Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια σήμερα άλλαζα βδομάδα και μπαίνω στην 8η. Είχα μέρες να δω καφέ. Και τώρα πριν λίγο είδα στο σκούπισμα και στο εσώρουχο, περισσότερη ποσότητα από ότι συνήθως. Επίσης δεν ήταν σκούρο καφε όπως συνήθως, αλλά σαν να ροζιζε. Πόνους δεν έχω. Χθες ένιωθα λιγα τραβήγματακια. Έχω αγχωθεί πολύ. Να πάω στο νοσοκομείο; Δεν ξέρω τι να κάνω. Έχω τρελαθεί.. 

      πάρε τον γιατρό σου τηλέφωνο καλού κακού

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

Κοριτσια εσεις που περιμενετε το δευτερο πως το βλέπετε με τη διαφορά ηλικιας;;βλέπω η @Agapakiii Είναι αρκετά κοντά κ η @Catmom ❤️ έχει τεσσάρων που πιστευω αυτοεξυπηρετειται σε ενα βαθμο κ υπάρχει συνεννόηση!!αν κ σιγουρα ειναι νωρις για να βγάλετε συμπερασμα,μάλλον θα το ξανασυζητησουμε σε κανένα χρονο!!χαχα!!

@anoulious μη κολλάς με τα χρώματα!!Εμένα μου έδωσε φιλη μου 3 σε 1 peg perego τελειο καροτσι σε κόκκινο με γκρι!!Που εγω δεν υπήρχε περίπτωση να πάρω τοσο ακριβό!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

28 minutes ago, Foux said:

Κοριτσια εσεις που περιμενετε το δευτερο πως το βλέπετε με τη διαφορά ηλικιας;;βλέπω η @Agapakiii Είναι αρκετά κοντά κ η @Catmom ❤️ έχει τεσσάρων που πιστευω αυτοεξυπηρετειται σε ενα βαθμο κ υπάρχει συνεννόηση!!αν κ σιγουρα ειναι νωρις για να βγάλετε συμπερασμα,μάλλον θα το ξανασυζητησουμε σε κανένα χρονο!!χαχα!!

@anoulious μη κολλάς με τα χρώματα!!Εμένα μου έδωσε φιλη μου 3 σε 1 peg perego τελειο καροτσι σε κόκκινο με γκρι!!Που εγω δεν υπήρχε περίπτωση να πάρω τοσο ακριβό!!

Φοβαμαι να μην ειναι ζεστο, οχι αν θα ειναι ομορφο...Αν και εχει αντηλιακη προστασια που δεν αφηνει να περασουν οι ηλιακες ακτινοβολιες..Αλλα για με τη ζεστη τι γινεται?..

 

6 hours ago, Αγγελίνα said:

Εγώ πάντα ένιωθα κοριτσομανα αν κ γενικα είχα κ έχω μια αγάπη για όλα τα παιδάκια.. Κ επίσης επειδή για πολλά χρόνια έκανα μαθήματα σε παιδιά, συνήθως οι αγαπημένοι μου (που τα βρίσκαμε έτσι καλύτερα) ήταν τα αγοράκια! Τώρα αντιφατικό αυτό αφού ένιωθα κοριτσομανα, αλλά μάλλον με τα κορίτσια με φανταζόμουν να φοράμε τα φορεματάκια μας κ να χορεύουμε!! Όταν έμαθα ότι έχω αγοράκι, απλά δν το περίμενα! Φυσικά κ δε στεναχωρεθηκα αλλά σαν να μου φάνηκε παράξενο! 

Όταν με ρωτούσαν,ποιο είναι το φύλο του παιδιού κ απαντούσα αγοράκι, συνήθως μου έλεγαν "Ε,δν πειράζει.. Γερό να ναι".. :lol: Είναι θέμα κυκλου δλδ.. Μάλλον στον δικό μου, έχουν πέραση τα κορίτσια! :razz:

Το ιδιο επαθα και εγω

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Αγγελίνα είπε:

