Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

SOS περίοδος μετά από ωοληψια


Recommended Posts

Παίζει να είμαι τόσο γκαντεμο... Αφού έκανα ολωοληψια και είχα πόνους χωρίς αίμα μόνο φρικτους πόνους περιόδου κια εξάντληση π με οδήγησαν στο νοσοκομείο,μετα από μια εβδομάδα, σήμερα δλδ, έβγαλα αίμα περιόδου κανονικά, εννοείται έχω πόνους. 

Μίλησα με τη γιατρό και μ είπε ότι επειδή σταμάτησαμε ενέσεις κτλ είναι λογικό να έχει απορυθμιθει η περίοδος και ότι ακόμα και αν ηταν να έρθει 16 ήρθε πιο νωρίς γτ τα σταμάτησαμε κατευθείαν τα φάρμακα.

Δυστυχως δν κατάφερα να κάνω εμβρυομεταφορα μετα απο ωοληψια γτ έπαθα υπερδιέγερση με αποτέλεσμα να γίνει στον επόμενο κύκλο, ο οποίος ήρθε μάλλον αλλά δν γίνεται γτ είμαι κομμάτια. 

Έχει ξανασυμβεί σε καμία; η γιατρός μ είπε να μην ανησυχώ για το αίμα.

Εχεκ συμβεί σε καμία άλλη; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσι μου σου είχα γράψει και στο άλλο θέμα.

Λοιπόν αναφορικά με την περίοδο είναι απολύτως λογικό! Εγώ όταν είχα ξανά πάρει ορμόνες παλαιότερα για σπέρματεγχυση φαντάσου πολύ λιγότερες μονάδες όταν τις σταμάτησα και δεν είχα μείνει έγκυος ήρθε περίοδος περίπου σε μια εβδομάδα! Μην ανησυχείς είναι λογικοτατο και το έχω ακούσει και απο άλλες κοπέλες! 

Εγώ θα έλεγα άσε αυτόν τον κύκλο να ηρεμήσει το σώμα σου και προχωρά στον επόμενο.

Είσαι πολύ κοντά στο στόχο σου και σκέψου  ότι πέρασες όλο το δύσκολο κομμάτι και είσαι πολύ κοντά! Μετά θα σου φαίνεται ότι όλα έγιναν πολύ γρήγορα όταν τα καταφέρεις και θα τα θυμάσαι σαν μια γλυκιά ανάμνηση που σε οδήγησε στο μωρό σου!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hope.2019 said:

Κοριτσι μου σου είχα γράψει και στο άλλο θέμα.

Λοιπόν αναφορικά με την περίοδο είναι απολύτως λογικό! Εγώ όταν είχα ξανά πάρει ορμόνες παλαιότερα για σπέρματεγχυση φαντάσου πολύ λιγότερες μονάδες όταν τις σταμάτησα και δεν είχα μείνει έγκυος ήρθε περίοδος περίπου σε μια εβδομάδα! Μην ανησυχείς είναι λογικοτατο και το έχω ακούσει και απο άλλες κοπέλες! 

Εγώ θα έλεγα άσε αυτόν τον κύκλο να ηρεμήσει το σώμα σου και προχωρά στον επόμενο.

Είσαι πολύ κοντά στο στόχο σου και σκέψου  ότι πέρασες όλο το δύσκολο κομμάτι και είσαι πολύ κοντά! Μετά θα σου φαίνεται ότι όλα έγιναν πολύ γρήγορα όταν τα καταφέρεις και θα τα θυμάσαι σαν μια γλυκιά ανάμνηση που σε οδήγησε στο μωρό σου!

Αγαπημένη μου σε ευχαριστώ που μου απαντάς σε όλα. Πραγματικά είχα απελπιστεί μέχρι να διαβάσω το μήνυμα σου. Δεν ξέρεις πόσο κλάμα έριξα γιατί νόμιζα ότι κάτι δεν πάει καλά. Ότι τώρα π ήρθε η περίοδος ενώ την περιμέναμε πως και πως για εμβρυομεταφορα τωρα δν θα γίνει. Έχεις δίκιο. Σημασία έχει να είμαστε καλά. Και αυτό π με νοιάζει είναι να περάσουν οι πόνοι να είμαι καλά για να μπορέσει να γίνει καλύτερα η εμφύτευση. Το ξέρω ότι το δικό μου μπορεί να μοιάζει μια κουκίδα πάνω σε έναν χαρτί και ότι υπάρχουν γυναίκες π έχουν πολύ περισσότερα θέματα και προβλήματα αλλά ειλικρινά λυγισα γιατί δεν περίμενα από τη μια ότι θα είχα τόσους πόνους μετά την ωοληψια οι οποίοι τελικά μάλλον ήταν και από περίοδο. Να σε εχει καλά ο Θεός να δίνεις ελπίδα και να βοηθάς τον κόσμο. 

