Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Giwta A. είπε:

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

      Κορίτσι μου όλα αυτά τα συναισθήματα είναι φυσιολογικά ! Όμως να σκέφτεσε θετικά Κ ότι πάνω από όλα πρέπει εσύ να είσαι υγιής γερή Κ χαρούμενη. Όλα τα υπόλοιπα έρχονται ακόμα Κ τώρα να μην έρθουν θα έρθουν σίγουρα .

      πρίν από 1 λεπτό , Fay_ είπε:

      Τους βρηκα μου είπαν είναι πολύ καλή η τιμή! Και να επαναλάβω ξανά την Τρίτη 

      Πολύ καλή τιμή ! Έχεις Κ πιθανότητες Κ για δύο !! Όλα καλά να ξεκουράζεσε άπειρα πλέον ! 

Εξωσωματική και εμβόλιο


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Mommy39 είπε:

Ακριβώς επειδη υπάρχουν πολλοί λογοι απο τους οποίους οι έγκυες αρρωσταίνουν κσι χάνονται πολλα μωρα απο χψ λογους θα ήθελα να αποκλείσω και τον κοβιντ. Άλλωστε ως παθούσα που έχασα το μωρο μου στις 34 εβδομαδες το γνωριζω πολυ καλα οτι πολλα μπορουν να πανε στραβά οςο απειροελάχιστα πιθανά και αν ειναι για αυτο το λόγο ακολουθώ τους επιστήμονες.. δεν εχω αποκτήσει φοβίες ευτυχως βγαινω κανονικά, εργάζομαι κανονικά, δε φοβαμαι τα αυτοκίνητα ή τις μαύρες γάτες.. οι έγκυες στο πρώτο λοκνταουν όπως εσυ προστατευτήκατε απο την απαγόρευση κυκλοφορίας τωρα αυτα πλέον δεν υπάρχουν. Οι έγκυες ειναι ευπαθή ομάδα θα πρεπει να προστατευθεί. Επειδη μιλάς για στατιστική το μια εγκυος εκει κσι μια εγκυος εδώ δε σημαινει κατι..Επειδη ζω στο εξωτερικό σε χώρα με παρα πολλές απώλειες κοβιντ ναι οι έγκυες/ λεχωνεσ/ θηλάζουσες συστήνεται να εμβολιαστούν άμεσα..να απευθυνθείς στο γιατρο σου να σου  αναφέρει Συγκεκριμένες μελέτες για εγκύους και κοβιντ..Ειναι δικαίωμα της καθε μιας να επιλέξει, εγω ανέφερα το σκεπτικό μου οχι με πρόθεση να πείσω κάποια απο εσας.. αλλα εσυ γράφεις με έναν τροπο προκειμένου να πείσεις οτι καλα κανεις..λοιπόν στο λεω εγω  καλα κανεις και δεν εμβολιάζεσε με τα επιχειρήματα της πιάτσας.. μην εμβολιαστείς ουτε εσυ ουτε οποια αλλη δε θελει,  πάρτε τις πιθανότητες Σας εκτεθείτε άφοβα και ολα καλα θα πανε ενα συναχακι ειναι θα περαςει ..και τα νεογέννητα να κολλήσουν και να νοσηλευτούν δε πειράζει δε θα πεθάνουν κιόλας ολα καλα..

Κεγω δούλευα μέχρι να γεννήσω μέχρι κ την τελευταία μέρα. Αλλά η δουλειά μου είναι περισσότερο γραφείου κ δεν ερχόμουν σε επαφή με πολύ κόσμο.κ όταν ερχόμουν φορούσα μάσκα. Κ βόλτες πήγα κ εκδρομή όσο το επέτρεπαν κ με κοντινούς δικούς μου ανθρώπους είχα συναναστροφές. αλλά πολύ μετρημένα κ τηρώντας τους κανόνες.

Δεν είναι επιχειρήματα της πιάτσας.ετσι τα παρουσιάζεται εσεις η δήθεν διαβασμενοι προκειμένου να υποτιμήσετε το γεγονός ότι κάποιοι δεν θέλουν να κάνουν το εμβόλιο γιατί είναι παρακατιανοι κ δεν έχουν γνώσεις η έχουν πάθει μανία καταδίωξης. Είπα ότι όσοι εκτίθενται σε μεγάλο φορτίο να το κάνουν αλλά δεν υπάρχει λόγος για τους υπόλοιπους. Ειδικά μόλις κάνεις το εμβόλιο πρέπει να απομονωθείς για ένα εύλογο διάστημα γιατί μετά εισαι ακόμα πιο εκτεθειμένος. Άρα να παγώσεις την ζωή σου για κάνα μήνα για να είσαι σίγουρος.  

Σου απάντησα έτσι γιατί εσύ γράφεις λες κ θα έρθει το τέλος σε μια έγκυο που αποφασίσει να μη το κάνει. Είναι υπερβολικά όλα αυτά. Κ ναι οι στατιστικές παίζουν το ρόλο τους κ τις έχω μελετήσει.οι γιατροί δεν παίρνουν καμία ευθύνη. Σου λένε κάνε το αλλά αν πάθεις κάτι μετά τουρουρου. Δεν θέλω να πείσω καμία κ σκασιλα μου απλά δεν μπορώ να διαβάζω αλλά τσιτατα τρομοκρατίας. Ούτε να υποτιμάτε η κριτική σκέψη κάποιου που δεν θέλει να το κάνει.

Τέλος, κρίμα για το μωρό σου σε καταλαβαίνω απόλυτα.κεγω δυσκολεύτηκα πολύ να κάνω παιδάκι. Είχα κ αποτυχίες. κ παρόλο που δεν φοβήθηκα λεπτό για κοβιντ φοβόμουν για όλα τα υπόλοιπα. 

  • Μου αρέσει 5

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 395
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 18/8/2021 at 9:59 ΜΜ, Liakada είπε:

Περιμένω να γεννήσω το Σάββατο! Ευχαριστώ πολύ Καντι μου! Να είσαι καλά! 

Καλά ρε τι έχω χάσει? Πότε έμεινες έγκυος εσύ και γέννας κιόλας???? Με το καλό κορίτσι μου, να έχεις την πιο ωραία εμπειρία καισαρικής!!!!!!

Κορίτσια ειρήνη ημίν. Το χειρότερο που μας έχει συμβεί είναι ότι έχουμε διχαστεί ως έθνος με τον εμβολιασμό ή μη. Είμαστε μεγάλοι άνθρωποι, έχουμε κριτική σκέψη και αποφασίζουμε μόνοι μας το αν θα εμβολιαστουμε ή όχι. Ακραίες απόψεις υπάρχουν και στις δύο πλευρές.

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 κριτική σκέψη σε θέμα ιατρικής εχουν μόνο οι ιατροί.. εγω δεν εχω διαβάσει τιποτα γιατι δεν καταλαβαινω ιατρική ορολογία. Οποίος δεν εινσι ιατρος και αναφέρει οτι διαβάζει επιστημονικά άρθρα ( άραγε Καταλαβαίνετε τι διαβάζεται; ) δεν τον αντιμετωπίζω ως παρακατιανό αλλα ως ημιμαθή. ρωτήστε τους γιατρουσ Σας τις απορίες σας και ανάλογα η καθε μια με το μορφωτικό της επίπεδο, θρησκευτικές πεποιθήσεις, τη ψυχοσύνθεση της, το επίπεδο της ατομικής της ευθύνης Την εμπιστοσύνη στους κρατικούς θεσμούς Θα αποφασίσει. Η Παγκοσμια επιστημονική κοινότητα εχει μια μονο άποψη. Ειτε σας αρεςει και την ακολουθείτε ειτε οχι..Επειδη ζω ανάμεσα σε 3 χώρες βλέπω οτι  οι σύλλογοι γυναικολόγων ο ιατρικός κόσμος και στα τρία κράτη ( κεντρική, βόρεια ευρωπη και ελλαδα)  συνιστά άμεσα των εμβολιασμό Εγκύων / Θηλαζουσων γυναικών και αναφέρουν οτι δεν επηρεάζεται η γονιμοτητα. πως μπορειτε να λέτε αν έρχεστε σε επαφη με υψηλό ιικο φορτίο Συστήνω τον εμβολιασμο;; Νοσοκόμα σε πτερυγα κοβιντ δηλαδή; Τι εννοείτε συστήνεται ;;; εσεις; Είστε ιατρος;;; Ειτε Έχετε κάνα μηχανάκι να μετράει το ιικο φορτίο μεσα στο μετρο μεσα στο σουπερ μάρκετ στη παραλία και όπου άλλου πατε; που μπορει να υπάρχουν ενα σωρό μολυσμένοι ;; επισησ Αναφέρατε και παλι τι ωραία που τηρήσατε τα μέτρα στο γενικο λοκ νταουν πήγατε στη δουλειά σας και κανατε εκδρομεσ.. εύγε αλλα ήτανε το ποιο σκληρό της Ευρώπης κανατε δραστηριοτητεσ Προστατευμένη Απο την απαγόρευση κυκλοφοριας..τωρα όλοι ειναι εξω.  κριτική άποψη τύπου Τσιτσιπα μπορειτε να έχετε ως ημιμαθής και να συζητάτε με αλλους ημιμαθησ οχι με επιστήμονες της ιατρικής..Δε σας τρομοκρατεί κανεις δε σας εβαλε το πιστόλι στο κρόταφο εμβολιο ή οχι. Μην βλέπετε τηλεόραση αν σας ενοχλεί ( τα ελληνικα δελτία ειδήσεων δεν αντιμετωπίζουν τα θέματα δημοσιογραφικά αλλα κιτρινίζουν διαβάστε μεγάλα δίκτυα του εξωτερικου) Σέβομαι την απόφαση σας να μη κανετε το εμβόλιο όμως διαφωνώ που υποστηρίζετε οτι μπορειτε να κανετε κριτική σε ιατρικά θέματα..πείτε δε θελω γιατι πιςτευω τον πνευματικό μου, γιατι πιςτευω οτι μεσα εχει δηλητήριο γιατι δε θελω να μπω στη διαδικασία περιορισμού για ενα μηνα αλλα οτι διαβάζω επιστημονικά άρθρα και κανω κριτική οχι.. άλλωστε κανένα επιστημονικό άρθρο δε λέει οχι στο εμβολιο..να λενε για επιπτωσεισ Αντε μεχρι μυοκαρδίτιδα.. για εγκύους και εμβολιο παλι ναι θα λενε αφου στα επιστημονικά άρθρα στηρίζεται η διεθνής ιατρική κοινότητα.. οπωσ Και να εχει να είστε καλα μακριά απο μολύνσεις και καλη τύχη στο ταξιδι της μητροτητας..

