Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 56 λεπτά , Lilly28 είπε:

Κορίτσι μου 2 είναι οι λύσεις...τεστ χοριακή. Χοριακή νομίζω όμως δύσκολα...είσαι στο εξωτερικό σωστά? Συμπτώματα? Ευχομαι οτι καλυτερο

Ναι μενω εξωτερικο..Ποναει το στηθος μου καπως και μερικες φορες πονο χαμηλα στην κοιλια..φοβαμαι μηπως εχει γινει τιποτα γιατι ολο αυτο τον καιρο εχουμε επαφες.. γινετε να μεινεις εγκυος αμεσως μετα απο αποξεση χωρις να ερθει περιοδος;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, elena93 είπε:

Ναι μενω εξωτερικο..Ποναει το στηθος μου καπως και μερικες φορες πονο χαμηλα στην κοιλια..φοβαμαι μηπως εχει γινει τιποτα γιατι ολο αυτο τον καιρο εχουμε επαφες.. γινετε να μεινεις εγκυος αμεσως μετα απο αποξεση χωρις να ερθει περιοδος;

Νομίζω πως ναι από ότι έχω διαβάσει. δεν ξέρω κορίτσι μου τι να σου πω...αλλά κάνε ένα τεστάκι να σου φύγει και ίσως να μιλήσεις με τον γιατρό σου καλυτερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Lilly28 είπε:

Νομίζω πως ναι από ότι έχω διαβάσει. δεν ξέρω κορίτσι μου τι να σου πω...αλλά κάνε ένα τεστάκι να σου φύγει και ίσως να μιλήσεις με τον γιατρό σου καλυτερα

Ναι θα κανω ενα τεστ αυριο για να μου φυγει ι ιδεα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Μέχρι στιγμής 3 φορές ξύπνησα το πρωί από πόνους στο έντερο σαν κολικούς..  Αλλά μετά πηγαίνοντας τουαλέτα πέρασαν... οπότε έβγαλα το συμπέρασμα ότι θα ήταν το έντερο γτ ήταν χαμηλά στην κοιλιά και φοβήθηκα μην είναι η μήτρα... έτυχε να πάω κα7 για υπερυχο την πρώτη φορά... Και δεν φαινόταν καμία αποκόλληση γτ αν ηταν η μήτρα με τέτοιο πόνο σίγουρα θα υπήρχε θέμα αποβολης...

Χαχαχαχααχαχαχ εισαι Θεα!!! Σε μας γινεται το αναποδο...

Εγω στην τελική έκανα εμετό 3 φορές χθες το βράδυ κ ηρέμησε κ η κοιλια μου... Ξανά άλλη μια σήμερα το πρωί κ δεν με έχει ξανά πιάσει προς το παρόν..

Απλά είχα ανησυχήσει γιατί πονούσε πολύ και συνεχόμενα.. Βεβαια άμα ήταν από κάτι άλλο όπως είπες και εσύ τόσες μέρες θα φαινόταν.. 

Την Δευτέρα έχω τον πρώτο υπέρηχο οπότε θα ρωτήσω και τα πάντα στον γιατρό!! Θα ετοιμάσω την λίστα μου :-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Καλησπερα κοριτσιαα..μπαινω σας διαβαζω αλλα δεν εχω γραψει..λοιπον εχουν περασει 37 μερες απο την αποξεση και ακομα να μου ερθει η περιοδος..δεν ξερω τι στο καλο γινεται..στις 14 νοεμβριου ειχα θετικο ωορρηξιας..