Link to comment
Share on other sites

Μην νοιωθεις άσχημα! Πραγματικά η κάθε μία μας βλέπει την περίπτωση της βουνό! Εντάξει δεν είναι και λίγο αυτό που έπαθες.. Είναι ότι χειρότερο μπορεί να τύχει στην διέγερση και την  οωληψια η υπερδιέγερση και αν δεν το έχεις περάσει βδεν μπορείς να το καταλάβεις!!

Πάντως με την περίοδο είναι απολύτως φυσιολογικό να σου ήρθε τόσο σύντομα.. σκέψου ότι είναι για καλό.. θα ηρεμήσει γρήγορα ο οργανισμός σου και κοντεύει και η εμβρυομεταφορά!

 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Και εγώ μια από τα ίδια..Μετά την ωοληψια μ ήρθε περίοδος σε 5 μέρες!!!! Και νοσηλεύτηκα στην ωοληψια με πόνους φρικτους. Στο 2ο κύκλο ακυρώθηκε η εμβρυομεταφορα γιατί είχα μικρόβιο.Επειδη είμαι σε δημόσιο νοσοκομείο κ όχι ιδιωτική εξωσωματικής κλεισαν για Αύγουστο οπότε έχασα κ αυτόν τον κύκλο. Και Σεπτέμβρη μάλλον επειδή είναι νοσοκομείο θα κλείσουν λόγω κορονοϊου γιατί γεμίζουν οι ΜΕΘ κι από εκεί που θα έκανα εμβρυομεταφορα Ιούλιο παιζει ανάλογα πώς θα πάει με τις ΜΕΘ να κάνω με το νέο έτος τώρα. Στην αρχή φρίκαρα αλλά εντέλει σκέφτομαι ας είμαστε καλά κι ας είναι όλα τέλεια για να φυτεύσουμε τα εμβρυακια.Δε χρειάζεται βιασυνη! Με το περασμα του χρόνου ξεχνιέσαι!! 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...
On 7/6/2021 at 1:43 ΜΜ, Hope.2019 είπε:

Κοριτσι μου σου είχα γράψει και στο άλλο θέμα.

Λοιπόν αναφορικά με την περίοδο είναι απολύτως λογικό! Εγώ όταν είχα ξανά πάρει ορμόνες παλαιότερα για σπέρματεγχυση φαντάσου πολύ λιγότερες μονάδες όταν τις σταμάτησα και δεν είχα μείνει έγκυος ήρθε περίοδος περίπου σε μια εβδομάδα! Μην ανησυχείς είναι λογικοτατο και το έχω ακούσει και απο άλλες κοπέλες! 

Εγώ θα έλεγα άσε αυτόν τον κύκλο να ηρεμήσει το σώμα σου και προχωρά στον επόμενο.

Είσαι πολύ κοντά στο στόχο σου και σκέψου  ότι πέρασες όλο το δύσκολο κομμάτι και είσαι πολύ κοντά! Μετά θα σου φαίνεται ότι όλα έγιναν πολύ γρήγορα όταν τα καταφέρεις και θα τα θυμάσαι σαν μια γλυκιά ανάμνηση που σε οδήγησε στο μωρό σου!

Κορίτσια μου εγώ έχω 13 μέρες που έκανα ωοληψια και ακόμα δεν μου ήρθε θα σκάσω σαν μπαλονι έγινα 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Katrin85 said:

Κορίτσια μου εγώ έχω 13 μέρες που έκανα ωοληψια και ακόμα δεν μου ήρθε θα σκάσω σαν μπαλονι έγινα 

@Katrin85 κι εγώ έκανα ωοληψια το Σάββατο και δεν ξέρω τι να κάνω για να ξεπρηστω. Νιώθω σα να φαγα μια κατσαρόλα φασολάδα χαχα πήρα και τον γιατρό σήμερα μου είπε ότι με τις μέρες θα φύγει...αλλά πόσες μέρες είναι αυτές δεν είπε. Πίνω και ισοτονικά τρώω και ασπράδια...τι άλλο πια..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ευχομαι κορίτσι μου εσυ να τα κατάφερες, γιατί εμείς δυστυχώς τίποτα δεν προζωρησαμε σε έμβρυο μεταφορά 

On 15/11/2021 at 10:34 ΜΜ, Mary.G είπε:

@Katrin85 κι εγώ έκανα ωοληψια το Σάββατο και δεν ξέρω τι να κάνω για να ξεπρηστω. Νιώθω σα να φαγα μια κατσαρόλα φασολάδα χαχα πήρα και τον γιατρό σήμερα μου είπε ότι με τις μέρες θα φύγει...αλλά πόσες μέρες είναι αυτές δεν είπε. Πίνω και ισοτονικά τρώω και ασπράδια...τι άλλο πια..

