Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ναι αυτό θα πούμε κάθε 10 μέρες μέχρι την 12 εβδομάδα που θα κάνουμε το nipt test . Να σε ρωτήσω κάτι με βάση τον υπέρηχο είναι σήμερα 5 εβδομάδων και 6 ημερών. Με βάση όμως το πρόγραμμα που υπολογίζει την κύηση με την βλαστοκυστες λέει 6 και 3 λες να υπάρχει θέμα;; Ναι το παιδάκι μασ προσπάθησε από την πρώτη στιγμή άρχισε με χοριακη 27 η ψυχούλα μας

      Ότι λέει ο υπέρηχος...και γω σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι σήμερα 6 εβδομάδων και 3 ημερών αλλά είμαι σίγουρη ότι ο υπέρηχος θα μας πει κάτι άλλο. Εσείς επειδή ξεκινήσατε με χαμηλή χοριακη αυτό σημαίνει ότι η εμφυτευση έγινε πιο μετά (η χοριακη ξεκινάει και ανεβαίνει μετά την εμφυτευση) άρα σίγουρα θα είστε τέλος 5ης εβδομαδας. Αυτές οι 4 μέρες διαφορα δεν είναι κάτι κακό...ίσα ίσα είναι πιο λογικό και συμβατό με τη χοριακη που ξεκινήσατε. Άρα μη σας προβληματίζει καθόλου. 

      πρίν από 43 λεπτά , Nima21 είπε:

      Ναι την έκανα χθες.. όλα καλα! Αναμεικτα συναισθήματα,συγκίνηση, φόβος, περιέργεια.. και φυσικά αγχος υποσυνείδητα.. αλλα θα χαλαρωσω τωρα στο σπιτακι μου, θα ξεκουραστω και θα περιμένω τη χοριακή!! 🙏♥️

      Σε νιώθουμε όλες σε όλα αυτά που λες!!! Πότε έχεις χοριακη? Όλα θα πάνε τέλεια! 🙏Σου εύχομαι μια 3ψηφια χοριακη αν και οι 2ψηφιες χοριακες μια χαρά μωράκια έχουν δώσει!!!! 

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, helensam είπε:

Χαχα ! Εμείς με το που γίνει η δουλειά κατευθείαν μου βάζει μαξιλάρια ! Χαχα ! Προσπαθούμε κ ότι γίνει! Έχω ένα καλό προαίσθημα , δε ξέρω .. ίσως επειδή βρήκα τη σωστή μέρα κ είχα επαφή να χω στ μυαλό μου ότι θα μείνω ν όλας! Ελπίζω μόνο να μη πέσω ξαφνικά απ τ σύννεφα …

Και εγώ μαξιλαρια να αανασηκωθεί και η λεκάνη... Ο άντρας μου εκείνη την ώρα πάει τουαλέτα να κάνει μπάνιο μόλις γυρίσει με κοιτάει ειρωνικά και μου λέει ναι θα θελες έτσι νομίζεις ότι πιάνονται τα μωρά μωρή καημένη και γελάει..  Εγώ τον αγνοώ... χαριτολογω και εγώ... Και άλλοτε σκέφτομαι μια φορά έκατσα 40λεπτα και λεω παει τα αποπροσανατολίσα τα καημένα σπερματοζωάρια εκεί που θα έτρεχαν προς τα επάνω προς την μήτρα αν ήμουν ορθια... αυτά κουτρουβαλανε Προς τη  μήτρα....Και δεν θα ξέρουν και από που τους ήρθε αχαχαχαχ.... Αλλά λέω δεν πειράζει ευχομαι να τσουλησαν προς τα μεσα και μόλις σηκωθώ θα προσανατολιστουν.... Αχαχαχαχα ... τα θυμαμαι και γελάω... Είμαι για τα σίδερα... Η λογική της βαρύτητας δεν ξέρω αν ισχυει σε αυτά.... Εγώ πάντως μαξιλαρια κουβέρτα και πόδια πάνω κατεβαίνει και το αίμα από τις πατούσες  και ερχονται και ξεκουραζονται απο τη  ορθοστασια.. σας λεω διπλο το καλο.. αν δεν πετυχει το ενα μου μενει τουλαχιστον η ξεκούραση των ποδιών γτ έχω και σκατα κυκλοφορία και λυμναζει το αίμα κάτω όλη μερα ορθοστασία... αχαχαχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Αννούλαααα είπε:

