Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      1 hour ago, Alex@ είπε:

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

Καλή σου μέρα κορίτσι...ελπίδες σίγουρα έχεις...δεν λένε ότι το σπέρμα ζει τουλάχιστον 2 24ωρα?Λένε...οπότε σίγουρα υπάρχουν ελπίδες...Εύχομαι πρωτοχρονιάτικο δώρο.Εγώ πάλι εχτές μου έδειξε θετικό και είναι 4 βράδυα συνεχόμενα οι επαφές..χαχαχα και περιμένω και σήμερα..τον έχω ξεκάνει τον έρμο...όχι ότι δεν του αρέσει βέβαια και παραπονιέται!!!

Μια από τα ίδια κι εδώ. Υπερωρίες αυτές τις μέρες, βαρέα και ανθυγιεινά, χωρίς να υπάρχει πάντα βεβαίως η ανάλογη όρεξη. Τι να κάνουμε, τα αγαθά κόποις κτώνται. :-D

πρίν από 23 λεπτά , Αννούλαααα είπε:

μακάρι κοριτσάρα μου... Δεν είμαι στα καλύτερα μου μετά την παλλινδρομη...πιστεύω το έχετε καταλάβει...:sad:

Σε καταλαβαίνω, είναι δύσκολο αλλά είμαι σίγουρη ότι θα βρείς τη δύναμη να προχωρήσεις και να πετύχεις αυτό που τόσο πολύ θέλεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας κ σύντομα με ένα θετικό τεστ σου εύχομαι όπως κ σε όλες μας...

Σε ευχαριστώ πολύ ! Μακάρι σε όλες όσες προσπαθούν για μωράκι !!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ώπα καινούριο μέλος βλέπω... @helensam καλώς όρισες :x εύχομαι να σου φέρει γούρι η παρέα μας!!!

Κορίτσια εμένα πλησιάζουν οι μέρες, 4 έμειναν και από συμπτώματα είχα  κάτι πολύ ήπιες ενοχλήσεις που μοιάζουν κάπως με περιόδου και εδώ και ώρα με πονάει η δεξιά ωοθήκη ( είναι και αυτή που είχα ωορρηξία ), επίσης πολύ ελαφρύ πρήξιμο στο στήθος... Όταν πλησιάζουν αυτές οι μέρες, η αγωνία δεν περιγράφεται...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Millou είπε:

Ώπα καινούριο μέλος βλέπω... @helensam καλώς όρισες :x εύχομαι να σου φέρει γούρι η παρέα μας!!!

Κορίτσια εμένα πλησιάζουν οι μέρες, 4 έμειναν και από συμπτώματα είχα  κάτι πολύ ήπιες ενοχλήσεις που μοιάζουν κάπως με περιόδου και εδώ και ώρα με πονάει η δεξιά ωοθήκη ( είναι και αυτή που είχα ωορρηξία ), επίσης πολύ ελαφρύ πρήξιμο στο στήθος... Όταν πλησιάζουν αυτές οι μέρες, η αγωνία δεν περιγράφεται...

Σίγουρα υπάρχει αγωνία κάθε φορά και η ερμηνεία των συμπτωμάτων πολλές φορές μπερδεύει. Σου εύχομαι αυτή τη φορά τα συμπτώματα να σημαίνουν τον ερχομό πολύ ευχάριστων νέων.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ! Πρώτη φορά σε ένα φόρουμ! Κάνει καλό γιατί παίρνεις δύναμη κ κουράγιο ! Εγω είμαι στις γόνιμες μέρες.. θα φροντίσουμε η επαφή να ναι μέρα παρά μέρα ! Κ ελπίζω καλά αποτελέσματα! Χαχα! Βέβαια ο δικός μ κύκλος δεν είναι κ πολύ σταθερός .. είναι ανάμεσα σε 32-35 μέρες.. όποτε παίζω με τις μέρες κ τα τεστ ωορρηξιας μέχρι να βρω τη κατάλληλη μέρα ! Νομίζω βέβαια πως πρέπει να φύγει κ απ το μυαλό μου , γιατί τ σκέφτομαι αρκετά .. αλλά όταν θέλεις κάτι , πως να μην είναι ;!;! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

