Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Εξωσωματική και εμβόλιο


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , anoulious είπε:

Μονο να σχολιασω οτι για τις μασκες μαλλον στην αρχη ελεγαν αλλα γιατι τα αποθεματα που υπηρχαν δεν εφταναν!Ο φουκαρας ο Τσιορδας δεν ηξερε πως να τα γυρισει..

Δεν ξέρω για τα αποθέματα σίγουρα δεν είχαμε τοσα όσα για να καλύψει τόσο πληθυσμό σίγουρα, ομως αυτό που γνωρίζω είναι ότι ο κορονοϊος μας έπιασε εξ απρόοπτου ως συνήθως γιατί όταν αρχισε να εξαπλώνεται εμεις λεγαμε ειναι στην Κίνα σιγά μην έρθει! ομως εγώ θεωρώ ότι η μάσκα προστατεύει και αυτό το είδα στη δουλεια μου κατά τους χειμερινούς μήνες, εγώ προσωπικά την φοράω παντού και δεν είναι θέμα ότι φοβάμαι για εμένα εγώ φοβάμαι να μην μεταδώσω τίποτα στο εργασιακό περιβάλλον ή στις γιαγιάδες και στους παππούδες μου! Ο καθενας κάνει αυτό που πιστεύει μελετά ακούει διαβάζει και πράττει ανάλογα! Εγώ ποτέ δεν έκρινα κάποιον γιατί το έβαλε γιατί δε το έβαλε απλά κάποια πράγματα μου ακούγονται χαζά στο αυτί! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 395
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια...

Το συζήτησα με την γυναικολόγο μου, αυτό που μου είπε είναι πως φυσικά εκείνη το έκανε και πως δεν επηρεάζει κάπου το παιδί, όμως δεν μου είπε να το κάνεις ή να μην το κάνεις που προσωπικά δεν με βοήθησε. Σίγουρα ένα εμβόλιο όπως και ένα φάρμακο επηρεάζει κάποιον αρνητικά. Το δικό μου το θέμα είναι πως εγώ θα κάνω εξωσωματική που σημαίνει, θεραπεία, πολλά φάρμακα και ενέσεις. Για αυτό και φοβάμαι να το κάνω... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

 

Ρε κορίτσια ειλικρινά τώρα σας φαίνεται λογική τέτοια προπαγάνδα τέτοια καταπίεση τέτοιος τρομοκρατησμος τέτοιος αναγκασμος να κάνεις το εμβόλιο γιατί σε λίγο δεν θα μπορούμε να βγούμε από το σπίτι μας νομίζω τέτοιο πράγμα σε καμία πανδημία δεν έχει ξανά συμβεί εγω σαν απλός πολίτης που είμαι μου βρωμάει πολύ το πράγμα γένναω τον Οκτώβριο το δεύτερο μωρό μέσα στην πανδημία και προσωπικά ΤΡΕΜΩ να κάνω το εμβόλιο και ο γιατρός μου φυσικά δεν μου έχει πει να το κάνω γιατί φυσικά δεν μπορεί να παρει την ευθύνη αν συμβεί κάτι η μπορεί να μην συμβεί τώρα μπορεί αργότερα στο παιδί και δεν το ρισκάρω με τιιιποτα και γω ειλικρινά ούτε ντεπον δεν παίρνω σπααανια είμαι της ομοιοπαθητικής ούτε καπνίζω τρώω υγιεινά γυμνάζομαι έχω καλό ανοσοποιητικό και όλα καλά 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, KateDim είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...

Το συζήτησα με την γυναικολόγο μου, αυτό που μου είπε είναι πως φυσικά εκείνη το έκανε και πως δεν επηρεάζει κάπου το παιδί, όμως δεν μου είπε να το κάνεις ή να μην το κάνεις που προσωπικά δεν με βοήθησε. Σίγουρα ένα εμβόλιο όπως και ένα φάρμακο επηρεάζει κάποιον αρνητικά. Το δικό μου το θέμα είναι πως εγώ θα κάνω εξωσωματική που σημαίνει, θεραπεία, πολλά φάρμακα και ενέσεις. Για αυτό και φοβάμαι να το κάνω... 

