Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Έγινε αργά η εμφύτευση … συμβαίνει … μην ανησυχείς άδικα ! Ο θεός μαζί σου ! Να ριναι ευλογημένο ! Όλα καλα θα πάνε εχε πίστη ! 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, MariaBiz είπε:

Απο πριν την εμβρυομεταφορα ε; Τυχεροι! Εμας μας απαγορεψαν απο την υστεροσκοπιση (δλδ ενα μήνα πριν ξεκινησουμε τη διαδικασια εξωσωματικης.. πίκρα.. Αρα δηλαδή μόνο στη β επιπεδου βλέπεις τη θέση του πλακούντα;;

Κοίτα μέχρι τότε δίνουν περιθώριο...20η εβδομαδα.μέχρι τότε πρέπει να ανέβει...

Σίγουρα στο υπέρηχο του ο γιατρός σου θα βλέπει...ας ελπίσουμε ότι θα πάνε όλα καλά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια Καλησπερα! Έκανα την αυχενική διαφάνεια η οποία ήταν πολύ καλή ευτυχώς και η γιατρός μου είπε ότι δεν είναι απαραίτητο να κάνω επεμβατική μέθοδο οπότε κι εγώ πήρα την απόφαση να μην κάνω λήψη τροφοβλαστης. Ελπίζω να πήρα τη σωστή απόφαση. Συμφώνησε και ο γιατρός μου σε αυτό. Οπότε, προχωράμε δυναμικά! 13 εβδομάδων σήμερα!:wub:

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε?Απορία!Τα μωράκια όταν γεννιούνται και δεν χρειάζονταξ θερμοκοιτίδα τα έχουν όλη την ώρα με την μάνα και τα παίρνουν για εξετάσεις ή το πάνε στη μαμά λίγες ώρες την ημέρα?

6 ώρες πρίν, Angelinaki είπε:

Κορίτσια Καλησπερα! Έκανα την αυχενική διαφάνεια η οποία ήταν πολύ καλή ευτυχώς και η γιατρός μου είπε ότι δεν είναι απαραίτητο να κάνω επεμβατική μέθοδο οπότε κι εγώ πήρα την απόφαση να μην κάνω λήψη τροφοβλαστης. Ελπίζω να πήρα τη σωστή απόφαση. Συμφώνησε και ο γιατρός μου σε αυτό. Οπότε, προχωράμε δυναμικά! 13 εβδομάδων σήμερα!:wub:

Τέλεια κορίτσι μου!Άρα ξεσκασες από αυτό!❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Angelinaki είπε:

Κορίτσια Καλησπερα! Έκανα την αυχενική διαφάνεια η οποία ήταν πολύ καλή ευτυχώς και η γιατρός μου είπε ότι δεν είναι απαραίτητο να κάνω επεμβατική μέθοδο οπότε κι εγώ πήρα την απόφαση να μην κάνω λήψη τροφοβλαστης. Ελπίζω να πήρα τη σωστή απόφαση. Συμφώνησε και ο γιατρός μου σε αυτό. Οπότε, προχωράμε δυναμικά! 13 εβδομάδων σήμερα!:wub:

Άντε μπράβο όλα καλά!!! Τί ωραία νέα από όλες μας...κι εγώ αύριο 13 εβδομάδων ακριβώς κι από σήμερα πανηγυρίζω γιατί επιτέλους σταματάω το φάρμακομανι. Κρατάω μόνο σαλοσπιρ και αντιπηκτική. Έχει ξεκινήσει κάποια να κάνει κάτι για το μωρό της; Να ψωνίσει να ξεκινήσει δωμάτιο κλπ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου καλησπέρα τι κάνετε;; 

@MariaBiz κι εμένα με πιάνουν πονοκέφαλοι κατά καιρούς το τελευταιο διάστημα, από εχθές το απόγευμα υποφέρω πάλι, τώρα έκανα ένα δροσερό ντουζάκι κ κάπως ηρέμησα! Ποια άλλη έχει πονοκεφάλους βρε φίλες; 

@Angelinaki τι όμορφα νέαααα! Και πόσο καλύτερα που δεν χρειάστηκε να κάνεις τροφοβλαστη, γλίτωσες και την ταλαιπωρία και το άγχος. Μπραβο γλυκιά μου!!! ❤ 

Εγω κορίτσια πήγα Πέμπτη στον γιατρό και τώρα θα πάω τέλος Ιουλίου πάλι...αιώνας!