Ευχομαι κορίτσι μου εσυ να τα κατάφερες, εμείς δυστυχώς δεν προχωρησαμε σε  έμβρυο μεταφορά 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Katrin85 said:

Ευχομαι κορίτσι μου εσυ να τα κατάφερες, γιατί εμείς δυστυχώς τίποτα δεν προζωρησαμε σε έμβρυο μεταφορά 

Ευχομαι κορίτσι μου εσυ να τα κατάφερες, εμείς δυστυχώς δεν προχωρησαμε σε  έμβρυο μεταφορά 

Καλή χρονιά!! Εύχομαι κοπέλα μου να συνήλθες γρήγορα! Έχουμε καιρό να μιλήσουμε. Εμένα μου πήρε ακριβώς 8 μέρες. Ξύπνησα μια μέρα και το πρήξιμο είχε υποχωρήσει παρά πολύ. Έκανα εμβρυομεταφορα στον επόμενο κύκλο και τώρα είμαι στην 7η εβδομάδα με δίδυμακια. Μακάρι να προχωρήσουν. Αύριο έχω 3ο υπέρηχο. Εσύ πώς είσαι? Πότε σκέφτεσαι να προχωρήσετε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Mary.G είπε:

Καλή χρονιά!! Εύχομαι κοπέλα μου να συνήλθες γρήγορα! Έχουμε καιρό να μιλήσουμε. Εμένα μου πήρε ακριβώς 8 μέρες. Ξύπνησα μια μέρα και το πρήξιμο είχε υποχωρήσει παρά πολύ. Έκανα εμβρυομεταφορα στον επόμενο κύκλο και τώρα είμαι στην 7η εβδομάδα με δίδυμακια. Μακάρι να προχωρήσουν. Αύριο έχω 3ο υπέρηχο. Εσύ πώς είσαι? Πότε σκέφτεσαι να προχωρήσετε?

Μπράβο κορίτσι μου όλα θα είναι τέλεια μην αγχώνεσαι για τίποτα!!! Καλά μωρε λίγο πεσμενη ψυχολογία αλλά το παλευω , λογικά Μάρτιο θα προχωρησουμε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 minutes ago, Katrin85 said:

Μπράβο κορίτσι μου όλα θα είναι τέλεια μην αγχώνεσαι για τίποτα!!! Καλά μωρε λίγο πεσμενη ψυχολογία αλλά το παλευω , λογικά Μάρτιο θα προχωρησουμε 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!! Άσε το άγχος δεν τελειώνει ποτέ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Mary.G είπε:

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!! Άσε το άγχος δεν τελειώνει ποτέ..

Σου ευχομαι όλα τα καλά του Θεου!!! Και συντομα να κρατάς στην αγκαλιά σου τ αγγελουδια σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 9/1/2022 at 9:15 ΜΜ, Katrin85 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου όλα θα είναι τέλεια μην αγχώνεσαι για τίποτα!!! Καλά μωρε λίγο πεσμενη ψυχολογία αλλά το παλευω , λογικά Μάρτιο θα προχωρησουμε

Καλησπέρα κορίτσια!Ειμαι κ εγώ νέα στην παρέα σας,είναι η πρώτη φορά που σας γράφω!Ευχομαι σε όλες σύντομα με τα μπεμπακια μας στην αγκαλιά μας!Εγω έκανα ωοληψία στις 8/12/21 για να προχωρήσουμε σε κατάψυξη βλαστοκυστων και αδιαθετησα στις 19/12. Κανονικά θα έπρεπε να εχω αδιαθετήσει στις 15/1,αλλά τίποτα.Ούτε συμπτώματα ούτε πρήξιμο,τίποτα.Έχει συμβεί σε καμια;

Link to comment
Share on other sites

On 18/1/2022 at 10:35 ΜΜ, Rita1 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Ειμαι κ εγώ νέα στην παρέα σας,είναι η πρώτη φορά που σας γράφω!Ευχομαι σε όλες σύντομα με τα μπεμπακια μας στην αγκαλιά μας!Εγω έκανα ωοληψία στις 8/12/21 για να προχωρήσουμε σε κατάψυξη βλαστοκυστων και αδιαθετησα στις 19/12. Κανονικά θα έπρεπε να εχω αδιαθετήσει στις 15/1,αλλά τίποτα.Ούτε συμπτώματα ούτε πρήξιμο,τίποτα.Έχει συμβεί σε καμια;

Δεν έχω φτάσει σ αυτό το στάδιο αλλά από όσο γνωρίζω η περιοδος μετά από τόσες ορμόνες ίσως καθυστέρηση λίγο ή να ρθει πιο νωρίς,, μην αγχώνεσαι όλα θα γίνουν  οπως πρεπει 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπερα κοριτσια!! Βλεπω οτι εχετε καιρο να γραψετε εδω αλλα ελπιζω καποια να απαντησει!!

Εκανα τη 2η ωοληψια τη περασμενη Δευτερα αλλα ακομα δεν εχω αδιαθετησει.. ο γιατρος μου λεει να προχωρησω στην εμβρυομεταφορα με τη περιοδο αυτη εγω ομως σκεφτομαι με την επομενη γιατι φοβαμαι..εσεις τι πιστευετε? Εχετε βαλει στην πρωτη περιοδο αμεσως εσεις? 

Δεν εχω ξανα κανει εμβρυομεταφορα! 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...