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mommy39 είπε:

@Mighty86 κριτική σκέψη σε θέμα ιατρικής εχουν μόνο οι ιατροί.. εγω δεν εχω διαβάσει τιποτα γιατι δεν καταλαβαινω ιατρική ορολογία. Οποίος δεν εινσι ιατρος και αναφέρει οτι διαβάζει επιστημονικά άρθρα ( άραγε Καταλαβαίνετε τι διαβάζεται; ) δεν τον αντιμετωπίζω ως παρακατιανό αλλα ως ημιμαθή. ρωτήστε τους γιατρουσ Σας τις απορίες σας και ανάλογα η καθε μια με το μορφωτικό της επίπεδο, θρησκευτικές πεποιθήσεις, τη ψυχοσύνθεση της, το επίπεδο της ατομικής της ευθύνης Την εμπιστοσύνη στους κρατικούς θεσμούς Θα αποφασίσει. Η Παγκοσμια επιστημονική κοινότητα εχει μια μονο άποψη. Ειτε σας αρεςει και την ακολουθείτε ειτε οχι..Επειδη ζω ανάμεσα σε 3 χώρες βλέπω οτι  οι σύλλογοι γυναικολόγων ο ιατρικός κόσμος και στα τρία κράτη ( κεντρική, βόρεια ευρωπη και ελλαδα)  συνιστά άμεσα των εμβολιασμό Εγκύων / Θηλαζουσων γυναικών και αναφέρουν οτι δεν επηρεάζεται η γονιμοτητα. πως μπορειτε να λέτε αν έρχεστε σε επαφη με υψηλό ιικο φορτίο Συστήνω τον εμβολιασμο;; Νοσοκόμα σε πτερυγα κοβιντ δηλαδή; Τι εννοείτε συστήνεται ;;; εσεις; Είστε ιατρος;;; Ειτε Έχετε κάνα μηχανάκι να μετράει το ιικο φορτίο μεσα στο μετρο μεσα στο σουπερ μάρκετ στη παραλία και όπου άλλου πατε; που μπορει να υπάρχουν ενα σωρό μολυσμένοι ;; επισησ Αναφέρατε και παλι τι ωραία που τηρήσατε τα μέτρα στο γενικο λοκ νταουν πήγατε στη δουλειά σας και κανατε εκδρομεσ.. εύγε αλλα ήτανε το ποιο σκληρό της Ευρώπης κανατε δραστηριοτητεσ Προστατευμένη Απο την απαγόρευση κυκλοφοριας..τωρα όλοι ειναι εξω.  κριτική άποψη τύπου Τσιτσιπα μπορειτε να έχετε ως ημιμαθής και να συζητάτε με αλλους ημιμαθησ οχι με επιστήμονες της ιατρικής..Δε σας τρομοκρατεί κανεις δε σας εβαλε το πιστόλι στο κρόταφο εμβολιο ή οχι. Μην βλέπετε τηλεόραση αν σας ενοχλεί ( τα ελληνικα δελτία ειδήσεων δεν αντιμετωπίζουν τα θέματα δημοσιογραφικά αλλα κιτρινίζουν διαβάστε μεγάλα δίκτυα του εξωτερικου) Σέβομαι την απόφαση σας να μη κανετε το εμβόλιο όμως διαφωνώ που υποστηρίζετε οτι μπορειτε να κανετε κριτική σε ιατρικά θέματα..πείτε δε θελω γιατι πιςτευω τον πνευματικό μου, γιατι πιςτευω οτι μεσα εχει δηλητήριο γιατι δε θελω να μπω στη διαδικασία περιορισμού για ενα μηνα αλλα οτι διαβάζω επιστημονικά άρθρα και κανω κριτική οχι.. άλλωστε κανένα επιστημονικό άρθρο δε λέει οχι στο εμβολιο..να λενε για επιπτωσεισ Αντε μεχρι μυοκαρδίτιδα.. για εγκύους και εμβολιο παλι ναι θα λενε αφου στα επιστημονικά άρθρα στηρίζεται η διεθνής ιατρική κοινότητα.. οπωσ Και να εχει να είστε καλα μακριά απο μολύνσεις και καλη τύχη στο ταξιδι της μητροτητας..

 

Μου επιτρέπεις να σου μιλάω στον ενικό αν θέλεις είναι πιο εύκολο σε τέτοια μεσα. 

Κριτική σκέψη πάνω σε όλα μπορούμε να έχουμε όλοι. Δεν συστήνω τίποτα. Λέω την γνώμη μου σα φορουμιστρια δεν δηλώνω γιατρός η επιστήμονας. Δεν είπα ότι διαβάζω επιστημονικά άρθρα ούτε κάνω συστάσεις σύμφωνα με αυτές τις γνώσεις μου δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο.

Μου επιτρέπεις να σου μιλάω στον ενικό αν θέλεις είναι πιο εύκολο σε τέτοια μεσα. 

Κριτική σκέψη πάνω σε όλα μπορούμε να έχουμε όλοι. Δεν συστήνω τίποτα. Λέω την γνώμη μου σα φορουμιστρια δεν δηλώνω γιατρός η επιστήμονας. Δεν είπα ότι διαβάζω επιστημονικά άρθρα ούτε κάνω συστάσεις σύμφωνα με αυτές τις γνώσεις μου ,δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο. 

Βλέπω τις στατιστικές που υπάρχουν διαθέσιμες προς το κοινό με κάθε μέσο.υπαρχουν εφαρμογές που ενημερώνουν πόσοι νοσούν κ πόσοι πεθαίνουν κάθε μέρα.δεν χρειάζεται να είσαι ερευνητής για να τις δεις. Αν ανοίξεις την τηλεόραση τώρα θα δεις ότι νοσεί περίπου 3% την μέρα στην Ελλάδα. Κατά την γνώμη μου λοιπόν δεν είναι απαραίτητο να εμβολιαστεί το 90% του πλανήτη με τέτοια ποσοστά. Όπως ζητάει η κυβέρνηση. 

Η κοπέλα ζήτησε την γνώμη της. Για μένα όταν κάποιος μου λέει δεν θέλω να κάνω κάτι φοβάμαι η απάντηση είναι μη το κάνεις αφού δεν θες απλά πρόσεχε. Όχι κάνε το θες δε θες το συστήνουν 50 κατασκευαστές πλυντηρίων.

Η ένσταση μου σε αυτές τις συζητήσεις κ γι'αυτό γίνομαι πυρ κ μανία είναι ότι υποτιμάται η νοημοσύνη όλων αυτών που δεν θέλουν να το κάνουν κ τοποθετούνται ταμπελιτσες όπως αρνητής κτλ. Κ ότι για να πεις την γνώμη σου πρέπει να υπάρχει επιστημονική τεκμηρίωση αλλιώς βούλωσε το κ μη μιλάς. 

Επίσης δεν χρειάζεται να έχεις κάποιο πτυχίο για να κρίνεις ότι ο βαθμός επικινδυνότητας δεν είναι ο ίδιος μεταξύ μιας κοπέλας που ζει σε 3 χώρες κ ταξιδεύει συνέχεια όπως εσύ πχ κ μιας άλλη που πιθανώς να είναι κλεισμένη σπίτι της. Γι'αυτό κ εξέθεσα την γνώμη μου κ της είπα αν δεν κυκλοφορείς κ τόσο πολύ δεν διατρέχεις τόσο σοβαρό κίνδυνο. 

Λέμε τα αυτονόητα αλλά δεν μπορούμε να πούμε τίποτα χωρίς να είμαστε γιατροί. Τότε ας μη συμμετέχουμε άλλο σε αυτό το φόρουμ όσοι δεν είμαστε γιατροί.

Τέλος η παιδίατρος μου ξεκαθάρισε από την αρχή ότι τα μωρά είναι ασυμπτωματικα κ γι'αυτό δεν φοβήθηκα ποτέ για το παιδάκι μου. Αν εσύ είσαι απ' αυτές που αργότερα θα εμβολιάζουν με αυτά τα συγκεκριμενα εμβόλια τα παιδάκια τους επειδή το συστήνει η ιατρική κοινότητα με γεια σου με χαρά σου.εγω δεν θέλω.

  • Μου αρέσει 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Egina mama είπε:

Καλά ρε τι έχω χάσει? Πότε έμεινες έγκυος εσύ και γέννας κιόλας???? Με το καλό κορίτσι μου, να έχεις την πιο ωραία εμπειρία καισαρικής!!!!!!

