Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Αναρρωτική άδεια εγκυμοσύνης


MaryMaroula

Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Είμαι έγκυος στην 9η εβδομάδα εγκυμοσύνης και πρέπει να παραμείνω στο σπίτι. Μέχρι στιγμής ήμουν σε αναστολή. Γνωρίζετε να μου πείτε τι διαδικαστικά χρειάζονται από τη στιγμή που θα πάρω την αναρρωτική από το γιατρό μου; Δουλεύω 3 χρόνια στην εταιρεία και είναι η πρώτη φορά που βγαίνω σε αναρρωτική γενικά και δεν έχω ιδέα. Είμαι 8ωρη. Όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει παρακαλώ!!! Ευχαριστώ πολύ!!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MaryMaroula είπε:

Καλησπέρα σας! Είμαι έγκυος στην 9η εβδομάδα εγκυμοσύνης και πρέπει να παραμείνω στο σπίτι. Μέχρι στιγμής ήμουν σε αναστολή. Γνωρίζετε να μου πείτε τι διαδικαστικά χρειάζονται από τη στιγμή που θα πάρω την αναρρωτική από το γιατρό μου; Δουλεύω 3 χρόνια στην εταιρεία και είναι η πρώτη φορά που βγαίνω σε αναρρωτική γενικά και δεν έχω ιδέα. Είμαι 8ωρη. Όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει παρακαλώ!!! Ευχαριστώ πολύ!!! :)

Έχει αρκετή διαδικασία δυστυχώς δεν τα θυμάμαι αναλυτικά γιατί αναρρωτικές έβγαινα πριν τρία χρόνια στην εγκυμοσύνη ολόκληρη.. την πρώτη φορά που θα βγεις για τον πρώτο μήνα από ότι θυμάμαι δεν χρειάζεται να περάσεις επιτροπή στο ΙΚΑ. Αλλιώς παίρνεις την αναρρωτική σου μιλάς με το ΙΚΑ ή κλείνεις ραντεβού στο ΙΚΑ σου (από ότι ξέρω τώρα λόγω covid-19 πρέπει να τουs στείλεις e-mail για να επικοινωνήσουν μαζί σου για να σου λένε τις λεπτομέρειες και τι χαρτιά χρειάζεσαι)τα απαραίτητα χαρτιά θα τας πας στη δουλειά τα δίνουνε από την εταιρία στο λογιστήριο της εταιρείας μετά σου δίνει το λογιστήριο ένα χαρτί κ πας ξανά στο ΙΚΑ για να πληρώνεσαι ,στην αρχή δεν θα πάρεις και πολλά χρήματα μετά τον πρώτο μήνα παίρνεις καλύτερα χρήματα κι αν θυμάμαι καλά περισσότερα από τον κανονικό σου μισθό. το καλύτερο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να κοιτάξεις να επικοινωνήσεις με το ΙΚΑ πρώτα μήπως άλλαξαν και τα πράγματα λίγο από τότε που είχα κάνει εγώ και να σιγουρευτείς ότι ο γιατρός σου είναι συμβεβλημένος με τον ΕΟΠΥΥ γιατί θέλει σφραγίδα ΕΟΠΥΥ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

@MaryMaroula έπεσα πάνω στη δημοσίευση σου, ψάχνοντας να δω κ εγώ ποια είναι η διαδικασία για τις άδειες.. Πρώτα απ όλα λόγω covid, δεν μπορούμε να βγούμε σε άδεια ευπαθων ομαδων; γτ οι εγκυμονουσες ανήκουν στις ευπαθείς ομάδες α.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Αγγελίνα είπε:

@MaryMaroula έπεσα πάνω στη δημοσίευση σου, ψάχνοντας να δω κ εγώ ποια είναι η διαδικασία για τις άδειες.. Πρώτα απ όλα λόγω covid, δεν μπορούμε να βγούμε σε άδεια ευπαθων ομαδων; γτ οι εγκυμονουσες ανήκουν στις ευπαθείς ομάδες α.. 

Εσύ αν δεν κάνω λάθος είσαι ΙΔΟΧ στο δημόσιο. Υπάρχει εγκύκλιος του Υπ. Εσ. που σου δίνει τη δυνατότητα για εξ᾽ ολοκλήρου τηλεεργασία επειδή και οι έγκυες είναι ευπαθείς ομάδες. Θα πρέπει να ψάξεις να τη βρεις και να διευκρινίσεις ότι αφορά και στους ΙΔΟΧ. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...