Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      Νομίζω όλα καλά ! Το συμπέρασμα είναι ότι δεν βρέθηκε τίποτα ύποπτο. Όλα τα ευρήματα είναι απτήν παλινδρομη Κ τα φάρμακα αυτό γράφει 

      Άρα η ιστολογική γράφει μόνο για το βρήκαν στο ενδομήτριο; Δεν λέει αν είχε κάτι το έμβρυο και παλινδρόμησε; Ή αυτό το μαθαίνεις μόνο από τον καρυοτυπο; 

      πρίν από 9 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Απ όσο ξέρω όταν ανεβαίνει η χοριακη γίνετε και πιο έντονη η γραμμή άρα θα είναι σούπερ η χοριακη σου μην φοβάσαι και πήγαινε καντην!!!! Περιμένουμε τα ευχάριστα !!!!

Εξωσωματική και εμβόλιο


Recommended Posts

 θελω απλα να αναφερω οτι αυτη τη στιγμη εχω 4 προσωπικα παραδειγματα φιλων και συγγενων, που ειναι εγκυες φυσιολογικα ενω ειχαν εμβολιαστει κι αυτες κι οι συζυγοι. και μαλιστα σε πολυ κοντινο διαστημα. τωρα το να μεινει καποιος "στειρος" απο ενα εμβολιο...ενταξει νομιζω δεν αξιζει να το σχολιασω καν...οι παραγοντες που θα μπορουσαν να επηρεασουν κατι τετοιο ειναι πολυ συγκεκριμενοι και απεχουν παντελως...απο την αλλη το να μην θελει να πει την αληθεια για το προβλημα του στο περιβαλλον του ο φιλος του μπατζανακη κλπ..ναι μου ακουγεται πολυ πιο νορμαλ...γιατι δυστυχως ακομα και σημερα ζουμε σε μια κοινωνια που επικρινει κ σχολιαζει τα παντα...οποτε να ενας ακομη εφευρετικος τροπος να καλυψουμε μια αληθεια...επισης αυτο με το πειραματικο, ειναι τελειως αστοχο. το εμβολιο εχει περασει τη φαση της εγκρισης συγκεκριμενα το μαιο. απλα ξεκινησε να χορηγειται απο τη φαση της προεγκρισης λογω συνθηκων εκτακτης αναγκης..πραγμα που δεν ειναι η πρωτη φορα που συμβαινει στην ιστορια της ιατρικης.ειτε μας αρεσει ειτε οχι,δεν ειναι ουτε πειραματικο,ουτε ανεπισημο..ουτε τιποτα.καλο θα ηταν πριν ανοιγουμε το στομα μας και τρομοκρατουμε τον κοσμο,να ψαχνουμε και να κανουμε αναφορα σε συγκεκριμενες ιατρικες πηγες κι ερευνες...αυτο το πραγμα στην ελλαδα που ο καθε πικραμενος κι η καθε κατακαημενη λενε δημοσια την αποψαρα τους για πραγματα που δεν εμπιπτουν καν στην επιστημονικη γνωση και καταρτιση τους..ειλικρινα με ξεπερνα..εγω αυτο που θα σου προτεινω ειναι να απευθυνθεις στους γιατρους σου. ειναι οι πλεον αρμοδιοι να σε καθοδηγησουν. καλη επιτυχια.

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 395
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πήγε στο ιδιο εργαστήριο για τις εξεταςεις; Μηπως να τις επαναλάβει; Λεπτομέρειες που κανουν τη διαφορά.. αν πάντως εγινε στείρος απο το εμβολιο και ο γιατρος εινσι σίγουρος υπαρχει διαδικασία με κίτρινη κάρτα ενημερώνεται ο Ε.Ο.Φ και αρχίζει παρακολούθηση ωςτε να προστατευτεί ο πληθυσμός...
 