Καλημέρα κοπέλα μου! Εμένα μετά από παλινδρομη και αποξεση μου είχε έρθει περίπου στις 45 μέρες, αν έχεις όμως την παραμικρή υποψία για εγκυμοσύνη πήγαινε κάνε ένα τεστ, τώρα σίγουρα θα δείξει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, εύχομαι να είστε όλες καλά. Εμένα δυστυχώς σήμερα κατέφθασε η γνωστή. Παρότι συνέβησαν πολλά απρόοπτα τον τελευταίο καιρό και η προσπάθεια αυτόν το μήνα δεν ήταν αυτή που θέλαμε, υπήρχε μια ελπίδα οπότε τώρα υπάρχει και μια σχετική απογοήτευση. Πρέπει όμως να ανασυνταχτούμε και να προχωρήσουμε.

Καλημέρα!!! Πάμε δυνατά αυτό το μήνα!! Μην στεναχωριέσαι!! Καλή επιτυχία!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα πέρα ως πέρααααα....

@Lilly28 μου... περιμένουμε νέα σου... ξεκινάνε και εγκυμοσύνες με αίμα... Όλα είναι πιθανά... Μην μου πεις?? Θα τρελαθώ... 

Βέβαια και περίοδοι ξεκινάνε με καφέ υγρά... κάποιες φορές...

Ο γυναικείος οργανισμός ειμαι απρόβλεπτος καμία φορά με τις ορμόνες τρελενεται!!! 

Αχ εύχομαι να είσαι άλλη μια γλυκιά εισαγωγή στην αναχώρηση του Ιουλίου!! Θα περάσουμε του τρελου αμα ερθεις θα γίνει το σώσε!!!

Εύχομαι μόνο ευχάριστα!!!

@Ιωαννα28 και εμείς μαζί σου απογοητευόμαστε να ξέρεις... πάντα όλες ζούμε με την ελπίδα για Όλες!!! Πάρε τον χρόνο σου και προχωράμε γερά παρεουλα... πάμε γερά στον επόμενο κύκλο.. 

Εγώ έχω ραντεβού σημερα... Για να δούμε..  το έχω αγωνια να είναι όλα Οκ(να χτυπάει καρδιά και να είναι οι μετρήσεις καλές μην έχουμε κανένα θέμα)!! 9και1 σήμερα.. 

@iwanna24 love and kisses 

Μια καλή και υπέροχη μέρα σε Όλες!!

Α! Εμένα ο γιος ήρθε χθες αρον αρον απο τα νηπια με εμετό πονοκεφαλο και δεκατα ξανά μάνα ιωση... αλλα εχει καλη διάθεσή δοξα τω Θεω

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

 @enjoy καλημέρα σου...όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι μου ...θα χτυπάει δυνατά σίγουρα...θα μας πεις νέα με τον όμορφο τρόπο σου πάντα...εγώ όχι ..δεν συνέβη το διαφορετικό δυστυχώς. Αλλά δεν πειράζει για κάποιο λόγο γίνονται όλα .

Καλημέρες φωτεινές εύχομαι με πολλά χαμόγελα και υγεία

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου...απέχω γιατί υποφέρω με το στομάχι μου...δεν ηρεμεί λεπτό...δεν ήμουν έτσι στην κόρη μου...δεν μπορώ καν να πιω τα φάρμακα.

Σήμερα είχα ραντεβού, όμως ο γιατρός έχει ένα έκτακτο και ίσως το ακυρώσουμε...δεν ξέρω.

Ειδομεν...τόσο χάλια που είμαι πάντως, δεν φοβάμαι για αποβολή...

Σκέφτομαι ποτε θα νιώσω έστω και λίγο καλύτερα...

@enjoy❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Περιμένω νέα από όλες. Καλό σκ!