3 ώρες πρίν, helensam είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Πρώτη φορά σε ένα φόρουμ! Κάνει καλό γιατί παίρνεις δύναμη κ κουράγιο ! Εγω είμαι στις γόνιμες μέρες.. θα φροντίσουμε η επαφή να ναι μέρα παρά μέρα ! Κ ελπίζω καλά αποτελέσματα! Χαχα! Βέβαια ο δικός μ κύκλος δεν είναι κ πολύ σταθερός .. είναι ανάμεσα σε 32-35 μέρες.. όποτε παίζω με τις μέρες κ τα τεστ ωορρηξιας μέχρι να βρω τη κατάλληλη μέρα ! Νομίζω βέβαια πως πρέπει να φύγει κ απ το μυαλό μου , γιατί τ σκέφτομαι αρκετά .. αλλά όταν θέλεις κάτι , πως να μην είναι ;!;! 

Καλώς ήρθες κορίτσι μου... καλές προσπάθειες κ σου εύχομαι τον επόμενο μήνα να ανταμειφθεις... έλα ντε πως γίνεται να μην το σκέφτεσαι;;; εγώ αυτό που έχω να πω άσχετα με το αποτέλεσμα που είχαν οι εγκυμοσύνες μου οι δύο κ τις τρεις έμεινα όταν το έβγαλα από το μυαλό μου... (Δηλαδή κουραστικά κ είπα όταν θέλει να έρθει ας έρθει...εεεε λοιπόν τον επόμενο μήνα ήμουν έγκυος κ στα τρία...τυχαιο;;; ) δεν ξέρω...πιστεύω ότι παίζει ρόλο... αν κάποια έμεινε με φουλ άγχος ας μας πει...Ίσως έχουμε ελπίδα κ με άγχος...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει απ αρκετά άτομα ότι αφού σταμάτησαν να το σκέφτονται έμειναν έγκυες κατευθείαν ! Εγώ έχω επισκεφτεί το γυναικολόγο , έχω κάνει προγεννητικό έλεγχο , με παρέπεμψε σε ενδοκρινολόγο για το θυρεοειδή μου γιατί θέλει να ναι σε μια συγκεκριμένη τιμή .. παίρνουμε και τις βιταμίνες μας κ ελπίζουμε ! Το θελουμε παρά πολύ ! Είμαστε νιόπαντροι βέβαια ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , helensam είπε:

Έχω ακούσει απ αρκετά άτομα ότι αφού σταμάτησαν να το σκέφτονται έμειναν έγκυες κατευθείαν ! Εγώ έχω επισκεφτεί το γυναικολόγο , έχω κάνει προγεννητικό έλεγχο , με παρέπεμψε σε ενδοκρινολόγο για το θυρεοειδή μου γιατί θέλει να ναι σε μια συγκεκριμένη τιμή .. παίρνουμε και τις βιταμίνες μας κ ελπίζουμε ! Το θελουμε παρά πολύ ! Είμαστε νιόπαντροι βέβαια ! 

πόσο καιρό προσπαθείτε;;; θα σας έρθει να είσαι σίγουρη. Εγώ τον άλλο μήνα έχω γυναικολόγο για παπ θα πάω μετά την περίοδο,γιατί σιγουυυρα θα αδιαθετησω...θα δούμε κ το αυγό να μου πει ποτέ να έχω επαφή... Κ σκέφτομαι να του πω μήπως υπάρχει κάτι να πάρω να με βοηθήσει...αν κ δεν είναι υπέρ...θα δούμε Μπορεί να τον καταφέρω...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Αννούλαααα είπε:

 

Καλώς ήρθες κορίτσι μου... καλές προσπάθειες κ σου εύχομαι τον επόμενο μήνα να ανταμειφθεις... έλα ντε πως γίνεται να μην το σκέφτεσαι;;; εγώ αυτό που έχω να πω άσχετα με το αποτέλεσμα που είχαν οι εγκυμοσύνες μου οι δύο κ τις τρεις έμεινα όταν το έβγαλα από το μυαλό μου... (Δηλαδή κουραστικά κ είπα όταν θέλει να έρθει ας έρθει...εεεε λοιπόν τον επόμενο μήνα ήμουν έγκυος κ στα τρία...τυχαιο;;; ) δεν ξέρω...πιστεύω ότι παίζει ρόλο... αν κάποια έμεινε με φουλ άγχος ας μας πει...Ίσως έχουμε ελπίδα κ με άγχος...

