Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Millou είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Καλέ που κάνετε διακοπές και έχει τόση ησυχία??? 

Εγω έχω από χθες μέχρι και τώρα καφέ βλενες, οπότε πάει κ αυτός ο μήνας... Δεν σας κρύβω ότι μέχρι και να δω κανονική περίοδο ομως, κάπου μέσα μου έχω μια τελευταία μικρή ελπίδα:unsure: κανονικά έπρεπε να μου είχε έρθει χθές.

Καλησπέρα κορίτσια ! Μην στενά σείεσαι , αν δεν είναι αυτός θα είναι ο επόμενος ! Όλα καλά , απλά σκέψου θετικά ! Αυτό βοηθάει !! Εγώ αφού επιτέλους βρήκα τη μέρα ωορρηξιας με το τεστ βέβαια , είχα επαφή εκείνη τη μέρα κ τις επόμενες 2! Τον τέντωσα το καημένο! Χαχα! Ελπίζω σε ένα θετικό αποτέλεσμα .. αν κ έχω ακόμη καιρό μέχρι να δω τ γίνεται .. θα μάθω μέσα Ιανουαρίου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, helensam είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Τ κάνετε ; Από εμπειρία κάποιας κοπέλας , ξέρει κάποια να μου πει αν υπάρχουν σημασία σύλληψης ; 

Καλημέρα κορίτσι μου...έχοντας περάσει 4 συλλήψεις θα σου πω κανένα...κ αγωνιώντας κάθε μήνα που νόμιζα επίσης...κάποιο ένστικτο ίσως αλλά σωματικά μπα...θα σε συμβούλευα βασικά να μην το πολυσκεφτεσαι κ να απασχολήσεις το μυαλό σου με άλλα πράγματα...όσο μπορείς..δεν είναι εύκολο αλλά προσπάθησε κ εκείνο θα έρθει όταν είναι η ώρα του ...ποτέ περιμένεις περίοδο;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Lilly28 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου...έχοντας περάσει 4 συλλήψεις θα σου πω κανένα...κ αγωνιώντας κάθε μήνα που νόμιζα επίσης...κάποιο ένστικτο ίσως αλλά σωματικά μπα...θα σε συμβούλευα βασικά να μην το πολυσκεφτεσαι κ να απασχολήσεις το μυαλό σου με άλλα πράγματα...όσο μπορείς..δεν είναι εύκολο αλλά προσπάθησε κ εκείνο θα έρθει όταν είναι η ώρα του ...ποτέ περιμένεις περίοδο;;;

Δεν ξέρω για πιο λόγο κ γιατί μου κόλλησε έτσι ..αλλά σκέψου ότι πριν ακόμη βρω την ημέρα ωορρηξιας , ελεγα αυτό τ μήνα θα μείνω έγκυος ..δεν ξέρω για ποιον λόγο! Αν τέλη , βρήκα τη μέρα ..είχα επαφή 2 μέρες πριν μου βγει θετικό το τεστ ωορρηξιας ,είχα τη μέρα εκείνη κ τις επόμενες 2..μάλιστα έκατσα κ με τ πόδια σηκωμένα για ένα μισάωρο κάθε φορά !χαχα! Μη τυχόν κ φύγει τίποτα ! Όπως επίσης , αποφεύγω να βλέπω κόσμο ..είμαι έως υπερβολική για να μη τύχει κ κολλήσω κορωνοιο σε περίπτωση που είμαι έγκυος .. (είμαστε εμβολιασμένοι ,αλλά και πάλι).. ενώ τους προηγούμενους μήνες δεν ήμουν έτσι ..όλο αυτό με έπιασε τώρα !! Ίσως έχω αυτή τη θετική σκέψη επειδή βρήκα τις μέρες μετά απ 4 μήνες !!! Περίοδο περιμένω γύρω στις 11-12 Γενάρη , ο κύκλος μου είναι 37-38 μέρες !!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, helensam είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Τ κάνετε ; Από εμπειρία κάποιας κοπέλας , ξέρει κάποια να μου πει αν υπάρχουν σημασία σύλληψης ; 

Καλημέρα!! Εγώ έμεινα έγκυος πάντως τον μήνα που έλεγα πως αποκλείεται να είμαι... 

Από σημάδια κανένα απολύτως.. Μόνο το πρησμένο στήθος αλλά και αυτό λίγες ημέρες πριν κάνω το τεστ άρχισε να πρηζεται.. Όπως και σε κάθε περίοδο εξάλλου. 