Αν φοβάσαι να μη το κάνεις. Αλλά να προστατέψεις όσο μπορείς τον εαυτό σου με σωστή διατροφή για ενδυνάμωση του ανοσοποιητικού κ απομόνωση όσο μπορείς κ φυσικά μάσκες. Όπως κάναμε όλες οι έγκυες ως τώρα προ εμβολίου. 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 19/8/2021 at 12:14 ΠΜ, Mighty86 είπε:

Φοβάσαι τζάμπα. Είναι πολύ λίγες οι έγκυες που πάθαν κάτι απο κοβιντ κ ακόμα πιο λίγα τα μωράκια. Αν φοβάσαι τόσο μη βγαίνεις καν στον δρόμο να περπατήσεις γιατί  μπορεί να σε πατήσει αμάξι.χτυπα ξύλο φυσικά. Περισσότερες είναι οι πιθανότητες βάση στατιστικών. Εμείς δλδ που μέσα στην πανδημία μείναμε έγκυες κ γεννησαμε τι πάθαμε; Απολύτως τίποτα. Μια στην Αγγλία μια στην Αυστραλία μια εδώ κ μια εκεί νόσησε από κοβιντ. Ξέρεις πόσα μωράκια χάνονται κ πόσες έγκυες αρρωσταίνουν για χψ άλλους λόγους;

Ακριβώς επειδη υπάρχουν πολλοί λογοι απο τους οποίους οι έγκυες αρρωσταίνουν κσι χάνονται πολλα μωρα απο χψ λογους θα ήθελα να αποκλείσω και τον κοβιντ. Άλλωστε ως παθούσα που έχασα το μωρο μου στις 34 εβδομαδες το γνωριζω πολυ καλα οτι πολλα μπορουν να πανε στραβά οςο απειροελάχιστα πιθανά και αν ειναι για αυτο το λόγο ακολουθώ τους επιστήμονες.. δεν εχω αποκτήσει φοβίες ευτυχως βγαινω κανονικά, εργάζομαι κανονικά, δε φοβαμαι τα αυτοκίνητα ή τις μαύρες γάτες.. οι έγκυες στο πρώτο λοκνταουν όπως εσυ προστατευτήκατε απο την απαγόρευση κυκλοφορίας τωρα αυτα πλέον δεν υπάρχουν. Οι έγκυες ειναι ευπαθή ομάδα θα πρεπει να προστατευθεί. Επειδη μιλάς για στατιστική το μια εγκυος εκει κσι μια εγκυος εδώ δε σημαινει κατι..Επειδη ζω στο εξωτερικό σε χώρα με παρα πολλές απώλειες κοβιντ ναι οι έγκυες/ λεχωνεσ/ θηλάζουσες συστήνεται να εμβολιαστούν άμεσα..να απευθυνθείς στο γιατρο σου να σου  αναφέρει Συγκεκριμένες μελέτες για εγκύους και κοβιντ..Ειναι δικαίωμα της καθε μιας να επιλέξει, εγω ανέφερα το σκεπτικό μου οχι με πρόθεση να πείσω κάποια απο εσας.. αλλα εσυ γράφεις με έναν τροπο προκειμένου να πείσεις οτι καλα κανεις..λοιπόν στο λεω εγω  καλα κανεις και δεν εμβολιάζεσε με τα επιχειρήματα της πιάτσας.. μην εμβολιαστείς ουτε εσυ ουτε οποια αλλη δε θελει,  πάρτε τις πιθανότητες Σας εκτεθείτε άφοβα και ολα καλα θα πανε ενα συναχακι ειναι θα περαςει ..και τα νεογέννητα να κολλήσουν και να νοσηλευτούν δε πειράζει δε θα πεθάνουν κιόλας ολα καλα..

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Ρε κορίτσια ειλικρινά τώρα σας φαίνεται λογική τέτοια προπαγάνδα τέτοια καταπίεση τέτοιος τρομοκρατησμος τέτοιος αναγκασμος να κάνεις το εμβόλιο γιατί σε λίγο δεν θα μπορούμε να βγούμε από το σπίτι μας νομίζω τέτοιο πράγμα σε καμία πανδημία δεν έχει ξανά συμβεί εγω σαν απλός πολίτης που είμαι μου βρωμάει πολύ το πράγμα γένναω τον Οκτώβριο το δεύτερο μωρό μέσα στην πανδημία και προσωπικά ΤΡΕΜΩ να κάνω το εμβόλιο και ο γιατρός μου φυσικά δεν μου έχει πει να το κάνω γιατί φυσικά δεν μπορεί να παρει την ευθύνη αν συμβεί κάτι η μπορεί να μην συμβεί τώρα μπορεί αργότερα στο παιδί και δεν το ρισκάρω με τιιιποτα και γω ειλικρινά ούτε ντεπον δεν παίρνω σπααανια είμαι της ομοιοπαθητικής ούτε καπνίζω τρώω υγιεινά γυμνάζομαι έχω καλό ανοσοποιητικό και όλα καλά 

