Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, electra2021 είπε:

Καλημέρες! Δεύτερο τεστακι σήμερα με αχνή αλλά πιο ξεκάθαρη γραμμή. Οπότε habemus εγκυμοσύνη. Τώρα μένει να δούμε αν θα κάτσει. Πέρσι ακριβώς την ίδια εποχή είχα μείνει έγκυος, μα ακριβώς, αλλά το έχασα λίγο πριν τον 3ο μήνα. Οπότε για λόγους ψυχικής αμυνας, θα κρατήσω μικρό καλάθι. Φυσικά εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Καλημέραάααα πέρα ως περααα..... Γιουπιιιιιιιι......  εύχομαι να είναι διαφορετική και τυχερή και εγώ έζησα 2 συλληψεις ίδιο μήνα άλλη χρονιά..  Η μια ήταν τυχερη η άλλη άτυχη...  Εγώ θα σκέφτομαι αισιόδοξα... το λοιπόν για να εμφανίζεται η γραμμή πριν την καθυστέρηση θα είναι καλό σημάδι!!!! Οπότε habemus κυησις:huh::P:D!!

Εύχομαι όλα να κυλησουν ευλογημένα, ρόδινα, όμορφα, ηρεμα.... με ένα η οσα υγιεστατα νινακια έρθουν!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 2/12/2021 at 9:30 ΜΜ, Zzeezze είπε:

Οντως το τριδυμα ειναι σπανιο.ξαπλωσε μη τυχον και ειναι αποκολληση..

Να σε ρωτησω,απο που αγορασες τις babylino που τον ερεθισαν??

Από 3 διαφορετικά σούπερ μάρκετ κοπέλα μου Βασιλόπουλο τον μαναβη της γειτονιάς κ ένα ακόμα νομίζω Σκλαβενίτη

Κορίτσια μου τι κάνετε???

Μπράβο στις εγκυουλες και πάλι μια καλή εγκυμοσύνη σας εύχομαι με γερά μωράκια!!!

Σε μας έγιναν αρκετά πράγματα τελευταία...ήρθαμε σε επαφή με κρούσμα covid νόσησε όλη η οικογένεια της κοπέλας κ μία μέρα πριν το μάθει ήταν σε μας με αρνητικό ραπίντ.. κάτσαμε φάγαμε ήπιαμε τρεις ώρες μαζί στο σαλόνι... σήμερα είναι 8η ημέρα για μας κ Δόξα τω θεώ είμαστε καλά δεν έχει κανένας μας τίποτα κ τα τέστ μας αρνητικά ο Θεός να φυλάει!!!

Εγώ δεν περιμένω περίοδο στις 31 /12

Τι λέτε συμβολικό? έχουμε ελεύθερες επαφές συνέχεια τον κυνηγάω λίγο μετά τη δουλειά κουρασμένος κ αυτός αλλά τι κάνω???κάπως πρέπει να γίνει η δουλειά..σε κάποια φάση χθες με κοιτάει κ μου λέει σαν το γατί που σέρνει κανείς:oops:

Πω πω λέω με πήρε χαμπάρι:-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερααααααα... εκανα τεστ σημερα και βγηκε αρνητικο..δεν νομιζω να εχει γινει τιποτα αλλιως θα εβγαινε κατι νομζω..εγω σημερα ειμαι 40 μερες μετα απο αποξεση..

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Από 3 διαφορετικά σούπερ μάρκετ κοπέλα μου Βασιλόπουλο τον μαναβη της γειτονιάς κ ένα ακόμα νομίζω Σκλαβενίτη

Κορίτσια μου τι κάνετε???

Μπράβο στις εγκυουλες και πάλι μια καλή εγκυμοσύνη σας εύχομαι με γερά μωράκια!!!

Σε μας έγιναν αρκετά πράγματα τελευταία...ήρθαμε σε επαφή με κρούσμα covid νόσησε όλη η οικογένεια της κοπέλας κ μία μέρα πριν το μάθει ήταν σε μας με αρνητικό ραπίντ.. κάτσαμε φάγαμε ήπιαμε τρεις ώρες μαζί στο σαλόνι... σήμερα είναι 8η ημέρα για μας κ Δόξα τω θεώ είμαστε καλά δεν έχει κανένας μας τίποτα κ τα τέστ μας αρνητικά ο Θεός να φυλάει!!!