συμφωνώ απόλυτα όταν το θες δυστυχως η ευτυχως δε μπορείς να το βγάλεις από το μυαλό σου!! Αν μια κοπέλα οντως έμεινε εγκυος με άγχος ας μας πει γιατί η αλήθεια είναι ότι βαρέθηκα να ακούω συνέχεια βγάλτο από το μυαλό σου για να μεινεις… πάντως η Τζούλια νόβα σε μια συνέντευξη είπε ότι δε το πίστευε ότι θα μείνει εγκυος γιατί ήταν σε περίοδο άγχους…βέβαια δεν ξέρω τη άγχος μπορεί να είχε αλλά αυτό είπε :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

συμφωνώ απόλυτα όταν το θες δυστυχως η ευτυχως δε μπορείς να το βγάλεις από το μυαλό σου!! Αν μια κοπέλα οντως έμεινε εγκυος με άγχος ας μας πει γιατί η αλήθεια είναι ότι βαρέθηκα να ακούω συνέχεια βγάλτο από το μυαλό σου για να μεινεις… πάντως η Τζούλια νόβα σε μια συνέντευξη είπε ότι δε το πίστευε ότι θα μείνει εγκυος γιατί ήταν σε περίοδο άγχους…βέβαια δεν ξέρω τη άγχος μπορεί να είχε αλλά αυτό είπε :)

εγώ αυτό που έχω διαβάσει είναι ότι το άγχος επηρεάζει την ωορρηξία.... Δεν μπορώ να καταλάβω αφού γίνεται γιατί το βλέπεις με τα τεστ γιατί δεν γίνεται η σύλληψη ομως;;; ιδού η απορία...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Αννούλαααα είπε:

εγώ αυτό που έχω διαβάσει είναι ότι το άγχος επηρεάζει την ωορρηξία.... Δεν μπορώ να καταλάβω αφού γίνεται γιατί το βλέπεις με τα τεστ γιατί δεν γίνεται η σύλληψη ομως;;; ιδού η απορία...

Να σου πω τι μου είπε εμένα ο γιατρος ότι σε κατάσταση άγχους ο οργανισμός - σώμα αμύνεται και επειδή λέει μια εγκυμοσύνη δεν μπορεί να γίνει σε κατάσταση άγχους δημιουργεί αυτή την άμυνα και δεν αφήνει να γίνει η σύλληψη…τι να πω; Μπορεί να κάνουμε και ανωρεκτους κύκλους αλλά σε αυτή τη περίπτωση δε ξέρω αν το τεστ θετικοποιηται

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

πόσο καιρό προσπαθείτε;;; θα σας έρθει να είσαι σίγουρη. Εγώ τον άλλο μήνα έχω γυναικολόγο για παπ θα πάω μετά την περίοδο,γιατί σιγουυυρα θα αδιαθετησω...θα δούμε κ το αυγό να μου πει ποτέ να έχω επαφή... Κ σκέφτομαι να του πω μήπως υπάρχει κάτι να πάρω να με βοηθήσει...αν κ δεν είναι υπέρ...θα δούμε Μπορεί να τον καταφέρω...

