Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

πρίν από 34 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

4.250 εγώ και 4.500 ο άντρας μου.βλεπω την περινεοτομη μέχρι την πλάτη χαχαχχα

Χαχαχαχα κλαίωωωω :lol: αυτο που λέω εγώ είναι πως αν είναι χοντρουλα δεν θα φοβάμαι να την πιάσω και το βλέπω θετικά :wub::wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 18 λεπτά , Eva n είπε:

Χαχαχαχα κλαίωωωω :lol: αυτο που λέω εγώ είναι πως αν είναι χοντρουλα δεν θα φοβάμαι να την πιάσω και το βλέπω θετικά :wub::wub:

Τα αγαπώ τα χοντρουλικα μωρά!Θέλω να τα ζουμπαω. ❤️❤️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Καντι said:

Ο δικος μου έβγαλε άπειρες φωτογραφίες μολις του τον δείξανε. Του ειπα απορώ που ειχες το μυαλό να βγάλεις φωτογραφίες. Φαντάσου οταν έφτασε στο μαιευτήριο εγω ειχα γεννήσει, οποτε δεν ειχε χρόνο να το επεξεργαστεί.

επισης κοριτσια δεν ξερω αν συνηθίζεται οπως παλιότερα να δίνεις χρηματα στο προσωπικό. Ο δικος μου πχ δεν εδωσε τιποτα σ αυτόν που του έδειξε το μωρο , καλα οταν τον ρώτησα δεν το ήξερε καν σαν έθιμο.

Το ιδιο πιστευω θα κανει και ο αντρας μου!!Αυτη ειναι η επομενη ερτωτηση αν συνεχιζουνε να δινουν κατι σ αυτον που δειχνει το παιδι?!!

3 hours ago, Catmom ❤️ said:

ΠΆντα στο πρώτο παιδί είναι αλλιώς γιατί δεν ξέρεις και θες να τα έχεις όλα έτοιμα να μην λείψει τίποτα.Στο δεύτερο είσαι πιο χαλαρή επειδή ξέρεις ήδη.

Εντωμεταξυ κι εμένα είναι το πρώτο κι έχω την εντύπωση ότι τα μισά τα έχω πληρώσει τζάμπα.Εκτος από τα ρουχαλακια τις πάνες,τα απορρυπαντικά και τα μωρομαντηλα.πηρα μέχρι και θηλαστρο για αν χρειαστεί,ενα σωρό επιθεματα για αν χρειαστουν και γενικά έχει παίξει πολύ "αν" ρε κορίτσια.Καποιος πρέπει να μου μαζέψει το χέρι.Το πρόβλημα άγχους που έχω και η αγωνία μου να είναι όλα έτοιμα θα μας ρίξουν έξω  χαχαχαχ.

Κορίτσια έχει προσφορά σε διαδικτυακό κατάστημα το υγρό Αρκάδι baby 26 μεζούρες 1+1 8.50 ευρώ περίπου.

 

Ποια επιθεματα πηρες?Γιατι ειδα υπαρχουν  παρα πολλες επιλογες σε διαφορες ποιοτητες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , anoulious είπε:

Το ιδιο πιστευω θα κανει και ο αντρας μου!!Αυτη ειναι η επομενη ερτωτηση αν συνεχιζουνε να δινουν κατι σ αυτον που δειχνει το παιδι?!!

Ποια επιθεματα πηρες?Γιατι ειδα υπαρχουν  παρα πολλες επιλογες σε διαφορες ποιοτητες.

Phillips avent.Ειχε καλες κριτικές για σχέση ποιότητας-τιμης.Philips Avent Επιθέματα Στήθους μιας Χρήσης SCF254/61 60τμχ 

Εντωμεταξυ τι έχω χάσει?Η Phillips λάμπες και συσκευές δεν έφτιαχνε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Aircondition είπε:

Καλημέρα ευχαριστούμε !!!! Εμένα μου την άλλαξε... πάμε λέει για 2 εβδομάδες νωρίτερα λόγω ζαχαρου.. θα δούμε !!!!

Πως είναι οι μετρησεις σου, αμνιακό υγρό και οι κοιλιτσα του μωρού εννοώ, που μετράνε και είναι δείκτες ρύθμισης του ζαχαρου; Σε ρωτάω γιατί κι εγώ με ΣΔ1 που τα πάω ετσι κι έτσι, οι γιατροί μου είναι πολύ ευχαριστημένοι και η ημερομηνία δεν έχει αλλάξει από την αρχή καθόλου. 