@anoulious ήξερα ότι εσύ κτ θα παραπάνω θα ξέρεις! Μόλις είδα τη νέα εγκύκλιο κ με μεγάλη μου χαρά διαπίστωσα ότι θα δικαιούμαι κ το 6μηνο οαεδ μετά την λήξη της ισοχρονης! Προτρέχω αλλά θέλω να τα ξέρω απο τώρα για να μην τα ψάχνω τελευταία στιγμη! Η υπηρεσία μου δν βοηθάει κ πολύ δυστυχώς, θέλει προσωπικό ψάξιμο! Για τις αναρρωτικες δεν βρήκα κτ, αλλά θα δω πως θα το κάνω! Δύο θέλω να πάρω κ εγώ.. Δν ξέρω αν πειράζει που θα βάλω Δευτέρα - Παρασκευή την πρώτη και Δευτέρα-Τετάρτη τη δεύτερη(γτ διάβασα ότι στους αναπληρωτές δε γίνεται αυτό,το να την σπάσεις δλδ κ να βγάλεις απ έξω το Σ.Κ, αλλά εγώ δν είμαι αναπληρώτρια).. 

 

Καλησπέρα!!! Μόλις είδα το μνμ σου!!!! Φυσικά και μπορείς να σπάσεις την αναρρωτική! Το έκανα ως αναπληρώτρια στην εγκυμοσύνη μου και πήρα και τις 15 μέρες σε 3 δόσεις ( Δευτέρα- Παρασκευή)

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλησπέρα!!! Μόλις είδα το μνμ σου!!!! Φυσικά και μπορείς να σπάσεις την αναρρωτική! Το έκανα ως αναπληρώτρια στην εγκυμοσύνη μου και πήρα και τις 15 μέρες σε 3 δόσεις ( Δευτέρα- Παρασκευή)

Τέλεια! Σε ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Τίποτα! Απλά θα πρέπει να τις γράφεις τμηματικά εννοείται και όχι μονομιάς!!!! :)

Ναι εννοείται αυτό! Απλά κπ λένε ότι πρέπει να βάλεις πχ Δευτέρα-Πέμπτη αναρρωτική.. Παρασκευή κανονική κ μετά από Δευτέρα πάλι αναρρωτική.. Βέβαια δε μου φαίνεται πολύ λογικό αλλά επειδή μιλάμε κ για το δημόσιο, δν ξέρω αν υπάρχει λογική! :-P

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, anoulious said:

Φοβαμαι να μην ειναι ζεστο, οχι αν θα ειναι ομορφο...Αν και εχει αντηλιακη προστασια που δεν αφηνει να περασουν οι ηλιακες ακτινοβολιες..Αλλα για με τη ζεστη τι γινεται?..

 

Το ιδιο επαθα και εγω

Επανερχομαι για το χρωμα σε συζητησεις με φιλη μου ειπε και εχει δικιο οτι το καλοκαιρι ανοιγεις την κουκουλα για να παρει αερα το παιδι και βαζεις μια χρωματιστη ομπρελα..Και οτι ουτως η αλλως ολα τα υφασματα ζεσταινουν τα μωρα και εβαζε σεντονι παντα...Και εχω κατι νευρα το συζητουσα με μαμα μου (κακως)και αρχιζε και φωναζε τι θα παρετε μαυρο χρωμα στο παιδι,ενα παιδι θα κανετε!...Οποιος και να τα δωσει τα χρηματα(θα τα δωσει η πεθερα μου και η ιδια η μανα μου ελεγε να τα δωσει..)για μενα δεν εχει σημασια...Λογικο να τα υπολογιζω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , anoulious είπε:

Επανερχομαι για το χρωμα σε συζητησεις με φιλη μου ειπε και εχει δικιο οτι το καλοκαιρι ανοιγεις την κουκουλα για να παρει αερα το παιδι και βαζεις μια χρωματιστη ομπρελα..Και οτι ουτως η αλλως ολα τα υφασματα ζεσταινουν τα μωρα και εβαζε σεντονι παντα...Και εχω κατι νευρα το συζητουσα με μαμα μου (κακως)και αρχιζε και φωναζε τι θα παρετε μαυρο χρωμα στο παιδι,ενα παιδι θα κανετε!...Οποιος και να τα δωσει τα χρηματα(θα τα δωσει η πεθερα μου και η ιδια η μανα μου ελεγε να τα δωσει..)για μενα δεν εχει σημασια...Λογικο να τα υπολογιζω..