2 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Άντε μπράβο όλα καλά!!! Τί ωραία νέα από όλες μας...κι εγώ αύριο 13 εβδομάδων ακριβώς κι από σήμερα πανηγυρίζω γιατί επιτέλους σταματάω το φάρμακομανι. Κρατάω μόνο σαλοσπιρ και αντιπηκτική. Έχει ξεκινήσει κάποια να κάνει κάτι για το μωρό της; Να ψωνίσει να ξεκινήσει δωμάτιο κλπ;

Εμενα μας πήραν δώρο οι δικοί μου το καροτσι της μπεμπας..αν και νωρίς το βρήκαν σε προσφορά και το πήραν. Το έχουν σπίτι τους όμως και όταν έρθει η ώρα θα το πάρω εγώ..αλλά έχω χαρεί πολύ εννοείται :D

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Catmom ❤️ είπε:

Κοριτσάκια μου τι κάνετε?Απορία!Τα μωράκια όταν γεννιούνται και δεν χρειάζονταξ θερμοκοιτίδα τα έχουν όλη την ώρα με την μάνα και τα παίρνουν για εξετάσεις ή το πάνε στη μαμά λίγες ώρες την ημέρα?

Τέλεια κορίτσι μου!Άρα ξεσκασες από αυτό!❤️

Κορίτσι μου ανάλογα τι θα επιλέξεις! Στις ιδιωτικές κλινικές μπορείς να επιλέξεις να το έχεις συνέχεια μαζί σου και να κανεις rooming in όπως το λένε.. διαφορετικά σου το φέρνουν οποτε είναι να φάει (αν έχεις επιλέξει αποκλειστικό θηλασμό) κ εννοείται όταν έρχονται να στο πάρουν άμα τους πεις να το κρατήσεις κ άλλο σου το αφήνουν.. έτσι δηλαδή εγινε εκεί που γέννησα..

τωρα άμα θέλεις την δίκη μου συμβουλή, θα σου έλεγα καλύτερα να επιλέξεις να στο φέρνουν οποτε είναι για τάισμα κ να το κρατάς οποτε είσαι εσυ οκ γιατί η αλήθεια είναι πως σίγουρα θα χρειαζεσαι ξεκούραση κ αναρρωση κ θα είναι δύσκολο να περιποιεισαι κ ένα μωρό.. βέβαια όπως αγαπας εγώ σου λέω την εμπειρία μου.. κ εγώ στην μικρή μοθ σκεφτόμουν το rooming in αλλά τελικά δεν το επέλεξα κ δεν το μετάνιωσα. Μου την έφερναν πολύ συχνά σχεδόν ανα 3ωρο που έπρεπε να φάει! Κ τη κρατούσα όσο ήθελα!αυτα από εμένα ! :wub:

  • Μου αρέσει 3

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Catmom ❤️ είπε:

Κοριτσάκια μου τι κάνετε?Απορία!Τα μωράκια όταν γεννιούνται και δεν χρειάζονταξ θερμοκοιτίδα τα έχουν όλη την ώρα με την μάνα και τα παίρνουν για εξετάσεις ή το πάνε στη μαμά λίγες ώρες την ημέρα?