Εγώ δεν περιμένω περίοδο στις 31 /12

Τι λέτε συμβολικό? έχουμε ελεύθερες επαφές συνέχεια τον κυνηγάω λίγο μετά τη δουλειά κουρασμένος κ αυτός αλλά τι κάνω???κάπως πρέπει να γίνει η δουλειά..σε κάποια φάση χθες με κοιτάει κ μου λέει σαν το γατί που σέρνει κανείς:oops:

Πω πω λέω με πήρε χαμπάρι:-)

Καλησπέρα κορίτσι μου, χαίρομαι  που είστε όλοι καλά. Τα ίδια που περιέγραψες κι εγώ με τον  δικό μου. Ψόφιοι και οι 2 από την κούραση της ημέρας, να τον κυνηγάω μέσα στο σπίτι με το ανάλογο ντύσιμο (ή γδύσιμο, όπως το πάρει κανείς :oops:), για να γίνει η δουλίτσα και να πετύχουμε το επιθυμητό. Τι να γίνει, έτσι είναι αυτά, θέλει και κόπο και τρόπο :-D.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, electra2021 είπε:

Καλημέρες! Δεύτερο τεστακι σήμερα με αχνή αλλά πιο ξεκάθαρη γραμμή. Οπότε habemus εγκυμοσύνη. Τώρα μένει να δούμε αν θα κάτσει. Πέρσι ακριβώς την ίδια εποχή είχα μείνει έγκυος, μα ακριβώς, αλλά το έχασα λίγο πριν τον 3ο μήνα. Οπότε για λόγους ψυχικής αμυνας, θα κρατήσω μικρό καλάθι. Φυσικά εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Μπράβο, με το καλό μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη ♥️ όλα καλά θα πάνε θα το δεις....

1 hour ago, elena93 είπε:

Καλησπερααααααα... εκανα τεστ σημερα και βγηκε αρνητικο..δεν νομιζω να εχει γινει τιποτα αλλιως θα εβγαινε κατι νομζω..εγω σημερα ειμαι 40 μερες μετα απο αποξεση..

Ναι κάτι θα έδειχνε... Δεν πειράζει, άσε τον οργανισμό σου να επανέλθει για να μπορεί να στηρίξει καλύτερα την επόμενη εγκυμοσύνη... Εμένα πάντως το ότι βιαστικα να μείνω έγκυος μετά την αποξεση δεν μου βγήκε σε καλό...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Millou είπε:

Μπράβο, με το καλό μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη ♥️ όλα καλά θα πάνε θα το δεις....

Ναι κάτι θα έδειχνε... Δεν πειράζει, άσε τον οργανισμό σου να επανέλθει για να μπορεί να στηρίξει καλύτερα την επόμενη εγκυμοσύνη... Εμένα πάντως το ότι βιαστικα να μείνω έγκυος μετά την αποξεση δεν μου βγήκε σε καλό...

Και εγω δεν ηθελα να ημουν εγκυος τωρα γιατι ειναι αρκετα νωρις..αν και ο γιατρος μου ειπε μπορεις απο τωρα αλλα εγω δεν ηθελα..να πω οτι εχω ακομα τον φοβο αλλα και ηθελα ο οργανισμος μου να ηρεμησει..εσυ ποτε ξαναεμεινες εγκυος μετα απο αποξεση; Και τι εγινε;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια άλλο ένα θέμα που θέλω να θίξω σήμερα, το οποίο πραγματικά θεωρώ απαράδεκτο... Δεν ξέρω γιατί εμείς οι γυναίκες, αντί να καταλαβαίνουμε και να στηρίζουμε η μία την βγάζουμε κόμπλεξ και κακία...ποτέ δεν Μ έχει ρωτήσει ούτε ένας άντρας μέχρι τώρα, αν είμαι έγκυος, αν θα κάνω πρώτο η δεύτερο παιδί η γιατί δεν κάνω και οοολλααα αυτά που ξέρουμε πολύ καλά ότι μπορεί να πληγώσουν κάποιον αλλά εκεί εμείς να ρωτήσουμε... Πραγματικά δεν περναει μέρα που να μην αναφερθεί κάποια γνωστή η άγνωστη στο αν θα κάνω δεύτερο παιδί και ότι είμαι μεγάλη.... Φυσικά είμαι όντως αρκετά μεγάλη κ έχω περάσει πάρα πολλά για να με αγγίζουν τέτοιες ερωτήσεις και επισημάνσεις, αλλά έλεος ρε κορίτσια πραγματικά... Φυσικά απαντάω εντελώς ακομπλεξαριστα, ότι προσπαθώ αλλά ακόμα δεν έχω καταφέρει και σε όλες με πολύ ευγενικό τρόπο ζητάω να μην κάνουν ποτέ τέτοια ερώτηση ειδικά σε κοπέλα που ακόμα δεν έχει παιδάκι και κάθομαι σε οοολλεεες να εξηγήσω γιατί δεν πρέπει να το κάνουν, φυσικά καταπίνουν την γλώσσα τους, αλλά τι να το κάνεις είναι θέμα χαρακτήρα.. συγνωμη για το μεγάλο κείμενο, αλλά σήμερα εκνευρίστηκα πραγματικά πολύ.....

