Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , Polly1 είπε:

Καλώς ήρθες!!! Ναό,αυτό το γκρουπ έχει φέρει γούρι!! Πότε ακριβώς περιμενεις;; Εύχομαι να πάρεις το χριστουγεννιατικο δωράκι!!!

Σ'ευχαριστω πολυ! Το αργότερο μέχρι τέλος της εβδομάδας! Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι? 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 42 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Καλησπερα κορίτσια κι από μενα... Μολις διάβασα ότι εδώ ειναι μανούλες που θέλουν και 2ο και 3ο και 4ο παιδάκι και είπα να πεταχτω κι εγω! Εγώ έχω 2 κοριτσακια και θα θέλαμε κι ενα τρίτο παιδάκι με τον σύζυγο απλα δεν το προσπαθούμε κι ακριβώς... Όπως έρθουν τα πραγματα για να μην αγχωθουμε... Ετσι κάναμε και στα προηγούμενα δηλ... Αυτή την στιγμή βρίσκομαι εν αναμονή της περιόδου...λετε να περιμένω χριστουγεννιατικο δωρακι? Είπα να γραψω κι εγω γιατί ειναι γουρλίδικο το φόρουμ χαχαχ 

Μακάρι να έρθει το δωράκι που περιμένετε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Σ'ευχαριστω πολυ! Το αργότερο μέχρι τέλος της εβδομάδας! Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι? 

Ωραια,λοιπόν!!καλά αποτελέσματα!! Εγώ έχω ένα κοριτσάκι 2 ετων σχεδόν και είμαι 8 εβδομαδων

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Myrtoulita είπε:

Καλησπερα κορίτσια κι από μενα... Μολις διάβασα ότι εδώ ειναι μανούλες που θέλουν και 2ο και 3ο και 4ο παιδάκι και είπα να πεταχτω κι εγω! Εγώ έχω 2 κοριτσακια και θα θέλαμε κι ενα τρίτο παιδάκι με τον σύζυγο απλα δεν το προσπαθούμε κι ακριβώς... Όπως έρθουν τα πραγματα για να μην αγχωθουμε... Ετσι κάναμε και στα προηγούμενα δηλ... Αυτή την στιγμή βρίσκομαι εν αναμονή της περιόδου...λετε να περιμένω χριστουγεννιατικο δωρακι? Είπα να γραψω κι εγω γιατί ειναι γουρλίδικο το φόρουμ χαχαχ 

Καλώς ήρθες Mon amour.... 

Ναι πως το είπε  η αγαπημένη @iwanna24 κυκλοφορεί ίωση εγκυμοσύνης κάπως έτσι....

Εδώ μέσα... Και είναι μεταδοτική..  το πρώτο πουλμαν για Ιούλιο αναχώρησε...

Αναμένεται το επόμενο για αυγουστο!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν είμαι καλά.. είμαστε θετικοί η μισή οικογένεια από κορωνοϊο..κ εγώ επίσης!έκανα τον Σάββατο 2 δόση Pfizer στην ουσία ενώ ήμουνα θετική και είχα κ ελεύθερες επαφές... είμαι έτοιμη να λιποθυμήσω!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Melody90 είπε:

Κορίτσια δεν είμαι καλά.. είμαστε θετικοί η μισή οικογένεια από κορωνοϊο..κ εγώ επίσης!έκανα τον Σάββατο 2 δόση Pfizer στην ουσία ενώ ήμουνα θετική και είχα κ ελεύθερες επαφές... είμαι έτοιμη να λιποθυμήσω!!!!

Αχ,περαστικά!! Μην αγχώνεσαι,δεν το περνάνε όλοι βαριά!! Μίλα με τον γιατρό σου για το ότι έκανες το εμβολιο ενώ ήσουν θετική και ρώτα τον και τι γίνεται σε περίπτωση σύλληψης! Δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα πάντως! Καλή ανάρρωση!!

Κι εγώ θέλω να κάνω την 3η δόση αλλά σκέφτομαι μηπως αφήσω το πρώτο τρίμηνο πρώτα να περάσει. Θα στείλω αύριο στο γιατρο μήνυμα,γιατί απλά μου είπε ότι μπορώ να κάνω την 3η κι εγώ ή χαζή δε ρώτησα από ποτε μπορώ να την κάνω! Βέβαια για να μην προσδιορίσει και ο ίδιος δε θα υπάρχει περιορισμός! Θα δουμε

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια δεν είμαι καλά.. είμαστε θετικοί η μισή οικογένεια από κορωνοϊο..κ εγώ επίσης!έκανα τον Σάββατο 2 δόση Pfizer στην ουσία ενώ ήμουνα θετική και είχα κ ελεύθερες επαφές... είμαι έτοιμη να λιποθυμήσω!!!!