Αχ αυτές οι μαμάδες και το μαύρο χρώμα στα παιδιά! Κι εμένα η δική μου τα ίδια λέει μόλις κοιτάω κάτι σε μαύρο χρώμα. Ακόμα κ εγώ δεν θέλει να φοράω μαύρα :lol: μην δίνεις σημασία γλυκιά μου κ μην στεναχωριέσαι, να πάρεις αυτό που αρέσει σε εσάς! Το μαύρο άλλωστε είναι πολύ στιλάτο :wub: 

Καλημέρα σε όλες ❤ κορίτσια εδώ και δύο μέρες έχω κάποια πονάκια χαμηλά όχι όλη μέρα, κυρίως με πιάνουν το βράδυ. Μοιάζουν περίπου με τα πονάκια που έχουμε κάνα δυο μέρες πριν αδιαθετησουμε, η κοιλιά όμως δεν σκληραίνει. Θα μιλήσω και με τον γιατρό μου απλά ρωτάω να δω μήπως έχει κάποια κάτι παρόμοιο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , anoulious είπε:

Επανερχομαι για το χρωμα σε συζητησεις με φιλη μου ειπε και εχει δικιο οτι το καλοκαιρι ανοιγεις την κουκουλα για να παρει αερα το παιδι και βαζεις μια χρωματιστη ομπρελα..Και οτι ουτως η αλλως ολα τα υφασματα ζεσταινουν τα μωρα και εβαζε σεντονι παντα...Και εχω κατι νευρα το συζητουσα με μαμα μου (κακως)και αρχιζε και φωναζε τι θα παρετε μαυρο χρωμα στο παιδι,ενα παιδι θα κανετε!...Οποιος και να τα δωσει τα χρηματα(θα τα δωσει η πεθερα μου και η ιδια η μανα μου ελεγε να τα δωσει..)για μενα δεν εχει σημασια...Λογικο να τα υπολογιζω..

Καλημερα! Μα οπου και αν δεις τα περισσότερα μαυρα ειναι. Δεν θα παρεις μαυρη κουνια η σεντονια που οκ μπορεί να το καταλαβω. Παντως και η κουμπαρα μου μαυρο εχει και αυτο που λες αεριζεται με το διχτακι και βαζεις σεντονακι η κατι καλυμματα που είναι για να μην ιδρώνει το μωρο. Εγω μαυρο ηθελα αλλα του συζυγου του αρεσε το ανθρακι αλλα πραγματικα μην το σκεφτεσαι αν είναι πιο οικονομικο και ειναι αυτο που σε βολεύει μονο για το χρωμα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εγω να σας πω την αλήθεια, ενώ μου αρέσουν τα μαύρα καρότσια οταν τα βλέπω στο δρόμο, δεν θα επερνα μαύρο. Δεν ξερω κάπως μου φαίνεται... ακόμα και τα δικά μου τα νυχτικα και τις πιτζαμες δεν τα πήρα σε σκούρα χρώματα, γιατί όταν θα κρατάω το μωρό και όταν θα θηλάζει, δεν θελω να βλέπει μαυρίλα... Βέβαια στο καροτσι θα βάλεις ένα κουβέρτα ένα σεντονακι κάτι... Απο την άλλη σε ρουχα του μωρου μου αρέσουν να του βαζω και μαύρα δεν έχω πρόβλημα. Κάποια ρουχαλάκια του που μου έκαναν δώρο και ηταν μαύρα ή μπλε σκούρο, ξετρελάθηκα!!!!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


24 minutes ago, Kaity8 said:

Καλημέρα! Εγω να σας πω την αλήθεια, ενώ μου αρέσουν τα μαύρα καρότσια οταν τα βλέπω στο δρόμο, δεν θα επερνα μαύρο. Δεν ξερω κάπως μου φαίνεται... ακόμα και τα δικά μου τα νυχτικα και τις πιτζαμες δεν τα πήρα σε σκούρα χρώματα, γιατί όταν θα κρατάω το μωρό και όταν θα θηλάζει, δεν θελω να βλέπει μαυρίλα... Βέβαια στο καροτσι θα βάλεις ένα κουβέρτα ένα σεντονακι κάτι... Απο την άλλη σε ρουχα του μωρου μου αρέσουν να του βαζω και μαύρα δεν έχω πρόβλημα. Κάποια ρουχαλάκια του που μου έκαναν δώρο και ηταν μαύρα ή μπλε σκούρο, ξετρελάθηκα!!!!

Καλημερα.Και εγω δε θα επελεγα μαυρη νυχτικια για το μαιευτηριο,αλλα σε καροτσι και οταν θα γλυτωσουμε συνολικα περιπου 250 ευρω δεν μπορω να κανω οτι δε τα λογαριαζω...Καροτσι ειναι οχι το φορμακι που θα το βγαλω απο το μαιευτηριο..Αυτο σκεφτομαι.