Όχι κορίτσι μου ένα έχουμε... το πρώτο το κάναμε διακοπή λόγω χρωμοσωματος κ τώρα τον Οκτώβρη είχα παλινδρομη κυηση...οπότε προσπαθώ για το 2ο... @enjoy καλή η συμβουλή σου θα την ακολουθήσω θα διαβάζω βιβλία... Καλά Χριστούγεννα με υγεία υγεία υγεία κ γεμάτες κοιλίτσες το 22 να μας βρει όλες...να περάσετε όμορφα ότι κ να κάνετε...

Κ εγώ από ότι ξέρω κ από ότι λένε...Πρέπει να έχουμε επαφή την μέρα που χαμογελάει κ την επόμενη...Όμως αν υπάρξουν κι άλλες,ακόμα καλύτερα... Καλή επιτυχία ....

Κατάλαβα ! Καλή επιτυχία εύχομαι , όπως είπες το νέο έτος να μας βρει όλες με φουσκωμένη κοιλιτσα !!! Ποσό καιρό έπαιρνες της βιταμίνες κ εκείνες έγκυος ; 

πρίν από 22 λεπτά , enjoy είπε:

Και εγώ μαξιλαρια να αανασηκωθεί και η λεκάνη... Ο άντρας μου εκείνη την ώρα πάει τουαλέτα να κάνει μπάνιο μόλις γυρίσει με κοιτάει ειρωνικά και μου λέει ναι θα θελες έτσι νομίζεις ότι πιάνονται τα μωρά μωρή καημένη και γελάει..  Εγώ τον αγνοώ... χαριτολογω και εγώ... Και άλλοτε σκέφτομαι μια φορά έκατσα 40λεπτα και λεω παει τα αποπροσανατολίσα τα καημένα σπερματοζωάρια εκεί που θα έτρεχαν προς τα επάνω προς την μήτρα αν ήμουν ορθια... αυτά κουτρουβαλανε Προς τη  μήτρα....Και δεν θα ξέρουν και από που τους ήρθε αχαχαχαχ.... Αλλά λέω δεν πειράζει ευχομαι να τσουλησαν προς τα μεσα και μόλις σηκωθώ θα προσανατολιστουν.... Αχαχαχαχα ... τα θυμαμαι και γελάω... Είμαι για τα σίδερα... Η λογική της βαρύτητας δεν ξέρω αν ισχυει σε αυτά.... Εγώ πάντως μαξιλαρια κουβέρτα και πόδια πάνω κατεβαίνει και το αίμα από τις πατούσες  και ερχονται και ξεκουραζονται απο τη  ορθοστασια.. σας λεω διπλο το καλο.. αν δεν πετυχει το ενα μου μενει τουλαχιστον η ξεκούραση των ποδιών γτ έχω και σκατα κυκλοφορία και λυμναζει το αίμα κάτω όλη μερα ορθοστασία... αχαχαχ

Χαχαχα!γελαω με το τρόπο που τ λες! Χαχαχα! Δεν είσαι καθόλου για τα σίδερα αγαπητή μου, ψάχνεις τρόπους κ κάνεις οτιδήποτε μπορεί να βοηθήσει ! Κ καλά κάνεις!! Είναι η πρώτη σ προσπάθεια κ εσένα για μωράκι ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , enjoy είπε:

Και εγώ μαξιλαρια να αανασηκωθεί και η λεκάνη... Ο άντρας μου εκείνη την ώρα πάει τουαλέτα να κάνει μπάνιο μόλις γυρίσει με κοιτάει ειρωνικά και μου λέει ναι θα θελες έτσι νομίζεις ότι πιάνονται τα μωρά μωρή καημένη και γελάει..  Εγώ τον αγνοώ... χαριτολογω και εγώ... Και άλλοτε σκέφτομαι μια φορά έκατσα 40λεπτα και λεω παει τα αποπροσανατολίσα τα καημένα σπερματοζωάρια εκεί που θα έτρεχαν προς τα επάνω προς την μήτρα αν ήμουν ορθια... αυτά κουτρουβαλανε Προς τη  μήτρα....Και δεν θα ξέρουν και από που τους ήρθε αχαχαχαχ.... Αλλά λέω δεν πειράζει ευχομαι να τσουλησαν προς τα μεσα και μόλις σηκωθώ θα προσανατολιστουν.... Αχαχαχαχα ... τα θυμαμαι και γελάω... Είμαι για τα σίδερα... Η λογική της βαρύτητας δεν ξέρω αν ισχυει σε αυτά.... Εγώ πάντως μαξιλαρια κουβέρτα και πόδια πάνω κατεβαίνει και το αίμα από τις πατούσες  και ερχονται και ξεκουραζονται απο τη  ορθοστασια.. σας λεω διπλο το καλο.. αν δεν πετυχει το ενα μου μενει τουλαχιστον η ξεκούραση των ποδιών γτ έχω και σκατα κυκλοφορία και λυμναζει το αίμα κάτω όλη μερα ορθοστασία... αχαχαχ

Τα ιδια και εγώ!! Έχω διαβάσει ότι πρέπει να καθόμαστε για κάνα 20λεπτο με τα πόδια πάνω,διευκολύνει!! Όχι αμέσως ντουζ!! Και έπιασε! Δεν ξερω αν είναι απ αυτό βέβαια αλλά έχεις την αίσθηση ότι έκανες ο τι μπορούσες πια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , helensam είπε:

Κατάλαβα ! Καλή επιτυχία εύχομαι , όπως είπες το νέο έτος να μας βρει όλες με φουσκωμένη κοιλιτσα !!! Ποσό καιρό έπαιρνες της βιταμίνες κ εκείνες έγκυος ; 

Χαχαχα!γελαω με το τρόπο που τ λες! Χαχαχα! Δεν είσαι καθόλου για τα σίδερα αγαπητή μου, ψάχνεις τρόπους κ κάνεις οτιδήποτε μπορεί να βοηθήσει ! Κ καλά κάνεις!! Είναι η πρώτη σ προσπάθεια κ εσένα για μωράκι ; 

Έχω 2 και τώρα είμαι έγκυος στο 3ο. 1ο και 3ο ηρθαν με αυτήν την μέθοδο στο πρωτο μήνα προσπάθειας... Στο δεύτερο είχα χάσει τις οδηγίες χρήσεως.... Αχαχαχα άργησε ένα χρόνο....

πρίν από 3 λεπτά , Polly1 είπε:

Τα ιδια και εγώ!! Έχω διαβάσει ότι πρέπει να καθόμαστε για κάνα 20λεπτο με τα πόδια πάνω,διευκολύνει!! Όχι αμέσως ντουζ!! Και έπιασε! Δεν ξερω αν είναι απ αυτό βέβαια αλλά έχεις την αίσθηση ότι έκανες ο τι μπορούσες πια!!