Κορίτσια εχθες το βράδυ πήρα μια λαχτάρα.. Γενικά δεν εκανα δουλειές,μόνο μαγείρεμα. Το βραδυ ετσι όπως ήμουν καθιστή, ένιωσα 2-3 συσπάσεις και η μια συνοδευόταν από έναν έντονο πόνο χαμηλά, σαν περιόδου, και με έπιασε και δυσφορία σε σημείο να δυσκολεύομαι να μιλήσω κ να αναπνεύσω. Πήρα τον γιατρό και μου ειπε η μαια ότι ίσως ήταν κραμπα και να το παρακολουθώ, εάν ξανα νιώσω ετσι να πάρω τον γιατρό στο κινητό. Κορίτσια χεστηκα! Και ο άντρας μου ακόμα πιο πολύ!!!! Ευτυχώς μέχρι τώρα δεν ξανα ένιωσα κάτι παρόμοιο. Μου φαίνεται θα την βγάλω ξάπλα μέχρι την Τρίτη που εχω ραντεβού!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, anoulious είπε:

Το ιδιο πιστευω θα κανει και ο αντρας μου!!Αυτη ειναι η επομενη ερτωτηση αν συνεχιζουνε να δινουν κατι σ αυτον που δειχνει το παιδι?!!

Ποια επιθεματα πηρες?Γιατι ειδα υπαρχουν  παρα πολλες επιλογες σε διαφορες ποιοτητες.

Για να χρειαστείς επιθέματα πρεπει το γάλα να ρέει άφθονο εγω ακομα δεν τα εχω χρησιμοποιήσει.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Catmom ❤️ είπε:

Τα αγαπώ τα χοντρουλικα μωρά!Θέλω να τα ζουμπαω. ❤️❤️ 

Έτσι κι εγώωωω!! Τρελαίνομαι ❤

πρίν από 25 λεπτά , Kaity8 είπε:

Πως είναι οι μετρησεις σου, αμνιακό υγρό και οι κοιλιτσα του μωρού εννοώ, που μετράνε και είναι δείκτες ρύθμισης του ζαχαρου; Σε ρωτάω γιατί κι εγώ με ΣΔ1 που τα πάω ετσι κι έτσι, οι γιατροί μου είναι πολύ ευχαριστημένοι και η ημερομηνία δεν έχει αλλάξει από την αρχή καθόλου. 

Κορίτσια εχθες το βράδυ πήρα μια λαχτάρα.. Γενικά δεν εκανα δουλειές,μόνο μαγείρεμα. Το βραδυ ετσι όπως ήμουν καθιστή, ένιωσα 2-3 συσπάσεις και η μια συνοδευόταν από έναν έντονο πόνο χαμηλά, σαν περιόδου, και με έπιασε και δυσφορία σε σημείο να δυσκολεύομαι να μιλήσω κ να αναπνεύσω. Πήρα τον γιατρό και μου ειπε η μαια ότι ίσως ήταν κραμπα και να το παρακολουθώ, εάν ξανα νιώσω ετσι να πάρω τον γιατρό στο κινητό. Κορίτσια χεστηκα! Και ο άντρας μου ακόμα πιο πολύ!!!! Ευτυχώς μέχρι τώρα δεν ξανα ένιωσα κάτι παρόμοιο. Μου φαίνεται θα την βγάλω ξάπλα μέχρι την Τρίτη που εχω ραντεβού!

Κορίτσι μου μπορεί να ήταν ίσως κάποια κράμπα, ή μπορεί από το εντερακι σου αν έχεις δυσκοιλιοτητα. Αλλά κ συσπασεις να ήταν είναι λογικό που κ που να συμβαίνουν. Παρακολουθησε το και ο γιατρός σου θα σε καθοδηγήσει όπως κ να έχει!! Καλό θα ήταν όμως να ξεκουράζεσαι όσο περισσότερο μπορείς. Γενικά τεμπελιάααα! 

πρίν από 21 λεπτά , Καντι είπε:

Για να χρειαστείς επιθέματα πρεπει το γάλα να ρέει άφθονο εγω ακομα δεν τα εχω χρησιμοποιήσει.