πρίν από 21 λεπτά , elena93 είπε:

Και εγω δεν ηθελα να ημουν εγκυος τωρα γιατι ειναι αρκετα νωρις..αν και ο γιατρος μου ειπε μπορεις απο τωρα αλλα εγω δεν ηθελα..να πω οτι εχω ακομα τον φοβο αλλα και ηθελα ο οργανισμος μου να ηρεμησει..εσυ ποτε ξαναεμεινες εγκυος μετα απο αποξεση; Και τι εγινε;

Εμένα μου είχε πει η γυναικολόγος του νοσοκομείου που έκανα την αποξεση να περιμένω τουλάχιστον 6 μήνες. Εγώ έμεινα μετά από 4 τελικά στην εγκυμοσύνη είχα διεισδυτικό πλακούντα ( ψάξε στο ίντερνετ και θα καταλάβεις τι είναι ) γέννησα πάρα πολύ δύσκολα, με είχαν πολλές ώρες στο χειρουργείο αφού έβγαλαν το μωρό και μου έχει αφήσει αρκετά προβλήματα όλο αυτό. Οπότε κατάλαβα γιατί αυτή επέμενε τόσο πολύ στο να μην μείνω κατευθείαν, ενώ ο ιδιώτης γιατρός που με παρακολουθούσε έλεγε δεν υπάρχει προβλημα να μείνεις και κατευθείαν.... Προς Θεού, το ότι συνέβη σ εμένα δεν πάει να πει ότι συμβαίνει πάντα. Εγώ δεν άκουσα την γιατρό που μου έκανε την αποξεση δυστυχώς.

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Millou είπε:

Κορίτσια άλλο ένα θέμα που θέλω να θίξω σήμερα, το οποίο πραγματικά θεωρώ απαράδεκτο... Δεν ξέρω γιατί εμείς οι γυναίκες, αντί να καταλαβαίνουμε και να στηρίζουμε η μία την βγάζουμε κόμπλεξ και κακία...ποτέ δεν Μ έχει ρωτήσει ούτε ένας άντρας μέχρι τώρα, αν είμαι έγκυος, αν θα κάνω πρώτο η δεύτερο παιδί η γιατί δεν κάνω και οοολλααα αυτά που ξέρουμε πολύ καλά ότι μπορεί να πληγώσουν κάποιον αλλά εκεί εμείς να ρωτήσουμε... Πραγματικά δεν περναει μέρα που να μην αναφερθεί κάποια γνωστή η άγνωστη στο αν θα κάνω δεύτερο παιδί και ότι είμαι μεγάλη.... Φυσικά είμαι όντως αρκετά μεγάλη κ έχω περάσει πάρα πολλά για να με αγγίζουν τέτοιες ερωτήσεις και επισημάνσεις, αλλά έλεος ρε κορίτσια πραγματικά... Φυσικά απαντάω εντελώς ακομπλεξαριστα, ότι προσπαθώ αλλά ακόμα δεν έχω καταφέρει και σε όλες με πολύ ευγενικό τρόπο ζητάω να μην κάνουν ποτέ τέτοια ερώτηση ειδικά σε κοπέλα που ακόμα δεν έχει παιδάκι και κάθομαι σε οοολλεεες να εξηγήσω γιατί δεν πρέπει να το κάνουν, φυσικά καταπίνουν την γλώσσα τους, αλλά τι να το κάνεις είναι θέμα χαρακτήρα.. συγνωμη για το μεγάλο κείμενο, αλλά σήμερα εκνευρίστηκα πραγματικά πολύ.....

Εμένα μου είχε πει η γυναικολόγος του νοσοκομείου που έκανα την αποξεση να περιμένω τουλάχιστον 6 μήνες. Εγώ έμεινα μετά από 4 τελικά στην εγκυμοσύνη είχα διεισδυτικό πλακούντα ( ψάξε στο ίντερνετ και θα καταλάβεις τι είναι ) γέννησα πάρα πολύ δύσκολα, με είχαν πολλές ώρες στο χειρουργείο αφού έβγαλαν το μωρό και μου έχει αφήσει αρκετά προβλήματα όλο αυτό. Οπότε κατάλαβα γιατί αυτή επέμενε τόσο πολύ στο να μην μείνω κατευθείαν, ενώ ο ιδιώτης γιατρός που με παρακολουθούσε έλεγε δεν υπάρχει προβλημα να μείνεις και κατευθείαν.... Προς Θεού, το ότι συνέβη σ εμένα δεν πάει να πει ότι συμβαίνει πάντα. Εγώ δεν άκουσα την γιατρό που μου έκανε την αποξεση δυστυχώς.

Αυτό είναι ένα θέμα που φέρνει σε δύσκολη θέση πολλές γυναίκες (και όχι μόνο) και δυστυχώς συμβαίνει συχνά. Θεωρώ εντελώς απαράδεκτο να παρεμβαίνει κανείς με τόσο άκομψο τρόπο σε θέματα που δεν τον αφορούν, με αναφορές σε ηλικίες κλπ, χωρίς  μάλιστα να έχει την στοιχειώδη αντίληψη να σκεφτεί ότι ένα ζευγάρι ίσως δεν θέλει, δεν μπορεί κλπ. Γίνεται σχεδόν αποκλειστικά απο γυναίκες γιατί πιστεύω ότι ένας άντρας δεν έχει το θάρρος και πιθανότατα την  κουτσομπολίστικη διάθεση να ρωτήσει κάτι τέτοιο μια γυναίκα. Άλλωστε και μεταξύ τους δεν νομίζω ότι συζητούν τέτοια πράγματα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Millou είπε:

Κορίτσια άλλο ένα θέμα που θέλω να θίξω σήμερα, το οποίο πραγματικά θεωρώ απαράδεκτο... Δεν ξέρω γιατί εμείς οι γυναίκες, αντί να καταλαβαίνουμε και να στηρίζουμε η μία την βγάζουμε κόμπλεξ και κακία...ποτέ δεν Μ έχει ρωτήσει ούτε ένας άντρας μέχρι τώρα, αν είμαι έγκυος, αν θα κάνω πρώτο η δεύτερο παιδί η γιατί δεν κάνω και οοολλααα αυτά που ξέρουμε πολύ καλά ότι μπορεί να πληγώσουν κάποιον αλλά εκεί εμείς να ρωτήσουμε... Πραγματικά δεν περναει μέρα που να μην αναφερθεί κάποια γνωστή η άγνωστη στο αν θα κάνω δεύτερο παιδί και ότι είμαι μεγάλη.... Φυσικά είμαι όντως αρκετά μεγάλη κ έχω περάσει πάρα πολλά για να με αγγίζουν τέτοιες ερωτήσεις και επισημάνσεις, αλλά έλεος ρε κορίτσια πραγματικά... Φυσικά απαντάω εντελώς ακομπλεξαριστα, ότι προσπαθώ αλλά ακόμα δεν έχω καταφέρει και σε όλες με πολύ ευγενικό τρόπο ζητάω να μην κάνουν ποτέ τέτοια ερώτηση ειδικά σε κοπέλα που ακόμα δεν έχει παιδάκι και κάθομαι σε οοολλεεες να εξηγήσω γιατί δεν πρέπει να το κάνουν, φυσικά καταπίνουν την γλώσσα τους, αλλά τι να το κάνεις είναι θέμα χαρακτήρα.. συγνωμη για το μεγάλο κείμενο, αλλά σήμερα εκνευρίστηκα πραγματικά πολύ.....

Αχ καλή μου.... οι άνθρωποι καμία φορά άθελά τους... ρωτάμε το αναμενόμενο...  Αλλά δεν σκεφτόμαστε παραπερα ότι μπορεί να πληγωσουμε κάποιον... Και εγώ μεγαλώνοντας την πάτησα και εμαθα... 

Όταν έχεις άγνοια για κάποια θέματα..  πχ για προβλήματα σύλληψης γονιμότητας υγειας... Εγώ επειδή δεν είχα κανένα πρόβλημα υγείας ούτε καν γρίπη στο σόι μου ποτε, ούτε καν πίεση και ζάχαρο οι ηλικιωμένοι του σογιου, τα αυτόνοητα Δηλαδή, έπιασα και το πρώτο με την πρώτη ελεύθερη επαφή και είχα μια όνειρο εγκυμοσυνη και ακόμα πιο όνειρο τοκετό και φιλοι και συγγενείς δεν ειχαν παιδια για να ακουσω Ιστορίες.. έλεγα στην κουνιαδα μου την μονη που ειχε παιδι άντε κάνε δεύτερο είχε φτάσει το πρώτο 6χρόνων.. και μου ελεγε δεν θελω... δεν μου ειπε ποτε οτι ειχε προβλημα γονιμοτητας και θρομβοφιλιας και δεν έπιανε και ηταν μικρή 30αρα... μας το ειπε μολις γεννησε το 2ο τελικα με διαφορα 6ετων και προσπάθεια ετων... Μόλις άκουσα όλα αυτά μου ακούστηκαν κινέζικα τόση άγνοια εγώ...

Και φυσικα στεναχωρήθηκαμε με τον συζυγο γτ την πιεζαμε συνέχεια... Αλλά πραγματικά καλοπροαίρετα τα λέμε καμία φορά Αλλά κάποια πράγματα πρεπει απλά να μην αναφέρονται... 

Υπομονή, και προχωράμε μπροστά δεν μπορούμε να διορθώσουμε την στάση των άλλων αλλά μπορούμε να διαχειριστούμε την δικιά μας όπως ήδη κανείς!!! 