Στις προηγούμενες πανδημίες δεν ζούσαμε και φυσικά τότε δεν υπήρχε η τηλεόραση και το χειρότερο μέσω ενημέρωσης που είναι το Facebook! Και εγώ κάνω ομοιοπαθητική τρώω υγιηνα βιολογικά όσο μπορώ δεν καπνίζω ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου δεν πίνουμε αλκοόλ γυμναζόσαστε ομως αυτά δεν είναι αρκετά για ένα καλό ανοσοποιητικό συνεχώς πρέπει να μπουσταρουμε τον οργανισμό μας με συμπληρώματα γιατί με την διατροφή δυστυχώς δεν παίρνουμε ούτε τα απαραίτητα! Και στην εγκυμοσύνη οπως και να το πάρουμε όσο υγιής και να νιώθουμε το ανοσοποιητικό είναι κάτω! 
 

ο κάθε ενας μπορεί να κάνει ότι θέλει με το σώμα του εγώ δεν θέλω να πείσω κανένα να κάνει το εμβόλιο εγώ προσωπικά έκρινα ότι έπρεπε να το κάνω και πριν το κάνω μελέτησα πολύ καλά δεν άκουγα τον γείτονα την κομμώτρια και δεν ξέρω και εγώ ποιον άλλον, άκουσα τον γιατρο μου αλλά και από προσωπική μελέτη σε επιστημονικά άρθρα! Ζύγισα τα υπέρ και τα κατά και αποφάσισα! Και συμφωνώ με όλα όσα είπε η @Mommy39

14 ώρες πρίν, KateDim είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...

Το συζήτησα με την γυναικολόγο μου, αυτό που μου είπε είναι πως φυσικά εκείνη το έκανε και πως δεν επηρεάζει κάπου το παιδί, όμως δεν μου είπε να το κάνεις ή να μην το κάνεις που προσωπικά δεν με βοήθησε. Σίγουρα ένα εμβόλιο όπως και ένα φάρμακο επηρεάζει κάποιον αρνητικά. Το δικό μου το θέμα είναι πως εγώ θα κάνω εξωσωματική που σημαίνει, θεραπεία, πολλά φάρμακα και ενέσεις. Για αυτό και φοβάμαι να το κάνω... 

Κορίτσι μου αν φοβάσαι μη το κανεις οι συστάσεις είναι ότι οι έγκυες πρέπει να το κάνουν η απόφαση είναι δικιά σου! Θα κανεις οπως εσυ νιωθεις καλύτερα! Αν νιωθεις ότι δεν θες να το κανεις φοβάσαι μην το κανεις και συνέχισε να προστατεύεσαι οπως κανεις τώρα! Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά με την εξωσωματική και σύντομα να εχεις το μωράκι σου! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rafaela_123 είπε:

Στις προηγούμενες πανδημίες δεν ζούσαμε και φυσικά τότε δεν υπήρχε η τηλεόραση και το χειρότερο μέσω ενημέρωσης που είναι το Facebook! Και εγώ κάνω ομοιοπαθητική τρώω υγιηνα βιολογικά όσο μπορώ δεν καπνίζω ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου δεν πίνουμε αλκοόλ γυμναζόσαστε ομως αυτά δεν είναι αρκετά για ένα καλό ανοσοποιητικό συνεχώς πρέπει να μπουσταρουμε τον οργανισμό μας με συμπληρώματα γιατί με την διατροφή δυστυχώς δεν παίρνουμε ούτε τα απαραίτητα! Και στην εγκυμοσύνη οπως και να το πάρουμε όσο υγιής και να νιώθουμε το ανοσοποιητικό είναι κάτω! 
 

ο κάθε ενας μπορεί να κάνει ότι θέλει με το σώμα του εγώ δεν θέλω να πείσω κανένα να κάνει το εμβόλιο εγώ προσωπικά έκρινα ότι έπρεπε να το κάνω και πριν το κάνω μελέτησα πολύ καλά δεν άκουγα τον γείτονα την κομμώτρια και δεν ξέρω και εγώ ποιον άλλον, άκουσα τον γιατρο μου αλλά και από προσωπική μελέτη σε επιστημονικά άρθρα! Ζύγισα τα υπέρ και τα κατά και αποφάσισα! Και συμφωνώ με όλα όσα είπε η @Mommy39

Κορίτσι μου αν φοβάσαι μη το κανεις οι συστάσεις είναι ότι οι έγκυες πρέπει να το κάνουν η απόφαση είναι δικιά σου! Θα κανεις οπως εσυ νιωθεις καλύτερα! Αν νιωθεις ότι δεν θες να το κανεις φοβάσαι μην το κανεις και συνέχισε να προστατεύεσαι οπως κανεις τώρα! Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά με την εξωσωματική και σύντομα να εχεις το μωράκι σου! 

