Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

Κορίτσια σημάδια....τι να σας πω τώρα χθες με πονούσε η κοιλιά μου είχα πονάκια περιόδου αλλά είπα είναι νωρίς για περίοδο έχω πολλά αέρια:oops: που το είχα κ στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου η αλήθεια είναι στην πολύ αρχή αλλά δεν το λες κ σίγουρα σύμπτωμα.κ το τελευταίο που εκεί κολλάω λίγο είναι ότι δεν μπορώ να πιω αλκοόλ με τίποτα.που επίσης είχα στις προηγούμενες εγκυμοσύνες συγκεκριμένα θυμάμαι στον 2 γιο μου είχα ανοίξει μια μπύρα να πιω κ έλεγα ότι είναι χαλασμένη δεν κατεβαίνε κ μετά από 2 μέρες έκανα τέστ κ ήταν θετικό.τι να πω θα πω τον άντρα μου αύριο να μου φέρει ένα τεστ να δούμε τι γίνεται πάλι.

Κορίτσια μου μακάρι από το στόμα σας κ στου Θεού το αυτί

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 47 λεπτά , Melody90 είπε:

Κορίτσια σημάδια....τι να σας πω τώρα χθες με πονούσε η κοιλιά μου είχα πονάκια περιόδου αλλά είπα είναι νωρίς για περίοδο έχω πολλά αέρια:oops: που το είχα κ στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου η αλήθεια είναι στην πολύ αρχή αλλά δεν το λες κ σίγουρα σύμπτωμα.κ το τελευταίο που εκεί κολλάω λίγο είναι ότι δεν μπορώ να πιω αλκοόλ με τίποτα.που επίσης είχα στις προηγούμενες εγκυμοσύνες συγκεκριμένα θυμάμαι στον 2 γιο μου είχα ανοίξει μια μπύρα να πιω κ έλεγα ότι είναι χαλασμένη δεν κατεβαίνε κ μετά από 2 μέρες έκανα τέστ κ ήταν θετικό.τι να πω θα πω τον άντρα μου αύριο να μου φέρει ένα τεστ να δούμε τι γίνεται πάλι.

Κορίτσια μου μακάρι από το στόμα σας κ στου Θεού το αυτί

Μακάρι!!! Να κανείς το τεστ και να μας πεις κ μας τα νέα !!! Αν και ..εκεί πάει τ πράγμα ! Χαχα! Καλή επιτυχία !!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , helensam είπε:

Μακάρι!!! Να κανείς το τεστ και να μας πεις κ μας τα νέα !!! Αν και ..εκεί πάει τ πράγμα ! Χαχα! Καλή επιτυχία !!

Θα σας πω με το που έχω νέα αλλά κρατάω πολύ μικρό καλάθι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα σας είμαι από άλλο φόρουμ απλά θέλω να σας ρωτήσω κάτι? Είμαι σε αναζήτηση για γυναικολόγο στην Θεσσαλονίκη και βρήκα τον Παπανικολάου Νίκο τον γνωρίζει καμία? Έχω διαβάσει καλά λόγια αλλά έχω κάποιες αμφιβολίες..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Κορίτσια καλημέρα σας είμαι από άλλο φόρουμ απλά θέλω να σας ρωτήσω κάτι? Είμαι σε αναζήτηση για γυναικολόγο στην Θεσσαλονίκη και βρήκα τον Παπανικολάου Νίκο τον γνωρίζει καμία? Έχω διαβάσει καλά λόγια αλλά έχω κάποιες αμφιβολίες..

Δεν ξέρω για αυτόν τον γυναικολόγο αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα για τον παπαχατζοπουλο...στρατιωτικός γιατρός απ'ότι ξέρω είναι κ στο 424 έχει κ έξω ιατρείο ξεγενναει κ στο Γένεσις έχει κ δικό του φόρουμ είναι πολύ ψαγμενος..ψαξτο λίγο άμα θέλεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Melody90 είπε:

Δεν ξέρω για αυτόν τον γυναικολόγο αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα για τον παπαχατζοπουλο...στρατιωτικός γιατρός απ'ότι ξέρω είναι κ στο 424 έχει κ έξω ιατρείο ξεγενναει κ στο Γένεσις έχει κ δικό του φόρουμ είναι πολύ ψαγμενος..ψαξτο λίγο άμα θέλεις.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Ναι θα το ψάξω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια κοντεύω να φάω τα νύχια μου... περιμένω πως κ πως τον άντρα μου να έρθει να μου φέρει το τεστ είπε θα έρθει τώρα το μεσημέρι για να δούμε... μιλάμε έχω σκάσει από αγωνία. Γιατί σκέφτηκα και λέω τώρα αν αυτό το κάτι αχνό που είδα χθες σήμερα φαίνεται πιο έντονα πάει να πει ότι κάτι πάμε να κάνουμε αν πάλι δεν δω τίποτα σκατούλες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Melody90 είπε:

Αχ κορίτσια κοντεύω να φάω τα νύχια μου... περιμένω πως κ πως τον άντρα μου να έρθει να μου φέρει το τεστ είπε θα έρθει τώρα το μεσημέρι για να δούμε... μιλάμε έχω σκάσει από αγωνία. Γιατί σκέφτηκα και λέω τώρα αν αυτό το κάτι αχνό που είδα χθες σήμερα φαίνεται πιο έντονα πάει να πει ότι κάτι πάμε να κάνουμε αν πάλι δεν δω τίποτα σκατούλες.

σου εύχομαι να είναι καραμπινατο θετικό...:x άντε να παίρνουμε σειρά...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Κορίτσια καλημέρα σας είμαι από άλλο φόρουμ απλά θέλω να σας ρωτήσω κάτι? Είμαι σε αναζήτηση για γυναικολόγο στην Θεσσαλονίκη και βρήκα τον Παπανικολάου Νίκο τον γνωρίζει καμία? Έχω διαβάσει καλά λόγια αλλά έχω κάποιες αμφιβολίες..

Καλημέρα κορίτσι ! Εγώ δε γνωρίζω για Θεσσαλονίκη , αλλά μπορώ να σου προτείνω έναν που είναι Κατερίνη (45 λεπτά απ Θεσσαλονίκη ) σε περίπτωση που θα σε ενδιάφερε .. ξεγεννάει Θεσσαλονίκη ! Κουφογιαννη το λένε κ είναι πολύ γνωστός …

πρίν από 1 λεπτό , Αννούλαααα είπε:

σου εύχομαι να είναι καραμπινατο θετικό...:x άντε να παίρνουμε σειρά...

Περιμένουμε τ αποτελέσματα ! Να παίρνουμε κ μείς σειρά , όπως είπε τ κορίτσι !!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Ναι θα το ψάξω

εγώ αν ήμουν Θεσσαλονίκη αυτόν που σου προτεινε η @Melody90 θα πήγαινα...Έχω ακουσει τα καλυτερα...

πρίν από 9 λεπτά , helensam είπε:

Καλημέρα κορίτσι ! Εγώ δε γνωρίζω για Θεσσαλονίκη , αλλά μπορώ να σου προτείνω έναν που είναι Κατερίνη (45 λεπτά απ Θεσσαλονίκη ) σε περίπτωση που θα σε ενδιάφερε .. ξεγεννάει Θεσσαλονίκη ! Κουφογιαννη το λένε κ είναι πολύ γνωστός …

Περιμένουμε τ αποτελέσματα ! Να παίρνουμε κ μείς σειρά , όπως είπε τ κορίτσι !!!

απο Κατερίνη εισαι;;;

  • Μου αρέσει 2

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Melody90 είπε:

Κορίτσια έκανα... μάλλον αυτό που βλέπω είναι γραμμή εξάτμισης (evap line) είναι μια σκιά τίποτα άλλο αρνητικό δηλαδή:sad:

δεν πηραζει κορίτσι μου... Πάμε τον επόμενο μήνα...Μην στεναχωριέσαι θα δεις ότι το 22 σε όλες μας θα έρθει το νινί... Εγώ είμαι αισιόδοξη για το 2022... Πότε περιμένεις να αδιαθετησεις;;;


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Αννούλαααα είπε:

δεν πηραζει κορίτσι μου... Πάμε τον επόμενο μήνα...Μην στεναχωριέσαι θα δεις ότι το 22 σε όλες μας θα έρθει το νινί... Εγώ είμαι αισιόδοξη για το 2022... Πότε περιμένεις να αδιαθετησεις;;;

Δεν ξέρω αλλά στεναχωρέθηκα να πάρει...από την άλλη λέω πάλι έκανα δεύτερη δόση Pfizer κ κόλλησα κ covid κ όλα αυτά τώρα τον Δεκέμβριο.ισως για καλό έγινε ποιος ξέρει.αν κ ο γιατρός μου είπε ότι δεν παίζει ρόλο...τι να πω.:sad:

Μακάρι εύχομαι σε όλες μας θετικό τεστακι κ νινι στην κοιλίτσα από δω κ πέρα...