Θα σου πω αμέσως ! Ξεκινήσαμε τον Ιουλίου να κάνουμε ελεύθερα έρωτα χωρίς βέβαια να μας ενδιαφέρουν οι γόνιμες η οτιδήποτε ! Απλά είπαμε ας κάνουμε έτσι κ αν είναι να έρθει καλώς , δε μας πειράζει γιατί έχουμε τ γάμο αρχές Σεπτεμβρίου ! Βέβαια μη νομίζεις πως γινόταν κ κάθε μέρα η επαφή .. συνήθως ήμασταν 2 φορές την εβδομάδα γιατί είχαμε τρέξιμο με τ γάμο κ άγχος !! Μέσα Οκτωβρίου επισκέφτηκα τ γυναικολόγο και του ειπ ότι θελουμε να κάνουμε παιδί κ ότι έχουμε ξεκινήσει τις προσπάθειες κ έτσι μας έδωσε βιταμίνες ! Εγώ είμαι 26 κ ο άντρας μ 38.. δεν κάνει δύσκολη δουλειά να σηκώνει βάρη κ τέτοια .. γιατί έχω ακούσει πως παίζει ρόλο κ η δουλειά αν κουράζεται πολύ .. βέβαια τ διάστημα απ τέλη Σεπτεμβρίου μέχρι κ πριν μισό μήνα δρν ήμουν σε καλή φάση.. πολύ τρέξιμο και άγχος με ένα οικογενειακό θέμα .. τι να πω ; Έπαιξε κ αυτό ρόλο κ δεν έτυχε ακόμη η εγκυμοσύνη ;!;! Τώρα είναι ο πρώτος μήνας που πάω με τεστ ωρορρηξιας μέχρι να βρω τη μέρα ! 

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

συμφωνώ απόλυτα όταν το θες δυστυχως η ευτυχως δε μπορείς να το βγάλεις από το μυαλό σου!! Αν μια κοπέλα οντως έμεινε εγκυος με άγχος ας μας πει γιατί η αλήθεια είναι ότι βαρέθηκα να ακούω συνέχεια βγάλτο από το μυαλό σου για να μεινεις… πάντως η Τζούλια νόβα σε μια συνέντευξη είπε ότι δε το πίστευε ότι θα μείνει εγκυος γιατί ήταν σε περίοδο άγχους…βέβαια δεν ξέρω τη άγχος μπορεί να είχε αλλά αυτό είπε :)

Εγώ εντάξει , δεν είναι ότι με κυριεύει κάθε μέρα αυτό το άγχος.. το σκέφτομαι η αλήθεια είναι , κ ειδικά όταν βρω τη μέρα εννοείται πως με αγχώνει αν θα μείνω η όχι .. αλλά όχι τόσο πολύ ώστε να μην μπορώ να το βγάλω εντελώς απ τ μυαλό! Άλλοι λένε μετά την επαφή να κάθεσαι με τ πόδια ψηλά για ένα 20 λεπτά , άλλος λέει ότι αν είναι να μείνεις θα μείνεις .. δε ξέρω τ ισχύει κ τ όχι! Γνωρίζεις κάτι ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, helensam είπε:

Θα σου πω αμέσως ! Ξεκινήσαμε τον Ιουλίου να κάνουμε ελεύθερα έρωτα χωρίς βέβαια να μας ενδιαφέρουν οι γόνιμες η οτιδήποτε ! Απλά είπαμε ας κάνουμε έτσι κ αν είναι να έρθει καλώς , δε μας πειράζει γιατί έχουμε τ γάμο αρχές Σεπτεμβρίου ! Βέβαια μη νομίζεις πως γινόταν κ κάθε μέρα η επαφή .. συνήθως ήμασταν 2 φορές την εβδομάδα γιατί είχαμε τρέξιμο με τ γάμο κ άγχος !! Μέσα Οκτωβρίου επισκέφτηκα τ γυναικολόγο και του ειπ ότι θελουμε να κάνουμε παιδί κ ότι έχουμε ξεκινήσει τις προσπάθειες κ έτσι μας έδωσε βιταμίνες ! Εγώ είμαι 26 κ ο άντρας μ 38.. δεν κάνει δύσκολη δουλειά να σηκώνει βάρη κ τέτοια .. γιατί έχω ακούσει πως παίζει ρόλο κ η δουλειά αν κουράζεται πολύ .. βέβαια τ διάστημα απ τέλη Σεπτεμβρίου μέχρι κ πριν μισό μήνα δρν ήμουν σε καλή φάση.. πολύ τρέξιμο και άγχος με ένα οικογενειακό θέμα .. τι να πω ; Έπαιξε κ αυτό ρόλο κ δεν έτυχε ακόμη η εγκυμοσύνη ;!;! Τώρα είναι ο πρώτος μήνας που πάω με τεστ ωρορρηξιας μέχρι να βρω τη μέρα ! 