Κορίτσια ειρήνη ημίν. Το χειρότερο που μας έχει συμβεί είναι ότι έχουμε διχαστεί ως έθνος με τον εμβολιασμό ή μη. Είμαστε μεγάλοι άνθρωποι, έχουμε κριτική σκέψη και αποφασίζουμε μόνοι μας το αν θα εμβολιαστουμε ή όχι. Ακραίες απόψεις υπάρχουν και στις δύο πλευρές.

Έγινε το θαύμα κορίτσι! Σ ευχαριστώ πολύ!! Εύχομαι τα καλύτερα και σε σένα!

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Κεγω δούλευα μέχρι να γεννήσω μέχρι κ την τελευταία μέρα. Αλλά η δουλειά μου είναι περισσότερο γραφείου κ δεν ερχόμουν σε επαφή με πολύ κόσμο.κ όταν ερχόμουν φορούσα μάσκα. Κ βόλτες πήγα κ εκδρομή όσο το επέτρεπαν κ με κοντινούς δικούς μου ανθρώπους είχα συναναστροφές. αλλά πολύ μετρημένα κ τηρώντας τους κανόνες.

Δεν είναι επιχειρήματα της πιάτσας.ετσι τα παρουσιάζεται εσεις η δήθεν διαβασμενοι προκειμένου να υποτιμήσετε το γεγονός ότι κάποιοι δεν θέλουν να κάνουν το εμβόλιο γιατί είναι παρακατιανοι κ δεν έχουν γνώσεις η έχουν πάθει μανία καταδίωξης. Είπα ότι όσοι εκτίθενται σε μεγάλο φορτίο να το κάνουν αλλά δεν υπάρχει λόγος για τους υπόλοιπους. Ειδικά μόλις κάνεις το εμβόλιο πρέπει να απομονωθείς για ένα εύλογο διάστημα γιατί μετά εισαι ακόμα πιο εκτεθειμένος. Άρα να παγώσεις την ζωή σου για κάνα μήνα για να είσαι σίγουρος.  

Σου απάντησα έτσι γιατί εσύ γράφεις λες κ θα έρθει το τέλος σε μια έγκυο που αποφασίσει να μη το κάνει. Είναι υπερβολικά όλα αυτά. Κ ναι οι στατιστικές παίζουν το ρόλο τους κ τις έχω μελετήσει.οι γιατροί δεν παίρνουν καμία ευθύνη. Σου λένε κάνε το αλλά αν πάθεις κάτι μετά τουρουρου. Δεν θέλω να πείσω καμία κ σκασιλα μου απλά δεν μπορώ να διαβάζω αλλά τσιτατα τρομοκρατίας. Ούτε να υποτιμάτε η κριτική σκέψη κάποιου που δεν θέλει να το κάνει.

Τέλος, κρίμα για το μωρό σου σε καταλαβαίνω απόλυτα.κεγω δυσκολεύτηκα πολύ να κάνω παιδάκι. Είχα κ αποτυχίες. κ παρόλο που δεν φοβήθηκα λεπτό για κοβιντ φοβόμουν για όλα τα υπόλοιπα. 

Με το που πει κάποια δεν θελω να κάνω το εμβόλιο ακολουθεί η εξης απάντηση, μη το κάνεις αν δεν θέλεις θα κολησεις όμως κορονοιο θα νοσηλευτης θα χάσεις το μωρο σου θα πάθει χίλια δυο το μωράκι και αν γεννηθεί καλά θα κολλήσει καυτό και θα θα θα... γιαυτό εκθεσου όσο θέλεις να ξέρεις όμως θα συμβούν όλα τα παραπάνω. Ποιος τους είπε ότι εμείς δεν φοβόμαστε και δεν περνουμε μέτρα? Πως είναι τόσο σίγουρες πως θα πεθάνουμε ή θα πάθουμε κάτι πολύ κακό? Προφανώς θα έχουν κάποιο ΧΑΡΙΣΜΑ. Εάν δεν είναι αυτό τρομοκρατία τι είναι? Και στο κάτω κάτω αν θέλουν να μιλάμε με αποδειξεις να μας δείξουν και την έρευνα με τις επιπτώσεις στα μωράκια που εχουν γεννηθεί από εμβολιασμενες μανούλες. Τι όχι? 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Η ιατρική κοινότητα τάσσεται υπέρ του εμβολιασμού και συστήνεται σε έγκυες / θηλάζουσες γυναίκες αναπαραγωγικής ηλικίας που θέλουν να συλλάβουν ειτε με φυσικο τροπο ειτε εξωσωματική. 
 

απο εκει και πέρα η απόφαση της καθε μιας στηρίζεται στο μορφωτικό της επίπεδο, την αντίληψη της, της ψυχοσύνθεσης της, Τω θρησκευτικών πεποιθήσεων, δηλαδή απο όλους τους παράγοντες που συνθέτουν την προσωπικότητα μας. 
 

η απόφαση της καθε μιας ειναι ατομική και εις ολόκληρο. Αφου με την @Mighty86 ξεκαθαρίσαμε οτι δε διαβάζει ιατρικά άρθρα που τα κριτικάρει αλλα στηρίζεται σε πληροφόρηση απο στατιστικές εκει ειναι το κρίσιμο σημείο. Οτι καθε μια παιζει με τις πιθανότητες εγω για παράδειγμα δε το ρισκάρω να νοσησω βαριά απο κοβιντ. Δεν το θελω με τοποτα άρα εμβολιάζομαι. Εμπιστεύομαι την ιατρική κοινότητα και το κανω.επισης τα ποσοστά που αναφέρονται τα αντιλαμβάνομαι ως συντριπτικά υπέρ του εμβολιασμού.  η καθεμία πιστεύει οτι εχει μια στις τοσεσ ( ανάλογα τι θεωρεί υψηλό ή χαμηλό ποσοστό) να μολυνθεί και να νοσήσει βαριά τοτε παίρνει και την αντίστοιχη απόφαση . Εκει στηρίζεται η απόφαση των περισσοτέρων κατα ποσο πιστεύουν αν θα μολυνθούν και αν θα ειναι ασυμπτωματικοί ή θα νοσήσουν βαριά. Η καθε απόφαση ειναι σεβαστή αρκεί να μην ακούγονται τοποθετήσεις εχω γνώμη και κρίνω την ιατρική συμβουλή σαν να ειμαι ιατρος. 
 

επισης δεν εχω καποιο χάρισμα οτι θα νοσήσω ελαφριά ή βαριά δεν το γνωριζω τι λαχείο θα μου κάτσει, αλλα δεν το διακινδυνεύω.

 Οςο για το αν θα εμβολιάσω τα παιδια μου η ιατρική κοινότητα δεν συνιστά εμβολιασμούς σε παιδια κατω των 12 όποτε δεν πρόκειται να εμβολιαςτουν. Οςο για τα παιδια τα ασυμπτωματικα ναι εινσι αλλα οταν ο ασυμπτωματικός φέρνει τον ιό στην οικογένεια και νοσεί η μανα και ο πατέρας Και οι παππούδες τοτε ειναι το προβλημα. οι επιστήμονες έκλεισαν τα σχολεία οχι Για να μη νοσήσουν τα δίχρονα Και τα 5χρονα αλλα για να μειωθεί η διασπορά μέσω των παιδιών. Όποτε ολα αυτα που υποστηρίζετε με τα εμβόλια στα παιδια τα ασυμπτωματικα και αν εγω θα εμβολιάσω το παιδι μου ενώ εσεις δε υα πάρετε πραγματικά ειναι ασχετο με το θέμα μας και δε καταλαβαινω και τι θελετε να πείτε.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mommy39 είπε:

Η ιατρική κοινότητα τάσσεται υπέρ του εμβολιασμού και συστήνεται σε έγκυες / θηλάζουσες γυναίκες αναπαραγωγικής ηλικίας που θέλουν να συλλάβουν ειτε με φυσικο τροπο ειτε εξωσωματική. 
 

απο εκει και πέρα η απόφαση της καθε μιας στηρίζεται στο μορφωτικό της επίπεδο, την αντίληψη της, της ψυχοσύνθεσης της, Τω θρησκευτικών πεποιθήσεων, δηλαδή απο όλους τους παράγοντες που συνθέτουν την προσωπικότητα μας. 
 

η απόφαση της καθε μιας ειναι ατομική και εις ολόκληρο. Αφου με την @Mighty86 ξεκαθαρίσαμε οτι δε διαβάζει ιατρικά άρθρα που τα κριτικάρει αλλα στηρίζεται σε πληροφόρηση απο στατιστικές εκει ειναι το κρίσιμο σημείο. Οτι καθε μια παιζει με τις πιθανότητες εγω για παράδειγμα δε το ρισκάρω να νοσησω βαριά απο κοβιντ. Δεν το θελω με τοποτα άρα εμβολιάζομαι. Εμπιστεύομαι την ιατρική κοινότητα και το κανω.επισης τα ποσοστά που αναφέρονται τα αντιλαμβάνομαι ως συντριπτικά υπέρ του εμβολιασμού.  η καθεμία πιστεύει οτι εχει μια στις τοσεσ ( ανάλογα τι θεωρεί υψηλό ή χαμηλό ποσοστό) να μολυνθεί και να νοσήσει βαριά τοτε παίρνει και την αντίστοιχη απόφαση . Εκει στηρίζεται η απόφαση των περισσοτέρων κατα ποσο πιστεύουν αν θα μολυνθούν και αν θα ειναι ασυμπτωματικοί ή θα νοσήσουν βαριά. Η καθε απόφαση ειναι σεβαστή αρκεί να μην ακούγονται τοποθετήσεις εχω γνώμη και κρίνω την ιατρική συμβουλή σαν να ειμαι ιατρος. 
 