πρίν από 1 λεπτό , Melody90 είπε:

Δεν ξέρω αλλά στεναχωρέθηκα να πάρει...από την άλλη λέω πάλι έκανα δεύτερη δόση Pfizer κ κόλλησα κ covid κ όλα αυτά τώρα τον Δεκέμβριο.ισως για καλό έγινε ποιος ξέρει.αν κ ο γιατρός μου είπε ότι δεν παίζει ρόλο...τι να πω.:sad:

Μακάρι εύχομαι σε όλες μας θετικό τεστακι κ νινι στην κοιλίτσα από δω κ πέρα...

Θα ακουστεί κάπως τώρα αλλά έμεινα έγκυος 6 φορές κ έχω τρία γερά παιδιά... έμεινα αμέσως έγκυος άντε εκτός από την πρώτη που έπρεπε να πάρω κλομιφαίνη.κ τώρα που κάνουμε ελεύθερα πόσο καιρό τίποτα... πήγα κ στον γιατρό όλα καλά τα βλέπει.θα μου πεις άλλο 23 και άλλο 32 που είμαι τώρα.. αλλά δεν ξέρω απλά απογοήτευτηκα σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Melody90 είπε:

Δεν ξέρω αλλά στεναχωρέθηκα να πάρει...από την άλλη λέω πάλι έκανα δεύτερη δόση Pfizer κ κόλλησα κ covid κ όλα αυτά τώρα τον Δεκέμβριο.ισως για καλό έγινε ποιος ξέρει.αν κ ο γιατρός μου είπε ότι δεν παίζει ρόλο...τι να πω.:sad:

Μακάρι εύχομαι σε όλες μας θετικό τεστακι κ νινι στην κοιλίτσα από δω κ πέρα...

θα δεις θα έρθει... Κ θα έρθει εκεί που δεν θα το περιμένεις... Εγώ λέω να το πάρω λίγο χαλαρά...να μην το σκέφτομαι όσο μπορώ...να ασχολούμαι με κάτι κ να το βγάλω από το μυαλό μου... (να δω θα το καταφέρω) το δουλεύω για αρχή... Εγώ περιμένω το σκ την ακατανομαστη.... βέβαια δεν είμαι αισιόδοξη... Αλλά δεν πηραζει, θα πάω τον επόμενη μήνα κ επόμενο κ επόμενο... Κάποιος θα μας χαμογελάσει... Η αλήθεια είναι όταν μου έρχεται κ πάω στο μπάνιο κ την βλέπω με τα μάτια μου σκιβω το κεφάλι...Μετά το σηκώνω κ λέω τον επόμενο... Η αλήθεια είναι ότι από το να μου συμβεί πάλι κάτι... λέω ας αργήσει...Αλλά να έρθει καλά κ σωστά...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Αννούλαααα είπε:

θα δεις θα έρθει... Κ θα έρθει εκεί που δεν θα το περιμένεις... Εγώ λέω να το πάρω λίγο χαλαρά...να μην το σκέφτομαι όσο μπορώ...να ασχολούμαι με κάτι κ να το βγάλω από το μυαλό μου... (να δω θα το καταφέρω) το δουλεύω για αρχή... Εγώ περιμένω το σκ την ακατανομαστη.... βέβαια δεν είμαι αισιόδοξη... Αλλά δεν πηραζει, θα πάω τον επόμενη μήνα κ επόμενο κ επόμενο... Κάποιος θα μας χαμογελάσει... Η αλήθεια είναι όταν μου έρχεται κ πάω στο μπάνιο κ την βλέπω με τα μάτια μου σκιβω το κεφάλι...Μετά το σηκώνω κ λέω τον επόμενο... Η αλήθεια είναι ότι από το να μου συμβεί πάλι κάτι... λέω ας αργήσει...Αλλά να έρθει καλά κ σωστά...

Έχεις δίκιο κ σε αυτό..ας αργήσει κ να πάει καλά μόνο...εγώ περιμένω τώρα την Παρασκευή τουλάχιστον δεν θα πάνε χαμένες τόσες σερβιετες που παρήγγειλα από hondos γιατί τις είχε σε προσφορά:-D

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...