Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια χρόνια πολλά καλή χρόνια σε ολες!!! Εύχομαι το 2022 να είναι μια καλύτερη χρόνια από ολες τις πτυχές!!! Πάνω από όλα υγεία και επιτελους να ξεφορτωθούμε το κοβιντ!! Το 2022 να φέρει πολλά μωράκια!!! 
 

εμενα μου ήρθε η περίοδος τα μεσανυχτα σήμερα που ήρθαμε στο σπίτι!! Πάλι καλά  γιατί θέλω να κάνω κ τις ορμονικές εξετάσεις κ σαλπιγγογραφια! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλή Χρόνια

Με υγεία

Πολλες συλλήψεις 

Πολλά μωράκια δίδυμα τριδυμα

Αγόρια κοριτσια!!!

Με το Καλο!!!! 

Σας αγαπώ!!

2 ώρες πρίν, helensam είπε:

Καλημέρα κορίτσια όμορφα κ χρόνια πολλά!!! Εύχομαι καλή χρόνια με υγεία και με το νέο έτος ας ξεκινήσει με χαρά για όλες !!!

Εγώ τώρα βέβαια έχω κάποιες απορίες ! Δεν ξέρω αν είναι η κατάλληλη μέρα , αλλά θα ρωτήσω ! Εκτός απ τη καθυστέρηση περιόδου , οι εμετοί κ οι ναυτίες ξεκινάνε κατευθείαν ;; Απ τις πρώτες μέρες καθυστέρησης δλδ έχεις σημάδια εγκυμοσύνης;;

Στην κύηση που ειμαι ξεκίνησαν με το καλημέρα παίζει ούτε χοριακη να μην είχα κάνει ακόμα... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Καλή Χρόνια

Με υγεία

Πολλες συλλήψεις 

Πολλά μωράκια δίδυμα τριδυμα

Αγόρια κοριτσια!!!

Με το Καλο!!!! 

Σας αγαπώ!!

Στην κύηση που ειμαι ξεκίνησαν με το καλημέρα παίζει ούτε χοριακη να μην είχα κάνει ακόμα... 

Αλήθεια ; Ενώ στη προηγούμενη πως ήσουν ;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, helensam είπε:

Αλήθεια ; Ενώ στη προηγούμενη πως ήσουν ;

Είχαν ξεκινήσει στην 8 εβδομάδα Δηλαδή κοντά 2 μηνων είχα κάνει ήδη και 2 υπέρηχους... Και διαρκούσαν μέχρι 12η εβδομαδα

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, helensam είπε:

Αλήθεια ; Ενώ στη προηγούμενη πως ήσουν ;

φυσικα υπαρχουν και εξαιρεσεις καθε γυναικα και καθε εγκυμοσυνη ειναι μοναδικη, αλλά το συνηθες ειναι 7η περιπου εβδομαδα να ξεκινανε εντονα συμπτωματα και να κρατανε μεχρι τη 12η εβδ. εμενα τουλαχιστον ετσι ακριβως εγινε και στις 2 εγκυμοσυνες μου (+1 στην οποια απεβαλλα ακομα κ αυτη το ιδιο... 7η εως 12η τα συμπτωματα), δε λεω οτι ισως να μην συμβαινει κ με το .."καλημερα σας" αλλα πιστευω ειναι λιγο ποιο.. ασυνηθιστο... 


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια το κάνετε???

Κορίτσια δεν μου ήρθε ακόμα..μου πονάει το στήθος κ με έχει πεθάνει η μέση μου κορίτσια πολύ πόνο λες κ κουβαλούσα τσουβαλια όλη μέρα ούτε να κοιμηθώ δε μπόρεσα..δεν ξέρω τι γίνεται...σαν σύμπτωμα περιόδου δεν το συνηθίζω να το παθαίνω ούτε όμως εγκυμοσύνης...το είχε αυτό καμία εγκυουλα εδώ σε αρχικά στάδια?λέω να κάνω αύριο τεστ πάλι αν δεν μου έρθει.

22 ώρες πρίν, helensam είπε:

Καλημέρα κορίτσια όμορφα κ χρόνια πολλά!!! Εύχομαι καλή χρόνια με υγεία και με το νέο έτος ας ξεκινήσει με χαρά για όλες !!!