παρολα αυτα εγω εχω εμβολιαστεί δε θα ήθελα να ειμαι εγκυος και να νοσήσω βαριά απο κορονωιο ή μα ειμαι θηλάζουσα λεχώνα και να αρρωστήσω και εγω και το νεογέννητο..ο ιος ειναι εδω κάποιοι το περνούν ελαφριά αλλοι πεθαινουν δε γνωριζω αν νοσήσω δε ξερω σε ποια κατηγορία ανήκω αλλα θελω να αποφύγω το χειρότερο σενάριο..
 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Θα σας το αναφέρω δεν έχω κανένα λόγο να το κρύψω απλά πολλοι όταν ζητάνε να μάθουν κάτι το κάνουν απλά για να αντιπαραθεσουν να σημειώσω γενικά πως δεν είπα πουθενα πως είμαι γιατρός ή ειδικός για να σας ενημερώσω τι ακριβώς κάνει το εμβόλιο και δεν θα αναφερθώ για γυναίκα ξέρω από τον κολλητό του ξαδέρφου μου που πριν ξεκινήσει τις προσπάθειες με την γυναίκα του για παιδί έκανε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις σπερμοδιαγραμμα και τα πάντα εξετάσεις και η γυναίκα και ο άντρας και τους είπαν πως ήταν όλες τέλειες και μπορούσαν να αρχίσουν τις προσπάθειες στο μεταξύ έκανε μόνο εκείνος το εμβόλιο όχι η γυναίκα (της Pfizer συγκεκριμένα) και προσπαθούσανε μερικούς μήνες αλλά τιποτα εκείνος είχε ακούσει πως σε κάποιες περιπτώσεις έχει επιρρεασει την γονιμότητα και τον έτρωγε μέσα του και πήγε ξανά για εξετάσεις και τον βρήκανε στείρο και αμέσως ο γιατρός τον ρώτησε αν είχε κάνει το εμβόλιο και του είπε πως ευθύνεται αυτό ... Άλλες λεπτομέρειες δεν γνωρίζω προφανώς δεν είμαι γιατρός να εξηγήσω τι ακριβώς συνέβη ο καθένας μπορεί να πιστέψει ότι θέλει εμείς εδώ λέμε προσωπικές εμπειρίες από εκεί και πέρα δεν έχω να πω κάτι άλλον σε όποιον θέλει να αντιπαραθέσει ποσοστά δεν παίρνω που λέει και ο λόγος για να 'θαψω' το εμβόλιο!!! 

Το ενδεχόμενο να είχε γίνει λάθος στο πρώτο εργαστήριο δεν το ελέγχουμε, έτσι; Για όλα φταίει το εμβόλιο..! Πολύ επιστημονική προσέγγιση. Και το 90% του επιστημονικού κόσμου το έκανε γιατί ήταν πιο χαζοί από εμάς.. Κυρία μου, σεβαστή η άποψη σας αλλά ατεκμηρίωτη. Λυπάμαι.

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Liakada είπε:

Το ενδεχόμενο να είχε γίνει λάθος στο πρώτο εργαστήριο δεν το ελέγχουμε, έτσι; Για όλα φταίει το εμβόλιο..! Πολύ επιστημονική προσέγγιση. Και το 90% του επιστημονικού κόσμου το έκανε γιατί ήταν πιο χαζοί από εμάς.. Κυρία μου, σεβαστή η άποψη σας αλλά ατεκμηρίωτη. Λυπάμαι.

Που εισαι κοριτσάκι μου εσυ , ? σε σκεφτομουν.Δεν εχεις γεννήσει ακομα ε; Σου ευχομαι να εχεις εναν υπέροχο τοκετό, περιμενω νεα σου!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Καντι είπε:

Που εισαι κοριτσάκι μου εσυ , ? σε σκεφτομουν.Δεν εχεις γεννήσει ακομα ε; Σου ευχομαι να εχεις εναν υπέροχο τοκετό, περιμενω νεα σου!

Περιμένω να γεννήσω το Σάββατο! Ευχαριστώ πολύ Καντι μου! Να είσαι καλά! 


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Liakada είπε:

Περιμένω να γεννήσω το Σάββατο! Ευχαριστώ πολύ Καντι μου! Να είσαι καλά! 

Θα μπεις με πρόκληση; Στο ΡΕΑ;

 Θα ξετρελαθεις, ειναι σπουδαίες οι στιγμές που θα ζήσεις!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Καντι είπε:

Θα μπεις με πρόκληση; Στο ΡΕΑ;

 Θα ξετρελαθεις, ειναι σπουδαίες οι στιγμές που θα ζήσεις!

Καισαρική στο ρεα θα κάνουμε γιατί έρχεται σε ισχιακή θέση το μωρό! Μακάρι να πάνε όλα καλά γιατί αυτό το καλοκαίρι.. τι να πω..


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 17/8/2021 at 4:14 ΜΜ, KateDim είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια. Ένα θέμα που μας προβληματίζει όλους. 