Καθώς φαίνεται ο μύθος της ανοσίας του εμβολίου καταρρίπτεται ... Και εμβολιασμενος να είσαι παλι μπορείς να κολλήσεις δυστυχώς .. 

Εγώ θα μείνω σε ένα άκυρο σημείο λέτε πρέπει να περνούμε συμπληρώματα εννοειται στην εγκυμοσύνη ? Αν όχι γνωρίζεται τις συνέπειες της χρονιάς λήψης τους ? (Εννοώ λήψης βιταμινών) Προσωπικά ανέφερα την κατάσταση υγείας μου γιατί θίχτηκε το θέμα κάτι για κάπνισμα και υαλουρονικα ....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Brigitt είπε:

Καθώς φαίνεται ο μύθος της ανοσίας του εμβολίου καταρρίπτεται ... Και εμβολιασμενος να είσαι παλι μπορείς να κολλήσεις δυστυχώς .. 

Εγώ θα μείνω σε ένα άκυρο σημείο λέτε πρέπει να περνούμε συμπληρώματα εννοειται στην εγκυμοσύνη ? Αν όχι γνωρίζεται τις συνέπειες της χρονιάς λήψης τους ? (Εννοώ λήψης βιταμινών) Προσωπικά ανέφερα την κατάσταση υγείας μου γιατί θίχτηκε το θέμα κάτι για κάπνισμα και υαλουρονικα ....

Δεν λεω στην εγκυμοσύνη λεω γενικά και ναι υπάρχουν βιταμίνες που μπορούν να τις πάρουν και έγκυες και θηλάζουσες! Εκτός από τις βιταμίνες Α Ε Που είναι λιποδιαλιτες τις αλλες μπορείς να τις λαμβάνεις ελεύθερα! Και η Δ είναι λιποδιαλιτη ομως 1000 μονάδες δεν είναι τίποτα μπορείς να τις λαμβάνεις άφοβα! Άσε με γνωρίζω έχω σπουδάσει βιολογία με μεταπτυχιακό σε εμβρυολογία και food science! Και δουλεύω σε φαρμακευτική εταιρία όποτε γνωριζω πολύ καλύτερα και από γιατρο! 
 

Δεν είπε κανεις ότι με το εμβόλιο δεν κολλάς απλά μειώνεις την πιθανότητα να νοσήσεις σοβαρά και να το μεταδώσεις με λιγότερο ιικο φορτίο! 

Δεν είπα για εσένα ότι καπνίζεις και βαζεις ενέσιμα υαλουρονικα κτλ εγώ γενικά το έθεσα και δεν αναφέρθηκα καν σε εσένα εγώ απάντησα στο θέμα στην κοπέλα που είχε μια απορία!     εσυ έθιξες ένα μεγάλο θέμα της στειρότητας που δεν υπάρχει καν κάτι επιστημονικά αποδεδειγμένο με τεκμήρια με στατιστικά στοιχεία και γι αυτό απάντησα στο θέμα αυτό! Και φοβιζεισ Τον κόσμο που σκέφτεται θετικά να το κάνει! Διαφορετικά ούτε καν θα ασχολιόμουν γιατί την συζήτηση αυτή την έκανα άπειρες φορες με άτομα που απλα λένε κουβέντες της πιάτσας! Και δεν νομίζω ολες αυτες οι φαρμακευτικές εταιρίες με χρόνια στην αγορά να θέλουν να κάνουν τόσα πολλά κακά και να μαυρίσουν το όνομα τους πίσω από ένα εμβόλιο που έχουν φτιάξει τοσες φορες!! 
 
Επειδη δεν θέλω να ακούγομαι απότομη γιατί γενικά είμαι ενας ανθρωπος που μου αρέσει να δίνω πληροφορίες με ήρεμο τρόπο οπως έμαθα σπουδάζοντας θέλω να κλείσω εδώ το θέμα! Και σου εύχομαι να εχεις ένα υγιέστατο μωράκι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Δεν λεω στην εγκυμοσύνη λεω γενικά και ναι υπάρχουν βιταμίνες που μπορούν να τις πάρουν και έγκυες και θηλάζουσες! Εκτός από τις βιταμίνες Α Ε Που είναι λιποδιαλιτες τις αλλες μπορείς να τις λαμβάνεις ελεύθερα! Και η Δ είναι λιποδιαλιτη ομως 1000 μονάδες δεν είναι τίποτα μπορείς να τις λαμβάνεις άφοβα! Άσε με γνωρίζω έχω σπουδάσει βιολογία με μεταπτυχιακό σε εμβρυολογία και food science! Και δουλεύω σε φαρμακευτική εταιρία όποτε γνωριζω πολύ καλύτερα και από γιατρο! 
 