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε συνέχεια της ερωτησης μου για το αν ζείτε κανονικά και πίνετε και καπνιζετε όσο περιμένετε να μείνετε έγκυες, έκανα προληπτικά ένα τεστ σήμερα το πρωί, 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο μου τη Δευτέρα, για να δω αν μπορώ να πιω το σκ που έρχεται η κολλητή μου, και μου βγήκε μια υπερβολικά άχνη γραμμή, ίσα για να μου σπάσει τα νεύρα δηλαδή... Δεν έχω πολλές ελπίδες, παρολαυτα μάλλον δεν θα πιω το σκ :angry:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , electra2021 είπε:

Σε συνέχεια της ερωτησης μου για το αν ζείτε κανονικά και πίνετε και καπνιζετε όσο περιμένετε να μείνετε έγκυες, έκανα προληπτικά ένα τεστ σήμερα το πρωί, 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο μου τη Δευτέρα, για να δω αν μπορώ να πιω το σκ που έρχεται η κολλητή μου, και μου βγήκε μια υπερβολικά άχνη γραμμή, ίσα για να μου σπάσει τα νεύρα δηλαδή... Δεν έχω πολλές ελπίδες, παρολαυτα μάλλον δεν θα πιω το σκ :angry:

Εύχομαι να μην πιεις για 9μηνες!!!!

Παρόλα αυτά να θυμίσω ότι επιτρέπεται μπυρίτσα η κρασάκι..  οπότε ένα ποτηράκι σίγουρα μπορείς...

Αχ Ηλέκτρα μου νοιώθω μια χαρά μου φάινεται τόσο τεράστια... Και εύχομαι να καταλήξει σε εγκυμοσύνη και να σ φύγουν όλες οι φοβίες... Και να το περάσουμε μαζί...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, enjoy said:

Εύχομαι να μην πιεις για 9μηνες!!!!

Παρόλα αυτά να θυμίσω ότι επιτρέπεται μπυρίτσα η κρασάκι..  οπότε ένα ποτηράκι σίγουρα μπορείς...

Αχ Ηλέκτρα μου νοιώθω μια χαρά μου φάινεται τόσο τεράστια... Και εύχομαι να καταλήξει σε εγκυμοσύνη και να σ φύγουν όλες οι φοβίες... Και να το περάσουμε μαζί...

 

Ευχαριστώ πολύ, σίγουρα θα τα λέμε, γιατί είμαι δεν είμαι, ένα ψυχολογικό τραλαλα σίγουρα θα έχω! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, electra2021 είπε:

Σε συνέχεια της ερωτησης μου για το αν ζείτε κανονικά και πίνετε και καπνιζετε όσο περιμένετε να μείνετε έγκυες, έκανα προληπτικά ένα τεστ σήμερα το πρωί, 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο μου τη Δευτέρα, για να δω αν μπορώ να πιω το σκ που έρχεται η κολλητή μου, και μου βγήκε μια υπερβολικά άχνη γραμμή, ίσα για να μου σπάσει τα νεύρα δηλαδή... Δεν έχω πολλές ελπίδες, παρολαυτα μάλλον δεν θα πιω το σκ :angry:

Κορίτσι μου ότι καλύτερο σου εύχομαι...αχνό τεστ σημαίνει θετικό...οπως και να έχει σου εύχομαι ότι καλύτερο και με το καλό αναμένουμε νέα...ούσα εγώ μεγαλοκοπέλα άνω των 40 κατανοώ το άγχος σου...και προσπάθησε να μην μένεις στο παρελθόν....κι εγώ είχα άσχημη εμπειρία τον περασμένο μήνα όπως και οι περισσότερες...η ζωη προχωράει..σε φιλώ και αναμένουμε νέα

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Lilly28 την βλέπω και εγώ να έρχεται στο πάρτι αϋπνίας του Ιουλίου!!! @electra2021Πάνε τα κοκτέιλ ερχονται τα μπιμπερό!!!!

 

 

Να ρωτήσω και κάτι κουλό?? Οταν πάτε υπερυχο περιποιείστε πάντα την περιοχή..??  Η δεν ασχολείστε καν?? Για όσες ξυριζονται!!! Όσες έχουν κάνει λέιζερ σας ζηλευωωωωωω

Πάλι έχω να σηκωθώ να ετοιμαστώ και βαριέμαι την διαδικασία ανελεητα.. αυτήν τη "υποχρεωτική".. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...