επισης δεν εχω καποιο χάρισμα οτι θα νοσήσω ελαφριά ή βαριά δεν το γνωριζω τι λαχείο θα μου κάτσει, αλλα δεν το διακινδυνεύω.

 Οςο για το αν θα εμβολιάσω τα παιδια μου η ιατρική κοινότητα δεν συνιστά εμβολιασμούς σε παιδια κατω των 12 όποτε δεν πρόκειται να εμβολιαςτουν. Οςο για τα παιδια τα ασυμπτωματικα ναι εινσι αλλα οταν ο ασυμπτωματικός φέρνει τον ιό στην οικογένεια και νοσεί η μανα και ο πατέρας Και οι παππούδες τοτε ειναι το προβλημα. οι επιστήμονες έκλεισαν τα σχολεία οχι Για να μη νοσήσουν τα δίχρονα Και τα 5χρονα αλλα για να μειωθεί η διασπορά μέσω των παιδιών. Όποτε ολα αυτα που υποστηρίζετε με τα εμβόλια στα παιδια τα ασυμπτωματικα και αν εγω θα εμβολιάσω το παιδι μου ενώ εσεις δε υα πάρετε πραγματικά ειναι ασχετο με το θέμα μας και δε καταλαβαινω και τι θελετε να πείτε.. 

Πριν λίγο καιρό δεν υπήρχε σύσταση προς θηλάζουσες κ έγκυες αλλά τώρα είναι επιτακτική αναγκη. Το ίδιο μπορεί να γίνει κ με τα παιδιά. Έστω κ με δικαιολογία την διασπορά μπορεί να μας βάλουν να εμβολιαζουμε τα παιδιά μας αύριο μεθαύριο.εμεις ξερουμε γιατί έκλεισαν τα σχολεία αλλά εσύ ανεφερες ότι θες να προστατέψεις το παιδάκι σου από τον κοβιντ.  

Ναι βάση πιθανοτήτων το πάω φυσικά. Από την αρχή για στατιστική μίλησα,ούτε για έρευνες ούτε για επιστημονικά άρθρα ,αυτά εσείς τα αναφέρετε. Το μόνο που είπα είναι ότι σκοπεύω να ενημερωθώ στο φουλ κ να διαβάσω όσο μπορώ πριν με αναγκάσουν να το κάνω. Κ όχι να πάω στου κασιδα το κεφάλι όπως κάνανε το άστρα ζενεκα στα χωριά. 

Τα ποσοστά των επιπλοκών εγώ δεν μπορώ να τα αντιληφθώ κ να τα συγκρίνω δεν υπάρχει καποια ανάλογη εφαρμογή που να μου παρουσιάζει κάθε μέρα της επιπλοκές που παρουσιάζονται σε καθημερινή βάση. 

Οκ οι εργαστηριακές μελέτες κ ότι έχει εμβολιαστεί μεγάλο μέρος του πληθυσμού. Αλλά πουθενά δεν φαίνεται πως αντιδράει του καθένα ο οργανισμός μόλις γυρίσει σπίτι του. Θα φανούν αυτά σε βάθος χρόνου.  Η κ μπορεί να μην φανούν κ ποτέ. Ένα απλό παράδειγμα είναι ο πεθερός μου ο οποίος γερός κ χωρίς προβλήματα καρδιάς έκανε το άστρα κ έπαθε κολπίκη μαρμαριγη όπως σας ξανά είπα. Πουθενά δεν δηλώθηκε αυτό. Οι γιατροί όμως του είπαν να μην κάνει την δεύτερη δόση τώρα. Η ιατρική κοινότητα στην Αγγλία λέει τα καλύτερα για το άστρα btw.

Κεγω δεν έχω χάρισμα να μαντέψω αν με το εμβόλιο μπορεί να πάθω ξαφνικά εγκεφαλικό ανακοπή παράλυση η κ να βγάλω σπυριά όπως έπαθε μια φίλη μου. Απο τον κοβιντ όμως ξέρω πως να προστατευτώ από το εμβόλιο δεν ξέρω...

  • Μου αρέσει 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mommy39 είπε:

Η ιατρική κοινότητα τάσσεται υπέρ του εμβολιασμού και συστήνεται σε έγκυες / θηλάζουσες γυναίκες αναπαραγωγικής ηλικίας που θέλουν να συλλάβουν ειτε με φυσικο τροπο ειτε εξωσωματική. 
 

απο εκει και πέρα η απόφαση της καθε μιας στηρίζεται στο μορφωτικό της επίπεδο, την αντίληψη της, της ψυχοσύνθεσης της, Τω θρησκευτικών πεποιθήσεων, δηλαδή απο όλους τους παράγοντες που συνθέτουν την προσωπικότητα μας. 
 

η απόφαση της καθε μιας ειναι ατομική και εις ολόκληρο. Αφου με την @Mighty86 ξεκαθαρίσαμε οτι δε διαβάζει ιατρικά άρθρα που τα κριτικάρει αλλα στηρίζεται σε πληροφόρηση απο στατιστικές εκει ειναι το κρίσιμο σημείο. Οτι καθε μια παιζει με τις πιθανότητες εγω για παράδειγμα δε το ρισκάρω να νοσησω βαριά απο κοβιντ. Δεν το θελω με τοποτα άρα εμβολιάζομαι. Εμπιστεύομαι την ιατρική κοινότητα και το κανω.επισης τα ποσοστά που αναφέρονται τα αντιλαμβάνομαι ως συντριπτικά υπέρ του εμβολιασμού.  η καθεμία πιστεύει οτι εχει μια στις τοσεσ ( ανάλογα τι θεωρεί υψηλό ή χαμηλό ποσοστό) να μολυνθεί και να νοσήσει βαριά τοτε παίρνει και την αντίστοιχη απόφαση . Εκει στηρίζεται η απόφαση των περισσοτέρων κατα ποσο πιστεύουν αν θα μολυνθούν και αν θα ειναι ασυμπτωματικοί ή θα νοσήσουν βαριά. Η καθε απόφαση ειναι σεβαστή αρκεί να μην ακούγονται τοποθετήσεις εχω γνώμη και κρίνω την ιατρική συμβουλή σαν να ειμαι ιατρος. 
 

επισης δεν εχω καποιο χάρισμα οτι θα νοσήσω ελαφριά ή βαριά δεν το γνωριζω τι λαχείο θα μου κάτσει, αλλα δεν το διακινδυνεύω.

 Οςο για το αν θα εμβολιάσω τα παιδια μου η ιατρική κοινότητα δεν συνιστά εμβολιασμούς σε παιδια κατω των 12 όποτε δεν πρόκειται να εμβολιαςτουν. Οςο για τα παιδια τα ασυμπτωματικα ναι εινσι αλλα οταν ο ασυμπτωματικός φέρνει τον ιό στην οικογένεια και νοσεί η μανα και ο πατέρας Και οι παππούδες τοτε ειναι το προβλημα. οι επιστήμονες έκλεισαν τα σχολεία οχι Για να μη νοσήσουν τα δίχρονα Και τα 5χρονα αλλα για να μειωθεί η διασπορά μέσω των παιδιών. Όποτε ολα αυτα που υποστηρίζετε με τα εμβόλια στα παιδια τα ασυμπτωματικα και αν εγω θα εμβολιάσω το παιδι μου ενώ εσεις δε υα πάρετε πραγματικά ειναι ασχετο με το θέμα μας και δε καταλαβαινω και τι θελετε να πείτε.. 

Συγγνώμη?! Και χωρίς να έχω ακόμα παιδια.. Θα εμβολιασω το παιδί μου με κάτι που δε το χρειάζεται για να μη το διασπείρει σε ηλικιωμένους??!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Malntalia είπε:

Συγγνώμη?! Και χωρίς να έχω ακόμα παιδια.. Θα εμβολιασω το παιδί μου με κάτι που δε το χρειάζεται για να μη το διασπείρει σε ηλικιωμένους??!!! 

Δεν εμβολιαζονται παιδια κατω των 12. Δε γνωριζω πως συνάγετε το συμπέρασμα οτι Είπα οτι πρεπει να εμβολιαστούν παιδιά.

Ανέφερα οτι τα σχολεία έκλεισαν ωςτε οι ασυμπτωματικοί ( αλλες φορές με ήπια συμπτωματα) φορείς που ειναι τα παιδια να μη μεταδώσουν τον ιό σε γονείς και παππούδες.

αυτός ήτανε και ο λόγος αν υπήρχε άλλος λόγος όπως υπονοείτε επειδη οι ψυχολογικές συνέπειες στα παιδια ειναι καταστροφικές, πρεπει να οργανωθείτε και να κινηθείτε νομικά εναντίον της απόφασης. 

 


 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Πριν λίγο καιρό δεν υπήρχε σύσταση προς θηλάζουσες κ έγκυες αλλά τώρα είναι επιτακτική αναγκη. Το ίδιο μπορεί να γίνει κ με τα παιδιά. Έστω κ με δικαιολογία την διασπορά μπορεί να μας βάλουν να εμβολιαζουμε τα παιδιά μας αύριο μεθαύριο.εμεις ξερουμε γιατί έκλεισαν τα σχολεία αλλά εσύ ανεφερες ότι θες να προστατέψεις το παιδάκι σου από τον κοβιντ.  

Ναι βάση πιθανοτήτων το πάω φυσικά. Από την αρχή για στατιστική μίλησα,ούτε για έρευνες ούτε για επιστημονικά άρθρα ,αυτά εσείς τα αναφέρετε. Το μόνο που είπα είναι ότι σκοπεύω να ενημερωθώ στο φουλ κ να διαβάσω όσο μπορώ πριν με αναγκάσουν να το κάνω. Κ όχι να πάω στου κασιδα το κεφάλι όπως κάνανε το άστρα ζενεκα στα χωριά. 