Δεν είπε κανεις ότι με το εμβόλιο δεν κολλάς απλά μειώνεις την πιθανότητα να νοσήσεις σοβαρά και να το μεταδώσεις με λιγότερο ιικο φορτίο! 

εσυ έθιξες ένα μεγάλο θέμα της στειρότητας που δεν υπάρχει καν κάτι επιστημονικά αποδεδειγμένο με τεκμήρια με στατιστικά στοιχεία και γι αυτό απάντησα στο θέμα αυτό! Και φοβιζεισ Τον κόσμο που σκέφτεται θετικά να το κάνει! Διαφορετικά ούτε καν θα ασχολιόμουν γιατί την συζήτηση αυτή την έκανα άπειρες φορες με άτομα που απλα λένε κουβέντες της πιάτσας! Και δεν νομίζω ολες αυτες οι φαρμακευτικές εταιρίες με χρόνια στην αγορά να θέλουν να κάνουν τόσα πολλά κακά και να μαυρίσουν το όνομα τους πίσω από ένα εμβόλιο που έχουν φτιάξει τοσες φορες!! 
 
Επειδη δεν θέλω να ακούγομαι απότομη γιατί γενικά είμαι ενας ανθρωπος που μου αρέσει να δίνω πληροφορίες με ήρεμο τρόπο οπως έμαθα σπουδάζοντας θέλω να κλείσω εδώ το θέμα! Και σου εύχομαι να εχεις ένα υγιέστατο μωράκι! 

Τότε να υποθέσω γνωρίζεται για την έρευνα του Πανεπιστημίου της Uppsala διάρκειας 30 χρονών πάνω στην μακροχρόνια λήψη βιταμινών ? Το τι μπορεί να προκαλέσου  ?

Ωστόσο εγώ με μια εμπειρία που ανέφερα κάτι που προσωπικά πιστεύω όπως όλες έδω μέσα αναφέρουν εμπειρίες και βιοματισμους και όχι επιστημονικα τεκμηριωμένες απόψεις τότε θα έπρεπε να απευθυνθούμε σε άλλη σελιδα προφανώς κατάφερα να γίνω "τρομοκρατης" όσων θέλουν να εμβολιαστούν αυτό είναι απλά αστείο !!! Εντελώς αστείο ... Επίσης μην υποβιβάζεται έτσι τους άλλους ως άνθρωπους τις πιάτσας και εξυψώνεται τον εαυτό σας με τις άπειρες γνώσεις όπως λέτε δεν σας τιμά ιδιαίτερα αυτό ... Ο κάθε άνθρωπος ανεξάρτητα των σπουδών ή της κοινωνικής του θέσης μπορεί να λέει την γνώμη του ελεύθερα . Τέλος πάντων η συζήτηση δεν θα βγάλει εντελώς πουθενά και δεν έχω άλλο χρόνο ούτε κι εγώ να ασχοληθώ με κάτι ανούσιο κλείνοντας πιστεύω πως ο καθένας μπορεί να επιλέξει αν θέλει η όχι να κάνει το εμβολιο χωρίς να κατακρίνεται για αυτό και στο κάτω κάτω είναι εντελώς προσωπικη απόφαση .. ευχαριστώ και καλή συνέχεια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Brigitt είπε:

Τότε να υποθέσω γνωρίζεται για την έρευνα του Πανεπιστημίου της Uppsala διάρκειας 30 χρονών πάνω στην μακροχρόνια λήψη βιταμινών ? Το τι μπορεί να προκαλέσου  ?