Αλλα επειδή διάβαζα και εγώ πολλές εμπειρίες κοριτσιών για να καταλάβω τελικά άμα είμαι η όχι κατάλαβα πως στην καθεμία είναι τελείως διαφορετικό. Άλλες έχουν κάποια συμπτώματα και άλλες κανένα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Καλημέρα!! Εγώ έμεινα έγκυος πάντως τον μήνα που έλεγα πως αποκλείεται να είμαι... 

Από σημάδια κανένα απολύτως.. Μόνο το πρησμένο στήθος αλλά και αυτό λίγες ημέρες πριν κάνω το τεστ άρχισε να πρηζεται.. Όπως και σε κάθε περίοδο εξάλλου. 

Αλλα επειδή διάβαζα και εγώ πολλές εμπειρίες κοριτσιών για να καταλάβω τελικά άμα είμαι η όχι κατάλαβα πως στην καθεμία είναι τελείως διαφορετικό. Άλλες έχουν κάποια συμπτώματα και άλλες κανένα. 

Καλημέρα !! Εγώ απ τ πρωί που ξύπνησα , έχω κάτι μικρά τσιμπήματα κάτω απ τη κοιλιά .. κ λέω μάλλον δν πέτυχε , είναι σημάδια απ περίοδο! Δεν έχω ούτε πρησμένο στήθος ούτε τίποτα .. είναι νωρις , γιατί έχω ακόμη μέρες για να αδιαθετήσω ! Σίγουρα βέβαια σε κάθε γυναίκα αντιδρά διαφορετικά ο οργανισμός .. δεν ξέρω γιατί είχα την σκέψη ότι αυτό τ μήνα θα μείνω ! 

Link to comment
Share on other sites

Γειαααα σας κοπελιές:x να σας πω τον πόνο μου, γιατί είμαι να σκάσω... Από προχθές την μέρα που περίμενα περίοδο, είχα για μια μέρα μόνο καφέ βλενη και μετά τίποτα. Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε να κάνω ένα τεστ σήμερα και αν βγει αρνητικό ( που βγήκε ) να επαναλάβω την Πέμπτη. Κανονικά θα είχα σήμερα δεύτερη μέρα καθυστέρηση... Δεν θα έδειχνε κάτι ρε κορίτσια αν ήμουν...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Millou είπε:

Γειαααα σας κοπελιές:x να σας πω τον πόνο μου, γιατί είμαι να σκάσω... Από προχθές την μέρα που περίμενα περίοδο, είχα για μια μέρα μόνο καφέ βλενη και μετά τίποτα. Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε να κάνω ένα τεστ σήμερα και αν βγει αρνητικό ( που βγήκε ) να επαναλάβω την Πέμπτη. Κανονικά θα είχα σήμερα δεύτερη μέρα καθυστέρηση... Δεν θα έδειχνε κάτι ρε κορίτσια αν ήμουν...

Έλα κορίτσι μου, μη σκας !! Έχω διαβάσει πως αν έχεις καφέ η λίγο κόκκινο όταν περιμένεις περίοδο ίσως να είναι ότι γίνει η εμφύτευση του ωαρίου..κ πολλές γυναίκες το μπερδεύουν με περίοδο!!! Μην απελπίζεσαι !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Millou είπε:

Γειαααα σας κοπελιές:x να σας πω τον πόνο μου, γιατί είμαι να σκάσω... Από προχθές την μέρα που περίμενα περίοδο, είχα για μια μέρα μόνο καφέ βλενη και μετά τίποτα. Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε να κάνω ένα τεστ σήμερα και αν βγει αρνητικό ( που βγήκε ) να επαναλάβω την Πέμπτη. Κανονικά θα είχα σήμερα δεύτερη μέρα καθυστέρηση... Δεν θα έδειχνε κάτι ρε κορίτσια αν ήμουν...

Γειά σου όμορφη..το κανονικό τεστ έκανες ή πρόωρης ανίχνευσης;;το 2ο σίγουρα θα έδειχνε. Τώρα αν γενικά έχεις σταθερό κύκλο κανε μια χοριακη για σιγουριά κ καλύτερα Όχι κι άλλο τεστ...καλά αποτελέσματα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lilly28 είπε:

Γειά σου όμορφη..το κανονικό τεστ έκανες ή πρόωρης ανίχνευσης;;το 2ο σίγουρα θα έδειχνε. Τώρα αν γενικά έχεις σταθερό κύκλο κανε μια χοριακη για σιγουριά κ καλύτερα Όχι κι άλλο τεστ...καλά αποτελέσματα 

Αυτό που λέει ότι δείχνει 6 μέρες πρίν, γ αυτό δεν πήγα για χοριακη, πιστεύω ότι θα έδειχνε, αλλά και πάλι γιατί δεν μου ήρθε ακόμα... Έχω αγχοθει πάρα πολύ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Millou είπε:

Αυτό που λέει ότι δείχνει 6 μέρες πρίν, γ αυτό δεν πήγα για χοριακη, πιστεύω ότι θα έδειχνε, αλλά και πάλι γιατί δεν μου ήρθε ακόμα... Έχω αγχοθει πάρα πολύ...