Με τον άντρα μου θα κάνουμε εξωσωματική μέσα στον χειμώνα. Ακούω και διαβάζω διαφορά πως πρέπει να κάνω το εμβόλιο αλλά δεν θέλω να το κάνω γιατί θα αρχίσω και τις θεραπείες και φοβάμαι πολύ με όλη αυτή την κατάσταση, υπάρχει περίπτωση από το κέντρο εξωσωματικής να σε αναγκάσουν να το κάνεις; τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις; βρίσκεται κάποια στην ίδια θέση με μένα; SOS

Προσωπική μου γνώμη κ επειδή κεγω δεν θέλω να εμβολιαστω. Δεν μπορεί να σε υποχρεώσει ο εξωσωματιστης να κάνεις το εμβόλιο. Αν στο ζητήσει αυτό έχουμε φτάσει στα επίπεδα που το εμβόλιο γίνεται υποχρεωτικό.εγω τάσσομαι με τσιτσιπα. Αν δεν με υποχρεώσουν δεν το κάνω. Ας μας εξηγήσουν λίγο οι επιστήμονες πως μόλις βγήκε το εμβόλιο στείλανε οδηγίες να μη το κάνουν όσοι επιθυμουν να τεκνοποιήσουν συντομα,θηλάζουν η οι εγκυμονουσες κ εντέλει μετά έγινε μαστ.

Το ίδιο γελοίο με τις μάσκες.στην αρχή μη φοράτε κ μετά φοράτε διπλές. Δεν τρώω κουτοχορτο σορι. Οι ίδιοι που καίνε τώρα τα δάση μας πουλάνε κ την ιστορία του κοβιντ κ των εμβολίων. Συνωμοσιολογος δεν ήμουν ποτέ.παντα πειθηνιος κ μετρημενος πολίτης.αλλα όλα έχουν κ τα όρια τους. Καλά κάνουν κ το κάνουν οι υγειονομικοί κ όσοι λόγω δουλειάς κ ζωής μπορεί να έρθουν σε επαφή με μεγάλο φορτίο. (Πχ δουλευουν σε αεροδρόμια ξενοδοχεία εστίαση) Οι υπόλοιποι απλά τρώνε τρομοκρατία.

5 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

 θελω απλα να αναφερω οτι αυτη τη στιγμη εχω 4 προσωπικα παραδειγματα φιλων και συγγενων, που ειναι εγκυες φυσιολογικα ενω ειχαν εμβολιαστει κι αυτες κι οι συζυγοι. και μαλιστα σε πολυ κοντινο διαστημα. τωρα το να μεινει καποιος "στειρος" απο ενα εμβολιο...ενταξει νομιζω δεν αξιζει να το σχολιασω καν...οι παραγοντες που θα μπορουσαν να επηρεασουν κατι τετοιο ειναι πολυ συγκεκριμενοι και απεχουν παντελως...απο την αλλη το να μην θελει να πει την αληθεια για το προβλημα του στο περιβαλλον του ο φιλος του μπατζανακη κλπ..ναι μου ακουγεται πολυ πιο νορμαλ...γιατι δυστυχως ακομα και σημερα ζουμε σε μια κοινωνια που επικρινει κ σχολιαζει τα παντα...οποτε να ενας ακομη εφευρετικος τροπος να καλυψουμε μια αληθεια...επισης αυτο με το πειραματικο, ειναι τελειως αστοχο. το εμβολιο εχει περασει τη φαση της εγκρισης συγκεκριμενα το μαιο. απλα ξεκινησε να χορηγειται απο τη φαση της προεγκρισης λογω συνθηκων εκτακτης αναγκης..πραγμα που δεν ειναι η πρωτη φορα που συμβαινει στην ιστορια της ιατρικης.ειτε μας αρεσει ειτε οχι,δεν ειναι ουτε πειραματικο,ουτε ανεπισημο..ουτε τιποτα.καλο θα ηταν πριν ανοιγουμε το στομα μας και τρομοκρατουμε τον κοσμο,να ψαχνουμε και να κανουμε αναφορα σε συγκεκριμενες ιατρικες πηγες κι ερευνες...αυτο το πραγμα στην ελλαδα που ο καθε πικραμενος κι η καθε κατακαημενη λενε δημοσια την αποψαρα τους για πραγματα που δεν εμπιπτουν καν στην επιστημονικη γνωση και καταρτιση τους..ειλικρινα με ξεπερνα..εγω αυτο που θα σου προτεινω ειναι να απευθυνθεις στους γιατρους σου. ειναι οι πλεον αρμοδιοι να σε καθοδηγησουν. καλη επιτυχια.

Υπάρχουν κ γιατροί με διαφορετική άποψη σχετικά με το εμβολιο όπως ο Κούβελας. 