Μου είπε ένας πατέρας στο ογκολογικο: ρε σεις κάθε  μερα ένας  γνωστός με ρωτάει πως είναι το παιδί Καλά?? Καλά του λεω...  Την επομενη πάλι την ίδια ερώτηση... Ενώ εμείς περιμένουμε 8 χρόνια δότη μυελού και δεν ξέρουμε αν καταφέρει να ζήσει μέχρι να βρούμε αυτός τον χαβά του... Όταν έχεις πλήρη άγνοια από κάποια θέματα..  τι να ρωτήσεις?? Αναμενόμενες ερωτήσεις... είναι καλα το παιδι?? Οχι δεν θα είναι ποτε καλα... Ο πατέρας ήταν έτοιμος να σκάσει... Και μας λέει είμαι αναγκασμενος σε καθέναν εγώ να πρέπει να εξηγώ την κατάσταση του παιδιού και να λέω αναλυτικά τι περνάει..  Όχι ρε φίλε δεν έχω καμία διάθεση... όποιος δεν ξέρει τι πέρναμε καλύτερα μην ρωτάει καθόλου... Έχω το άγχος μου έχω και το πρήξιμο του... Αλλά ο άνθρωπος δεν ήξερε από θέματα τέτοια νόμιζε μπήκες βγήκες νοσοκομείο είσαι καλά..  Δεν καταλαβαίνουν ότι εσύ μπαινοβγαίνεις... όλη την ώρα και δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει τώρα μιλάμε αύριο αλλάζουν τα δεδομένα... Για πολλούς και διάφορους λόγους...

Υπομονή... Και μόνο.υπομονη...

Να σ πω και και άλλη ιστορια... μια φορα μας αλλαζε γαζα μια νοσηλευτρια τόσο πολυ μας περιποιοταν με τόση αγαπη και ολα τα παιδακια σαν να ηταν δικα της... και της λει ο συζυγος εσύ σίγουρα θα έχεις 3 4 παιδιά... ποσα έχεις?? Τα λατρεύεις!!! Και γυρνάει η γυναίκα και λέει είμαι 40 και δεν έχω ούτε άντρα..  Ο άντρας μου κατάπιε την λαλια του.. αυτός την θαύμασε που να ήξερε ο δόλιος.... το πήρε το μάθημα του βέβαια μετά στο καπάκι με την κουνιαδα και πλέον δεν ανοίγει το στόμα του...

δεν λέω για τους κακεντρεχείς αλλα οι υπόλοιποι όταν το πάρουν το μάθημα τους σταματούν... Δυστυχώς δεν γεννηθήκαμε να τα ξέρουμε όλα και λάθη κάνουμε... οι κακόβουλοι ζωή να έχουν ότι σπέρνουν θα θερίσουν.. 

Να αποδεχόμαστε τον εαυτό μας ως είμαστε και τις επιλογές μας και ότι μας έφερε η ζωή... Και αφήστε τους άλλους να λένε.... είπαμε ρόδα είναι η ζωή και γυρίζει... 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

@Millou μου καλά όλα αυτά αλλά τη  διάθεση σου πρέπει.να φτιάξουμε καλα τα λόγια παρηγοριάς καλά αλλά δεν αρκούν...

Λοιπόν  σ χρωστώ ποιηματάκι θα αυτοσχεδιασω πάλι, 

@Lilly28 έλα για κανταδα!!!

@Millou δεν πάνε να λένε οι άλλοι

Μην σκυβεις το κεφαλι

Είναι δική σου η ζωή και αξίζεις πιο Πολλά (βρεττος)

Δεν πα να λένε οι άλλοι,

Κοιμισε το καμάρι,

Έχουμε 2 αυγά μες την κοιλια

να αναμένουν παλη:wink:,

Φωνα τον άντρα σου καλέ

Και τράβα την σκανδαλη :tongue:....

Δεν πα να λενε οι άλλοι

Όπλισε το μαναρι

Και ας αρχίσει η παλη!!!

2 να είναι οι νικητες,

Να τρελαθούμε πάλι!!

.................Αλλαγή μελωδίας.............

Έλα millou μου ορμά

Στου συζύγου τη κομπρα:lol:

Που πήγε το μυαλό σου μα?? 

Εννοα εγώ την ρομπα:D

Έλα millou να χαρείς 

Μην ασχολείσαι με άλλα

Το καμα σουτρα ανοιγε 

Να βλέπεις κόλπα και Αλλά...

.............................................................

ΜΙΛΛΟΥ ΜΟΥ ΟΜΟΡΦΗ ΚΑΛΗ

ΜΕ ΤΟ ΘΕΟ ΑΝΤΑΜΑ

ΘΑ ΔΕΙΣ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ

ΜΗΝ ΝΟΙΑΖΕΣΑΙ ΖΑΡΓΑΝΑ...

ΑΛΗΘΕΙΑ ΛΕΩ,

ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ,

ΘΑ ΚΛΑΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΣΙΜΠΙΕΣΑΙ

ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΤ ΘΑ ΙΔΕΙΣ

ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΕΓΑΛΗ

ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΚΛΑΙΩ ΑΠΟ ΧΑΡΑ

ΠΟΥ ΘΑ ΦΟΥΣΚΩΣΕΙΣ ΠΑΛΙ

ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΔΙΔΥΜΑ 

ΑΓΟΡΙ ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ

ΝΑ ΣΟΥ ΕΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΜΥΑΛΑ

ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΕΣΥ ΚΟΡΙΤΣΙ!!!

................................