Τα ποσοστά των επιπλοκών εγώ δεν μπορώ να τα αντιληφθώ κ να τα συγκρίνω δεν υπάρχει καποια ανάλογη εφαρμογή που να μου παρουσιάζει κάθε μέρα της επιπλοκές που παρουσιάζονται σε καθημερινή βάση. 

Οκ οι εργαστηριακές μελέτες κ ότι έχει εμβολιαστεί μεγάλο μέρος του πληθυσμού. Αλλά πουθενά δεν φαίνεται πως αντιδράει του καθένα ο οργανισμός μόλις γυρίσει σπίτι του. Θα φανούν αυτά σε βάθος χρόνου.  Η κ μπορεί να μην φανούν κ ποτέ. Ένα απλό παράδειγμα είναι ο πεθερός μου ο οποίος γερός κ χωρίς προβλήματα καρδιάς έκανε το άστρα κ έπαθε κολπίκη μαρμαριγη όπως σας ξανά είπα. Πουθενά δεν δηλώθηκε αυτό. Οι γιατροί όμως του είπαν να μην κάνει την δεύτερη δόση τώρα. Η ιατρική κοινότητα στην Αγγλία λέει τα καλύτερα για το άστρα btw.

Κεγω δεν έχω χάρισμα να μαντέψω αν με το εμβόλιο μπορεί να πάθω ξαφνικά εγκεφαλικό ανακοπή παράλυση η κ να βγάλω σπυριά όπως έπαθε μια φίλη μου. Απο τον κοβιντ όμως ξέρω πως να προστατευτώ από το εμβόλιο δεν ξέρω...

@Mighty86 ακριβώς προν λιγο καιρο δεν υπήρχε η σύσταση για θηλάζουσες και έγκυες . Τωρα υπαρχει !!!! Ακριβώς σταθείτε εκει.. χωρις μελέτες δε συστήνανε τον εμβολιασμό μετα απο μελέτες που έγιναν τον συστήνουν. Οι ειδικοί ξέρουν, προςωπικα εμπιστεύομαι την ιατρική κοινότητα. 
 

υπονοειτε και οτι τα σχολεία έκλεισαν για αλλο λόγο....προφανως δεν εμπιστεύεστε τους θεσμούς / φορείς του ελληνικού κρατους . Συμμερίζομαι τους λογους σας, το κράτος ειναι απαράδεκτο σε πολλα θέματα, αλλα στο συγκεκριμένο θέμα τη μελέτη δεν την εκανε ο Χαρδαλιάς ουτε ο Μητσοτάκης ή η Παγώνη αλλα ειναι διεθνής μελέτες. 
 

Τα ΜΜΕ στην Ελλαδα έκαναν γνωστες τις παρενεργειες αν η νοσοκόμα στη Κέρκυρα ειχε παραλύση αλλα εγινε καλα ή αν η μητερα στη Κρήτη πέθανε. Ολα αυτα σχετίζονταν με το άστρα ζενεκα. Αλλα σπο την αρχή η ελλαδα ήτανε η μονη χώρα που το  χορηγούσε σε γυναίκες αναπαραγωγικής ηλικίας. Οι αλκές χώρες δεν το χορήγησαν παρα μονο σε άνω των 60. Άρα ναι ανεδείχθησαν περιστατικά η οδηγία μετα άλλαξε και στην ελλαδα. Και παλι όμως δεν υπήρχε απόκρυψη πληροφορίας.δεν υπαρχει συνωμοσία, ο κόσμος Άκουσε και έκρινε και οι περισσότεροι ήτανε διστακτικοί για το άστρα ανάμεσα τους και εγω πως γινεται τα αλλα κράτη να μη το χορηγούν και η ελλαδα ναι. Τα mRNA συστήνονται μετα σπο τεκμηριωμένες μεκετες των επιστημόνων σε έγκυες θηλάζουσες και γυναίκες αναπαραγωγικής ηλικίας. 

η Αγγλία φυσικά λέει τα καλυτερα για το άστρα. Ξέρετε τι εγινε στην Αγγλία με τον κοβιντ;;;; Τους θέρισε..όπως και στη χώρα που μένω το περισσότερο διαςτημα...αφου γίνανε μαζικοί εμβολιασμοί με άστρα είδανε και τις παρενεργειες. Δε γνωριζω εάν είχανε θανάτους. πόσους όμως θα Νατους καταγεγραμμένους απο κοβιντ είχανε; Στην ελλαδα όμως και στα αλλα κράτη συστήνουν mRNA για γυναίκες αναπαραγωγικής ηλικίας. 

 

ο πεθερός σας ειναι ηλικιωμένος εάν το εμβολιο του εκανε μαρμαρυγή με τον κοβιντ θα τον χανατε.  Ευτυχως που εμβολιάστηκε.  τα σπυράκια της φίλης σας περαστικα ήτανε, τωρα όμως ειναι προστατευμένη απο τον κοβιντ και οι πιθανότητες σοβαρής νοσησης ελάχιστες. Η φίλη σας μονο σπυράκια ειχε, ουτε μαρμαρυγή ουτε παράλυση ουτε εγκεφαλικό. Ολα καλα λοιπόν Δε καταλαβαινω γιατι το αναφέρετε . Και εγω ειχα για τρεις μερες Πυρετό εεε και; Εμβολιο εκανα...

 

Απο 40 έως 60 χρονων οι μισοί διασωληνωμένοι σημερα στην ελλαδα και όλοι ανεμβολιαστοι. Δε σας θορυβεί αυτο; Πιστεύετε οτι αυτοί οι άνθρωποι δεν πλένανε τα χέρια τους ή δε φόραγαν τη μάσκα τους;  Όπως είπαμε ο καθένας παιζει με την πιθανοτητα. 
 

Θεωρώ οτι δεν εμπιστεύεστε καθόλου το κράτος στο συγκεκριμένο ζήτημα. Έχετε υπόνοιες αλλα οχι κατι συγκεκριμένο. Αυτο καταλαβαινω απο αυτα που αναφέρετε. Εγω θα σας προτεινω ακόμη μια φορα να δείτε σε αλλα κράτη τι γίνετε. και τα στατιστικά που διαβάζετε ( δε γνωριζω τις πηγεσ) να τα συζητήσετε με τον γιατρο σας. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 20/8/2021 at 9:00 ΠΜ, Rafaela_123 είπε:

Δεν λεω στην εγκυμοσύνη λεω γενικά και ναι υπάρχουν βιταμίνες που μπορούν να τις πάρουν και έγκυες και θηλάζουσες! Εκτός από τις βιταμίνες Α Ε Που είναι λιποδιαλιτες τις αλλες μπορείς να τις λαμβάνεις ελεύθερα! Και η Δ είναι λιποδιαλιτη ομως 1000 μονάδες δεν είναι τίποτα μπορείς να τις λαμβάνεις άφοβα! 

Συγγνώμη και με όλο το θάρρος, επειδή σας διαβάζουν πολλές να πω από προσωπική εμπειρία ότι αυτό δεν ισχύει. Ούτε καν με τη C που επίσης είναι λιποδιαλυτή. Με 1000αρα δόση με "πείραξε". Ίσως έτυχε, ίσως είναι θέμα οργανικό, ίσως πολυπαραγοντικό, αλλά όχι... ακόμα και οι βιταμίνες χρειάζονται σύνεση και τη σύμφωνη γνώμη γιατρού!

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Ele@n είπε:

Συγγνώμη και με όλο το θάρρος, επειδή σας διαβάζουν πολλές να πω από προσωπική εμπειρία ότι αυτό δεν ισχύει. Ούτε καν με τη C που επίσης είναι λιποδιαλυτή. Με 1000αρα δόση με "πείραξε". Ίσως έτυχε, ίσως είναι θέμα οργανικό, ίσως πολυπαραγοντικό, αλλά όχι... ακόμα και οι βιταμίνες χρειάζονται σύνεση και τη σύμφωνη γνώμη γιατρού!

Γιατί δεν ισχύει; Τα συμπληρώματα διατροφής τα λαμβάνεις για 3 μήνες και κανείς διακοπή μετά αν νιώσεις την ανάγκη τα ξανά λαμβάνεις ή λαμβάνεις κάτι άλλο! Τι σας πείραξε δηλαδή με την βιταμίνη C? Ίσως να σας πείραξε το εκδοχο που έχει μέσα αν αλλάζατε σκευασμα και περνάτε κάποιο άλλο ισως να ήταν εντάξει! Εκτός αν εχεις κυαμισμο που δεν συστήνεται να παρεις βιταμίνη C. 
 

Στην Γερμανία χορηγούν 25000 μονάδες την εβδομάδα βιταμίνη Δ και εμεις φοβόμαστε να πάρουμε 1000 μονάδες! Για να γίνει τοξική πρέπει να παρεις πάνω από 25000 μονάδες την ημέρα και τι σου προκαλεί διάρροια! Και στις μεσογειακές χώρες έγιναν πολλες μελέτες και έδειξαν ότι έχουμε μειωμένη συγκέντρωση είχα πάει κι σε σεμινάριο έχουμε έλλειψη ένα γονίδιο! 
 

στην εγκυμοσύνη υπάρχουν ειδικά σκευάσματα συμπληρώματα διατροφής που μπορούν να πάρουν!
 

εγω είπα ότι η βιταμίνη Α και η Ε απαγορεύονται στην εγκυμοσύνη!
 