Κούκλα δεν κοιμάσαι?? Γιαντα καλή μου?? Και μένα κλείνουν τα μάτια μου έχω βάλει ξυπνητήρι στις 6.. Αλλά το κινητό δεν λέει να ξεκολλήσει από τις παλαμες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, helensam είπε:

Κατάλαβα ! Καλή επιτυχία εύχομαι , όπως είπες το νέο έτος να μας βρει όλες με φουσκωμένη κοιλιτσα !!! Ποσό καιρό έπαιρνες της βιταμίνες κ εκείνες έγκυος ; 

Χαχαχα!γελαω με το τρόπο που τ λες! Χαχαχα! Δεν είσαι καθόλου για τα σίδερα αγαπητή μου, ψάχνεις τρόπους κ κάνεις οτιδήποτε μπορεί να βοηθήσει ! Κ καλά κάνεις!! Είναι η πρώτη σ προσπάθεια κ εσένα για μωράκι ; 

Στο 1ο  τρία κουτιά κ στις άλλες δύο συλλήψεις δύο κουτιά είχα προλάβω να πάρω... Τώρα έχω πάρει ήδη το 1μιση...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Τα ιδια και εγώ!! Έχω διαβάσει ότι πρέπει να καθόμαστε για κάνα 20λεπτο με τα πόδια πάνω,διευκολύνει!! Όχι αμέσως ντουζ!! Και έπιασε! Δεν ξερω αν είναι απ αυτό βέβαια αλλά έχεις την αίσθηση ότι έκανες ο τι μπορούσες πια!!

Καλημεραα κ χρόνια πολλά ! Αλήθεια ; Πολύ ευχάριστο ! Σίγουρα για να το λένε κ γιατροί , εεε του …. Κάτι παραπάνω ξέρουν ! Χαχα ! Πάντως είχε σ επιτυχίες κ αυτό μετράει ! 

7 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Έχω 2 και τώρα είμαι έγκυος στο 3ο. 1ο και 3ο ηρθαν με αυτήν την μέθοδο στο πρωτο μήνα προσπάθειας... Στο δεύτερο είχα χάσει τις οδηγίες χρήσεως.... Αχαχαχα άργησε ένα χρόνο....

Κούκλα δεν κοιμάσαι?? Γιαντα καλή μου?? Και μένα κλείνουν τα μάτια μου έχω βάλει ξυπνητήρι στις 6.. Αλλά το κινητό δεν λέει να ξεκολλήσει από τις παλαμες 

Αχ να σου ζήσουν !!! Να είναι γερά κ τυχερά στη ζωή τους !! Με το καλό και το νέο μέλος ! Ποσό μηνών είσαι ; 

πρίν από 59 λεπτά , Αννούλαααα είπε:

Στο 1ο  τρία κουτιά κ στις άλλες δύο συλλήψεις δύο κουτιά είχα προλάβω να πάρω... Τώρα έχω πάρει ήδη το 1μιση...

Άραγε βοηθάει όντως !! Εγώ τώρα τελειώνω το δεύτερο κουτί , πέτυχα κ τις μέρες κ ελπίζω  σε ένα θετικό αποτέλεσμα ! Σου εύχομαι το νέο έτος να έρθει !!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Χρόνια πολλά με υγεία και του χρόνου τέτοιο καιρό να ήμαστε σε άλλο τοπικ και να μιλάμε για τα μωράκια μας!!! 

Εμένα ήρθε η μέρα που περιμένω περίοδο, βέβαια έκανα το λάθος και έκανα τεστ 2 μέρες νωρίτερα και βγήκε αρνητικό. Το στήθος είναι πρισμενο, αλλά τον πόνο τον νιώθω μόνο στις θηλές, επίσης από χθες, κάπου κάπου μέσα στη μέρα έχω κάτι υγρά σαν τζελ διάφανα και άοσμα. Για το τεστ μη με κραξετε ήξερα ότι κατά πάσα πιθανότητα θα βγει αρνητικό, αλλά έλεγα μήπως και κατά τύχη δω κάτι, να το έκανα δωράκι Χριστουγέννων στον άντρα μου :x

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Millou είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χρόνια πολλά με υγεία και του χρόνου τέτοιο καιρό να ήμαστε σε άλλο τοπικ και να μιλάμε για τα μωράκια μας!!! 

