Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

1 hour ago, Rafaela_123 είπε:

Σε ευχαριστώ παρά πολύ, κάναμε και σπερματοδιαγραμμα και έχουμε λίγο χαμηλό αριθμό σπερματοζωαρίων ο γιατρος μου είπε αν σε εμένα είναι όλα καλά ισως αυτό να μας καθυστερήσει την σύλληψη…και λεω εγώ μακάρι να είμαι σε όλα οκ και ας το καθυστερήσει…! Σε ευχαριστώ πολύ πάντως… εσυ τι κατάσταση είσαι; Εχεις παιδάκι; Ή προσπάθειας για το 1ο

Αυτό μην σε στεναχωρεί!μπορεί ο σύζυγός σου να πιει κάποιες βιταμίνες κ φρέσκους χυμούς με ρόδι κ γύρη αν μπορείς να βρεις από παραγωγό!εγώ εχω έναν γιο από εξωσωματική κ τώρα είναι 2 μηνών έγκυος στο δεύτερο φυσιολογικά!

Με το καλό θα ρθει το μωράκι σας κ όλα θα ξεχαστούν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Ναι ναι θα κάνω τις εξετάσεις αυτες μαζί με αλλες και ξανά υπέρηχο αλλά δυστυχως περιμένω περίοδο 31/12 που πέφτει μέσα στις αργίες άρα θα πάω με τον επόμενο κύκλο και θα καθυστερήσω ένα μήνα περίπου, αλλά σκέφτομαι να κάνω την σαλπιγγογραφια σε αυτό το κύκλο και στον επόμενο τις εξετάσεις 

ο γιατρος μου είπε ότι οι ωοθήκες αλλάζουν μέγεθος ανάλογα με τον κύκλο κτλ και από το άγχος πολλες φορες αλλά θέλει να κάνω τις εξετάσεις για να έχει καλύτερη εικόνα 

Ααααα τέλεια νέα  είδες δεν μπορεί ν βγει πόρισμα από ένα υπερυχο... λογικό... 

Κάθε εμπόδιο για καλό...

Επειδή δρομολογήθηκαν οι εξετάσεις σου...

Μπορει στις γιορτές να χαλαρώσεις..

Κ την επόμενη φορά στο γιατρο να βρεθείς με μπεμπέ... Έτσι γίνεται συνήθως... Μόλις το ξεχνάμε έρχεται.. 

Εύχομαι να κλείσει έτσι γλυκα η Χρόνια!!!

1 ώρα πρίν, Myrtoulita είπε:

Κορίτσια είναι κάποια άλλη κοπέλα σε αναμονή περιόδου-τεστ να κάνουμε παρεα? :roll:

ΠΙΝΑΚΑΚΙ 1: ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ:

1. @Melody90 1/12??

2. @IOANNA28 09/12

3. @Millou 28/11

4. @Rafaela_123 2/12 

5.  @Ανθη 39 2/12

6. @anemoni1989 24/11 

7. @Lilly28

8. @Kon90 21/11 

9.  @Αννούλαααα

10. @Marianne 2/12

ΠΙΝΑΚΑΚΙ 2.ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΧΟΡΙΑΚΗΣ:

 

Βρε κουκλάρες... θα μαλωσωωω... 

Κάντε παρεα το κορίτσι...

Αφήστε λίγο τον άντρα σας τον ξεζουμισατε:P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@elena93 δεν μας είπες τα νεότερα σου?? Όλα καλά ψυχή μου??

@Αννούλαααα καιρό έχω να ακούσω νέα σου!!

@Ανθη 39 παρομοίως!! Φτάνει να φτιάχνεις μελομακάρονα και κουραμπιεδες.... έλα δω μωρέ να σε ακουσουμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@enjoy καλα μωρε ακομα να μου ερθει η περιοδος ..δεν ξερω τι γινεται..εχει αρχισει και μου ποναει το στηθος και δεν καταλαβαινω..εμενα κανονικα μετα την ωορρηξια δεν μου ποναει..εκανα ενα τεστ εκεινη την ημερα που σας ειπα βγηκε αρνητικο

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , elena93 είπε:

@enjoy καλα μωρε ακομα να μου ερθει η περιοδος ..δεν ξερω τι γινεται..εχει αρχισει και μου ποναει το στηθος και δεν καταλαβαινω..εμενα κανονικα μετα την ωορρηξια δεν μου ποναει..εκανα ενα τεστ εκεινη την ημερα που σας ειπα βγηκε αρνητικο

Χμμμ οκ απλά αργεί να έρθει μάλλον...

