Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

1 hour ago, Elenaki30 said:

Ευχαριστω πολύ για την απάντηση! Πονάει και όταν είμαι ξαπλωμένη μόνο σε συγκεκριμένη μεριά ηρεμεί λίγο.. Είναι πολύ έντονος και δεν ξέρω αν μπορώ να πάρω buscopan για να ηρεμήσω λίγο.. Άλλοι λένε πως επιτρέπεται, άλλοι όχι. 

Ναι κι εμενα σε συγκεκριμενη σταση με αφήνει! Duspatalin μου ειπε εμενα για το εντερο οτι κανει να παρω!

29 minutes ago, Marianne said:

Γεια σας κοριτσουδιααααα!!!! Σας χαίρομαι τόσο πολύ εσάς τις εγκυουλες!!!! Σήμερα κατάφερα να σας διαβάσω. Εμένα μου τελείωσε η ακατανομαστη χθες και από σήμερα ξεκινάμε δυναμικά τις προσπάθειες!!:D 

Στελνω μπεμπεδόσκονη φουλ σε γεμιζω απο πανω μεχρι κάτω!! Καλη επιτυχία!!!

17 hours ago, Emmi@ said:

Μόλις γύρισα κορίτσια!!

Άκουσα καρδούλα Παναγία μου!!!

Μέρα με την μέρα μια νίκη!!!!

Τελεια νεα παναγια μου θα τρελαθώ!! Πότε σου εδωσε πητ?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Evaki19 είπε:

Ναι κι εμενα σε συγκεκριμενη σταση με αφήνει! Duspatalin μου ειπε εμενα για το εντερο οτι κανει να παρω!

Στελνω μπεμπεδόσκονη φουλ σε γεμιζω απο πανω μεχρι κάτω!! Καλη επιτυχία!!!

Τελεια νεα παναγια μου θα τρελαθώ!! Πότε σου εδωσε πητ?? 

Δεν έχουμε πει τίποτα ακόμα...

Να σου πω την αλήθεια καλύτερα...

Ας φύγει το πρώτο τρίμηνο Χριστέ μου....

Link to comment
Share on other sites

@electra2021 όλα στο μυαλό ειναι!! Εγω εκανα ένα καπνό 2 μερες.. Αλλά πριν ξεκινήσουμε προσπάθεια στο πρώτο ειπα τέλος τσιγαρο και κόπηκε μαχαίρι και μόλις γέννησα είπα τον σύζυγό τσιγάρο μέσα στο σπιτι τέλος λόγω παιδιών. Και το έκοψε. 

με αφορμή τα παιδιά μου φαινεται εύκολο να κόψω το καθετί... 

Αλλά και που κόβω τα πάντα ιδίως στις εγκυμοσύνες ο πρώτος μου βγήκε άρρωστος... 

η πεθερά μου στον άντρα μου κάπνιζε σαν τρένο... Μια γνωστή μου κατέβασε 4 ουίσκι την ημέρα και τσιγάρο τρένο και έχει 4 υγιέστατο παιδιά.. 

για αυτό σε λέω άμα είναι να πιάσεις το λαχείο... θα το πιάσεις προσέχεις δεν προσέχεις...

@Millou μου έχω μιλήσει πολλές φορές στο φορουμ για αυτο το θεμα και για γυναικες που τις αποκάλεσε ο γιατρος στειρες που έπιασαν παιδί μόλις έκαναν τάμα..  Η πίστη μετακινεί βουνά!! Η επιστήμη προσπαθεί να μετακινήσει βουνά!! Άλλωστε τα καταφέρνει άλλωστε όχι..  Και όταν τα μετακινει τι λέει?? Έγινε θαύμα!! Ποιον Άγιο έχετε?? Να το ευχαριστήσετε!! 

Η επιστήμη προσπαθεί.

Η πίστη μπορεί!!

Αλλά ποιος πιστεύει είναι το θεμα??

@Μαρία Φ  καλως ηρθες σην παρεα μας!!

εδώ μέσα αν όχι όλες η πλειοψηφία της παρέας είναι με 1 η 2 πσλλινδρομές... Και μερικές που δεν είχαν παλλινδρομη σίγουρα βιοχημικη.. 

Προχωράμε μπροστά και οτι έγινε έγινε!! Δεν αλλάζει!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Γεια σας κοριτσουδιααααα!!!! Σας χαίρομαι τόσο πολύ εσάς τις εγκυουλες!!!! Σήμερα κατάφερα να σας διαβάσω. Εμένα μου τελείωσε η ακατανομαστη χθες και από σήμερα ξεκινάμε δυναμικά τις προσπάθειες!!:D 

Μπράβο κορίτσι μου!!! Με το καλό!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

@enjoy μου αγαπημένη...9/12 περιμένω αν κ μετά τη βιοχημική δεν ξέρω.εκανα βέβαια ένα τεστακι την Κυριακή τζουφιο...οποτε θα την αναμένω θα κάνω κ έναν έλεγχο ορμονών να το πάρω απόφαση η Όχι ότι μεγάλωσα κ έχει ο θεος❣❣❣

Εσυ είσαι καλά κοριτσάκι;; και οι υπολοιπες;;;;;

Μην τα βάζεις κάτω!! Έχει ο Θεος!!! Να κάνεις και τον έλεγχο άμα δεν κάτσει τώρα και η Παναγία θα βοηθήσει!! Η πεθερά μου έχασε 6 (παλλινδρομησαν) και έπιασε στα 30 το πρώτο Με τάμα τώρα που τα λέμε στον Άγιο Γεώργιο..  Μετά στα 35φυσικα προέκυψε το δεύτερο και στα 40 καταλάθος ο συζυγουλης μου...  Εκεί που νόμιζε ότι δεν θα αποκτήσει ποτέ παιδιά έκανε και στα 40 Ένα!! Που θεωρείται πιο δύσκολο σωματικά όχι ακατόρθωτο.