Δεν έχω σήμερα έμπνευση,,, αλλά έκανα ότι καλύτερο μπορούσα!! Χαμογελαααα!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Και εγω δεν ηθελα να ημουν εγκυος τωρα γιατι ειναι αρκετα νωρις..αν και ο γιατρος μου ειπε μπορεις απο τωρα αλλα εγω δεν ηθελα..να πω οτι εχω ακομα τον φοβο αλλα και ηθελα ο οργανισμος μου να ηρεμησει..εσυ ποτε ξαναεμεινες εγκυος μετα απο αποξεση; Και τι εγινε;

Ο γιατρός θα κρίνει ανάλογα με τη δική σου περίπτωση.  Μπορεί να σου πει να ξεκινήσεις ήδη από τον κύκλο της αποξεσης η να περιμένεις και 4-6 μηνες. Παίζουν πολλά ρόλο και η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.  Προσωπικά Φεβρουαριο έκανα αποξεση μου είπε να προσπαθήσω ξανά Ιούνιο,αφού με είδε τον Μάρτιο μου είπε να ξεκινήσω τον Μάιο δηλαδή μετά από 3 μηνες τελικά. Έπιασα Ιούνιο και όλα πήγαν καλά. Με το καλό!! Μην αγχώνεσαι, μετά την αποξεση είσαι πιο γόνιμη,είναι θέμα χρόνου να μείνεις εγκυος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ντάξει να σας πω την αλήθεια...

Δεν μπορώ να μην αφιερώσω και στην @Lilly28 ομως... Θέλω να αφιερώσω και σε αυτό το αμόρε 2 λόγια καρδιάς... Έτσι μου βγήκε.. 

Λοιπόν,

lilly μου εσύ καμάρι ευγένειας,

Λόγο κακο που δεν ελες

Σε κανενός τη  πόρτα

θα δεις θα ερθει και σε σε 

Μωρακι ευλογιας...

Καθώς θεος σε ευλογήσει 2 να αναθρεψεις,

πιστη να εχεις μάτια μου,

Και υπομονή να αντέξεις.. 

Σε λέω στο δρόμο είναι έρχεται

Φέρνει και αϋπνίες

Γιατί αρεζεται πολύ

Να κάνει αταξίες...

Το βλέπω παίρνει την στροφή

Καστανά δεν χαρίζει 

Έρχεται με όρεξη

Το σπίτι να διαλύσει...

 

Love u

Υγ: Όπως σ υποσχέθηκα!!! Εδώ ενεργή στην παρέα μας.. Δεν αθετω υποσχέσεις... ;-)

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, enjoy είπε:

@Millou μου καλά όλα αυτά αλλά τη  διάθεση σου πρέπει.να φτιάξουμε καλα τα λόγια παρηγοριάς καλά αλλά δεν αρκούν...

Λοιπόν  σ χρωστώ ποιηματάκι θα αυτοσχεδιασω πάλι, 

@Lilly28 έλα για κανταδα!!!

@Millou δεν πάνε να λένε οι άλλοι

Μην σκυβεις το κεφαλι

Είναι δική σου η ζωή και αξίζεις πιο Πολλά (βρεττος)

Δεν πα να λένε οι άλλοι,

Κοιμισε το καμάρι,

Έχουμε 2 αυγά μες την κοιλια

να αναμένουν παλη:wink:,

Φωνα τον άντρα σου καλέ

Και τράβα την σκανδαλη :tongue:....

Δεν πα να λενε οι άλλοι

Όπλισε το μαναρι

Και ας αρχίσει η παλη!!!

2 να είναι οι νικητες,

Να τρελαθούμε πάλι!!

.................Αλλαγή μελωδίας.............

Έλα millou μου ορμά

Στου συζύγου τη κομπρα:lol:

Που πήγε το μυαλό σου μα?? 

Εννοα εγώ την ρομπα:D

Έλα millou να χαρείς 

Μην ασχολείσαι με άλλα

Το καμα σουτρα ανοιγε 

Να βλέπεις κόλπα και Αλλά...

.............................................................

ΜΙΛΛΟΥ ΜΟΥ ΟΜΟΡΦΗ ΚΑΛΗ

ΜΕ ΤΟ ΘΕΟ ΑΝΤΑΜΑ

ΘΑ ΔΕΙΣ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ

ΜΗΝ ΝΟΙΑΖΕΣΑΙ ΖΑΡΓΑΝΑ...

ΑΛΗΘΕΙΑ ΛΕΩ,

ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ,

ΘΑ ΚΛΑΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΣΙΜΠΙΕΣΑΙ

ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΤ ΘΑ ΙΔΕΙΣ

ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΕΓΑΛΗ

ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΚΛΑΙΩ ΑΠΟ ΧΑΡΑ

ΠΟΥ ΘΑ ΦΟΥΣΚΩΣΕΙΣ ΠΑΛΙ

ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΔΙΔΥΜΑ 

ΑΓΟΡΙ ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ

ΝΑ ΣΟΥ ΕΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΜΥΑΛΑ

ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΕΣΥ ΚΟΡΙΤΣΙ!!!

................................