Δεν είχες συμπτώματα;;; Εύχομαι όσο πιο ήπια να το περάσετε μην αγχώνεσαι και να ελέγχεται οξυγόνο 

Κορίτσια καλημέρα να σας ρωτήσω κάτι αν ξέρετε να μου πείτε…πήγα γυναικολόγο για τον τυπικό έλεγχο και τεστ παπ και μου είπα ότι οι ωοθήκες μου συρρικνώθηκαν και ότι τα ωοθυλάκιο μου είναι λίγα είμαι 29χρονων και θα κάνω τις ορμονικές με τον επόμενο κύκλο μου… τι ξέρετε αν ξέρετε για μικρές ωοθήκες κτλ; Αγχώθηκα χθες αλλά σήμερα είμαι οκ…

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια δεν είμαι καλά.. είμαστε θετικοί η μισή οικογένεια από κορωνοϊο..κ εγώ επίσης!έκανα τον Σάββατο 2 δόση Pfizer στην ουσία ενώ ήμουνα θετική και είχα κ ελεύθερες επαφές... είμαι έτοιμη να λιποθυμήσω!!!!

Καλημέρα σου κορίτσι,εύχομαι περαστικά...όσο μπορείς μην αγχώνεσαι..δώσε βάση στην υγεία της οικογένειας και οι ελέυθερες επαφές έπονται θα έλεγα εγώ..εύχομαι ολόψυχα περαστικά

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια δεν είμαι καλά.. είμαστε θετικοί η μισή οικογένεια από κορωνοϊο..κ εγώ επίσης!έκανα τον Σάββατο 2 δόση Pfizer στην ουσία ενώ ήμουνα θετική και είχα κ ελεύθερες επαφές... είμαι έτοιμη να λιποθυμήσω!!!!

Περαστικά.... Δεν νοσούν όλοι βαριά... το σημαντικότερο είναι να το περάσετε ελαφριά 

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Δεν είχες συμπτώματα;;; Εύχομαι όσο πιο ήπια να το περάσετε μην αγχώνεσαι και να ελέγχεται οξυγόνο 

Κορίτσια καλημέρα να σας ρωτήσω κάτι αν ξέρετε να μου πείτε…πήγα γυναικολόγο για τον τυπικό έλεγχο και τεστ παπ και μου είπα ότι οι ωοθήκες μου συρρικνώθηκαν και ότι τα ωοθυλάκιο μου είναι λίγα είμαι 29χρονων και θα κάνω τις ορμονικές με τον επόμενο κύκλο μου… τι ξέρετε αν ξέρετε για μικρές ωοθήκες κτλ; Αγχώθηκα χθες αλλά σήμερα είμαι οκ…

Καλημέρα αγάπη μου.... με το καλό να βγουν οι ορμονικές και να βγάλετε ένα πόρισμα... εύχομαι να βγουν καλές και τσάμπα να ανησυχήσατε  από τον υπερυχο...  

Για ωοθήκες δεν ξέρω...  κάποια θα ξέρει.. 

Φιλιά και κουράγιο είναι μερικές φορές πιο δύσκολος ο δρόμος της εγκυμοσύνης Αλλά το αποτέλεσμα μετράει... 

Υπομονή να δεις όλες τις εξετάσεις και να κρίνεις συνολικά... Όλα είναι αντιμετωπισιμα σήμερα...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , enjoy είπε:

Περαστικά.... Δεν νοσούν όλοι βαριά... το σημαντικότερο είναι να το περάσετε ελαφριά 

Καλημέρα αγάπη μου.... με το καλό να βγουν οι ορμονικές και να βγάλετε ένα πόρισμα... εύχομαι να βγουν καλές και τσάμπα να ανησυχήσατε  από τον υπερυχο...  

Για ωοθήκες δεν ξέρω...  κάποια θα ξέρει.. 

Φιλιά και κουράγιο είναι μερικές φορές πιο δύσκολος ο δρόμος της εγκυμοσύνης Αλλά το αποτέλεσμα μετράει... 

Υπομονή να δεις όλες τις εξετάσεις και να κρίνεις συνολικά... Όλα είναι αντιμετωπισιμα σήμερα...

Μακάρι τι να πω θα πάω και σε έναν άλλον γυναικολόγο να δω τι θα μου πει απλά αυτον τον εμπιστεύομαι η αλήθεια είναι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Ωραια,λοιπόν!!καλά αποτελέσματα!! Εγώ έχω ένα κοριτσάκι 2 ετων σχεδόν και είμαι 8 εβδομαδων

Τελεια!! Με το καλο!!

15 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια δεν είμαι καλά.. είμαστε θετικοί η μισή οικογένεια από κορωνοϊο..κ εγώ επίσης!έκανα τον Σάββατο 2 δόση Pfizer στην ουσία ενώ ήμουνα θετική και είχα κ ελεύθερες επαφές... είμαι έτοιμη να λιποθυμήσω!!!!