Τέλεια κορίτσι μου!Άρα ξεσκασες από αυτό!❤️

Καλησπέρα, επεμβαίνω για να σου απαντήσω επειδή θα γεννησουμε στην ίδια κλινική εμείς. εγώ στην πρώτη δεν είχα κάνει rooming in, όπως σου εξήγησε κ η κοπέλα. Παρόλα αυτά είχα το μωρό όλη μέρα μαζί μου εκτός από το βράδυ που το πήγαινα στις μαίες στις 12τα μεσάνυχτα κ μου το έφερναν κατά τις 5μιση το πρωί μπανιαρισμενο κ καθαρό. Κατά την διάρκεια τις ημέρας το έπαιρναν οι μαίες 2 φορές την ημέρα από  κάνα μισάωρο για να το εξετάσει ο παιδίατρος κ τις ώρες του επισκεπτηρίου επίσης για να μην έρχεται σε επαφή με κόσμο . Τώρα έτσι κ αλλιώς δεν θα έχει επισκεπτήριο. Κ γω αν όλα πάνε καλά αυτή τη φορά θα το έχω συνέχει α μαζί μου κ το βράδυ. Εύχομαι με το καλό τα μωράκια σας! Επίσης μπορείς να βγεις κ μια μέρα νωρίτερα αν όλα βαίνουν καλώς με σένα κ το μωρό.

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Catmom ❤️ είπε:

Κοριτσάκια μου τι κάνετε?Απορία!Τα μωράκια όταν γεννιούνται και δεν χρειάζονταξ θερμοκοιτίδα τα έχουν όλη την ώρα με την μάνα και τα παίρνουν για εξετάσεις ή το πάνε στη μαμά λίγες ώρες την ημέρα?

Τέλεια κορίτσι μου!Άρα ξεσκασες από αυτό!❤️

Στα ιδιωτικά νομίζω ότι μπορείς να επιλέξεις ότι θέλεις. Εγώ γέννησα στο δημόσιο και την είχα συνεχώς δίπλα μου. Ήταν κάτι που έτσι κι αλλιώς θα ζητούσα γιατί ήθελα να κάνω αποκλειστικό θηλασμό και ηθελα να την έχω συνέχεια για να το πετύχω. Είχα βέβαια και πολύ καλή γέννα! Δεν είχα ταλαιπωρηθεί, δεν είχα πόνους,ράμματα κλπ. Όπως νιώθεις καλύτερα εσυ πιστεύω ότι πρέπει να πράξεις. Επίσης νομιζω ότι μπορείς και να αλλάξεις γνώμη. Δηλ. Να ζητήσεις rooming in και μετά να τους πεις να το πάρουν λίγο αν νιώθεις ότι είσαι κουρασμένη πχ η το αντίθετο. Ότι θέλει η καθεμία! 
 

 

8 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Άντε μπράβο όλα καλά!!! Τί ωραία νέα από όλες μας...κι εγώ αύριο 13 εβδομάδων ακριβώς κι από σήμερα πανηγυρίζω γιατί επιτέλους σταματάω το φάρμακομανι. Κρατάω μόνο σαλοσπιρ και αντιπηκτική. Έχει ξεκινήσει κάποια να κάνει κάτι για το μωρό της; Να ψωνίσει να ξεκινήσει δωμάτιο κλπ;

δεν έχω κάνει τίποτα! Βέβαια είναι το δεύτερο… στο πρωτο είχα ανυπομονησία… τώρα ξέρω ότι δεν χρειάζεται να βιαστώ για τίποτα! Ας δω πρώτα το φύλο και μετά βλέπουμε! Προς το τέλος θα ψωνίσω ότι χρειάζεται!

 

Σας ευχαριστώ ολες σας για τις ευχές σας! Τελειώνουν σιγά σιγά οι αυχενικές και μπαίνουμε στο δεύτερο τρίμηνο ολες μας!! Τι καλά!!! Καλή επιτυχία στις υπόλοιπες!!!:wub:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου κι ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!Η αλήθεια είναι ότι θα το ήθελα συνέχεια μαζί μου κι όπως φαίνεται δεν θα έχουμε ξεμπερδεψει μέχρι τότε με τον ιό οπότε και ο σύντροφός μου θα είναι μόνιμα μέσα για να βοηθάει.