Η τρομοκρατία έρχεται από πολλές πλευρές. Κ η τηλεόραση τρομοκρατία σερβίρει. Εγώ προκειμένου να σωθώ από τον κοβιντ έκανα κάτι που θα το συμβουλευα κ σε άλλους.απλα έκλεισα την τιβι. Αλλάζει εντελώς το mindset. Διαβάζω ειδήσεις από το κινητό μου όπου είναι πολύ πιο λίγη η τρομοκρατία με κοβιντ. 

Εγώ δεν θα το έκανα για πολλούς λόγους καταρχάςμου φτάνουν τα φάρμακα κ οι ενέσεις της εξωσωματικης δεν θέλω κ άλλα για ένα 3% που νοσεί την μέρα από κοβιντ κ που είναι κ λίγο παραπληροφόρηση από όσο αντιλαμβάνομαι.  τα συγκεκριμενα εμβόλια προκαλούν θρομβώσεις σε τόσο κόσμο δεν βλέπω το ωφέλιμο για μια έγκυο. Κ ενώ παράλληλα οι γυναικολογοι δίνουν αντιπηκτικες just in case....

  • Μου αρέσει 13

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Εμεις και εγώ και ο άντρας μου το κάναμε γιατί είμαστε επιστήμονες και ασχολούμαστε με την υγεία όποτε και λόγο δουλειάς θα έπρεπε να το κάνουμε ήταν καθήκον μας! Το ότι προκαλεί στειρότητα εγώ προσωπικά δε το πιστεύω! Όταν καποιος γνωρίζει τι είναι εμβόλιο και πως λειτουργεί ο μηχανισμός του εμβολίου δεν αμφισβητεί ολόκληρη επιστημονική κοινότητα! Επίσης το εμβόλιο σταμάτησε να είναι πειραματικό από τη στιγμή που το έκανε ο μίσος πληθυσμός της Γης! Κανένα άλλο εμβόλιο δεν είχε τόσο πληθυσμιακή κάλυψη! Αν εγγραφείτε σε κανένα περιοδικό επιστημονικής κοινότητας καθημερινά θα διαβάζετε τις μελέτες που γίνονται! Και σε έγκυες και θηλάζουσες και σε όλο των ομάδων που εμβολιάζονται! Βαρέθηκα να ακούω ότι το εμβόλιο είναι πειραματικό!  Ειδικά από ανθρώπους που δεν τρώνε φουλ βιολογικά, που κάνουν μποτοξ και υαλουρονικο καπνίζουν και τρώνε βλακείες! Δεν το δέχομαι!!!

Τέτοιο λανσάρισμα δεν έχει πέσει ποτέ για εμβόλια δεν το συζητώ. Σκέφτονται το καλό μας οι άνθρωποι μας νοιάζονται... 

Τι σχέση έχουν τα βιολογικά τα μποτοξ κ το καπνισμα με τα εμβόλια;;;

ρε πάτε καλά είναι επιχειρήματα αυτά; Θέλετε να σας δίνουν άρτιες πληροφορίες κ επιχειρήματα όσοι δεν θέλουν να εμβολιαστούν λες κ εσείς ότι λέτε έχει κάποια σοβαρή υπόσταση. 

  • Μου αρέσει 7

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Liakada είπε:

Καισαρική στο ρεα θα κάνουμε γιατί έρχεται σε ισχιακή θέση το μωρό! Μακάρι να πάνε όλα καλά γιατί αυτό το καλοκαίρι.. τι να πω..

Ολα καλα θα πανε! Σε λίγες μερες θα εισαι αγκαλιά με το θαυματακι σου!!!

θα βγει και λιονταρακι ολα σούπερ!!!

κοιμησου οσο προλαβαίνεις ως το Σάββατο!!!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Mommy39 είπε:

Πήγε στο ιδιο εργαστήριο για τις εξεταςεις; Μηπως να τις επαναλάβει; Λεπτομέρειες που κανουν τη διαφορά.. αν πάντως εγινε στείρος απο το εμβολιο και ο γιατρος εινσι σίγουρος υπαρχει διαδικασία με κίτρινη κάρτα ενημερώνεται ο Ε.Ο.Φ και αρχίζει παρακολούθηση ωςτε να προστατευτεί ο πληθυσμός...
 

παρολα αυτα εγω εχω εμβολιαστεί δε θα ήθελα να ειμαι εγκυος και να νοσήσω βαριά απο κορονωιο ή μα ειμαι θηλάζουσα λεχώνα και να αρρωστήσω και εγω και το νεογέννητο..ο ιος ειναι εδω κάποιοι το περνούν ελαφριά αλλοι πεθαινουν δε γνωριζω αν νοσήσω δε ξερω σε ποια κατηγορία ανήκω αλλα θελω να αποφύγω το χειρότερο σενάριο..
 