Καλησπέρααα! Τα κοχύλια χρειάζονται;; και αν ναι, το σετ με τα δύο της Medela είναι αρκετο ή χρειαζόμαστε παραπάνω;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Kaity8 είπε:

Πως είναι οι μετρησεις σου, αμνιακό υγρό και οι κοιλιτσα του μωρού εννοώ, που μετράνε και είναι δείκτες ρύθμισης του ζαχαρου; Σε ρωτάω γιατί κι εγώ με ΣΔ1 που τα πάω ετσι κι έτσι, οι γιατροί μου είναι πολύ ευχαριστημένοι και η ημερομηνία δεν έχει αλλάξει από την αρχή καθόλου. 

Κορίτσια εχθες το βράδυ πήρα μια λαχτάρα.. Γενικά δεν εκανα δουλειές,μόνο μαγείρεμα. Το βραδυ ετσι όπως ήμουν καθιστή, ένιωσα 2-3 συσπάσεις και η μια συνοδευόταν από έναν έντονο πόνο χαμηλά, σαν περιόδου, και με έπιασε και δυσφορία σε σημείο να δυσκολεύομαι να μιλήσω κ να αναπνεύσω. Πήρα τον γιατρό και μου ειπε η μαια ότι ίσως ήταν κραμπα και να το παρακολουθώ, εάν ξανα νιώσω ετσι να πάρω τον γιατρό στο κινητό. Κορίτσια χεστηκα! Και ο άντρας μου ακόμα πιο πολύ!!!! Ευτυχώς μέχρι τώρα δεν ξανα ένιωσα κάτι παρόμοιο. Μου φαίνεται θα την βγάλω ξάπλα μέχρι την Τρίτη που εχω ραντεβού!

Ξεκουράσου σήμερα και βλέπεις πως θα πας!καμία κράμπα ή καμία συσπασουλα θα ήταν!Απλά αυτό ενημέρωσε τον γιατρό αν δεις και κάτι άλλο ή το ξανανιώσεις!Μην αγχώνεσαι!Ο δικός μου γιατρός για την δική μου εγκυμοσύνη μου είχε πει τα επαναλαμβανομενα πρέπει να παρακολουθούμε κι έτσι πρώτα βλέπω αν ξανασυμβεί κάτι και μετά ενημερωνω.Φυσικα μιλάω πάντα για ένα μικρό πονακι η κάτι παρομοιο.Ξαναλεω για να μην παρεξηγηθεί ο δικός μου γιατρός σε εμένα που βλέπει την δική μου εγκυμοσύνη.Φυσικα η καθεμία ακολουθεί τον γιατρό της.Μεινε ήρεμη γλυκιά μου και μην αγχώνεσαι ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kaity8 είπε:

Πως είναι οι μετρησεις σου, αμνιακό υγρό και οι κοιλιτσα του μωρού εννοώ, που μετράνε και είναι δείκτες ρύθμισης του ζαχαρου; Σε ρωτάω γιατί κι εγώ με ΣΔ1 που τα πάω ετσι κι έτσι, οι γιατροί μου είναι πολύ ευχαριστημένοι και η ημερομηνία δεν έχει αλλάξει από την αρχή καθόλου. 

Κορίτσια εχθες το βράδυ πήρα μια λαχτάρα.. Γενικά δεν εκανα δουλειές,μόνο μαγείρεμα. Το βραδυ ετσι όπως ήμουν καθιστή, ένιωσα 2-3 συσπάσεις και η μια συνοδευόταν από έναν έντονο πόνο χαμηλά, σαν περιόδου, και με έπιασε και δυσφορία σε σημείο να δυσκολεύομαι να μιλήσω κ να αναπνεύσω. Πήρα τον γιατρό και μου ειπε η μαια ότι ίσως ήταν κραμπα και να το παρακολουθώ, εάν ξανα νιώσω ετσι να πάρω τον γιατρό στο κινητό. Κορίτσια χεστηκα! Και ο άντρας μου ακόμα πιο πολύ!!!! Ευτυχώς μέχρι τώρα δεν ξανα ένιωσα κάτι παρόμοιο. Μου φαίνεται θα την βγάλω ξάπλα μέχρι την Τρίτη που εχω ραντεβού!