 

Πωπω βρε κορίτσια σας πιάνει κι εσάς παράνοια να τα σκέφτεστε όλα από τόσο νωρίς?Αγχώνομαι πολύ για το τι θα έχω στη τσάντα τότε μέχρι τι χρώμα θα κάνω το δωμάτιο.Η αλήθεια είναι ότι είμαι πολλές ώρες μόνη μου στο σπίτι και σκέφτομαι συνεχώς αυτά τα πράγματα επειδή δεν έχω πολλά να κάνω.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Foux είπε:

@Ydroxoos76 εγω τιποτα ακομα..λεω για μετά τον Αύγουστο να βάψω αρχικα δωμάτιο κ μετά βλέπουμε..

Και εγώ τα ίδια θέλω να ξεκινήσω από το δωμάτιο και τα χρώματα. Εγώ θα επιλέξω λευκή κούνια και συρταριέρα γιατί ήδη έχω μία βιβλιοθήκη μέσα στο δωμάτιο λευκή και θέλω να είναι όλα το ίδιο. Εγώ ακόμα δεν ξέρω φύλο στα σίγουρα αλλά έλεγα να επιλέξω ουδέτερα χρώματα παστέλ ας πούμε ή στο χρώμα της μέντας. Θα δούμε βέβαια το δωμάτιο θα το βάψω κατά το Σεπτέμβριο. Προς το παρόν και εγώ δεν έχω ψωνίσει τίποτα αλλά μου έχει δώσει ο αδερφός μου κάτι πράγματα που του περίσσεψαν από τα δικά του κορίτσια. 

10 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα τι κάνετε;; 

@MariaBiz κι εμένα με πιάνουν πονοκέφαλοι κατά καιρούς το τελευταιο διάστημα, από εχθές το απόγευμα υποφέρω πάλι, τώρα έκανα ένα δροσερό ντουζάκι κ κάπως ηρέμησα! Ποια άλλη έχει πονοκεφάλους βρε φίλες; 

@Angelinaki τι όμορφα νέαααα! Και πόσο καλύτερα που δεν χρειάστηκε να κάνεις τροφοβλαστη, γλίτωσες και την ταλαιπωρία και το άγχος. Μπραβο γλυκιά μου!!! ❤ 

Εγω κορίτσια πήγα Πέμπτη στον γιατρό και τώρα θα πάω τέλος Ιουλίου πάλι...αιώνας!

Εμενα μας πήραν δώρο οι δικοί μου το καροτσι της μπεμπας..αν και νωρίς το βρήκαν σε προσφορά και το πήραν. Το έχουν σπίτι τους όμως και όταν έρθει η ώρα θα το πάρω εγώ..αλλά έχω χαρεί πολύ εννοείται :D

Πονοκεφάλους έχω και εγώ κατά καιρούς Μάλιστα πριν τις τρεις τελευταίες μέρες κόντευα να σκάσω λες Και είχα μάτι. Και εγώ έκανα την αυχενική την Τετάρτη και τώρα μου είπε θα δω το γιατρό σε καμιά εικοσαριά μέρες πάλι μα τι αγωνία είναι αυτή να βλέπουμε το μωρό μας κάθε φορά. Εγώ λέω να βγω σε ένα πολυκατάστημα και να χαζέψω αλλά δεν ξέρω πραγματικά τι να πάρω έτσι για το καλό. Δεν θέλω κάτι ακριβό. Ίσως δεν πάρω κιόλας καρότσι από την αρχή της γέννησης του μωρού θα δω κι αν μου δώσουν πράγματα συγγενείς μου και φίλοι.