Ωστόσο εγώ με μια εμπειρία που ανέφερα κάτι που προσωπικά πιστεύω όπως όλες έδω μέσα αναφέρουν εμπειρίες και βιοματισμους και όχι επιστημονικα τεκμηριωμένες απόψεις τότε θα έπρεπε να απευθυνθούμε σε άλλη σελιδα προφανώς κατάφερα να γίνω "τρομοκρατης" όσων θέλουν να εμβολιαστούν αυτό είναι απλά αστείο !!! Εντελώς αστείο ... Επίσης μην υποβιβάζεται έτσι τους άλλους ως άνθρωπους τις πιάτσας και εξυψώνεται τον εαυτό σας με τις άπειρες γνώσεις όπως λέτε δεν σας τιμά ιδιαίτερα αυτό ... Ο κάθε άνθρωπος ανεξάρτητα των σπουδών ή της κοινωνικής του θέσης μπορεί να λέει την γνώμη του ελεύθερα . Τέλος πάντων η συζήτηση δεν θα βγάλει εντελώς πουθενά και δεν έχω άλλο χρόνο ούτε κι εγώ να ασχοληθώ με κάτι ανούσιο κλείνοντας πιστεύω πως ο καθένας μπορεί να επιλέξει αν θέλει η όχι να κάνει το εμβολιο χωρίς να κατακρίνεται για αυτό και στο κάτω κάτω είναι εντελώς προσωπικη απόφαση .. ευχαριστώ και καλή συνέχεια!!

Μήπως μάθατε και την συνέχεια της ιστορίας του φίλου του φίλου σας; Τι εξετάσεις του έγιναν μετά για να διαπιστωθεί γιατί οι όρχεις σταμάτησαν να παράγουν σπερματοζωάρια εντελώς; Το κατέγραψαν επίσημα στο κίτρινο φυλλάδιο; Τι κινήσεις έκανε ο γιατρός του; Του έδωσαν χρονοδιάγραμμα να ξανακάνει εξέταση; Ορμονικά εξετάστηκε; Υπερήχους έκανε υπόφυση κλπ;  Μπορείτε να μάθετε αν δεν ξέρετε και να μας πείτε; ευχαριστώ. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , λουκουμαδακι είπε:

Μήπως μάθατε και την συνέχεια της ιστορίας του φίλου του φίλου σας; Τι εξετάσεις του έγιναν μετά για να διαπιστωθεί γιατί οι όρχεις σταμάτησαν να παράγουν σπερματοζωάρια εντελώς; Το κατέγραψαν επίσημα στο κίτρινο φυλλάδιο; Τι κινήσεις έκανε ο γιατρός του; Του έδωσαν χρονοδιάγραμμα να ξανακάνει εξέταση; Ορμονικά εξετάστηκε; Υπερήχους έκανε υπόφυση κλπ;  Μπορείτε να μάθετε αν δεν ξέρετε και να μας πείτε; ευχαριστώ. 

Όχι όπως ανέφερα δεν ξέρω πάρα πάνω τέτοιου είδους προσωπικές λεπτομέρειες βασικά εσείς θα μπορούσατε να ρωτήσετε κάποιον τόσο προσωπικα πράγματα ?? Εγώ νιώθω άβολα να το κάνω ... Δεν ξέρω τι κινήσεις του είπε ο γιατρός να κάνει γιατί ο ίδιος ο γιατρός το σύνδεσε αν το ίδιο το άτομο το πιστεύε μόνος του ενώ ο γιατρός του έλεγε πως δεν ήταν από αυτό αυτό που συνέβη δεν θα το ανέφερα καθόλου... Αλήθεια σας ενδιαφέρει τόσο πολύ βρίσκεται σε παρόμοιο δίλημμα? Αν ήξερα πως θα φέρει μια εμπειρία τόσες ρίξεις δεν θα το ανέφερα καθόλου , τώρα όποιος θέλει να το αμφισβητήσει οκ ! Ακούμε πολλές εμπειρίες εξάλλου χωρίς να ξέρουμε τι ισχύει και τι όχι (και καμιά εμπειρία εδώ μέσα δεν έχει αποδείξεις της αξιοπιστίας της )

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Brigitt είπε:

Τότε να υποθέσω γνωρίζεται για την έρευνα του Πανεπιστημίου της Uppsala διάρκειας 30 χρονών πάνω στην μακροχρόνια λήψη βιταμινών ? Το τι μπορεί να προκαλέσου  ?