Εγώ εντάξει , δεν είναι ότι με κυριεύει κάθε μέρα αυτό το άγχος.. το σκέφτομαι η αλήθεια είναι , κ ειδικά όταν βρω τη μέρα εννοείται πως με αγχώνει αν θα μείνω η όχι .. αλλά όχι τόσο πολύ ώστε να μην μπορώ να το βγάλω εντελώς απ τ μυαλό! Άλλοι λένε μετά την επαφή να κάθεσαι με τ πόδια ψηλά για ένα 20 λεπτά , άλλος λέει ότι αν είναι να μείνεις θα μείνεις .. δε ξέρω τ ισχύει κ τ όχι! Γνωρίζεις κάτι ; 

Καλως ηρθες κοριτσι..να σου πω την δικη μου γνωμη και απο αυτα που περασα..εγω εμεινα εγκυος οταν ημουν χαλαρη και ελεγα οτι οταν ειναι θα ερθει..παρακολουθουσα τον κυκλο με τεστ ωορρηξιας διοτι εχω αστατο κυκλο..και τον μηνα που εμεινα εκανα αυτο με τα ποδια πανω που λες δεν ξερω αν βοηθησε αυτο ή ηταν τυχαιο που εμεινα εγκυος αυτον τον μηνα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κ εμένα ο κύκλος μ δεν είναι στάνταρ .. άλλες φορές θα αργήσει 2 μέρες άλλες 10 .. είναι περίεργο κ έτσι δε μπορώ να υπολογίσω μέρες ! Ποσό καιρό προσπαθούσες για να κανεις παιδάκι; Ήταν το πρώτο σου ; 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Αννούλαααα said:

 

Καλώς ήρθες κορίτσι μου... καλές προσπάθειες κ σου εύχομαι τον επόμενο μήνα να ανταμειφθεις... έλα ντε πως γίνεται να μην το σκέφτεσαι;;; εγώ αυτό που έχω να πω άσχετα με το αποτέλεσμα που είχαν οι εγκυμοσύνες μου οι δύο κ τις τρεις έμεινα όταν το έβγαλα από το μυαλό μου... (Δηλαδή κουραστικά κ είπα όταν θέλει να έρθει ας έρθει...εεεε λοιπόν τον επόμενο μήνα ήμουν έγκυος κ στα τρία...τυχαιο;;; ) δεν ξέρω...πιστεύω ότι παίζει ρόλο... αν κάποια έμεινε με φουλ άγχος ας μας πει...Ίσως έχουμε ελπίδα κ με άγχος...

 

4 hours ago, Rafaela_123 said:

συμφωνώ απόλυτα όταν το θες δυστυχως η ευτυχως δε μπορείς να το βγάλεις από το μυαλό σου!! Αν μια κοπέλα οντως έμεινε εγκυος με άγχος ας μας πει γιατί η αλήθεια είναι ότι βαρέθηκα να ακούω συνέχεια βγάλτο από το μυαλό σου για να μεινεις… πάντως η Τζούλια νόβα σε μια συνέντευξη είπε ότι δε το πίστευε ότι θα μείνει εγκυος γιατί ήταν σε περίοδο άγχους…βέβαια δεν ξέρω τη άγχος μπορεί να είχε αλλά αυτό είπε :)

Εγώ κορίτσια! Όχι καθαρό άγχος, ήταν μια περίοδος που είχα και πολλά νεύρα και είχα απελπιστεί γενικά γιατί προσπαθουσαμε ένα χρόνο και δεν... Και τότε είχα μείνει έγκυος αλλά δεν το ήξερα ακόμα, και 9 μήνες μετά είχα το γιό μου<3

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...