Εγώ τώρα βέβαια έχω κάποιες απορίες ! Δεν ξέρω αν είναι η κατάλληλη μέρα , αλλά θα ρωτήσω ! Εκτός απ τη καθυστέρηση περιόδου , οι εμετοί κ οι ναυτίες ξεκινάνε κατευθείαν ;; Απ τις πρώτες μέρες καθυστέρησης δλδ έχεις σημάδια εγκυμοσύνης;;

Είναι στη γυναίκα κοπέλα μου δεν είναι το ίδιο σε όλες τις γυναίκες ούτε σε όλες τις εγκυμοσύνες..κ τα επίπεδα ορμονών παίζουν μεγάλο ρόλο..εγώ στην τρίτη μου εγκυμοσύνη είχα συμπτώματα στην αρχή στις πρώτες μέρες καθυστέρησης ναυτία δεν μπορούσα να φάω τα πάντα κ δυσκοιλιότητα πολύ ενώ στις πρώτες δύο εγκυμοσύνες ξεκινήσανε πιο μετά τα συμπτώματα κ ήταν κ αρκετά πιο ήπια σχεδόν καθόλου ναυτία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία, αγάπη και πολλά μωράκια !!!! Ελπίζω να 2022 να είναι τυχερό για όλες μας!:wub: εγώ περιμένω σε 4 μέρες, η αλήθεια είναι πως αυτό το μήνα προσπάθησα να μη το σκέφτομαι για αυτό δεν έμπαινα και συνέχεια εδώ.. τώρα όμως όσο πλησιάζουν οι μέρες με τρώει η αγωνία. Πρισμένο στήθος κανονικά, με πονούσε και η κοιλιά μου χθες όπως στην περίοδο, θα δούμε, δεν περνάνε οι μέρες!!!!!!:shock:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει καμία 20αρια τεστ της hometest τις ταινίες, τα οποία τα πήρα περισσότερο για ψυχολογικούς λόγους να ξέρω ότι έχω σπίτι και έτσι οπότε θέλω να ξέρω ότι μπορώ να κανω. Έτσι λέω ας κάνω ένα, στα πέντε λεπτά εμφανίζεται μια ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥΥΥΥΥ άχνη γραμμή η οποία μέσα στα επόμενα 5 ΛΕΠΤΑ ΕΞΑΦΑΝΊΣΤΗΚΕ.:confused: Μάλλον ήταν γραμμή εξάτμισης;; Έχω μετανιώσει την ώρα και την στιγμή που τα πήρα!!!!!!:blink::shock::confused:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Marianne είπε:

Είχα πάρει καμία 20αρια τεστ της hometest τις ταινίες, τα οποία τα πήρα περισσότερο για ψυχολογικούς λόγους να ξέρω ότι έχω σπίτι και έτσι οπότε θέλω να ξέρω ότι μπορώ να κανω. Έτσι λέω ας κάνω ένα, στα πέντε λεπτά εμφανίζεται μια ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥΥΥΥΥ άχνη γραμμή η οποία μέσα στα επόμενα 5 ΛΕΠΤΑ ΕΞΑΦΑΝΊΣΤΗΚΕ.:confused: Μάλλον ήταν γραμμή εξάτμισης;; Έχω μετανιώσει την ώρα και την στιγμή που τα πήρα!!!!!!:blink::shock::confused:

Καλημέρα και καλή χρόνια!! 
 

Αυτα δείχνουν όταν εχεις καθυστέρηση συνήθως δεν δείχνουν μερες πριν την καθυστέρηση!!! Πόσες ημερες είσε πριν την περίοδο;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσακια...!!! Ναι αυτα τα τεστακια και γω εχω καταλαβει δειχνουν μετα τη καθυστερηση...επισης να σας πω οτι ειχα κανει ενα τεστ πρωιμης ανιχνευσης στις 27 του μηνα και περιμενα στις 28..δλδ μια μερα πριν και βγηκε αρνητικο...δεν κρατηθηκα χθες και ξανακανα ενα 1 του μηνα..και βγηκε καραθετικοοοοοοοο...αυριο θα παω για χοριακη..!!!θελω να πιστευω οτι αυτη τη φορα θα πανε ολα καλααααα...

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marianne είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία, αγάπη και πολλά μωράκια !!!! Ελπίζω να 2022 να είναι τυχερό για όλες μας!:wub: εγώ περιμένω σε 4 μέρες, η αλήθεια είναι πως αυτό το μήνα προσπάθησα να μη το σκέφτομαι για αυτό δεν έμπαινα και συνέχεια εδώ.. τώρα όμως όσο πλησιάζουν οι μέρες με τρώει η αγωνία. Πρισμένο στήθος κανονικά, με πονούσε και η κοιλιά μου χθες όπως στην περίοδο, θα δούμε, δεν περνάνε οι μέρες!!!!!!:shock:

Καλημέρα κορίτσι μου και χρόνια πολλά! Μακάρι να μην έρθει και να έχεις πολύ ευχάριστα νέα. Εγώ περιμένω σε 5 μέρες και ξεκίνησαν τα ίδια συμπτώματα. Πρήστηκε το στήθος μου, ευαισθησία στις θηλές και πονάκια χαμηλά στην κοιλιά. Συνηθισμένα γι αυτή τη φάση αλλά επειδή απ' ότι ξέρω μοιάζουν και με άλλες καταστάσεις, ελπίζω. Η αγωνία πράγματι μεγάλη!