Δεν έχω σήμερα έμπνευση,,, αλλά έκανα ότι καλύτερο μπορούσα!! Χαμογελαααα!!!!

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχα 

Εισαι θέα!!! Όντως μου έφτιαξες την διάθεση:D

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Και εγω δεν ηθελα να ημουν εγκυος τωρα γιατι ειναι αρκετα νωρις..αν και ο γιατρος μου ειπε μπορεις απο τωρα αλλα εγω δεν ηθελα..να πω οτι εχω ακομα τον φοβο αλλα και ηθελα ο οργανισμος μου να ηρεμησει..εσυ ποτε ξαναεμεινες εγκυος μετα απο αποξεση; Και τι εγινε;

Καλημέρα κορίτσι μου κ συγνώμη που πετάγομαι αλλά βλέπω ότι είσαι αγχωμενη για το θέμα.δεν είναι όλοι οι οργανισμοί το ίδιο ούτε η κάθε περίπτωση.. άλλο μία αποβολή 13 εβδομάδων άλλο αποβολή στην 6 εβδομάδα... παίζει ρόλο κ αυτό.

Άλλο παλινδρομη άλλο βιοχημική πάλι..

Ο ένας γιατρός λέει ότι μπορείς αμέσως ο άλλος λέει τρεις μήνες άλλος δύο κ άλλος έξι.

Εγώ προσωπικά τον τρίτο μου γιό τον έπιασα στον τρίτο κύκλο μετά από παλινδρομη δηλαδή άφησα 2 κύκλους κ όλα καλά έτσι μου είπε ο γιατρός..αλλος γιατρός που ρώτησα μου είπε μετά από 3 κύκλους μίνιμουμ.

Από βιοχημική άλλος γιατρός μου είπε αμέσως κ άλλος να περιμένω έναν κύκλο.απο άλλους πάλι άκουσα 3 μήνες..

Οπότε βλέπεις ότι οι απόψεις διίστανται..κάνε αυτό που σου λέει ο γιατρός που σε παρακολουθεί για να είσαι πιο safe κ μη φοβάσαι τίποτα μετά.επισης μία μαία μου είχε πει να μην αργείς κ πολύ μετά από παλινδρομη γιατί ο οργανισμός θυμάται κ μένεις πιο εύκολα..γνωμη της....σου εύχομαι πολύ σύντομα νινι στην κοιλίτσα!!!!

9 ώρες πρίν, Millou είπε:

Κορίτσια άλλο ένα θέμα που θέλω να θίξω σήμερα, το οποίο πραγματικά θεωρώ απαράδεκτο... Δεν ξέρω γιατί εμείς οι γυναίκες, αντί να καταλαβαίνουμε και να στηρίζουμε η μία την βγάζουμε κόμπλεξ και κακία...ποτέ δεν Μ έχει ρωτήσει ούτε ένας άντρας μέχρι τώρα, αν είμαι έγκυος, αν θα κάνω πρώτο η δεύτερο παιδί η γιατί δεν κάνω και οοολλααα αυτά που ξέρουμε πολύ καλά ότι μπορεί να πληγώσουν κάποιον αλλά εκεί εμείς να ρωτήσουμε... Πραγματικά δεν περναει μέρα που να μην αναφερθεί κάποια γνωστή η άγνωστη στο αν θα κάνω δεύτερο παιδί και ότι είμαι μεγάλη.... Φυσικά είμαι όντως αρκετά μεγάλη κ έχω περάσει πάρα πολλά για να με αγγίζουν τέτοιες ερωτήσεις και επισημάνσεις, αλλά έλεος ρε κορίτσια πραγματικά... Φυσικά απαντάω εντελώς ακομπλεξαριστα, ότι προσπαθώ αλλά ακόμα δεν έχω καταφέρει και σε όλες με πολύ ευγενικό τρόπο ζητάω να μην κάνουν ποτέ τέτοια ερώτηση ειδικά σε κοπέλα που ακόμα δεν έχει παιδάκι και κάθομαι σε οοολλεεες να εξηγήσω γιατί δεν πρέπει να το κάνουν, φυσικά καταπίνουν την γλώσσα τους, αλλά τι να το κάνεις είναι θέμα χαρακτήρα.. συγνωμη για το μεγάλο κείμενο, αλλά σήμερα εκνευρίστηκα πραγματικά πολύ.....

Εμένα μου είχε πει η γυναικολόγος του νοσοκομείου που έκανα την αποξεση να περιμένω τουλάχιστον 6 μήνες. Εγώ έμεινα μετά από 4 τελικά στην εγκυμοσύνη είχα διεισδυτικό πλακούντα ( ψάξε στο ίντερνετ και θα καταλάβεις τι είναι ) γέννησα πάρα πολύ δύσκολα, με είχαν πολλές ώρες στο χειρουργείο αφού έβγαλαν το μωρό και μου έχει αφήσει αρκετά προβλήματα όλο αυτό. Οπότε κατάλαβα γιατί αυτή επέμενε τόσο πολύ στο να μην μείνω κατευθείαν, ενώ ο ιδιώτης γιατρός που με παρακολουθούσε έλεγε δεν υπάρχει προβλημα να μείνεις και κατευθείαν.... Προς Θεού, το ότι συνέβη σ εμένα δεν πάει να πει ότι συμβαίνει πάντα. Εγώ δεν άκουσα την γιατρό που μου έκανε την αποξεση δυστυχώς.