Ωστόσο εγώ με μια εμπειρία που ανέφερα κάτι που προσωπικά πιστεύω όπως όλες έδω μέσα αναφέρουν εμπειρίες και βιοματισμους και όχι επιστημονικα τεκμηριωμένες απόψεις τότε θα έπρεπε να απευθυνθούμε σε άλλη σελιδα προφανώς κατάφερα να γίνω "τρομοκρατης" όσων θέλουν να εμβολιαστούν αυτό είναι απλά αστείο !!! Εντελώς αστείο ... Επίσης μην υποβιβάζεται έτσι τους άλλους ως άνθρωπους τις πιάτσας και εξυψώνεται τον εαυτό σας με τις άπειρες γνώσεις όπως λέτε δεν σας τιμά ιδιαίτερα αυτό ... Ο κάθε άνθρωπος ανεξάρτητα των σπουδών ή της κοινωνικής του θέσης μπορεί να λέει την γνώμη του ελεύθερα . Τέλος πάντων η συζήτηση δεν θα βγάλει εντελώς πουθενά και δεν έχω άλλο χρόνο ούτε κι εγώ να ασχοληθώ με κάτι ανούσιο κλείνοντας πιστεύω πως ο καθένας μπορεί να επιλέξει αν θέλει η όχι να κάνει το εμβολιο χωρίς να κατακρίνεται για αυτό και στο κάτω κάτω είναι εντελώς προσωπικη απόφαση .. ευχαριστώ και καλή συνέχεια!!

Δεν ήθελα να υψώσω τον εαυτό μου και να υποβιβάσω άλλους απλά πρέπει να λέμε τεκμηριωμένα επιστημονικά αυτό που λέμε! Και δεν είπα ποτέ να λαμβάνουνε άσκοπα συμπληρώματα όταν δεν έχουμε ανάγκη! Και όταν λέμε συμπληρώματα εννοούμε όλο το φάσμα από βιταμίνες έως συμπλήρωμα προπολης για παράδειγμα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Brigitt είπε:

Τότε να υποθέσω γνωρίζεται για την έρευνα του Πανεπιστημίου της Uppsala διάρκειας 30 χρονών πάνω στην μακροχρόνια λήψη βιταμινών ? Το τι μπορεί να προκαλέσου  ?

Ωστόσο εγώ με μια εμπειρία που ανέφερα κάτι που προσωπικά πιστεύω όπως όλες έδω μέσα αναφέρουν εμπειρίες και βιοματισμους και όχι επιστημονικα τεκμηριωμένες απόψεις τότε θα έπρεπε να απευθυνθούμε σε άλλη σελιδα προφανώς κατάφερα να γίνω "τρομοκρατης" όσων θέλουν να εμβολιαστούν αυτό είναι απλά αστείο !!! Εντελώς αστείο ... Επίσης μην υποβιβάζεται έτσι τους άλλους ως άνθρωπους τις πιάτσας και εξυψώνεται τον εαυτό σας με τις άπειρες γνώσεις όπως λέτε δεν σας τιμά ιδιαίτερα αυτό ... Ο κάθε άνθρωπος ανεξάρτητα των σπουδών ή της κοινωνικής του θέσης μπορεί να λέει την γνώμη του ελεύθερα . Τέλος πάντων η συζήτηση δεν θα βγάλει εντελώς πουθενά και δεν έχω άλλο χρόνο ούτε κι εγώ να ασχοληθώ με κάτι ανούσιο κλείνοντας πιστεύω πως ο καθένας μπορεί να επιλέξει αν θέλει η όχι να κάνει το εμβολιο χωρίς να κατακρίνεται για αυτό και στο κάτω κάτω είναι εντελώς προσωπικη απόφαση .. ευχαριστώ και καλή συνέχεια!!

Δεν μπορεί να λέει ο καθένας τη γνώμη του για πράγματα που αγνοεί! Σαφώς και δεν μπορεί. Άλλο που έχουμε τα τελευταία χρόνια το διαδίκτυο όπου ο καθένας αραδιάζει ό,τι του κατέβει... χρειάζεται καλή κρίση για να μείνεις ορθά πληροφορημένος. 

Σε τέτοια σοβαρά ζητήματα ακούμε τους ειδικούς. Προσωπικά, γνωρίζοντας περιπτώσεις λεχώνων και μωρών που πέθαναν λόγω κόβιντ, δεν θα ρίσκαρα ποτέ, ειδικά όταν λαμβάνω ένα σωρό φάρμακα για τις προσπάθειες της εξωσωματικής εδώ και τέσσερα χρόνια. Θα ήταν τουλάχιστον κοροϊδία από μέρους μου να είμαι επιφυλακτική προς το εμβόλιο, όταν λαμβάνω φάρμακα με επιβεβαιωμένες τρελές παρενέργειες τόσο για εμένα όσο και για το έμβρυο. 