 

Φοβάσαι τζάμπα. Είναι πολύ λίγες οι έγκυες που πάθαν κάτι απο κοβιντ κ ακόμα πιο λίγα τα μωράκια. Αν φοβάσαι τόσο μη βγαίνεις καν στον δρόμο να περπατήσεις γιατί  μπορεί να σε πατήσει αμάξι.χτυπα ξύλο φυσικά. Περισσότερες είναι οι πιθανότητες βάση στατιστικών. Εμείς δλδ που μέσα στην πανδημία μείναμε έγκυες κ γεννησαμε τι πάθαμε; Απολύτως τίποτα. Μια στην Αγγλία μια στην Αυστραλία μια εδώ κ μια εκεί νόσησε από κοβιντ. Ξέρεις πόσα μωράκια χάνονται κ πόσες έγκυες αρρωσταίνουν για χψ άλλους λόγους;

  • Μου αρέσει 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Τέτοιο λανσάρισμα δεν έχει πέσει ποτέ για εμβόλια δεν το συζητώ. Σκέφτονται το καλό μας οι άνθρωποι μας νοιάζονται... 

Τι σχέση έχουν τα βιολογικά τα μποτοξ κ το καπνισμα με τα εμβόλια;;;

ρε πάτε καλά είναι επιχειρήματα αυτά; Θέλετε να σας δίνουν άρτιες πληροφορίες κ επιχειρήματα όσοι δεν θέλουν να εμβολιαστούν λες κ εσείς ότι λέτε έχει κάποια σοβαρή υπόσταση. 

Δεν έχουν καμία σχέση απλά δεν μπορώ να μου λέει καποιος που καπνίζει που κάνει μποτοξ ότι δεν θέλει να βάλει χημικές ουσίες μέσα του που ήδη βάζει και αυτό λεω! Χειρότερες από το εμβόλιο! Τόσο καιρό μια χαρά έκαναν τα εμβόλια ποτε κανεις δεν ρώτησε τι έχει και ποιος το παράγει! Τόσα φάρμακα λαμβάνουμε καθημερινά τα οποία μένουν και στον οργανισμό προκαλούν πρόβλημα και κανεις μας δεν λέει τίποτα, το εμβόλιο που είναι παροδικό μας πειράζει! 

εγώ δεν έχω πρόβλημα ας το κάνει οποίος θέλει! Απλά δεν μπορώ να ακούω βλακείες του τύπου θα μείνεις στείρος και αλλες διαφορες! 

το ότι στην αρχή έλεγαν να μην το κάνουν καποιες ομάδες δεν είχαν αρκετά αποτελέσματα από έρευνες όταν είχαν τότε το συστήνουν! Το ίδιο ισχύει και για τις μάσκες στην αρχή είπαν να μην φοράνε όσοι δεν είναι άρρωστοι γιατι γίνονται πιο ευάλωτοι που επιστημονικά έχουν δικαιο αλλά μετά είδαν ότι κολλάς πριν καν ο αλλος εμφανίσει το πρώτο σύμπτωμα άρα να φοράνε όλοι μάσκες!  Το ότι αλλάζουν τα πρωτόκολλα συνέχεια δεν είναι γιατι δεν ξέρουν τι να κάνουν και μας έχουν στην πρίζα αλλά γιατι καθημερινά βγαίνουν καινούργιες έρευνες γι αυτό! Και οπως είπα πιο πάνω μπείτε σε κανένα περιοδικό επιστημονικό να εγγραφείτε  όχι Facebook και ότι λεει η γειτόνισσα και ενημερωθείτε!!
 

Και αφού κάνουν θρομβώσεις τα εμβόλια που όλα κάνουν αν εχεις προδιάθεση και του κοβιντ και αλλά άσχετα εμβόλια υπάρχει η λύση του pfizer και της moderna και είναι αυτά που συστήνονται για έγκυες Θηλάζουσες και αναπαραγωγική ηλικία!  Και μη μου πείτε είναι καινούργιας τεχνολογίας γιατί αν μΠειτε να διαβάσετε τα mrna εμβόλια υπάρχουν εδώ και 10+ χρόνια που γίνονται μελέτες σε χειρότερα προβλήματα από αυτά του κορονοϊού!! 
 