Ειναι φυσιολογικο νομιζω..

ότι νεότερο μας λες....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, marilia35 είπε:

Αυτό μην σε στεναχωρεί!μπορεί ο σύζυγός σου να πιει κάποιες βιταμίνες κ φρέσκους χυμούς με ρόδι κ γύρη αν μπορείς να βρεις από παραγωγό!εγώ εχω έναν γιο από εξωσωματική κ τώρα είναι 2 μηνών έγκυος στο δεύτερο φυσιολογικά!

Με το καλό θα ρθει το μωράκι σας κ όλα θα ξεχαστούν!

Ναι ναι πήρε βιταμίνες και σε 3 μηνες να ξανά κάνει ένα σπερματοδιαγραμμα. 
 

Να σου ζήσει το παιδάκι σου και εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη δυνατό κι υγιει μωράκι 

Σε ευχαριστώ παρά πολύ 

7 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Ααααα τέλεια νέα  είδες δεν μπορεί ν βγει πόρισμα από ένα υπερυχο... λογικό... 

Κάθε εμπόδιο για καλό...

Επειδή δρομολογήθηκαν οι εξετάσεις σου...

Μπορει στις γιορτές να χαλαρώσεις..

Κ την επόμενη φορά στο γιατρο να βρεθείς με μπεμπέ... Έτσι γίνεται συνήθως... Μόλις το ξεχνάμε έρχεται.. 

Εύχομαι να κλείσει έτσι γλυκα η Χρόνια!!!

ΠΙΝΑΚΑΚΙ 1: ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ:

1. @Melody90 1/12??

2. @IOANNA28 09/12

3. @Millou 28/11

4. @Rafaela_123 2/12 

5.  @Ανθη 39 2/12

6. @anemoni1989 24/11 

7. @Lilly28

8. @Kon90 21/11 

9.  @Αννούλαααα

10. @Marianne 2/12

ΠΙΝΑΚΑΚΙ 2.ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΧΟΡΙΑΚΗΣ:

 

Βρε κουκλάρες... θα μαλωσωωω... 

Κάντε παρεα το κορίτσι...

Αφήστε λίγο τον άντρα σας τον ξεζουμισατε:P

Μακάρι κορίτσι μου…ότι και να είναι πλέον θα το αντιμετωπίσουμε

Εμενα να με βάλεις 31/12 :) 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια...τρεχω αυτο το καιρο σαν τη τρελη...αδιαθετησα κι ολας στην ωρα μου..κυρια...και αυτο το μηνα ειπα να το παμε πιο χαλαρα και αν κατσει εκατσε...γιατι εχω και γενικα αγχος και με αλλα θεματα και δεν λεει...τωρα περιμενω στις 28 και βλεπουμε..

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, enjoy είπε:

@elena93 δεν μας είπες τα νεότερα σου?? Όλα καλά ψυχή μου??

@Αννούλαααα καιρό έχω να ακούσω νέα σου!!

@Ανθη 39 παρομοίως!! Φτάνει να φτιάχνεις μελομακάρονα και κουραμπιεδες.... έλα δω μωρέ να σε ακουσουμε

καλημερα κοριτσι μου... εδώ τα ίδια κ εγώ... έκανα το εμβόλιο τελικά κ τέλος του μήνα έχω την 2η δοση...Η καινούργια χρονιά θα με βρει εμβολιασμένη...Κ ελπίζω κ με θετικό τεστ... μπαίνω σας ψιλό διαβάζω λίγο στα γρήγορα...με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας... Κ σε όσες προσπαθούμε το 22 κορίτσια να είναι η χρονιά μας...Χωρίς στεναχώριες,μόνο χαρές κ όμορφες στιγμές...