Προβιοτικά πχ μπορείς να τα λαμβάνεις εφόρου ζωής χωρις να πάθεις τίποτα! D mannose το ίδιο! Q10 καποιος που λαμβάνει στατινη πρέπει να το λαμβάνει συνέχεια! Δεν καταλαβαίνω γιατί λες δεν ισχύει; 
 

Σε φαρμακευτική εταιρία δουλεύω που ενημερώνω τους γιατρους που από εμένα και τους συναδέλφους γνωρίζουν τα φάρμακα που υπάρχουν στην αγορά και τις δοσολογίες και σε ποιες περιπτωσεις να τα δώσουν και αν μπορούν να τα λάβουν εγκυες! Και εγώ είμαι στον τομέα των συμπληρωμάτων όποτε δεν λεω κάτι που δεν ισχύει! 
 

Διαβάζω εδώ πολλες γυναίκες λαμβάνουν για Δυσκοιλιότητα dulcolax ενώ υπάρχουν φυσικά σκευάσματα που είναι άφοβα να τα πάρει μια εγκυμονούσα και μπορεί να τα λάβει και για 3 συνεχόμενους μηνες! 

Link to comment
Share on other sites

Έρευνες από τα μεγαλύτερα πανεπιστημιακά ιδρύματα του κόσμου: Cambridge, Harvard, Yale, John’s Hopkins, Imperial College, Emory University, Rockefeller Institute κ.α., δημοσιευμένες στα εγκυρότερα ιατρικά/επιστημονικά περιοδικά και ιστοτόπους του κόσμου: NCBI, PubMed, NIH, BMJ, Plos, Pnas, Jstor, BioRxiv, Nature, MedRxiv, ASM, Jama κ.α., καθώς και επιλεγμένες ειδήσεις από τα μεγαλύτερα ειδησεογραφικά πρακτορεία του κόσμου: Bloomberg, BBC, the Times, Guardian, CNBC, Reuters, Forbes, DailyMail κ.α.

 

Δεν υπάρχει κανένα εγκεκριμένο εμβόλιο που να αποτρέπει αποδεδειγμένα τη νόσηση από Covid-19¹. Όλα είναι πειραματικά, προσωρινώς αδειοδοτημένα και η αποτελεσματικότητα τους εξαρτάται από μια πληθώρα παραγόντων, όπως: τον τύπο του εμβολίου, τον κατασκευαστή, τους υποδοχείς ACE2 κάθε ανθρώπου, την ηλικία, το φύλο, την φυλή, την μετάλλαξη του ιού με την οποία θα έρθει σε επαφή κλπ. Πρόσφατη έρευνα απέδειξε ότι η πλειοψηφία των αντισωμάτων που δημιουργούν τα mRNA εμβόλια ΔΕΝ έχουν εξουδετερωτική δράση απέναντι στον νέο κορονοϊό, παρά μόνο σε άλλους εποχιακούς κορονοϊούς! Ενώ το εμβόλιο της Pfizer έχει πλέον μόνο 39% αποτελεσματικότητα! Πράγμα που σημαίνει πως αν η εταιρεία κατέθετε σήμερα τα χαρτιά της για έλεγχο δεν θα έπαιρνε κανενός είδους αδειοδότηση, καθώς το όριο είναι στο 50%!

Βρισκόμαστε επισήμως στην Τέταρτη Φάση της πειραματικής δοκιμής τους: Μαζικός εμβολιασμός γενικού πληθυσμού². Ενώ η Τρίτη, αντί για δύο χρόνια (που επιτάσσει το πρωτόκολλο), κράτησε μόνο 3 μήνες!

Οι δηλωμένοι θάνατοι απ’ τα εμβόλια ξεπέρασαν σε ποσοστό τους θανάτους από COVID-19 στον υγιή πληθυσμό! 0,0036% έναντι 0,0009%! Ενώ υπάρχουν χώρες όπως η Αγγλία και η Νορβηγία οπού το ποσοστό των νεκρών από τα εμβόλια έφτασε το 0,03% και 0,08% αντιστοίχως!¹⁰ Παράλληλα δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι οι μισοί και πλέον θάνατοι απ’ τον ιό είναι «με κόβιντ» και όχι «από κόβιντ». Άνθρωποι που κατέληξαν στις ΜΕΘ από ένα συνδυασμό νοσημάτων, ενδονοσοκομειακών λοιμώξεων κλπ.

Οι δηλωμένες περιπτώσεις παρενεργειών από τα εμβόλια στην Ευρώπη έφτασαν τις 1,687,527, ενώ οι θάνατοι τους 17,503!! Στην Ελλάδα, οι περιπτώσεις παρενεργειών, μέχρι και τις 26/6, ανέρχονται στις 3,594, δηλαδή 0,07%. Ενώ το 89% των περιπτώσεων αφορά το εμβόλιο της Pfizer⁴.

Τα υπάρχοντα εμβόλια ΔΕΝ είναι αποτελεσματικά ενάντια στις νέες μεταλλάξεις του ιού⁵! Αναλόγως την μετάλλαξη μειώνεται και η αποτελεσματικότητα τους. Έχει αποδειχθεί πως οι μεταλλάξεις Beta (αφρικανική), Delta (ινδική) και Lamda (Περού) διαφεύγουν σε σημαντικά ποσοστά απ’ τα αντισώματα των εμβολιασμένων, ενώ η μετάλλαξη Epsilon (Καλιφόρνια) διαφεύγει σε ποσοστό 85%!

Οι εμβολιασμένοι είναι 8 φορές πιο πιθανό να κολλήσουν την αφρικανική μετάλλαξη (Beta) και 16 φορές την βρετανική (Alpha) σε σχέση με του μη εμβολιασμένους⁶!

Η πλειοψηφία όσων μολύνονται από τη μετάλλαξη Delta είναι εμβολιασμένοι!⁷ Πλέον έχουμε και στη χώρα μας Δομές, όπως τα γηροκομεία και νησιά, όπως η Μύκονος, που ενώ ήταν «Covid Free» γέμισαν κρούσματα από τις νέες μεταλλάξεις!

Η πλειοψηφία των νεκρών από την μετάλλαξη Delta στην Αγγλία, σήμερα, είναι εμβολιασμένοι! Το 60% με τουλάχιστον μία δόση και το 43% και με τις δύο!⁸ Πεθαίνουν κατά 8,6 φορές περισσότερο απ’ ότι οι ανεμβολίαστοι! Στην Ελλάδα σε έναν ολόκληρο χρόνο πανδημίας είχαμε 5,000 νεκρούς και μέσα σε μόλις έξι μήνες, από την έναρξη του εμβολιαστικού προγράμματος, έχουμε ήδη 8,000!

Τα εμβόλια ΔΕΝ σταματούν την μετάδοση του ιού στους εμβολιασμένους. Οι εμβολιασμένοι μεταδίδουν αποδεδειγμένα τον ιό⁹, εφόσον έρθουν σε επαφή μαζί του και μάλιστα σε υπερπολλαπλάσια ποσοστά. Έως και 16 φορές περισσότερο! Είναι Υπερ-μεταδότες του ιού και γι’ αυτό είναι αδύνατο να χτιστεί το περίφημο «τοίχος ανοσίας».

Όλα τα εμβόλια, ιδίως τα mRNA, έχουν μια πληθώρα πολύ σοβαρών παρενεργειών και σε ορισμένες περιπτώσεις προκαλούν μόνιμες βλάβες στον οργανισμό (υπερδιέγερση ανοσοποιητικού, βλάβες σε αγγεία και όργανα, αυτοάνοσα νοσήματα, θρομβώσεις, φλεγμονές κλπ.). Η πλειοψηφία των παρενεργειών εμφανίζονται μετά τη δεύτερη δόση και έρχεται και η τρίτη!

Οι καταγεγραμμένες/δηλωμένες, μέχρι στιγμής, σοβαρές παρενέργειες από τα mRNA εμβόλια είναι μεταξύ άλλων: Θάνατος σε ποσοστό 0,008%, Αλλεργικές αντιδράσεις σε ποσοστό 2.1%, Παράλυση προσώπου σε ποσοστό 0,6%, Διόγκωση λεμφαδένων (λαιμός, μασχάλη) σε ποσοστό 12%, Μυοκαρδίτιδα/Περικαρδίτιδα (φλεγμονή στην καρδιά) σε ποσοστό 0,3%, Θρομβοπενία/Θρομβοπενική Πορφύρα (ΑΠΘ), Αποβολή σε ποσοστό 12,6 (!), εξαιρετικά αιματηρές περίοδοι στις γυναίκες, Έμφραγμα, Εγκεφαλικό, Νευρολογικές Διαταραχές, Τύφλωση, Κώφωση κ.α. Επίσης, έχει παρατηρηθεί η γέννηση Αυτοάνοσων Νοσημάτων ή η αναζωπύρωση τους σε άτομα που ήδη έχουν. Υπάρχουν περιπτώσεις όπου έχει αναπτυχθεί μέχρι και Έρπητας Ζωστήρας σε άτομα με Αυτοάνοσες Ρευματικές Παθήσεις.¹⁰

Έχει διαπιστωθεί πως η πρωτεΐνη ακίδα (spike protein), η γνωστή «κορώνα» που δίνει το όνομα της στον ιό, είναι κυτταροτοξική (prion-like) και κατά συνέπεια καρκινογόνα! Μετά τον εμβολιασμό κυκλοφορεί στο αίμα έως και ένα μήνα διαπερνώντας όργανα, όπως: σπλήνα, συκώτι, μυελός των οστών, με την μεγαλύτερη συγκέντρωση της να εντοπίζεται στις ωοθήκες!¹¹ Η αδιάκοπη παραγωγή της πρωτεΐνης αυτής από τον οργανισμό, μετά και την δεύτερη δόση, προκαλεί συστημική μόλυνση. Αρχικά υπερ-διεγείρει και έπειτα καταστρέφει τους υποδοχείς ACE2, στους οποίους δένεται, επιφέροντας βλάβες, όπως: πήξη/αραίωση του αίματος, φλεγμονές, βλάβες στα αγγεία, καταστολή ανοσοποιητικού κλπ. Κάνει τον οργανισμό να γερνάει απότομα, κάνει τον υγιή εσωτερικά σαν έναν παχύσαρκο ή χρόνια καπνιστή! Μένει να διαπιστωθεί αν η συγκέντρωση της πρωτεΐνης στις ωοθήκες έχει επιπτώσεις καί στην γονιμότητα, όπως και αν οδηγεί, γενικότερα, σε νευροεκφυλιστικές παθήσεις και αυτοάνοσα νοσήματα.