Επειδή δουλεύω σε ιατρεία ξέρω πολύ καλά τι γίνεται ξέρω πολύ καλά ότι υπάρχουν και εμβολιασμένοι που κολλούν ομως το περνάνε πολύ πιο ήπια δεν χρειάζονται νοσοκομειακή περίθαλψη ξέρω και νεαρούς που του άφησε μετά κοβιντ συμπτώματα και ταλαιπωρούνται με κορτιζονες ξέρω και έγκυες που κόλλησαν και πήγαν και νοσοκομείο, αλλες πιο ήπια! Κανεις δεν ξέρει πως θα το περάσει ο καθένας πρέπει να προσέχει τον εαυτό του!! 

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Δεν έχουν καμία σχέση απλά δεν μπορώ να μου λέει καποιος που καπνίζει που κάνει μποτοξ ότι δεν θέλει να βάλει χημικές ουσίες μέσα του που ήδη βάζει και αυτό λεω! Χειρότερες από το εμβόλιο! Τόσο καιρό μια χαρά έκαναν τα εμβόλια ποτε κανεις δεν ρώτησε τι έχει και ποιος το παράγει! Τόσα φάρμακα λαμβάνουμε καθημερινά τα οποία μένουν και στον οργανισμό προκαλούν πρόβλημα και κανεις μας δεν λέει τίποτα, το εμβόλιο που είναι παροδικό μας πειράζει! 

εγώ δεν έχω πρόβλημα ας το κάνει οποίος θέλει! Απλά δεν μπορώ να ακούω βλακείες του τύπου θα μείνεις στείρος και αλλες διαφορες! 

το ότι στην αρχή έλεγαν να μην το κάνουν καποιες ομάδες δεν είχαν αρκετά αποτελέσματα από έρευνες όταν είχαν τότε το συστήνουν! Το ίδιο ισχύει και για τις μάσκες στην αρχή είπαν να μην φοράνε όσοι δεν είναι άρρωστοι γιατι γίνονται πιο ευάλωτοι που επιστημονικά έχουν δικαιο αλλά μετά είδαν ότι κολλάς πριν καν ο αλλος εμφανίσει το πρώτο σύμπτωμα άρα να φοράνε όλοι μάσκες!  Το ότι αλλάζουν τα πρωτόκολλα συνέχεια δεν είναι γιατι δεν ξέρουν τι να κάνουν και μας έχουν στην πρίζα αλλά γιατι καθημερινά βγαίνουν καινούργιες έρευνες γι αυτό! Και οπως είπα πιο πάνω μπείτε σε κανένα περιοδικό επιστημονικό να εγγραφείτε  όχι Facebook και ότι λεει η γειτόνισσα και ενημερωθείτε!!
 

Και αφού κάνουν θρομβώσεις τα εμβόλια που όλα κάνουν αν εχεις προδιάθεση και του κοβιντ και αλλά άσχετα εμβόλια υπάρχει η λύση του pfizer και της moderna και είναι αυτά που συστήνονται για έγκυες Θηλάζουσες και αναπαραγωγική ηλικία!  Και μη μου πείτε είναι καινούργιας τεχνολογίας γιατί αν μΠειτε να διαβάσετε τα mrna εμβόλια υπάρχουν εδώ και 10+ χρόνια που γίνονται μελέτες σε χειρότερα προβλήματα από αυτά του κορονοϊού!! 
 

Επειδή δουλεύω σε ιατρεία ξέρω πολύ καλά τι γίνεται ξέρω πολύ καλά ότι υπάρχουν και εμβολιασμένοι που κολλούν ομως το περνάνε πολύ πιο ήπια δεν χρειάζονται νοσοκομειακή περίθαλψη ξέρω και νεαρούς που του άφησε μετά κοβιντ συμπτώματα και ταλαιπωρούνται με κορτιζονες ξέρω και έγκυες που κόλλησαν και πήγαν και νοσοκομείο, αλλες πιο ήπια! Κανεις δεν ξέρει πως θα το περάσει ο καθένας πρέπει να προσέχει τον εαυτό του!! 

Φυσικά κ θα προσέχουμε αλίμονο. Απλά δεν χρειάζεται κατά την γνώμη μου να εμβολιαστεί το 90% του πληθυσμού ούτε να υπάρχει τόσος φόβος κ υπερβολή. Κ σίγουρα δεν πρέπει να γίνει υποχρεωτικό. 

Δεν με πείθουν εμένα ότι προχώρησαν οι έρευνες κ άλλαξε πρωτόκολλο. Απλά προσαρμόζονται κάθε φορά στις καταστάσεις κ αναλόγως μας συμπεριφέρονται σαν πιόνια. Είδαν ότι υπάρχει έλλειψη μάσκας μη φοράτε μετά υπερπληθωρα φοράτε δύο δυο. Στην αγορά μέσα είμαι, ξέρω πως φέρνανε τα κοντέινερ σωρηδον ενώ πιο μπροστά έψαχνες με τα κυάλια κ τις πλήρωνες χαβιάρι. Δημιουργία ανάγκης Προώθηση ζήτηση προσφορά.