  • Μου αρέσει 4

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ 1: ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ:

1. @Melody90 

2. @IOANNA28 09/12

3. @Millou 28/11

4. @Rafaela_123 31/12 

5.  @Ανθη 39 28/12

6. @anemoni1989 24/11

7. @Lilly28 5/1

8. @Kon90 21/11 

9.  @Αννούλαααα

10. @Marianne 2/12

ΠΙΝΑΚΑΚΙ 2.ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΧΟΡΙΑΚΗΣ:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, enjoy είπε:

ΠΙΝΑΚΑΚΙ 1: ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ:

1. @Melody90 

2. @IOANNA28 09/12

3. @Millou 28/11

4. @Rafaela_123 31/12 

5.  @Ανθη 39 28/12

6. @anemoni1989 24/11

7. @Lilly28

8. @Kon90 21/11 

9.  @Αννούλαααα

10. @Marianne 2/12

ΠΙΝΑΚΑΚΙ 2.ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΧΟΡΙΑΚΗΣ:

5/1 :wub:  Σε ευχαριστούμε που μας οργανωνείς και εμάς

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμενα ειναι πρησμένο το στήθος και εχω πονακια και τραβηγματα αριστερά χαμηλά... Η θα αδιαθετησω νωρίτερα η θα εχουμε ευχάριστα... Γενικά ο κύκλος μου παιζει απο 25-29 μερες! Το πολυ μέχρι το σκ θα ξερουμε... Οι εγκυουλες ας στείλουν μπεμπεδοσκονη χιχι!! 

  • Μου αρέσει 4

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Κορίτσια εμενα ειναι πρησμένο το στήθος και εχω πονακια και τραβηγματα αριστερά χαμηλά... Η θα αδιαθετησω νωρίτερα η θα εχουμε ευχάριστα... Γενικά ο κύκλος μου παιζει απο 25-29 μερες! Το πολυ μέχρι το σκ θα ξερουμε... Οι εγκυουλες ας στείλουν μπεμπεδοσκονη χιχι!! 

Τα συμπτώματα πράγματι μοιάζουν πολύ και μας μπερδεύουν. Σου εύχομαι αυτή τη φορά να σημαίνουν πολύ ευχάριστες εξελίξεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Τα συμπτώματα πράγματι μοιάζουν πολύ και μας μπερδεύουν. Σου εύχομαι αυτή τη φορά να σημαίνουν πολύ ευχάριστες εξελίξεις!

Σ'ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! Η αλήθεια είναι οτι και στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου τα ιδια συμπτώματα ειχα... Κοινα δηλ με της περιόδου... Ειχα ακομα και καφε υγρα για κάποιες μερες... Κι η αλήθεια ειναι οτι ειδα και σήμερα στο εωρουχο μου 2 καφε ανοιχτές κηλιδες για αυτο λεω οτι η θα αδιαθετησω μεχρι αυριο η θα εχουμε ευχάριστα αν συνεχίσει έτσι... Θα δείξει ο, τι θέλει ο Θεός! 

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα κοπελιές!!!

@Myrtoulita εγώ περιμένω στης 26, την άλλη εβδομάδα και κάτι μου λέει ότι θα έρθει στην ώρα της πάλι, βγήκαν τα καθιερωμένα σπυράκια περιόδου... Εύχομαι με όλη μου την ψυχή να μας έχεις ευχάριστα νέα το σκ.

Κ ενώ κάθε μήνα βρισκω συμπτώματα και είμαι σίγουρη ότι είμαι, αυτόν τον μήνα μου συμβαίνει το ανάποδο, μέσα μου ξέρω ότι σίγουρα δεν είμαι... Κάναμε και μια συζήτηση με τον άντρα μου, δηλαδή αυτός ξεκίνησε κ εγώ απλά συμφώνησα, θα προσπαθήσουμε αυτούς τους 6 μήνες που μας έδωσε προθεσμία ο γιατρός με τα χάπια και μετά εγκαταλείπουμε, θα έχουμε απλά ελεύθερες επαφές και αν είναι να έρθει θα έρθει....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...