Οι καταγεγραμμένες/δηλωμένες, μέχρι στιγμής, σοβαρές παρενέργειες από τα εμβόλια τροποποιημένου αδενοϊού χιμπατζή (AstraZeneca/J&J) είναι μεταξύ άλλων: Θάνατος σε ποσοστό 0,004%, Θρόμβωση/Θρομβοπενία σε ποσοστό 3% με ποσοστό θνησιμότητας 18% (!), Αναφυλαξία, Έμφραγμα, Εγκεφαλικό, Νευρολογικές Διαταραχές, Σύνδρομο Guillain-Barré, CLS, Τύφλωση, Κώφωση κ.α.³⁰

Η πλειοψηφία των παρενεργειών και των θανάτων απ’ τα εμβόλια ΔΕΝ δηλώνεται στα συστήματα VAERS, EudraVigilance και στις ειδικές Κίτρινες Κάρτες²⁹. Ο κόσμος, όχι μόνο αγνοεί πλήρως την ύπαρξη της παγκόσμιας και ευρωπαϊκής πλατφόρμας των CDC και ΕΜΑ, για την δήλωση παρενεργειών και θανάτων απ’ τα εμβόλια, αλλά επικρατεί και η «λογική» της αποσιώπησης «για να μην τρομοκρατηθεί ο κόσμος!».²⁹ Εξού και η παραίτηση βόμβα του καθηγητή ιατρού κ. Π. Βλαχογιαννόπουλου από την αρμόδια επιτροπή του ΕΟΦ για τις παρενέργειες των εμβολίων, καταγγέλλοντας απόκρυψη και συγκάλυψη δεδομένων! Παρ’ όλα αυτά μέσα σε μόλις μισό χρόνο εμβολιασμών οι δηλώσεις παρενεργειών, μόνο στο αμερικανικό σύστημα VAERS, έχουν ξεπεράσει τις 500.000 αποτελώντας το 1/3 του συνόλου των αναφορών των τελευταίων 30 χρόνων!

Στις ηλικίες 65+ οι παρενέργειες των εμβολίων είναι πολύ σπάνιες, όμως η θνησιμότητα 3 φορές μεγαλύτερη! Τα νέα εμβόλια ΔΕΝ περιέχουν έτοιμα αντισώματα, παρά εξωθούν τον οργανισμό στην παραγωγή της πρωτεΐνης ακίδα (spike protein). Οι μεγάλοι άνθρωποι έχουν μειωμένη ικανότητα πρωτεϊνοσύνθεσης, όπως και γενικότερα ιδιαίτερα μειωμένη ανοσοαπόκριση. Γι’ αυτό και τα νέα εμβόλια ΔΕΝ τους πιάνουν. Στην περίπτωση, όμως, που ο οργανισμός τους ανταποκριθεί και παράξουν την ακίδα δεν είναι σε θέση να ανταπεξέλθουν στις παρενέργειες και έτσι καταλήγουν! Όσο πιο νέος είναι ο οργανισμός, ανεξαρτήτου ηλικίας, τόσο μεγαλύτερη αναβολική ικανότητα έχει και τόσες περισσότερες πιθανότητες εκδήλωσης παρενεργειών¹².

Μελέτη του CDC απέδειξε ότι το εμβόλιο είναι εξόχως επικίνδυνο για τα παιδιά! Το 48,9% των δηλωμένων παρενεργειών αφορούσε συστημικές αντιδράσεις, το 24,5% εξ αυτών επιπτώσεις στην καρδιά και το 4,3% Μυοκαρδίτιδα! 56 παιδιά χρειάστηκε να νοσηλευτούν (0,04%), ενώ 14 έχασαν τη ζωή τους (0,01%)!³⁵

Τα εμβόλια εξωθούν τους ιούς σε νέες ισχυρότερες μεταλλάξεις. Ξέχωρα απ’ τη φυσική και αναμενόμενη μετάλλαξη τους στον μη εμβολιασμένο πληθυσμό¹³. Γι’ αυτό και βάλλουν σε μεγαλύτερα ποσοστά τους εμβολιασμένους. Εξελίσσονται εναντίον τους, λόγω του φαινομένου ADE! Στήνεται, έτσι, μια υπερ-κερδοφόρα επιχείρηση, ένας ατέρμονος κύκλος, δίχως τελειωμό. Το «φάρμακο» δημιουργεί όλο και πιο ισχυρές μεταλλάξεις και ο φοβισμένος και εξαρτημένος λαός αναμένει καρτερικά την ολοένα και πιο νέα και «εξελιγμένη», σωτήρια, δόση!

Ο κορονοϊός ΔΕΝ θα εξαλειφθεί ποτέ. Θα υπάρχει για πάντα¹⁴!

Ανά 8μηνο ή χρόνο θα απαιτείται ο εκ νέου εμβολιασμός όλων!¹⁵ Ήδη εγκρίθηκε η τρίτη δόση και έχει παραγγελθεί η τέταρτη!

Οι ετήσιοι εμβολιασμοί καταστέλλουν το ανοσοποιητικό σύστημα! Όσο λαμβάνει κάποιος εξωγενώς αντισώματα, τόσο λιγότερο ανταποκρίνεται ο οργανισμός του σε αυτά. Τόσο λιγότερο απορροφά τις νέες πληροφορίες για να χτίσει άμυνες ενάντια στις νέες μεταλλάξεις¹⁶.

Όσοι έχουν κάνει το εμβόλιο έχουν αποδεδειγμένα, πλέον, χαμηλότερη ανοσοαπόκριση στις νέες μεταλλάξεις απ’ ότι οι ανεμβολίαστοι!⁸ Είναι αυταπόδεικτο απ’ τη στιγμή που οι εμβολιασμένοι αποτελούν την πλειοψηφία των κρουσμάτων και των νεκρών των νέων μεταλλάξεων στις χώρες με τους περισσότερους εμβολιασμούς (Αγγλία, Ισραήλ, ΗΑΕ κλπ.).

Το αν θα κολλήσει και το πόσο βαριά θα νοσήσει κάποιος από κορονοϊό εξαρτάται απ’ τους υποδοχείς ACE2 που έχει. Στους Ευρωπαίους το ποσοστό επικινδυνότητας ανέρχεται στο 55%, ενώ στους Ασιάτες είναι 96-99%. Γι’ αυτό εκεί κολλούσαν όλοι, ενώ εδώ ακόμα και ενδοοικογενειακά μόνο το 1/3.¹⁷

Το 1/3 του πληθυσμού έχει φυσική ανοσία στον κορονοϊό¹⁸! Ιδιαιτέρως τα παιδιά! Οι κορονοϊοί υπάρχουν στη Γη απ’ την αυγή της ανθρωπότητας και ο νέος κορονοϊός δεν είναι όσο «νέος» νόμιζαν στην αρχή. Για την ακρίβεια έχει 89% γονιδιακή ομοιότητα με άλλους κορονοϊούς. Έτσι, ο οργανισμός μας αντιδρά θετικά στα γνωστά μέρη του ιού. Μάλιστα η πλειοψηφία των θανάτων έχει προκληθεί από την υπερδιέγερση του ανοσοποιητικού έναντι του ιού. Ένα φαινόμενο που ονομάζεται «Καταιγίδα Κυτοκινών». Τα εμβόλια κατά του κορονοϊού υπερδιεγείρουν αποδεδειγμένα το ανοσοποιητικό σύστημα ορισμένων ανθρώπων με πρώτα τα παιδιά. Όσο νεότερος ο άνθρωπος τόσο καλύτερα αντιδρά το ανοσοποιητικό του και τόσες περισσότερες είναι οι πιθανότητες βλάβης από τα εμβόλια³¹.

Το 89-100% όσων έχουν έρθει σε επαφή με τον ιό (είτε νόσησαν, είτε όχι) έχουν αναπτύξει μονοκλωνικά αντισώματα¹⁹.

Έρευνες αποδεικνύουν πως όσοι έχουν έρθει σε επαφή με τον ιό δεν χρειάζεται να κάνουν το εμβόλιο²⁰.

Η μετάλλαξη Delta είναι δύο φορές πιο μεταδοτική, όμως επτά έως δέκα φορές λιγότερο θανατηφόρα!²¹ Ακολουθεί τη φυσική εξέλιξη των ιών, να γίνονται πιο μεταδοτικοί, αλλά ταυτόχρονα να εξασθενούν.

Το παγκόσμιο ποσοστό θανάτων από κορονοϊό είναι 1,4%.

Το παγκόσμιο ποσοστό θανάτων χωρίς υποκείμενα νοσήματα είναι 0,7%.

Το παγκόσμιο ποσοστό θανάτων σε ηλικίες κάτω των 60 ετών είναι 0,3%.

Εξ αυτών, το ποσοστό που πεθαίνει χωρίς υποκείμενα νοσήματα είναι επίσης 0,3%, δηλαδή το 0,0009% του συνόλου²². Ενώ το ποσοστό θανάτων στα παιδιά κάτω των 10 ετών είναι μηδενικό!