Τελευταία φορά ήταν λιγότερο από την προτελευταία, αλλά ήθελε να πέσει κ άλλο. Είπε είναι αναστρέψιμο. Κανείς κ την 24ωρη ινσουλίνη και την πρόγευματικη; Εγώ ναι. Στη Β επιπέδου μου είπε ότι δν έχει δημιουργήσει ακόμα ο διαβήτης κάποιο πρόβλημα στο έμβρυο. Το παλεύουμε. Κ εγώ ένιωσα το περασμένο ΣΚ κάτι περίεργο , δε θα το έλεγα ακριβώς πόνο , απλά ήταν κάτι πολύ διαφορετικό δν είχα ξανανιώσει , εντάξει θεωρώ ότι είναι και η άγνοια μας που μας φοβίζει, μη πάει το μυαλό σου στο κακό. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Aircondition είπε:

Τελευταία φορά ήταν λιγότερο από την προτελευταία, αλλά ήθελε να πέσει κ άλλο. Είπε είναι αναστρέψιμο. Κανείς κ την 24ωρη ινσουλίνη και την πρόγευματικη; Εγώ ναι. Στη Β επιπέδου μου είπε ότι δν έχει δημιουργήσει ακόμα ο διαβήτης κάποιο πρόβλημα στο έμβρυο. Το παλεύουμε. Κ εγώ ένιωσα το περασμένο ΣΚ κάτι περίεργο , δε θα το έλεγα ακριβώς πόνο , απλά ήταν κάτι πολύ διαφορετικό δν είχα ξανανιώσει , εντάξει θεωρώ ότι είναι και η άγνοια μας που μας φοβίζει, μη πάει το μυαλό σου στο κακό. 

Ναι και τις δυο ινσουλίνες κάνω, από τα 15 μου! Σχετικά τα πάω καλά, αλλά δεν ξέρω τι κακο μπορεί να προκληθεί στο έμβρυο, γιατί έχω και τα σκαμπανεβάσματα μου, αλλα ο γυναικολογος κ ο διαβητολόγος μου είναι πολύ ευχαριστημένοι, εγω παλι οχι, είμαι πολύ αυστηρή με τον εαυτό μου!


Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Eva n είπε:

Έτσι κι εγώωωω!! Τρελαίνομαι ❤

Κορίτσι μου μπορεί να ήταν ίσως κάποια κράμπα, ή μπορεί από το εντερακι σου αν έχεις δυσκοιλιοτητα. Αλλά κ συσπασεις να ήταν είναι λογικό που κ που να συμβαίνουν. Παρακολουθησε το και ο γιατρός σου θα σε καθοδηγήσει όπως κ να έχει!! Καλό θα ήταν όμως να ξεκουράζεσαι όσο περισσότερο μπορείς. Γενικά τεμπελιάααα! 

Καλησπέρααα! Τα κοχύλια χρειάζονται;; και αν ναι, το σετ με τα δύο της Medela είναι αρκετο ή χρειαζόμαστε παραπάνω;;

Κοιτα εγω τα ειχα πάρει γιατι πήγαιναν με τους διαμορφωτές θηλων, καθως εχω εισεχουσες και τα φορούσα απο 36 εβδομάδων. Δηλαδη μόνα τους για να συγκεντρώσουν γάλα δεν τα χρειάστηκα. Αλλα ως υποστήριξη για να κρατάνε τους διαμορφωτές. 

Αυτα εκπτωσεις δεν βγάζουν πάρτε τα άμα τα χρειαστείτε μετα την γεννα.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Καντι είπε:

Κοιτα εγω τα ειχα πάρει γιατι πήγαιναν με τους διαμορφωτές θηλων, καθως εχω εισεχουσες και τα φορούσα απο 36 εβδομάδων. Δηλαδη μόνα τους για να συγκεντρώσουν γάλα δεν τα χρειάστηκα. Αλλα ως υποστήριξη για να κρατάνε τους διαμορφωτές. 

Αυτα εκπτωσεις δεν βγάζουν πάρτε τα άμα τα χρειαστείτε μετα την γεννα.