Κοπέλα μου μην ασχολείσαι άλλος το λέει από άγνοια άλλος από κακία άλλος από βλακεία... καλά κάνεις κ απαντάς ακομπλεξαριστα που στην τελική δεν είσαι υποχρεωμένη αλλά ίσως έτσι βάλουν μυαλό κ δεν το κάνουν ξανά σε άλλη που ίσως δεν θα το πάρει όπως εσύ κ το πάρει πάρα πολύ κατάκαρδα.

Η κοινωνία μας είναι τέτοια δυστυχώς..-Δεν έχεις παιδί? πότε θα κάνεις κ γιατί αργείς..

-Έχεις ένα?άντε κάνε κ ένα αδερφάκι ένα ίσον κανένα.. 

-έχεις δύο?δεν πιστεύω να θες κ τρίτο? φτάνει τώρα!

-έχεις τρία? τηλεόραση δεν έχετε στο σπίτι?όλο γεννοβολας...αυτά θα έχουν έξοδα αύριο μεθαύριο...εσύ θα λύσεις το θέμα υπογονιμότητας στην Ελλάδα?κοίτα να βάλεις σπιράλ τωρα!πες του να τον δέσει κόμπο!

Ειδικά για το τελευταίο μπορώ να σου πω άπειρα παραδείγματα γιατί ανήκω σε αυτήν την κατηγορία έχω τρία κ θέλω τέταρτο.. ξέρεις πόσες φορές με έχουν προσβάλλει?(μου τα έχουν πει αυτά)προσπαθώ να μην δίνω σημασία όσο γίνεται.. αυτά είναι λεπτά θέματα ενός αντρόγυνου δηλαδή πότε,με ποιον τρόπο, πόσα και γιατί..κ δεν έχει δουλειά κανένας τρίτος σε αυτά.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, enjoy είπε:

@Millou μου καλά όλα αυτά αλλά τη  διάθεση σου πρέπει.να φτιάξουμε καλα τα λόγια παρηγοριάς καλά αλλά δεν αρκούν...

Λοιπόν  σ χρωστώ ποιηματάκι θα αυτοσχεδιασω πάλι, 

@Lilly28 έλα για κανταδα!!!

@Millou δεν πάνε να λένε οι άλλοι

Μην σκυβεις το κεφαλι

Είναι δική σου η ζωή και αξίζεις πιο Πολλά (βρεττος)

Δεν πα να λένε οι άλλοι,

Κοιμισε το καμάρι,

Έχουμε 2 αυγά μες την κοιλια

να αναμένουν παλη:wink:,

Φωνα τον άντρα σου καλέ

Και τράβα την σκανδαλη :tongue:....

Δεν πα να λενε οι άλλοι

Όπλισε το μαναρι

Και ας αρχίσει η παλη!!!

2 να είναι οι νικητες,

Να τρελαθούμε πάλι!!

.................Αλλαγή μελωδίας.............

Έλα millou μου ορμά

Στου συζύγου τη κομπρα:lol:

Που πήγε το μυαλό σου μα?? 

Εννοα εγώ την ρομπα:D

Έλα millou να χαρείς 

Μην ασχολείσαι με άλλα

Το καμα σουτρα ανοιγε 

Να βλέπεις κόλπα και Αλλά...

.............................................................

ΜΙΛΛΟΥ ΜΟΥ ΟΜΟΡΦΗ ΚΑΛΗ

ΜΕ ΤΟ ΘΕΟ ΑΝΤΑΜΑ

ΘΑ ΔΕΙΣ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ

ΜΗΝ ΝΟΙΑΖΕΣΑΙ ΖΑΡΓΑΝΑ...

ΑΛΗΘΕΙΑ ΛΕΩ,

ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ,

ΘΑ ΚΛΑΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΣΙΜΠΙΕΣΑΙ

ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΤ ΘΑ ΙΔΕΙΣ

ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΕΓΑΛΗ

ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΚΛΑΙΩ ΑΠΟ ΧΑΡΑ

ΠΟΥ ΘΑ ΦΟΥΣΚΩΣΕΙΣ ΠΑΛΙ

ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΔΙΔΥΜΑ 

ΑΓΟΡΙ ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ

ΝΑ ΣΟΥ ΕΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΜΥΑΛΑ

ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΕΣΥ ΚΟΡΙΤΣΙ!!!

................................

Δεν έχω σήμερα έμπνευση,,, αλλά έκανα ότι καλύτερο μπορούσα!! Χαμογελαααα!!!!

Ρε συ έχω πάθει πλάκα...κρητικιά είσαι???αυτές είναι μαντινάδες φοβερές!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...