πρίν από 14 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου κι ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!Η αλήθεια είναι ότι θα το ήθελα συνέχεια μαζί μου κι όπως φαίνεται δεν θα έχουμε ξεμπερδεψει μέχρι τότε με τον ιό οπότε και ο σύντροφός μου θα είναι μόνιμα μέσα για να βοηθάει.

 

Πωπω βρε κορίτσια σας πιάνει κι εσάς παράνοια να τα σκέφτεστε όλα από τόσο νωρίς?Αγχώνομαι πολύ για το τι θα έχω στη τσάντα τότε μέχρι τι χρώμα θα κάνω το δωμάτιο.Η αλήθεια είναι ότι είμαι πολλές ώρες μόνη μου στο σπίτι και σκέφτομαι συνεχώς αυτά τα πράγματα επειδή δεν έχω πολλά να κάνω.

 

Εγώ δεν αγχώνομαι με όλα αυτά αλλά όπως λες και εσύ είναι μία πολύ όμορφη ασχολία να απασχολείς το μυαλό σου και να απολαμβάνεις την εγκυμοσύνη σου. Εγώ περίμενα πάρα πολλά χρόνια για αυτή τη στιγμή και παρόλο το άγχος θέλω τώρα να το απολαύσω είμαι πολύ συγκινημένη και θέλω όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος και να έρθει αυτό το Χριστουγεννιάτικο μωράκι σπίτι.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια μου...!!!

Να χαιρόμαστε τους μπαμπάδες μας!!!

Να σας ρωτήσω κ πείτε τις γνώμες σας..τι αφρολουτρο κρέμα ημέρας ενυδατική για το σώμα κ σαμπουάν χρησιμοποιείτε???

Κάποια κοπέλα εδώ από την ομαδουλα μας είναι κ αισθητικός..οπότε σίγουρα ια ξέρει πολλά παραπάνω...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , natassaki2006 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια μου...!!!

Να χαιρόμαστε τους μπαμπάδες μας!!!

Να σας ρωτήσω κ πείτε τις γνώμες σας..τι αφρολουτρο κρέμα ημέρας ενυδατική για το σώμα κ σαμπουάν χρησιμοποιείτε???

Κάποια κοπέλα εδώ από την ομαδουλα μας είναι κ αισθητικός..οπότε σίγουρα ια ξέρει πολλά παραπάνω...

Εγώ επειδή αναγουλιαζα από τις μυρωδιές αγόρασα αφρόλουτρο eybos και ένα σαμπουάν της apivita που δεν έχουν ιδιαίτερη μυρωδιά. Για το σώμα βάζω μια παιδική της proderm αλλά θέλω να πάρω και μία κρέμα για την κοιλιά. Κρέμες ενυδατικές προσώπου δοκίμασα αρκετές και κατέληξα στην hydrance aqua gel της avene. Νομίζω όμως ότι είναι και το ταιριάζει στην καθεμία

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κοριτσια πριν την εγκυμοσύνη υπέφερα απο ημικρανίες 1 με 2 φορες το μήνα..ηταν πολυ έντονες μεχρι κ εμετο έκανα απο τον πονο!!Από τότε που εμεινα εγκυος ευτυχως ευτυχως ευτυχως δεν με έχει πιάσει!!!!Δεν θα τη πάλευα!!!

Επίσης αυτο με τα επισκεπτήρια λόγω covid εμενα πολυ μου αρέσει.. Καλύτερα να έχεις την ησυχία σου ρε κορίτσια..Δεν μπορούσα καθολου που μαζευοντουσαν σε κάθε επισκεπτήριο να δουν την καθε κοπελα με το μωρό που γέννησε!!εννοειται πως κ εγω εχω πάει να δω φίλες Κ παντα ένιωθα άβολα..Επίσης θυμαμαι κ σε νοσοκομείο που γέννησε η κουμπαρα μου πριν 4 χρονια είχαν φέρει το μωρό μιας ημέρας κ το πήραμε αγκαλια..απλά τραγικό!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...