι ενα πμ χτες.

Τον ίδιο δεν εχουμε; Αν ναι υπάρχει έκπτωση στο μαιευτήριο και δωρεάν  αναβάθμιση δωματίου απο τρίκλινο δίκλινο ή απο δίκλινο σε μονόκλινο. Εχει κανει συμφωνία με το μαιευτήριο.

Άσχετο μου έστειλαν τα mothercare βάλανε εκπτώσεις.

Τον ίδιο ναι. Άρα ξέρεις ποσό θα κοστίσει το μαιευτήριο περίπου; Υπολογίζω στα 1500.. θα είναι πιο κάτω ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , anoulious είπε:

Ναι το ειδα.Ευχαριστω πολυ.

Και εγω προβληματιστηκα με αυτην την εξτρα χρεωση του παιδιατρου...Μαλλον  εχεις δικιο.Παντως απο κατω σε σημειωση που αναγραφει το ποσο εξτρα χρεωσης για διδυμες κυησεις σε παρενθεση σ αυτην την περιπτωση μονο γραφει οτι περιλαμβανει παιδιατρικη παρακολουθηση....Θα πρεπει να το ρωτησω

Κοιτά στην Αθήνα παίζουν αλλες τιμες πολύ πιο ακριβές κ γι αυτό δν χρεώνουν έξτρα τον παιδίατρο από ότι φαίνεται. Εδώ Θεσσαλονικη η αμοιβή παιδιάτρου κ αναισθησιολόγου είναι ξεχωριστά. Τα χρήματα αυτά τα παίρνει  για να εξετάσει το μωρό μόλις γεννηθεί κ για να γίνουν οι απαραίτητες εξετάσεις , δν είναι για νοσηλεία. 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να κανω μια ερώτηση. Το πρωινο ζαχαρο ποσο θεωρείται καλο? Γιατί μου ειπε το μεσημεριανό να μην είναι πανω απο 140 αλλα για το πρωι δεν συγκρατησα την τιμη που θελουν ιδανικα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 40 λεπτά , Ranoula είπε:

Κοριτσια να κανω μια ερώτηση. Το πρωινο ζαχαρο ποσο θεωρείται καλο? Γιατί μου ειπε το μεσημεριανό να μην είναι πανω απο 140 αλλα για το πρωι δεν συγκρατησα την τιμη που θελουν ιδανικα. 

Μέχρι 85 είσαι καλά , 85 μέχρι 90 είσαι γκρι ζώνη (ίσως γκρι σκούρο) , πάνω από 90 θέλει ενέργειες για να πέσει 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Στο θέμα βαλίτσα θα προτεινα μια βαςική κ μια εφεδρική (τσαντα). Τα δωματια δεν ειναι μεγάλα κ οι βαλιτσαρες δε χωρανε αλλα κ για να βρεις κατι μεσα δεν ειναι ευκολο. Την πρωτη δευτερη μερα θα δημιουργηθουν απλυτα που μπορει να τα παρει ο συζυγος να τα κατεβάσει στο αυτοκινητο ή σπιτι κ να φερει απ την εφεδρική καθαρά καινούρια…

Όσο για τη μαια -μετα τον τοκετό (φτ ή καισαρική) φροντιζει να θηλασει αμεσως το παιδί κ ειναι μαζί στην ανάνηψη κλπ οπότε σημαντικός ο ρόλος…

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Aircondition είπε:

Μέχρι 85 είσαι καλά , 85 μέχρι 90 είσαι γκρι ζώνη (ίσως γκρι σκούρο) , πάνω από 90 θέλει ενέργειες για να πέσει 

Ευχαριστώ πολυ.. Δεν έχει πεσει κατω απο 90 πφφ.. Θα δουμε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Aircondition είπε:

Με ποιο τρόπο προσπαθείς ; Διατροφή ή και ινσουλίνη ; 

Μου ειπε επειδή ηταν στα ορια να μετραω νηστειας και μετα το μεσημεριανό. Πηγα και στο διατροφολογο αλλα μου εγραψε σημερα τη διατροφη. Και μου ειπε τρωγε οπως ετρωγες να δουμε τι συμβαίνει ετσι και μετα θα δω και με διατροφή τη διαφορα. Τωρα μετραγα 5 μερες ετσι λοιπον και δεν εχει παει κατω απο 90 και τωρα θα δω και μια εβδομάδα με την διατροφή. Το βραδυνο τι πρέπει να περιεχει για να δω αν αυτα που εδωσε συμβαδιζουν? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...