@ΙΩΑΝΝΑ28 ΑΝ θυμάμαι καλά και εσύ έμεινες για 9δεκεμβριου?? Ειναι και αλληνπου περιμενε περιοδο??

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Γεια σας κοριτσουδιααααα!!!! Σας χαίρομαι τόσο πολύ εσάς τις εγκυουλες!!!! Σήμερα κατάφερα να σας διαβάσω. Εμένα μου τελείωσε η ακατανομαστη χθες και από σήμερα ξεκινάμε δυναμικά τις προσπάθειες!!:D 

Καλή επιτυχία! Εγώ την αναμένω αύριο και αν κρίνω από τα συμπτώματα, μάλλον μου έρχεται δυναμικά. :-(

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Καλή επιτυχία! Εγώ την αναμένω αύριο και αν κρίνω από τα συμπτώματα, μάλλον μου έρχεται δυναμικά. :-(

Μακάρι να μην ερθειιιιι!!!!!! Να μας ενημερώσεις!!!:D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλέ που πήγατε όλες, πρώτη φορά μπαίνω και δεν βλέπω κάτι καινούργιο...

Εγώ θέλω να μοιραστώ το εξής, έχω αυτή την στιγμή μπροστά μου την μικρή μου να τρώει και να απολαμβάνει σαλάτα κουνουπίδι και εγώ από πίσω τρώω Μερέντα :oops:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 8/12/2021 at 1:12 ΜΜ, Elenaki30 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Τι κάνετε;; Και εγώ παρατήρησα λίγα καφέ υγρά πριν λιγες μέρες και ο γιατρός είπε πως δεν είναι κάτι ανησυχητικό και δεν μου έδωσε καν χάπια.. Μόνο σε περίπτωση που έβλεπα λίγο αίμα θα έπαιρνα. 

Όμως ήθελα να σας ρωτήσω. Αντιμετωπίζει καμία από εσάς πόνους στην κοιλια από κολικούς;; υποφέρω πόσες μέρες και ο γυναικολόγος λέει πως δεν μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό λογικά είναι από την εγκυμοσυνη.. Έχω ευερεθιστο εντερο πολλά χρόνια αλλά τέτοιους πόνους συνεχόμενα δεν είχα ποτέ. 

Μέχρι στιγμής 3 φορές ξύπνησα το πρωί από πόνους στο έντερο σαν κολικούς..  Αλλά μετά πηγαίνοντας τουαλέτα πέρασαν... οπότε έβγαλα το συμπέρασμα ότι θα ήταν το έντερο γτ ήταν χαμηλά στην κοιλιά και φοβήθηκα μην είναι η μήτρα... έτυχε να πάω κα7 για υπερυχο την πρώτη φορά... Και δεν φαινόταν καμία αποκόλληση γτ αν ηταν η μήτρα με τέτοιο πόνο σίγουρα θα υπήρχε θέμα αποβολης...

πρίν από 17 λεπτά , Millou είπε:

Καλέ που πήγατε όλες, πρώτη φορά μπαίνω και δεν βλέπω κάτι καινούργιο...

Εγώ θέλω να μοιραστώ το εξής, έχω αυτή την στιγμή μπροστά μου την μικρή μου να τρώει και να απολαμβάνει σαλάτα κουνουπίδι και εγώ από πίσω τρώω Μερέντα :oops:

Χαχαχαχααχαχαχ εισαι Θεα!!! Σε μας γινεται το αναποδο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια 1η φορά έχω καφέ. Σήμερα είναι να έρθει αλλά δεν ακόμα μόνο ελάχιστα καφέ...λόγω της βιοχημική όλο αυτό μάλλον ε;;; Αύριο λογικά θα έρθει..αν έχει καμία εμπειρία φωτιστεί με:roll:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, εύχομαι να είστε όλες καλά. Εμένα δυστυχώς σήμερα κατέφθασε η γνωστή. Παρότι συνέβησαν πολλά απρόοπτα τον τελευταίο καιρό και η προσπάθεια αυτόν το μήνα δεν ήταν αυτή που θέλαμε, υπήρχε μια ελπίδα οπότε τώρα υπάρχει και μια σχετική απογοήτευση. Πρέπει όμως να ανασυνταχτούμε και να προχωρήσουμε.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσιαα..μπαινω σας διαβαζω αλλα δεν εχω γραψει..λοιπον εχουν περασει 37 μερες απο την αποξεση και ακομα να μου ερθει η περιοδος..δεν ξερω τι στο καλο γινεται..στις 14 νοεμβριου ειχα θετικο ωορρηξιας..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Καλησπερα κοριτσιαα..μπαινω σας διαβαζω αλλα δεν εχω γραψει..λοιπον εχουν περασει 37 μερες απο την αποξεση και ακομα να μου ερθει η περιοδος..δεν ξερω τι στο καλο γινεται..στις 14 νοεμβριου ειχα θετικο ωορρηξιας..

Κορίτσι μου 2 είναι οι λύσεις...τεστ χοριακή. Χοριακή νομίζω όμως δύσκολα...είσαι στο εξωτερικό σωστά? Συμπτώματα? Ευχομαι οτι καλυτερο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...