Ξανάκανε ένα τεστάκι κ μετά μιλά με τον γιατρό σου ..Καλά αποτελέσματα κοριτσι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Millou είπε:

Αυτό που λέει ότι δείχνει 6 μέρες πρίν, γ αυτό δεν πήγα για χοριακη, πιστεύω ότι θα έδειχνε, αλλά και πάλι γιατί δεν μου ήρθε ακόμα... Έχω αγχοθει πάρα πολύ...

Ίσως είναι λόγω άγχους ! Προσπάθησε να χαλαρώσεις και όλα καλά .. ότι είναι να γίνει , θ γίνει ! Ενημέρωσε μας για ότι γίνει ! σε κάθε περίπτωση , εύχομαι καλά αποτελέσματα !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε ?Χρόνια πολλά!!!!

Ρε κορίτσια να σας πω τι έπαθα τώρα..

Με κύκλο 31-32 ημερών περιμένω περίοδο 31/12

Λοιπόν το έχετε πάθει να έχετε λίγο καφετιά κοντά στην ωορρηξία?είχα καφετιά 14,15,16/12 αλλά νοσουσα κ από κορωνοϊο εκείνες τις μέρες δεν ξέρω κατά πόσο επηρεάζει γιατί το μόνο που είχα ήταν λίγο πονόλαιμο τίποτα άλλο!κ είπα οκ είμαι στις γόνιμες.να όμως που έγινε το εξής περίεργο στις 19/12 που ήταν κ 20η μερα του κύκλου είχα χωρίς υπερβολές υγρά σαν ασπράδι αυγού σαν μιξα  με το κιλό !!μιλάμε για μεγάλη ποσότητα!!!που είναι σημάδι για ωορρηξία κανονικά.και τώρα μπερδεύτηκα κ δεν ξέρω τι ήταν το ένα κ τι το άλλο σήμερα έκανα εγώ ένα self clear το οποίο δεν μπόρεσα να το ψυχολογησω έχει μια άχνη γραμμουλα πολύ άχνη κ δεν ξέρω αν είναι χαζό το τεστ γιατί ξεκάθαρο δεν ήταν σε καμία περίπτωση.τι κάνω τώρα ρε παιδιά????

Link to comment
Share on other sites

Αχ, δε ξέρω γιατί αλλά νομίζω πως τη Άι εγκυμοσύνη! Αυτά που λες είναι σημασία εγκυμοσύνης ! Τουλάχιστον απ αυτά που έχω διαβάσει κ ψάξει στο Ίντερνετ!!! Σου εύχομαι να είναι εγκυμοσύνη κ όχι απλά συμπτώματα! Ενημέρωσε μας και μας !! Εγώ λέω να περιμένεις λίγες μέρες ακόμη να δεις τ θα γίνει … εσυ πως νιώθεις ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε ?Χρόνια πολλά!!!!

Ρε κορίτσια να σας πω τι έπαθα τώρα..

Με κύκλο 31-32 ημερών περιμένω περίοδο 31/12

Λοιπόν το έχετε πάθει να έχετε λίγο καφετιά κοντά στην ωορρηξία?είχα καφετιά 14,15,16/12 αλλά νοσουσα κ από κορωνοϊο εκείνες τις μέρες δεν ξέρω κατά πόσο επηρεάζει γιατί το μόνο που είχα ήταν λίγο πονόλαιμο τίποτα άλλο!κ είπα οκ είμαι στις γόνιμες.να όμως που έγινε το εξής περίεργο στις 19/12 που ήταν κ 20η μερα του κύκλου είχα χωρίς υπερβολές υγρά σαν ασπράδι αυγού σαν μιξα  με το κιλό !!μιλάμε για μεγάλη ποσότητα!!!που είναι σημάδι για ωορρηξία κανονικά.και τώρα μπερδεύτηκα κ δεν ξέρω τι ήταν το ένα κ τι το άλλο σήμερα έκανα εγώ ένα self clear το οποίο δεν μπόρεσα να το ψυχολογησω έχει μια άχνη γραμμουλα πολύ άχνη κ δεν ξέρω αν είναι χαζό το τεστ γιατί ξεκάθαρο δεν ήταν σε καμία περίπτωση.τι κάνω τώρα ρε παιδιά????

Θα σου έλεγα ένα πρώιμης ανίχνευσης αύριο πρωί κ να μας το ανεβάσεις να το δουμε να σε συγχαρούμε!!!καλά αποτελέσματα κορίτσι μου

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...