Περαστικά κι απο μενα! Μην ανησυχείς έχω ακούσει κι αλλη περίπτωση σαν την δική σου που νοσησε ελαφρια η κοπέλα! 

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Δεν είχες συμπτώματα;;; Εύχομαι όσο πιο ήπια να το περάσετε μην αγχώνεσαι και να ελέγχεται οξυγόνο 

Κορίτσια καλημέρα να σας ρωτήσω κάτι αν ξέρετε να μου πείτε…πήγα γυναικολόγο για τον τυπικό έλεγχο και τεστ παπ και μου είπα ότι οι ωοθήκες μου συρρικνώθηκαν και ότι τα ωοθυλάκιο μου είναι λίγα είμαι 29χρονων και θα κάνω τις ορμονικές με τον επόμενο κύκλο μου… τι ξέρετε αν ξέρετε για μικρές ωοθήκες κτλ; Αγχώθηκα χθες αλλά σήμερα είμαι οκ…

Καλησπέρα κορίτσι μου!νομίζω οι καταβολές των ωαρίων απ' τον υπέρηχο μόνο δν μπορεί να φανεί!σίγουρα θα πρέπει να κάνεις την εξέταση ΑΜΗ αυτή δν γράφεται κ έχει 40€ μόνο εκεί φαίνονται τα αποθέματα των ωαρίων μας!κ η fsh θα δείξει την ποιότητα

@Melody90περαστικά σας κορίτσι μου 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marilia35 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!νομίζω οι καταβολές των ωαρίων απ' τον υπέρηχο μόνο δν μπορεί να φανεί!σίγουρα θα πρέπει να κάνεις την εξέταση ΑΜΗ αυτή δν γράφεται κ έχει 40€ μόνο εκεί φαίνονται τα αποθέματα των ωαρίων μας!κ η fsh θα δείξει την ποιότητα

@Melody90περαστικά σας κορίτσι μου 

 

Ναι ναι θα κάνω τις εξετάσεις αυτες μαζί με αλλες και ξανά υπέρηχο αλλά δυστυχως περιμένω περίοδο 31/12 που πέφτει μέσα στις αργίες άρα θα πάω με τον επόμενο κύκλο και θα καθυστερήσω ένα μήνα περίπου, αλλά σκέφτομαι να κάνω την σαλπιγγογραφια σε αυτό το κύκλο και στον επόμενο τις εξετάσεις 

ο γιατρος μου είπε ότι οι ωοθήκες αλλάζουν μέγεθος ανάλογα με τον κύκλο κτλ και από το άγχος πολλες φορες αλλά θέλει να κάνω τις εξετάσεις για να έχει καλύτερη εικόνα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rafaela_123 είπε:

Ναι ναι θα κάνω τις εξετάσεις αυτες μαζί με αλλες και ξανά υπέρηχο αλλά δυστυχως περιμένω περίοδο 31/12 που πέφτει μέσα στις αργίες άρα θα πάω με τον επόμενο κύκλο και θα καθυστερήσω ένα μήνα περίπου, αλλά σκέφτομαι να κάνω την σαλπιγγογραφια σε αυτό το κύκλο και στον επόμενο τις εξετάσεις 

ο γιατρος μου είπε ότι οι ωοθήκες αλλάζουν μέγεθος ανάλογα με τον κύκλο κτλ και από το άγχος πολλες φορες αλλά θέλει να κάνω τις εξετάσεις για να έχει καλύτερη εικόνα 

Ναι ναι θα ισχύει αυτό!οι εξετάσεις δν είναι κακο να γίνουν καλά θα κάνεις!κ κάνε κ την σαλπιγγογραφια που λες!μην αγχώνεσαι να περάσεις όμορφα τις γιορτές κ καλά αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marilia35 είπε:

Ναι ναι θα ισχύει αυτό!οι εξετάσεις δν είναι κακο να γίνουν καλά θα κάνεις!κ κάνε κ την σαλπιγγογραφια που λες!μην αγχώνεσαι να περάσεις όμορφα τις γιορτές κ καλά αποτελεσματα

Σε ευχαριστώ παρά πολύ, κάναμε και σπερματοδιαγραμμα και έχουμε λίγο χαμηλό αριθμό σπερματοζωαρίων ο γιατρος μου είπε αν σε εμένα είναι όλα καλά ισως αυτό να μας καθυστερήσει την σύλληψη…και λεω εγώ μακάρι να είμαι σε όλα οκ και ας το καθυστερήσει…! Σε ευχαριστώ πολύ πάντως… εσυ τι κατάσταση είσαι; Εχεις παιδάκι; Ή προσπάθειας για το 1ο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...