Οποτε ας μην τα πάρω ακόμα! Τέλεια, σε ευχαριστώ πάρα πολύυυυυ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Καντι είπε:

Κοιτα εγω τα ειχα πάρει γιατι πήγαιναν με τους διαμορφωτές θηλων, καθως εχω εισεχουσες και τα φορούσα απο 36 εβδομάδων. Δηλαδη μόνα τους για να συγκεντρώσουν γάλα δεν τα χρειάστηκα. Αλλα ως υποστήριξη για να κρατάνε τους διαμορφωτές. 

Αυτα εκπτωσεις δεν βγάζουν πάρτε τα άμα τα χρειαστείτε μετα την γεννα.

Τι είναι οι διαμορφωτές θηλών?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kaity8 είπε:

Ναι και τις δυο ινσουλίνες κάνω, από τα 15 μου! Σχετικά τα πάω καλά, αλλά δεν ξέρω τι κακο μπορεί να προκληθεί στο έμβρυο, γιατί έχω και τα σκαμπανεβάσματα μου, αλλα ο γυναικολογος κ ο διαβητολόγος μου είναι πολύ ευχαριστημένοι, εγω παλι οχι, είμαι πολύ αυστηρή με τον εαυτό μου!

Να μην είσαι αυστηρή αν όλα είναι καλά! Ξέρεις τι μου είπε η διαβητολόγος ; Πάνω από όλα θελουμε μια χαρούμενη μαμά κ ένα καλόσιτισμενο μωρό! Αν εσυ τρως αυτά που πρέπει μη σε νοιάζει αν ξεφεύγουν τα νούμερα γιατί θα τα φτιάξουμε με την ινσουλίνη :) όλα καλά θα μας πάνε ♥️

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Kaity8 είπε:

Πως είναι οι μετρησεις σου, αμνιακό υγρό και οι κοιλιτσα του μωρού εννοώ, που μετράνε και είναι δείκτες ρύθμισης του ζαχαρου; Σε ρωτάω γιατί κι εγώ με ΣΔ1 που τα πάω ετσι κι έτσι, οι γιατροί μου είναι πολύ ευχαριστημένοι και η ημερομηνία δεν έχει αλλάξει από την αρχή καθόλου. 

Κορίτσια εχθες το βράδυ πήρα μια λαχτάρα.. Γενικά δεν εκανα δουλειές,μόνο μαγείρεμα. Το βραδυ ετσι όπως ήμουν καθιστή, ένιωσα 2-3 συσπάσεις και η μια συνοδευόταν από έναν έντονο πόνο χαμηλά, σαν περιόδου, και με έπιασε και δυσφορία σε σημείο να δυσκολεύομαι να μιλήσω κ να αναπνεύσω. Πήρα τον γιατρό και μου ειπε η μαια ότι ίσως ήταν κραμπα και να το παρακολουθώ, εάν ξανα νιώσω ετσι να πάρω τον γιατρό στο κινητό. Κορίτσια χεστηκα! Και ο άντρας μου ακόμα πιο πολύ!!!! Ευτυχώς μέχρι τώρα δεν ξανα ένιωσα κάτι παρόμοιο. Μου φαίνεται θα την βγάλω ξάπλα μέχρι την Τρίτη που εχω ραντεβού!

Ξεκούραση και πάλι ξεκούραση! Όλα θα πάνε καλά!!! Και με το ζαχαρο όλα θα πάνε καλά! Αν το ρυθμίζεις και είναι ευχαριστημένοι οι γιατροί, το μωρό δεν παθαίνει τίποτα!!

Είχα πάρει επιθέματα στην κόρη μου και οι μαίες μου είχαν πει καλό είναι να μην τα χρησιμοποιώ γιατί είναι εστίες μόλυνσης. Υπάρχουν πάνινα που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε η εγώ πχ έβαζα πανακια ρεψιματος μέσα στο σουτιέν. Εγώ βέβαια τα χρησιμοποιούσα μόνο όταν θήλαζα γιατί έτρεχε το άλλο. Γενικώς δεν είχα διαρροές. Πάντως, και τα μιας χρήσης να χρησιμοποιείτε κορίτσια, να θυμάστε να τα αλλάζετε συχνά!

Τα κοχύλια επίσης με προσοχή γιατί μπορεί να προκαλέσουν υπερπαραγωγή! Δίνουν ερέθισμα στο στήθος έτσι όπως το πιέζουν!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...