Εμένα ήρθε η μέρα που περιμένω περίοδο, βέβαια έκανα το λάθος και έκανα τεστ 2 μέρες νωρίτερα και βγήκε αρνητικό. Το στήθος είναι πρισμενο, αλλά τον πόνο τον νιώθω μόνο στις θηλές, επίσης από χθες, κάπου κάπου μέσα στη μέρα έχω κάτι υγρά σαν τζελ διάφανα και άοσμα. Για το τεστ μη με κραξετε ήξερα ότι κατά πάσα πιθανότητα θα βγει αρνητικό, αλλά έλεγα μήπως και κατά τύχη δω κάτι, να το έκανα δωράκι Χριστουγέννων στον άντρα μου :x

Καλημέρα κορίτσι κ χρόνια πολλά !!! Πω πω , τι αναμονή κ αυτή .. σε νιώθω! Ο κύκλος σου είναι στάνταρ ;; Είναι η πρώτη σου προσπάθεια για παιδάκι ;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , helensam είπε:

Καλημέρα κορίτσι κ χρόνια πολλά !!! Πω πω , τι αναμονή κ αυτή .. σε νιώθω! Ο κύκλος σου είναι στάνταρ ;; Είναι η πρώτη σου προσπάθεια για παιδάκι ;; 

Είμαι στην προσπάθεια για το δεύτερο. Τι πρώτο, τι δεύτερο η αγωνία είναι η ίδια. Ο κύκλος μου σταθερός 30 ημερών, αλλά υπάρχουν και μήνες που έρχεται όποτε θέλει ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 33 λεπτά , Millou είπε:

Είμαι στην προσπάθεια για το δεύτερο. Τι πρώτο, τι δεύτερο η αγωνία είναι η ίδια. Ο κύκλος μου σταθερός 30 ημερών, αλλά υπάρχουν και μήνες που έρχεται όποτε θέλει ...

Έχεις δίκιο .. η αγωνία θα είναι πάντα η ίδια !! Σου εύχομαι να ναι ο μήνας σου !! Ποσό καιρό είστε σε προσπάθεια ; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, helensam είπε:

Έχεις δίκιο .. η αγωνία θα είναι πάντα η ίδια !! Σου εύχομαι να ναι ο μήνας σου !! Ποσό καιρό είστε σε προσπάθεια ; 

Πάνω από χρόνο, έχω χάσει το μέτρημα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Millou είπε:

Πάνω από χρόνο, έχω χάσει το μέτρημα...

Μην ανησυχείς ! Θα έρθει χωρίς να το καταλάβεις ! Σου εύχομαι με το νέο έτος , να έρθει κι το δεύτερο μωράκι σας ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Καλέ που κάνετε διακοπές και έχει τόση ησυχία??? 

Εγω έχω από χθες μέχρι και τώρα καφέ βλενες, οπότε πάει κ αυτός ο μήνας... Δεν σας κρύβω ότι μέχρι και να δω κανονική περίοδο ομως, κάπου μέσα μου έχω μια τελευταία μικρή ελπίδα:unsure: κανονικά έπρεπε να μου είχε έρθει χθές.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Millou είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Καλέ που κάνετε διακοπές και έχει τόση ησυχία??? 

Εγω έχω από χθες μέχρι και τώρα καφέ βλενες, οπότε πάει κ αυτός ο μήνας... Δεν σας κρύβω ότι μέχρι και να δω κανονική περίοδο ομως, κάπου μέσα μου έχω μια τελευταία μικρή ελπίδα:unsure: κανονικά έπρεπε να μου είχε έρθει χθές.

Καλησπέρα κορίτσι...μη χάνεις την ελπίδα σου..γιατί εάν δεν είναι αυτός θα ναι ο επόμενος ❣

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...