Κατι ασχετο:Λεγατε για τα νουμερα του orchestra οτι ειναι μικρα..Μου το ειπε και η πωλητρια.Να μην παρω σε καμμια περιπτωση newborn αλλα ισως καποια 1 να πρεπει να παρω...Τι λετε?Επισης μου εκανε εντυπωση οτι τα νουμερα ειναι 1,3,6 να υποθεσω οτι το 3 ειναι μεχρι 3 μηνων πχ..Ασχετη τελειως..

Παντως για την ιστορια ακομη δεν εχω παρει τιποτα!Πιστευω οτι θα κανω επιτελους μια αγορα το επομενο διαστημα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eva n είπε:

Αχ αυτές οι μαμάδες και το μαύρο χρώμα στα παιδιά! Κι εμένα η δική μου τα ίδια λέει μόλις κοιτάω κάτι σε μαύρο χρώμα. Ακόμα κ εγώ δεν θέλει να φοράω μαύρα :lol: μην δίνεις σημασία γλυκιά μου κ μην στεναχωριέσαι, να πάρεις αυτό που αρέσει σε εσάς! Το μαύρο άλλωστε είναι πολύ στιλάτο :wub: 

Καλημέρα σε όλες ❤ κορίτσια εδώ και δύο μέρες έχω κάποια πονάκια χαμηλά όχι όλη μέρα, κυρίως με πιάνουν το βράδυ. Μοιάζουν περίπου με τα πονάκια που έχουμε κάνα δυο μέρες πριν αδιαθετησουμε, η κοιλιά όμως δεν σκληραίνει. Θα μιλήσω και με τον γιατρό μου απλά ρωτάω να δω μήπως έχει κάποια κάτι παρόμοιο.

Εύα μου κι εγώ έτσι είμαι δύο μέρες.Πονακια ελαφριά σαν να περιμένω περίοδο το βράδυ.ειμαι 32+5 σήμερα.Νομιζω ότι φόβος υπάρχει αν ο πόνος είναι και στη μέση.

1 ώρα πρίν, anoulious είπε:

Επανερχομαι για το χρωμα σε συζητησεις με φιλη μου ειπε και εχει δικιο οτι το καλοκαιρι ανοιγεις την κουκουλα για να παρει αερα το παιδι και βαζεις μια χρωματιστη ομπρελα..Και οτι ουτως η αλλως ολα τα υφασματα ζεσταινουν τα μωρα και εβαζε σεντονι παντα...Και εχω κατι νευρα το συζητουσα με μαμα μου (κακως)και αρχιζε και φωναζε τι θα παρετε μαυρο χρωμα στο παιδι,ενα παιδι θα κανετε!...Οποιος και να τα δωσει τα χρηματα(θα τα δωσει η πεθερα μου και η ιδια η μανα μου ελεγε να τα δωσει..)για μενα δεν εχει σημασια...Λογικο να τα υπολογιζω..

Σου προτείνω να πάρεις αυτό που αρέσει σε εσένα.δεν θα κοιμάται και μέσα στο καρότσι το παιδί.Για δύο ώρες που θα το χρησιμοποιείτε όταν θα βγαίνετε.Ισα ίσα που το μαύρο και να λερώσει δεν φαίνεται.Το καλοκαίρι το μωρό έτσι κι αλλιώς θα ζεσταίνεται στο καρότσι από τα μαξιλαράκια και τα υφάσματα.Εκτος αν μετά έχεις καλοκαιρινό.Οι μαμάδες μας και γενικά όλες οι παλιές μεγάλωσαν με προλήψεις.Μην τις συμμεριζεσαι.Ετσι έμαθαν έτσι λένε.

πρίν από 15 λεπτά , anoulious είπε:

Καλημερα.Και εγω δε θα επελεγα μαυρη νυχτικια για το μαιευτηριο,αλλα σε καροτσι και οταν θα γλυτωσουμε συνολικα περιπου 250 ευρω δεν μπορω να κανω οτι δε τα λογαριαζω...Καροτσι ειναι οχι το φορμακι που θα το βγαλω απο το μαιευτηριο..Αυτο σκεφτομαι.