Εγώ αποφεύγω τα φάρμακα σα το διάολο το λιβάνι. Ούτε Ντεπον. Κ πριν κάνω εξωσωματική το σκεφτόμουν 3 χρόνια κ όπως λες κ εσύ έκοψα όλες τις ουσίες κ τα οινοπνεύματα προκειμένου να μειώσω όσο το δυνατόν περισσότερο την τοξικότητα από πάνω μου. Εμ θα κάνω εξωσωματική εμ να κάνω κ ένα εμβόλιο άνευ ουσίας μιας κ θέλει να το ξεφορτωθεί η κυβέρνηση κ η κάθε κυβέρνηση. Στην αρχή δεν έδιναν επιλογές στον κόσμο όχι φαιζερ όχι μοντέρνα. Πήγαιναν στα χωριά κ τους βάζανε στην σειρά κ δώστου τα άστρα. Εμένα ο πεθερός μου έπαθε δύο βδομάδες μετά κολπική μαρμαριγη. Πριτς που θα πάω να το κάνω... Κεγω αυτούς τους ανθρώπους θα τους εμπιστευτώ; Φυσικά αν με υποχρεώσουν να το κάνω θα επιλέξω μοντέρνα η φαιζερ δεν είμαι πιονακι τους. Κ γενικώς θα διαβάσω πολύ μέχρι να αποφασίσω κ όχι ότι μου σερβίρει η τιβι κ ο Χαρδαλιάς.

Ναι όλα τα εμβόλια κάνουν θρομβώσεις αλλά ότι έχω κάνει είναι δοκιμασμένο πάνω από 10 χρόνια κ έχω δει τέτοια ανάλογα στατιστικα. Αυτό τώρα είναι καινούριο κοσκινακι.

  • Μου αρέσει 5

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Φυσικά κ θα προσέχουμε αλίμονο. Απλά δεν χρειάζεται κατά την γνώμη μου να εμβολιαστεί το 90% του πληθυσμού ούτε να υπάρχει τόσος φόβος κ υπερβολή. Κ σίγουρα δεν πρέπει να γίνει υποχρεωτικό. 

Δεν με πείθουν εμένα ότι προχώρησαν οι έρευνες κ άλλαξε πρωτόκολλο. Απλά προσαρμόζονται κάθε φορά στις καταστάσεις κ αναλόγως μας συμπεριφέρονται σαν πιόνια. Είδαν ότι υπάρχει έλλειψη μάσκας μη φοράτε μετά υπερπληθωρα φοράτε δύο δυο. Στην αγορά μέσα είμαι, ξέρω πως φέρνανε τα κοντέινερ σωρηδον ενώ πιο μπροστά έψαχνες με τα κυάλια κ τις πλήρωνες χαβιάρι. Δημιουργία ανάγκης Προώθηση ζήτηση προσφορά.

Εγώ αποφεύγω τα φάρμακα σα το διάολο το λιβάνι. Ούτε Ντεπον. Κ πριν κάνω εξωσωματική το σκεφτόμουν 3 χρόνια κ όπως λες κ εσύ έκοψα όλες τις ουσίες κ τα οινοπνεύματα προκειμένου να μειώσω όσο το δυνατόν περισσότερο την τοξικότητα από πάνω μου. Εμ θα κάνω εξωσωματική εμ να κάνω κ ένα εμβόλιο άνευ ουσίας μιας κ θέλει να το ξεφορτωθεί η κυβέρνηση κ η κάθε κυβέρνηση. Στην αρχή δεν έδιναν επιλογές στον κόσμο όχι φαιζερ όχι μοντέρνα. Πήγαιναν στα χωριά κ τους βάζανε στην σειρά κ δώστου τα άστρα. Εμένα ο πεθερός μου έπαθε δύο βδομάδες μετά κολπική μαρμαριγη. Πριτς που θα πάω να το κάνω... Κεγω αυτούς τους ανθρώπους θα τους εμπιστευτώ; Φυσικά αν με υποχρεώσουν να το κάνω θα επιλέξω μοντέρνα η φαιζερ δεν είμαι πιονακι τους. Κ γενικώς θα διαβάσω πολύ μέχρι να αποφασίσω κ όχι ότι μου σερβίρει η τιβι κ ο Χαρδαλιάς.