πρίν από 15 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

Καλημερα κοριτσακια...!!! Ναι αυτα τα τεστακια και γω εχω καταλαβει δειχνουν μετα τη καθυστερηση...επισης να σας πω οτι ειχα κανει ενα τεστ πρωιμης ανιχνευσης στις 27 του μηνα και περιμενα στις 28..δλδ μια μερα πριν και βγηκε αρνητικο...δεν κρατηθηκα χθες και ξανακανα ενα 1 του μηνα..και βγηκε καραθετικοοοοοοοο...αυριο θα παω για χοριακη..!!!θελω να πιστευω οτι αυτη τη φορα θα πανε ολα καλααααα...

Τέλεια νέα!! Εύχομαι να επιβεβαιωθούν τα αποτελέσματα και να ξεκινήσει η χρονιά με τον πιο υπέροχο τρόπο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γράφουν στις οδηγίες ότι μπορείς να τα κάνει 5 μέρες πριν την περίοδο! :wacko:

πρίν από 24 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα και καλή χρόνια!! 
 

Αυτα δείχνουν όταν εχεις καθυστέρηση συνήθως δεν δείχνουν μερες πριν την καθυστέρηση!!! Πόσες ημερες είσε πριν την περίοδο;;

 

πρίν από 6 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου και χρόνια πολλά! Μακάρι να μην έρθει και να έχεις πολύ ευχάριστα νέα. Εγώ περιμένω σε 5 μέρες και ξεκίνησαν τα ίδια συμπτώματα. Πρήστηκε το στήθος μου, ευαισθησία στις θηλές και πονάκια χαμηλά στην κοιλιά. Συνηθισμένα γι αυτή τη φάση αλλά επειδή απ' ότι ξέρω μοιάζουν και με άλλες καταστάσεις, ελπίζω. Η αγωνία πράγματι μεγάλη!

Αχχχ δεν ξέρω μετάνιωσα που το έκανα. Σε 4 μέρες περιμένω, αλλά τώρα θα με φάει η αγωνία. Μακάρι να δούμε θετικά τεστακια !!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Marianne είπε:

Γράφουν στις οδηγίες ότι μπορείς να τα κάνει 5 μέρες πριν την περίοδο! :wacko:

 

Αχχχ δεν ξέρω μετάνιωσα που το έκανα. Σε 4 μέρες περιμένω, αλλά τώρα θα με φάει η αγωνία. Μακάρι να δούμε θετικά τεστακια !!!!:wub:

Εντάξει είναι νωρίς ακόμα, το αρνητικό δεν σημαίνει απαραιτήτως κάτι. Λίγες μέρες υπομονή και θα μάθουμε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Εντάξει είναι νωρίς ακόμα, το αρνητικό δεν σημαίνει απαραιτήτως κάτι. Λίγες μέρες υπομονή και θα μάθουμε.

Όσο και να προσπαθείς να μη το σκέφτεσαι μέσα στο μήνα όταν πλησιάζουν οι μέρες είναι δύσκολο. Ας κάνουμε υπομονή λοιπόν!

πρίν από 39 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

Καλημερα κοριτσακια...!!! Ναι αυτα τα τεστακια και γω εχω καταλαβει δειχνουν μετα τη καθυστερηση...επισης να σας πω οτι ειχα κανει ενα τεστ πρωιμης ανιχνευσης στις 27 του μηνα και περιμενα στις 28..δλδ μια μερα πριν και βγηκε αρνητικο...δεν κρατηθηκα χθες και ξανακανα ενα 1 του μηνα..και βγηκε καραθετικοοοοοοοο...αυριο θα παω για χοριακη..!!!θελω να πιστευω οτι αυτη τη φορα θα πανε ολα καλααααα...

Κορίτσι μου τώρα που το ξανά διάβασα είδα ότι είχες θετικό αποτέλεσμα!!!! Μακάρι να σου πάνε όλα τέλεια, να σκέφτεσαι θετικά, κάνε χοριακη και ενημέρωσε μας!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...