Κατι ασχετο:Λεγατε για τα νουμερα του orchestra οτι ειναι μικρα..Μου το ειπε και η πωλητρια.Να μην παρω σε καμμια περιπτωση newborn αλλα ισως καποια 1 να πρεπει να παρω...Τι λετε?Επισης μου εκανε εντυπωση οτι τα νουμερα ειναι 1,3,6 να υποθεσω οτι το 3 ειναι μεχρι 3 μηνων πχ..Ασχετη τελειως..

Παντως για την ιστορια ακομη δεν εχω παρει τιποτα!Πιστευω οτι θα κανω επιτελους μια αγορα το επομενο διαστημα!

Όντως είναι μικρά τα νούμερα του ορκεστρα.Το 1 που πήρα σε ζιπουνακι ήταν λες και θα το βάλει προωρακι.Το 3 νούμερο είναι νομίζω καλύτερο για αρχή.Καλυτετα μεγαλύτερο παρά μικρότερο.

Σήμερα ξεκίνησα την βαλίτσα του μαιευτηρίου.Ηθελα να την φτιάξω και μόλις μπω στον έβδομο τρομάρα μου.Χαχα.Βρε κορίτσια έχει πάρει καμία ποτέ dry shampoo?Θέλω να πάρω για το μαιευτήριο.Δεν μπορώ για πολύ ώρα μούσκεμα τα μαλλιά μου.Σκεφτομαι ότι θα είναι χειμωνας και θα έχει κρύο κι από την άλλη δεν θέλω να χρησιμοποιήσω και πιστολάκι στο δωμάτιο για να μην ενοχλώ.Ασε που δεν ξέρω αν θα έχω και το κουράγιο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!κ εγώ που πήρα αρκετα απο το orchestra δουλεύει η ξαδέρφη μου στο καταστημα εδω στην πόλη μου κ έχει μικρο 2μιση ετών κ ξέρει δεν με άφησε να πάρω τπτ μικρό.ολα 3 κ κάποια 6.Εκτός από το σκουφάκι για να τον βγάλω κ 3 ζευγάρια καλτσακια 15/16.μαζεύουν πολύ στο πλύσιμο να ξέρετε 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !! Κ εγώ στην μικρή μου μαύρο καρότσι πήρα , ολόμαυρο, κ αυτό από επιλογή! Ήθελα εξ αρχής μαύρο.. της έβαλα ροζ στρωματακι μέσα κ ροζ παιχνιδάκι μπροστά κ αμέσως αμέσως πήρε χρωμα!! Κ εμένα τότε μου ελεγαν για το μαύρο , λες πια και ήταν καμία μεγάλη υπόθεση! Αφήστε που δε λερώνει εύκολα..  μια χαρά ήταν μέσα το παιδί κ νεογέννητο που το έβαλα κ δεν το μετανιώνω.. επίσης μου αρέσει να της φοράω που κ που μαύρες μπλούζες  κ μάλιστα είχαμε κ μαύρη κορδέλα με τεράστιο φιόγκο να συνδυάζουμε.. δεν ειπα ότι το ντύνω το παιδί μόνο με μαύρα αλλά δεν το αποκλείω κιόλας.. βλακείες είναι όλα αυτά κατά την γνώμη μου!!

  • Μου αρέσει 3

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, natassaki2006 said:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!κ εγώ που πήρα αρκετα απο το orchestra δουλεύει η ξαδέρφη μου στο καταστημα εδω στην πόλη μου κ έχει μικρο 2μιση ετών κ ξέρει δεν με άφησε να πάρω τπτ μικρό.ολα 3 κ κάποια 6.Εκτός από το σκουφάκι για να τον βγάλω κ 3 ζευγάρια καλτσακια 15/16.μαζεύουν πολύ στο πλύσιμο να ξέρετε 

Ευχαριστω παρα πολυ.Καλτσακια τι εννοεις 15/16?Γιατι ειδα και τα καλτσακια αλλα νομιζα οτι τα νουμερα ειναι ιδια 1,3 κλπ..Σκουφακι πηρες δηλαδη το  1?Για την εξοδο απο το μαιευτηριο δηλαδη παλι 3 θα παρεις?Γιατι μου αρεσαν αρκετα, ειναι οικονομικα και με την καρτα  βγαινουν σε πραγματικα πολυ καλη τιμη.Εκει μας ειπανε και για την περιβοητη προσφορα σε μαυρο καροτσικι και που "σκοτωθηκα"με τη μαμα μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...