Τα μοριακά τεστ (PCR) καταργούνται με απόφαση του CDC, καθώς αποδείχθηκε πως ΔΕΝ είναι έγκυρα! Μετά τα self test, σειρά παίρνουν καί τα χρυσοπληρωμένα εργαστηριακά τέστ πάνω στα οποία στηρίχθηκε όλο το οικοδόμημα της πανδημίας. Πλέον έχουμε επίσημη παραδοχή πως εμφανίζουν ψευδώς θετικά αποτελέσματα, καθώς δεν μπορούν να ξεχωρίσουν τον ιό της γρίπης (influenza) απ’ τον κορονοϊό! Γι’ αυτό έλεγαν πως εξαφανίστηκε, ως δια μαγείας, μετά απο 100 χρόνια ή ότι όσοι έχουν κάνει το εμβόλιο της γρίπης προστατεύονται απ’ τον κορονοϊό! Αυτό σημαίνει πως ένας τεράστιος αριθμός κρουσμάτων και θανάτων που καταγράφηκαν ως COVID-19 προήλθαν (όπως κάθε χρόνο) απ’ τον ιό της γρίπης και μάλιστα σε υπερπολλαπλάσια ποσοστά λόγω του πρωτοκόλλου αντιμετώπισης που ακολουθείται. Οι ασθενείς μένουν σε κατ’ οίκον απομόνωση μέχρι να εμφανίσουν συμπτώματα, αντί να πάρουν απευθείας αντιβιοτικά κι έτσι καταλήγουν απ’ τις δευτερογενείς λοιμώξεις!³⁴

Το 78% των ανθρώπων που νοσηλεύονται από κορονοϊό, όπως και το 95% όσων πεθαίνουν, είναι υπέρβαροι ή παχύσαρκοι!²⁴ ³³.

Έρευνα του CDC απέδειξε πως το 95% των νεκρών από COVID-19 είχαν τουλάχιστον ένα προϋπάρχον πρόβλημα υγείας, όπως: Παχυσαρκία, φραγμένες αρτηρίες, Υπέρταση, υψηλή χοληστερίνη κλπ. Ενώ δεύτερη συνηθέστερη διαταραχή που οδηγεί σε θάνατο (μετά την παχυσαρκία) είναι το Άγχος και ο Φόβος, καθώς αδρανοποιούν το ανοσοποιητικό!³³

Ο ιός βάλλει σε υπερπολλαπλάσια ποσοστά τους ξένους. Η συντριπτική πλειοψηφία των κρουσμάτων, των νοσηλευομένων και των νεκρών στην Αμερική και στην Αγγλία είναι αλλόφυλοι! Στην Αμερική μόνο το 19% είναι Λευκοί, ενώ στην Αγγλία μόνο το 17%, τη στιγμή που και στις δύο χώρες αποτελούν το 75% του πληθυσμού!²³

Τα εμβόλια, στα προηγούμενα στάδια της δοκιμής τους, δοκιμάστηκαν μόνο σε υγιείς ανθρώπους. Κατά συνέπεια δεν υπάρχουν δεδομένα για πιθανές παρενέργειες σε εγκύους, καρκινοπαθείς, πάσχοντες από αυτοάνοσα νοσήματα, διαβητικούς και ένα σωρό άλλες κατηγορίες ευπαθών ομάδων.²⁵

Η τεχνολογία CRISPR (Cas9) μέσω της οποίας αναπτύχθηκαν τα νέα mRNA εμβόλια υπάρχει εδώ και περίπου 20 χρόνια²⁶. Μέσω αυτής αναπτύσσονται μεταλλαγμένοι σπόροι (GMO), φυτά, ενώ έχουν δημιουργηθεί εργαστηριακά μέχρι και μεταλλαγμένα ζώα πχ. ποντίκια που δεν κολλούν ορισμένες λοιμώδεις ασθένειες ή ακόμα και σκυλιά που φωσφορίζουν στο σκοτάδι (κι όμως). Ουδέποτε, όμως, είχε πάρει την οποιαδήποτε έγκριση για χρήση σε ζώα ή ανθρώπους λόγω των άγνωστων μακροπρόθεσμων παρενεργειών (πχ. εκδήλωση καρκίνων ή αυτοάνοσων νοσημάτων) και των βέβαιων επιπτώσεων που θα έχουν στη Φύση και στην τροφική αλυσίδα οι όποιες μαζικές γενετικές αλλοιώσεις. Ο ίδιος ο εφευρέτης της τεχνολογίας μέσω της οποίας κατασκευάζονται τα νέα mRNA εμβόλια λέει πως δεν είναι ασφαλή για τους νέους!³² Παρ’ όλα αυτά, χάρη στην πανδημία και στην πολύτιμη ευκαιρία που άδραξαν για την Μεγάλη Επανεκκίνηση η τεχνολογία αυτή απελευθερώθηκε και ήδη ετοιμάζονται νέα mRNA εμβόλια ενάντια σε κάθε γνωστό ιό: Ebola, HIV, HPV, H1N1, Ηπατίτιδα, Ελονοσία, Φυματίωση, ακόμα και Καρκίνο!²⁷

Υπάρχουν αποτελεσματικές θεραπείες κατά της COVID-19 και τέσσερα πλήρως αδειοδοτημένα φάρμακα! Υπάρχει η ενέσιμη θεραπεία Ρεμδεσιβίρης που μειώνει αποδεδειγμένα τις μέρες νοσηλείας, η Ιβερμεκτίνη, η Τοσιλιζουμάμπη, μια πλήρως εγκεκριμένη θεραπεία (κοκτέιλ) μονοκλωνικών αντισωμάτων, όπως και θεραπεία με Τ λεμφοκύτταρα που ανέπτυξαν Έλληνες γιατροί, με τους νοσούντες να παίρνουν εξιτήριο μέσα σε λίγα 24ωρα!²⁸

Τα αλλεπάλληλα lockdown προκάλεσαν ψυχολογικά προβλήματα (άγχος, στρες, κατάθλιψη, τάσεις αυτοκτονίας κλπ.) σ’ ένα τουλάχιστον 50% του παγκόσμιου πληθυσμού. Είναι βέβαιο ότι μακροπρόθεσμα τα θύματα θα ξεπεράσουν κατά πολύ εκείνα του κορονοϊού!²²

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Γιατί δεν ισχύει; Τα συμπληρώματα διατροφής τα λαμβάνεις για 3 μήνες και κανείς διακοπή μετά αν νιώσεις την ανάγκη τα ξανά λαμβάνεις ή λαμβάνεις κάτι άλλο! Τι σας πείραξε δηλαδή με την βιταμίνη C? Ίσως να σας πείραξε το εκδοχο που έχει μέσα αν αλλάζατε σκευασμα και περνάτε κάποιο άλλο ισως να ήταν εντάξει! Εκτός αν εχεις κυαμισμο που δεν συστήνεται να παρεις βιταμίνη C. 
 

Στην Γερμανία χορηγούν 25000 μονάδες την εβδομάδα βιταμίνη Δ και εμεις φοβόμαστε να πάρουμε 1000 μονάδες! Για να γίνει τοξική πρέπει να παρεις πάνω από 25000 μονάδες την ημέρα και τι σου προκαλεί διάρροια! Και στις μεσογειακές χώρες έγιναν πολλες μελέτες και έδειξαν ότι έχουμε μειωμένη συγκέντρωση είχα πάει κι σε σεμινάριο έχουμε έλλειψη ένα γονίδιο! 
 

στην εγκυμοσύνη υπάρχουν ειδικά σκευάσματα συμπληρώματα διατροφής που μπορούν να πάρουν!
 

εγω είπα ότι η βιταμίνη Α και η Ε απαγορεύονται στην εγκυμοσύνη!
 

Προβιοτικά πχ μπορείς να τα λαμβάνεις εφόρου ζωής χωρις να πάθεις τίποτα! D mannose το ίδιο! Q10 καποιος που λαμβάνει στατινη πρέπει να το λαμβάνει συνέχεια! Δεν καταλαβαίνω γιατί λες δεν ισχύει; 
 

Σε φαρμακευτική εταιρία δουλεύω που ενημερώνω τους γιατρους που από εμένα και τους συναδέλφους γνωρίζουν τα φάρμακα που υπάρχουν στην αγορά και τις δοσολογίες και σε ποιες περιπτωσεις να τα δώσουν και αν μπορούν να τα λάβουν εγκυες! Και εγώ είμαι στον τομέα των συμπληρωμάτων όποτε δεν λεω κάτι που δεν ισχύει! 
 

Διαβάζω εδώ πολλες γυναίκες λαμβάνουν για Δυσκοιλιότητα dulcolax ενώ υπάρχουν φυσικά σκευάσματα που είναι άφοβα να τα πάρει μια εγκυμονούσα και μπορεί να τα λάβει και για 3 συνεχόμενους μηνες! 

Είχα ενόχληση στα νεφρά, όχι πόνο, ενόχληση. Προφανώς και δεν πήγε το μυαλό μου στη βιταμίνη οπότε τη συνέχισα. Μετά το πέρας των τριών μηνών και καιρό μετά που τη σταμάτησα, σταμάτησαν οι ενοχλήσεις. Ξανάρχισαν όταν τις ξεκίνησα ξανά και τότε έκανα τη σύνδεση. Τις έκοψα και σταμάτησαν οιενοχλησεις. Οι γιατροί δεν βρίσκουν κάτι παθολογικό. Και όμως εμένα μου προκαλούσε δυσφορία και με δυσκόλευε στην καθημερινότητα. 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...