Καλή υγεία σε όλους και όλες μας!!! Μακάρι να μην μας απασχολήσει ο ιός στις πραγματικές του διαστάσεις. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Brigitt είπε:

Όχι όπως ανέφερα δεν ξέρω πάρα πάνω τέτοιου είδους προσωπικές λεπτομέρειες βασικά εσείς θα μπορούσατε να ρωτήσετε κάποιον τόσο προσωπικα πράγματα ?? Εγώ νιώθω άβολα να το κάνω ... Δεν ξέρω τι κινήσεις του είπε ο γιατρός να κάνει γιατί ο ίδιος ο γιατρός το σύνδεσε αν το ίδιο το άτομο το πιστεύε μόνος του ενώ ο γιατρός του έλεγε πως δεν ήταν από αυτό αυτό που συνέβη δεν θα το ανέφερα καθόλου... Αλήθεια σας ενδιαφέρει τόσο πολύ βρίσκεται σε παρόμοιο δίλημμα? Αν ήξερα πως θα φέρει μια εμπειρία τόσες ρίξεις δεν θα το ανέφερα καθόλου , τώρα όποιος θέλει να το αμφισβητήσει οκ ! Ακούμε πολλές εμπειρίες εξάλλου χωρίς να ξέρουμε τι ισχύει και τι όχι (και καμιά εμπειρία εδώ μέσα δεν έχει αποδείξεις της αξιοπιστίας της )

Μας είπατε ότι την έπαθε κανονικά. Ότι είναι γεγονός δλδ. Είναι κολλητός του ξαδέρφου σας φαντάζομαι η συζήτηση δεν τελείωσε στο άστα φίλε στειρώθηκα. Θα έχει συζητήσει με τον ξάδερφο σας τι κινήσεις θα έκανε για αυτό σας ρώτησα αν μπορείτε να μάθετε διακριτικά ρωτώντας όχι τον ίδιο αλλά τον ξάδερφο σας ο οποίος δεν έχει θέμα με τα προσωπικά δεδομένα. Σας ρωτάω γιατί είναι τεράστια παρενέργεια και σίγουρα θα τρέχει η ιατρική κοινότητα να το ψάξει καθώς και ο φίλος του ξαδέρφου σας. 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Όταν πετάμε μια λέξη σε ένα φόρουμ σαν και αυτό πρέπει να είμαστε και σε θέση να την υποστηρίξουμε. Όταν λέμε έμεινε κάποιος στείρος σαν γεγονός να έχουμε και την συνείδηση του βάρους του τι γράφουμε ακριβώς. Όταν ακούμε ότι ένας με τέλειο σπερμοδιάγραμμα έμεινε στείρος και οφείλεται στο εμβόλιο είναι μια φράση που ναι μπορεί να προκαλέσει τρόμο όπως σας έγραψαν. Το σπέρμα είναι πολύ ευαίσθητο και πολλά πράγματα το επηρεάζουν. Από το τι θα φας τι θα πιείς τι φάρμακα βιταμίνες θα πάρεις αν δουλεύεις στο κρύο η στη ζέστη αν αρρώστησες κλπ. Έχω περιστατικό που πέρασε βαριά η1ν1 και το σπέρμα του έκανε να επανέλθει ένα εξάμηνο. Όταν πάθεις μαγουλάδες το σπέρμα πάει για φούντο για χρόνια. Αν έχεις όγκο στην υπόφυση ανεβαίνει η fsh και ψάχνεις το σπέρμα με καραμπίνα. Αν πλακωθείς στο αλκοόλ στις διακοπές σου μη περιμένεις το σπέρμα το επόμενο τρίμηνο να είναι και στα καλύτερα του. Όπως καταλαβαίνετε σε κάθε άντρα το σπέρμα έχει διακυμάνσεις στην ποιότητα και στην ποσότητα συνεχώς! Μπορεί ένα εμβόλιο να επηρεάσει; Φαντάζομαι ναι. Το αφήνουμε στους ειδικούς που κάνουν τις μελέτες να βγάλουν πόρισμα πως και αν και για πόσο καιρό. Εσείς ήρθατε γράψατε με βεβαιότητα ένα περιστατικό του φίλου του ξαδέρφου πετώντας μια λέξη όπως η στειρότητα σαν γεγονός. Ότι ένας υγιέστατος άντρας στειρώθηκε και χωρίς εξετάσεις ένας γιατρός με μια ματιά το απέδωσε στο εμβόλιο. Ούτε την βαρύτητα της λέξης κατανοείτε ούτε μας δίνετε την υπόλοιπη ιστορία. Δεν ξέρω δεν άκουσα είναι προσωπικό δεδομένο. Και σας διάβασαν εκατοντάδες. Και μετά από όλα αυτά αν θέλουμε το πιστεύουμε και αν όχι είναι η απάντηση σας; 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...