Ναι όλα τα εμβόλια κάνουν θρομβώσεις αλλά ότι έχω κάνει είναι δοκιμασμένο πάνω από 10 χρόνια κ έχω δει τέτοια ανάλογα στατιστικα. Αυτό τώρα είναι καινούριο κοσκινακι.

Μην περιμένεις και πολλά από στατιστικά για τα συγκεκριμένα εμβόλια, τρανταχτά περιστατικά θρομβωσεων νέων ανθρώπων που κόντεψαν να μείνουν παράλυτοι και αρχικα οι γιατροί μετα από εξετάσεις τα απέδωσαν στο εμβόλιο αργότερα δήλωσαν πω ουδεμία  σχέση είχε το εμβόλιο, όσο για τους θανάτους η εξήγηση είναι απλή <<είχε έρθει η ώρα του>>

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Rafaela_123 said:

Δεν έχουν καμία σχέση απλά δεν μπορώ να μου λέει καποιος που καπνίζει που κάνει μποτοξ ότι δεν θέλει να βάλει χημικές ουσίες μέσα του που ήδη βάζει και αυτό λεω! Χειρότερες από το εμβόλιο! Τόσο καιρό μια χαρά έκαναν τα εμβόλια ποτε κανεις δεν ρώτησε τι έχει και ποιος το παράγει! Τόσα φάρμακα λαμβάνουμε καθημερινά τα οποία μένουν και στον οργανισμό προκαλούν πρόβλημα και κανεις μας δεν λέει τίποτα, το εμβόλιο που είναι παροδικό μας πειράζει! 

εγώ δεν έχω πρόβλημα ας το κάνει οποίος θέλει! Απλά δεν μπορώ να ακούω βλακείες του τύπου θα μείνεις στείρος και αλλες διαφορες! 

το ότι στην αρχή έλεγαν να μην το κάνουν καποιες ομάδες δεν είχαν αρκετά αποτελέσματα από έρευνες όταν είχαν τότε το συστήνουν! Το ίδιο ισχύει και για τις μάσκες στην αρχή είπαν να μην φοράνε όσοι δεν είναι άρρωστοι γιατι γίνονται πιο ευάλωτοι που επιστημονικά έχουν δικαιο αλλά μετά είδαν ότι κολλάς πριν καν ο αλλος εμφανίσει το πρώτο σύμπτωμα άρα να φοράνε όλοι μάσκες!  Το ότι αλλάζουν τα πρωτόκολλα συνέχεια δεν είναι γιατι δεν ξέρουν τι να κάνουν και μας έχουν στην πρίζα αλλά γιατι καθημερινά βγαίνουν καινούργιες έρευνες γι αυτό! Και οπως είπα πιο πάνω μπείτε σε κανένα περιοδικό επιστημονικό να εγγραφείτε  όχι Facebook και ότι λεει η γειτόνισσα και ενημερωθείτε!!
 

Και αφού κάνουν θρομβώσεις τα εμβόλια που όλα κάνουν αν εχεις προδιάθεση και του κοβιντ και αλλά άσχετα εμβόλια υπάρχει η λύση του pfizer και της moderna και είναι αυτά που συστήνονται για έγκυες Θηλάζουσες και αναπαραγωγική ηλικία!  Και μη μου πείτε είναι καινούργιας τεχνολογίας γιατί αν μΠειτε να διαβάσετε τα mrna εμβόλια υπάρχουν εδώ και 10+ χρόνια που γίνονται μελέτες σε χειρότερα προβλήματα από αυτά του κορονοϊού!! 
 

Επειδή δουλεύω σε ιατρεία ξέρω πολύ καλά τι γίνεται ξέρω πολύ καλά ότι υπάρχουν και εμβολιασμένοι που κολλούν ομως το περνάνε πολύ πιο ήπια δεν χρειάζονται νοσοκομειακή περίθαλψη ξέρω και νεαρούς που του άφησε μετά κοβιντ συμπτώματα και ταλαιπωρούνται με κορτιζονες ξέρω και έγκυες που κόλλησαν και πήγαν και νοσοκομείο, αλλες πιο ήπια! Κανεις δεν ξέρει πως θα το περάσει ο καθένας πρέπει να προσέχει τον εαυτό του!! 

Μονο να σχολιασω οτι για τις μασκες μαλλον στην αρχη ελεγαν αλλα γιατι τα αποθεματα που υπηρχαν δεν εφταναν!Ο φουκαρας ο Τσιορδας δεν ηξερε πως να τα γυρισει..

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...